Korfballers langzaam op gang Laos B-meisjes 5de van Nederland Regenboogschool hield schaatswedstrijd Prijzenfestival voor schaakjeugd Scholen vierden op eigen manier kerst Plusminus Veteranen- springen bij Nimmerdor Stand dameshockey Sponsors Haaien bakken oliebollen André v.d. Pol winnaar Avanti clubkampioenschap Yogalessen in Achterveld B. Voskuilen schoot 100 punten Argumenteren en redeneren SPORTSPLINTERS DINSDAG 22 DECEMBER 1981 Trainer Bert Brandsen heeft reden tot lachen. Antilopen 1 staat ongeslagen op kop in 2D. LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag werden In sporthal de Blijk te Neder- horst den Berg de llnales gespeeld van de nationale open clubkam pioenschappen volleybal B-jeugd (14 t/m 16 jaar). Een meisjes B-team van Leos had zich In Bussum onge slagen geplaatst voor de eindronde, waarin de acht beste ploegen van Nederland tegen elkaar In het strijd perk kwamen. Ingedeeld In de sterke A-poule werden helaas de twee eer ste wedstrijden verloren en de derde gelijkgespeeld. Dankzij een beter setgemiddelde kwam Leos daarna om de 5e en 6e plaats tegenover Nettorama uit Sit- tard Dat treffen werd royaal gewon nen door de Leusdense meisjes, zo dat de 5e plaats werd bereikt. Een eervolle prestatie van de jeugdige ploeg en Leos is daar met recht trots op. De eindstand werd 1. Argus. Zaandam 2 Thornax, Woerden 3. Olympus, Sneek. 4 Orion, Doetinchem. 5. LEOS, Leusden 6. Nettorama, Sittard. 7. THOR. Bergambacht 8. Activa, Sint Antonis. LEUSDEN-CENTRUM - Het vete- ranenspringconcours van de Lande lijke Rljvereniging Nimmerdor, dat oorspronkelijk In het afgelopen weekeinde zou hebben plaatsgehad, Is uitgesteld tot 26 december (2e Kerstdag). De wedstrijden in het rui- tercentrum aan de Vlooswljkseweg beginnen om 12.00 uur. Of de leuke vondst - verkoop van de tijdens de wedstrijden bij de par- coursbouw gebruikte kerstbomen - nog doorgaat, is nu de vraag. Het uit twee delen bestaande lichte parcours brengt een dertigtal combinaties aan de start en voor het eveneens uit twee delen bestaande zware parcours is de belangstelling maar iets minder. Diverse leden van Nimmerdor en van de Achterveldse rijvereniging de Sin gels behoren tot de deelnemers. ACHTERVELD Als afsluiting van de laatste schooldag van dit jaar werd er voor de leerlingen van de Regenboogschool een onderlinge schaatswedstrijd georganiseerd. On der leiding van het team en een aantal ouders ging men naar de Ijsbaan bij De Glind. Hoewel niet elke leerling In het bezit van schaatsen was, leverde dit geen probleem op. Er was ge zorgd dat elke leerling aan de wed strijd kon deelnemen. Na eerst zich wat Ingereden te hebben, konden de wedstrijden beginnen. De 1e en 2e klas alsmede de 3e en 4e klas moes ten tegen elkaar uitkomen. De 5e en 6e klas reden elk apart. Na de voorronden, waarbij men soms vallend en kruipend over de LEUSDEN-CENTRUM - De com petitiestand van het eerste dames team van de MHC Leusden, bijge werkt tot de winterstop, is als volgt: Leusden Doorn Phoenix Nieuwegein Leerdam Dorsteti Hoevelaken Montfoort Bunschoten Holestick eindstreep kwam, werd er een pauze gehouden. De leerlingen werden ge- tracteerd op warme chocolade melk, die was klaargemaakt door enkele moeders en koek. Deze tractatie werd met gejuich ontvangen. Daarna werd de finale gereden. Kampioenen werden bij de 1e en 2e klas Martine van Gulik, bij de 3e en 4e Freek v. d. Gind, bij de 5e Ronnie Kroeze en bij de 6e Corine Schreuder. Ook werd er nog een wedstrijd gereden voor een algemeen kampioen. Deze wedstrijd ging tussen Albert Bosch en Ronnie Kroeze. Deze twee waren goed aan elkaar gewaagd en gaven elkaar niet veel toe. De rit werd met een zeer klein verschil door Ronnie Kroeze gewonnen die zich algemeen kam pioen van de school kan noemen. 8 15 69- 3 8 15 56- 3 7 12 40- 2 7 11 17- 6 7 7 15-13 8 7 16-33 8 6 12-21 8 3 7-46 10 3 5-56 9 1 1-55 LEUSDEN-CENTRUM - In de Korf klopte Antilopen zaterdag ach tervolger RDZ uit Zeist. In de eerste helft leek het erop, dat de Leusdena- ren het eigen publiek voor het eerst In dit seizoen geen echt goede wed strijd wilden voorschotelen. Na een bar slechte partij korfbal voor de rust, volgde echter een uitstekend sluit stuk. Achteraf was de trage start wellicht te wijten aan de emoties over wat aan het treffen voorafging: de anderhalve minuut voor tijd gestaak te wedstrijd van de Leusdense reser ves tegen LUTO 4 bij de stand 11-12. Antilopen 1 speelde weer met Ruud Lith in de basis, waardoor in valler (en tot nu toe topscorer) Rob Geutjes op de reservebank zat. De theorie van Trainer Brandsen. dat scoren een kwestie van een heel vak is, bleek juist. Nu was het Ruud Lith. die de bal in de bodemloze korf mocht deponeren en dat deed hij dan ook vijf keer Over de met 2-3 afgeslo ten eerste helft valt weinig meer te zeggen dan dat Marion van Buren (doorloopbal) en Ruud Lith (af standsschot) de Leusdense doelman lieten aantekenen. Wat trainer Brandsen zijn spelers tijdens de rust heeft toegefluisterd. Neef onbekend maar was wel effec tiet. Vier Antilopentreffers direct na de hervatting waren het resultaat maar met twee tegendoelpunten in evenveel minuten toonde RDZ aan, dat de strijd nog lang niet was gestre den. Tot groot genoegen van het luidruchtige thuisfront schoten de Leusdenaren opnieuw viermaal ach tereen raak, telkens van afstand Bij de daarmee bereikte tussenstand van 10-5 leken de Anti's weer als voor heen terug te vallen Weer werd niet voldoende doorgedrukt om het kar wei meteen af te maken, maar echt in gevaar kwam de Leusdense zege niet. De Antilopen-score in de tweede helft kwam van Ruud Lith (4), Margret Versteeg, Gert Graafland (2), Frans ter Maten en Derk Hueting Ranglijst: Antilopen 8 uit 4 Kameo 7 uit 4 RDZ 6 uit 5 enz. Overige Antilopen-uitslagen: Antilopen 2 - LUTO 4 (gest.) 11-12 Doorn 4 - Antilopen 4 2-1 Telstar 4 - Antilopen 5 2-2 Junioren 1 - Unitas J1 12-2 TZ J5 - Junioren 3 1-7 Aspiranten 1 - Dindoa A1 9-3 KVO A2 - Aspiranten 2 2-1 Meeuwen P4 - Pupillen 3 0-0 VIANEN Het jaarlijkse jeugd schaaktoernooi In Vlanen, waar de lunloren van de schaakvereniging Leusden al een paar maal goed In de prijzen zijn gevallen, vond afgelopen zaterdag plaats. Het was ook ditmaal een zeer lonende onderneming met circa 100 prijzen voor de 190 deelne mers. Door de enorme opkomst was de A-groep (schakers van 13 tot 18 jaar) aangevuld met een aantal jon gere kinderen. De 7 (van de 56) deel nemers uit Leusden konden zich goed In de bovenste helft handhaven en kwamen derhalve In het bezit van een prijs. Uitschieters waren Erwln Zijlstra (3e), Gerard te Winkel (7e), Pleter de |ager (9e) en PeterSonder (10e). De B-groep (11-12 jaar) was rela tief sterker bezet en dat in aanmer king genomen, heeft |ong Leusden het niet slecht gedaan. Met een plaatsje in de bovenste helft vielen drie SVL-ers in de prijzen. Alleen Marcel Schieving en Paul Bisschops moesten zich met een herinnerings vaantje tevreden stellen. DeC-groep (10 jaar en jonger) was ook behoor lijk bezet en wel te verstaan met jeugdige Leusdenaren. Michel van Bruynsvoort werd ongeslagen kam pioen en hield o.m zijn clubgenoot- jes Jaap de Jager (4e). René Stienen (5e), Timmie van Heijgen (6e) en Eric Andriessen (8e) achter zich. Alleen Jaapv d Spek-hij had kennelijk zijn dag niet - scoorde „slechts" 50% Hij werd nog voorbijgestreefd door Gavin Zijlstra (met zijn 8 jaar de jongste Leusdenaar), die in 6 van de 11 ronden tot winst kwam Dat jeugd leider J. Boemaars, zijn assistenten en de jeugdige schakers, beladen met prijzen, goedgemutst naar Leus den terugkwamen, laat zich begrij pen Haaien-trainer Jules Baars kwam dezer dagen in hel bezit van het zwemoefen- meesterdiploma B. LEUSDEN-CENTRUM Het Is In middels traditie geworden dat leden van de LZ&PC de Haaien tegen het einde van het jaar oliebollen bakken voor heel Leusden. Dit jaar —voor de 14e keer! vindt die activiteit plaats op woensdag 30 december. Van 06.00 uur tot het beslag voor 10.000 Haalenbollen op Is zal met vier bak- ploegen van acht personen in conti nudienst worden gewerkt. Al zeer vroeg wordt met de voorbereidingen begonnen en dan komt weldra het eendaagse bedrijf goed op gang met als sluitstuk: Inpakken en wegwezen! De vooraf bestelde oliebollen wor den, keurig in vetvriie zakjes f 2.50 per zes stuks verpakt als u geluk heeft zit er soms wel eens een zeven de in bij de geachte cliëntèle thuis bezorgd In de voorgaande dagen zijn de bestellingen opgenomen. Wie niet thuis was of op een andere wijze deze kans miste, maar toch rond de jaarwisseling over oliebollen wenst te beschikken zonder de vette romp slomp in de eigen keuken, kan alsnog telefonisch zijn of haar bestelling doen. Via de nummers 940915 t/n J. Dok ter en 942553 t/n A. Fleseler noteren de telefonistes gaarne uw opdracht. De bestellingen worden op 30 en/of 31 december gratis thuisbezorgd. ACHTERVELD Zaterdag wer den door de pupillen van de sectie tafeltennis van de sportvereniging Avanti de clubwedstrljden gespeeld voor het clubkampioenschap. De wisselbeker was In het bezit van An dré van de Pol en als bij hem nu weer zou winnen zou de beker definitief voor hem zijn. De eerste ronde begon om 9.00 uur. Dit bleek een ronde te zijn zon der al te veel verrassingen De 2e ronde daarentegen was vot verras singen Hier wist onder andere André Valkhof geheel onverwachts zijn par tij tegen Johan van de Geer in winst om te zetten. Hierbij was de winnaar van deze partij nog wel het meest verbluft. Bertus van Ruitenbeek wist net zo verrassend van Ales van de Glind te winnen Hoewel Bertus wel al een heel sterk toernooi had ge speeld, was dit toch wel een verras sing. ook de kwart finales leverden zowel voor de organisatie als voor de spelers leuke momenten op. Rolf van Druten wist zich te plaatsen voor de halve finale door van de als vierde geplaatste Mark Leermakers te win nen. In de halve finale moest Rolf het opnemen tegen de als tweede ge plaatste Rodney Brouwer. Na een zeer goed gespeelde wedstrijd wist Rodney zich langs Rolf heen te wer ken en zich te plaatsen voor de finale. De andere helft van het toernooi werd beheerst door de als 1e geplaatste André v. d. Pol en de als 3e geplaatste Guido de Gans André bleek tot de finale geen moeite te hebben met zijn tegenstanders. Dit bleek wel uit zijn partij in de kwart finale die hij met 21-2 en 21-0 won. Guido moest zien te winnen van de zeer sterk spelende Paul Kelder om ACHTERVELD Vorig jaar werd In Achterveld gestart met het geven van yogalessen. De belangstelling is nog steeds groeiende, zodat er in Januari weer gestart wordt met een nieuwe groep. Wat wordt er nu gedaan tijdens een yogales en wat is yoga nou precies? Dat zijn vragen die regelmatig ge steld worden. Yoga Is een methode om geestelijke en lichamelijke ge zondheid te bevorderen of te behou den. Het Is een vorm van levenskunst om de mens zo harmonisch mogelijk te laten leven. De vorm van yoga die zich bezig houdt met de oefening van het li chaam noemt men hatha-yoga Li chaamsoefeningen om de spieren losser en soepeler te maken is dus een onderdeel van iedere yogales. Er wordt ook veel aandacht geschonken aan de ademhaling, ledereen weet dat een diepe en ontspannen adem haling de mens rustig maakt en meer zelfvertrouwen geeft dan een snelle en gejaagde ademhaling Veel men sen ademen te snel en te oppervlak kig en gunnen zich nauwelijks de tijd en de rust om weer op adem te komen. Daardoor ontstaan soms ge woontes die met gespannenheid sa menhangen. Rust en ontspanning zijn dus ook een belangrijk onderdeel van de hatha-yoga les Mensen met klachten over gespannenheid kun nen door yoga soms een groot deel van die spanning kwijt raken en zich rustiger voelen. Het volkomen pres tatie loos beoefenen van yoga hou dingen is erg belangrijk- We gaan niet ons uiterste best zitten doen of vergelijken met ande ren. Het gaat erom dat we met onze aandacht zijn bij hetgeen we doen. Bij elke beweging proberen we aan te voelen hoe ver we kunnen gaan en forceren zodoende nooit iets. Jong of oud, lenig of een beetje stijf Is dus van ondergeschikt belang. Inlichtingen: Ria Abels, Krakhorst 30, Leusden. Telefoon: 033-941886. ACHTERVELD Door 22 schut ters werd deelgenomen aan de on derlinge schietwedstrijd Het lukte een schutter, voor de eerste maal in dit seizoen, om het maximaal aantal te behalen punten van 100 te schieten Dit was de heer B Voskui len. Als 2e eindigde de heer P van Nimwegen met 97 punten. De andere de halve finale te kunnen bereiken Dit lukte hem wel zodat hij in de halve finale tegenover Andrév. d Pol kwam te staan In de finale ging het tussen Andre v. d. Pol en Rodney Brouwer. Deze zeer spannende partij werd In drie games beslist. André wist de eerste game In zl|n voordeel te beslissen met 21-15. In de 2e game bleek het stijlvolle spel van Rodney toch wel Invloed te hebben. Hij won deze ga me met 21-14. In de 3e game kwam het er op aan wie nu de sterkste zenuwen had en het meest vaste spel. Het bleek André te zijn die deze game won met 21-11 en daarmee c ok finale winnaar werd. De strijd om de 3e en 4e plaats ging tussen Guido de Gans en Rolf van Druten. Deze partij werd In twee games door Guido gewon nen. schutters behaalden de volgende uit slagen 3. W. J. Lagerweij 94, 4 P Smink 92, 5. H J. van Ruitenbeek 90,6. J. Voor burg Gz. 88.7. J. van Nimwegen 86,8 G van Hamersveld Jz 86,9 T Daat- selaar 84. 10. A. van Daatselaar 82, 11. J Voskuilen 80, 12 J E van Hamersveld 79, 13. A. Vlug 78.14. W. De bekende ..gloeilampenfabriek in het zuiden des lands" - wie aan Philips denkt, zit goed - ondervindt ook in steeds grotere mate de gevol gen van de algemene economische teruggang. Dat gaat onder meer de afdeling sport van de personeelsver eniging in het komende jaar duidelijk merken. Het betaalde voetbal nog niet, want PSV behoort tot de weinige vaderlandse profclubs, die niet in de rode cijfers zitten. Deze sectie viel daarom ook reeds buiten de finan ciële steun van het bedrijf, dat inmid dels niet alleen gloeilampen vervaar digt De overige 13 onderdelen van het Philips-sportconcern (korfbal, hockey, schaken, tennis, dammen, badminton en nog een paar sporten) genieten monetaire bijstand, maar Philips wil deze sponsoring belang rijk terugschroeven en in enkele ge vallen zelfs helemaal stoppen. Dat lijkt mij zakelijk niet zo'n handige beslissing, want eenmaal gesponsor de ondernemingen kunnen gewoon niet meer zonder die vorm van subsi die. Niet ondenkbaar is, dat de be trokkenen andere geldgevers gaan zoeken. Hier ligt, dacht ik, een prachtkans voor (concurrerende) be drijven als Sony, Hatachi enz P- BILJARTEN, De Leusdense biljart teams doen het overwegend goed in de competitie van het KNBB-distrlct Eemland. Halverwege de rit heeft BV Leusden 1 de leiding in de klasse Cl en BV Leusden 2 in C3A. Leusdens derde garnituur is met 2 punten ach terstand gedeelde 2e/3e in C4A Inde klasse C2B heeft BV '75 1 de leiding. Het tweede team is evenwel hekke- sluiter in C5B. Tenslotte BP '80 Bei de teams bezetten een middenmoot- positie in C5A resp C5C TENNIS. De LTV Leusden doet aan de komende bondscompetitie mee met 21 seniorenteams (6 zondag- landelijk, 6 zaterdag-district, 4 dins dag-district en 5 woensdag-ITA- huisvrouwen) De competities begin nen in het weekeinde van 17 en 18 april. VOETBAL. Roda A1 kwam zaterdag op een van de noodvelden aan de Bavoortseweg in actie tegen het in de competitie een klasse hoger spelen de HVC A1. De Leusdenaren bleven in de sneeuw het beste overeind en wonnen met 3-1 ATLETIEK. De prestatieloop van de KPJ-afdeling Leusden wordt op 10 januaria a s. voor de elfde maal geor ganiseerd op en rond Don Bosco. TENNIS. Het kersttoernooi in tennis- hal de Inslag trekt een flinke belang stelling Vooral de categorie HD is goed bezet. De MD iets minder en voor het DD hebben zich nog altijd 20 paren gemeld Via telf. no. 946732 kunt u zich nog aanmelden bij orga nisator Edgar Wage VOETBAL. De zondag-senioren van Roda '46 komen op 2e Kerstdag In actie met onderling zaalvoetbal In sporthal de Korf wordt van 11.30 tot 17.30 uur een toernooi gespeeld, waarbij de teams worden samenge steld uit spelers van de zeven (veld) elftallen. SPORTIEVE RECREATIE. Ook op 2e Kerstdag kunt u deelnemen (van 9.00 tot 10.00 uur) aan „sportieve recre atie op zaterdag" in de Korf Diverse activiteiten onder bevoegde leiding f 1,— voor deelnemers t/m 16 jaar en f2,50 voor ouderen. Zorgt u voor schone gymschoenen? Fred Gressie c s zorgen voor de rest v d. Kletersteeg ra. ia. w. Witte brood 76. 16. J Blom 75, 17 Bokma 68, 18. J van Hamersveld 66. 19. G. Schimmel 64. 20 L. Verburg63,21. J. Pepping 63 en 22. J. J. van Hamers veld 60 punten. LEUSDEN De Internationale School voor Wijsbegeerte organi seert een cursus argumenten en re deneren. De cursus wordt gegeven op vijf avonden: 15,22 en 19 januari, 3 en 10 februari door drs. H. Procee. in deze cursus zullen vanuit de argu mentatieleer handvatten worden ge geven om discussies en redenerin gen te analyseren. Begonnen wordt met een inleiding in wat communica tie is en welke aspecten eraan zitten. Op een aantal aspecten wordt ver der ingegaan, waarondertaalgebruik met als specifieke onderdelen defini ties en functies van de taal; redene ringen waarbij aandacht zal worden geschonken aan drogredenen en aan het analyseren van allerlei bestaande argumentaties. Van de deelnemers wordt geen voorkennis verwacht, wel dat ze ac tief mee zullen werken. De kosten bedragen 50 gulden, inclusief koffie. Voor vervoer vanaf het station Amersfoort wordt gezorgd De avon den beginnen steeds om kwart voor acht en eindigen om circa tien uur Opgave schriftelijk of telefonisch: Internationale School voor Wijsbe geerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leus den, telefoon 033-15020. ACHTERVELD Ook de Achter veldse scholen vierden dit jaar weer het kerstfeest. Elke school deed dat op zijn eigen manier. De Regenboog school vierde het Kerstfeest woens dagavond samen met de ouders van de leerlingen De avond werd ge opend door juffrouw Van Midden dorp met een welkomstwoord en ge bed Hierna was het de beurt aan de leerlingen Deze waren in groepen verdeeld en elke groep had een stuk je ingestudeerd Elke groep voerde een stukje op dat ging over hoe in andere landen het kerstfeest wordt gevierd Het betrof de landen Duits land, België. Verenigde Staten, Italië, Frankrijk en Haïti Opeen vlotte wijze lieten de kinderen in hun spel zien welke folkloristische gebruiken er in kersttijd in die landen zijn Als afslui ting zongen de kinderen een kerst lied in de taal van het land dat door hen was uitgebeeld. In verband met de zendingsactie voor Suriname werd een film vertoond over hoe daar het kerstfeest wordt gevierd. De kin deren hadden gespaard voor deze actie en door een kaartenactie kon er op deze avond in totaal f876,—wor den afgedragen. De St. Jozeph school vierde ook het kerstfeest met de leerlingen en hun ouders Voor de pauze werden enkele kerstverhalen voorgelezen door het team terwijl er ook kerstlie deren werden gezongen Na de pau ze werd het kerstspel opgevoerd dat in die middag bij de kerstviering van de bejaardensoos ook was gespeeld Onze Wereld deed het dit jaar ook geheel op eigen manier. In de mor gen van de laatste schooldag werden er in klasseverband kerststukjes ver vaardigd. kersttekeningen gemaakt en onder elkaar een klein kerstspel opgevoerd Na de pauze kwamen de leerlingen met het team bijeen, lazen kerstverhalen en zongen kerstliede ren. De schooldag werd afgesloten met een gezamenlijke kerkdienst. Hummeltjeshonk sloot de laatste schooldag van het jaar af met een leuke kerstviering. In de morgen was het gewoon school geweest waarbij de kleuters zich bezig hielden met het maken van kerststukjes. Door de kleuterleidsters werd de school ge heel versierd. In de namiddag was het hoogte punt voor de kleuters. Door de (uit moeders bestaande) ouder- commlssle was een heerlijke koude schotel klaargemaakt. Bij gezellig kaarslicht genoten de kleuters volop van dit koud buffet. Ze lieten zich alles wat er klaar gemaakt was heer lijk smaken. Het Startblok beëindigde de laatste schooldag met een gezamenlijke maaltijd op school. Ook hier heerste er een gezellige kerstsfeer.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7