Nol Wessels erelid LTV De Eemelaar Bowlingbond De Korf Wordt competitie voetbal afgelast Uitslag „Ons Genoegen" STOKT Leos-meisjes naar kampioenschap Royale schaak zege Leusden I Uitslag kaarten S.V.A. Badminton- topper 4-4 Schoolkorf- baltoernooi y VOBTIIAIi V VOORSPEL Ruime handbal zege Impala heren Onderlinge competitie bridgeclub '80 Successen voor Nimmerdor Uitslag Bridge club Leusden Leos blijft sterk Winterstop Tijdens het 10-jarig bestaan van De Eemelaar kreeg Nol Wessels al de speld van verdienste Nu is hij erelid geworden ACHTERVELD - De weersomstan digheden werkten maandagavond niet mee om van de algemene leden vergadering van de LTV de Eemelaar een druk bezochte aangelegenheid te maken. Ook het bestuur was gedu rende zeer lange tijd incompleet en dat had tot gevolg, dat de dames - zonder dat dit overigens opviel - met vier tegen drie in het college een meerderheid vormden. Aan het be gin van de praatavond werd het on langs tengevolge van een auto-on geval overleden erelid Jan Ochse herdacht. De gebruikelijke jaarstukken pas seerden zonder problemen en Jan Je- hee c s. zullen nog even moeten wach ten met „hun" oefenmuurtje. Daarom trent is nog steeds overleg met het ge meentebestuur gaande. Het vereni gingsjaar is met een klein nadelig saldo geëindigd. Voorzichtig vooruitblikkend in de toekomst werd de contributie voor 1982 wat „aangepast". Agendapunt 10 bracht de bestuursmutaties op tafel. Jan Bosma. Ben de Gans en Hilda Wolters (periodiek aftredend maar herkiesbaar) behielden bijna vanzelfsprekend hun functies. Frits Muns, Herman Timmer. Mariëtte Versteeg en Nol Wessels tra den om verschillende redenen tussen tijds af. Wat de eerste drie betreft nam voor zitter Wessels namens de vereniging afscheid met mooie dankwoorden, een envelop (naar gezegd werd met inhoud) en bloemen. De afscheidskussen voor de mannelijke vertrekkers werden ver zorgd door penningmeesteresse Hilda Wolters maar de heer Wessels liet zich die kans ten opzichte van secretaresse Mariëtte Versteegt niet ontnemen Bo vendien overhandigde hij - volgens een oud-Eemelaargebruik. inhoudend dat een aftredend vrouwelijk bestuurslid van een door de voorzitter hoogstper soonlijk bekostigde bloemenhulde wordt voorzien - met zijn rechterhand een enorme bos chrysanten. Alle bezui nigingsplannen ten spijt. Cees Duits, Ruud van Wijngaarden en Wim van Wieringen (deze laatste als secretaris met adres Pater Stormstraat 20 en tele foon 03425-1710) namen drie openge vallen plaatsen in Met een vierde candidaat zijn nog on derhandelingen gaande Binnenkort wordt omtrent de bestuurssamenstel ling nog een bijzondere algemene ver gadering uitgeschreven. ERELID Het is ondenkbaar, dat een opstap pende voorzitter van zichzelf afscheid neemt Herman Timmer nam dat onder deel van agendapunt 10 op zich. Een terugblik in dp Eemelaargeschiedenis leerde, dat Nol Wessels tot de mede oprichters van de Achterveldse tennis club heeft behoord Hij is tien jaar be stuurslid geweest, waarvan de laatste vijfjaar als voorzitter. „Het kan," aldus de heer Timmer, „geen hobby meer worden genoemd, wat Nol allemaal voor de Eemelaar heeft gedaan Roe ping is een betere omschrijving De ver eniging groeide van 40 tot circa 400 leden. Inplaats van de bungalowtent als eerste clubhuis vindt u nu een riant pa viljoen op het Kerstenssportpark. waar op dit moment vier van voorlichting voor ziene banen de leden ter beschikking staan" Dat deze terechte lofuiting een aanloop was naar de benoeming van de heer Wessels tot erelid werd spoedig duidelijk. Een daverend ap plaus uit de zaal onderstreepte die blijk van erkentelijkheid. Vrijdag 18 december: 19.00/23.00 uur: KNVB-zaalvoetbal (19.00 uur Pon-Peku), de Kort. 20.00 uur 4e Roda-kaartavond in het clubhuis Zaterdag 18 december: 09.00/10 00 uur: sportieve recreatie, de Korf. 13 00/17 00 uur: NKV-zaalkorfbal (15 50 uur Antilopen RDZ), de Kort. 18.00-23 00 uur basketbalcompetitie. Zondag 19 december: 10.00/20.00 uur KNHB-zaalhockey. de Korf. 12.00 uur: damesvoetbal 's Graveland- Achterveld. 14.30 uurt Rode-Veensche Boys, Bui- ningpark. 14.30 uur: Achterveld - APWC, Ker- stenspark. 19.00 uur badminton Leusden-Nijkerk, de Meent Maandag 21 december: 13 00/17 00 uur: jeugdtennis Look horst, de Inslag. 19 00/23 00 uur squash SRGL, de In slag. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag en dinsdag werd de derde ronde van de onderlinge competitie gespeeld bij de bowlingbond de Korf. Zonder uitgesproken verrassingen en dat hield tevens in. dat de koplopers van de vorige week hun leidende positie hebben behouden. Ook het in de openingsronde gevestigde „record" van de hoogste game (Annemarie Arnsmet231 punten) bleef overeind. Wel heeft deze bowlster - zeg nu maar bowlSTER - voor de derde achtereenvolgende keer de hoogste game bij de dames gescoord Overi gens waren de hoogste scores van de derde ronde: in poule A bij de dames A de Jonge (152) en bij de heren Arthur Kappers en R Boudlee (beiden 150). in poule B respectievelijk Annemarie Arns (164). Wim Kok en Sammy Richardson (beiden 200) In poule C scoorden Wil- ma Balm (161) en Jan Hazelaar (185) het hoogst en in poule D waren Rieki Vermeulen (144) en Peter v d. Snee (166) de toppers Stand maandagpoute A: TZN 36pnt Gajes 31 pnt.; IVA30pnt Groeneveld 19 pnt.; Septer I6V2 pnt No Pins 15 pnt.; China Town 11 pnt Score 8V2 pnt. Maandagpoule B: Arns 35 pnt.; Kri/co 30 pnt.; The Reds 29 pnt.; v d. Neut 27 pntSuper Throw 19 pntKorf bowlers 13 pntKorfbow- lers 13 pnt Lucky Strike 8 pnt.Verha gen 7 pnt Dinsdagpoule C: Huikjes 34 pnt Bomwir 32 pnt.; Meat Balls 30 pntStrike 27 pntVoorthui zen 26 pnt Spare 9 pntRidderzwam 7 pnt Hekkesluiters 3 pnt Dinsdagpoule D: Heuga-team 28 pntBrugteam 22 pnt Hakres en de Pins 20 pnt.; Zeben 17 pntOp 't Einde 16 pnt Veenendaal 8 pnt Bowlingbond de Korf organiseert op 27 december een groot Kersttoer nooi. Nadere inlichtingen volgen. DONDERDAG 17 DECEMBER 1981 LEUSDEN/CENTRUM - Eén blik naar buiten is genoeg om aan te mo gen nemen, dat het competitie-veld- voetbal in het komende weekeinde weer afgelast zal worden. De jeugd afdeling van Roda bezorgde ons een met de gebruikelijke moeite opge steld wedstrijdschema (30 ontmoe tingen) en een alternatief program ma. Gezien de omstandigheden hou den wij het maar op de laatste moge lijkheid, die van kracht is bij algehele afgelasting van de bondswedstrij den. Roda A1 speelt vriendschappelijk le gen HVC 1 (aanvang 12.45 uur) Een deel van de jongere jeugd speelt onder ling zaalvoetbal in de gymzaal bij de Vallei-school aan de Asschatterweg De spelers van de eerstgenoemde teams moeten zelf zorgen voor een wit shirt. Denk verder ook aan schone gym schoenen i Het wedstrijdschema is C6- C8 om 10 00 uur, C5-C7 om 11 00 uur. C2-C4 om 12 00 uur en C1-C3 om 13 00 uur SENIOREN Vrijwel zeker gaat ook het competitie voetbal van de senioren niet door en daarom deze week maar geen Voetbal- voorspel Voor het zaterdagvoetbal was van bondswege slechts een inhaalpro gramma opgesteld A s. zaterdag spe len Roda 1 en 2 oefenwedstrijden De standaardploeg (aanvang 14 30 uur) uit tegen Hoevelaken 1 en de reserves (aanvang 11 00 uur) eveneens uit en wel tegen Scherpenzeel 2 Dat Unicum 4 - Roda 2 (12.00 uur). Roda 4 - IJssel- meervogels 5 (14 30 uur). Sperwer 3 - Roda 5(12 00uur), Roda6-Terschuur- se Bouw 5 (12.00 uur), Bloemenkwar- tier 10- Roda 7 (10 00 uur) en VVOP 11 - Roda 8 (12 00 uur) doorgaan lijkt on waarschijnlijk. Voor Roda-zondag zijn de vooruit zichten niet anders. Roda 1 - Veen- sche Boys 1 en Roda 7 - Baarn 7 (beiden 14.30 uur), SEC 3 - Roda 3, Roda 4 - VVOG 4. Roda 5 - Hoogland 10 en Baarn 6 - Roda 6 (allen 11.30 uur) zullen vermoedelijk niet worden gespeeld. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag speelde Impala in Zeist tegen Celeri- tas en de gelijkwaardige positie op de ranglijst stond garant voor een spannende wedstrijd. Dat bleek ech ter alleen in de eerste helft het geval. Na de rust waren de Leusdenaren veel sterker. De thuisclub scoorde de openingstreffer maar al spoedig kwa men de bezoekers langszij en via 4-4 zelfs tot een 4-6 voorsprong. Celeritas gaf zich echter nog niet gewonnen en de rust brak aan met 6-7 op het score bord Direct na de hervatting schakelde Im pala over op een hogere versnelling, waarmee de Leusdenaren binnen vijf minuten uitliepen tot 6-13. Dat bleek voor de Impala's in principe voldoende, want rustig verder spelend hield de Bui- ninqparkeroloea de wedstriid aoed in de hand. Elke Zeister treffer werd onmid dellijk van een passend ant woord voorzien en zo eindigde de belangrijke strijd om de puntjes met een duidelijke 13-21 zege voor Impa la. De hele ploeg heeft zich verdien stelijk gemaakt bij het scoren. LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste j team van de schaakvereniging Leus- den heeft voor de SGS-competltie I een zeer royale zege behaald op het 1 bezoekende Doorn/Driebergen 2. Winst van H. Fröberg, J. de Jager, E. I Halkes, R. Zelle en W. v.d. Harst, re mise van J. v.d. Weijden, L. de Rijke, j N. Loning en Tj. Zijlstra en de neder- I laag van J. Agterberg resulteerden in een 7-3 zege voor de Buiningpar- kers. ACHTERVELD - Maandag 21 de cember zal de 3e ronde worden ge speeld van het S.V.A. kaarttournooi, voor de leden, donateurs en mede werkers. De aanvang is om 20.00 uur precies. Er zijn deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen. De stand na de tweede ronde is momenteel: aantal punten 1 H. de Vette 10706 2. mevr van't Klooster 10653 3. C deBreemer 10245 4. LenySmit 10115 Schutjassen: 1. A de Ridder 180 2 J van Laar 179 3. mevr. Smink 176 Minder succesvol was het vierde gar nituur in de te Utrecht gespeelde wed strijd tegen DTU 4 H Leclerq, H van Egdom, J Gerrits, K. Linse, H Wuts. L Buurlage, R Rodriguez, A Aldenzee en F Krebbers wisten een nederlaag niet te ontlopen en alleen J Greven- goed bleef met een winstpartij overeind Voor de huiscompetitie werden acht partijen gespeeld, waarbij de twee nieu we leden - de heren Stumpers en Bron- gers - meteen maar voor een winstpunt hebben gezorgd. Van drempelvrees was derhalve geen sprake. De uitslagen waren: D. van Ooik-BUneken 1-0 H. Vossebeld-P Sonder 0-1 H. Struiwig - Breedveld 1-0 A. Lieshout - C. Kerkhof V2-V2 Brongers-S. vanDokkum 1-0 W v d. Wetering - A Valkenburg 0-1 O. Harlaar-H Fröberg 1-0 A van Kuipers-H. Kroes 0-1 LEUSDEN/CENTRUM - In sporthal De Kult te Bunschoten vond voor de tweede maal binnen veertien dagen de ontmoeting plaats van de kam pioenskandidaten BC Leusden en Sjeve Sjuttel. Evenals onlangs in Leusden werd het in Bunschoten op nieuw een onbeslist duel. Leusden mag dan in belde wedstrijden een licht overwicht hebben gehad maar kon dat In de resultaten niet tot uit drukking brengen. De spanning aan de top van de ranglijst duurt onver minderd voort en het wachten is nu op een eventuele misstap van een der rivalen. De Leusdenaren kwamen in de re turn op een 1-3 voorsprong door de winst van Bob van Leeuwarden, Arthur Kappers en invalster Anneke Zuer In hun singles Tinneke van Leeuwaarden kreeg helaas klop. Bunschoten kwam langszij met het winnen van beide ge- mengddubbels De spanning steeg ten top toen Bob en Arthur hun herendub- bel tot een winnend einde wisten te brengen, doch het verlies van Tineke en Anneke in de damesdito resulteerde in een uiteindelijke 4-4 puntenverdeling Zowel Sjeve Sjuttel als Leusden bleven in de competitie ongeslagen, maar de Bunschotense formatie heeft 1 winst- puntje voorsprong Het eveneens goed in de topgroep meedraaiende Leusden 2 ontving zondag in de Meent het Baarnse Excelsior 6. Leusden won sim pel met 8-0 Overige BCL-uitslagen: Leusden3-Doorn2 2-6 Sjeve Sjuttel 6 - Leusden 4 4-4 Barneveld 10 - Leusden 6 8-0 Kwinkslag 2-Jeugd 2 8-0 Nijkerk4-Jeugd3 3-5 ACHTERVELD - Door 22 schutters werd deelgenomen aan de onderlin ge schietwedstrijd. Ook ditmaal werd het maximaal aantal punten van 100 weer net niet gehaald. Het was B. Voskuilen die met 99 punten eerste werd. gevolgd door P. van Nimwegen met 97 punten. Het aantal behaalde punten van de overige schutters waren: 1 J van Nimwegen 92. 4 J. van Hamersveld Jz. 90. 5 J vanRossum 90, 6. A van Daatselaar 90, 7. T. Daatselaar 90, 8. H.J van Ruitenbeek 89, 9 A. Vlug 89, 10 G.vanHamersveld 88, 11. P Smink 87, 12. J Blom 87, 13. J.E. van Hamersveld 86. 14 J Voorburg Gz 84, 15. J. Voskuilen 83, 16 W.v.d. Kletersteeg 78, 17. A. Koenen 75, 18 G Tolboom 70, 19 W. Wittebrood 69. 20. G. Schimmel 65, 21 J J van Hamersveld 62 en 22, L Verburg 60 punten Ook de dames bonden de strijd tegen elkaar aan om in de hoogste regionen te kunnen eindigen. Er waren dit maal ne gen deelneemsters. Ans Voskuilen werd eerste met 85 punten De overige dames behaalden de volgende punten 1 Theavan Ruitenbeek 83, 3. Nel Tijmensen 83. 4 Anneke Oudshoorn 81, 5. TinyTolboom 69. 6 NelTeunissen 67, 7. Annelies Huurdeman 66. 8 Marion Hak •65, 9. Iny Kok 64 LEUSDEN/CENTRUM - De tweede bridgeclub in Leusden heeft de eer ste reeks wedstrijden voor de huis competitie achter de rug. Gespeeld werd in twee groepen met promotie en degradatie. De paren 9 tot en met met 12 uit groep A mogen in de twee- de serie hun geluk nog eens beproe Echtpaar Kleinveldjr 47.6 ven in groep B en de vier koplopers Echtpaar Koeten 46.4 van groep B promoveren naar de A- Echtpaar Belderok 46.2 groep. Het getal achter de namen Echtpaar Hikke 43,5 wijst op het behaalde gemiddelde in Groep B: procenten. Echtpaar Bakker 64,5 Groep A: Heren Sloot/Wanner 60,7 Echtpaar Huurdeman 56,2 Echtpaar Van Deele 54,8 Echtpaar Van Zomeren 55,3 Mevr, Kelder/hr. Kleinveldsr. 53,3 Heren Van Galen/De Geer 53,5 Echtpaar Jeths 48,8 Echtpaar Van Beek 52,2 Echtpaar Zevenboom 48,4 Dames Bosboom/De Koning 51,7 Echtpaar Petram 46,5 Dames Braggaar. Van Rooijen 48,6 Echtpaar Kreber 45.2 Echtpaar Van Zandbrink 48.3 Dames Van Dijk Westbroek 44.6 Dames Arnold van de Burg 47.8 Dames Meyer Venrooy 39,5 HOUTEN - Zaterdag 12 december werd in de manege van Zilvia's Hoe ve een indoor springwedstrijd ge houden en werden door Nimmerdor de volgende successen geboekt: In de klasse B springen behaalde Steenbeek met Brigitte de 1e prijs en dit deed Joan Kemkes met Carolien in de klasse Z. Met progressief springen werd Alie van de Pol met Bianca tweede en met „Speel uw Spel" ging de eerste prijs naar Joan Kemkes met Carolien. Op diezelfde zaterdag nam Nimmerdor ook deel aan een indoor springwedstrijd die was georganiseerd door de L R. en P C De Veldruiters in manege de Ve rende Wagen in Houten A.H. Hoogen- doorn behaalde hier met Nimbus 'n de klasse B springen de eerste prijs. A. Baars met Realist de vierde en A H Hoogendoorn met Ophyr ook nog een vijfde prijs. LEUSDEN - Donderdag 10 decem ber werd de vierde competitie brid gedrive gehouden van de Bridgeclub Leusden. In groep A behaalden de volgende paren meer dan 50%: 1 Echtpaar Kruseman 62. 2 Echtpaar Smink 58'/z, 3 Heren Dijkgraaf jr-De Jonge 56'/2. 4 Heren Bloemendal-Schaap 54. 5 Echtpaar Luijendijk 53'/2en 6 Echtpaar Lablans 52%. Groep B (12 paren: 1 en 2 Heren Diepenbroek - Ten Raa 60, Echtpaar Elsackers 60. 3 Echtpaar Schutrups 59, 4 Mevr. Reine - Hr Sweep 56V2, 5 en 6 Echtpaar de Jong 51 Echtpaar Schaick 51 en 7 Dames Donkers - Gout 50'/2% Groep C (10 paren): 1 Mevr Thomann - Hr Kroon 65. 2 Echtpaar Vrolijk 60 3. 3 Dames De Roode - Van Rooyen 53 9 en 4. Dames Van Leur - Blasé 53 4% LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 28 december organiseert KC Antilo pen in sporthal de Korf het school- korfbaltoernooi 1981. In twee poules van vijf en twee poules van zes teams. De wedstrijden worden van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.15 tot 15.00 uur in twee „blokken" ge speeld. Als intermezzo is van 12.40 tot 13 10 uur een demonstratiewedstrijd ge pland De toernooifinale wordt van 15 10 tot 15.30 gespeeld en de prijsuit reiking begint om circa 15 45 uur Ze leren het nooit, wat de winterstop betreft en met ..ze "bedoel ik ditmaal de grote bazen van de KNVB-afdeling Utrecht. Neem echt van mij aan. dat ik niet wil katten, maar in een onderbre king van de competitie, uitsluitend rond Kerstmis, zie ik eerder een sntpper- weekend dan een als zodanig aange kondigde winterstop- De weergoden Aeolus. Jupiter (u mag hem ook Pluvius noemen) en Thialf zijn het volledig met mij eens en hebben vorig jaar al. zij het informeel voor een veldvoetballoze pe riode van enige maanden gezorgd. Wie weet. wat ons nu weer te wachten staat? De afdeling Utrecht moet uit ervaring kunnen weten, dat het risico van afge laste wedstrijden in december en janua ri groter is dan bij voorbeeld in mei. juni en september. Toch werdtwee weken later dan de laatste jaren gebruikelijk, pas in het weekeinde van 19 en 20 sep tember met de lopende competitie be gonnen. Voor niemand is voetbal bij slecht winterweer op dito velden een pretje en de weergoden hebben zich opnieuw doen gelden. Ik ben benieuwd, wie de langste adem heeft Het begin van de competitie 1982-1983 zal wor den vervroegd tot het weekeinde van 4 en 5 september a s. Het zaterdagse afdelingsvoetbal heeft tot nu toe het minst te lijden gehad van het nukkige weer De Ruitenberg boys kwamen inmiddels tienmaal in ac tie Achterveld heeft in de zondagse 1e klasse reeds twee en Roda zelfs vier wedstrijden achterstand en dat bete kent zonder doordeweeks voetbal al een maand inhalen. Het laatste weekend van november i lag alle voetbal plat en tot nu toe kon in i december nog geen wedstrijd worden gespeeld Of komende zaterdag en I zondag kan worden gevoetbald (Roda- zaterdag heeft een vrije middag) is vrij- wel uitgesloten Dan volgt de ..winter- stop" en het nieuwe jaar begint met een inhaalprogramma Roda-zaterdag l komt weer niet in actie en in de zondag- se 1e klasse halen acht van de twaalf teams in Met als merkwaardig detail. 1 -dei ook Laren daartoe behoort! Die ploeg is nota bene met Amsvorde) reeds drie wedstrijden verder gevor derd dan Actif. Naarden. Maluku Muda en Roda PC. LEUSDEN/CENTRUM - In nieuwe shirts speelden de heren van Leos zaterdag in de akelig lege sportzaal De Meent - iedereen, die maar even weg kon, was getuige van de ope- ningsactivitelten in de Korf - tegen SSS 2 uit Barneveld. De laatste wed strijd voor de jaarwisseling en in de hoop dat het zo langzamerhand ont wikkelde spelsysteem Inderdaad vruchten zou afwerpen. Tegen de bijzonder ver en hard slaande Barnevelders kwam de thuis club al snel op achterstand Tot 4-11 liep SSS uit en een tandje meer op de versnelling gaf Leos enig relaas (8-11) maar niettemin ging de eerste set voor de Leusdenaren met 8-15 verloren. Pas daarna bleek de Leos-machine echt op volle toeren te lopen en zonder noemenswaardige problemen werd de tweede set met 15-6 gewonnen In de derde en vierde periode kwa men de Barnevelders nog verras send terug. Net niet genoeg evenwel en na een practisch gelijkopgaande strijd werd het 14-11 en 15-12 voor de thuisclub. Een felbevochten en nutti ge 3-1 zege derhalve voor Leos. LEUSDEN/CENTRUM - leder jaar organiseert de NeVoBo nationale clubkampioenschappen voor jeugd- teams. Verspreid over heel Neder land speelden 231 teams voorwed strijden om 32 plaatsen in de eind ronden. Minder dan 14% kans! Elke vereniging met een jeugdafdeling mocht maximaal vier teams inschrij ven. Ook Leos heeft dat gedaan. Die vier Leusdense formaties bereik ten in de voorronden de top, maar al leen Meisjes-B (speelsters geboren op of na 1 oktober 1965) plaatste zich voor de finales en behoort derhalve tot de acht beste teams van hun leeftijdsgroep in Nederland. Op 19 december worden de finales gespeeld in sporthal De Blijk te Nederhorst den Berg

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7