Gemeentewerken goed uitgerust de winter in Uitzendschema: 10M zond opening „De Korf" ive uit in de Tweede Fase Samenvatting van de rechtstreekse R.O.M.- uitzendingen Gladheids- bestrijding in Leusden 1 FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws LEUSDEN - De Regionale Omroep Midden-Nederland (ROM) start vanavond (dinsdag) met de derde reeks lokale uitzendingen in Leusden. Vorige week heeft het merendeel van Leusden het lokale nieuws- journaal ..Leusden Lokaal" kunnen zien, waarna op vrijdag 11 decem ber rechtstreeks vanuit de Korf voor de tweede fase in Leusden- centrum de officiële opening en daaropvolgende festiviteiten van dit activiteitencentrum werden uitgezonden. Van dit programma èn van de opnamen, die zaterdag in de Korf werden gemaakt van allerlei (sport) manifestaties wordt vanaf van avond tot en met vrijdag in de verschillende wijken een samenvatting uitgezonden. Om misverstanden te voorkomen, aldus een woordvoerder van de ROM, wordt er op gewezen, dat het een samenvatting is, ook al wordt in de uitzending zélf regelmatig over „een recht streekse" uitzending gesproken. De uitzendtijden in de verschillende wijken zijn dezelfde als vorige week, met uitzondering van Achterveld. Daar wordt de samenvatting op vrijdagavond uitgezonden, eveneens om zeven en negen uur via twee verschillende CAI's. Regisseur Theo Knippenberg moest voor deze samenvatting kie zen uit meer dan vijf uur beeld-materiaal. De Regionale Omroep Midden-Nederland hoopt, dat de samenvatting uiteindelijk een goed beeld zal geven van de zeer drukbezochte openingsdagen van De Korf. De presentatie van het programma is in handen de vaste ROM- omroepster Bertien Engelkens. en gast-presentatrice Judith Bosch. De ROM-programma's kwamen tot stand in samenwerking met de redaktie van de Leusder Krant LEUSDEN Tot de taken van de elf man tellende buitendienst van de Dienst Gemeentewerken behoren ondermeer het onderhoud van de wegen en de riolemigen, het trans port van grof- en tulnvull en in deze tijd van het jaar zeer belangrijk de gladheidsbestrljding. Voor de uitvoering van deze taken beschikt de buitendienst over 5VW Pick-ups en een VW LT35 vrachtwa gen die voorzien is van een hydrauli sche kraan en waaraan een sneeuw- schuif en/of zoutstrooier gekoppeld kunnen worden. Aan dit wagenpark is thans een gloednieuwe Magirus Deutz vrachtwagen toegevoegd. Ook deze vrachtwagen is uitgerust met een hydraulische kraan en biedt de mogelijkheid om er een sneeuw- schuif aan te koppelen. Met de nieuwe aanwinst erbij be schikt de buitendienst thans over een wagenpark, dat de medewerkers van de buitendienst nog beter de gele genheid geeft hun belangrijke taken te verrichten. LEUSDEN - De laatste dagen is het hard aanpoten voor de mensen die betrokken zijn bij de gladheidsbestrijding in de ge meente Leusden. Zij zijn dag en nacht in touw om vooral de doorgaande wegen en de fiets paden begaanbaar te houden. Terwille van een efficiënt ge bruik van de beschikbare mid delen en mankracht worden daarbij bepaalde regels in acht genomen. Bij gladheid door opvriezing wordt er alleen gestrooid op de doorgaande wegen, de wijkont- sluitingswegen en de fietspaden. In de eerste plaats komen hierbij de wegen aan de beurt die deel uit maken van busroutes en de fiets paden. Pas als daar gestrooid is komen de overige doorgaande en wijkontsluitingswegen aan de beurt. Bij sneeuwval gelden de zelfde regels, zij het dat bij zware sneeuwval de daarvoor in aanmer king komende wegen en de fiets- Judith Bosch, (links) en Bertien Engelkens presenteerden het ROM-programma vanuit de Korf paden voor het strooien eerst met behulp van sneeuwschuivers begaanbaar worden gemaakt. Bij ijzel wordt er zo veel mogelijk op alle wegen gestrooid, ook in de wijken zelf Maar ook hier geldt, dat wegen die deel uitmaken van een busroute en de fietspaden voor rang hebben boven de overige we gen In de woonstraten en op de woonpleintjes wordt dus in het al gemeen niet gestrooid. Dit geldt ook voor de trottoirs De inwoners van Leusden kunnen elkaar en de gemeente bij de gladheidsbestrij ding behulpzaam zijn door de stoep voor het huis zo goed mogelijk schoon te houden. Desgewenst stelt de gemeente gratis zand beschikbaar Het zand - éen emmer per woning - kan op werkdagen van 7 45 uur tot 16.30 uur op de ge- meentewerf worden afgehaald De gemeentewerf is te berei ken via de Burg de Beaufort- laan en de Berkenlaan. waar nodig met zand uit in de buurt aanwezige gladde weg gedeelten te bestrooien; de in de buurt wonende oudere mensen behulpzaam te zijn met het schoonhouden van hun stoep en tuinpad en aan te bie den voor hen boodschappen te doen. ROSSENBERG dinsdag 15 december: 19 00-20 00 uur wijk 3 (ten oosten van de Rossenberglaan) 21.00-22.00 uur wijk 4 (gebied ten westen van de Rossenberglaan) GROENHOUTEN woensdag 16 december: 19.00-20.00 uur. wijk 5 (het programma is te zien op Duitsland 1.) ROZENBOOM woensdag 16 december: 21.00-22 00 uur wijk 6 (strikt onder voorbehoud Alléén indien de technische problemen zijn opgelost). ALANDSBEEK WEST donderdag 17 december: 21 00-22 00 uur: wijk 8 (Alandsbeek west) ALANDSBEEK/O EN DE WETERING E.A. donderdag 17 december: 19.00-20.00 uur wijk 7 (Hamersveld nieuw, Alandsbeek oost en De Wetering met uitzonde ring van de Morgenster) ACHTERVELD vrijdag 18 december: wijk 1 (nieuwbouw Achterveld ten weten van vrijdag 18 december: 19 00-20 00 uur. wijk 1 (nieuwbouw Achterveld ten westen van de van Oldenbarneveltstraat en ten zuiden van de begraafplaats.) 21.00-22.00 uur. wijk 2 (nieuwbouw Achterveld ten oosten van de Van Oldenbarneveltstraat en ten noorden van de Pater Stormstraat) De uitzendtijden worden onder strikt voorbehoud gegeven. Eventuele wijzigingen zullen zo mogelijk bekend worden gemaakt. Let op! Alle uitzendingen zijn in de desbetreffende wijk via Duitsland 2 te ontvangen, tenzij anders wordt aangegeven Judith Bosch zit klaar voor een gesprek met het raadslid Corrl Verduin, gemeentevoorlichter Hans Hermans en mevrouw Abrahamse, voorzitter van de groenstichting „De Rozendaal". Onderwerp van gesprek: de uitzendingen van de ROM in Leusden sloten met een gesprek, onder leiding van Judith Bosch, tussen het PKL- raadslid Corri Verduin, gemeentevoor lichter Hans Hermans en de voorzitter van de Groenstichting Rozendaal", mevrouw Abrahamse. Onderwerp van gesprek vormden de ROM-uitzendin- gen in Leusden Zoals bekend hebben raadsleden van de Progressieve Kom- binatie Leusden daarover vragen ge steld aan het college van burgemeester en wethouders. De PKL-raadsleden hebben er bezwaar tegen dat het ge meentebestuur, eigenaar van tien cen trale antennes in Leusden zijn abon nees niet het toegezegde programma aanbiedt. De uitendingen van de ROM vinden namelijk plaats langs de kanalen van Duitsland I of II, waardoor die uit zendingen gedurende enige tijd niet te zien zijn. Gemeentevoorlichter Hermans zette - voor zover nog nodig - het standpunt van de gemeente uiteen. Mevrouw Abrahanmse legde uit, waarom de groenstichting ..Rozendaal" de ROM geen toestemming heeft verleend om uitzendingen via haar antennes te ver zorgen. Na afloop van dat gesprek kregen de kijkers in de Tweede Fase van regis seur Theo Knippenberg nog enige tijd beelden van de vechtsportdemonstra ties in de grote hal te zien. Vervolgens besloot presentatrice Bertien Engel kens de ROM-uitzending, iets later dan gepland. SAMENVATTING Na afloop van de live-uitzendingen meldden zich burgemeester Radema ker met zijn echtgenote in de regieka mer van de ROM, die het afgelopen weekend was ondergebracht in één van de kleedkamers van de sporthal. De burgemeester sprak enkele lovende woorden tot de ROM-medewerkers die hij feliciteerde met het welslagen van de eerste live-tv-uitzending van de ROM. In een deel van Leusden - zie daar voor het bijgaand uitzendschema - is een samenvatting van de openingsfes- tiviteiten te zien in de loop van de week. Voor die samenvatting maakte de ROM ook zaterdag nog opnamen. Digne Mel- ler-Maroovio, Janus Visser en Eduard Huiekamp stonden achter ae camera's om beelden vast te leggen van onder meer de invalidensport en de bowling demonstraties door het Nederlandse bowlingteam. Ook van de snertloop, die vanwege de weersomstandigheden he laas binnen moest worden gehouden, heeft de ROM opnamen gemaakt. Om vijf uur zaterdagmiddag zat het werk er voor de cameraploeg, kabeljon gens, redaktie en presentatices op. Theo Knippenberg toog vervolgens aan het wek om uit het verzamelde mate riaal een band van ongeveer een uur uit te zenden, die vanavond voor het eerst in de wijk Rossenberg in Leusden-cen trum te zien zal zijn Rozendaallaan 9 Leusden-C. DINSDAG 15 DECEMBER 1981 Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Regionale Om roep Midden-Nederland (ROM) heeft vrijdag de officiële opening van het Leusdense aktiviteiten- centrum „De Korf" rechtstreeks op de televisieschermen in de Tweede Fase gebracht. Via Duitsland II konden de bewo ners van Akkerhoeve, Noord- v/ijck, Langenbeek, Hamershof, Stijgbeugel en Hoefijzer vrijdag middag en -avond in totaal drie programma's vanuit „De Korf" zien. 's Middags om ongeveer kwart over vijf werd begonnen met een rechtstreeks verslag an de officiële opening van De Korf, een uitzending die tot ongeveer zes uur duurde. Tussen 19 en 20 uur was het eerder voor andere wijken uitgezonden programma „Leusden Lokaal" te zien. Vanaf ongeveer 20.15 uur was de ROM ruim twee uur in de lucht met beelden van de feestelijkheden in het aktiviteitencentrum. De programma's vanuit „De Korf" waren de eerste live-uitzendingen van de jonge Regionale Omroep Midden- Nederland, een aktiviteit van de Barne- veldse Drukkerij en Uitgeverij (BDU). Zoals te verwachten valt bij zo'n eer ste keer deden zich de nodige proble men voor, die met veel improviseren tot een oplossing moesten worden ge bracht. Voor een deel zal dat door de kijker opgemerkt zijn, bijvoorbeeld doordat de avonduitzending later be gon dan was aangekondigd. Voor een ander deel speelden de problemen zich ..buiten beeld" af. Zo was het vrijdag middag lange tijd de spannende vraag of de uitzending van de officiële ope ning wehdoor zou kunnen gaan. De pre sentatrices Judith Bosch en Bertien En gelkens zaten al lang startklaar, toen er nog steeds niet voldoende licht in de sporthal van de Korf was. Het nog niet volledige afgebouwde electriciteitsnet van de Korf bleek niet voldoende ver mogen voor de televisielampen te kun nen leveren, zodat er een generator bij gehaald moest woden. Dankzij de in Leusden woonachtige kolonel buiten dienst J. W. Meijer kwam die generator er. Hij charterde een generator bij één van de Amersfoortse kazernes en me dewerkers van het schoonmaakbedrijf WERBA B.V. waren bereid om het ap paraat in Amersfoort te gaan halen Met de medewerking van René van de Borch van de Korf werd de generator nog juist op tijd aangesloten en gestart. Precies één minuut voordat de uiten- ding begon begonnen de televisielam pen in de sporthal te gloeien. AVOND Het was het startsein voor de uitzen ding, die voor zover het de ROM betrof goed verliep. Maar het in de openings ceremonie afgestoken vuurwerk ver oorzaakte enige rook in de hal, waar door de televisiebeelden een enigzins schimmig karakter kregen. Nadat de bewoners van de Tweede Fase vrijdag tussen 19 en 20 uur het „ingeblikte" programma „Leusden Lo kaal" hadden kunnen zien, duurde het even voordat de live-uitzendingen van uit „De Korf" konden worden voortge zet. Om ongeveer kwart over acht kwam de ROM weer op de kabel en kon Bertien Engelkens een inhoud geven van het avondprogramma. Daarin we den beelden vanuit de sporthal, waar tal van sportdemonstraties werden gege ven, afgewisseld met shots van de in de Korfzaal gehouden informatiemarkt. Judith Bosch haalde een aantal men sen van de aanwezige verenigingen voor de camera en maakte met hen een praatje over hun vereniging. Zo konden de kijkers in de Tweede Fase kennis maken met onder meer vertegenwoor diger van de UW. de postzegelclub en diverse sportverenigingen. Ook kreeg men via Judith Bosch een impressie van de tentoonstelling „Aktie in Beeld", die ter gelegenheid van de opening in het aktiviteitencentrum werd gehouden. Judith Bosch sprak met en kele dames, die een bijdrage aan de tentoonstelling hadden geleverd. Het programma werd min of meer be- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreljns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; 1 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v, BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatle te Barneveld. ROM-regisseur Theo Knippenberg. - De nieuwe vrachtwagen met hydraulische kraan

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3