Vanaf 1 januari gescheiden inzamelen huisvuil Nieuwjaarsrecepties 't Brinkje verkocht Achterveld krijgt buurtschappen i Glas en papier wordt apart opgehaald GG en GD Amersfoort opgeheven Gewestelijke Gezond heidsdienst Eemland MM KPO hield bijeenkomst r Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 74 LEUSDEN - Met ingang van 1 ja nuari a.s. start in de bebouwde kom van de gemeente Leusden een proef om glas en papier gescheiden van het overige huisvuil in te zamelen. Het afvoeren van huisvuil is de laatste jaren schrikbarend duur ge worden. De reinigingsrechten - de kósten die u betaalt voor het afvoe ren en verwerken van uw huisvuil - stegen van 50- in 1975 tot 164- in 1982. Alles is de afgelopen jaren stukken duurder geworden, maar de sterke stij ging van de reinigingsrechten is vooral een gevolg van maatregelen door de provincie Nu het de laatste jaren duide lijk is geworden, dat de traditionele vuil stortplaatsen schade kunnen toebren gen aan het milieu en gevaren kunnen opleveren voor de volksgezondheid, is de provincie er toe overgegaan deze stortplaatsen te sluiten. Dit lot trok ook de stortplaats in Maarsbergen waar het huisvuil van Leusden jarenlang naartoe is gebracht. Na een overgangsperiode waarin het huisvuil tijdelijk nog naar twee andere stortplaatsen in de naaste omgeving kon worden afgevoerd, is de gemeente Leusden vanaf 1 september 1980 voor de verwerking van zijn huis vuil aangewezen op de AVR, de Afval verwerkingsinstallatie in Rijnmond, waar het vuil wordt verbrand. Die ver plichting om het huisvuil naar de AVR af te voeren heeft grote financiële konse- kwenties. Want gaat u maar na: het maakt nogal een verschil of het huisvuil 15 km verderop eenvoudig gestort kan worden (zoals dat in Maarsbergen het geval was) of dat het via Veenendaal over 136 km naar de AVR getranspor teerd moet worden om daar verbrand te worden Het zal daarom duidelijk zijn hoe minder huisvuil naar de AVR, hoe lager de kosten. En om te kijken of het lukt de hoeveel heid huisvuil die nu naar de AVR wordt afgevoerd te verminderen, gaat de ge meente met ingang van 1 januari 1982 voor een half jaar een proef nemen met het gescheiden ophalen van glas en papier. Als de proef slaagt, betekent dat niet automatisch dat u volgend jaar minder reinigingsrechten gaat betalen. Maar het kan wel betekenen, dat de reini gingsrechten in 1983 minder zullen hoeven te stijgen en dat zou al een groot winstpunt zijn. ook voor uw porte monnee Ons huisvuil bestaat uit ongeveer 20% papier en 12% glas. Als we er gezamenlijk voor kunnen zorgen dat daar zo goed als niets meer van naar de AVR gaat, zou dat een aanzienlijke be sparing van kosten tot gevolg hebben Belangrijk is dus dat u papier en glas apart houdt van uw overig afval. PAPIER Zorg dat u een stevige kartonnen doos bij de hand hebt. waarin u uw oude kranten, tijdschriften, folders, envelop pen en ander papier kwijt kunt. Op de dag dat uw huisvuil wordt opgehaald, doet u een stevig touwtje om de doos - tegen het verwaaien en om het ophalen te vergemakkelijken - en zet u de doos bij uw overig huisvuil aan de straat Zorgt u er alstublieft wel voor, dat duide lijk zichtbaar is dat er in de doos papier zit Laat de doos dus aan de bovena- kant open, maar vergeet er niet om een touwtje om heen te doen. Met het gescheiden inzamelen van huisvuil wil de gemeente u ook geen overlast bezorgen: ue krant waarop u de aardappelen hebt geschild of het ge bruikte koffiefilter kunt u met inhoud en al in de vuilniszak blijven deponeren. Er wordt echter niet van u verlangd dat u dat huisvuil ook nog 's gaat scheiden Trouwens in het algemeen geldt dat verontreinigd papier niet bij het papier in uwpapierdoos' gedaan moet worden Bent u gewend uw papier mee te ge ven aan een vereniging, dan is er geen enkel bezwaar tegen daarmee door te gaan Integendeel, het is zeker niet de bedoeling van de gemeente om vereni gingen die een deel van hun inkomsten halen uit het inzamelen ven verkopen Vanaf maandag wordt het huisvuil gescheiden opgehaald. van oud papier, concurrentie aan te doen' GLAS Flessen en glazen potten kunt u het beste verzamelen in een houten kistje of krat Ook het glas wordt op dezelfde dag opgehaald als overig huisvuil. Het kistje of de krat wordt weer teruggezet, zodat u die steeds opnieuw kunt gebrui ken. De glascontainers blijven - in ieder geval tijdens de proefperiode - staan Ook die kunt u dus blijven gebruiken om van uw lege flessen en potten af te ko men Het gebruik van de glascontainers wordt gemaakt, valt tot nu toe niet te gen; zo n 40% van het glasvuil komt in de containers terecht. De verwachting is echter dat door het apart ophalen van glas dit percentage tot 80% zal stijgen BROCHURE Deze week wordt huis-aan-huis een brochure bezorgd waarin u alles nog eens rustig na kunt lezen. Mocht u daarna nog vragen of opmerkingen hebben, dan zal de dienst gemeente werken, Zwarteweg 18, telefoon (033) 941247, toestel 158 u graag te woord staan. AMERSFOORT - Met ingang van 1 januari 1982 beschikken de gemeen ten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Nij- kerk. Soest en Woudenberg over een zogenaamde Basisgezondheids dienst, die de naam draagt Geweste lijke Gezondheidsdienst Eemland, een GGD dus. De GG en GD Amers foort is op die datum opgeheven. De plaats van vestiging van deze nieu we GGD is Zonnehof 10 in Amers foort, waarin ook de GG en GD Amersfoort tot nu toe gehuisvest was. Wat houdt dit nu in voor de bevolking en de ambtenaren in deze plaatsen Bij sollicitaties naar een baan bij éên van deze gemeenten zal niet meer gekeurd worden door een huisarts-gemeen tearts van de eigen plaats, maar door een arts van de afdeling Bedrijfsge zondheidszorg van de nieuwe GGD. De ambtenaar zal bij ziekte te maken kun nen krijgen met deze afdeling als zijn ziekte in verband staat met problemen bij het werk, of met de afdeling ziekte verzuimbegeleiding als de ziekte lang duurt. In het laatste geval zal de zieken bezoeker aan huis op bezoek komen, of zal de ambtenaar opgeroepen worden op het spreekuur van de bedrijfsarts. Als iemand andere woonruimte zoekt in één van de gemeenten in verband met een storing in de gezondheid, zal het bureau of de afdeling huisvesting een advies kunnen vragen aan de GGD die de persoon in kwestie dan voor onder zoek oproept of thuis bezoekt Hetzelf de geldt voor aanvragen in het kader van de bijstandswet De schoolartsendienst voor Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest zal te- samen met de schoolartsendienst van de GG en GD Amersfoort in GGD Eem- land-verband gaan samenwerken; de onderzoeken zullen overigens door de zelfde artsen en verpleegkundigen en op dezelfde plaats als tot nu toe worden uitgevoerd, zodat de kinderen en de ou ders alleen maar in de kop van de schriftelijke oproep zullen merken dat de kinderen nu door de GGD-Eemland worden opgeroepen. De ambulancedienst van Amersfoort en die van Soest zullen door de GGD Eem land worden uitgevoerd De medewer kers van deze ambulancediensten zul len gezamenlijk voor de Eemlandge- meenten gaan rijden met uitzondering van Eemnes, die door de Hilversumse ambulancedienst wordt verzorgd, en Baarn, die door de firma Kooy blijft voor zien van ambulancevervoer Het is mogelijk dat er in het begin wat kinderziektes in de organisatie zullen optreden. Het wordt op prijs gesteld dat wie zo'n kinderziekte sig naleert, dit meldt bij de GGD-Eem land, tel. 033-18441 en bij voorkeur direct bij de afdeling waarover men iets heeft op- of aan te merken. LEUSDEN/CENTRUM - Het is weer zover. De tijd van de nieuwjaarsbij eenkomsten, -instuiven en -recep ties Is aangebroken en als leidraad voor hen, wier aanwezigheid daarbij gewenst, nuttig en/of nodig kan zijn, volgt hier een opgave van ons be kende party's zonder de garantie van volledigheid. Vrijdag 1 januari: Als vanouds opent K C Antilopen de rij en wel op de eerste dag van het nieuwe jaar van 17 00 tot 19 00 uur in het clubhuis op het Buining- park Zaterdag 2 januari: Een duidelijk druk kere dag met vanaf 16.30 uur de nieuw jaarshappening van de MHC Leusden in het clubhuis aan 't Sluisje. Van 18.00 tot 20.00 uur kunt u voor uw goede wen sen en voor een hapje en een drankje terecht bij Roda 46 op het Buiningpark Na een paar uur rust wordt u vanaf 22.00 uur verwacht bij Harry in het zwembadrestaurant, waar het bestuur van de carnavalsclub de Gouden Klomp recepteert tot rond middernacht of wellicht iets later. O ja, ook de SV Achterveld heeft op deze dag een nieuwjaarsbijeenkomst. Van 15.00 tot 16.30 uur in het clubhuis op het Kerst- enssportpark kan iedereen terecht, die het goed meent met de Achterveldse voetbalclub Zondag 3 januari: Op minimaal drie plaatsen wordt een nieuwjaarswelkom bereid Reeds om 12.00 uur bij de LZ&PC de Haaien in het zwembadres taurant op het Buiningpark. De LTV de Eemelaar houdt, voor zover ons be kend, geen speciale nieuwjaarsbijeen komst, maar de tennissers behoeven - Kindercarrousel uitgedraaidpag. 3 - Medische diensten. pag. 3 - Boekenpag. 4 - Sportpag. 5 Sportoverzicht 1981 pag. 6 -1981 op een rijtjepag. 7, 8 en 9 - Loep op Leusdenpag. 10 -Kantlijnpag. 10 DOKTERSDIENST: 1 en 2 jan.: 03425-1222 3 jan.: 033-944600 niet thuis te blijven. Bij de LTV Leusden - aan de Valleilaan kunt u tussen 16.00 en 18.00 uur uw felicitaties kwijt en bij - de LTV Lockhorst vanaf 16.00 tijdens - het thé-dansant in het clubhuis op het BB-park. r Op maandag 4 januari heeft het ge- meentebestuur van Leusden het al- - leenrecht. Van 19.30 tot 21 30 uur bent 7 u de gast van burgemeester en wethou- ders in het evenementencentrum de./ Korl. waar u ongetwijfeld ook contact (r zult krijgen met het merendeel van de raadsleden Met het oog op de komen- - de raadsverkiezingen deze keer extra - interessant Dinsdag 5 januari houdt de badmin-'v tonclub Leusden in sporthal De Korfj een nieuwjaarstoernooi met aanslui- - tend m de Korfbar een borrel t g v de,s jaarwisseling. Woensdag 6 januari: moet Joop vam: Santen (sportman van het jaar 1980) de Jaro van Rootselaartrofee inleveren bij - het bestuur van de Sportstichting Leus- den op de nieuwjaarsbijeenkomst, die zal plaatsvinden in het restaurant van.- tennishal de Inslag aan de Groene.' Zoom Aanvang 20.00 uur. In de loop-is van de avond wordt de sportman, 1? -vrouw of -club van 1981 bekend ge maakt Wie wordt de opvolg(st)er van Roda '46 (1976), Impala (1977), Jank; Lohuis (1978). de Haaien (1979) en'1; Ome Joop" (1980)? Op donderdag 8 januari tenslotte^» houdt badmintonvereniging BVO '79,.? een nieuwjaarsreceptie in de Til aan de f Hamersveldseweg. Aanvang 20.00n, uur. >- ACHTERVELD - De K.P.O.-dames hielden weer een bijeenkomst in D'Ouwe Peerdestal. Een twintigtal dames was deze avond present. Be sloten was dit jaar eens geen kerst viering te houden doch in plaats daarvan de avond op een andere ma nier door te brengen. Nadat de voorzitster de bijeenkomst had geopend werd de dames een heer lijke krentenbrood maaltijd voorgescho teld die men zich goed liet smaken. Na het nuttigen van de maaltijd werd, onder leiding van Tiny Jonkman, de avond verder gevuld met het maken van kerst kaarten Hoewel het soms wel eens niet al te goed lukte bleken er aan het eind tot een groot aantal fraaie kaarten te voorschijn te zijn gekomen waar de maaksters zeker trots op konden zijn. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer de gemeenteraad daarmee akkoord gaat, dan wordt de woning Hamersveldseweg 19 en 19a ft Brinkje) verkocht aan de heer S. Lakeman uit Leusden-Zuid. Een voorstel om daartoe over te gaan wordt aanstaande dinsdag in de maandelijkse vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening behandeld. Op 9 november jongstleden gaf het college van B. en W. de opdracht tot bemiddeling bij de verkoop aan Baars Woningen b.v. te Leusden. De woning 't Brinkje is al jarenlang eigendom van de gemeente. Hoofdbe woner is geruime tijd wijlen de heer W. van Zandbrink, oud-wethouder van deze gemeente, geweest. Toen de weduwe Van Zandbrink enige tijd geleden te kennen gaf aan het einde van dit jaar naar een andere woning te zullen verhuizen, besloot de gemeente over te gaan tot verkoop van het karakteristieke pand. Behalve de raadscommissie OWRO zal ook de commissie Financiële en Economische Aangelegenheden zich over het voorstel tot verkoop buigen. Uiteindelijk neemt de gemeenteraad het besluit, vermoedelijk eind januari. Huize 't Brinkje. o» dr rV »l.c ACHTERVELD - In verband met de viering van het 600-jarig bestaan van Achterveld is het idee naar voren ge komen om straten en wijken tijdelijk te veranderen in buurtschappen. Als eerste krijgt het gedeelte van de Hessenweg gelegen tussen de Jan van Arkelweg en de Koningin Julianaweg de naam van een buurtschap Zater- j dagmorgen om 11 00 uur zullen dey naamborden van deze buurtschap worg den aangebracht Het eerste bord zaïy op genoemd tijdstip worden geplaatst^ ter hoogte van de Coöperatie waarna J het andere bord wordt aangebracht bij De Hessenkar. !n? 3( 6* Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSDEN Heden inschrijving Voorjaarscursus Ballroom Latin-American. Aanvang vanaf 22 januari. Club- en Privé-lessen. Lepelaar 6, Leusden. 033-942362. ïrl >OI| !2i 3 C i i Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1