"w/r A m CJ akkoord met overeenkomst Claeverenblad Benzinestation bij Hamershof Plannetje voor zoekroute auto's in De Biezenkamp Zondagmiddag open dag Latent Talent lZ Zaterdag knotten is! Kerst bomen verbrand S fiD BDU BOUW START MEDIO DIT JAAR Vandaag in de Leusder Krant TEN NOORDEN VAN 'T ERF L Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST: FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? DONDERDAG 7 JANUARI 1982 - 13e JAARGANG NO. 76 ■J •(HM JL nr Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 1033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B D U. B.V. fan één onzer verslaggevers) LEUSOEN - De gemeenteraad Is dinsdagavond in een extra raads- irgadering akkoord gegaan met een overeenkomst tussen de ge- taente en bouwmaatschappij Bredero ten aanzien van de realisatie Kt de wijken Claeverenblad en Wildenburg. De goedkeuring van de led aan deze zogeheten realisatie-overeenkomst betekent in hoofd- Mk dat Leusden circa 63.000 vlerkante meter grond voor 11.900.000 lilden aan Bredero gaat verkopen. Deze maatschappij start medio II jaar met de bouw van bijna 500 woningen (koop en premiehuur) in tareverenblad en Wildenburg. De behandeling in de raad van i overeenkomst duurde bijna an- irhalf uur en dat was langer dan »nigeen had verwacht. De Leus- ense raadsleden bleken hun huis- •rk goed gemaakt te hebben, •an! er kwamen nogal wat vragen a tafel die met name betrekking dden op de tekst van de realisa- overeenkomst. Een zaak die de dige aandacht kreeg was een bij- ie over de criteria wie in aanmer- g komen voor een huis in de Be nieuwe wijken. In de tekst iat, dat behalve Leusdenaren en roners van de regiogemeenten k eventueel mensen uit andere meenten in aanmerking kunnen komen En over dat laatste „uit an dere gemeenten", viel Jan Jacobs van de PKL-fractie. Volgens hem kan het niet de bedoeling zijn dat inwoners van andere dan regioge meenten in aanmerking komen voor een huis in Claeverenblad en Wildenburg. „Dat zou tegen het be sluit over de versnelling van de Tweede Fase zijn", meende Jan Jacobs. Het is namelijk zo, dat wanneer iemand aan de beroemde Vijf Vinger Theorie (VVT) of de Re gionale VVT voldoet in Leusden kan komen wonen. Burgemeester J. Rademaker antwoordde het PKL-raadslid dat aan de zinsnede „uit andere gemeenten" in de biila- ge niet zo zwaar getild moet wor den. „Het is heus geen principe zin. Men moet het zo zien, dat als er een paar woningen in Claeveren blad en Wildenburg onverkocht blij ven, die vervolgens onder de aan dacht van mensen uit andere ge meenten gebracht kunnen worden. Waarschijnlijk praten we hier dan over één procent van het aantal woningen", aldus de burgemees ter. Wethouder Jan Wagenaar vul de hem aan en zei. dat een dergelij ke verkoop beter is dan leegstand waar niemand wat aan heeft Jan Jacobs en ook Rinze Bloem- hof (D'66) konden zich echter niet vinden in de uitleg van het college. Het socialistisch raadslid drong aan op een nadere nuancering van de zinsnede ..uit andere gemeen ten" Jacobs stelde voor die te wij zigen in ..en in nader overleg met eventuele andere gemeenten" Dit om dus te voorkomen dat zomaar mensen van buiten de regio zich in Leusden vestigen Zijn voorstel tot wijziging van de tekst werd met ne gen tegen acht stemmen aangeno men. OMZETTINGEN In de twee nieuwe wijken Clae verenblad en Wildenburg zullen tussen medio 1982 en medio 1984 circa 1100 woningen worden ge bouwd. De woningstichting Leus den neemt van dit aantal 625 wo ningen voor haar rekening Drie kwart hiervan wordt gemêleerd tussen de koop- en premiehuurwo ningen gebouwd. Het resterende kwart krijgt een plaatsje nabij de monumentale boerderij t Clae verenblad In de realisatie-overeenkomst is de mogelijkheid opgenomen om bepaalde typen woningen om te In het plan Claeverenblad Wildenburg vormt deze zogeheten gestapelde bouw in een halve cirkelvorm een markant punt. Tegen deze bouw in vier lagen bestaat echter van de kant van de CD A-fractie in de raad nogal wat oppositie De Leusdense christen-democraten zijn niet bepaald gecharmeerd van deze hoogbouw, zoals zij dat noemen In de commissie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening wordt daarom volgende maand nog eens uitvoerig gepraat over dit onderwerp en de financiële konsekwenties voor het plan als de gestapelde bouw verdwijnt. zetten in andere typen Bijvoor- ningen worden, premie-B-huizen beeld, vrije sectorwoningen kun- veranderen in premie-A-huizen en nen geschakelde vrije sectorwo- premie-A kan woningwet worden. Met het bouwrijp maken van de grond in Claeverenblad en Wilden burg wordt op 1 februari begonnen. - Noodlokalen afgebrand 3 - Wagenaar weer naar Den Haag3 - 65 jaar gereformeerde kerk InDeGlind 5 -Sport7 - Loep op Leusden 9 - Kantlijn 9 - Medische diensten9 -Film11 - Autonieuws 12 Zaterdag: 944223. Zondag: 944541. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een warenhuis, een postkantoor, een benzlne- verkoopstatlon en kantoren/woningen. Zo zou het nu nog braak liggende stuk grond op de hoek Noorderlnslag-Centrumweg bij de Hamershof er volgens de dienst gemeentewerken uit moeten gaan zien in de toekomst. Bij deze mogelijke bebou wing zou dan tevens voldoende parkeergelegenheid moeten komen. Dit uiterst pril plan werd dinsdagavond in de vergade ring van de raadscommissies Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening gepresenteerd. De komst van een postkantoor (ter vervanging van het nood- gebouwtje aan de Torenakkerweg) en een pompstation is zo goed als zeker. De PTT heeft ulgewerkte plannen om eind dit Jaar of begin volgend jaar met de bouw van een nieuw postkan toor te beginnen. De gemeente heeft vergevorderde contacten met een oliemaatschappij voor de vestiging van een tanksta tion nabij de Hamershof. De bouw van een klein warenhuis ligt zoals bekend wat moei lijker. De gemeente heeft wel gesprekken gevoerd met de Hams, maar concrete plannen zijn er nog niet. Onlangs liet het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) in een rapport weten, dat een Hema-achtig warenhuis met een oppervlakte van 1500 vlerkante meter levensvatbaar Is in Leusden. In het plan van de dienst gemeentewerken voor de invulling van de hoek Noorderinslag-Centrumweg zou het warenhuis aan de kant van de Hamershof moeten komen liggen, het post kantoor In de richting van de Centrumweg en het benzinesta tion meer langs de Noorderinslag. De ruimten daar tussen zouden bestemd kunnen worden voor kantoren/woningen. LEUSDEN - Als het weer het telaat, dat Is wanneer er geen neeuw ligt, gaat de knotgroep instaande zaterdag weer aan •t werk. Van 9.00 tot 12.30 uur lorden er overjarige elzensin- •Is afgezet bij Koepon, Roo van Jdewerettlaan 2, Leusden-Zuid. ledereen die het behoud van het mdschap een warm hart toe- raagt en eens lekker in de buiten icht wil bezig zijn, is van harte wel- om. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met: Jan Westerhof, tel. 944873 of Dik Leunis, tel. 942902. OnafhanKelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusperheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSOEN - Gisteravond (woensdag) gingen de laatste tastbare herinneringen aan kerst, namelijk de kerstbomen, onder toeziend oog van de brandweer in vlammen op. Traditiegetrouw organiseerde de gemeente in samenwerking met de brandweer dit jaar weer tweeofficiëlekerstboomverbrandingen, één in Achterveld en één in Leusden-centrum. Om het extra aantrekkelijk te maken was er een loterij aan vastgekoppeld. Voor iedere boom die werd ingeleverd, ontving de brenger een lot. In totaal werden er in de gehele gemeente twintig pnjzen ter beschikking gesteld en dertig extra prijzen. Degenen die de extra prijs hebben gewonnen, mogen een keer met een brandweerwagen mee (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een zogenaam de zoekroute voor automobilis ten in het winkelcentrum De Biezenkamp. Dat plannetje werd dinsdagavond in de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning gelanceerd. Aanleiding hiervoor is de nogal moeilijke bereikbaarheid voor auto's van het winkelcentrum. De zoek route moet ervoor zorgen, dat de twee parkeerplaatsen bij De Biezenkamp, een aan de west en een aan de oostkant, onder ling met elkaar worden verbon den. Het Is de bedoeling de zoek route tussen de belde parkeer plaatsen langs het Chinees restaurant In het winkelcen trum te laten lopen. De opzet is om automobilisten die een vol le parkeerplaats aantreffen via deze route naar de andere kun nen uitwijken zonder helemaal om te hoeven rijden. Daarmee wordt dan ook het risico enigs zins uitgesloten dat men dan maar besluit om niet in De Bie zenkamp de boodschappen te doen. De aanleg van de mogelij ke zoekroute houdt verband met het ontwerp-bestemmlngs- plan voor het winkelcentrum. Daarin wordt onder meer voor gesteld om in de zuidkant (op de plaats waar nu boomgaard ligt) een parkeerplaats aan te leggen en op kleine schaal be bouwing mogelijk te maken. Deze bebouwing zal niet be staan uit winkels, maar uit ge bouwtjes voor onder meer klei ne ambachtelijke bedrijven. Daarbij is het bovendien moge lijk om de tweede laag van deze pand jes te bestemmen voor zes kleine woningen van circa 75 vlerkante meter. Deze wonin gen kunnen waarschijnlijk in de premie-A-regeling vallen. Ar chitectenbureau Hopstaken/ Van Eys heeft inmiddels teke ningen klaar voor de bebou wing in de zuidkant van De Bie zenkamp. HINDERNISSEN Rlnze Bloemhof (D'66) liet in de commissievergadering we ten moeite te hebben met de voorgestelde zoekroute In het winkelcentrum. „Waarom nou? Nu de Asschatterweg en Ha- mersveldseweg minder inten sief worden gebruikt door de komst van de nieuwe rondwe gen In Leusden, kunnen die toch worden gebruikt als zoek route. Het zijn maar kleine stuk jes die de automobilisten moe ten omrijden van de ene par keerplaats naar de andereal dus Rinze Bloemhof. Hij kreeg steun van Harm Offereins (SGP/GPV). Hij zei: „Het lijkt mij beter de Asschatter- en Ha- mersveldseweg als zoekroute te bestem/tien. Als hierin nog LEUSDEN-Zondagmiddag 10 januari houden leden van de werkgroep Latent Talent een „open dag De manifestatie vindt plaats In boerderij „Groot- Krakhorst", Bolderikhof 18 in Leus.-ten-centrum. De „open dag" wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden In de diverse ruimten waarover de boerderij beschikt. Belangstellenden kun nen zich laten Informeren over oude en nieuwe cursussen aan de hand van exposities en de monstraties. Ook is het veelal mogelijk een gesprekje te heb ben met de diverse docenten, welke gedurende dit seizoen zijn verbonden aan Latent Tclent. Het voorjaarsprogramma van de werkgroep telt 55 cursussen, van uiteenlopende aard De cursussen worden In Leusden-centrum, Leus den-Zuid en Achterveld gegeven Er zijn cursussen die gegeven wor den in de morgenuren, 's middags en ook 's avonds In veel gevallen gaat het om cursussen waaraan el ke beginneling mee kan doen. er zijn echter ook enkele cursussen opgenomen welke beschouwd kunnen worden als een voortzet ting van een eerder gegeven cur sus Het is mogeli|k om zich tijdens de „Open Dag" voor een cursus te laten inschrijven Veelal zal men dan direct horen of er al dan niet plaats is op de cursus van zijn ot haar keuze De werkgroep Latent Talent hanteert echter eén strakke re gel: de Inschrijving dient ge paard te gaan met gelijktijdige betaling van het verschuldigde cursusgeld, dit om een omslach tige administratieve afwikkeling te voorkomen. Zoals te doen gebruikelijk zal de bar van de boerderij geduren de de manifestatie open zijn voor een verfrissing. I Wi J Lei SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928 wat hindernissen worden ge legd, kan het doorgaande ver keer nog meer worden ge weerd. Dan ontstaat gelijk de mogelijkheid om van de toe gang tot de parkeerplaatsen aan de Asschatterweg een ge lijkvloerse kruising te maken, zodat de automobilisten geen lastige capriolen meer hoeven uit te halen om de parkeerplaat sen daar op te rijden". Gerrlt van Tiet (VVD) was een andere mening toegedaan. Hij ziet een zoekroute in De Biezenkamp wel zitten. „Volgens mij is dit een goed middel voor de door stroming van auto's naar de parkeerplaatsen. Daarmee voorkom je moeilijke situaties als de parkeerterreinen vol zijn", zo meende Gerrlt van Tiet. Wethouder Jan Wagenaar liet op de valreep van de discussie weten persoonlijk voor een zoekroute In de noordzijde van De Biezenkamp te zijn, dus langs de daar gelegen wonin gen. „Dat is volgens mij de meest aanvaardbare oplos sing, omdat we dan niet in con flict komen met de fietsroute voor scholieren door het win kelcentrum", aldus de wethou der. De bewoners van de wo ningen aan de noordzijde zijn echter op voorhand tegen deze oplossing. VAN DEN HEUVEL S DANSCENT8UM LEUS DEN Heden Inschrijving Voorjaarscursus Ballroom Latin-Amarican. Aanvang vanaf 22 Januari. Club- en Privé-lessen Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1