Sommedia dell' arte ?n poppentheater in Appelmarkt „Wie zingt daar zo?" in Filmhuis Appelmarkt §?0Tj panterhuis FILMS IN HET KORT Dames- schietclub DAMES WEES BIJ DE TIJD IEN PAK UW VOORDEEL „Asphalt- nacht" SCHOENHANDEL M. E. Pfaff WANT DEZE PRACHTIGE DAMES LAARS in echt leder met een verrassende pasvorm en toch oerdegelijk Kost tot en met: 110,- 132,25 154,75 199,- NDERDAG 7JIANUARI 1982 IfcllSllCl* ICIMMll» kijk op de film 11 Filmagenda Amersfoort Amstertlamsestiaahveg 539 UTRECHT tloiiderdaij koopavond Voorstraat 66 VIANEN vrijdag koopavond Winkelcentuim Hamershof Komen.) 4 LEUSOEN vrijdag koopavond ACHTERVELD - Negen dames van de damesschietclub bonden de onderlinge strijd aan. De ver moeienissen van de jaarwisse ling bleken geen invloed te heb ben gehad. Er werd ook deze avond weer met vaste hand ge schoten. Anneke Oudshoorn moest haar eerste plaats afstaan aan An Vos kuilen die nu eerste werd met 83 punten gevolgd door Anneke Oudshoorn met 80 punten. Marion Hak had zich ook weer naar boven gewerkt en eindigde nu als derde met 75 punten. De overige uitsla gen waren: Tiny Tolboom 70. Ini Kok 65. Nel Tijmensen 64. Mien v d. Burgwal 60. Thea van Ruitenbeek 58 en Nel T eunissen 48 punten schilders-en behangersbedrljf M. E. Pfaff De Schepershilt4 Leusden-Centrum Tel. 033-946243. De winterschilder 1981 -1982 heeft u nog meer te bieden. Een premie van maar liefst f 50.- per man per dag. Vraag tijdig vrijblijvend prijsopgave voor uw binnenwerk. Het schildersbedrijf is u daarbij graag van dienst. Ook voor al uw buitenwerk. n e f AERSFOORT - Vrijdag 8 januari gt het commedia collectief Co lo In theater Appelmarkt de telling „Betalen, nee", ge ven door Darlo Fo. Het stuk Is het collectief bewerkt volgens trlnclpes van de commedia te. theatertje Trekpop is er zater- liddag 9 januari weer met de «telling „De Kleurengroep", nsdag 13 januari is er ook een ervoorstelllng, dan komt Sap- popet met het poppenspel „Stijn |n krijgt spijt". -CODRILLO Jpodrillo is een amateurgroep van Jelers die nu ruim twee jaar be en werkt in collectief verband. Dit in dat de groep voor al het voor- verk zelf zorg draagt De eerste (tie om los te lopen" was 'e groep een aanzet om eigen in commediaanse stijl vorm te Door improvisaties, rolopbouw, ering, liedjes en strakke vorm- is nu vanuit een bestaand stuk werking gemaakt naar de princi- de commedia dell'arte. commedia deU'arte is een Ita liaans straattheatervorm uit de zestien de eeuw. Deze vorm is gebaseerd op vaststaande types met eenlijnige karak tertrekken. bijvoorbeeld de oude. vrek kige zakenman en Pantalone, de oud- bollige wartaal uitslaande arts. De vormgeving is gebaseerd op uitersten van de karaktertrekken Dit wordt door gevoerd in kledij en voor de mannelijke rollen in halfmaskers De speelstijl wordt gekenmerkt door improvisaties De spelers spelen voor lange tijd en soms voor hun leven een en dezelfde figuur Zo kunnen zij 's mid dags een bonte voorstelling spelen over gebeurtenissen en schandaaltjes die kort daarvoor gebeurd zijn Maatschap pelijk gezien was deze theatervorm voor de armere mensen; een sociaal doorgeefluik van informatie over de middenstand en de adel. Cocodrillo heeft gebruik gemaakt van deze commedia dell'arte principes en hierop door mid del van improvisaties eigen karakterty pes met eigen kledij en maskers ontwik keld. Hoewel de voorstelling een vrolij ke aaneenschakeling van gebeurtenis sen bevat, is het toch niet geheel pre tentieloos. De inhoud kent een eigen tijdse problematiek, geplaatst in een tijdloze ruimte, afgewisseld met grap pen en grollen, liedjes muziek. door Bertien van Beeck Calkoen Cocodrillo wil duidelijk binding hou den met een eigen visie en opvattingen binnen een voorstelling waar iedereen naar kan kijken, eventueel over door kan denken, maar bovenal ook veel ple zier aan kan beleven BETALEN, NEE Het stuk „Betalen, nee" speelt zich af in tijden van economische teruggang. Twee arbeidersgezinnen weten met veel moeite de touwtjes aan elkaar te knopen. De eerlijke en plichtsgetrouwe Aldo weet echter niet te voorkomen dat zijn vrouw Cretia met andere vrouwen etenswaren steelt. Cretia houdt dit zorgvuldig verborgen voor haar man met behulp van Licetta. de vriendin van haar. Na confrontaties met een oppercapi- tano en een adjudant van het rijk. belde belast met het onderzoek naar de dief stal van etenswaren, worden de situa ties steeds absurder. Aldo en de goed gelovige man van Licetta. Fritello, wor den door hun vrouwen om de tuin geleid met voorspiegelingen Met schijnzwan- gerschappen. transplantaties van voor tijdige bevallingen en het feest van de heilige Eulalia weten de vrouwen baas in eigen buik te blijven. De misdaad is compleet wanneer Aldo en Fritello ook wat stelen Zo komt het huis vol te lig gen met gestolen spullen. Dan verschijnt de vader van Aldo, signor Pantalone ten tonele om te ver tellen dat beide gezinnen wegens ach terstallige betaling het huis moeten ver laten Dit schept zo n verwarring en desillusie, dat de oppercapitano orde op zaken stelt Spelers zijn Robert Ceelen; regie en muzikant. Hans Spin, Aldo; Fiel|a Drummer. Cretia. Eric Bouman, capita- no's en Pantalone; Jan de Bruijn, Fritel lo en Stella Werner. Licetta. Vrijdag 8 januari. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijzen: 6 gulden; houders van een CPJ of 65 plus- kaart 5 gulden. S.V.A. JEUGD ACHTERVELD - Het program ma voor zaterdag 9 jartuari ziet er als volgt uit: Junioren: Achterveld A1 - APWC A1 14 30 CJVV B1 - Achterveld B1 15.00 Soest B4 - Achterveld B2 15 00 Achterveld C1 - SEC C1 15.00 Achterveld C2 - Hoogland C313.45 Achterveld C3 - Baarn C4 13.45 Pupillen: Achterveld D1 - IJssel. vogels D2 13 00 IJsselm vogels D5 - Achterveld D2 13 00 Achterveld D3 - Baarn D4 12 00 Quick E1 - Achterveld E1 12 00 Achterveld E2-Quick E4 13.00 VVZ'49 F1 - Achterveld F1 11 00 Meisjes: 't Goy - Achterveld 10.00 Achterveld - Minerva 11.00 cup Vrijdag 8 januari: 19.00-23.00 uur bekervoetbal KNVB, de Korf 20.00 uur: ledenvergadering LTV Lockhorst in het clubhuis 20 00 uur: nieuwjaarsreceptie BVO, de Til. 21 00 uur; korfbal SKF-Antilopen. Veenendaal. Zaterdag 9 januari: 10.00-13.00 uur: 2e deel junio- rentoernooi BC Leusden. de Korf 13.00-16.00 uur handbalcompe- titie, de Korf. 16 00-20 00 uur korfbalcompeti tie. de Korf 14.30 uur: voetbal SEC - Roda, Soest. 18.30-19.30 uur; voor-inschrij ving prestatieloop. de Til. Zaterdag 10 januari: 10 00-14 00 uur: hockeycompeti- tie. de Korf 14 00-18.00 uur. handbalcompe- titie, de Korf 18 00-20.00 uur: hockeycompeti- tie. de Korf 10.00 uur: voetbal Achterveld - SIOS (d). Kerstenspark 14.30 uur: voetbal Roda - Ze bra's. BB-park. 14.30 uur: voetbal Maluku Muda - Achterveld, Barneveld 14.00 uur KPJ-prestatieloop, Don Bosco. 1.5 km (14 00 uur). 3 km (14.15), 5 km (14 47) en 10 km (14.45). Maandag 11 januari: 19.00 uur badminton Vitesse BVO. Breukelen de Amerikaanse films met Erroll Flyn. Een aanrader Te zien In Grand, 12 jaar. Een bataljon malle melden. (Les fil- les du régiment) Een uit 1978 daterende soldatenklucht van regisseur Claude Bemard-Aubert over een speciaal vrouwenregiment in het Franse leger, dat ingeschakeld wenst le worden bij de manoeuvres van hun mannelijke legeronderdelen. Pi kante kazerne-humor voor de liefheb bers van dit genre. Obligate lol in de stijl „van dik hout zaagt men planken". Te zien In Grand (97 minuten. 16 jaar) An American werewolf In Londen. Regisseur John Landis werd met name Scène uit „Enter the Ninja". genverenigingen, zoals die van de heer Woudenberg en de zijnen te danken. „Convoy" is een redelijk gemaakte avonturenfilm van een Peckinpah, die zijn wildste haren kwijt geraakt schijnt te zijn. Minder geweld en méér humor, dus. (Cinema, 16 jaar) The fox and the hound (Frank en Frey). De nieuwste „avondvullende" te kenfilm uit de Walt Disney-studio's rond een jong vosje dat opgroeit met een jonge jachthond Twee dieren, die later eikaars vijanden moeten zijn. Een te kenfilm in een gewaardeerde traditie van „Bambi", en „The lady and the tramp". Amerikaanse perfektie gedom peld in schitterende kleurenkombina- ties. Een harmonisch sprookje met een moralistische ondertoon Maar afge zien daarvan knap, pretentieloos amu sement voor jong en oud Te zien In Cinema (alle leeftijden) Enter the ninja. Film uit de nieuwe reeks produkties rond de befaamde Ja panse zwaardvechters en duivelskun stenaars. voortkomend uit de traditie van de al even befaamde Samourai (Euro, 16 jaar). David Naughton in An American werewolf in London'' I vier vuisten hebben de tropen- Ier. De nieuwste knok-komedie met - Spencer en Terence Hill onder re- ^van Sergio Corbucci Hoewel de van dit edele duo vrijwel altijd volle (ft; trekken, is deze aflevering beter ^kwaliteit dan de vorige. Dat is voor L>deel te danken aan regisseur Cor- <Üi die net een tikkeltje intensiever te i«c gaat dan zijn minder fantasievolle ^iga's Wat niet wegneemt, dat het Tftdsnelle knokken van Spencer en hoofdmoot vormt en dat kan wel gaan vervelen als men er geen a^fieke liefhebber van is. Te zien In (90 minuten, alle leeftijden). 9 ben Joep Meloen. Het speelfilm- tjut van André van Duin als een ifcgekke pianostemmer met artistie- r AMERSFOORT - Filmagenda do 7 januari t/m woensdag 13 jan Grand, 033-14632, Snoukaertlaan 4. De vier vuisten hebben de tropenkol der, dag 1 30-7 00-9 45 uur. Zo 2 00- 4 30-7 00-9.45 uur Alle leeftijden Grand. Ik ben Joep Meloen dag 1 30-6 30- 9.15 uur Zo 1 30-4.00-6 30-9.15 uur. Alle leeftijden Grand. Raiders ol the lost Ark dag 1 30-6.45- 9 30uur Zo. 1 45-6.15-6 45-9.30uur, leeftijd 12 jaar. Grand. Een bataljon malle meiden dag. 1 30- 6 45-9 30 uur Zo. 1 45-6 15-6.45- 9 30 uur Leeftijd 16 jaar Cinema, 033-18900, Stadsring 30. An American werewolf in London Dag. 1 30-6 30-9.15 uur Zo 1.30-4.00- 6 30-9 15 uur Leeftijd 16 jaar Cinema. Convoy. Dag 6 45-9 30 uur Leeftijd 16 laar. Cinema. Frank en Frey Dag. 1.30 uur. Zo 130- 4 00 uur. alle leeftijden zijn en omdat hel een soort komedie is, verwachtte ik ook niet veel van de kritici In elk geval stelt het succes me in staat een tweede film te gaan-maken Hij wordt in juni opgenomen en zal een nog zwartere komedie zijn. Hij is gebaseerd op een toneelstuk van dezelfde scenario schrijver en gaat over een familie van 5 generaties van 20- 120 jaar oud, die leeft van grafdelven en de verkoop van lijkkisten - Zijn de karakters in „Wie zingt daar zo9" specifiek Joegoslavisch9 „De grondtrekken zijn universeel, maar er zitten wel specifieke trekjes in. Om dat universele te laten werken, moet je het kleuren met een lokale mentaliteit, maar de hele film is ook erg gestileerd; hij is niet realistisch, maar heeft een gevoel van realisme, dat is belangrijk. De achterliggende gedachte is dat het reële irreëel kan zijn. Ik wilde onrealis tische kanten van een gewone situatie laten zien. Alle gebeurtenissen zijn denkbaar, maar niet waarschijnlijk - Met films als „Het vlot van Meduse en „Wie zingt daar zo?" ziet het er naar uit, dat in Joegoslavië eindelijk weer iets nieuws gebeurd „Er komt nu een hele nieuwe generatie aan bod. We hebben een lange periode achter de rug met films die zowel bij de kritiek als bij het publiek geen succes hadden Door onze successen, verliest de oudere generatie nu duidelijk hun macht. Met deze veranderingen kun nen we alleen maar blij zijn (De Filmkrant, juni 1981 - „Wie zingt daar zo9za tot en met di. Filmhuis Appelmarkt. 20.15 u Asphaltnacht - 1980 Produktie Tura- film Munchen Berlin Regie en scena rio Peter Fratzscher. Camera Berndl Heinl. Muziek Lothar Meid Met Gerd U Heinemann. Thomas Davis. Ralf Hermann e v a. Kleur. 90 minuten. Filmhuis Appelmarkt, zaterdagavond. 23 00 uur. Op een nacht ontmoeten Angel (30 jaar) en Johnny 17 jaar) elkaar in West- Berlijn. Ze zijn allebei gitarist, maar van verschillende generaties Angel is van de generatie '68. Johnny van de punk generatie. Gedurende die nacht komt het verschil tussen beiden sterk naar voren Angel rijdt rond in een snelle sportwagen, bezit met vrienden een studio en behoort zo langzamerhand tot de gevestigde orde Johnny daar en te gen moet daar helemaal niets van heb ben Meerdere malen loopt hij weg. als hij verhalen van „die ouwe zakken" moet aanhoren Toch is het de rock'n roll die de twee muzikanten steeds weer bij elkaar brengt Tenslotte ontstaat een song en vriendschap, die de volgende ochtend wreed wordt verstoord jjfeon Ford als Indiana Jones en Ki Me in „Raiders of the Lost Ark". D aspiraties. De Van Duin-liefhebbers 'en behoorlijk aan hun trekken in l| pretentie-loze lach-of-ik-schiet- ^edie van eigen bodem, ook al zou 1 betere regisseur dan Guus Ver- $je.jc,.er wellicht toch net iets beters *tiebben gemaakt. „Joep Meloen" is aaar liefsrzeventig theaters te zien fél is'éen Nederlands record, zoals >'het aantal bezoekers wel een Ne- inds record zal worden. André van Kis nu eenmaal niet stuk te krijgen. Iind, alle leeftijden). 4 Riders of the lost Ark. Bijzonder 5ltef gemaakte avonturenfilm van ds Bond-achtige allure van regis- ïlSteven Spielberg, naar een scéna- ban George Lucas, die de film ook pceerde. Met Harrison Ford als 8|keiharde. romantische, allesover- jtnde en onoverwinnelijke held, die a wat te verduren heeft tijdens zijn eten jacht op de Ark des Verbonds '^berg en Lucas lanceren in deze griende avonturenfilm „oude stijl" jjlange reeks boobytraps en onver ste barricades en gebruiken alles de Hollywoodse filmmakers tot nu aan trucs hebben bedacht. Een terende mengeling van keihard "ftuur, humor en inventiviteit, over- h met het vooroorlogse sfeertje uit Allen als Marion in een benarde befaamd door zijn schitterende kome die „The Blues Brothers". „An Ameri can werewolf in Londen" is echter alles behalve een komedie, ook al lijkt het er in het begin misschien wel wat op. Lan dis kreëerde een spannende, inventie ve horror-thriller, daarbij bijgestaan door make-up-tovenaar Rick Baker, die een monsterlijke, maar realistische weerwolf wist te scheppen. Een prima film voor de liefhebbers van de betere horror Een aanrader. Te zien In Cine ma 1, 16 jaar. Convoy. Met in de hoofdrollen Kris Kristofferson en Alt Macgraw is deze week de film „Convoy" van regisseur Sam Peckinpah terug in Amersfoort. Het is het verhaal van vrachtwagen chauffeur Rubber Duck (Knstofferson), die in opstand komt tegen de korrupte politie, die hem in zijn werk ernstig be lemmert. Hij weet een heel konvooi vrachtwa gens achter zich te krijgen die een gi gantische protesttocht door het land houdt Nationale Garde en het leger moeten er tenslotte aan le pas komen om de op standige vrachtwagenchauffeurs weer in het gareel te knjgen. Aan deze film hebben we de hedendaagse vrachtwa- Euro, 033-33655. Stadsring 32. Enter the ninja Do., vr. ma di 1.30- 6 45-9 15 uur Woe. za 6 45-9 15 uur Zo 1.30-4 15-6 45-9 15 uur Leeftijd 16 jaar Duo, Westsingel 7. Jong, groen en toch rijp Dag 2 15- 7 15-9 30 uur Zo 2.15-4 30-7.15- 9.30 uur Leeftijd 18 jaar Duo. The chain reaction. Dag 2 00-7 00- 9.15uur Zo. 2 00-4 15—7 00-9 15uur. leeftijd 12 jaar KINDERVOORSTELLINGEN Euro, tel. 33655. Kuifje en de zonnetempel Za en woe 1.45 uur. Alle leeftiiden NACHTVOORSTELLINGEN Vr. en Za. 23.45, 24.00 uur. Airport 80, leeflijd 16 jaar RESERVEREN NINGSTIJDEN EN KASSAOPE- Grand, Cinema en Euro. Dag 100 tot 2.30 en 6.00 tot 10.00 uur Zo 1 00 tot 10 00 uur Speciale 65+ regeling. 65 plussers krijgen op ma di en woe 50% reductie op de toegangsprijs Niet alleen in februari tijdens Film Inter national, maar ook net in Cannes was de Joegoslavische film „Wie zingt daar zo9" van Syan een grote verrassing De film volgt de busreis van een aantal zeer vreemde types vanuit de provincie naar Belgrado, tijdens de laatste wereldoor log Verrassend aan de film is met name de absurde en bittere humor. Kon Syan niet in Rotterdam aanwezig zijn. in Can nes was hij wel. waar hij onder meer het volgende vertelde „Nadat ik de kunsta- kademie had gedaan ben ik aan de film- akademie van Belgrado regie gaan stu deren Daarna heb ik een paar jaar bij de televisie gewerkt Veel jongeren die van de akademie komen, werken free lance voor de t v Het betaalt weliswaar niet zo goed. maar het is in Joegoslavië gemakkelijker voor de t v te werken, dan een korte film te maken. Ik heb een paar korte t v -films gemaakt met de zelfde tragi-komische inhoud als „Wie zingt daar zo9" Daar voel ik me het meest toe aangetrokken.' - Hoe kon je je eerste film maken? „Het begon als een projekt voor de t.v.. maar ontwikkelde zich langzaamaan tot een speelfilm. Met het scenario kwam ik bij een producent, die zat te wachten op iemand met een eerste film. omdat dat bij ons extra gestimuleerd wordt. Daar bij had ik het voordeel dat ik al wat erva ring had. - Hoe is je film in Joegoslavië ontvan gen9 „Zowel bij de kritici als bij het publiek was het een enorm succes. Het is de op drie na best bezochte film met 1,3 mil joen bezoekers. Eigenlijk verwachtte ik dat helemaal met. omdat ik dacht dat deze humor niet zo geaccepteerd zou

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11