O* Groenhorst school- korfbalkampioen SPOTj STOKT Herman Kuiphof prominente startschutter Leusdense sporters willen flink bezuinigen Oud papier aktie DWS Nieuwe aanval Jeugdsport- kampen Bowlingbond De Korf Biljarten bij BV '75 Fietscross- club in de lift SVA cross voor junioren P.C. Nimmerdor PRESTATIELOOP VOORSPOEDIG NIEUWJAAR DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 LEUSDEN/CENTRUM - Het oor spronkelijk enige maanden geleden op het Buiningpark geprogrammeer de schoolkorfbaltoernooi 1981 ging destijds vanwege het barslechte weer niet door. Maandag - op de dag van de Onnozele Kinderen - vond deze „schoolstrijd'' plaats in de Korf, die welwillend door net gemeentebe stuur beschikbaar was gesteld. Lo gisch eigenlijk, want nu werden circa 200 schoolkinderen een dag van de kerstvakantie niet alleen van de straat, maar bovendien aangenaam en sportief bezig gehouden. Onder leiding van de propaganda- en de jeugdcommissie van k.c. Antilopen werd van 10.00 tot 16.00 uur de wed strijdenreeks afgewerkt in de nieuwe sporthal, een geweldige aanwinst voor sportief Leusden. De 22 schoolteams waren in vier poules ingedeeld De 3e en 4e klassers in poule B#brachten de Geref. Basis school 3 en Palet 4 met 7 uit 5 samen op Groenhorst schoolkorfbalkampioen 1981 kop. Hobbit 3 werd 3e. gevolgd door de Heerd 3. de Holm 3 en de Bongerd 3 De beslissingswedstrijd tussen de kop lopers bleef met 1-1 onbeslist, zodat tot genoegen van de zeer vele toeschou wers strafworpen de beslissing moes ten brengen De Geref. Basisschool trok met 2-0 tegen Palet aan het lang ste einde GROENHORST KAMPIOEN De 5e en 6e klassers speelden in drie groepen De standaardteams plus Pa let 2 in de poules A1 en A2 en de overi ge ploegen in A3. Er was maar weinig krachtsverschil in A1. waar Klimop (3- 1). Palet 1 (2-1) en de Geref Basis school (4-3) met 5 uit 4 op kop kwamén De doelcijfers (achter de schoolnamen) waren beslissend voor de plaatsing in het klassement. De Hobbit en de Holm besloten het rijtje In A2 was Groenhorst met 8 uit 4 duidelijk sterker dan de mid denmoot met de Wegwijzer, de Heerd en de Bongerd. Palet 2 pakte de rode lantaarn Een beslissingswedstrijd tus sen de poulewinnaars moest aanwijzen welke school te zijner tijd in het provin ciale kampioenschap Leusden mag vertegenwoordigen Met 5-0 pakte Groenhorst tegen Klimop duidelijk de winst. De reserveteams in A3 hadden Groenhorst 2 als winnaar, gevolgd door de Geref. Basisschool 2. de Heerd 2. de Bongers 2, Klimop 2 en Palet 3 Burgemeester J. W. M. Rademaker was naar de Korf gekomen om de prijsuitreiking te verzorgen. Daaraan voorafgaand introduceerde hij - als dank aan de organisatoren - de spiksplinternieuwe korfbalyell: Anti- anti-anti-lopen! Gezien de reactie uit de hal een doorslaggevende vondst. De erkentelijkheid van onze burger vader gold eveneens de vele onder wijskrachten en ouders, die assiste rend of supporterend hun steentje bijdroegen tot het welslagen van het eerste overdekte schoolkorfbaltoer nooi. Spelbeeld van de wedstrijd. LEUSDEN/CENTRUM -Op 12 of 14 januari (de juiste datum is nog niet bekend) komt de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden in vergadering bijeen. Aangezien ook Je sporters in Leusden niet zullen kunnen ontkomen aan door te voe ren bezuinigingen, heeft het stich tingsbestuur een „inleveringsplan" opgesteld. Het college van B W verwacht volgens net ontwerpbezui- nigingsvoorstel een besparing van 57.400,- in de sportsector. De Sportstichting zocht dat bedrag niet simpelweg in het optrekken van de gebruiksvergoedingen, maar in moge lijkheden, die ..geen of weinig pijn' ver oorzaken bij de verenigingen De oplos sing is door de Sportstichting gevonden bij de veldsporten en wel met een totaal bedrag van 54.458- aan besparing bij het onderhoud en aan extra zelf werkzaamheid. Op de komende verga dering zal e.e.a. ter sprake worden qe- bracht. LEUSDEN/CENTRUM - Op zondag 10 januari organiseren Richard Schoonderbeek, Gerard van 't Klooster, Guido van Dijk en Wim Brundel met de nodige assistentie voor de elfde keer de overbekende Prestatieloop van de KPJ-afdeling Leusden. Wat in 1972 als een pro beerseltje werd gelanceerd, is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een massa-onderneming, die de laatste maal 1021 jagers op het herinne ringsvaantje naar Den Treek lokte. Of het record van 1047 deelnemers in 1976 gebroken zal worden, lijkt met de thans heersende weersomstan digheden een grote vraag. Overi gens gaat, hoe de weergoden zich ook zullen gedragen, de 11° editie van de prestatieloop in ieder geval door. Ook nu worden oam<-»j»-con uitge zet op en rond Don Bosco aan de Dode- KPJ LEUSDEN 10 -1 '82 weg Verwarmde kleedgelegenheid is daar voorhanden. In totaal worden vier afstanden gelopen De jeugd t m 14 jaar vertrekt om 14.00 uur voor een loop over 1500 meter De overige deelne mers kunnen kiezen uit de 3000 meter (starttijd 14 15 uur), de 5000 meter (14 47 uur) of de 10000 meter (14.45 uur) De deelnamekosten bedragen voor de jongelui t/m 14 jaar 2 - en voor ouderen 3,- p p Ingeschreven kan worden op 10 januari vanaf 12 30 uur inde kantine van Don Bosco Om de dan te venvachten drukte te ontlopen kunt u eventueel gebruik maken van de voor-inschrijving op 9 januari van 18 30 tot 19 30 uur in de Til aan de Hamers- veldseweg. Zoals ook in de voorgaande jaren het geval was. hebben de organi satoren opnieuw de hand kunnen leg gen op een prominente startschoten- losser Op 10 januari komt de bekende sportverslaggever Herman Kuiphof speciaal voor de prestatieloop naar Leusden ACHTERVELD - De S.V.A. jeugd commissie organiseert zaterdag 2 ja nuari een cross voor alle juniorle den. De cross zal worden gehouden op het terrein van S.V.A. over een afstand van 3 en 5 kilometer. Inschrijven vanaf 10.30 uur en start om 11 00 uur Het inschrijfgeld be draagt een gulden Na afloop is er snert voor alle deelnemers ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekver eniging D.W.S. zal zaterdag 2 januari de container weer worden geplaatst op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie. Degenen die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn het papier zelf te komen brengen, kunnen dit telefonisch opgeven aan 033-941197 en 1688 Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier deponeren bij de voorzitter van de vereniging W Wouters, Hessen weg 95 LEUSDEN CENTRUM - Antilopen doet het in de 2e klasse D van de zaal- competitie nog steeds voortreffelijk Ter illustratie nog even de huidige ranglijst Antilopen 4-8 Kameo 4-7 RDZ 5—6 Altius 4-3 Woudenberg 4-2 SKF 4-2 Unitas 5-2 Overigens een merkwaardige stand Qua wedstrijdpunten hebben Antilopen en Kameo feitelijk alleen non maar een beetje concurrentie van RDZ Wat doel punten betreft is het verschil minder groot. Alleen Unitas blijft duidelijk ach ter De Leusdenaren hebben drie van hun vier wedstrijden in hun eigen Korf gespeeld en het ziet er naar uit, dat het venijn van de competitie in de staart zit de drie laatste wedstrijden van Antilo pen betreffen resp. de uitwedstrijden te gen Kameo (20 2) en RDZ (27 2) en het thuistreffen met SKF op 6 maart A s. zaterdag is Antilopen-Kameo de grote topper. Dat wordt in sporthal De Korf de wedstrijd van de waarheid en de Leusdenaren zullen tot het uiterste moeten gaan voor een gunstig resul taat Wij vragen ons af of ..invaller" Rob Geutjes - als zodanig tot nu toe zelfs I topscorer' - weer niet verder komt dan de reservebank, zoals in de vorige wed strijd tegen RDZ. Verder wordt ge speeld Woudenberg-SKF en nu onze zuiderburen de eerste winst hebben ge boekt, lijkt een tweede zege aanneme lijk. Dan is er nog RDZ-Altius met voor lopig de laatste kans voor de Zeister thuisclub om eventueel nog voorde titel in aanmerking te komen Het onderaan bungelende Unitas heeft vrij, hetgeen tevens inhoudt, dat de Harderwijkers in 1 het bezit van de rode lantaarn blijven NIJKERK - Op de tweede kerstdag organiseerde PC De Toekomst uit Nijkerk een indoor springwedstrijd voor puntentelling. Voor amazones van de P. C. Nimmerdor bracht deze wedstrijd niet veel geluk en er wer den dan ook maar enkele prijzen be haald. In het Z-spnngen categorie B behaal de Joan Kemkes met Carolien een tweede prijs In het progressief klasse L categorie B Cornelie Pries met Pasja 2e prijs en in categorie D Cristien Eikel boom met Fara 7e prijs ACHTERVELD - Zoals reeds een aantal jaren gebruikelijk is wil de S.V. Achterveld ook dit jaar met de jeugd deelnemen aan de N.K.S. jeugd- sportkampen. In verband met de vele feestelijkhe den die er volgend jaar in het dorp zul len plaats vinden zoals de vijfentwintig ste Tour, Achterveld 600 en natuurlijk de bouwvakvakantie, zijn er weken uit gezocht die zowel voor de jongens als voor de meisjes en voor de begeleiding zo gunstig mogelijk vallen. Er wordt ook dit jaar weer op een grote deelname gerekend. Zoals met alles het geval is, is het kampgeld ook weer verhoogd Voor een week van sport en spel inclu sief de reiskosten zal 110 - betaald moeten worden De kampweken zijn jongens van 8-10 jaar 25-31 juli Wy- chen jongens van 10-12 jaar: 1-7 augustus Valkenswaard. jongens van 12-14 jaar: 15-21 augus tus Borculo. meisjes van 9-14 jaar 25-31 juli Uden Inschrijving voor deelname is mo gelijk tot 9 januari alleen bij Hans van der Goes, Bisschop van Dieststraat 3, tel. 1686. Degenen die nog geen inschrijfformulier hebben ontvan gen kunnen dit alsnog afhalen bij bo venstaand adres. LEUSDEN/CENTRUM - De jaarwis seling 1981-1982 gaat bij de bowling- bond de Korf in met de navolgende standen aan de top van de diverse pou les: Poule A: TeamAms 58punt Krijco-team 54pnt. The Reds 47 pnt Poule B: TZN Gajes IVA Poule C: de Huikjes Bomwir Meatballs Poule D: Heuga-team Brugteam Hakresende Pins 55 pnt 52 pnt 44 pnt. 58 pnt 53 pnt 46 pnt. 49 pnt 39 pnt. 31 pnt Het record van de hoogste game (Annemarie Arns 231) werd op de laatste speelavond van het lopende iaar niet verbeterd. Bij de dames kwam Marjo Kegel tot 205 pins en Wim Kok tot 195 pins. Zaterdag 2 januari: 9 00/10.00 sportieve recreatie, de Korf 10 00/15 00 jeugdtoernooi badminton club Leusden, de Korf 15 50 korfbal Antilopen-Kameo. de Korf 17 00/23 00 hockey-competitie, de Korf Zondag 3 januari 14 55 handbal Baarn-lmpala (h) 15 40 handbal Attila-lmpala (d) Utrecht 17 40 hockey Leusden-Weesp, de Korf 19 20 idem Leusden-Doorn, de Korf Dinsdag 5 januari 19 00/23 00 nieuwjaarstoernooi bad mintonclub Leusden. de Korf Donderdag 7 januari 19.00 badminton Excelsior-BVO. Baarn LEUSDEN/CENTRUM - Te Nuth bij Heerlen is de 13-jarige Pietje Meeu- wese 4e geworden in het Nederlands kampioenschap 6e klasse libre- jeugd. Verlies in zijn laatste partij maakte hem kansloos voor de titel, maar met 8 uit 6 en de hoogste serie van het toernooi (9) mochten hij en BV '75 tevreden zijn. Het Kerst/ Nieuwjaarstoernooi van deze Leus dense biljartclub blijft zeer span nend. Na vier ronden is de stand: pnt. 1. Kunststoters 65 2. Keuenkapiteins 65 3. Lakenriooers 4. Serietikkers 5. Bandspecialisten 6. Balbedwingers 7. Krijtkoningen 61 56 54 49 47 Het jeugdteam van BV '75 met Tom Kramer, Tonny Rommers, Edwin Hofman en George Lindeman is op het kersttoernooi van 't Gooi in Hil versum 2e geworden. Tegen de Bag- gelaar in Nijkerkerveen moest de Leusdense jeugd met 16-6 het on derspit delven. Kansen op revanche zijn er genoeg, want op 9 januari be gint een competitie tussen twee teams van de Baggelaar en twee ploegen van BV '75. A.s. zaterdag speelt de Leusdense jeugd om 11.00 uur in het clubhuis de Rosmolen te gen de Krim uit Driebergen. Het ka derteam speelt, met de eerste plaats als inzet, in Amsterdam tegen prins Hendrik. Het kan een soort van ..gevoelsbe drog zijnmaar met Sinterklaas, mr Van Dijke en de Kerstman als de laatste drie belangrijke bezoekers van Leus den - de middelste was opener van de Korf- heb ik de stellige indruk, dat 1981 voorbij is gevlogen Op zich niet zo erg. maar intussen zijn u en ik mooi weer een jaartje ouder geworden (met alle gevolgen vandien) en wellicht ook wat wijzer Zeg wat u wilt. maarniet dat 1981 een slecht jaar is geweest voor de Leusden se sport. Wie de weliswaar overvloedig gevallen regen en het tekort aan zonne schijn even wegdenkt - die factoren heeft zelfs Jan Pelleboer niet in de hand. laat staan de dames Ka en Em mie in De Bilt - moet toegeven, dat over het afgelopen jaar echt geen reden tot klagen bestaat. Nooit eerder heeft een grotere uitbreiding van sportvoorzienin- gen plaatsgehad Zelfs niet in 1980. dat als schrikkeljaar per definitie een dag langer heeft geduurd. Klapstukken van het jaar 81 zijn on tegensprekelijk de Korf en de Inslag. Het hadden er - waratje nog aan toe' - drie kunnen zijn als ook de ijsbaan over dekt was. In dat geval was Leusdens grootste open water niet onderge sneeuwd en ondanks dagenlang voort durende vorst van pakweg een graad ot tien onder nul geruime tijd onbruikbaar als ijsbaan, maar alles tegelijk kan zelfs niet in Leusden Overigens merkt u van zelf aan de komende lokale belastingen mede-eigenaar te zijn geworden van de sporthallen. Laat u een troost zijn. dat geld aan deze accommodaties beter besteed is. dan bijvoorbeeld aan hel vegen van bladeren, die toen nog goed deels niet van de bomen waren geval len. zodat u een dag of wat later de indruk kon krijgen, dat Spitman uw straat en of plein had overgeslagen Het jaar 1981 met o m ruim 50 spor tieve cursiefjes over ditjes en datjes, is bijna voorbij. Wie aanneemt, dat deze ..schuine stukjes alleen zijn bedoelc om links en rechts een kat uit te delen, heeft niets begrepen van de latente op voedkundige waarde, die ik in deze ko lommen heb trachten te leggen. Schoolmeesterlijk ernstig - sorry on derwijzeres en -essen - maar met eer glimlach en vaak met succes voor de goegemeenschap Af en toe trok we eens iemand een min of meer passen de schoen aan. maar wat dan nog7 Dr jaar heeft dat de Leusder Krant noQ geen abonnementsopzegging gekos (was ook niet de bedoeling) maar i moet naast idealist ook realist kunner zijn. Vaak zijn immers dingen, die nie echt als grapje bedoeld zijnmaar we als zodanig opgevat worden, het leukst Dat wordt bevestigd door een oud-Spa kenburgs gezegde in die richting Mag ik. met het oog op de naderende jaarwisseling, nog even uw aandach voor een paar serieuze zaken Ik ont moet u in de eerste helft van januari vas nog wel eens op een van de in Leusder steeds talrijker wordende nieuwjaarsre cepties en -instuiven, maar hef deson danks nu reeds - in gedachten of an ders wacht ik wel even tot de kurk var de fles is - met mij het glas. Ik wil alle verenigingsbestuurders hun commis sarissen en de ..gewone leden, korton vriend en vijand, een zeer Voorspoedic. Nieuwjaar wensen. Waar dat van toe passing is. ook een betere plaats - zelfi de allerbeste! - op de ranglijst Verde veel spelplezier en vooral sportiviteit Spaar de scheidsrechters en behande ook hun secondanten met zachtheid Wees zuinig op de ter beschikking ge stelde accommodaties en blijf zeke niet afzijdig als om zelfwerkzaamheic wordt gevraagd, want het ziet er naa uit. dat 1982 wordt uitgeroepen tot he ..Jaar van de doe-het-zelvers" P.C LEUSDEN/CENTRUM - De fiets crossclub Leusden zit duidelijk in d< lift en telt inmiddels 38 ingeschrever leden en 31 geïnteresseerden. In he komende voorjaar wordt begonner met de aanleg van de officiële fiets crossbaan aan de Noorderinslac hoek Bavoortseweg. Nu reeds word gevraagd naar medewerking van d< ouders. Op bevrijdingsdag 1982 organiseet de fietscrossclub in samenwerking me de Oranje Vereniging Leusden wedstrij den voor de genele plaatselijke jeugc Nadere berichten volgen Het bestui van de crossclub is niet helemaal cor tent met de tot nu toe gebruikte veren gingsnaam Wie een betere weet of ka bedenken mag zich melden bij voorzr ter A W Kreber (telf 942429). secrete ris Th. M. Hilmig (03498-2718) of per ningmeester B Beenendaal (944395, Scholiere van 't Palet gooit een balletje op. Burgemeester Rademaker reikte de prijzen uit

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5