Leusdenaren sterk in biljartstrijd Schaakvictorie begon in Hoogland sport Familiekorfbal op tweede kerstdag QUIZSPEL bij Lockhorst Diploma zwemmen Winst voor Green Giants Zaalvoetbal Roda op 27 december Leusden Troef sloot seizoen af Wintertennis obmocu LEUSDER KRANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 LEUSDEN/CENTRUM - Voor het derde tiental van de schaakvereni ging Leusden begon de victorie niet in Alkmaar maar wat dichter bij huis en met name in Hoogland tegen het tweede garnituur van het Hooglands Schaakgenootschap. W. v.d. Wete ring, een „langzame'' schaker en doorgaans tevreden met remise, was ditmaal in een mum van tijd met zijn partij klaar en bovendien winnend. Dat heeft Leusden 3 zodanig geïnspi reerd. dat na drie nederlagen de eerste zege werd behaald Ook ,,remise-ko- nmn H Struiwig kwam tot winst, even als W. Schouten en A Wisman. De re mises van C Veenendaal. A. Valken burg, J. v.d. Moer en A Lieshout brach ten het puntentotaal van Leusden op zes en met de nederlagen van J v.d. Tang en H Mus de eindstand op 6-4 Voor de huiscompetitie werd ge speeld H Fröberg-W v.d Harst 1-0 B Uneken-L de Rijke 1-0 J. van Santen - E Halkes 0-1 D vanOoik-R Zelle 1-0 Tj Zijlstra -H Vossebeld 0-1 P Sonder-O. Harlaar 0-1 Breedveld-C.de Vos 1-0 G te Winkel-F Krebbers 0-1 R. vanOoik- J. Grevengoed afg. R Berg-H vanEgdom 0-1 H. Kroes-G. Fröberg 1-0 S. vanDokkum-J. Boemaars V2-V2 A Wisman-A van Kuipers 1-0 A.s. dinsdag, de laatste speel avond van 1981wordt een onderling toernooi gehouden. Wegens geldge brek van de SVL zonder prijzen, maar het bestuur koopt een aantal flessen wijn uit eigen zak en die wor den dan gezamenlijk soldaat ge maakt. siwrr Per 17'november is Dick Ob bes de nieuwe voorzitter geworden van de bij de LTV Leusden bestaande recreatie commissie Jammer voor wie hem (nog) niet kent, maar dat manco hoeft niet lang meer te duren Reeds op 6 februari a s. kunt u kennismaken met zijn acti- en inventiviteit op het gebied van wintertennis Dick Obbes c s willen het tennisseizoen 1982 reeds op de hierboven genoemde datum laten be ginnen. Met een paginagrote adverten tie in het clubblad maakten zij dat be kend. Nieuwe bezems vegen schoon en de vernieuwde recreatiecommissie be vestigt dat oeroude gezegde ..Alle ba nen zullen prima in orde worden ge maakt. Droog en goed bespeelbaar van zaterdagavond om 20 00 uur tot ver in de kleine uurtjes van zondagochtend. Dick Obbes zorgt tevens voor enige squashbanen in de onmiddellijke nabij heid. Alles overdekt en centraal ver warmd Gezien de kosten van het expe riment wordt van de deelnemers (aan melden voor 10 januari) een bijdrage verwacht en de hoogte daarvan staat in relatie tot de liefhebberij Gespeeld wordt in toernooivorm. Alleen seniorle den zijn welkom zonder introducees. Dat is water naar de zee dragen, kunt u welzeggen als de geplande onderne ming op het tennispark aan het Val leikanaal moet plaatsvinden Daar zit hem echter de kneep, want Dick Obbes is niet op zijn achterhoofd gevallen - dat neem ik althans aan - en hij gaf reeds een hint in de richting ..Mocht het door omstandigheden niet mogelijk zijn alle voorzieningen als bovenvermeld in or de te krijgen, dan zal worden uitgewe ken naar de tennishal aan de Groene Zoom Het is namelijk niet mogelijk, want de Enkhuizer Almanak (indien nog voorradig a f 3,40 verkrijgbaar in de Hamershof) verwacht uitgerekend van af 6 februari opnieuw sneeuw. Dan kan je goedkoper en met name voor vijfhonderd piek de tennishal een avond afhuren Het draait er natuurlijk op uit, dat de TeHa-hal het toneel van de vreedzame strijd zal worden. Overi gens was de vorm van aankondiging leuk gevonden Dick Obbes doet duide lijk zijn best en verschaft tevens zijn verenigingsbestuur het lang nage streefde ideaal van een ..eigen" tennis hal Het hoeft ook niet bepaald bij die ene avond te blijven. PC. part, Remco Schotenmeyer, Barry Storm, Jan van Lunteren, Cornelis Velthuizen, Agnes Boere, Marien Heijtlng, Gerhard van Beveren, J. W. H. Soldt, Teunes Hoveslad, Albertus Spies, Joke van Soldt-Plugge. Diploma B: Edward Brink. Marco Brouwer. Jeanet- te Brouwer, Edwin Cooiman, Raymond van Dijkhuizen, Jelona van Doorn, Wim Groen, Brenda Haklander, Raymond van 't Hooft, Allard Jager, Joost Kleu ters, Lars Kroder, Robin Rijnders, Felix ter Schegget, Lisette Schutrups, Rem co Smal, Mark Tolboom. Gijsje van Es- sen-vd. Heuvel. Zwemvaardigheid I: Harold de Jong, Guido Heijblok, Anita van de Heuvel, Vincent Brink, Hennie Rijke, Mariska Wilschut, Marlies van Wijngaarden (elk 19) en in groep D. Roelf Krelage (19) Verder hebben alle deelne(e)m- (st)ers via een verloting een prijs ge wonnen. Lockhorst-trainer Maarten Dirk - zwager - min of meer zijde lings bij de Kerst-inn betrokken - wist nog meer te vertellen, dat de kinderen zich uitstekend hebben vermaakt en dat een en ander nog 1 wel eens kan uitgroeien tot een jaar- 5 lijkse traditie. LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste team van badmintonclub Leusden ontving zondag in sportzaal de Meent BC Nijkerk. De uitwedstrijd had Leusden twee maanden geleden krap met 3-5 gewonnen. Ook ditmaal werd het een zwaarbevochten, maar royalere 6-2 zege. Bob van Leeu waarden leed zijn eerste single-ne derlaag van dit seizoen (15-10, 17-18 en 16-18). Arthur Kappers en Joyce van Bruynsvoort waren uitstekend op dreef en wonnen hun singles in twee sets. Nijkerk kwam op 2-2 na het verlies van Tineke van Leeuwaarden. BC Leusden liep uit tot 6-2 door het winnen van de gemengddubbels van Bob en Tineke resp van Arthur en Joy ce en daarna met de winst in zowel het heren- als damesdubbelspel BC Leus den 2 (nummer 3 op de ranglijst) ging zaterdag op bezoek bij Sjeve Sjuttel 3 in Bunschoten Hedwig Kappers, Anneke Zuer, Jaap Langbroek en Cliff Edwards leden een stevige 7-1 nederlaag, met de aantekening, dat de cijfers geflat teerd zijn De competitie ligt nu drie weken stil De TC en de jeugdcommissie van BC Leusden echter niet Op dinsdag 5 ja nuari wordt in de Korf een gemengd- dubbel-nieuwjaarstoernooi georgani seerd. Aanvang 19 00 uur Er zal in principe in een A- en een B-poule wor den gespeeld De prijsuitreiking zal om streeks 23.00 uur plaatsvinden in de Korfbar met aansluitend een drankje op het nieuwe jaar Voor de jeugd wordt op de zaterda gen 2 en 9 januari van 10.00 tot 15.00 uur in de Korf een groot onderling toernooi georganiseerd. Verwacht wordt, dat het merendeel van de 80 jeugdleden zal deelnemen. Zaterdag 26 december: 09.00/10 00 uur- sportieve recreatie, de Korf. 12 00 uur. 40 -springconcours. Nim- merdor-ruitercentrum Vlooswijkseweg 12 00/16 00 uur familiekorfbaltoernooi Antilopen, de Korf. 19 00 22.00 uur: zaalvoetbal AFC Quick, de Korf. 22 00 23 00 uur: zaalvoetbal FC de Man, de Korf Zondag 27 december: 11 00 1900 uur Kersttennistoernooi, de Inslag 1130 1730 uur: zaalvoetbal Roda (zondag), de Korf Maandag 28 december: 10 00 16 00 uur: schoolkorfbaltoernooi, de Korf Woensdag 30 december: 06 00 uur: oliebollenbakken de Haaien, Krakhorst. LEUSDEN/CENTRUM - De BV Leusden-biljarters Morsink en Ver- rijp hebben een flinke stempel ge drukt op de titelstrijd 1e klasse libre, die in Leusden werd gespeeld. Titel verdediger Claassen leek op de pro longatie van het kampioenschap af te stevenen, maar kreeg in de laatste ronde onverwacht klop van de Leus- denaar Verrijp, die in het begin van de wedstrijdenreeks ook zijn clubge noot Morsink reeds aan een neder laag had verholpen. Verrijp verspeelde echter ..onder weg'" zoveel punten, dat hij niet verder kwam dan de 3e plaats Door het verlies tegen Verrijp werd Claassen op de val reep nog ingehaald door Morsink. die met een beter gemiddelde beslag legde op de 1 e plaats De top drie bestond uit 1 Morsink 11 punten (7,03) 2. Claassen 11 punten (5,94) 3. Verrijp 10 punten (5,11) LEUSDEN/CENTRUM - Korfbal is een familiesport bij uitstek en dat wil KC Antilopen op Tweede Kerstdag nog eens duidelijk onderstrepen. Op 26 december wordt van 12.00 tot 16.00 uur in sporthal de Korf (een voor de korfballerij wel zeer toepas selijke naam) een familietoernooi georganiseerd voor iedereen, die ook wel eens in teamverband een bal door een bodemloos mandje wil mik ken. De opzet is, dat per „vak"' - twee mannelijke en evenveel vrouwelijke spe(e)l(st)ers- viertallen worden ge vormd, die zoveel mogelijk uit fami lieleden bestaan. Buren of vrienden mag ook, terwijl voor elke eenling wel een plaats te vinden is. De deelnemers spelen in twee groe pen. beneden en boven de 16 jaar Tot nu toe registreerde Antilopen reeds bij na 150 enthousiastelingen, waaronder zelfs enige viertallen met niet-korfbal- lers en dat is op zo n dag geen enkel probleem ledereen, die zaterdag met sportkleding en (schone) gymschoenen in de Korf verschijnt, wordt ingedeeld en wie weet krijgt ook u de smaak van een gezellig potje korfbal te pakken'? Voor Antilopen is dit toernooi een experi ment, maar wij verklappen geen ge heim met de mededeling, dat de rood zwarten er bijzonder veel plezier aan denken te beleven. Overigens zijn niet- deelnemers ook als tribuneklant wel kom Mede door toedoen van clubgenoot Verrijp werd Morsink (BVL) kampioen 1e klasse libre Ja, u ontvangt van ons gratis het fantastische QUIZ-SPEL voor jong en oud, wanneer u een abonnee opgeeft op de 50.40 (per jaar) Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee een prachtige plant. Bon Als abonnee van uw krant geef ik een nieuwe abonnee op NaamAdres Plaats.Postcode Graag ontvang ik het QUIZ-SPEL De nieuwe abonnee op de LEUSDER KRANT is Naam: Adres Plaats:Postcode Deze ontvangt de krant en de plant lBon Insturen naar BDU antwoordnummvr 21 .177(1 VB Bat" D«e bon kan In e«n opvn envvlop ronder posuegel worden vi LEUSDEN - Zaterdag 19 december werden er weer zwemdiploma's af genomen in het zwembad Bavoort. Voor het diploma A slaagden: Fabian Bakkenes, Martijn van Dort, Dennes Faber.Annebeth Flinterman, Patrick Geitenbeek, Alexander van Gooi, Denny Grotenhuis, Evelien Hoogeweg, Harro Huizing, Frances Jager, Paul John de Jong, Peter Jo seph, Kyung van Kalsbeek, Jasper van de Kemp, Lisette de Koning, Niels Meeuwesen, Peter Osnabrug- ge, Joost de Moei, Amanda van Rap- een kale spar een pracht van een kerst boom gemaakt in het eveneens versier de clubhuis op het Buiningpark Daar werden de toernooideelnemers tegen 18.00 uur verwacht voor een „kerstdi ner" met soep en belegde broodjes als voornaamste bestanddelen Een toer nooi heeft winnaars en dat was ook hier het geval. In groep A Wilco Plasmeyer (20 games), in groep B Peter van Es (17), in groep Czelts twee en wel Wou ter Jan Schuiling en Jeroen Holterman LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense basketbalvereniging Green M a Giants heeft met de heren- en da- MM M^ mg A m i mes-standaardteams de laatste wed- KJi mT I gl strijden van 1981 gespeeld in sport- j I «y I M hal de Korf. Beide formaties wonnen I mM Ba SJ »s en dat ging voor de groene reuzen zo gemakkelijk, dat de animo om door j te drukken in de tweede helft aan- I merkelijk minder was. De dames speelden tegen Flux 1 uit Doorn. Bij de rust was het al 26-8 voor I de thuisclub en met 41-19 werd het eindsignaal bereikt De heren speelden in de Korf tegen Quidam 7. Ook hier reeds een comfortabele 43-7 stand hal verwege het treffen, dat verder werd uitgebouwd tot 78-27. LEUSDEN/CENTRUM - In tegen stelling tot de vermelding bij de „sportsplinters" van dinsdag j.l. wordt het zaalvoetbaltoernooi van Roda's zondagafdeling niet op 26 de cember gespeeld, maar op zondag 27 december. Van 11.30 tot 17.30 uur komen gelegenheidsteams, ge vormd uit spelers van de zeven veld- elftallen. tegen elkaar in actie in sporthal de Korf. LEUSDEN - Donderdag 17 decem ber beëindigde klaverjasclub „Leus den Troef" het seizoen 1980/1981 met het traditionele kerstkaarten door middel van een feestelijk geor ganiseerde avond in Blijhof. De open inschrijving resulteerde in 48 deelnemers, die in vier poules van 13.00 tot 17.00 uur elk driemaal aan slag kwamen Een van de inschrijvings- voorwaarden was het meebrengen van een kerstbal of een aanverwant stuk versiering Een zeer geslaagde manier üe uitslag van de competitie luidde 1. Hr Kuyper 156612 2 Mevr v. bgaom 155919 3 Hr. v. Waterschoot 152087 De marsenprijzen vielen ten deel aan de heren Knol en Plattel met respectie velijk 54 en 45 punten Óp deze avond werden ook de tom- bolaprijzen verloot die grotendeels gra tis ter beschikking waren gesteld door de dames Grimberg en De Ridder De bijeenkomst werd besloten met een koud buffet, dat was gemaakt door me vrouw Pouli en de heer Van Water schoot Leusden Troef kan terugzien op een geslaagde afsluiting van het sei zoen LEUSDEN/CENTRUM - Maandag middag was de nieuwe tennishal aan de Groene Zoom uitstekend bezet. De jeugdraad van Lockhorst organi seerde op de zes banen, voor de eer ste keer in het toch niet korte be staan van Leusdens oudste tennis club, onder de benaming van Kerst- inn een toernooi voor leden van 13 tot 18 jaar. om het restant kerstspullen van vorig jaar aan te vullen, want tijdens de wed strijden heeft de jeugdcommissie van Winnaars Lockhorsttoernooi

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7