Huub Jacobse (VVD) spreekt in De Roskam n r Sint op bezoek bij jeugdvoetbal Disco-avond in Moespot Hessenkar klaverjas- toemooi 1 leu sd Winnaars St. Nicolaasactie Uitslag dames- schietclub Kerstkaarten maken bij KPO Schrijven voor gevangenen plaatselijk nieuws DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 LEUSDEN/ZUID Op 12 december 1971 startte de UW (Unie van Vrijwilligers) afdeling Leusden een seniorensociëteit in Leusden- Zuid. Dit gebeurde nadat eerst een enquête was gehouden onder de ouderen in Zuid. Twaalf van hen reageerden positief op de huis-aan- huis verspreide formuliertjes. Men vond burgemeester Van der Post bereid de opening te verrichten. Nadat men uitnodigingen had verstuurd en een stukje in de Leusder Krant had laten plaatsen, rekende de UW op een dertigtal bezoekers. Vanwege de sinterklaasperiode zouden alle bezoekers een kadootje krijgen. Men had gezorgd dat men voldoende in huis had. Dacht men. De UW wachtte echter een grote surprise: zeventig mensen wisten de weg naar het Groene Kruis-gebouwtje - waar men met de soos begonnen is - te vinden. MENSELIJK KONTAKT - Een spelletje Memory Mevrouw G. Vrij - voorzitster van de UW - vertelt van de paniek die dat teweeg bracht: „Daar was het zaaltje helemaal niet op berekend. Het was overvol". (Het zaaltje is zo groot als twee doorsnee huiskamers, blijkt uit de woorden van mevrouw Vrij.) „Me dewerksters moesten weg om pakjes bl) te halen. Gelukkig waren we In Zuid toen nog een manufacturen zaak rijk, waar we het één en ander konden kopen." Het werd een ge slaagde middag. Vanaf die tijd kan de seniorensocitelt In Zuid rekenen op zo'n zevenentwintig regelmatige be zoekers. Een aantal namen uit de beginjaren zijn verdwenen, maar daar zijn weer andere namen voor In de plaats gekomen, waardoor het aantal steeds ongeveer gelijk blijft. Het tienjarig jubileum werd vorige week dinsdag in de RODA-kantine gevierd met een gezellige spellen- middag. De bezoekers kregen ook ditmaal een attentie: een glas waarin ,,10 jaar soos" staat gegraveerd RODA-KANTINE Op 23 augustus 1972 is men reeds verhuisd naar de RODA-kantine. Het Groene Kruis-gebouwtje bleek te klein en men had problemen met de ventilatie. Onder de bezoekers van de seniorensociëteit zijn stevige rokers. Voor de door RODA beschikbaar gestelde ruimte betaalt de UW vijf tien gulden per middag. „Het pleit voor RODA dat ze dat bedrag al die jaren niet verhoogd hebben", aldus de UVV-voorzitster Deze huur krijgt de UW vergoed via een gemeentelij ke subsidie. RODA en de UW staan op goede voet met elkaar. Dat komt niet in de laatste plaats door de vriendelijke manier waarop RODA de „huurders" benadert. Een voorbeeld daarvan is de wedstrijd die de voetbalclub orga niseerde tussen „een Leusdens elf tal" en „oefenmeesters". Dat was op 3 juni 1978 en de wedstrijd had tot doel de soos een biljart te kunnen schenken. Dit biljart wordt nu alweer drie jaar intensief gebruikt door de bezoekers van de seniorensociëteit. Naast biljarten, leggen de bezoe kers van de soos ook graag een kaartje. Onder de „kaarters" bevin den zich twee enthousiaste bridgers. Met zijn tweeen beginnen ze echter weinig Men hoopt nog steeds op nieuwkomers met dezelfde interesse. Door de bezoeksters worden hand werken vervaardigd, die een paar maal per jaarverkocht worden op een bazar of op een braderie Zo was de UW onlangs nog op „Hobbieskoop", de jaarlijkse hobbytentoonstelling in Leusden-Zuid, te vinden. Met de op brengst kan men nieuw materiaal financieren. Dit zijn de voornaamste bezigheden tijdens de soos, waarbij gezelligheid voorop staat. Mevrouw Vrij vertelt geamuseerd: „Ik ken twee bezoekers die het dambord tussen zich in hebben liggen en de hele middag niet aan één zet toekomen". De UW heeft als doelstelling: Het bevorderen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met menselijk kontakt en kontinuïteit in het werk als voornaamste kenmerk Dit menselijk kontakt wil mevrouw Vrij benadrukken als het om deseni- orensocieteit gaat. Het gaat er name lijk niet om de mensen „bezig te houden", maar veel meer gaat het om het kontakt dat zij hebben met leef tijdsgenoten uit hun buurt De jaarlijkse hoogtepunten vor men de Sinterklaas- en Kerstfeesten Dit jaar viert men de kerst voor het tweede opeenvolgende jaar samen met de seniorensociëteit in Leusden- Centrum. Ook hiervoor gebruikt men de RODA-kantine. Verder organiseert men twee maal per jaar een uitstapje: één maal een hele dag en één maal een halve dag Ondanks alle gezelligheid die de se niorensociëteit te bieden heeft, merkt de UW toch wel dat er drempelvrees onder de ouderen bestaat. Een oor zaak voor het wegblijven zou kunnen zijn dat de omgeving zou denken dat men met de tijd geen raad weet Maar zoals hierboven al ter sprake kwam de soos wil een kontaktpunt zijn Bij toerbeurt zijn tien UW-mede- werkers aanwezig Mevrouw Vrij: „De onderlinge sfeer is erg vriendschap pelijk. Ik bedoel de sfeer tussen be zoekers èn medewerkers. Het is één groep die in vriendschap met elkaar omgaat. Dat komt ook doordat de leeftijd van bezoekers en medewer kers elkaar overlappen." ZONNESCHIJN De senlorensoos valt onder het bejaardenwerk van de UW. Eén leid ster is speciaal met bejaardenwerk belast. Zij belegt tezamen met andere UVV-ers negen maal per jaar een projektvergadering met betrekking tot de senlorensoos. Zij vormen een - Gezellige spellenmiddag deel van de bejaardencommissfe. Overige leden zijn bejaarden, die op deze manier inspraak in het bejaar denwerk dat door de UW verricht wordt. Wat de UW al niet meer doet kunnen bezoekers van „De Korf' tij dens de openingsdagen bekijken op een kort filmpje, dat volgens me vrouw Vrij ongeveer eens in het an derhalf uur te zien zal zijn. Overigens is het wat overdreven om te stellen dat de soos zich richt op bejaarden. „Het is een seniorensoci ëteit. Senior is de term die men ge bruikt voor iemand van vijftig jaar en ouder", aldus mevrouw Vrij. De kos ten die aan de soos verbonden zijn, zijn twee gulden per persoon en drie ënhalve gulden per echtpaar. Welke betekenis de soos voor de bezoekers kan hebben, blijkt uit het verhaal dat mevrouw Vrij vertelt over een man die alsmaar weigerde te komen: „Ik vond dat we niet moesten blijven vragen als hij toch niet wilde komen. Toen kwam hij. Vier jaar lang is hij een vaste bezoeker gebleven, tot hij op negentig- of tweeënnegentlgjarige leeftijd overleed. Zijn dochter, die wij toevallig ook goed kenden, vertelde ons dat zij een dagboekje van haar vader gevonden had, waarin hij had geschreven, dat hij in de laatste jaren van zijn leven door de UW zonne schijn had gekregen". Achtervelds nieuws DINSDAG 8 DECEMBER 1981 ACHTERVELD - Zaterdagmiddag werd door de jeugdcommissie van SVA een Sint Nicolaasmiddaa aeor- ganlseerd voor meisjes- en jongens- pupillen. Tijdens dit gezellig sa menzijn verscheen Sint vergezeld van twee Pieten in de kantine waar het feest werd gehouden. Na een welkomstlied te hebben gezongen, werd de Sint met zijn knechten ver welkomd door de jeugdsecretaris Cor van Marwijk. Hij zei heel blij te zijn dat de Sint aan de voetbaljeugd een bezoek had willen brengen. „Over de prestaties van de jeugd behoef ik u niet in te lichten, want ACHTERVELD - Maandagavond werd de trekking gehouden van de loterij die was georganiseerd door de Achterveldse winkeliersvereni ging. Tijdens deze St. Nicolaasaktle kreeg men bij besteding van vijf gul den een lot. Tijdens de St. Nicolaas- aktie was er ook nog een leuke ver rassing. Door de deelnemende win keliers waren In totaal 38 taarten be schikbaar gesteld. Op ongeregelde tijden werd door een hiervoor aangezocht persoon gebeld naar een betreffende winkel. De klanl ACHTERVELD - Voor de laatste maal In dit jaar Is er zaterdagavond in De Moespot weer een disco-avond, die in samenwerking KPJ en Klont wordt georganiseerd. De aanvang is om 20.00 uur. De muzikale medewer king zal worden verleend door Dis cotheek Black Power. het blijkt dat de Pieten dit reeds hebben gedaan". De Sint wist dat er diverse |ongens zijn die de training heel slecht bezoe ken. Veel erger nog vond hij dat er pupil len zijn, die als er gevoetbald moet wor den, zonder enige kennisgeving weg blijven. De Sint vond dit een droevige zaak en zei dal als dat niet verbeterde hij met zijn opper-Piet de trainingen zeil in handen zou gaan nemen. Verder had hij veel waardering voor het werk van de jeugdleiders die gewel dig hun best doen en zich geheel inzet ten voor de SVA-jeugd Een uitzonde ring hierop was wel Kees Hilhorst, die die op dat moment werd bediend kreeg een taart. Een aktie die geweldig is aan geslagen. Ook de reakties van de win naars te horen waren geweldig leuk. Na de lotting bleek dat de volgende prijzen op de volgende nummers waren gevallen De prijs ter waarde van 400,- is voor het nummer 45693, de prijs van 300.- viel op het lot 20962, de derde prijs ter waarde van 200.- viel op het lot 77238, de prijs van 100,- viel op het lotnummer 01782 en de vijfde prijs Ier waarde van 50,- is voor hel lotnummer 99387 Alle prijzen bestaan uit waarde bonnen. Buiten genoemde hoofd prijzen zijn er ook nog prijzen ter waarde van 25,- en 10,- uitgeloot. De prijzenlijst is bij de deelnemende winkeliers verkrijgbaar. ACHTERVELD - Negen dames van de damesschietclub namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd An Voskui len wist met 88 punten de eerste plaats te behalen. De overige dames behaal den de volgende resultaten: 2. Anneke Oudshoorn 86,3. Tiny Tol boom 81,4. Thea van Ruitenbeek 79,5. Nel Tijmensen 73, 6 Annelies Huurde- man 65,7 Ine Kok 60, 8. Marion Hak 55 en 9. Kitty van Hamersveld 46 punten. zeer vaak te laat komt Kees beloofde de Sint echter beterschap Hierna werd door de elftallen een voordrachtje gedaan of een liedje ge zongen, hetgeen door het hoge bezoek zeer werd gewaardeerd Ook werden er nog spelletjes gedaan, waarbij leuke prijzen te winnen waren. De Sint en zijn Pieten leidden zelf de bingo en de prij zen werden door de Sint persoonlijk uit gereikt. Om ongeveer 17.00 uur werd de Sint door de aanwezigen hartelijk uitgewuifd. De prijswinnaars van deze middag waren: 1 Paul Nabuurs 256, 2. Petra van Rossum 235,3 Fred van Wijngaarden 219, 4 Marco Valshoven 217, 5 Ed win Prinsen 211, 6 Judith v. d Goes 209,7. Kees v d. Breemerjr. 2018 - Peter Kok 199, 9 Anja Voorburg 196, 10. Eric Andriessen 192, 11 André v. d Pol 189, 12. Bianca Burgers 186, 13. Kitty van Dijk 184, 14 Alex Smit 174 en 15. Leo de Jong 170 punten. De poedelprijs was voor Robby Tol boom met 55 punten. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de derde ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi. Er waren deze avond 36 deelnemers. Het was de heer F. Smit die met 4817 punten de eerste plaats wist te beha len. De overige prijswinnaars behaalden de volgende punlen: 2. A. v d Burgwal 4707, 3. mevr Horst-Vos 4668, 4 P van Hamersveld 4540,5. P. v d. Hengel 4415, 6 mevr. van Hamersveld-Groe- nestein 4379, 7. H. v d. Berg 4323, 8. E. Heilijgers 4322, 9 G van Hamersveld 4287. 10 mevr. van Marwijk-Blom 4281, 11 P Smink 4278, 12. D v d. Burgwal 4265, 13 W Vos 4253, 14 mevr. v d Burgwal-Lammers. 15. mevr. Boersen 4164. 16. R. van Hamersveld 4152, 17 J. Hak 4151. 18 G. Horst jr 4107 punten De stand na 3 ronden is momenteel: 1 A v.d. Burgwal 13926, 2. mevr. v d. Burgwal-Lammers 13646. 3. F Smit 13316. 4 P van Hamersveld 13309, 5 P v.d. Hengel 13172 punten De vierde ronde zal worden gespeeld op vrijdag 8 januari. ACHTERVELD - Maandag 14 dec- meber zal VVD-Tweede Kamerlid Huub Jacobse in De Roskam te Ach terveld een politieke spreekbeurt houden. Aanvang van deze openba re bijeenkomst is 20.00 uur. Huub Jacobse zal ingaan op actuele politieke aangelegenheden zoals de huidige verhoudingen tussen de rege- ringsfrakties, financiëlp en economi sche zaken de bezuiningen. Huub Jacobse is van 1966 tot 1979 voorzitter van de VVD-fraktie in de ge meenteraad van Amsterdam geweest Sindsdien is hij Tweede Kamerlid. In de Tweede Kamer behartigt hij de VVD- belangen op het gebied van Binnen landse Zaken. Ontwikkelingssamen werking en Economische Zaken ACHTERVELD Bij de politie in Achterveld, telefoon 1607, zijn als verloren opgegeven sleu telbos; goudkleurig damespolshorloge met goudkleurig bandje Gevonden: autosleutel met benzi nedopsleutel. linker zwarte dames- handschoen SVA JEUGD ACHTERVELD - Het programma voor zaterdag 12 december luidt: Junioren: TOVA1 - Achterveld A1 14 30 Quick B2-Achterveld B1 15 00 Achterveld B2-TOVB2 13.45 CJVVC1-Achterveld C1 13.45 VVZ49C2-Achterveld C2 15 00 Achterveld C3-VVZ'49C3 15.00 Pupillen: Spakenburg D1-Achterveld D1 13.00 Achterveld D2-VVZAD6 13 00 Hoogland D4 - Achterveld D3 13 00 Achterveld E1-Hoogland E1 12.00 Achterveld E1-Spakenburg E4 12.00 Soest F2-Achterveld F1 11.00 Meisjes: De Meern 2 - Achterveld 10 00 Achterveld-Celeritudo 1100 ACHTERVELD - Dinsdagavond om 20.00 uur komen de KPO-dames weer bij elkaar in D'Ouwe Peerdestal. Deze avond zal men onder leiding van mevrouw T. Jinkman kerstkaar ten maken. Het is wel de bedoeling dat de deel neemsters zelf zoveel mogelijk mate riaal zoals goud-inkt, vilt. naaizijde, glit ter. lijn en garen enzovoort meebren gen LEUSDEN - Amnesty International Leusden houdt maandag 14 decem ber weer de maandelijkse schrijf- avond in de Hamersveldschool, Lij sterbeslaan 54, van 19.30 tot 22.00 uur. Op een dergelijke avond kunt u in uw eigen handschrift getypte voor beeldbrieven overschrijven gericht aan de autoriteiten van landen waar mensen onrechtmatig gevangen ge houden worden of worden gemar teld. De brieven, waarin veelal om de vrij lating van een gevangene wordt ge vraagd of om een eerlijk proces voor een gevangene, zijn gesteld in de taal van het betreffende land Tijdens deze schrijfavonden wordt er rond 20.15 uur een praatje gehouden over een bepaald land of over een be paald thema; dit keer over de internatio nale campagne tegen „verdwijningen", die Amnesty International momenteel voert. Met deze internationale aktie, die vier maanden duurt, wil Amnesty proberen een aantal verdwenen mensen alsnog op te sporen. Verder hoopt men druk uil te oefenen op regeringen om in de toe komst verdwijningen tegen te gaan. Zaterdag 12 december van 10.0C tot 16.00 uur staat Amnesty Interna tiol Leusden met een stand op dc Hamershof. U kunt zich daar uitvoe rig laten informeren over deze cam pagne. Wilt u meer informatie ovei de maandelijkse schrijfavond, dar kunt u kontakt opnemen met lnek< Borg, telefoon 943887.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5