Is het aanvraag formulier al op de bus? Doe het nü, 31 december is de laatste dag! ar Bouw kantorencomplex „De Princenhof" start voorjaar '82 Twee jeugdige Leusdenaren bekennen diefstallen De Til tijdens vakantie open iffil Witte kerst, of toch niet? Werkloos heidscijfers erg somber J L r Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Zoals het er nu voor staat MOONLIGHT BOWLEN IN DE KORF f 1 KERST MOONLIGHT BOWLEN f 2 Voor leden, introducées en belangstellenden een gezellig sluitstuk a van Kerst'81. lie ABONNEMENT 1982 FOTO-KOPIE NODIG? '1 SCHILDERSBEDRIJF Dansstudie Dan Bearda VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSDEN voorjaarscursus Ballroom Latin- American. Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420)16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 13,10 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 72 •fr (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals de zaken er nu voor staan is het zo goed als zeker, dat in het voorjaar van 1982 begonnen wordt met de bouw van een kantorencomplex in het Leusdense werkgelegen- heidsgebied De Princenhof. Het aantal gegadigden voor een kan toor in dit gebouw is ruim vol doende. Op de lijst van geïnte resseerden komen ook veel be drijven uit Leusden voor. Het ligt zoals wij afgelopen juli al meldden in de bedoeling het nieu we kantoorpand in De Princenhof te verdelen in vijftien aparte kantoor/ bedrijfsunits van vijftig tot tweehon derdvijftig vierkante meter. Deze ruimten kunnen naar wens worden voorzien van een eigen entree, re ceptie en sanitaire voorzieningen. Het kantorencomplex is gepland ten noordwesten van de Bankgiro centrale. De bouwstijl moet duide lijk afwijken van de doorsnee kan toorgebouwen. dus minder plomp en vierkant De geraamde bouw kosten liggen rond de drie miljoen gulden PRATEN Het plan voor het neerzetten van een kantorencomplex in De Prin cenhof is gemaakt door de werk groep ..Kantorencentrum Princen hof" in samenwerking met bouwbe drijf Heymerink en makelaardij Rei- mus en Snel. Begin januari zal een delegatie met wethouder Jan Wa genaar gaan praten over de stand en de gang van zaken. LEUSDEN - Twee zeventienjarige Leusdenaren hebben deze week be kend het afgelopen jaar voor in totaal 2000 gulden uit kleedlokalen van de hockey- en tennisclubs uit Leusden en omgeving te hebben gestolen. Met de aanhouding van deze knapen zijn een dertig diefstalletjes boven water gekomen. Zondag jongstleden werd een van de jongens min of meer op heterdaad be trapt toen hij in een kleedlokaal van de Leusdense hockeyclub geld uit kleding probeerde te halen. De politie werd er bij geroepen en de jongen werd meege nomen naar het bureau Uit het verhoor bleek dat er nog een medeplichtige was De jongens bekenden de diefstal len uit de kleedkamers te hebben ge pleegd Ook vertelden ze dat ze wel eens meegingen naar uitwedstrijden van de hockeyclub als supporter en dan hun slag sloegen bij de betreffende club Het ging meestal om bedragen van 10 en 25 gulden De minderjarigen zijn dinsdag weer op vrije voeten gesteld Binnenkort zullen zij worden voorgeleid aan de kinderrechter. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het jongerencentrum „De Til" kent geen vakantiesluiting in de dagen rond Kerst en oud-en- nieuw. Integendeel, medewerkers van het centrum zorgden dat er juist in de kerstvakantie van alles te doen is. Op eerste kerstdag is „De Til" van 's morgens tien tot 's middags één uur open. Iedere belangstellende is van harte welkom voor zo maar even een gezellig onderonsje. Op eerste kerstdag gaat 's avonds om half acht het centrum weer open voor de tradi tionele Kerst-lnn. Iedere Leusdenaar is dan van harte welkom. Tweede Kerstdag is het jongeren centrum van 10.00 tot 13 00 uur weer open voor een kopje koffie. Men sluit dan een uurtje, waarna om twee uur een gezellige Kerstdisco van start gaat die tot vijf uur zal duren De zondag welke volgt op beide kerstdagen, doet men net of er niets aan de hand is. De Til is op deze dag normaal, zoals te doen gebruikelijk, ge opend Ditzelfde geldt ook voor dins dagavond 29 december. Vanaf 19.3C uur is het jongerencentrum open Woensdagavond 30 december is er in De Til een speciale kaartavond voor jongeren van 12 t/m 16 jaar Men kan vanaf 19.30 uur terecht om een partijtje te Schutjassen of klaverjassen Het in schrijfgeld bedraagt 2,- per persoon De deelname is voor iedereen in eer dergenoemde leeftijdsgroep open NIEUWJAAR In de nieuwjaarsnacht kunnen jonge ren ook in De Til terecht Een kwartier na de jaarwisseling dus op 1 januari om 00.15 uur is het jongerencentrum open De deuren gaan weer dicht om 02 00 uur Een paar uur later op vrijdagmor gen 1 januari kunnen de mensen, die 's nachts niet geweest zijn, of misschien al BOWLING BOND „DE KORF" LEUSDEN organiseert op zondag 27 december a.s. 2 Een klein toernooi met aantrekkelijke prijzen zal deze avond buiten 3 sfeer en gezelligheid een stukje spanning meegeven. jj Plm. 22.30 uur prijsuitreiking, daarna tot 24.00 uur vrij bowlen, dansen, drankje, hapje, plezier. Aanvang 18.00 uur. Inschrijving: 25.- voor leden; 30.- voor niet-leden. Inschrijving kan geschieden telefonisch aan het secretariaat: tel. 944182 of tel. 946475, of aan De Korf. weer vroeg op zijn gestaan ook in ,,De Til terecht. Van 11.00 tot 13.00 uur is de bar open Na die tijd nemen de me dewerkers van de Til ook even rust, hetgeen betekent dat het centrum de rest van de dag gesloten is Op zater dag 2 en zondag 3 januari doet men dan weer net of er niets aan de hand is Op beide dagen is de Til op de gebrui kelijke uren open. KINDERCARROUSEL Ook voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar heeft De Til iets in petto Samen met de speel- en rekreatievereniging ..Blijhof" en de gereformeerd/hervorm de jeugdraad, beter bekend als ,,'t Clae- verenbladorganiseert men van maandag 28 tot en met woensdag 30 december weer de „Kindercarrousel Behoudens een enkele uitzondering hebben alle kinderen die in Leusden naar school gaan een programma ge kregen Maandagmiddag om twee uur kun nen de kinderen van 5 en 6 jaar in De Til terecht De groep wordt dan gesplitst De ene helft gaat naar „Blijhof' om een uur lang naar tekenfilms te kijken De andere helft blijft in „De Til" om daar een uur lang spelletjes te doen Na een uur wisselen de groepen De kinderen in de leeftijd van 7 Lm 9 jaar verzamelen tussen 13 30 uur en 13.45 in de sport zaal. Lijsterbeslaan 52. voorzien van sportkleding. De groep 10 tot en met 12 jarigen komt om 14 00 uur in de schuur van 't Claeverenblad aan de Hamers- veldseweg, hoek Centrumweg bijeen alwaar gezelschapsspelen, handenar beid en knutselen op het programma staan. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. Een sterke stijging van de kosten, waar bij vooral de verhoging van de papier- prijs een belangrijke rol speelde, heeft het Ministerie van Economische Zaken doen besluiten de dag- en nieuwsbladen toestemming te verlenen deze kosten stijgingen gedeeltelijk te mogen doorbe rekenen in de abonnementsprijzen. Overeenkomstig de hiervoor gestelde richtlijnen is het abonnementsgeld per 1 januari 1982 als volgt vastgesteld Kwartaalabonnement14,05 Halfjaarabonnement27,60 Jaarabonnement54,20 Omgerekend komt de Leusder Krant op slechts 54 cent per nummer, waarvoor u een volwaardig nieuwsblad krijgt thuis bezorgd. Direktie Leusder Krant LEUSDEN - Nu ijs en weder dienenis hel dus een wille Kersl aan hel worden Sneeuw ligt overal in de gemeente, en de automobilisten en fietsers hebben de afgelopen dagen ervaren da! dat heel lastig kan zijn. Maar hel geeft natuurlijk ook sfeer in de donkere dagen voor Kerst Met name in hel Leusdense buitengebied zijn oogstrelende beelden waar te nemen. Zoals hierboven, een boerderij aan de Postweg, tussen Leusden en Achterveld. Sneeuw op de neten kap en een hele reeks ijspegels er aan. De foto is van Janus Visser. i i Rozendaallaan 9 Leusden-C. snel en goed een vreemde taal leren spreken? Talenpraktikum Amersfoort Inlichtingen (033) 729097 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon .033-940928. Wij wensen al onze leerlingen en bekenden prettige kerstdagen en een voorspoedig 1982. Marius en Sandra van derWerff In de 1e week van februari starten wij een nieuwe cursus stijldansen. Inschrijvingen dagelijks v.a. 2-1-1982. Utr«cht>aweg 89 Amersfoort Tel. 033-14456 Eenmalige uitkering voor 'alleenstaanden Hebt u het formulier met toelichting op het postkantoor gehaald? En denkt u voor de uitkering in aanmerking te komen? Stuur dan nü het formulier in. Aanvragen die na 31 december a.s. worden ingediend, worden niet meer behandeld. Het einde van een meelsilopag. 3 Kerstmis is een mooi feest, maar niet voor koster A. van den Tweel. Een interviewpag. 5 Sportpag. 7 Loep op Leusdenpag. 11 Kijk op de filmpag. 13 DOKTERSDIENST: Kerstdagen: tel. 945735 zondag: tel. 943300 LEUSDEN/AMERSFOORT - Hel aantal mensen zonder werk in Leus den blijft stijgen. In noverpber waren er 188 werkloze mannen en 145 werk loze vrouwen. In vergelijking met ok tober van dit jaar is er bij de mannen een stijging van vijf en bij de vrou wen een toename van zeven. In no vember vorig jaar zag het er wat min der somber uit. Toen hadden 127 mannelijke en 65 vrouwelijke Leus denaren geen werk. Deze gegevens worden gemeld door het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort In zl|n maandelijks overzicht. In het rayon Amersfoort, bestaande uit de gemeenten Amersfoort. Baarn, Bunschoten. Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg, waren vorige maand in totaal 2977 mannen en 1716 vrou wen werkloos, respectievelijk een stij ging van 161 en 44 Het arbeidsbureau laat weten in zijn overzicht, dat ten op zichte van vorig jaar de cijfers er nog steeds slecht uil zien. ..Stond bij de mannen in 1980 vierentwintig procent langer dan een half jaar ingeschreven, nu is dit opgelopen tot zevenenveertig procent Bij de vrouwen liggen deze percentages respectieveli|k op negen entwintig en vijfenveertig procent", al dus het arbeidsbureau Amersfoort. Heden inschrijving Aanvang vanaf 22 jan. Club- en Privé-lessen. Lepelaar 6, Leusden. 033-942362 1 puhliLilk Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel,nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1