Kleine korfbalnederiaag Ie Haaien bakten e weer bruin Open toernooi Bowlingbond „De Korf" Jeugdtoernooi BV0 werd succes Nieuwjaarsnieuwtjes Kubus coutinggroep begon nieuwe jaar met oliebollen Phisiniims SVA hield cross voor junioren L IN SAMENWERKING MET LEUSDER KRANT I fedstriidmoment Antilopen - Kameo. - Veel supporters in de sporthal. EUSDEN/CENTRUM De iele afgelopen woensdag is zorgvuldig samengestelde Bp Haaien In een vlerploe- idienst druk in de weer ge- »t met het bakken van olie bollen. Om voor heel wat Leus- dense huisvrouwen een vette troep in de keuken en baklucht door het gehele huis te voorko men en om er een clubkasver sterking aan over te houden. Onder het meewerkend toe zicht van de heren A. Fieseler (in de ochtend) en J. Meenks (na de middag) werd van 6.00 tot 18 00 uur met overgave gewerkt aan het bakken van circa 10 000 (zeg ge tienduizend!) oliebollen. Bak- teams van zeven dames wissel den elkaar om de drie uur af en ondertussen kwam de bezorg- ploeg op gang. die de hele han del grotendeels op 30 december de deur van het eendaags bedrijf in Krakhorst uitwerkte. Enkele nabestellingen volgden op oudejaarsdag. Chef-bakker Fieseler toonde zich zeer tevre den over de nieuwe opzet en het resultaat van de actie. ACHTERVELD - Teneinde de conditie van de junior spelers op peil te houden, werd door de jeugdcommissie van de S.V. Achterveld zaterdagmorgen een cross georganiseerd. Het par cours werd uitgezet rond de speelvelden, en er kon aan twee afstanden 3 en 5 km worden deelgenomen. Nu er geen sneeuw meer aan wezig was bleek het heel wat makkelijker lopen dan de week daarvoor bij de senioren cross Eerst gingen de 15 lopers voor de 3 km van start en daarna de 7 voor de 5 km Na afloop bleek dat er snelle tijden waren gemaakt Bij de 5 km. lopers bleek een van de deelnemers de eindstreep niet te hebben kunnen halen De uit slagen waren 3 km. 1 Johnny Tolboom 14.27. 2. G Kroeze 14 37. 3 E Hak 14 44. 4 H. van Dijk 14 55. 5 Lia Daatse- laar 14.57. 6 A. Vlug 14,58. 7 M Daatselaar 15.10, 8 A. van Dijk 15.55. 9. M v. d. Goes 16.05. 10 A. Daatselaar 16 20, 11 Johan Tolboom 16.55, 12 A Voorburg 17.05. 13. Linda van Hamersveld 24.30,14. Carola Hoogland 24.31 en 15 I Prinsen 25.30. 5 km. P. v d Pol 23 00. R de Vette 23.15, H. van Burgsteden 23 40, P van Ruitenbeek 23 50. J Bos 25 05 en K. Jonkman 29 30 Op 22 januari zal er in de kanti ne van het sportpark voor de junioren een tafeltennistoernooi worden gehouden. Daar het in de bedoeling ligt om bij voldoende deelname elk jaar een dergelijk toernooi te houden, wordt een wisselbeker beschikbaar ge steld. één onzer medewerkers) EUSDEN De scouting- •p „Manitoba", welke gehuls- Is In twee blokhutten aan de •dense Dodeweg hield zater- voor haar leden, famlllele- en andere relaties een lwJaarsbl|eenkomst. Deze in- dels traditionele samen- Ist die de naam „manlfam" igt, werd voor de veertiende maal in successie gehouden. Opvallend was dat de groep het nieuw jaar begon met het bakken van oliebollen, terwijl je zou kun nen denken dat Iedereen op dat moment wel genoeg van deze versnapering genutlgd had. De familiebijeenkomst van de mamtobagroep mag zich elk jaar verheugen in een goede belang stelling. Uiteraard ook hier de mogelijkheid om elkaar het beste voor het nieuwe jaar toe te wen sen. Bezoekers kunnen echter tijdens de nieuwjaarsbijeen komst veel meer doen Ook dit jaar bestond er weer de gelegenheid om aan de hand van een diapresentatie nog eens te rug te blikken op de diverse kam pen die welpen, verkenners, ro wans en voortrekkers gemaakt hadden. De rowans, de groepering van jongens van 14 tot 16 jaar, had den buiten, in het bos. een fraaie oliebollenkraam gepioneerd van wat boomstammen en zieldoel. Tot ieders verbazing gingen de verse oliebollen grif van de hand In één van de blokhutten van de groep stond een geimprovi- VALLEICONCERT LEUSDEN Vrijdag 8 januari vindt er weer een Valleiconcert plaats in de Nederlands-Her vormde kerk in Leusden Zuid. Aanvang 20.15 uur. Voor het eerst in haar bijna tienjarig be staan heeft de Stichting Vallei concerten in haar serie opgeno men een uitvoering van vroeg- Europese muziek, welke zal wor den uitgevoerd door het ensem ble Syntagma Musicum. Het gezelfschap bestaat uit Ri ta Dams, mezzosopraan. Marius Altena, tenor. Kees Otten. ver schillende blaasinstrumenten en Toyohiko Satoh. luit Zij zullen werken ten gehore brengen van merendeels bekende componis ten uit de periode 1200 tot mid den 17de eeuw. Het concert is toegankelijk voor abonnementshouders. terwijl losse kaarten aan de zaal worden verkocht (f 10.— en voor houders CJP of 65plus-kaart f7,50) seerde barbecue opgesteld De kans die werd geboden om op de tweede dag van het nieuwe jaar al weer een geroosterd stukje vlees te nuttigen werd door velen gegrepen. Ook de kinderen kon den zich te goed doen aan boven het vuur geroosterde marsh mel lows en ..engeltjes te paard". Volgende week zaterdag begint voor de groep weer het normale programma te draaien Eén goed voornemen hebben de groepsle den in ieder geval Ondanks alle goede bedoelingen is men er vorig jaar slechts éénmaal in ge slaagd een nummer van het groepsblad ..Bisongeloei" uit te geven, men hoopt er dit jaar meer te maken. De spits is in ieder geval al afgebeten. De uitnodiging voor de nieuwjaarsbijeenkomst was verpakt in een nummer van het groepsblad dat men maar vast het nummer 1 van 1982 had ge geven. Het gaat overigens al weer om de 25e jaargang. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Bowlingbond De Korf Leusden organiseert op zondag 24 januari a.s. een open promotion toernooi (op HCP basis) in samenwerking met de Leusder Krant. Het toernooi wordt van twaalf tot acht uur gespeeld op de banen van het activiteitencentrum De Korf. De eerste prijs Is 250,-, tweede prijs 200,-. derde prijs 100,-. Voor de hoogste Pinfall van de dag over 1 game is een extra I prijs beschikbaar: een diner voor twee personen in 't Ros Beijaart ter waarde van 150,-. Men kan zich voor dit toernooi laten inschrijven (ad f 22,-) vóór 20 januari a.s. bij het secretariaat. S Arns, Goudplevier 26. 3831 GS Leus den, telefoon 033-944182 of tijdens de league-avonden van de Bowling bond op maandag en dinsdag van 19 tot 23 uur in ..De Korf". Smidse 1 te Leusden Inschrijvingen worden schriftelijk bevestigd door middel van een deelnamekaart met vermelding van de te spelen serie EUSDEN/CENTRUM - In geweldige sfeer en voor een luidruchtig meewerkende porters afgeladen tribune ben de korfballers van Antllo- vla een 10-11 nederlaag te- Kameo uit Groenekan de positie In de 2e klasse B aan tegenstanders moeten af in. Zoals vaker bij zaalkorfbal l zaterdag niet alleen de wln- r het gelukkigst, maar ook de jkklgste de winnaar. De wed- |d was buitengewoon span- id ruim de helft van de «Itljd stond een gelijke stand het scorebord en boven- n erg goed. Uiteindelijk won ploeg met de meeste Indivldu- kwalltelt, maar de uitslag had n goed andersom kunnen i. Van onderling krachtsver- ill was nauwelijks sprake, lervositeit was alleen in de openingsfase merkbaar en toen Margret Versteeg in de zevende minuut van halve afstand het ijs van de dubbelblanke stand brak. groeide het treffen uit tot een waar topduel. Bijna driehonderd toeschouwers inclusief een boerenkapel, zagen vooral goe de verdedigende prestaties. Daarom moesten beide ploegen van afstand zien te scoren. Bij Antilopen had Ruud Lith met vier doelpunten daarbij het meeste succes. Frans ter Maten scoorde eenmaal van veren strafte boven dien koelbloedig twee blunders van de Kameoverdediging af. De mooiste Leusdense goal was echter van Anita van Buren met een doorloopbal-uit-het-boekje. Al met al was met nog tien minuten te spelen de stand voor de negende maal gelijk (9-9). waarna een zeldzame verdedi- gingsfout van de Anti's 9-10 bete kende. Met nog vier minuten te spelen kwamen de bezoekers op 9-11 en de strijd leek toen al beslist. Nancy Laheij, in een wan hoopspoging van de trainer in het veld gebracht, gaf prompt haar visitekaartje af (10-11), maar voor de vervolgens ingezet te Pieter Kraaikamp (pas her steld van een flinke blessure) zat dat mazzeltje er net niet in. Ka meo hield zich met balbezit over eind. Trainer Bert Brandsen was zeer enthousiast over de gewel dige sfeer in en om het veld. alsmede over het vertoonde spel Hij vond het wel jammer van de voor Antilopen negatieve uitslag en eens te meer geldt, dat met de decibellen maar de doelpunten tellenDe overige uitslagen van 2B waren: Woudenberg - SKF 7-9 RDZ - Altius Unitas was vrij. Ranglijst: Kameo Antilopen RDZ SKF Altius Woudenberg Unitas 5 9 54-35 5 8 59-48 6 8 42-44 5 4 40-42 5 3 41-51 5 2 39-42 5 2 34-50 Overige Antilopen-uitslagen: Samos 4 - Antilopen 2 0-10 Dindoa 2 - Antilopen 2 5-5 Antilopen 4 - MIA 4 5-7 SKF J1 - Junioren 1 8-9 Doorn J2 - Junioren 3 2-9 Aspiranten 1 - Unitas A1 3-3 A'foort A2 - Aspiranten 3 1-2 Woudenberg A5 - Aspiranten 5 3-2 Pupillen 1 - Soesterkw P1 2-1 Pupillen 2 - Welgelegen P1 1-1 Pupillen 3 - Sparta P2 0-2 - Voor de ambiance was een boerenkapel ingehuurd LEUSDEN/CENTRUM Za terdag voor kerstmis heeft bad mintonclub BVO '79 een toer nooi georganiseerd voor de jeugdleden. Het werd een spor tieve en zeer geslaagde happe ning met 28 deelnemers, ge steund door een groot aantal ouders en andere supporters op de tribune. Gespeeld werd in drie poules en de resultaten waren: Poule 1: Barbara Bennink/Raimond van Meeteren 6 pnt Marco Medik/'Geza Palyama 2 pnt. Ugoma Kruseman/Mischa Ploe ger 2 pnt Tanja van Oers/Marcel Palyama 2 pnt POULE 2: Robbert Bod/Jeroen Schoema- ker 8 pnt. Daniëlle Schols/Peter van Dijk 4 pnt Eric Hoytinga/Machël Ooms 4 pnt Karen Ploeger/Arnold Bosveld 4 pnt Marike de Horde/Yvonne 0 pnt POULE 3: Miranda Hommel/Mare Bod 8 pnt. Wilma v. d Burg/Patricia v Mee teren 6 pnt Karen Schols/Hans de Horde 4 pnt Nicole Schoemaker/Wendy An- driesen 2 pnt De pri/swinnaars van het BVO-ieugdtoemooi Liset de Groot/Desiree v. Plate ringen 0 pnt De prijzen werden uitgereikt door de trainers en daarna gin gen de winnaars samen op de foto. Zaterdag 9 januari wordt van af 20.00 uur een besloten nieuwjaarsbijeenkomst gehou den voor de jeugd in de Meent. Hier die bal". DINSDAG 5 JANUARI 1982 laatste maal zien als de man met de hamer Secretaris A Leusink (ook al 10 jaar als zodanig actief) blijft aan VOETBAL. Roda's actieve jeugdbestuur presenteert op 9 januari a s vanaf 20.00 uur een gorte disco in het clubhuis. Alle spelers van A1 t/m C8 zijn gratis welkom en mogen a f 1een introducee meenemen Disco Butterfly zorgt voor populaire muziek en een inmiddels zeer bekend Leusdense dansgroepje treedt op als extra attractie. Rest ons de vraag of met gratis intro ductie (desnoods f 1toe) de vrouwelijke inbreng het be treft immers een dansavond niet groter zal zijn'' DARTSPORT. Binnen enkele weken is in Leusden de oprich ting te verwachten van een offi ciële dartclub Voor deze catego rie pijltjesgooiers worden op dit moment een aantal banen ge reed gemaakt in het zwemba drestaurant. Reeds een 25-tal liefhebbers staan op de voorlopi ge ledenlijst ZWEMMEN. De SNELSTE zwemster respectievelijk zwem mer van het jaar bij de Haaien —beiden voor de derde achter eenvolgende keer zijn Marrie- tte Leusink en Gerlach Jacobs BESTE zwemmer/zwemster van 1981 is Gerlach Jacobs (twee keer) en de aanmoedingsprijs van het afgelopen jaar was voor kinderen van onder de 10 jaar bestemd voor Ewout Doddema. Overigens hadden de Haaien bij de afgelopen jaarwisseling aan tienduizend oliebollen eigenlijk net niet voldoende. De gehele voorraad werd verkocht, hetgeen tevens inhoudt, dat er geen Haai- enbollen in de voorjaarsuitver koop komen HOCKEY/TENNIS. De bij de MHC Leusden resp de LTV Lockhorst via een speciale CRM- regeling werkzame ClOS-kracht Marieke Kolpa is inmiddels bij de hockeyclub al heel goed inge burgerd Goed voorbeeld doet goed volgen en ook de LTV Leus den heeft dit pad ingeslagen. Per 1 april a.s. komt daar de 22-jarige Amersfoorter John Heimering (vanwege zijn specialisaties ten nis en volleybal wellicht ook wat voor Leos?) aan de slag. Samen met Roos van der Doe wordt de training van alle categorieën flink ter hand genomen TENNIS/HOCKEY. Het voor malige noodclubhuis van de LTV Leusden is afgebroken, vervoerd en opnieuw opgebouwd door en ten behoeve van de MHC Nieu- wegein Daar moet het nog drie tot vijf jaar als verenigingsonder komen van dienst zijn. Bij de opening op 9 januari is een dele gatie van ..Leusden" uitgeno digd. De ..transfersom" (goed voor een paar wiebelbeesten t b v. de jongste leden van de LTV Leusden) is bereids overge maakt Eind maart of begin april volgt nog een leuke tweekamp tussen beide clubs in Leusden met tennis en te Nieuwegein met hockey als bezigheid met een barbecue toe VOETBAL. SV Achterveld voorzitter Herman Legdeur 16 jaar bestuurslid, waarvan 12 jaar als voorzitter deeldetijdensde nieuwjaarsreceptie mede. dat hij dit jaar zal aftreden. Heeft ene Heintje Davids dat ook niet enige keren gezegd? HOCKEY. De MHC Leusden zoekt naar mogelijkheden om de velden ook in de zomermaanden te kunnen benutten Gedacht wordt o.a aan cricket en golf. De vraag is echter, of de gemeente daar wat in ziet met het oog op de rust. die de gazons nodig heb ben VOETBAL. Roda '46 hoopt in september a.s. het 35-jarig jubi leum te vieren, aldus een mede deling van voorzitter Coo Bos man tijdens zijn nieuwjaars- speech Een vorm van bezuini ging? De club bestaat dan inmid dels 36 jaar! Nog een goeie van de roodzwarte voorzitter ,.Van voetballen krijg jeeerder en meer dorst dan bijvoorbeeld van dam men1" De baromzet op het BB- park bewijst die stelling reeds jaren. OVERDEKT TENNIS. Op 6 fe bruari is de LTV Leusden een avond en een deel van de daarop De kubus van de Hongaar Erno 1 Rubik heeft een nieuw wereldre- cord opgeleverd. Tijdens de on langs in Londen gehouden Britse nationale kampioenschappen, waarbij Rubik aanwezig was, heeft de 15-jarige scholier Julian Chilvers het tot dan in Frans bezit zijnde wereldrecord^ verbeterd. Julian draaide de enerverende blokje-combinatie vanuit de stand „hopeloos" in 25.8 secon den naar de ideale positie. Dat een en ander geen kleinigheidje was. mag blijken uit het feit, dat er deelnemers waren, die hun handen hadden ingewreven met grafiet, terwijl anderen de voor- keur gaven aan talkpoeder, sili cone, vaseline of vliesdunne handschoenen. volgende nacht „eigen baas' over en in de tennishal aan de Groene Zoom. De inschrijving tot deelname aan dat evenement loopt nu al niet slecht. Wie nog zeker wil zijn van een plaats dient dat spoedig op te geven bij de tijdelijke manager Dick Obbes (telf 946083). Ook de LTV Lock horst heeft dat gat in de tennis- markt ontdekt Op 23 januari is Leusdens oudste tennisclub „ei genaar" van de TeHa-hal. Bij vol doende belangstelling en daar ziet het naar uit ook op 20 februari Jan Elsackers (van D Scheltuslaan 46, Leusden-Zuid) verstrekt u gaarne de nodige voorlichting BRIDGE. Over Jans Elsackers gesproken, maar dan in zijn hoe danigheid als voorzitter van de Bridgeclub Leusden op 11 juni bestaat dit gezelschap 10 jaar en dat zullen de leden gewaarwor den' LEUSDEN/CENTRUM De nieuwjaarsreceptie brachten ook dit jaar weer een aantal notoire bezoekers tot een zekere lotsver bondenheid. Overal trof je de burgemeester, de wethouder van sportzaken en/of de sportstich tingsvoorzitter. De vraag rijst, of het niet lonend zal zijn om de volgende keer gezamelijk een busje te huren onze ex-stad- bus bijvoorbeeld voor het af leggen van de reeks visites. Nieuwjaarsbezoeken zijn een vermoeiende bezigheid maar doorgaans uiterst gezellig en nuttig bovendien als een bron van nieuwsgaring. Van wat dat laatste betreft hieronder een bloemlezing: VOETBAL. Uit Roda Sport, het clubblad van de Leusdense voet balvereniging, is op de maken dat Cees Leyenaar (weer) aan de sigaar is. Let wel op het woordje „aan" en ondanks het ontbreken van de tijdsaanduiding bij de aankondiging van Roda's nieuw jaarsreceptie was het zaterdag van 18.00 tot 20.00 uur hardstik- ke druk en gezellig in de ballen tent op het Buiningpark De voorzitter van de jeugdcommis sie (onderscheiding t.o.v. deove- rige junioren) compleet met si gaar ZWEMMEN. Jules Baars, de zwemtrainer van de Haaien, reeds eerder in het bezit van een B-oefenmeesterslicentie, heeft onlangs ook het bijbehorende B-diploma (het hoogstmogelijke bij de KNZB) verworven Heel andere koek is het a s. aftreden van voorzitter Jac Dokter Vanaf de oprichting van de Haaien op 6 mei 1967 was hij doorlopend be stuurslid 5 jaar penningmeester schap werd gevolgd door 10 jaar van opperheerschappij De a.s. laarvergadering laat hem voorde

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9