Het einde van een meelsilo Kindercarrousel maandag van start Kerstmiddag voor U.V.V.-senioren Voor 1 januari laten inschrijven bij gemeente Gespreksgroep voor gescheiden mensen Beroep op nieuwe inwoners: Kerst-Inn in De Til kraait SLOOP VEEVOEDERFABRIEK DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 plaatselijk nieuws Deze vrachtwagen met een geschat gewicht van 30 ton klaarde het karwei in zi/n eentje De silo ziet er aan de onderkant ook indrukwekkend uit Het einde van deze here meelsilo nadert Onder een luid geraas valt dit bouwsel om De slopers zijn onverbiddelijk (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De veevoederfa briek van Van de Berg in Leusden is niet meer. De slopers hebben in on geveer drie maanden flink aange poot. Op het terrein langs de Noor derinslag staan nog wat resten, die eens deel uitmaakten van de fa briek. Te zijner tijd zullen op deze plaats een aantal bejaardenwonin gen worden gebouwd De gemeen te heeft de grond van Van de Berg gekocht Een markant punt van de voormali ge veevoederfabriek was de impo sante meelsilo. Dit bouwsel moest er op 27 november aan geloven. Om de ze silo tegen de vlakte te krijgen, wa ren slechts een krachtige vrachtwa gen en een lang stuk staalkabel no dig. Het ene uiteinde van dit sterke draad werd aan de vrachtwagen vastgemaakt en het andere uiteinde werd bevestigd aan de silo. En toen was het nog maar een kwestie van trekken. De enigszins spectaculaire „val" van de meelsilo is gefotogra feerd door de heer J. Mooij, Inspec teur bouw- en woningtoezicht van de gemeente Leusden. Bijgaand is in etappes het ter aarde storten van de meelsilo te zien. Het ding is later door slopers uit elkaar gehaald. OVERLAST Dit jaar werd zoals bekend tussen de gemeente en de firma Van de Berg overeenstemming bereikt over de sloop van de veevoederfabriek Door de groei van Leusden was dit bedrijf midden in de gemeente komen te staan. Daardoor werd vaak met name in de aangrenzen de wijken Groenhouten en de Rossen berg nogal eens overlast ondervonden van de fabriek. Verder zorgde de stede lijke inkapseling van het bedrijf ervoor, dat uitbreiding vrijwel onmogelijk was. Dit alles leidde tot de conclusie dat de fabriek maar verplaatst zou moeten worden. Door financiële tussenkomst van de ministeries van Volksgezond heid en Milieuhygiëne en Volkshuisves ting en Ruimtelijke Odening werd de gemeente in staat gesteld de firma Van de Berg uit te kopen Met het geld kon dit bedrijf een voormalige veevoederfa briek in Renswoude overnemen, waar de produktie nu gewoon wordt voortge zet (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Van maandag 28 de cember tot en met woensdag 30 december gaat het jeugdfestijn weer van start dat georganiseerd wordt door drie Leusdense jonge renorganisaties. Drie dagen lang kunnen kinderen van 5 tot en met 12 jaar zich bezighouden met het kijken Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreljns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDUkranten- kombinatie te Barneveld. naar films, spelletjes doen, sporten en knutselen. ,,Het Claeverenblad", ,,De Til" en ..Blijhof" organiseren de dagen onder het motto KindercarrouselHonder den Leusdenaartjes bezochten in voor gaande jaren al een of meer van derge lijke middagen. Dit jaar worden de acti viteiten gehouden in de gebouwen van Blijhof aan de Ansfriduslaan, het jonge rencentrum De Til aan de Hamersveld- seweg'hoek Bavoortseweg en de schuur van de vervallen boerderij ,Het Claeverenblad." Ook de dicht bij deze boerderij staande kinderlandschool wordt in het programma opgenomen, alsmede de gymnastiekzaak aan de Lijsterbeslaan en de sportzaal aan de Asschatterweg (Alandsbeek) De kosten van deelname zijn ook dit keer weer zo laag mogelijk gehouden Voor slechts twee gulden kunnen de kinderen van twee tot vier uur een mid dag bijwonen Een natje en een droogje zitten bij deze prijs inbegrepen, boven dien krijgen de kinderen die alle drie de dagen hebben meegemaakt, een aardi ge herinnering mee naar huis. PROGRAMMA Het volledige programma ziet er als volgt uit: Leeftijdsgroep 5 t/m 6 jaar. Maandag 28 december: Er dient om 14 00 verzameld te worden in de Til Kinderen gaan dan naar het clubge bouw van Blijhof of blijven in de Til Bij Blijhof worden een uur lang tekenfilms gedraaid, in de Til houdt men de kinde ren bezig met spelletjes. Na een uur wordt er onder geleide van gebouw ge wisseld Dinsdag 29 december: Verzamelen in de gymnastiekzaal aan de Lijsterbes laan De organisatoren zouden graag zien dat iedereen tussen half twee en kwart voor twee arriveert, zodat om twee uur kan worden begonnen met al- lërhande sportieve spelletjes. Sportkle- Oing dient meegebracht te worden Woensdag 30 december: In Het Claeverenblad wordt er vanaf twee uur gesjoeld, gedamd en geknutseld Leeftijdsgroep 7 tot en met 9 jaar: Maandag 28 december: Deze leef tijdsgroep begint in de sportzaal aan de Lijsterbeslaan. Verder geldt hetzelfde als vermeld bij de jongeren op 29 de cember Dinsdag 29 december: In het Claeve renblad start men om 14 00 uur met gezelschapsspelen, handenarbeid en knutselen Woensdag 30 december: Op deze dag wordt er in het clubgebouw van Blijhof film gedraaid en in De Til worden er allerlei spelletjes gedaan. Het verza melpunt om 14.00 uur in het jongeren centrum De Til. Leeftijdsgroep 10 t m 12 jaar Maandag 28 december. Deze leef tijdsgroep begint om twee uur in ,,Het Claeverenblad met gezelschapsspe len. handvaardigheid en knutselen Dinsdag 29 december: Op deze dag wordt er verzameld in het jongerencen trum ,,De TilMen gaat een uur kijken naar tekenfilms in het clubgebouw van Blijhof of begint met spelletjes. Na een uur wordt er dan gewisseld. Woensdag 30 december: Op deze dag gaat de oudste leeftijdsgroep spor ten Zie verder bij de 5 6 jarigen onder 29 december Inschrijven vooraf voor deze mid dagen is niet nodig. Ook is men niet verplicht alle drie de middagen te be zoeken, al mag dat natuurlijk wel. De kinderen dienen uiteraard wel op ei gen gelegenheid naar de eerder ver melde jongerencentra te komen. LEUSDEN - De gemeente Leusden is voor het grootste deel van haar inkomsten aangewezen op uitkerin gen van het rijk. De belangrijkste hiervan, de uitkering uit het gemeen tefonds, wordt hoofdzakelijk geba seerd op het aantal inwoners op 1 januari. Daarom is het voor de ge meente van groot belang om alle nieuwe inwoners voor die datum te hebben ingeschreven. Door de afdeling Burgerzaken wordt reeds een intensieve controle gehou den op leegstaande en nieuwe gereed gekomen woningen gehouden maar mogelijk zijn er toch nog nieuwe inwo ners - en dan valt vooral te denken aan kamerbewoners - die zich nog niet heb ben laten inschrijven. Op hen wordt het dringende beroep gedaan zich voor 23 december te laten inschrijven Dit kan iedere werkdag tussen 8.30 en 12.30 uur gebeuren bij de afdeling Burgerza ken in het gemeentehuis. Hamersveld- seweg 2. Behalve dat inschrijving wettelijk ver plicht is in de gemeente waar men het grootste deel van het jaar ..de nachtrust geniet(zoals de betreffende wet dat formuleert) dient men door tijdige in schrijving ook het gemeenschapsbe lang iedere nieuw ingeschrevene bete kent 434 - meer uitkering uit het ge meentefonds Een bedrag dat - zeker in het licht van de huidige financiële posi tie van de gemeente - belangrijk ge noeg is om even de moeite te nemen om zich als nieuwe inwoner te laten inschrijven. Spelletjes doen of knutselen kan ook dit jaar weer Vorig jaar trok de Kindercarrousel veel belangstelling LEUSDEN - Ook dit jaar zet het jongerencentrum „De Til" op de avond van eerste kerstdag haar deu ren wijd open voor een ieder die daar belangstelling voor heeft. Deze zo genaamde Kerst-Inn is niet alleen be doeld voor jongeren, ook de oudere Leusdenaren zijn deze avond van harte welkom. Er is in ..De Til" op de hoek van Ha- mersveldseweg en Bavoorlseweg vol op gelegenheid om een praatje te ma ken of het éen of ander gezelschaps spel te spelen. De organisatoren van de Kerst-Inn bieden iedere gast een (gra tis) kopje koffie aan. Verder zal er een drankje en een hapje verkrijgbaar zijn. Voor de gelegenheid zal ook de muziek aangepast worden, kortom, er wordt naar gestreefd een huiselijke sfeer te creëren. Vanaf half acht 's avonds tot zo rond het middernachtelijk uur is iedereen, jong en oud, van harte welkom in ,,De Til" Een entreeprijs wordt niet ge vraagd. AMERSFOORT - De afdeling groepsmaatschappelijk werk van de MDE (maatschappelijke dienstverle ning Eemland) start in samenwer king met het FIOM (buro voor alleen staande ouders) eind januari 1982 weer een gespreksgroep voor ge scheiden mensen. De groepen blijken in een behoefte te voorzien In een echtscheidingssituatie kan het heel belangrijk zijn om met lot genoten van gedachten te wisselen Daardoor kan je ontdekken dat je niet alleen staat met je problemen van een zaamheid, opvoeding en een nieuwe weg vinden. Je zit vaak boordevol ge voelens van verdriet, kwaadheid, angst, twijfel verwijt en schuld Als je hoort en ziet hoe anderen daarmee omgaan, krijg je meer inzicht in je eigen situatie Je kan van eikaars aanpak leren en je voelt je hier niet meer zo alleen staan Hieruit kan je dan weer energie en moed putten om een nieuwe start te maken Gedacht wordt aan een groep van 8 tot 10 deelnemers Er wordt tien keer bij elkaar gekomeneens per week op maandagochtend van 10 00 tot 12.00 uur Belangstellenden maken eerst persoonlijk kennis met de begelei ding. Voor inlichtingen en aanmel dingen kan kontakt opgenomen wor den met Gwen van Gelder, Tine van Leersum of Sjan Luijten. Telefoon 033-33924 bij de MDE. Bloemendaal- se Binnenpoort 7 in Amersfoort. LEUSDEN - De vrees van het UVV- bestuur dat men bij de kerstmaaltijd op 22 december in de Roda-kantine met het brood zou blijven zitten bleek ongegrond. Tweeëntachtig personen - vrijwilligers en ouderen - uit Zuid en Centrum kwamen on danks de sneeuw en de wat moeilijk begaanbare wegen rond het middag uur naar de feestelijk versierde ruimte, voor wat een gezellige mid dag zou worden Na wat hapjes en een drankje vooraf. ^dien aneii aaw een iceaienjiN ycueMe kersttafel Na deze maaltijd traden twee jonge vrouwen voor het gezelschap op De dames Huurdeman en Fennema zongen en speelden fluit Eén van de UVV-vrijwilligsters droeg een gedicht voor Natuurlijk werd er tijdens deze kerstbijeenkomst ook door vrijwilligers en ouderen samen gezongen Rond een uur of twee - 's middags - vertrok ken de mensen uit Centrum weer UVV- ers en ouderen uit Zuid bleven nog even voor hen was het ook de gebrui kelijke SOOS-middag

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3