1 Meer dan vijftig onderwerpen in vootjaarsprogramma Latent Talent Vooral jongeren bezochten Kerst-inn pompen FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant I [«TIKT LAMPIONOPTOCHT PER SLEE DINSDAG 29 DECEMBER 1981 plaatselijk nieuws OPEN DAG De enige mogelijkheid om contant het cursusgeld te voldoen wordt ge boden op de „OPEN DAG" van La tent Talent. Deze „OPEN DAG" is een manifestatie die als opening van het voorjaarsseizoen 1982 wordt ge houden in boerderij „Groot Krak- horst", Bolderikhof 18 in Leusden- centrum. De manifestatie vindt plaats van twee tot vier uur op zondag 10 januari, ledereen is van harte welkom om zich te laten informeren over oude en nieuwe cursussen, aan de hand van exposities, demonstra ties of gesprekken met de aanwezige docenten. Zij die voor deze datum al wat meer Informatie willen hebben over een bepaalde cursus kunnen terecht bij de contactpersoon die voor elke cursus in het programma boekje Is vermeld. morsestraat 13 ede tel. 08380-36738 Rozendaallaan 9 Leusden-C. I I .1 (van één onzer medewerkers) voorjaar gewoon door met hun cur sus. Toch bestaat er voor belangstel lenden die hun kennis van de Duitse taal weer eens op willen halen de mogelijkheid om een cursus te gaan volgen. Onder leiding van mevrouw G. Spaargaren kunnen de cursisten gedurende tien woensdagochtenden hun kennis van de Duitse taal wat uitbreiden. JEUGD De jeugd vanaf zes jaar komt ook aan zijn trekken bij Latent Talent. Er start een handenarbeidclub voor be ginnertjes van zes tot acht jaar. Ook voor de wat ouderen, van 8 tot 12 jaar begint er weer een handenarbeid club. Geheel nieuw is echter de mo gelijkheid voor de jeugd van tien tot zo'n zestien jaar om te leren stenen slijpen. Hans Kroes, de docent voor deze cursus gaat met de kinderen sier- en halfedelstenen slijpen. Hij laat zien hoe je met wat geduld van ruwe stenen prachtige sieraden kunt maken. De heer Kroes zorgt er voor dat op de eerste cursusavond op maat uitgezochte en gezaagde steen stukken verkrijgbaar zijn. Helemaal gratis kan dit niet, men krijgt voor de somma van vijftien gulden een acht tal stenen die men later kan bewer ken. NAAIEN In allerlei vormen is het onderwerp naaien al aan de orde geweest in het programma van Latent Talent. Meestal ging het om cursussen waar aan door iedereen, ook door begin ners kon worden deelgenomen. Deze keer staat er echter ook een cursus voor gevorderden op het program ma. Er worden tijdens de cursussen geen complete kledingstukken ge maakt, de cursusleidster, mevrouw E. Ridderbos gaat zich uitsluitend be zighouden met het maken van „moei lijke onderdelen", zoals kragen en zakken. SCHILDEREN Naast de cursus „volksschilderen" en de wat meer gespecialiseerde cur sussen „Hinderloper schilderen" en „Aquarel schilderen" is er nu ook een cursus „schilderen met olieverf" in het programma opgenomen Er zal voornamelijk gewerkt worden naar aanleiding van een stilleven, waarbij echter niet direct gedacht hoeft te worden aan potten en pannen, boe ken en vazen met bloemen Voor de deelnemers die niet over materiaal, zoals een veldezel, olieverf en pense len beschikken, is er een kortings kaart beschikbaar voor de aanschaf van materiaal. Andere kreatieve cur sussen zoals sierschrift, boetseren, houtdraaien, keramiek, spinnen, stoelen matten, brooddeeg, bloem schikken, poppen maken, haken en breien en kantklossen zijn een voort zetting van eerder gestarte cursus sen of een herhaling van cursussen die eerder in het programma opgeno men zijn geweest. In principe zou elke Leusdenaar uiterlijk voor het eind van dit jaar, dus nog deze week het programmaboek je van Latent Talent in de bus moeten hebben. Boekjes zijn echter altijd nog te verkrijgen bij de Leusdense Rabobank, de bibliotheek en boerde rij „Groot Krakhorst". In Achterveld beschikt de familie Scouten, Hessen weg 317, over extra exemplaren. INSCHRIJVEN Er bestaan nog altijd misverstan den over de juiste wijze van inschrij ven voor een cursus Telefonisch of schriftelijk opgeven voor een cursus is er niet bij Inschrijving kan alleen gebeuren via een bank- of giro-over schrijving waarbij men het cursus geld overmaakt op de rekening van Latent-Talent Een bevestiging dat men geplaatst is voor een cursus krijgt men niet. Men moet gewoon op de eerste cursusda tum naar de plaats gaan die in het programmaboekje is vermeld. Alleen als een cursus niet doorgaat of er een andere verandering plaats vindt wordt men op de hoogte gesteld. Voor 20 januari a s. dient betaald te worden Ook hier geldt echter de regel: „Wie het eerst komt Vaak gebeurt het dat een cursus al snel na het verschijnen van het programma is volgeboekt, zodat aangeraden wordt niet te lang te wachten met betalen. LEUSDEN Deze week wordt het voorjaarsprogramma van Latent Ta lent huls-aan-huls In de gemeente Leusden verspreid. In de meeste ge vallen gaat het om een voortzetting van de In het najaar gestarte cursus of een herhaling van een cursus die al eerder gegeven Is. Toch Is de werk groep er ook deze keer weer In ge slaagd een aantal nieuwe cursussen in het programma op te nemen. Via Latent Talent krijgen Leusde- naren de kans om nieuwe kennis op te doen De cursussen worden in de meeste gevallen gegeven door plaatsgenoten die door beroep, stu die of liefhebberij thuis zijn op een bepaald gebied. Het gaat hier om mensen die iets van hun kennis door willen geven aan anderen De taak die de werkgroep Latent Talent in dit alles heeft is het op elkaar afstammen van vraag en aanbod. Verder helpt de werkgroep met de praktische uitvoe ring door het verzorgen van publika- ties, de inschrijving van deelnemers, de accommodaties te reserveren, cursussen te begeleiden en ga zo maar door. MUZIEK Nieuw in het programma is de cur sus „muziek beluisteren'. Tijdens de ze cursus, die drie maandagavonden in beslag zal nemen, wordt aandacht geschonken aan de verschillende fa cetten die uiteindelijk bepalen of een muziekstuk een succes wordt of niet. De cursus zal worden gegeven met behulp van recent verschenen gram mofoonplaten, variërend van Barok muziek tot eigentijdse muziek. Als plaats voor de cursus is gekozen voor de bibliotheek, die voor dit doel erg geschikt blijkt te zijn. Uniek is de mogelijkheid dat de cursussen de behandelde grammofoonplaten kun nen lenen De cursus „muziek beluis teren" is in het programma van Latent Talent ingedeeld in het hoofdstuk „Samen-leven". De andere cursus sen in dit hoofdstuk: „Natuurlijke leefwijze", „voeding", „reanimatie" en „Israël" zijn al eerder in het pro gramma van de werkgroep opgeno men geweest. Hetzelfde is het geval voor de cursussen welke ingedeeld zijn in het hoofdstuk „Hobby en tech niek" en het onderdeel „Sport en spel". TALEN Ook het talenprogramma van La tent Talent biedt weinig nieuws. Inde meeste gevallen gaan de cursisten die in het najaar gestart zijn. in het Zondag 10 januari is er weer open dag MMiiVïKAmrr GEVONDEN Blauwe sporttas met een paar noren, handschoenen en sokken VERLOREN Blauwe wanten; bruine herenporte monnee met inhoud; zwarte diploma- tenkoffer; sleutelbos met drie sleutels aan „Midi"-label; twee paar noren, maat 39 en 43. INBRAKEN Op de Eerste Kerstdag is er 's avonds ingebroken in een woning aan de Oran jelaan in Leusden-Zuid De inbrekers namen enkele sieraden en een radio mee Ook in Achterveld is er tijdens het afgelopen weekend ingebroken. Op de Hessenweg wist men zich de toegang tot een woning te verschaffen door een bovenlicht te forceren. Uit deze woning werden eurocheques, europasje, siera den en geld gestolen burgelijke stand Uit het Bevolkingsregister van Leus den blijkt dat In de periode van 16 december tot en met 23 december zijn: GEBOREN: 18 dec. '81 Leunis Jan Cornelis. z.v C. P. Polderman en T. Beeke. 21 dec '81 Bianca Rebacca Maria, d.v. G. Wallet en J. M. Th. Groot Zevert SCHOORSTEENBRANDJE Een melding van een schoorsteen brandje was de oorzaak dat de brand weer er tijdens de feestdagen toch een keertje uit moest rukken Het brandje was ontstaan in een woning aan de Din- kelwijk omdat een kartonnen doos de schoorsteen in was gezogen en daar door het afvoerkanaal verstopte. De schade bleef beperkt. GEHUWD: 17 dec. '81 E. Beunder en S. Schram. 18 dec. '81 R. D. Belle en M A. C M Pennekamp; L. C M. van Hamersveld en P. W. Rouwendaal. OVERLEDEN: 3 dec. '81 J. Ochse, oud 54 jaar. 15 dec '81 D. Kuiper, oud 70 jaar; Ch. H. van Thienen, oud 67 jaar. 19 dec. '81 G. van Donselaar, oud 73 jaar. 20 dec '81 G C. M. Winnubst, wed. v. Bakker, oud 89 jaar. 21 dec. '81 H Neven, oud 18 jaar. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktle: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktle: Bertlen Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiter lijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdageh geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 50,40 per jaar; f 25,70 per half jaar; f 13,10 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze Inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruit betaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant beta len op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na be taling ontvangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatie te Barneveld. LEUSDEN - Voor kinderen uit Alandsbeek Oost aan de kant van de Asschatterweg was het donderdag avondgroot feest Om halfzeven startte vanaf de Zilverreiger 21 een lampionop tocht per slee Getrokken door vaders en moeders zaten de kinderen prins heerlijk op de slee met hun lampion en soms met een petroleumlampje De stoet van allemaal kleine lichtjes maak te een iocht dooi de wijk die ongeveer een half uur duurde. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN In tegenstelling tot vorige Jaren, toen de Kerst-inn In het jongerencentrum „De TH" ook be zocht werd door een groot aantal ouderen, waren het nu vooral de wat jeugdige Leusdenaren die op de avond van de eerste kerstdag in het centrum te vinden waren. Het is zo langzamerhand traditie dat „De Til" op de avond van de eerste kerstdag geopend is voor alle belangstellenden en beslist niet al leen voor de vaste bezoekers van het jongerencentrum. Een flink aantal jongeren maakte van de gelegenheid gebruik om na het kerstdiner in fami liekring nog even met leeftijdgenoten bijeen te zijn. Voor de Til echter een wat ongewone aanblik Nu eens geen aan en uit flitsende discolampen, maar een huiskamerachtige sfeer met kerststukjes op de tafels en aan gepaste achtergrondmuziek Voor de vaste bezoekers van „De Til" zal het even wennen geweest zijn. Toch wisten de meesten zich snel aan te passen. Binnen de kortst mogelijke tijd hield iedereen zich be zig met het één of ander gezel schapsspel. Er werd gedamd, ge schaakt, gesjoeld, getafeltennist en de hersens werden ingespand bij een spelletje „stratego" of „vier op een rij". Organisator Arie Zwart en zijn me dewerkers hadden, toen het centrum haar poorten opende, voor iedere binnenkomer een kopje koffie en een fors uitgevallen kerstkrans klaar Ook gedurende de rest van de avond wa ren er allerlei hapjes beschikbaar Pas tegen het eind van de avond, toen men uitgekeken was op alle spelle tjes waagde men zich aan een glaasje bier. Wat opviel was dat op deze kerst avond „De Til" niet alleen bezocht werd door jongeren uit Leusden-cen- trum Ook inwoners van Achterveld en zelfs uit Hoogland wisten de weg naar Leusden-centrum te vinden, kennelijk ornaat in hun eigen woon kern op de avond van eerste kerstdag helemaal niets te doen was. Met het organiseren van deze jaarlijks terug kerende Kerst-inn doen de organisa toren van „DeTiC'duidelijk veel men sen een plezier. De volgende dag, tweede kerstdag, ging het weer wat luidruchtiger toe In het jongerencentrum. Na het gebrui kelijke koffiedrinken In de morgen uren ging „De Til" om twee uur weer open voor een „Kerstdisco", die door veel jongeren bezocht werd. Ook ge durende de rest van de week is „De Til" op de normale uren open. In de nieuwjaarsnacht zelfs van 00.15 uur tot 02.00 uur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3