Mini-Olympiade in De Korf 't Ronde werd schaakkampioen Plusminus Sportieve recreatie en gehandicaptensport Kersttennis Leusdense Korf ballers op kop Klaverjasclub Leusden Troef Sponsor Voetbalstanden Tafeltennis- competitie voorbij Waterpolo-Haaien niet fel genoeg SPORTSPLINTERS LEUSDEN/CENTRUM Antllo- pentralner Bert Brandsen toonde zich zaterdag in Harderwijk voor het eerst echt tevreden na afloop van de wedstrijd Unltas-Antllopen. Niet dat hij bezwaar had tegen de eerder in Leusden behaalde overwinningen - tegen Woudenberg en Altius - maar toen kwam de winst voort uit een goed schot en nu mede uit de vlotlo- pende combinaties. Regelmatig had een compleet vak aandeel in een treffer. Antilopen moet het al enkele we ken stellen zonder de basisspelers Ruud Lith en Pieter Kraaikamp. maar de geroutineerde Rob Geutjes en Derk Hueting bleken zeer goede ver vangers. De eerste aanwijzing in de richting van Leusdense winst tegen Unitas (die later dik onderstreept werd door de zege van Kameo op koploper RDZ) kwam na een goed kwartier spelen: de thuisclub had een strafworp gemist bij de stand 2-3 en Margreet Versteeg reageerde alert met de vierde Antilopentreffer Eer der hadden Gert Graafland (doorlo per), Rob Geutjes (idem) en Frans ter Maten (strafworp) de Harderwijker korf reeds gevonden Nog voor de rust brachten Geutjes en een thuis- speler de tussenstand op 2-5 Direct na de hervatting van het spel kwamen de Leusdenaren, zoals vaker gebeurd is, even in de problemen en Unitas twee doelpunten naderbij. Precies op tijd zorgden Margret en Yolanda Versteeg en weer Rob Geut jes mat rake afstandsschoten voor een ruimere marge. Unitas bleef nog overeind en kwam met twee treffers op 6-8. Een ..herhaling" in de laatste 10 minuten met doelpunten van Geutjes (2), Ter Maten en twee Har derwijkers brachten de eindstand op 8-11. De overige uitslagen in 2D waren: RDZ - Kameo 5-13 Altius - Woudenberg 10-8 AFK was vrij en de ranglijst is nu Antilopen 3 6 37-27 RDZ 4 6 25-26 Kameo 3 5 35-19 Altius 4 3 35-44 SKF 3 2 25-27 Unitas 4 2 30-39 Woudenberg 3 0 21-29 Overige Antilopen-resultaten: OKC 3 - Antilopen 2 9-16 Telstar 3 - Antilopen 4 6-3 Dindoa J1 - Junioren 2 4-4 Dalto A1 - Aspiranten 1 5-4 Woudenberg A2 - Aspiranten 2 1-2 Telstar P1 - Pupillen 1 0-1 KVO P5 - Pupillen 3 1-0 LEUSDEN De uitslag van de wedstrijd van de klaverjasclub Leus den Troef, die donderdag jongstle den werd gespeeld, luidt als volgt: 1 Hr Braakman 5450, 2. Mevr v Egdom 5076, 3. Mevr. Knol 5056, 4 Mevr. Kleefstra 4933 en 5. Mevr. Nij- huis 4918 punten De stand per 10 december: 1. Hr. Kuyper 156612, 2. Mevr. v. Egdom 155919,3. Hr v. Waterschoot 152087, 4 Hr. Bolt 151016, 5. Hr v. Egdom 149970. 6 Hr. De Ridder 149079. 7. Br. Knol 148437, 8. Hr Mulder 147982. 9 Hr. Nijhuis 147541 en 10. Mevr Knol 147384 punten. LEUSDEN/CENTRUM Al gerui me tijd voor het geplande aanvangs- uur was het een drukte van belang in de Korf en wie tot nu toe volhield, dat het activiteitencentrum een te grote luxe Is (en daarom feitelijk overbo dig) moet toch wel tot andere ge dachten zijn gekomen. Het complex Is doodgewoon nodig. Een goed be wijs in die richting gaf het D'66- raaaslid Hinze Bloemhof. „Aanvan kelijk zeer fel tegen de realisatie, maar nu trots op de Korf!" Duidelijker kon Bloemhof niet inhaken op het enorme genoegen, dat reeds vele sportieve Leusdenaren aan de mooie en nuttige (sport)voorziening heb ben beleefd en nog zullen beleven. Ook Corrie Verduin, fractievoorzit ster van de PKL, is toch wel blij met de Korf. Niet op sportieve gronden behoorde zij destijds tot de tegen stemmers; haar bezwaren lagen en liggen op het financiële vlak. Sport en andere ontspanning mag echter in een gemeente met een relatief jeug dige bevolking best wat kosten. Naar onze mening althans. Op de avond van de openingsdag was de Korf van 19.00 uur tot even na middernacht de basis van een enorm assortiment sportdemonstraties. Dat handbal, mits goed gespeeld, ook een boeiend kijkspel kan zijn. werd nadrukkelijk bewezen door twee enthousiast opererende dames-juni- orenteams uit de regio. Korfbal heeft met de nationale jeugdselectie tot 21 jaar de propvolle tribunes eveneens aangenaam bezig gehouden en onze Anti- en Prolopers zullen er vast wel wat van hebben geleerd Dat bad minton veel meer is dan ,,een pluim pje slaan" (op campings of zomaar op straten en pleinen) bewezen grootheden op dat gebied, waaron der twee plaatselijke toppers, die doorgaans in Zeist spelen en elders in de sporthal liet TTC Leusden zien, dat tafeltennis en het oeroude ping pong weliswaar uit hetzelfde nest zijn voortgekomen, maar bepaald hun ei gen weg zijn gegaan. Ónze basket balclub vertoonde een voor Leusden nieuwe sport, die in de verte verwant schap moet hebben met korfbal Op drie fronten tegelijk werden Kendo, Judo en Karate gedemon streerd. In de traditionele Japanse vechtkleding veel erger lijkend dan de sportieve realiteit Het inmiddels wat uitgelopen programma kon voor een deel worden gecorrigeerd door de medewerking van de zaalhockey teams van Schaerweijde (Zeist) en Kampong (Utrecht). Omdat deze topploegen twee dagen later in de nationale hoofdklasse toch weer te genover elkaar kwamen testaan, gin gen zij direct accoord met het ver zoek van de toernooileiding om wat korter op te treden. Het aantal doel- trenenüe uitnalen werd er niet min der om en dat was ook het geval met de inzet en conditie. Weer heel an ders en eveneens een voortreffelijk kijkspel was de slotmanifestatie zaal voetbal met dribbel-Kees Rijvers, schietgrage Rob Baan en niet te ver geten de lokale en regionale oefen- meesters. Het was een imponerend slot van een zeer geslaagde avond. De mini-Olympiade, aangevuld met gymnastiekdemonstratles van Impala, werd door oud-radioverslag- gever Dick van Rijn vlot aan elkaar gepraat en waar nodig voorzien van tekst en uitleg als extra service aan het massale publiek. Leusden heeft enerzijds laten zien en anderzijds gezien, hoe waardevol een sporthal voor een zeer groot deel van de bevolking kan zijn. Als wij hieraan nog toevoegen, dat in de bowlingzaal op beide dagen een bijzonder druk bezochte instuif plaatsvond met als uitschieter het optreden van de nati onale selectie (die mensen krijg je niet snel op nog niet volledig inge speelde banen) mag u voetstoots aannemen, dat ook in sportief op zicht de officiële opening van de Korf een doorslaand succes is geweest. Ook organisatorisch! LEUSDEN/CENTRUM —Afgelo pen woensdagmiddag werden In het clubhuls van de schaakvereniging Leusden de finales gespeeld van de schoolschaakkampioenschappen 1981. Met 16 vijftallen van 14 Leus dense basisscholen zijn twee weken eerder de voorronden gespeeld In twee poules van 8 teams, 't Ronde en de Bongerd, de twee sterkste scholen uit de A-poule, evenals Hamersveld en Kinderland als nummers 1 en 2 van poule B maakten nu onderling In een halve-competitie uit, wie even tueel de wisselbeker zou overnemen van de Bongerd, de lokale kampioen van de voorafgaande drie jaren. De wedstrijden werden georgani seerd door de jeugdcommissie van de SV Leusden onder de bezielende leiding van jeugdleider J Boemaars en de uitslagen waren Kinderland - 't Ronde 2-3 de Bongerd - Hamersveld 3-2 Kinderland - de Bongerd 1-4 't Ronde - Hamersveld 41/2-y2 Hamersveld - Kinderland 3-2 de Bongerd - 't Ronde 2y2-21/2 De heer Boemaars had de winst puntjes snel opgeteld en nog eens goed gecontroleerd, want het ver schil tussen de nummers 1 en 2 bleek bijzonder gering. Met 10 winstpunten werd 't Ronde de nieuwe kampioen —een half puntje meer dan de Bon gerd en in een opperbeste stem ming werden Michel van Bruyns- voort, Timmie van Heygen (beiden lid van SVL), Erik en Edward Cornelisse, alsook Jan Pieter Tuminga, na de beker te hebben ontvangen, met de heer Boemaars op de foto gezet. Het winnende schoolteam mag in januari a s. deelnemen aan het SGS-scho- lenkampioenschap van de provincie Utrecht. DINSDAG 15 DECEMBER 1981 Doorgaans heeft of zoekt een sportclub een sponsor en het is een grote uitzondering, dat zo'n vereni ging zelf als zodanig optreedt. Dat uitzonderingen bestaan vernam ik kort geleden in Utrecht De domste- delijke KNVB-derde klasser Zwalu wen Vooruit is zo'n apart geval Via het Forster Parents Plan adopteerde deze voetbalclub onlangs een vierde kind uit de ontwikkelingslanden Op basis van vrijwilligheid kunnen club leden (en wie toevallig in de buurt is) geld storten in een bij de bar opge stelde collectebus en dat kan aardig oplopen! Jongens van LEOS speelden een zltvolleybalwedstrljd tegen gehandicapte sporters LEUSDEN/CENTRUM De laatstbekende posities van Roda A1. B1 en C1 op de ranglijst zijn A-junioren (1e klasse aid. A). 1. DVS '33 A1 10 15 2. Spakenburg A1 10 14 3. VVZA A1 9 13 4. Hoogland A1 10 12 Roda A1 10 12 6. Sparta (N) A1 9 11 B-junioren (1e klasse afd. A). 10. KW A B1 11. Roda B1 12 Ami. Boys B1 (x) C-junloren (1e klasse A). 7. HVC C1 7 6 8. Roda C1 8 5 - SO Soest C1 8 5 10 SDVB C1 8 3 11 Hoogland C1 9 3 ACHTERVELD-DAMES De ranglijst van de zondagse 1e klasse A van het damesvoetbal in de KNVB-afdeling Utrecht is 's Graveland 8 12 Maarssen 5 10 De Meern 5 10 SDO Bussum 7 10 Soesterberg 7 9 Nijenrodes 6 8 Achterveld 9 8 Laren 8 6 SIOS 9 5 Hoogland 7 4 Gooische ..Boys" 7 3 SO Soest 8 1 LEUSDEN/CENTRUM TTCL heeft de laatste wedstrijden van de najaars-tafeltenniscompetitie met overwegend positieve resultaten ge speeld. Het eerste team had, mede omdat Dolf de Haan kennelijk uit vorm was, aan AGAVS 2 een moeilij ke tegenstander. Ad v. d. Broek bracht drie partijen op zijn naam en Piet v. d. Bree was goed voor twee overwinningen. Met het winnen van het dubbelspel was de wedstrijdwinst voor Leusden. Bijzonder spannend was ook het treffen van TTCL 2 met mede-degra- datiecandidaat PUEM 2. De Leusde naren moesten minimaal gelijkspe len, maar keken al vrij spoedig tegen een 2-4 achterstand aan. Toch werd het een Leusdense zege. Invaller Ja- ques v d Louw was goed op dreef en won drie partijen. Rinus ter Hoeven zegevierde tweemaal en Aart van Klompenburg bracht, na eerder een game met 20-22 verloren te hebben, de eindstand op 6-4 voor het Leus dense team TTCL 8 werd zonder een verliespunt kampioen en ook het eer ste jeugdteam eindigde op de eerste plaats Nog wat uitslagen: TTCL 3 - Velox 2 10-0 Rega 8 - TTCL 4 1-9 TTCL 5 - ZTTV 13 8-2 IVO 4 - TTCL 6 8-2 TTCL 7 - Smash 10 8-2 Iduna 22 - TTCL 8 1-9 LEUSDEN/CENTRUM —Zater dagmiddag werd in het sportfond- senbad de waterpolowedstrijd van de Haaien (een van de topploegen uit het klassement) gespeeld tegen Den Ham uit Wormerveer (voorlaatste). Vla de tussenstanden 1-1, 2-3 en 3-3 werd met een doelpuntloos laatste kwart het 3-3 gelijkspel bereikt. Feite lijk te weinig voor de Leusdense ploeg, die technisch niet tegenviel maar qua Inzet de mindere was van de bezoekers. Keeper Harry Klok nerveuzer dan anders? heeft de Haaien voor een nederlaag behoed. Carel Venema scoorde voor de thuisclub het openingsdoelpunt en net toen pa en ma Klok op de tribune hun plaats innamen, liet zoon Harry het eerste tegendoelpunt glippen. In de laatste seconde van de eerste periode bracht Den Ham 1-2 op het scoringsbord. Te weinig aanvalslust leverde ook in het verdere verloop van de wedstrijd maar heel weinig treffers op. Uit een man-meer-positie kwamen de Haaien met een hard schot van Wim Burger op 2-2, maar ook nog in het tweede kwart scoor den de Zaankanters opnieuw Na de rust was nog maar één doel treffende uithaal te noteren en met name van Carel Venema. De slot periode was spannend maar niet In teressant en doelpuntloos, zodat het bij 3-3 is gebleven. TENNIS. De officiële opening van tennishal de Inslag zal vermoedelijk rond 1 april 1982 plaatsvinden. Tegen dat tijdstip moeten ook de vier nog aan te leggen buitenbanen gereed zijn KAARTEN. De vierde Roda-kaart- avond van Roda (klaver- en schutjas sen en jokeren) vindt vrijdag 18 de cember plaats in de voetbalkantine (aanvang 20.00 uur). WATERPOLO. De deze week ingega ne waterpolo-winterstop duurt tot 23 januari 1982 TENNIS. De mogelijkheid om de ge hele tennishal voor een zaterdag avond f 500,—) te huren onder het motto ,,baas in eigen hal" wordt door de groeiende belangstelling langza merhand zeer beperkt. Gedurende het lopende winterseizoen zijn nocj maar enkele zaterdagavonden vrij. Vlugge vogels draaien 946732. KAARTEN. A s vrijdagavond wordt voor leden en donateurs de derde kaartavond (klaverjassen) georgani seerd door de postduivenhouders- vereniging Leusden In het clubhuis aan de Hamersveldseweg en begin nend om 20.00 uur. Aansluitend vindt een loterij plaats LEUSDEN/CENTRUM Op 27 december „derde kerstdag" wordt in de Inslag, de nieuwe tennis hal aan de Groene Zoom, een groot toernooi georganiseerd. In diverse klassen naar speelsterkte in de cate gorieën HD, DD en MD. Het is voor het eerst In de geschiedenis van Leusden, dat in deze tijd van het jaar zo'n open evenement mogelijk Is. Hoewel de belangstelling voor de ze Kerst-inn groot is. kunnen spoedi ge inschrijvingen nog worden geho noreerd (telf. 946732 of bij de recep tie). Het toernooi begint om 11 00 uur en tegen 19 00 uur wordt de uitrei king verwacht van de ..vette prijzen". Of dat laatste letterlijk dan wel figuur lijk moet worden opgevat, blijkt wel op het desbetreffende tijdstip. Wethouder Gijs van Woudenberg geeft het startsein voor de snertloop Na de instuif kwam de Snertloop, die door de weersomstandigheden een zeer wijs besluit! in de Korf werd gehouden. Zeer plezierig, dat daar nu met de sporthal een moge lijkheid voor is. Na duurlopen van jongere en oudere gelegenheidsatle- ten volgde als een tienploegenrace de estafetteloop in S-vorm (en trai ning voor de S-marathon. die jaarlijks wordt gehouden''). Of alles precies verliep zoals dat bedoeld was. kon niet worden achterhaald, maar ple zierig was het wel Leuk was ook (behalve wellicht voor de heer G Woudenberg) dat de wethouder van sportzaken pas bij de derde poging succes had met het startpistool, dat in stijl bleef en feitelijk een snert pistool was. Zeven aardewerkbekers waren de beloning voor de groene winnende ploeg en voor alle deelne mers een vaantje en een beker snert Overigens had het Squash Rackets Genootschap deze keer niet de snel ste maar de oudste ploeg (samen ruim 300 jaar oud!) ingezet Ook heel veel kinderen deden aan de snertloop mee LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag werden in sporthal de Korf sportieve recreatie en gehandicaptensport met elkaar verbonden door de Snertloop. Recreatlesport-op-zaterdag van Fred Fressie Co duurde deze zaterdag drie uur. Feitelijk nog te kort, want ophouden was voor diverse deelne mers erg moeilijk. Circa 300 door gaans gelegenheidssporters hebben van 09.00 tot 12.00 uur de nieuwe sporthal in bezit genomen. Jeugdi gen vooral zij, die zich niet willen of kunnen binden aan verenlglngs- verpllchtingen vinden in sportieve recreatie een zinvolle vrijetijdsbeste ding, maar ook ouderen, die nooit of maar nauwelijks sportlef zijn bezig geweest en feitelijk nog steeds te weinig aan beweging doen, moeten zich in hun eigen sporthal thuis kun nen vinden. De vele deelnemers hebben inmid dels duidelijk laten zien, dat er be langstelling bestaat voor dit experi ment. Laat ons hopen, dat deze in stuiven ook financieel mogelijk blij ven „Gressie tegen agressie" betaalt de onkosten bij stukjes en beetjes uit de mondjesmaat binnenkomende deelnemingskosten. maar behalve halhuur zijn ook materialen nodig om goed en gevarieerd sporten mogelijk te maken Met een (niet eens grote) subsidie of met het in bruikleen af staan van aan te schaffen attributen is het voortbestaan van deze ont spanningsmogelijkheid voor de ge noemde groepen Leusdenaren ge waarborgd Het zou een mooi Kerst symbool zijn van het gemeentebe stuur en tevens een zeer goede af sluiting van het in sportief opzicht goede jaar 1981! GEHANDICAPTEN De organisatoren van de sport manifestatie rond de opening van de Korf hadden royaal tijd ingeruimd voor de gehandicaptensport met me dewerking van de GSVA (Gehandi capten Sport Vereniging Amersfoort en omgeving). Zitvolleybal, waaron der een maar net verloren wedstrijd tegen de „profs" van Leos, tafelten nis, badminton, uniecurllng, een soort jeu de boules en nog veel meer mogelijkheden op gebied van de ln- validensport passeerden de revue. Het laatste uur van de happening was een Instuif voor gehandicapte Leus denaren, die als een eerste aanzet tot integratie werd aangevuld met loslo pende lokale jeugd. Deelnemen is belangrijker dan winnen, was ook hier van kracht.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7