Kerstgroepen en ikonen in Hak horst Zaalvoetbal Roda '46 Slijpen/Otten wonnen Kersttennistoernooi Beroep op nieuwe inwoners: Voor 1 januari laten inschrijven bij gemeente LEUSDEN/CENTRUM De zon dag-senioren van Roda hebben de officiële winterstop 1981 zondag jongstleden besteed aan een on derling zaalvoetbaltoernool In de Korf. Willekeurig uit de zeven veld- teams samengestelde ploegen speel den In het geel en In het vertrouwde rood In twee poules twintig wedstrij den van veertien minuten. Opvallend detail: negenmaal won een rode ploeg en slechts drie keer een gele. Achtmaal eindigde een par tij onbeslist. Twee keer 4-0 waren de grootste overwinningen en 4-2 de doelpuntrijkste wedstrijd. Hoewel het slechts om de baard van de keizer ging, kende het geslaagde toernooi twee winnaars. In de van 11.30 tot 14.08 uur gespeelde poule A werd team 5 ongeslagen winnaar met 7 punten. In groep B (de middagpoule) werd ploeg 10 ook zonder nederlaag en met 6 punten eerste Elk team kwam viermaal in actie. LEUSDEN - De gemeente Leusden is voor het grootste deel van haar inkomsten aangewezen op uitkerin gen van het rijk. De belangrijkste hiervan, de uitkering uit het gemeen tefonds, wordt hoofdzakelijk geba seerd op het aantal inwoners op 1 januari. Daarom is het voor de ge meente van groot belang om alle nieuwe inwoners voor die datum te hebben ingeschreven. Door de afdeling Burgerzaken wordt reeds een intensieve controle gehou den op leegstaande en nieuwe gereed gekomen woningen gehouden, maar mogelijk zijn er toch nog nieuwe inwo ners - en dan valt vooral te denken aan kamerbewoners - die zich nog niet heb ben laten inschrijven Op hen wordt het dringende beroep gedaan zich voor 23 december te laten inschrijven. Dit kan iedere werkdag tussen 8.30 en 12 30 uur gebeuren bij de afdeling Burgerza ken in het gemeentehuis, Hamersveld- seweg 2. Behalve dat inschrijving wettelijk ver plicht is in de gemeente waar men het grootste deel van het jaar,de nachtrust geniet" (zoals de betreffende wet dat formuleert) dient men door tijdige in schrijving ook het gemeenschapsbe lang: iedere nieuw ingeschrevene bete kent 434,- meer uitkering uit het ge meentefonds.Een bedrag dat - zeker in het licht van de huidige financiële posi tie van de gemeente - belangrijk ge noeg is om even de moeite te nemen om zich als nieuwe inwoner te laten inschrijven LEUSDEN/CENTRUM - Hel aller eerste Indoor-tennlstoernool In Leus den, de happening op „derde Kerst dag" In de Inslag, Is een zeer groot succes geworden. In de sneeuw- en Ijsmassa bulten was nauwelijks aan tennis te denken, maar binnen de be schutting van de TeHa-hal werd het een uiterst gezellige ontmoeting van Leusdense tennissers met collega's uit de omgeving. Met 76 paren in de categorieën HD, DD en GD werd in 12 poules continu op de zes banen gespeeld van 11.30 tot 19.30 uur. De twaalf winnende paren kwamen daarmee in het bezit van tweemaal een fles witte en rode wijn. Organisatorisch had Frits de Graaf de touwtjes in handen De innaars waren: HDD poule 1: B. van Loo/G. Karelse 22 pnt. HDD poule 2: L, Bley/A Meyers 23 pnt. HDD poule 3: P. Slijpen/R. Otten 31 pnt. HDC. R. Langereis/H. Eek 23 pnt. HDB: Ph Kamerbeek/M. Vial 19 pnt DDD poule 1: R. Kuyk/M. Wassink 21 pnt. DDD poule 2: M. Slijpen/M. van Loo 23 pnt, DDC: B. Klave/H. v.d. Doe 26 pnt MDD poule 1: S. de Jonge/G. de Jonge 22 pnt. Henk Sciivunwaler loont op deze laatste expositie van het jaar in De Hak- horst ikonen en byzanthijns kerkelijke attributen. Galerie ,De Hakhorst" is dagelijks na 16.30 uur geopend. Zondags na 14.00 uur. De galerie is. evenals hel eetcafé, 's maandags gesloten. winnaars van de meeste games. Paar nummer 2 (R.Kuyk/H Holdorp) won nen sets ballen en dan waren er nog prijzen voor het „meest inschikkelij ke paar" (H. Tlmmer/G. Wessels). De „poedels" waren voor de dames X en M. Broekhuizen en de heren G. de Heer en R. Ommerlaan Nu reeds wordt gedacht aan het Kersttoernooi 1982 en de kans be staat, dat het dan een tweedaags evenement gaat worden. LEUSDEN - In de galerie boven hel eetcafé ..De Hakhorst" is momenteel een tentoonstelling te zien van kerst groepen, ikonen en byzanthijns kerkelij ke attributen Tony Bult. die reeds jaren verschil lende vormen van kreatleve handvaar digheid beoefent, laat een aantal door haar vervaardigde kerstgroepen zien Mevrouw Bult heeft zich de laatste tijd vooral bezig gehouden met het werken met klei en in het bijzonder is zij geboeid door kerstgroepen. Bijzonderheid daar bij is. dat zij werkt met dunne plakken klei. een techniek die zij zelf ontdekt en ontwikkeld heeft. MDD poule 2: R. Kuyk/H. Holdorp 29 pnt MDD poule 3: A Wessles/M. Plijnaar 21 pnt MDC: R. de Koning/M. van Reyen 27 pnt. Met het uitreiken van de prijzen aan de poulewinnaars was Edgar Wage er niet. „Bellenist" Roger Plijnaar kwam in het bezit van een royale sporttas en in tennisattributen verpakte kalkoen- dijen lagen gereed voor de „sterren van de dag": P. Slijpen en R. Otten als

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5