Kinder carrousel draait College: geen voorstel over preventieve tandverzorging Begeleiding bij stoppen met roken Werkgroepje zoekt oplossing I Kadaver melding Conflict muziekschool - gemeente !s! Kerstboom verbranding Nieuwjaarsreceptie B&W Wijziging openingstijden postkantoor Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Uitgave 8.O.U. B V. Prijs in Achterveld 2 - Voorjaarsprogramma Latent Talent3 - Jongeren bij Kerst-inn3 - Sport4 - Expositie Hakhorst 5 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het college van B. en W. is voorlopig niet van plan om naar de gemeenteraad te ko men met voorstellen ten aanzien van preventieve schooltandver- zorging. Hoewel een groot deel van de raad voorstander daarvan is, wil het college er momenteel geen geld voor vrij maken. Aldus blijkt uit de schriftelijke beant woording van vragen over dit on derwerp door het college. Het onderwerp kwam aan de orde tijdens de raadscommissievergade ring van maandag 7 december LEUSDEN - Ter gelegenheid van de jaarwisseling houden burge meester en wethouders van Leusden op maandag 4 januari a.s. van 19.30 tot 21.30 uur een receptie in het acti viteitencentrum „De Korf", De Smid se 1. jongstleden, waar over de welzijns- aangelegenheden van de begroting 1982 gesproken werd. De fracties van VVD en PKL vroegen het college toen naar ,,het resultaat van wat intussen heeft plaatsgevonden aangaande de problematiek van de begroting van de stichting schooltandverzorging". Er blijkt uit de beantwoording door het college, dat er weinig nieuws te melden valt ,,Een en ander heeft tot nu toe nog geen resultaat opgele verd. Wij blijven echter wel attent. De overkoepelende landelijke stichting zal hierover met voorstellen komen, daar deze kwestie ook elders speelt. Hierover is op dit moment nog geen reactie ontvangen", zo schrijven B. en W Inwoners van Leusden, hetzij indivi dueel of als vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en instellin gen zijn op deze receptie van harte wel kom. Voor het college is het bovenstaan de aanleiding om op dit moment ook nog niet aan preventieve tandverzor ging te doen. Toen indertijd werd besloten om niet langer deel te ne men aan de schooltandverzorging de deelname daaraan door scholie ren was de afgelopen jaren aanzien lijk teruggelopen was het de be doeling van de gemeenteraad om in plaats daarvan aan preventieve tand verzorging te gaan doen. Daar heeft het college eenter nog niets aan ge daan en zal dat op korte termijn ook niet doen; „zolang het resultaat van het hiervoor genoemde nog niet be kend is. zijn wij vooralsnog nietvoor- nemens met een voorstel naar uw raad te komen om hiervoor gelden beschikbaar te stellen", aldus het college Overigens lijken B. en W. in die hele preventieve schooltandverzor ging weinig te zien. VVD-woord- voerdster Lilly van Amerom vroeg het college tijdens de commissieverga dering of eventuele mogelijkheden folder, lesbrief, diaserie inmiddels al zijn onderzocht Daarop antwoordt het college: „Folders, lesbrieven, dia series en dergelijke kunnen worden besteld bij het Ivoren Kruis. Blijkens ingewonnen informatie bij de plaat selijke tandartsen is geconstateerd dat voorlichting met folders en les brieven via de onderwijsgevenden geen of nauwelijks resultaat heb ben over dit onderwerp vragen. Zo wilde Harm Offerems van het college we ten, wat nu precies de financiële gevolgen van de nieuwe regeling zijn. Volgens B. en W. gaat invoering van het besluit in 1982 f110 000,— kos ten. in 1983 f240.000—, in 1984 f260 000,— en in 1985 f270.000.—. Die bedragen zijn overigens niet exact. Voorts meldt het college dat er inmiddels een gesprek met het be stuur van de muziekschool over dit onderwerp heeft plaatsgevonden, hetgeen heeft geresulteerd in de in stelling van het werkgroepje. Het werkgroepje zal „een aantal punten" nader onderzoeken. GARANTIE Bij de invoering van het besluit „Benoembaarheidseisen" gaat het erom, dat de docenten van de mu ziekschool nu eindelijk een rechtspo sitieregeling op zich van toepassing zien worden. Deze omvat onder meer bepalingen ten aanzien van de grondslagen voor de salariëring, een garantieregeling ten aanzien van het aantal te geven lesuren en een pensi oenregeling. Al die zaken ontberen de muziekschooldocenten nog steeds. Op landelijk nivo is er nu overeenstemming over zo'n recht spositie bereikt voor werknemers in het sociaal-cultureel werk, waaron der ook de muziekscholen resorte- ren. De van rijkswege uitgevaardigde eisen, die met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1981 gelden, hebben uiteraard financiële gevolgen. De ge meente Leusden wil die gevolgen niet voor zijn rekening nemen. Het college vindt dat de regeling binnen het budget van de muziekschool moet plaatsvinden. Volgens de do centen van de school leidt dat tot de navrante situatie, dat invoering van een rechtspositieregeling een ver mindering van het aantal lesuren en wellicht zelfs het ontslag van docen ten tot gevolg zou kunnen hebben. LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de gemeente Leusden In samenwerking met de brandweer weer de traditionele kerstboomverbrandingen organise ren. Evenals vorig jaar wordt een aantal leuke prijzen verloot. Het ge meentebestuur en de brandweer ho pen het hiermee extra aantrekkelijk te maken om de kerstbomen voor de „officiële" verbrandingen in te leve ren en zo het houden van wilde ver brandingen en het deponeren van kerstbomen op alle mogelijke en on mogelijke plaatsen tegen te gaan. De verbrandingen worden op woens dag 6 januari op drie plaatsen in de gemeente gehouden Op die dag kun nen de bomen tussen 15.00 en 19 00 uur op de verbrandingsplaats worden ingeleverd Voor iedere boom die wordt ingeleverd ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de hele gemeente worden 20 prijzen beschik baar gesteld en nog een 30 extra prij zen. die bestaan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een ACHTERVELD Wie zijn nieuw- jaarsbeslult om te stoppen met roken wil waarmaken, kan binnenkort In Achterveld deelnemen aan het In middels bekende „Stop-met-roken" programma van de Stichting Leven en Gezondheid. In samenwerking met de kruisvereniging wordt deze begeleidingscursus gehouden In het kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat 36 op 18,19, 20, 21, 25 en 28 januari en 4 februari. De kosten zijn 60 gulden, inclusief docu mentatie. Het afgelopen jaar is het aantal deelnemers aan zo'n cursus weer sterk toegenomen. Nu door de vele campagnes tegen het roken meer mensen besluiten te stoppen met roken, ontdekken ook meer mensen dat ineens stoppen toch moeilijk is. Vooral de eerste weken is er weinig plezier aan te beleven het lichaam reageert op het onthouden van nico- LEUSDEN - Sinds gistermiddag (maandag) draait de jaarlijks terug kerende Kindercarrousel weer op volle toeren. In Blijhof kon de jeugd de hele middag naar tekenfilms kij ken. In De Til en in de schuur van 't Claeverenblad konden deze eerste middag spelletjes gedaan worden maar was er ook de mogelijkheid om te knutselen. In de gymnastiekzaal aan de Lijster beslaan waren voor de kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 9 jaar allerlei sportieve spelletjes georga niseerd. De Kindercarrousel duurt nog tot en met woensdag 30 december Het pro gramma voor woensdag ziet er als volgt uit: Voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 6 jaar is er in 't Claeverenblad sjoelen, dammen en knutselen Voor kinderen in de leeftijdsgroep van 7 tot en met 9 jaar wordt in het clubgebouw Blijhof film gedraaid en in De Til worden allerlei spelletjes gedaan. Het verzamelpunt is om 14 00 uur bij De Til aan de Hamersveldseweg. De oudste leeftijdsgroep gaat deze woensdagmiddag sporten. Het ziet er naar uit dat ook dit jaar weer honderden Leusdenaartjes zul len meedraaien in de Kindercarrou sel die wordt georganiseerd door drie Leusdense jongerenorganisa ties. brandweerwagen. De prijswinnaars worden om 19.15 uur bekend ge maakt. De verbrandingen beginnen om 19.30 uur De kerstboomverbrandingen wor den dit jaar op andere plaatsen ge houden, te weten: - Voor Achterveld op het terrein aan de Kerkdijk, achter de Moespot. - voor Leusden-zuid en centrum op het kermisterrein aan de Noorderin slag, hoek Centrumweg. tine en uok geestelijk kan men aardig uit balans raken. Velen vragen zich in die eerste periode van onthouding af of ze de trek in een sigaret ooit kwijt zullen raken. Met enige begeleiding kijkt men daar heel anders tegen aan. Dat is de ervaring van honderden Nederlanders die in 1981 aan de be geleidingscursus van de Stichting Leven en Gezondheid hebben deel genomen. Een beproefde begelei dingsmethode die steeds meer door plaatselijke kruisverenigingen wordt overgenomen om haar eenvoud en doeltreffendheid. In deze cursus wordt veel aandacht besteed aan het zélf bereiken van een goed resultaat, en hierin slaagt 70 tot 80% van alle deelnemers Wie aan deze begeleidingscursus wil meedoen kan zich voor informatie en opgave wenden tot zr. Van Dig- num, telefoon 1333 of de hulsartsen praktijk Boersema-Koch, telefoon 1222. ACHTERVELD Mei Ingang van maandag 4 januari zullen de ope ningstijden van het postkantoor wor den gewijzigd. De openingstijden zijn dan In de voormiddag van 9.00 tot 12.00 uur en In de middag van 15.30 tot 17.30 uur. LEUSDEN - In verband met nieuw jaar is de melding van kadavers als volgt geregeld op donderdag 31 de cember dient melding bij hel gemeente huis vóOr 09.30 uur te gebeuren. Ge probeerd zal worden de kadavers nog dezelfde dag weg te halen De later aangemelde kadavers worden op maandag 4 januari opgehaald. Rozendaallaan 9 Leusden-C. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSOEN Heden Inschrijving Voorjaarscursus Ballroom Latln-Amerlcan. Aanvang vanaf 22 januari. Club- en Privé-lessen Lepelaar 6, Leusden. 033-942362. vuTsismzsauisa^zzs' Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 - Toen indertijd besloten werd de schooltandverzorging te verlaten, lag het in de bedoeling van de gemeenteraad om aan preventieve schooltandverzorging te gaan doen. Het college van B. en W. is echter niet van plan om daarover met voorstellen te komen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUI Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Een werkgroepje, gevormd door medewerkers van de gemeente Leusden en verte genwoordigers van de Muziek school Leusden, Is momenteel aan het zoeken naar een oplos sing van het conflict dat onlangs rees tussen muziekschool en ge meente. Op „zeer korte termijn" moet dit werkgroepje het college van B. en W. adviseren inzake de invoering van het „Besluit Be noembaarheidseisen en Arbeids voorwaarden Sociaal Cultureel Werk", waarover het conflict Is ontstaan. Voorlopig blijft het col lege van B. en W. op het stand punt staan dat Invoering van het besluit geen financiële gevolgen voor de gemeente moet hebben en dus ingepast moet worden binnen hel huidige budget van de muziekschool. Een en ander blijkt uit de schrifte lijke beantwoording door hel college van vragen, die tijdens de op 7 de cember jongstleden gehouden ver gadering van de raadscommissie Welzijn en Onderwijs" werden ge steld. Tijdens die vergadering, die in z'n geheel gewi|d was aan de begro ting van de gemeente voor het vol gend jaar, stelden Harm Offereins (SGP/GPV) en Corri Verduin (PKL) - Ook de Regionale Omroep Midden-Nederland (ROM) besteedde onlangs aandacht aan het conflict tussen muziekschool en gemeente. Op de foto verslaggever Caspar van Loo in gesprek met muziekschool-direkteur Henk de Ridder.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1