Realisatie overdekte sportvoorzieningen centraal k Sportief Leusden in 1981 MAART MEI R IN DE MAAND DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 LEUSDEN/ACHTERVELD - Wij hebben de jaargang 1981 van onze krant nog eens uit de archiefkast ge- Jhaald om - zonder garantie van vol ledigheid - een terugblik op het afge lopen sportjaar te maken. Een perio de van twaalf maanden, waarin de [realisatie van de Korf en de Inslag duidelijk centraal stond. Er gebeurde natuurlijk veel meer en dat begon al !met de lange reeks nieuwjaarsrecep ties en -instuiven van de lokale Sportondernemingen met als hoog tepunt die van de Sportstichting :Leusden, waarbij Joop van Santen 'werd uitgeroepen tot sportman van f1980. De op veel fronten actieve Leusdenaar kreeg voor een jaar het beheer en het onderhoud van de Ja- ,'ro van Rootselaartrofee. Voorts [S/ond in de eerste maand van het iaar ment zette de lopende zaken voort. Kleinere problemen bij voetbalclub Roda, waar Zaterdagtrainer Richard Beumer en -verzorger Georg Dietrich onvoldoende tijd hadden voor de sport en om vervanging vroegen. Er kwam ook eindelijk een (zeer ge slaagde) oplossing voor de narig heid rond het grasvliesveld van de hockeyclub. Het Leusdense „gulden vlies", met een prikrol naar de vaan tjes geholpen, werd door de onder- houdsfirma De Ridder voorzien van een nieuw natuurgrasdek. Op 14 fe bruari scoorde Willem van de Klas horst het 100e doelpunt in de lopen de competitie van de waterpolo- Haaien, die uiteindelijk vice-kam- pioen zouden worden. Óp zondag 22 februari werd de noodijsbaan aan de Noorderinslag door honderden en thousiastelingen „gekraakt" voor een korstondig gebruik. Een dag la ter haalde een graafmachine van de firma Van Schoonhoven de eerste hap uit de grond t.b.v. het activitei tencentrum in de Hamershof. Op 9 maart werd het 10-jarig be staan van de LTV Leusden informeel gevierd in het noodclubhuis. Bij de opening van het nieuwe paviljoen zal later in het jaar het officiële feest plaatsvinden. Op vrijdag de 13e stond voor de zesde maal de sport stichtingsbeker met/zonder deksel op het spel. Na een eenjarig verblijf in Leusden (bij BCL) haalden de op rechte amateurs van Avanti het pronkjuweel weer naar Achterveld. Imloop van Santen, sportman van het jaar (jan. 1981) De korf vanuit het zuiden gezien (november 1981). tennissers reeds eerder bezit van hebben qenomen. Od de bodem van de vroegere Zuiderzee te Bidding huizen werd de Leusdenaar Bertus v.d. Meent autocrosskampioen van de Flintstones. Bowlingcentrum de Korf opende haar paarten op 3 no- Woensdag daarvoor hengstte wet houder Van Woudenberg de „eerste paal" voor de sporthal in de Hamers- hovense grond. Het daarbij horende officiële „gedoe" vond vanwege het abominabele weer plaats in Van Schoonhovens Praathuis, waar de genodigden ook intern het vochtge halte op peil konden brengen. Met een flinke advertentie vroeg de ge meente aandacht van de gebruikers van de tennishal, waarvan de bouw nog wat probleempjes had, maar op 27 maart kon met het grondwerk wor den begonnen. Martin Ruitenberg werd de „nieuwe" trainer van Roda- Zaterdag. Evert van Ginkel (bij Roda- Zondag) en Pierre Kisters (SV Ach terveld) verlengden hun contract. Ook nog net in maart kwam het club huis van de LTV Leusden onder de pannen, kreeg de schietvereniging Leusden een nieuw echt bestuur, werd Pon s biljartclub BP'80 kam pioen en ontstonden de plannen voor de oprichting van een bowling club in Leusden. Het grote „nieuws van de maand" was het accoord van de Gemeente met de heer Pels Rijc- ken op 31 maart, zodat eindelijk het licht op groen kwam voor de uitbrei ding van het Buiningpark. In april beleefden de tennisclubs het door slecht weer vertraagde be gin van het seizoen. Het 9e school- voetbaltoernooi van Jan Lohuis c.s. werd opnieuw een succes met Kin derland en Rossenberg als beste lo kale voetbalscholen. De herenploeg van Leos werd volleybalkampioen (4 april) en promoveerde naar de 1e klasse van het district Eemland. Een week later werd D'66 alternatief bil jartkampioen na een spannende zes kamp met CDA, VVD en drie teams van gemeente-ambtenaren. Nog een reeks kampioenen dienden zich aan: Roda B2, Roda-zaterdag 6 en Achter veld C2 op de voetbalvelden en Fred Gressie won de Leusdense squash- titel. De nationale jeu de boulesdag verliep voor de ballengooiers van Hakhorst zeer geanimeerd en de op richtingsplannen voor een basket balclub kregen vaste vormen. Op Ko ninginnedag had de Oranje Vereni ging regen - en dus spannende wed strijden - bij de autocross, die door Klaas Bos werd gewonnen. De bloeimaand mei diende zich aan met een goed bericht voor de motorcrossers van de CVL, die sa men met een club uit Zeist op de Leusderhei voorlopig voor een jaar een proefparcours kregen. Ten bate van de Zonnebloem speelde de Raad van Elf uit Puupenkoppenland een voetbalwedstrijd tegen oud-Achter veld gelijk en - ook op 9 mei - werd de korfbalclub Antilopen met het standaardteam kampioen en (lande lijke) 1e klasseri Half mei zijn de spanten geplaatst voor de sporthal en werd de vloer gestort voor de ten nishal. Sjoukje Wisman en Nadia Pattavina deden ernstige pogingen - vooralsnog met (te) weinig succes - om meisjesvoetbal van de grond te krijgen in Leusden-Centrum en op 19 mei werd Joop van Santen kampioen van de schaakvereniging Leusden. Lockhorst kreeg dit seizoen een 14- tal kampioenen te huldigen en daar onder niet de standaardformatie, die opnieuw degradeerde. Eemelaar 1 ontsnapte net aan dat droeve lot en Leusden 1 werd kampioen en promo veerde. David Zoetmulder - wij heb ben het nu over de schietsport - werd nationaal kampioen GKG 100 meter in drie houdingen en op de laatste dag van mei werden de meis jes aspiranten van Leos vice-kam- pioen van Nederland. Op 10 juni won Dick Willigenburg „voor eigen volk" de 5e Ronde van Leusden (Biezen- kamp) bij de amateurs en in Achter veld vonden drie lustrumfeesten plaats. De voetbalclub bestond 35 jaar (de damesafdeling 10 jaar), LTV de Eemelaar werd 10 jaar en Avanti bereikte dezelfde mijlpaal. Op 19 juni vloeide het pannebier bij de tennis hal (tevens geldend voor het „verge ten" activiteitencentrum) en een week later werd de basketbalclub Greem Giants opgericht. Ghiel v.d. Stel werd racquetbalkampioen van Leusden en de Zwemvierdaagse trok ruim 1100 deelnemers. Het duo Ja cobs veroverde het lokale jeu de bouleskampioenschap en verder werd de maand juli vooral geken merkt door de drukte rond de 24e vember met „demonstraties" van gelegenheidsbowlers. Weinig pin- val, maar uiterst gezellig. Ook de kleurrijke Hubertusjacht trok weer door Den Treek en begin december werd Dick Willigenburg tot beste amateurwielrenner van Midden-Ne derland uitgeroepen. De veldsport kwam echter op een laag pitje. De handballers, korfballers en hoc keyers trokken massaal de sporthal len in en voetbal kreeg bijzonder veel te kampen met afgelaste wedstrijden door onbespeelbare velden. Aan veel narigheid kwam een goed einde op 11 december: met veel tamtam en bombarie werd het activiteitencen trum de Korf officieel geopend. De Leusder Krant en de ROM-televisie hebben u daarvan goed op de hoogte gehouden. Na de mededeling, dat Nol Wessels vrijstelling van verdere contributiebetaling kreeg omdat hij op 15 december tot erelid van de LTV de Eemelaar werd benoemd, rest ons nog u het allerbeste op sport- en an der gebied te wensen voor het nieu we jaar, dat weldra een aanvang zal nemen. Peter op den Camp Tour de Junior in Achterveld. Arthur Scherpenzeel en Marieke Vos wer den de twee Lockhorst-kampioenen 1981 en Wim van der Laaken liep voor de 35e keer mee in de Vierdaag se van Nijmegen! Ook in augustus weinig sportnieuws. Wel werd be- Arthur Scherpenzeel werd (net als eerder bij Lockhorst) ook clubkam pioen van de Eemelaar. Diny Beijne- veld veroverde de titel bij de dames. Op 15 september bestond Roda 35 jaar. Het bijbehorende feest volgt in de loop van 1982 bii de ODenina van Paras bij opening clubhuis LTV Leus den (september 1981). kend, dat de exploitatie van de inmid dels de Inslag genoemde tennishal was verpacht aan TeHa Leusden BV ofwel de heer E. Wage. De sporthal in de Korf bleef in handen van de ge meente en het overige deel van het activiteitencentrum werd business voor John Visser van het Ros Beyaart. Hans Vierdag uit Leusden verraste met een topplaats in de amateur-wielerronde van de Ha mershof. Met de R in de maand leefde het lokale sportwereldje flink op. Dick Willigenburg behaalde zijn negende seizoenszege in de Ronde van Weesp en op dezelfde 5e september werd het nieuwe clubpaviljoen van de LTV Leusden met parachutisten en een zeer geslaagd (lustrum)feest officieel in gebruik genomen. De vierde toerfietstocht Midden-Neder land trok circa 4500 deelnemers en dat was opnieuw een succes voor Mart en Bep Meeuwsen. De plaatse lijke bowlingclub werd voor de twee de keer opgericht - nu definitief! - en de in aanbouw zijnde nieuwe kleed kamers. De uitbreiding van het Bui ningpark (voet- en korfbalvelden plus een ijsbaan) is duidelijk begon nen en Herman van Nimwegen werd met Hassan Utrechts kampioen van de Nederlandse Politiehondenclub. Niek Laheij, om weer eens iets heel anders te noemen, werd erevoorzit ter van KC Antilopen en wat later overkwam John ter Weijden hetzelf de bij de badmintonclub Leusden. De laatste tien weken van 1981 lig gen nog maar kort achter ons en de herinnering aan de hoogtepunten daaruit zijn nog zo vers, dat wij nu maar overschakelen in een hogere versnelling. Half oktober gingen de deuren van sporthal de Korf de eer ste keer open voor de gymlessen van onze schooljeugd. De Rossenberg- school en Kinderland haddeq de pri meur en kort daarna volgden ook de sportclubs. In Leusden-Zuid had Lydia Labberton's vijfde Waterloo- loop opnieuw succes met Altis-atleet Armando Houtveen als onbetwiste winnaar. Op 19 oktober begon het squashgenootschap daadwerkelijk haar activiteiten in de Inslag, waar de Antilopen kampioen! (mei 1981) le 10e editie plaats van de KPJ-pres- Itieloop met tien jaar Cees Leyenaar an de kop van het organisatiepelo- >n en ruim duizend deelnemers. 'olf de Haan werd clubkampioen 'an de tafèltennisclub Leusden en v iportwethouder G. van Woudenberg Teeg geen kans om zijn harde belof- 19 voor „meer plezier op een betere Jsbaan" waar te maken. De weergo- len kwakkelden maar wat aan zon- r Ier vorst van betekenis, doch met sgio voetballoze weekends als ge- olg. Zeer positieve geluiden kwa men uit de gemeenteraadsvergade- ing van 29 januari. Met slechts de temmen van drie PL-ers tegen (wet- leouder J. Mandemaker, Corri Ver tuin en Rinze Bloemhof) en de ont houding van Marion Defares werd leet voorstel van B en (de rest van) W ^ot realisatie van het activiteitencen- ,irum en de tennishal aangenomen. Tebruari begon met nog een verras sing: de Koninklijke Nederlandse At- j ïtiek Unie kwam met grootse plan teen voor de bouw van een enorm ,everdekt sportcentrum (o.m. twee ^eporthallen op elkaar en enkele hon- eerden woningen daaromheen). La- ,$r in het jaar bleek GS van Utrecht ,yegen de realisatie van dit Huis van ,ee Sport in Leusden, zodat het feest toiet doorgaat. Ondertussen ont- ptond bonje in het bestuur van de TeTSene?anrade ESenToXaVrle; De Jaro van Rootselaadrofee voor de spodman. -vrouw ol -club van he, jaar a e a I latste ogenblikken van het grasvliesveld (april 1981).

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6