Commissaris Van Dijke opende met slag op gong het aktiviteitencentrum Schoolraad wil op andere zaken bezuinigen Iffil eurofleur Duderbijdrage schoolzwemmen lijkt noodzakelijk Voorzitter Schoolraad zet andere pet op Winnaars prijspuzzel pffll III UJ Hi J Secretaris Regionale Kruisvereniging Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? VUURWERK Enorm assortiment tegen zèèr scherpe prijzen. Op alle pakketten besteld en betaald vóór 30-12: 20% KORTING (Alhalen30en31 december.) KERSTBOMEN 9.50 Voor ijstaarten en salade'sü! SPIEGEL DER NATUUR Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwarleal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 15 DECEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 69 fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met een ferme slag p een gong heeft mr. P. van Dij- e, Commissaris van de Konin- in in de provincie Utrecht, vrij- agmiddag het aktiviteitencen- um De Korf officieel geopend, eze plechtigheid werd bijge- oond door het college van B. en raadsleden, ambtenaren, ver- genwoordigers van de provin- ie en vele andere genodigden. In zijn openingstoespraak zei Com- ssaris Van Dijke onder meer, dat een meenschap in een gemeente de mo- lijkheid moet hebben om elkaar te itmoeten. ,,En dat kan in De Korf, aarin zowel passieve als aktieve re- eatie bedreven kan worden", aldus Van Dijke. Hij wees op het grote lang van een aktiviteitencentrum in ze tijd. waarin steeds meer vrije tijd ontstaat .Vanwege dit belang heeft de provincie daarom een financieel steen tje van ruim een ton bijgedragen in de totstandkoming van De Korf", zo zei de Commissaris van de Koningin in een afgescheiden gedeelte van de sporthal, die samen met een bowling, een restau rant met bar en een ontmoetingsruimte (toneelzaal/vergaderzaal) het aktivitei tencentrum vormen Nadat mr. Van Dij ke op de gong had geslagen werd een vouwwand verwijderd, waarachter de muziek-, tambour- en majorettevereni ging Lisiduna onder leiding van G Strie- senau stond opgesteld en vervolgens een optreden ten beste gaf VUURWERK Daarna werd de openingsceremonie in De Korf vocaal omlijst door het Ko ningshof Kinderkoor onder leiding van Frank van den Bos De jeugdige zan gers en zangeressen lieten twee liedjes horen het Korflied en het Bowlinglied Dat laatste was gemaakt naar aanlei ding van een bowlingavond voor ge meenteraadsleden, ambtenaren en journalisten van deze krant, waar na afloop bleek dat een aantal bezoekers bekeurd was wegens fout parkeren Het optreden van het kinderkoor werd even opgeschrikt door het te vroeg ontsteken van vuurwerk elders in de sporthal De daarmee gepaard gaande rookontwikkeling zorgde voor een dissonant in de openingsceremo nie. Het Koningshof Kinderoor werd ver volgens afgelost door vertegenwoordi gers van plaatselijke verenigingen, die een parade hielden in de sporthal van De Kort. Deelnemende verenigingen waren schaakvereniging Leusden, ta feltennisclub Leusden, Mixed Hockey club Leusden, sportvereniging Impala, afdeling handbal, lawntennisverenigin- gen De Bemelaar en Leusden. basket ballvereniging Green Giants, Badmin ton Voor Ontspanning '79. badminton vereniging Leusden, zwem- en polo club De Haaien, korfbalclub Antilopen, Oranjevereniging Leusden en sportver eniging Impala, afdeling gymnastiek Na de openingsceremonie, die onge veer een uur duurde, begaf het uitgeno digde gezelschap zich naar de Korfbar. waarin wat werd gedronken en burge meester Rademaker en voorzitter R Peddemors van de Sportstichting nog een toespraakje hielden Voor de verslagen van de festivitei ten rond de opening van het aktivitei tencentrum verwijzen we u naar de volgende pagina's in de krant. [van één onzer medewerkers) LEUSDEN De schoolraad voor het openbaar onderwijs Is het In gro- le lijnen wel eens met de gemeentelij ke bezuinigingsvoorstellen, voor zo ver ze betrekking hebben op het on derwijs. De voorgestelde ouderbij drage In de kosten van het school zwemmen ter hoogte van 11,— per keer, wijst de schoolraad echter van de hand. Het bleek vorige week, tij dens de vergadering van de raad echter moeilijk om andere bezuini gingsposten te vinden, zodat men kon voorstellen om de betreffende ouderbijdrage geheel te laten verval len. Het tekort op de gemeentebegro ting voor het volgend jaar bedraagt ruim zeven ton. Naar de mening van B. en W. zou het onderwijs hiervan f 191.000,— voor zijn rekening moe ten nemen. Een groot deel van dit bedrag denkt het college te kunnen dekken door te bezuinigen op de posten onderhoud en verwarming Gelet op de reacties van de onder wijskrachten in de schoolraad lijken bezuinigingen op de post verwar ming goed haalbaar. Het is op som mige scholen nu vaak zelfs te warm. Een betere afstelling van de verwar mingsinstallaties zou al een fors be drag kunnen besparen Het voorstel van het college om ouders te laten betalen voor het feit dat hun zoon of dochter via de school zwemles krijgt, een inkomstenbe drag dat geraamd wordt op f50.000,— vond geen bijval in de schoolraad. Dit temeer omdat in de begroting er ook al rekening mee wordt gehouden dat de bijdrage in de kosten van vervoer naar en van het zwembad wordt verhoogd. Nu beta len ouders f 0,80 voor elke keer dat hun kind gaat zwemmen Dat bedrag wordt straks f 1,10. Een bedrag daar boven op van nog eens één gulden gaat de schoolraad veel te ver. Ook het Leusdense schoolhoof- denberaad is niet erg gelukkig met dit laatste voorstel. Zij vragen zich af wat er gaat gebeuren met kinderen waar van de ouders de bijdrage niet beta len of niet kunnen betalen De leden van de schoolraad stelden zich wel zakelijk op. Men ging dan ook aan het werk om naar andere posten te zoeken, waarop bezuinigd kan worden tot een totaalbedrag van f 50.000,—. Dit laatste bleek een moeilijke zaak. Men bleek niet verder te kunnen komen dan de helft van dit bedrag. Posten die voor wat betreft de schoolraad geschrapt kunnen worden zijn onder meer de bijdragen aan oudercommissies voor kleuter en lagere scholen. Ook de verkeers- krant die aan leerlingen van de hoog ste klassen wordt gegeven, mag voor wat betreft de schoolraad uit het voorzieningenpakket geschrapt wor den. GODSDIENSTONDERWIJS Een andere post die naar de me ning van de schoolraad zou kunnen vervallen is die van desubsidieop het godsdienstonderwijs. Nu wordt het godsdienstonderwijs en het huma nistisch vormingsonderwijs gesubsi dieerd tot een bedrag van ruim f18.000,— De schoolraad is van me ning dat de kerken die het gods dienstonderwijs verzorgen ook voor de kosten moeten opdraaien. Dit standpunt van de schoolraad is overi gens niet nieuw. Ook bij een vorige bezuinigingsronde stelde de school raad al voor om deze subsidieverle ning te laten vallen. Al met al kwam de schoolraad niet verder dan de helft van de f 50 000,— die men zou willen vinden. De suggestie, vanaf de publieke tribune door ambtelijk medewerker F. Braaf gedaan, om dan de ouderbij drage voor het schoolzwemmen te gaan stellen op f 0,50 per keer werd dan ook overgenomen. Uiteindelijk zal de gemeenteraad het definietieve besluit over het pakket bezuinigingsmaatregelen moeten nemen. BEPERKEN SCHOOLZWEMMEN In de ..bezuinigingsbegroting" is ook de mogelijkheid genoemd om het aantal klassen dat aan school zwemmen meedoet te beperken. Ook wordt gedacht aan een andere rege ling voor het schoolzwemmen Ook de gemeente heeft er op dit moment geen idee van hoeveel men zou kun nen besparen door een andere rege ling te ontwerpen. Het voorstel om het aantal klassen terug te brengen van drie naar twee dat gaat schoolzwemmen kreeg geen meerderheid in de schoolraad Wel voelen enkele leden ervoor om het tijdstip waarop men begint met schoolzwemmen te vervroegen Nu krijgen kinderen vanaf de tweede klas zwemles in schoolverband, de mogelijkheid om met de oudste kleu ters of de eerste klas te beginnen dient onderzocht te worden, aldus deze mensen. De Oudercommissie Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lausdan. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs In de gemeente Leusden, het adviesorgaan voor zaken betref lende het openbaar onderwijs, krijgt volgend jaar een aantal nieuwe le den. Voorzitter Jaap Brandligt, die namens de oudercommissie van „De Bongerd" In de schoolraad zitting heelt, zet „een andere pet op" en blijft deel uitmaken van de raad. LEUSDEN - Met ingang van 2 de cember is de heer F. H. A. G. Ivens ui Leusden secretaris van de Regiona Ie Kruisvereniging Oost-Utrecht ge worden. Deze regio omvat: Leusden Achterveld, Woudenberg, Scherpen zeel, Renswoude en Maarn. Formeel was de heer Brandligt nog niet aan de beurt om af te treden. Volgens het rooster van aftreden moest dat pas gebeuren op 1 januari 1984 Als vertegenwoordiger van ,,De Bongerd" stapt hij op een komt weer terug als vertegenwoordiger voor de Vereniging voor Openbaar Onder wijs, een organisatie die ook recht heeft op een plaats in de schoolraad. Hij neemt hiermee de opengevallen plaats in die ontstaan was door het vertrek van Truus van der Graft. Na mens de Bongerd komt nu de heer Vink in de Schoolraad Vorige week werden de nieuwe leden voor de schoolraad door de aanwezige oudercommissieleden van openbare scholen gekozen. Het ging hier uitsluitend om schoolraad leden die namens de ouders in de schoolraad zitting hebben De ver kiezing zelf was overigens snel klaar Er waren precies zoveel kandidaten als er open plaatsen waren. Als nieu we leden zullen verder, naast de eer der genoemde heer Vink, de dames Oosterhuis (de Heerd) en mevrouw E. Montenberg-Waal (Wip-Wap- /Wegwijzer) deel gaan uitmaken van de schoolraad Mevrouw De Roo, hoofdleidster van de kleuterschool De Heerd treedt uit de schoolraad omdat haar termijn is verstreken. Haar plaats wordt Inge nomen door mevrouw Van Dorp-de Vries, hoofdleidster van de Blokken doos in Leusden-Zuld. Rozendaallaan 9 Leusden-C. 'T KNALT ERUIT BIJ EUROFLEUR! TUINCENTRUM Ursullneweg 14 - Leusden-C. 940763. (zonder kluit) van 1 3 mtr., uitzoeken nu. TUINCENTRUM Ursulineweg 14 - Leusden-C. 940763 „de swartesteegh" BESTEL TIJDIG. Tel. 033-945916. van 't Startblok in Achterveld heeft een uitgesproken voorkeur voor een andere regeling ACHTERVELD De Achterveldse ouders zijn van mening dat het in de huidige situatie vaak voorkomt dat kinderen in de tweede klas, als met schoolzwem men wordt begonnen al in het bezit zijn van de zwemdiploma's A en B In de praktijk moet er dan van de tweede tot de vierde klas geoefend worden voor het C-diploma. Liever zien de ouders van het Start blok dat eerder begonnen wordt met zwemles, zodat de kinderen vla de school ook werkelijk leren zwem men. Het zou een hoop heen en weer gerij tussen Achterveld en het zwem bad in Leusden-Centrum kunnen voorkomen. Wat de definitieve regeling gaat wor den is nu nog niet zeker. Vanuit het zwembad wordt er een werkgroepje samengesteld dat gaat bekijken op welke wijze de kosten van het school zwemmen kunnen worden terugge bracht. ROM zond opening De Korf live uit in Tweede Fase 3 Gemeentewerken goed uitgerust de winter in3 Onder de kop „Kom eens kijken in De Korf" blikken we terug op de festiviteiten rond de opening van Leusdens aktiviteitencentrum. Een impressie geïllustreerd met foto's5 Op de sportpagina aandacht voor het sportieve gedeelte bij de officiële opening van De Korf7 Vertegenwoordiger De Geut ligt dwars In Jeugdraad 9 LEUSDEN - „In Sinterklaas vindt ieder mens een stukje van zijn verlangen naar naastenlief de: geven, zonder iels terug te ontvangen" Zo luidde de oplos sing van de Sinterklaaspuzzel in deze krant van 19 november jongstleden. De redaktie kreeg dit keer zeer veel Inzendingen binnen waaruit vijf winnaars werden geloot. De prijswinnaars zijn: Mevrouw Van 't Klooster, Jan van Arkelweg 33, Achter veld; mevrouw W.H. de Leeuw, Ravenhorst 7, Leusden; me vrouw A.W.H. de Wot, Kornoelje 25. Leusden; Rosalien van Wou denberg, Koltschoterdijk 22, Leusden en A. Kroon, Koningin Julianalaan 7 in Leusden. De winnaars krijgen een cheque ter waarde van 20 gulden thuis ge stuurd. Een kleurrijk tijdschrift met een verrassende kijk op Nederland. Verschijnt 10x per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan bij: THIEMEZUTPHEN Antwoordnummer 1 7200 VB Zutphen of bel even: 05750 - 10566 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Overzicht van de openingsceremonie De commissaris van de koningin slaat op een grote gong en verricht daarmee officieel de opening van het aktiviteitencentrum

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1