UIT DE SCHOOLBANKEN P.C. Onderwijs betreurt gebrek aan samenwerking Achterveld in sneeuw Belangrijke wijzigingen uitzendschema Regionale Omroep Midden-Nederland Uitzendschema: „Waar slapen die brand weermannen eigenlijk" De Wetering... vol bessen en een wijk bottels Schoolklas bezoekt brandweerkazerne Volkskerstzang KERSTDINERS BIJ AC TWEEDE FASE NIET VANAVOND, MAAR MORGENAVOND plaatselijk nieuws LEUSDEN - De brandweermannen in Leusden slapen niet in de buurt van de brandweerauto's en er is dus ook nergens een paal te bekennen waarlangs de brandweerlieden naar beneden glijden om zodoende snel beneden te zijn. Een fikse tegenval ler voor de leerlingen van de vierde klas van de openbare basisschool „De Bongerd'die maandagmiddag een bezoek brachten aan de Leus- dense brandweer. Verrast moesten de kinderen consta teren dat er in Leusden helemaal geen mensen klaar zitten die bij het eerste alarm direct met een auto naar de brand racen. In feite heeft Leusden maar één beroepsbrandweerman die zich onder meer bezig houdt met het controleren van de brandputten en het onderhoud van het materieel De Leusdense brandweer bestaat geheel uit vrijwilligers. Nog niet zo lang geleden werden de brandweerlieden opgeroepen door het loeien van een sirene. Nu gebeurt dat middels een zo genaamd stil alarm. Ook de man die de kinderen maan dagmiddag in de kantine van de brand weerkazerne ontving, brandmeester Becker, had een paar uur vrijaf moeten nemen om de schoolklas te ontvangen De kinderen bleken zeer geïnteres seerd te zijn in de gang van zaken bij de brandweer. De grote vragenstroom moest af en toe gestopt worden omdat de heer Becker graag zijn verhaal bin nen de gestelde tijd wilde afmaken (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het bestuur van de Vereniging voor Protestants- Christelijk Onderwijs in Leusden vindt het jammer dat een enquête over de wenselijkheid van een over- blijfregeling op de Leusdense scho len niet door alle schoolbesturen wordt gesteund. Dat niet de noodza kelijke brede basis te vinden was voor het houden van de enquete zegt het P.C. schoolbestuur te betreuren. In een brief aan een aantal betrok kenen zet het bestuur van het P.C. Onderwijs uiteen waarom zij zelf be sloten heeft niet aan de enquete over een overblijfregeling en een even tuele wijziging van schooltijden mee te werken. De enquete. zoals die momenteel ge houden wordt onder de ouders van leer lingen van openbare scholen is een ini tiatief van de Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in Leusden. het orgaan dat de gemeente adviseert over alieuei zaken het openbaar onderwijs betreffende De schoolraad heeft dit ini tiatief genomen nadat binnen het over legorgaan van alle Leusdense school hoofden geen meerderheid te vinden was voor de voorstellen die aldaar op tafel lagen Het bestuur van het P.C. Onderwijs bleek bereid mee te merken aan de op te zetten enquete, mits aan een aantal voorwaarden zou worden voldaan. De voorwaarde dat over de kwaliteit van de enquete overlegd moest worden, stuitte op geen enkele weerstand. Aan de voorwaarde dat alle schoolbesturen de bereidheid moesten tonen om de en quete onder de ouders te houden en de uitslag van het onderzoek te gebruiken als basis voor verdere besprekingen werd echter niet voldaan Zowel het bestuur van de openbare scholen (de gemeente Leusden-red.) als het bestuur van de R.K scholen in Leusden-Centrum wilden geen mede werking verlenen aan een op te zetten enquete. Omdat op deze wijze van een breed onderzoek geen sprake is, heeft het bestuur van de vereniging voort P.C. Onderwijs afgezien van verdere medewerking. Wel heeft één van de bestuursleden privé meege werkt aan het opstellen van de en quetevragen. Formeel neemt he P.C. Onderwijs echter geen deel ui van het werkgroepje dat zich mo menteel bezighoudt met de ultvoe ring van de enquete. LEUSDEN Speciaal voor bewo ners van de wijk De Wetering maar natuurlijk ook voor andere belang stellenden is deze week een vouw blad verschenen met de titel „De Wetering een wijk vol bessen en bottels". De afdeling Plantsoenen van de Gemeente Leusden heeft het initi atief hiertoe genomen om zodoende LEUSDEN - Voor de vijftiende maal viert Leusden op maandag 21 december haar Volkskerstzang. De ze bijeenkomst die wordt georgani- serd door de gezamenlijke kerken van Leusden begint om 19.30 uur in de R.K. Kerk St. Jozef aan de Ha- mersveldseweg. Er is ook dit jaar weer een gevarieerd proyramma op- Uit eigen ervaring wisten de leerlin gen vaak al veel van de diverse werk zaamheden van de brandweer Dat de brandweer niet alleen een brandje blust maar ook assisteert bij verkeersonge vallen. wateroverlast verhelpt en een katje uit de boom haalt, als daar om gevraagd wordt was voor veel bezoe- kertjes geen nieuws. Na het ..theoretisch" gedeelte kon den de buiten opgestelde brandweer auto's bekeken worden Opvallend was dat de vraag ..waar zit de sirene" deze keer uitbleef De vragen die gesteld werden, waren veel technischer. Zo moest uitgelegd worden waar een brandweerslang van gemaakt wordt en hoe het schuim wordt gemaakt waar mee de brandweer soms spuit. Ook de brandweer doet mee in de algemene bezuinigingsronde van de gemeente. Tot grote teleurstelling van de aanwezi gen kon niet gedemonstreerd worden hoe het schuim tot stand komt omdat het nogal een kostbaar goedje is. Ook was de brandmeester niet bereid ..even een brandblusapparaat leeg te spuiten. Wel werd gedemonstreerd hoe de 1 slangen aan een auto gekoppeld wor den en hoe de brandweer in een mini- I mum van tijd met het werkelijke blussen I kan beginnen De vierde klas van „De Bongerd" heeft na het bezoek aan de Leusden se brandweer nu een idee hoe de or ganisatie van de hulpverleners in el kaar zit en over welk materieel de brandweer in Leusden beschikt. Als de kinderen de raad van brandmees ter Becker opvolgen hebben de ou ders ook nog iets geleerd. De brand weerofficier raadde alle kinderen aan om na thuiskomst te controleren of het telefoonnummer van de brand weer wel direct voorhanden Is. „Bij brand eerst 941300 draaien en dan pas zelf met blussen beginnen", al dus het dringende advies van de brandweerinstructeur. de wijkbewoners attent te maken op de vele bessen- en bottelstruiken in hun directe omgeving Juist in het najaar zijn deze struiken op hun mooist. Voor wijkbewoners en belangstel lenden ligt een vouwblad klaar bij Bureau Voorlichting, Zwarteweg 16a en in de gemeentelijke informatie stand in de bibliotheek Nleuw-Lan- genbeek. gesteld met veel ruimte voor geza menlijke zang. afgewisseld met koorzang en solo. Medewerkenden aan deze avond zijn: pastorH van Hattum; kerkkoor Ha- mersveld, onder leiding van de heer D Broekema; R K. parochieel gemengd' zangkoor, onder leiding van de heer H A Nichting. Gospelgroep Reformation, onder leiding van Jacqueline Vérra; J Huurdeman, tenor; Pieter Leebeek, or ganist en Gerrit Vaarkamp, trompet Kerstspecialiteiten voor AC vriendenprijzen in ons sfeervol bedieningsrestaurant. Menusuggestie Chefkok Avocado met garnalen Runderbouillon Ossehaas Wellington Kerstijs Père Noël Mokka CCA CA L8 Amcrsfoon-Maarn Amersfoort- Zwolle Vloossvijksewcgl Tel. 033-14098 AC RESTAURANTS LIT EK 'IVCH EEK BEETJE THUIS Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktle: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktle: Bertlen Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatle te Barneveld. Bij zo'n eerste pak sneeuw van de winter hoort onverbid delijk het maken van een „sfeertoto". Janus Visser voelt dat prima aan en stopte gistermiddag even, toen hij door Achterveld kwam. Daar maakte hij deze mooie opname van de rooms-katholieke kerk. DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 Het uitzendschema van de ROM ziet er verder nu als volgt uit: ALANDSBEEK/O EN DE WETERING E.A. TWEEDE FASE vrijdag 10 december: 17.00 tot ca 19.00 uur wijk 9 (Akkerhoeve. Noordwijck. Hamershof, Langenbeek, Stijgbeu gel en Hoefijzer). Rechtstreekse uitzending van de officiële opening van de Korf. 19.00-20 00 uur Het mtroduktie-programma „Leusden Lokaal". 20 00-ca. 22.00 uur Rechtstreeks vanuit De Korf verslag van de openings-manifestaties, zoals de informatiemarkt van verenigingen, sportdemonstraties en de tentoonstelling „Actie in beeld" ROSSENBERG dinsdag 15 december: 19.00-20 00 uur wijk 3 (ten oosten van de Rossenberglaan 21.00-22.00 uur wijk 4 (gebied ten westen van de Rossenberglaan). GROENHOUTEN woensdag 16 december: 19 00-20.00 uur. wijk 5 (het programma is te zien op Duitsland 1.) ROZENBOOM woensdag 16 december: 21 00-22.00 uur: wijk 6 (strikt onder voorbehoud. Alléén indien de technische problemen zijn opgelost) donderdag 10 december en donderdag 17 december: 19.00-20 00 uur wijk 7 (Hamersveld nieuw. Alandsbeek oost en De Wetering met uitzonde ring van de Morgenster). ALANDSBEEK WEST donderdag 10 december en donderdag 17 december: 21 00-22.00 uur wijk 8 (Alandsbeek west). ACHTERVELD vrijdag 18 december: wijk 1 (nieuwbouw Achterveld ten weten van vrijdag 18 december: 19 00-20 00 uur wijk 1 (nieuwbouw Achterveld ten westen van de van Oldenbarneveltstraat en ten zuiden van de begraafplaats 21 00-22 00 uur wijk 2 (nieuwbouw Achterveld ten oosten van de Van Oldenbarneveltstraat en ten noorden van de Pater Stormstraat). De uitzendtijden worden onder strikt voorbehoud gegeven. Eventuele wijzigingen zullen zo mogelijk bekend worden gemaakt. Let op! Alle uitzendingen zijn in de desbetreffende wijk via Duitsland 2 te ontvangen, tenzij anders wordt aangegeven (van éen onzer medewerkers) (Van de redaktie) LEUSDEN - Na drie dagen pro gramma's via Centrale Antenne In richting uitzenden en heel wat (tech nische) ervaringen rijker, heeft de Regionale Omroep Midden-Neder land in overleg met de gemeente Leusden noodgedwongen moeten besluiten het verdere uitzendsche ma op enkele belangrijke punten te wijzigen. Die wijzigingen betreffen met name de uitzendingen in de Tweede Fase, Rozendaal, Rozen- boom en Achterveld. De nu geplande uitzending van het introduktie-programma Leusden Lo caal" zal in de Tweede Fase niet van avond (donderdag) worden uitgezon den, maar morgenavond direkt na de rechtstreekse uitzending van de officië le opening van De Korf. De op donder dag 17 december geplande samenvat ting van de vrijdag- en zaterdagfestivi teiten in De Korf komen voor de Twee de Fase te vervallen. Volgende week komt de maandag avond te vervallen wat betreft het uit zenden van de samenvatting. Die avond zou Achterveld aan de beurt zijn Dat wordt nu vrijdag 18 december a.s., waarmee Achterveld niet alleen de reeks uitzendingen van de lokale televi sie heeft geopend, maar de rij ook zal afsluiten. ROZENDAAL De wijk Rozendaal, die het introduk tie-programma reeds heeft moeten mis sen, komt ook verder in het uitzend schema niet meer voor Door de ver schillende wijzigingen in het uitzend schema is het helaas niet meer mogelijk Rozendaal alsnog in te passen, aldus een woordvoerder van de Regionale Omroep Midden-Nederland, die het erg jammer vindt voor de bewoners van die wijk, maar gebonden is aan de toch ge bleken beperkingen. ROZENBOOM Voor de wijk Rozenboom is het nog de vraag of uitzending daar mogelijk zal zijn In de eerste uitzend-week is geble ken dat door technische onvolkomen heden Rozenboom moest worden over geslagen De ROM-woordvoerder hoopt, dat dit probleem alsnog opgelost kan worden, maar enige zekerheid hier over kon op dit moment nog niet worden verkregen Uiteraard zal in ons volgen de nummer hierover meer duidelijkheid bestaan - Leerlingen van de vierde klas van De Bongerd Presentatrice Bertien Engelkens in de ROM-studio.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3