De voetbalderby op het Buiningpark STOKT Ronald de Haas denkt nog veel aan Roda VOETBAL VOORSPEL Afgelast Bedrijfsbowling competitie gestart KOKPKALVVOORSPEL Spanning Badminton- demonstratie in De Korf Schaaksinterklazen in Waverveen ABO sportcursus in Leusden Korfbal demonstraties in De Korf Bowlingbond weer volop bezig Sinterklaas P.C. Nimmerdor in de prijzen Biljarten bij BV '75 Tafeltennis- winst in Nijkerk Een klein deel van de enorme drukte langs de lijnen bij een vroegere Roda- Achterveld ontmoeting LEUSDEN/ACHTERVELD - Hoe wel de afstand tussen het Buining park en het Kerstenssportpark niet groot is, hebben Roda en SV Achter veld de laatste jaren maar weinig on derlinge wedstrijden gespeeld. Om precies te zijn vier in de afgelopen zes jaar. Van 1975 (om maar een be ginjaar te noemen) tot heden is Roda 1e klasser. Achterveld speelde in de seizoenen 1975-1976 en 1976-1977 een klasse lager, maar promoveerde In het laatstgenoemde jaar naar de (nieuwgevormde) hoofdklasse. Die overstap bleek echter net iets te groot en een jaar later moesten de oranjehemden een stapje terug naar de klasse van Roda. In 1978-1979 waren de resultaten van de derby 2-3 in Achterveld en 0-0 te Leusden. Een seizoen later speelden de rivalen op het Kerstenssportpark met 0-0 ge lijk, maar aan de Bavoortseweg trokken de Achtervelders met 0-2 aan het lang ste einde. Welk elftal beter of slechter is, kan dus niet worden gezegd In het seizoen 1980-1981 werd Roda 9e in 1B en Achter 8e in 1A. Ook hoegenaamd geen verschil. Nu spelen beide teams in de 1e klas se A en zondag vindt in Leusden de eerste derby van dit seizoen plaats Wij gaan niet voorspellen, wie dat treffen gaan winnen, maar enkele aanwijzigin- gen zijn wel te geven. Allereerst de hui dige positie op de ranglijst: SVA staat 8e mef 8 uit 8 duidelijk beter dan Roda met 2 uit 6 en in het bezit van de rode lan- taarn. Als de Buiningparkers de achterstallige wedstrijden zouden winnen (wat nie mand voetstoots aanneemet maar des ondanks mogelijk is) bedraagt de ach terstand maar 2 puntjes en bij winst van de thuisclub a s zondag is er helemaal geen verschil meer. Roda heett dit jaar echter nog geen thuiswedstrijden gewonnen en wi| heb ben de roodzwarten wel eens meer doelpunten zien maken dan de huidige 5 in 6 wedstrijden! Achterveld daarente gen haalde in 8 wedstrijden reeds 16 keer doeltreffend uit. Met 12 respectie velijk 13 tegentreffers zijn beide achter hoeden even goed (of slecht). De conclusie moet duidelijk zijn: Achterveld heeft toch wel de beste kansen. Voetbal blijft echter voetbal en een Roda-zege is dan ook niet bij voorbaat uitgesloten. De uitslag is duidelijk onzeker, maar dat is beslist niet het geval aan de kassa, want de penningmeester van de thuisclub krijgt, zeker als het weer een beetje meewerkt, een drukke middag. LEUSDEN/ACHTERVELD - Geen sinterklaassurprises dit jaar op de amateurvoetbalvelden want op nieuw werd vrijwel het gehele pro gramma afgelast en uitgesteld tot betere tijden. Of er komend weekend gespeeld zal kunnen worden is ook nog de vraag. Voor de zaterdagse 1e klasse A staan op het programma: SEC-Veensche Boys (3-4) Cobu Boys- Roda (1-3) Barneveld-Sperwer (1-1) Eemnes-TOV (3-1) Horst-Hulshorst (0-2) Hees-Unicum (0-1) Achter de wedstrijden hebben wij tus sen haakies de uitslagen uit de eerste helft van de competitie vermeld. Wat gaat het zaterdag worden7 In Soest zal Veensche Boys tegen SEC wel onge slagen blijven Roda krijgt het in Amers foort moeilijk tegen Cobu Boys, maar trekt toch aan het langste einde Voor Eemnes. thuis tegen het tegenvallende Baarnse TOV, zien wij ook weinig pro blemen en in Ermelo ontlopen Horst en Hulshorst elkaar weinig ot niets. Unicum zal bi| Hees in Soest winnen. In de zondagse 1 e klasse A wordt ge speeld Amsvorde-Veensche Boys (1-1) APWC-Lelystad (1-3) KVVA - Actif Maluku Muda - Naarden Roda - Achterveld Laren - de Zebra's Amsvorde. op eigen veld nog onge slagen, zal zich door Veensche Boys de kaas niet van het brood laten eten en APWC. thuis ook nog zonder neder laag, neemt in de keistad wraak op de in en tegen Lelystad geleden nederlaag In Amersfoort moet het voor buiten clubs moeilijk voetballen zijn Ook KVVA heeft op eigen gras nog niet ver loren Derhalve verliest ook Actil Vrij wel zeker wordt het veld van Maluku Muda afgekeurd, zodat ook Naarden een vnje dag heett Als Laren thuis van de Zebra s zou winnen, is dat leuk voor de ranglijst, maar niet erg waarschun- lijk. Rest nog de derby van Roda op het Buiningpark tegen Achterveld. De bezoekers (16 treffers) waren tot nu toe schotvaardiger dan de thuisclub (5x raak), maar in de wandelgangen hebben wij vernomen, dat de thuis club zich tot dusverre wat heeft inge houden om tegen Achterveld de eer ste overwinning van het seizoen bin nen te halen. LEUSDEN/CENTRUM - In het ka der van de officiële opening van het aktiviteitencentrum de Korf worden op vrijdag 11 december vanaf 20.30 uur interessante badmintondemon- straties gehouden door een heren en een juniorviertal. Het heren-seniorenteam bestaat uit de bekende Leusdense cracks Ton Westbroek en Paul v d. Laak, alsmede Sjul en René Lapré (allen spelend bij BC 't Slot. Zeist). De jeugdformatie. die in Leusden op treedt omvat Monique en Sabine v. d Starre, Geert Eggens en Frank Horen berg Zaterdag-senioren Zaterdag 12 december Cobu Boys 1 - Roda 1 14.30 DOVO 4 - Roda 2 12 00 CJVV5-Roda3 12.00 Roda4-CJVV6 14.30 DVS7- Roda5 12 00 Roda6-VOP4 12 00 Roda 7-VVOG 7 12 00 Roda 8 vrij Zondag-senioren Zondag 13 december Roda 1 - Achterveld 1 14.30 11.30 12 00 11 30 12 00 11.30 14 00 LEUSDEN/CENTRUM - De in het bowlingcentrum de Korf aan de gang zijnde bedrijfsbowlingcompetitie (BBC) is voor het merendeel van de teams gevorderd tot twee ronden. De 32 deelnemende ploegen zijn inge deeld in vier poules van 8 en hoe e.e.a. na de poulewedstrijden gaat, hoort u later. De teams worden ge klasseerd volgens „pinval" of an ders gezegd volgens de totaal omge worpen kegels. Uiteraard zijn de on derlinge verschillen nu nog niet groot - dat komt nog! - hoewel de afstand tussen de leider DKRV en de rode lantaarn (de wedstrijdachter stand even wegdenkend) al zo n ruim duizend kegels uitmaakt. Desondanks heerste op de voorbije speelavonden een zeer geanimeerde stemming. Opvallend is wel, dat in de top-tien van het voorlopige klassement zes teams van poule A en vier van de C- poule een stekkie hebben gevonden, maar de B- en D-ploegen houden wel licht vast aan het gezegde, dat hardlo pers nogal eens doodlopers zijn. De eerste tien teams zijn op dil moment. 1. DKRV. Amersfoort 2547 pnt 2 Rijkspolitie, Leusden 2329 pnt 3. Van Galen. Leusden 2316 pnt. 4. PFW1Amersfoort 2260 pnt 5. Don Bosco 1Leusden 2223 pnt 6 AGU-sport, Amersfoort 2185 pnt. 7. Norrit, Amersfoort 2146 pnt. 8 Gem. Leusden (Verheyen) 2085 pnt. 9. Gem. Leusden (Albada) 2084 pnt. 10 Muwi van Gent, Amersfoort 2069 pnt. De competitie wordt geleid door Re né v.d. Borch LEUSDEN/CENTRUM - Het tweede team van de schaakvereniging Leus den speelde dinsdag de verre uit wedstrijd tegen Denk Zet 1 in Wa verveen, dat ergens tussen Vinke- veen en Mijdrecht op de kaart van Nederland ligt. De Leusdenaren P. v. d. Harst en L. Boogaard gingen als ware Sinterklazen te werk. Van der Harst gaf zo maar een paard en een loper weg en daarna de partij op. Vijf minuten later had Boogaard een to ren als cadeautje voor zijn opponent. Alle ..goede" dingen bestaan uit drieën, maar S. van Dokkum deed meer moeite met zijn presentje. Hij had een prachtige combinatie in zijn hoofd, doch toen het doordenkertje afgewikkeld was. bleek de Leusdenaar een paard achter te staan en dat resulteerde ook in een verloren partij Een nederlaag was eveneens het lot voor A van Kuipers, D van Ooik en G. Fröberg. Een winstpunt werd behaald door H. Kroes, H Vossebeld en B Une- ken. De afgebroken partij van J. Boe- maars levert vermoedelijk een remise op en zo bleef de winst met 6V2-3V2 in Waverveen. In een hevige sneeuwjacht kwamen de Leusdenaren diep in de nacht weer naar huis. Voor de huiscompetitie werd ook nog gespeeld, waarbij de goede vorm van koploper J. Agterberg weer opviel. Dit maal sloeg hij de aanval van J. v d Weijden winnend af Overige uitslagen L deRijke-Tj.Zijlstra 1-0 E. Halkes-H Leclercq 1-0 R. Zelle-H. Mus 1-0 P.Sonder-N Loning 1-0 W v d. Wetering-H.Struiwig '/2-V2 A. Valkenburg-A. Wisman '/2-V2 C. Veenendaal-A Lieshout 0-1 W.v Moosel-H.v Egdom 0-1 W. Schouten-K. Linse 1/2-'/2 J.v.d. Tang-J. Grevengoed 1-0 Hr. Breedveld - J Gerrits V4-V4 F. Kreggers-C Kerkhof Vè-Vè L Buurlage - A Aldenzee 0-1 R Rodriguez-H Wuts 0-1 LEUSDEN/CENTRUM - In de loop van januari 19S2 begint in het club huis van Roda 46 een cursus Alge mene Basis Opleiding (ABO) in de sport. Deze wordt gegeven door de KNVB l.s.m. het jeugdbestuur van de Leusdense voetbalvereniging. Op de slotavond wordt het ABO-bewijs uit gereikt. Minimumleeftijd van de deel nemers is 16 jaar en de cursus duurt 13 avonden. Meerdere sportbonden volgen de re gel, dat verdere cursussen slechts ge volgd kunnen worden door kandidaten, die in het bezit zijn van een ABO-bewijs. De bij Roda te houden cursus is niet uitsluitend bestemd voor voetballers, maar eveneens voor beoefenaren van andere takken van sport. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Cees Leyenaar. Ansfri- duslaan 42, Leusden-C. (tel 944686) LEUSDEN/CENTRUM - Het wordt zaterdag zeer spannend in de 2e klasse LEUSDEN/CENTRUM - TTCL 1 heeft in Nijkerk twee kostbare pun tjes bemachtigd. Ad v. d. Broek gaf geen partij uit handen en legde daar mee de basis voor de overwinning. Dolf de Haan won ook een partij en wist met Ad v. d. Broek het dubbel spel naar Leusden te trekken. Robert Jan Unkraut was als invaller geen tegenvaller en voegde - daarbij ge blesseerd geraakt - nog een puntje toe aan het Leusdense totaal. Ook TTCL 2 pakte twee punten. In Tricht tegen Batua wonnen zowel Aart van Klompenburg als Rinus ter Hoeven twee partijen. De dubbel werd even eens een Leusdense zege en Jaques v d. Louw wist ook een tegenstander te verschalken. Overige resultaten: TTCL4-ldunaB16 6-4 Smash 11 - TTCL 5 2-8 TTCL 6-Overt Net 10 1-9 TTCL8-ZTTV 11 8-2 LEUSDEN/CENTRUM - Rond de officiële opening van het activiteiten centrum de Korf vindt - wij zouden haast zeggen uiteraard, als je alleen maar kijkt naar de naam van het ge bouw- ook een korfbaldemonstratie plaats. Niet evenwel door regionale verte genwoordigers. zoals het feestpro gramma vermeldt, maar om exact 19.50 uur op vrijdagavond presenteert zich de nationale jeugdselectie tot 23 jaar. KC Antilopen heeft zich ingespan nen om de tien heren en evenveel da mes de weg naar Leusden en met name naar de Korf te wijzen D van de korfbalzaalcompetitie met de wedstrijden: RDZ - Kameo Unitas - Antilopen Altius - Woudenberg SKF is vrij. Twee van de drie nog ongeslagen ploegen ontmoeten elkaar in Zeist, waar RDZ haar koppositie verdedigt te gen het Groenekanse Kameo. Daar kan het, wat de uitslag betreft, vriezen of dooien. Met een puntenverdeling zijn beide partijen het beste gebaat. Antilo pen, op het vinkentouw en ook nog zon der verlies, moet naar Harderwijk Het zal moeite kosten, maar de Leusdenaren moeten Unitas kunnen kloppen. In Hilversum spelen Altius en Woudenberg om het voorlopige bezit van de rode lantaarn. Toch lijkt Altius betere kansen te hebben. SKF kijkt vanuit Veenendaal toe, wat de concurrentie ervan terecht brengt. Roda2-Quick3 Veensche Boys 3- Roda 3 Naarden 3-Roda 4 Achterveld 5-Roda 5 Roda6-KVVA8 KWA9-Roda7 Ingeval van algehele afgelasting speelt de Roda-jeugd onderling zaalvoetbal volgens onderstaand schema: Gymnzaal Christinalaan E5-E6 (10 00 uur). E2-E4 (11 00 uur). E1-E3 (12 00 uur) en A1- A2 (13 00 uur Gymzaal Asschatterweg: D1-03(10.00 uur), D2-D4 (11.00 uur). D5-D6 (12 00 uur en D7 (13 00 uur) De zalen mogen alleen met schone gym schoenen v/orden betreden en de spelers van de eerstgenoemde teams zorgen voor een wit shirt Afdeling jeugd Zaterdag 12 december RodaAI -VVZAA1 14.30 Roda A2-Hooglanderveen A1 15 00 Roda A3 vrij Roda A4-Amsvorde A2 15.00 Quick B1-Roda B1 v 14 15 Roda B2-VVZ B2 13.45 Roda C1-Hoogland C1 13 45 Roda C2 vrij Roda C3- Hoogland C2 13.45 RodaC4-SovaCl 13 45 Roda C5-Soest C4 15 00 RodaC6-VvzaC6 12 30 Roda C7- Hoevelaken C4 11.00 Roda C8 vrij Quick D1 - Roda D1 v 12.15 RodaD2-KwaD2 13 00 BaarnD2-RodaD3 v 1100 Roda D4-Hoogland D3 12 00 LimvioD3-RodaD5 v. 12 00 RodaD6-IJsselm v. D8 1100 Roda D7-Hoevelaken D6 10 00 Roda E1 - Kwa E1 11.00 Hoogl veenE1-RodaE2 v. 1115 Roda E3-Sova E1 11 00 CjwE1 - RodaE4 v. 11.15 Roda E5-Soest E5 12 00 Roda F6-Spakenburg e5 10.00 Roda F1-Kwa F1 1100 Roda F2-Kwa F2 10 00 Roda F-3- Hoevelaken F2 10.00 SEC F2-Roda F4 v 10 00 LEUSDEN/CENTRUM - Maandag en dinsdagavond werd de huiscom petitie van de Bowlingbond de Korf voortgezet met de tweede ronde. Dit maal kwam de hoogste game voor op het wedstrijdformulier van Wim Kok, maar met zijn 226 bleef hij nog net iets achter bij de 231 van Annemarie Arns in de openingsronde. De hoogste games in de tweede ron de waren van Wim Kok (poule 1) 226, Annemarie Arns (poule 1) 203, Cyril Lyong (poule 3) 183, Bert Elvers (poule 4) 172, Arthur Kappers (poule 1) 166, Wilma Balm (poule 3) 151, ex aequo Anja de Jonge en Janny van Dijk (poule 1) 136 en Jopie Vermeulen (poule 4) 134 pins. De ranglijsten zijn thans Poule 1 TZN 23 pnt IVA 20 pntGajes 19 pnt. Groeneveld 17 pnt No Pins 14 pnt.. China Town 8 pnt.Septer 7.5 pnt Sco pe 2,5 pnt Poule 3: de Huikjes 25 pnt.Bomwir 25 pntStri kes 17 pnt.; Meat Balls 17 pnt., Voort huizen 15 pnt Spare 6 pnt Ridder- zwam 5 pntHekkesluiters 2 pnt. Poule 4: Heuga-team 21 pnt Brugteam 15 pnt.. Kraanteam 13 pnt.Zeven 10 pnt.Op 't Ende 7 pntVeenendaal 5 pnt Poule 2: Arns 23 pnt Van der Neut 20 pnt.; Krij- co 19 pnt The Reds 19 pnt Super Throw 12 pnt.; Seumeren 11 pnt.; Ver hagen 5 pnt.; Lucky Strike 3 pnt. Ik dacht vorige week een rustige woensdagmiddag en -avond te hebben. Mijn betere helft moest weer eens gaan kijken of haar moeder het nog net zo goed maakt als een week of wat gele den De goedkoper geworden benzine, afgewogen tegen de romslomp die strippenkaart heeft en de nog steeds stijgende NS-tarieven deden hare ma jesteit besluiten het openbaar vervoer te laten voor wat het was en met onze auto te gaan. Grootmoedig stelde zij mij haar fiets ter beschikking, maar de tem peratuur van tegen de vorstgrens en sneeuw in de lucht animeerden niet tot externe bedrijvigheid en daarom zou ik thuis wat gaan klussen Dat feest ging echter niet door. Uit naam van de enige echte Sinterklaas vroeg een prettig klinkende vrouwen stem telefonisch en vriendelijk om naar de Roda-kantme te komen Ik heb nog getracht een uitvlucht te vinden, maar fantasie is niet mijn sterkste zijde en toen de stem aanbood mij thuis op te halen - waarbij ik voetstoots aannam ook thuisgebracht te worden - had ik geen ander antwoord dan ja! Niet ,,zij" kwam mij halen, maar haar man en die bracht mij zonder ongelukken naar Ro da, waar niet minder dan 105 E- en F-pupillen (de hele voorraad is 114!) in afwachting van de bisschop van Myra en zijn Pieten hardstikke leuk bezig werden gehouden door het Trio de Toverbal met grappen en grollen, mu ziek en goocheltoeren Zelf geloof ik. behalve in het octaaf van de Goedheiligman. al een tijd niet meer aan de Sint en nog minder in zijn knechten, maar de reacties van de jeugd - deels bedeesd afwachtend en anderzijds in een overmoedige stem ming van wat krijgen wij nu weer - wa ren prachtig Als de mini-Rodesianen net zo goed kunnen voetballen als zin gen (oerend hard en met een onvoor stelbare inzet) mag de Sint niet moppe ren Overigens kreeg ik de stellige in druk, dat ik die man al eens eerder had gezien. Even dacht ik aan de Zaterdag veteranen en bij de Pieten aan Al, maar Ko de Kruiff, Marcel Daatselaar en Koos Heisberger zien er in het rood en zwart heel anders uit Zo n oer-Hollands sinterklaasfeestje - en dat geldt ook voor andere sport clubs als Lockhorst, Antilopen, enz. - doet het nog altijd uitstekend. Het is ook weer eens wat anders dan de wekelijk se sport en zeker tijdens de winterstop. Je moet er wel genoeg personeel" voor hebben, want het is een heel kar wei de samenstelling van het program ma, ruim honderd jongens voorzien van hapjes en drankjes en allemaal ook nog een presentje. Het Roda-jeugdbestuur had het knap voor elkaar en zelfs nog tijd voor een grapje. Bij hun afscheid kregen Klaas en de Pieten een banketstaaf mee voor onderweg. Of om te wijzen op de nade rende concurrentie van de Kerstman? PC. LEUSDEN/CENTRUM - Het gaat, naar omstandigheden, goed met Ro nald de Haas en dat doet ons genoe gen. Nog niet zo lang geleden was hij een van de uitblinkers in het zater dagteam van Roda. Dat was tot bui ten de gemeentegrenzen opgevallen en na Ruud Stoelhorst. een ander pa radepaardje van de Buiningparkers, werd ook Ronald ingelijfd bij Sport club Amersfoort, een zogenaamd be talende voetbalclub in de keistad. Stoelhorst is inmiddels (als topsco rer!) weer terug bij de roodzwarten, die hem nu reeds een veel betere ac commodatie konden bieden dan het professionele stadion op Birkhoven en na volgend jaar wordt de situatie in Leusden nog veel beter. Onlangs ontmoetten wij Ronald de Haas - om juist te zijn bij een nieuwe reddingspoging Lb v de danig in de problemen geraakte Amersloortse se- mi-prots en bij die gelegenheid bleek duidelijk, dat de jonge Leusdenaar nog volop belangstelling heeft voor de Bui- ningparkerclub. Hij onderhoudt uitste kende contacten met Billy Nolten, Jaap van Linschoten en nog meer jongens uit zijn oude elftal Over SCA wilde Ronald weinig kwijt. Begrijpelijk als belanghebbende bij die onderneming, maar.als ik daar wegga ot wegmoet melk.ik mij direct weer bij Roda-zaterdag" was duidelijk genoeg Ronald heeft bij Amersfoort nog maar nauwelijks serieuze kansen gehad. Blessures en de te grote selectiegroep voor het z.g C-team verhinderden dat. De tijd zal leren, ot Ronald zich echl gaat thuisvoelen bij Amersfoort, maar dan moet daar toch wel het een en an der verbeteren Je moet ook aardigheid kunnen hebben aan je sport. Als de enorme problemen bij de Birkhovense club niet snel en afdoende opgelost wor den. zien wij Ronald de Haas wellicht weer spoedig in het rood en zwart van Roda. Bij zijn vrienden en in de club, waar hij een uitstekende voet baller werd. NIJKERK - Zaterdag heeft P.C. Nimmerdor deelgenomen aan de in door springwedstrijden in Nijkerk. Deze was georganiseerd door de L.R. De Neuderuiters en P.C. De Toe komst. Alleen de B-springers kwa men aan bod. De volgende prijzen werden behaald Evelien Heiwegen met Polly cat. 4 4e prijs; Patsy Reems met Shamrock cat C 4e prijs; Hans Kreikamp met Kimbel cat. D 2e prijs en Ilse Miggels met Jacky cat. D 3e prijs LEUSDEN/CENTRUM - De jongste competitie-uitslagen waren: Kaderteam BV'75 - Nova Vita 6-0 BV'751-de Magneet 1 4-2 BV'752-Leusderkwartier5 0-8 (jeugd) ae Krim - BV 75 7-2 Komend weekend wordt er druk ge biljart in het clubhuis van BV'75. Zater dag om 14.00 uur begint het kaderteam met de wedstrijd tegen Haarlem Noord Zaterdag en zondag (beide dagen aan vang 12 .00 uur) worden in de Rosmolen voorwedstrijden 4e klasse jeugd ge speeld, met BV'75-deelnemers Edwin Hofman en George Lindeman Vooral belangstellende biljartjeugd is op beide dagen welkom aan de Hamersveldse- weg 118. Ronald de Haas (voorgrond) op 20-9-1980 nog in het roodzwart van Roda 46

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9