Vertegenwoordiger De Geut igt dwars in Jeugdraad Grootse verbouwings uitverkoop Fonkelnieuwe mode-kollekties mimet 30-70% kOftillg! Gemeenteraad vergadert donderdag sasssssaa-— mooie,fijne mode Langestraat 52, Amersfoort. Tel.033-ll 263 Valleiconcert met Vlendelssohn-trio lenersoos /erkiezings- irogramma tooie Vrouwen pompen Schrijven voor Amnesty Internat. V,5=aï=»=£ï£== ^GEMESTE KALF" Het totale interieur van alle etages - dat de laatste jaren al belangrijk was vergroot - zal een opmerkelijke en ingrijpende face-lift ondergaan. Parello wil de ruimte creëren om nog beter te kunnen adviseren en alle kollekties royaler te presenteren. Dat gaat snel gebeuren en vóór die tijd moet alles de deur uit. De mooiste mode voor kinderprijzen! Alle topmerken met daverende korting. DINSDAG 15 DECEMBER 1981 plaatselijk nieuws LEUSDEN-CENTRUM lugdraadvergaderlng ember stond in het te - De van 10 de- teken van „De ieut". Niet zozeer, omdat de Jeug- Iraad besloten had over dit jeugd- en jngerencentrum te praten, maar neer omdat de afgevaardigde van de Seut de Jeugdraad „dwong" hier de elft van de vergadertijd aan te beste len. Het ging er in tegenstelling tot rat gebruikelijk is bij deze raad vrij innig aan toe in de kommissiekamer an het oude gemeentehuis Deafge- aardigde van „De Geut" Jaap leldman maakte op een gegeven noment aanstalten om te vertrekken imdat hij geen heil meer zag In zijn .anwezigheid bij de vergadering. De werige aanwezigen wisten hem ech- sr tot andere gedachten te brengen OEHOORDER De Jeugdraad zou die avond het luurkontrakt van ,,de Geut" bespre- ;en. maar daar ging het hier niet om. II aan het begin van de vergadering laf Jaap Veldman te kennen verder te villen praten over de positie van de Seut binnen de Jeugdraad. Dit on- lerwerp was tijdens de vorige verga- lering al uitvoerig op tafel gekomen, onder het door Veldman gewenste effekt: een bestuursfunktie voor de Geut-afgevaardigde. Veldman woont de vergadering nu als toehoorder bij. Bij een vergadering van de Jeugd raad mogen toehoorders hun mond even hard roeren als de leden van de Jeugdraad. Zij kunnen dan echter alleen maar hopen dat hun betoog invloed heeft, want alleen de leden hebben stemrecht. Bij die situatie tekent Jaap Veldman protest aan. „Als er zaken zijn die de Geut aan gaan dan ontzeg ik de Jeugdraad zoals zij hier zit het recht tot advise ren", aldus Veldman, die in de ont wikkeling van de Jeugdraad in de toekomst een club van buitenstaan ders ziet groeien. Want het is niet alleen het toehoorderschap dat hem dwars zit. RELATIE In het bestuur van de Jeugdraad is plaats voor een dertiental leden vier van hen zijn afkomstig uit het georga niseerd jeugdwerk, vier anderen uit het ongeorganiseerd jeugdwerk, drie van hen zijn onafhankelijke deskun digen en twee gemeenteraadsleden sluiten de rij. Op het ogenblik zijn er drie vakatures binnen de Jeugdraad. Die vakatures gelden vertegenwoor digers vanuit het -ongeorganiseerd leugowerk. Geen problemen voorde Geut zou men denken, maar erzit een addertje onder het gras Om de af stand tussen de jeugd en de jeug draad zo klein mogelijk te houden heeft men indertijd besloten dat de leden niet te oud mochten zijn. Men heeft in de statuten vast gelegd dat vijf leden boven de dertig mochten zijn en vijf leden mochten jonger dan dertig zijn. Voor de „onafhankelij- ken" geldt deze leeftijdsnorm niet. Jaap Veldman is boven de dertig en de vakatures betreffen leden onder de dertig jaar. Volgens Veldman kan de Geut geen mensen uit die katego- rie leveren. Hij bespeurde bij de Jeugdraad weerstand om de Geut in het bestuur op te nemen. Twee leden deden spontaan een voorstel ten gunste van de Geut Aan het voorstel van Peter Ytsma om te verschuiven van georganiseerd (Ge reformeerde Jeugdraad) naar onge organiseerd (hij verlaat binnenkort bovengenoemde instelling) kan op grond van de statuten niet worden voldaan, ook Ytsma is 30-plusser evenals Karin Oskamp (Blijhof) die met het voorstel kwam ten gunste van de Geut op te stappen Een |ongere zou vanuit Blijhof haar taak over kunnen nemen, daarmee een vakatu- re voor een lid jonger dan dertig opvullend. Veldman zou de vakature LEUSDEN De gemeenteraad lomt aanstaande donderdag (17 de- ember) voor de laatste vergadering isn dit |aar bijeen. De vergadering, lie wordt gehouden In de raadszaal an het gemeentehuls (Hamersveld- leweg 2), begint om 19.30 uur. De genda vermeldt: Opening Installatie van de heer H. J. Baai- man LEUSDEN Woensdagmiddag 16 lecember is er voor de derde keer en tienersoosmtddag voor tieners an 10 tot en met 18 jaar De Til is die middag van half drie tot lalf vijf voor iedere tiener open. LEUSDEN De Stichting Vallei- concerten, die vorig seizoen een con cert In Barneveld organiseerde met het Mendelssohn trio, contracteerde dit gezelschap voor dit seizoen we gens het bijzondere succes opnieuw. )lt keer speelt het Mendelssohn trio In de Nederlands Hervormde kerk In Leusden Zuid op vrijdag 18 decem ber. De aanvang Is 20.15 uur. Het trio bestaat uit Alwin Bar, pi- pno; Lex Korff de Gidts, viool en Ellas trizcuren, cello. Zij zullen werken jitvoeren van Joseph Haydn, Be- irich Smetana en Antonin Dvorak. Het concert is toegankelijk voor abonnementshouders Ook zijn er losse kaarten aan de zaal verkrijg baar. De entree bedraagt 10 gulden; houders van een CJP of65plus kaart letalen f 7,50. LEUSDEN Ideeën voor het ko mende verkiezingsprogramma van de Roole Vrouwen binnen de PvdA werden afgelopen woensdag In klei ne groepjes globaal besproken. De werkgroep Aktle had dit eerste deel van de avond voorbereid en vroeg de aanwezige vrouwen hun gedachten te laten gaan over de eer der genoemde Ideeën. De suggesties bestaan onder meer uit het samen- itellen van een folder, de wijken In gaan en het organiseren van een orumdiscussle. In hoeverre deze ideeen uitgewerkt kunnen worden, hangt grotendeels af van het aantal vrouwen dat zich hier daadwerkelijk mee bezig zal gaan houden en welke onderdelen echt gerealiseerd kunnen worden De volgende bijeenkomst van de Rooie Vrouwen is woensdag 27 ja nuari in De Til. Op het programma staat een film van een interview met Joke Smit. Niet alleen Rooie Vrou wen, maar ledereen die hier belang stelling voor heeft, is van harte welk om. morsestraat 13 ede tel. 08380-36738 3. Mededelingen 4. Notulen 5. Ingekomen stukken 6. Rampenplan voor de gemeente Leusden 7. Aanvrage ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 ten be hoeve van de Gereformeerde Lagere school 8. 10. 11. 12. 13. 15. 16. 17 Verlichting oefenveld Burg. Bui- ningpark Subsidiëring „Stichting Achter veld 600" Startsubsidie open jeugd- en jongerencentrum „de Geut" Subsidies ten behoeve van emancipatie-activiteiten Structuurschema's Militaire ter reinen en Openluchtrecreatie Diverse onderwijsaanschaffin- gen ex artikel 72 van de Lager- onderwiiswet 1920 Wijziging verordening onroe- rend-goedbelasting Benoeming hoofdleidster open bare kleuterschool „De Blok kendoos" Rondvraag Sluiting. ACHTERVELD - Maandag 21 de cember zal er in Achterveld weer gele genheid zijn om brieven te schrijven na mens Amnesty International Deze maandelijks terugkerende schrijfavond is ook nu weer bij Nel Schagermann, van Oldenbarneveltstraat 84. Van 19.30-21.30 uur staat de deur bij haar weer open en is iedereen die deze avond wil schrijven van harte welkom. Ook nu zijn er weer voorbeelden van brieven aanwezig die overgeschreven kunnen worden De brieven zullen wor den gezonden naar de autoriteiten van bepaalde landen waar mensen on rechtvaardig worden behandeld en ook gemarteld en tevens onrechtmatig wor den gevangen gehouden. In de brieven zal worden verzocht deze mensen een eerlijke behandeling te geven, een eer lijk proces aan te doen en worden ge vraagd om een eventuele vrijlating kunnen opvullen die zou ontstaan na het vertrek van Karin Oskamp Ytsma kan echter slechts blijven zitten, zon der dat er sprake is van een direkte relatie naar georganiseerd jeugd werk. Veldman zag hierin ook een negatieve ontwikkeling: Dit werkt een club van buitenstaanders in de hand De Jeugdraad is unaniem van me ning dat de Geut grote waarde heeft voor het jeugdwerk in Leusden De weestand die Veldman meent te be speuren is er dan ook niet, volgens de jeugdraadleden. Men speelde ook met de gedachte de statuten te gaan bekijken, met name een verandering van de leeftijdsnorm ten gunste van een wat hechtere relatie naar het jeugdwerk zou de aandacht moeten krijgen. Frank Nieuwenhuyzen (on georganiseerd) wees erop dat groe pen als Juid en Klont met dezelfde problemen gekonfronteerd zouden worden als de Geut, wanneer die groepen bij de Jeugdraad wilden ko men. DEMONSTRATIEF Janny Vunderink (ongeorgani seerd) vertolkte de gevoelens van alle leden toen ze zei het jammer te vin den dat Veldman zoveel waarde aan het stemrecht hechtte ,,Het nemen van beslissingen door middel van alleen stemrecht riekt naar macht. Noodzakelijkerwijs wordt er heel soms gestemd binnen de jeugd raad. Binnen de Jeugdraad wordt meestal samen gedacht over jeugd- en jongerenwerk in Leusden in het algemeen". De afgevaardigde van de Geut had geen boodschap aan deze visie. Hij dacht nog steeds aan de positie van de Geut. Dit was voor hem het mo ment om op te stappen. Hoewel hij op verzoek van de leden van de Jeug draad toch bleef, besloot hij tot een demonstratief stilzwijgen. Wanneer men hem om advies vroeg kon men vanuit zijn hoek aanvankelijk dan ook de stereotiepe mededeling: ,,lk ben toehoorder. Geen kommentaar" ver nemen. HUURKONTRAKT De mening van Veldman werd ge vraagd tijdens het bespreken van het huurkontrakt van „de Geut". Onlangs hebben leden van de raads commissie Financiële en Economi sche Zaken zich uitgesproken tegen het huurkontrakt betreffende de boerderij, waarin de Geut gehuisvest is, in de huidige vorm Met het ver strekken van startsubisie en subsidie voor aanleg van riolering ging men in de commissie wel akkoord. Men zag in de symbolische huur f 100, een verkapte subsidie. Volgens dit huurkontrakt zou de Geut wel zelf gas, licht en water moeten betalen en ook voor het onderhoud moeten op draaien, Raadslid Henk v. d. Sloot wees tijdens de Jeugdraadvergade ring met name op dit laatste aspekt, terwijl hij zich afvroeg of er wel spra ke was van verkapte subsidie. „In het geval van de Geut zou men nog voor zware kosten kunnen komen te staan" De Jeugdraad is pas in tweede instantie benaderd om asdvles in de ze kwestie. Iets waarover de leden zich wel verwonderen V. d. Sloot merkte op dat hierover vanuit de raad vaker een verwijt naar B. en W. was gemaakt ..De Jeugdraad is door het gemeentebestuur ingesteld en zou daarom gehoord moeten worden" Veldman die weer wat loslippiger werd was het daarmee niet eens. „Fatsoenshalve", vulde V. d. Sloot zijn mening aan. De Jeugdraad besloot de verwon dering over dit feit naar het gemeen tebestuur over te brengen, evenals de verwondering over de afwijkende handelswijze inzake de Geut. De Geut wordt namelijk niet via SOCCLE verhuurd, zoals de meeste andere gebouwen. Eliza Slager ver telde In de Jeugdraadvergadering dat hij als welzijnsambtenaar volgens de gewoonlijke handelwijze had ge adviseerd (Verhuur via SOCCLE, kostprijs in rekening brengen, waar op de subsidie wordt verstrekt). Het was hem onbekend waarom B. en W hiervan waren afgeweken. Uit de berichtgeving naar aanlei ding van de commissievergadering blijkt echter dat dit te maken heeft met het tijdelijke karakter van de Geut. Zoals bekend, heeft de Bankgi rocentrale een optie op de boerderij, die momenteel nog eigendom is van de gemeente Leusden Hierdoor zou het jeugd- en jongerenwerk wellicht eind 1983 naar andere accomodatie moeten omkijken. Iets waarmee men vanuit de Geut ook terdege rekening houdt. Peter Ytsma zag het verband met het tijdelijke karakter wel. Hij werkt in ,,'t Claeverenblad" in een vergelijkba re situatie. Deze boerderij is ook niet via SOCCLE verhuurd, maar recht streeks door de gemeente voor een symbolisch bedrag van vijftig gulden, aldus Ytsma. SUBSIDIE Door de planadviesgroep is een koncept welzijnsplan en een subsi dieverordening gemaakt. Inspraak hierop is mogelijk tot 9 januari 1982, De Jeugdraad zal uitstel vragen om dat men in deze voor het jeugdwerk drukketijden nietsneltot een mening hierover kan komen De afzonderlijke organisaties zou den proberen om op 14 december (gisteren) bij de vergadering van de planadviesgroep te zijn. Januari wordt een belangrijke maand voor het jeugd- en jongerenwerk In Leusden. 11 januari aanstaande wordt de positie van de ambulant funktionaris Pirn v. Esch In de commissie Welzijn besproken. Deze zou hierbij niet aanwezig mogen zijn. Maar hij kan ook niet: „Ik zit dan In het vliegtuig". Waarop Veldman hem vroeg: „Heb je wel startsubsidie ge kregen?" speciale num december bij ons Zij moeten uiterlijk maandag ?8 dec binnen zijn- advertenties uniforme advertenties. mogelijkheden. te,efoon. 3 regels 5.- Flessvaal 40 Amerongen. let deze advertentie te klein :^^'eenVOOrSPOedLfingee^e tpi 1975 voorbeeld Koesvaat4.Maam.Vel eigen inzicht o hebben lopen. geplaa*s*" bdu-krantenkombinatie LEUSDER KRANT

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9