Sfeervolle volkskerstzang Leerlingen St. Jozef voerden kerstspel op voor bejaarden Rossenbergschool vierde kerst in St. Jozefkerk Thema kerst- NPV-kerstbijeenkomst viering KPJ Bejaarden hadden kerstviering 1 Leusder Krant j pompen Gespreksavonden voor a.s. ouders Oliebollen-aktie SVA-jeugd FOTO-KOPIE NODIG? BURGERLIJKE STAND pXiDTOft plaatselijk nieuws LEUSDEN/CENTRUM - Het kerst feest werpt zijn licht vooruit. Dit feest rond de geboorte van Christus, dat onderdeel uitmaakte van Gods plan, waarmee Hij liet zien mensen nodig te hebben. Maar het zijn ook de men sen, die God nodig hebben". Deze boodschap gaf pastor H. van Hattum in zijn meditatie mee aan de aanwezi gen In de St. Jozefkerk gisteravond. Een St. Jozefkerk die zeer goed ge vuld was. Met medewerking van het kerkkoor „Hamersveld", het R.K. pa rochieel gemengd zangkoor en de GosDelqroep „Reformation" werd Rozendaallaan9 Leusden-C. deze avond een volkskerstzang ge houden. Van de koren beet kerkkoor „Ha mersveld" onder leiding van de heer D. Broekema de spits af, met een mooie vertolking van „Over de heuvels". Later op de avond zouden zij met een „Kerst lied" en „Bethlehem" nog tweemaal be wijzen dat Leusden met „Hamersveld" over een uitstekend kerkkoor beschikt. De gospelgroep „Reformation" on der leiding van Jacqueline Verra was als tweede formatie aan de beurt. De groep bracht „Immanuël" op een vlotte manier. De laatste twee nummers „Go tell it on the mountain" en „God rest you merry gentlemen" leken echter het no dige „vuur" te missen. Vooral in „Go teil it on the mountain" - waarin een chris ten triomfantelijk het nieuws van de ge boorte van zijn verlosser wil versprei den - was dat een gemis. Het R K. parochieel gemengd zang koor bracht „Gegrüsset seist du Him- melkind", met de tenor J Huurdeman als uitstekende solist, uit het kerstorato rium van H F. Muller en een „Weih- nachtsjubel" Hun zang en begeleiding - Pieter Leebeek, orgel en Gerrit Vaar kamp, trompet - liet niets te wensen over. Bij het verlaten van de kerk - na afloop van de sfeervolle zangbijeen komst werd de aandacht gevraagd voor een collectie. Niet voor de aktie „zomaar een dak boven wat hoofden" zoals aanvankelijk was ge pland, maar naar aanleiding van de huidige situatie in Polen vroeg pas tor Van Hattem de aanwezigen nu te geven aan een gewijzigd doel. Hij verzekerde zijn gehoor dat het geld terecht zou komen waar het op het ogenblik zo hard nodig is: in een zie kenhuis in Polen. Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 10 december tot en met 15 december zijn: GEBOREN: 14 dec 1981 Victoria, d v. J B Sche pers en M J. B. Plegt GEHUWD: 10 dec 1981 W B. van Middelaar en S L. Cheung. 11 dec. 1981 Ph Mijzen en J H M Oude Egberink. G R van Daatselaar en P V. Visser; R Oosterhuis en H Vink 14 dec 1981 A. G. Tessels en H. D van de Boom OVERLEDEN: 12 dec. 1981 D D. Arnold, wed. v G E F Manuel, oud 85 jaar, D. van Doornik, oud 89 jaar. morsestraat 13 ede tel. 08380-36738 DINSDAG 22 DECEMBER 1981 - De Kerstviering werd besloten met een broodmaaltijd zorgd. De organisatie van dit kerst gebeuren was in handen van de leer kracht Henk Wesenaar en de dames Bühler, Houtveen en Roessink. De herinneringen aan deze sfeervolle ochtend werden fotografisch vast gelegd door mevrouw Annemarie v.d. Berg. LEUSDEN De kruisvereniging Leusden start 14 januari 1982 met gespreksavonden voor aanstaande ouders Er zullen vijf avonden wor den gehouden die om 20.00 uur in het wijkgebouw. Rozengaarde33, begin nen De kosten bedragen 25 gulden per echtpaar of alleenstaande. Inlich tingen voor 8 januari bij de wijkver pleegkundige ot op werkdagen tus sen 8.30 en 9 00 uur telefonisch 941218 LEUSDEN Kerstvieren mag be slist gezellig zijn, maar men moet de ogen niet sluiten voor de problemen waar men elders in de wereld in dezelfde periode mee te kampen heeft. Dit was de gedachte die tijdens de kerst-bijeenkomst op 16 december van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen vanuit het bestuur naar voren werd gebracht. Een ern stige inleiding door mevrouw A. van Hasselt waarin even werd verwe zen naar de situatie in Polen —werd gevolgd door een gedicht, geschre ven en voorgedragen door mevrouw B. Douze. Haar „Gedachten rond de Kerst" sloten dan ook aan op de woorden van mevrouw Van Hasselt. Wie hieruit opmaakt dat er maar een bedrukte stemming heerste tij dens deze bijeenkomst, heeft het toch bij het verkeerde eind De Schuur van Groot-Krakhorst was al helemaal in kerststijl versierd door het beheerdersechtpaar Van Plate ringen De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen had den bewondering voor de manier waarop mevrouw Van Plateringen de boom met zelfgemaakte figuren had versierd Bij een kopje koffie en een stukje Kerstbrood kwam al gauw een gezellig sfeertje opzetten Een ieder had attributen meegenomen om een kerststukje te kunnen vervaardigen Na de woorden van het bestuur ging men hier dan ook druk mee aan de slag Aanvullende benodigdheden als kaarzen, bakjes en diverse soor ten takjes waren eventueel tegen een kleine vergoeding ook tijdens de bij eenkomst nog verkrijgbaar Het re sultaat was vaak schitterend Er wa ren duidelijk een flink aantal geoe fende handen aanwezig! Na het bewonderen van de resulta ten ging men over tot een kleine loting ten bate van de afdelingskas. Er waren twee prijzen ter beschikking gesteld, waaronder een handwerk pakket De heer Van Plateringen voegde hier op het allerlaatste mo ment nog een fles wijn bij Het laatste gedeelte van deze bij eenkomst werd gevuld met een voor dracht en het zingen van kerstliede ren. Dit was de laatste bijeenkomst In 1981 van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De leden wor den daarom herinnerd aan de jaar vergadering in januari 1982. ACHTERVELD - Zaterdagavond vierde de KPJ haar kerstfeest, dit maal in een andere opzet dan vorige jaren. De aanwezigen werden in drie groepen verdeeld en elke groep kreeg een thema dat zij moest uitwer ken. De groepen kregen het thema Alleen - Samen; Vanuit de goot en Geweld en vrede. Het hoofdthema dat duidelijk naar vo ren moest komen was Kerstmis, een zaamheid en geluk De bedoeling was om de tegenstellingen goed tegen el kaar te laten uitkomen, door middel van een zelfgemaakte fotoserie en begelei dende teksten. Onder leiding van pastor Van Hattum ging iedereen enthousiast aan de slag. Nadat de groepen klaar waren, werden de werkstukken beoordeeld. Dit was geen gemakkelijke opgave aangezien de drie werkstukken zeer origineel wa ren en de daarbij gestelde tekst over dacht was en de hedendaagse situatie goed benaderde Uiteindelijk werd groep 1 winnaar. Hierna volgde een gezellige maaltijd en de avond werd besloten met een optreden van Joost van Eijkeren met zijn cabaret ,,Het waarom van de terug keer". In een anderhalf uur durende monoloog werden allerlei maatschap pelijke toestanden naar voren gehaald en aan de kaak gesteld Het optreden kon de jongere leden niet genoeg boeien en velen van hen verlieten de bijeenkomst dan ook voortijdig. Na dit optreden bleef de rest nog geruime tijd gezellig bijeen. met de personen die door haar vorig jaar na het afbreken van de kerststal, in de doos waren opgeborgen. Eerst komt de herder die een gesprek met haar heeft. Hierbij komt ook de moei lijke som ter sprake. Ze komen niet tot een oplossing De herder roept er het herderinnetje Esther bij. Ook zij weet geen oplossing. Zo worden er steeds meer bij geroepen. De vader van Esther, de grootvader, de ka meeldrijver, de drie koningen en uit eindelijk komen ook Maria, Jozef en het kindje te voorschijn. Er wordt door de groep heel wat afgepraat waarbij men elkaar ook wel even in de haren zit. Uiteindelijk komt alles toch op zijn ppjbtjes terecht en wordt de som opgépst Het meisje moet echter wel beloven dat nu heel spoedig de kerststal wordt opge bouwd Het stuk werd goed gespeeld en kwam ondanks een enkele hape ring heel goed over Een daverend applaus van de aanwezigen is hun beloning. Hierna nam pastoor Goes het woord „Verwacht van mij geen kerstspel, maar ik vind het fijn hier aanwezig te mogen zijn en zo reeds een voor proefje te mogen krijgen van het naderende kerstfeest. Het feest van de vrede dat momenteel in het we reldgebeuren zeer in de belangstel ling staat. Laat ons samen in deze kleine gemeenschap ook medewer ken aan de vrede. Kerstfeest haal je bij je thuis. Laten we ons hart open stellen voor de komst van Christus. Ook jullie hebben daar nog een grote taak in. Ouders en grootouders zijn nog een vertrouwde plaats waar rust en vrede gevonden wordt. Laten we iedereen de boodschap van de vrede brengen." Ook het zangkoor was deze mid dag weer present. Het zong een aan tal kerstliederen en enkele daarvan werden door de aanwezigen meege nomen. De bijeenkomst werd beslo ten met een broodmaaltijd. De dames en de beheerster die deze middag zo hebben doen slagen, kregen als dank een bloemetje aangeboden. LEUSDEN - Een ongeveer tachtig betaarden zijn afgelopen vrijdagmiddag gezellig bijeen geweest voor een Kerstviering in De Til Deze drie uur durende aktiviteit was op touw gezet door de Zonnebloem Leusden. De „oudjes" kregen in het kader van deze Kerstviering koffie, een borreltje en een broodmaaltijd aangeboden. Ze konden verder kijken naar een diavoorstelling over oud-Leusden ACHTERVELD Donderdagmid dag vierde de bejaardensoos hel jaarlijks terugkerende kerstfeest. De voorzitter opende deze bijeen komst en was zeer blij dat er ondanks de ongunstige weersomstandighe den een grote opkomst was. In het bijzonder verwelkomde hij de pasto res Jansen en Goes. Hierbij werd er onder een gezellige babbel genoten van de koffie die door de beheerster van het gebouw werd aangeboden. Inmiddels hadden teerlingen van de St. Jozef school zich op het toneel opgesteld om een ingestudeerd kerstspel op te voeren. Aan dit spel werd door leerlingen uit alle klassen deelgenomen. LEUSDEN - Het kerstfeest voor de kinderen van de Rossenbergschool begon dit jaar op vrijdag 18 decem ber met een samenkomst in de St. Jozefkerk. Dit onlangs prachtig ge renoveerde gebouw leende zich uit stekend voor het kerstspel, dat de kinderen van de kleuterschool tot en met de hoogste klas van de basis school voor elkaar, ouders en leer krachten opvoerden. De ruimte van de kerk werd tot in de kleinste hoek jes benut. De barre weg, die Jozef, Maria en de drie koningen moesten afleggen naar de stal van Bethlehem, gelegen in het midden van de kerk, kon zo duidelijk worden uitgebeeld. Petra van As las goed verstaanbaar het Kerstverhaal voor De herdertjes, die op wacht lagen, maakten bij hun wandeling naar het Kind Jezus (een le vensgrote pop) gebruik van echte pe troleumlampen om de goede weg toch maar Ie kunnen vinden. Heel leuk was ACHTERVELD Door de heer J. van de Wetering van snackbar „De Berken" is het initiatief genomen dit jaar oliebollen te gaan bakken. Een gedeelte van de opbrengst van de verkoop is bestemd voor de S.V.A. jeugd. Dinsdag 22 december zullen de meisjes van de beide meisjes jeugd- elftallen huis-aan-huis bestellijsten komen bezorgen Deze lijsten zullen dan op 24 december weer worden opgehaald. De gedane bestellingen worden op woensdag 30 december thuis bezorgd. het plotseling verschijnen van de engel op de veel hoger gelegen preekstoel Bert Eerden zorgde voor de muzikale begeleiding op het harmonium. Pastor Goes, die een klein toespraakje hield, zei onder meer ..dat de wereld er heel anders uit zou zien. als deze alleen uit kinderen bestond. Die maken wèl plaats voor elkaar en kunnen beter met elkaar omgaan dan volwassenen." Ze ven kinderen spraken met een bran dende kaars in de hand ieder een zelf bedachte kerstwens uit. De kaarsen, symbolen van deze goede wensen, werden daarna op een zevenarmige kandelaar gezet. Er was ook een blok fluitensemble, bestaande uit: Monique van Wieringen, Muriël Kolthof, Erika Ja gers, Marjolein Schimmel en Suzanne Malmberg. Zij speelden onder leiding van Ada v.d. Scheer een compositie van Chedeville en een menuet van Boismortier Voor deze gelegenheid had Ada zelf ook een eenvoudig lied opgetekend, dat later op de dag op school is uitgevoerd De heer G Ma- thijssen, plaatsvervangend hoofd, zei het bijzonder fijn en belangrijk te vin den. op deze manier samen te zijn en wenste alle aanwezigen een prettige kerst en een goed nieuwjaar toe. Na ongeveer een uur gingen de kinderen weer terug naar school, al waar bereidwillige moeders een uit gebreide kerstmaaltijd hadden ver- Het stuk ging over een schoolmeis je dat voor straf een heel moeilijke som als huiswerk heeft meegekre gen Ze moet van haar moeder eerst de som maken voordat ze mag hel pen om de kerststal op te bouwen Terwijl ze aan de som werkt, valt ze in slaap In haar droom maaktze kennis - Er werden schitterende stukjes vervaardigd.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5