)rie noodlokalen door brand verwoest Wethouder met plan houten woningen naar minister van Dam Haaien zwommen in Nieuwegein Nimmerdor wedstrijd ■eusder k euterspeelzaal Blijhof II in problemen SÉiili NCVB bijeenkomst Leusder Krant; Vergadering welzijn i FOTO-KOPIE NODIG? JUWELIERSZAAK TEUNISSEN ONDERDAG 7 JANUARI 1982 plaatselijk nieuws .EUSDEN - Een felle brand eft gistermorgen vroeg e noodlokalen aan de loussesteeg in as gelegd. >t drie blusauto's was de andweer om ongeveer tart over zeven aanwezig, iar van de lokalen is vrijwel 3ts meer over. Twee loka- i stonden sinds enige tijd »g, een derde was in ge- jik door peuterspeelzaal (hof II. Al het materiaal van de peuters is verloren ge gaan. De juiste oorzaak van de brand staat nog niet helemaal vast, maar men vermoedt dat dit gezocht moet worden in een oververhitting van een gaskachel De technische recherche van de rijkspolitie die gisteren aan het eind van de ochtend voor onderzoek naar de Smoussesteeg was geko men werd in haar werk vertraagd omdat het vuur tussen de middag weer enigszins oplaaide. Zeker is dat dit is aangestoken door jonge lui. De schade staat nog niet vast Vandaag zal er een inventarisatie worden gemaakt van verloren ge- gane spullen. De sloopwaarde is wel al getaxeerd en deze bedraagt een 6000 a 6500 gulden Volgens de heer Upperman, hoofd van de afdeling bouwkunde van de ge meente zal de omvang van de schade ,,gauw twee ton" zijn De twee lokalen die leeg ston den, waren voorheen in gebruik ge weest bij de openbare school De Heerd De Heerd maakt nu gebruik van drie van de vier lokalen die door de 5e PC school werden be zet, maar vrijkwamen toen deze school haar nieuwe gebouw be trok. Siem Lakeman, hoofd van de afdeling VN/elzijn en Onderwijs van de gemeente deelde des gevraagd mee dat Blijhof nu de beschikking kan krijgen over het lokaal aan de Smoussesteeg dat momenteel vrij staat HULP VOOR BLIJHOF Peuterspeelzaal Blijhof II zit goed met de handen in het haar. Al het speelgoed en materiaal van de ze peuterspeelzaal ging teniet Het was woensdagmiddag dan ook nog de vraag of de speelzaal vanoch tend doorgang kon vinden. Ze wa ren gistermiddag druk bezig om het ter beschikking gestelde noodlo- kaal in te richten, maar de vraag was nog of er materiaal zou zijn om de peuters bezig te houden. Het bestuur van Blijhof doet dan ook een beroep op iedereen om over tollig, geschikt speelgoed en ander materiaal af te staan ten behoeve van Blijhof II, zodat de leidsters zo spoedig mogelijk weer optimaal aan de gang kunnen gaan en de peuters er niet teveel onder zullen lijden Ook kan men Blijhof II finan cieel steunen door een gift over te maken op bankrekeningnummer 33 59 66 020 of op het postgiro nummer 27 81 35 t.n.v. Blijfhof II. deze week in de gemeente ACHTERVELD Vrijdag 8 januari 20.00 uur: Kla- verjastoernooi De Hessenkar. Zondag 10 januari 11.30 uur: Frühshoppen, D'Ouwe Peerdestal. Dinsdag 12 januari 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw. Woensdag 13 januari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Vrijdag 8 januari 19.00 uur: Tie neravond, De Til, Hamersveldse- weg Vrijdag 8 januari 20.15 uur: Val- leiconcert, N.H Kerk, Arnhemse- weg Vrijdag 8 januari 20.30 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst VVD. "t Ros Beijaart Zondag 10 januari van 14.00 tot 16.00 uur: Open dag Talent Latent. Groot Krakhorst. Maandag 11 januari 19.30 uur: NCVB-centrum bijeenkomst. Dien stencentrum, Burg de Beaufort- weg. Maandag 11 januari 20.00 uur: KPO-avond. Blijhof, Ansfnduslaan Maandag 11 januari 20.00 uur: Onderwijs en Welzijn, raadszaal. Maandag 11 januari 20.00 uur: Coórdinatieteam CML, Hamers- veldseweg 5. Dinsdag 12 januari 20.00 uur: Verkeer, expositieruimte Zwarte- weg 16a. Woensdag 13 januari 20.00 uur: Werkgroep Naamgeving, commis siekamer, Burg. de Beaufortweg Woensdag 13 januari 20.00 uur: Financiën, raadszaal. Donderdag 14 januari 20.00 uur: Midden- en Kleinbedrijf, raadszaal. Burgerlijke stand GEBOREN 18 december 1981Marlies, d.v. G. J. Trap en J. H. C. Borst 20 december 1981: Ederik Lode- wijk Ernest, z.v. R. L. M. Tiessen en W D. Hastrich 20 december 1981 Björn Petrus Wilhelmus, z.v J A T. W. Pouw en C. J. M J. van Ophoven. 24 december 1981: Dirk Jan, z.v. D. D J. Verhagen en R P.C.Mens 25 december 1981 Christel Gerry Anna, d.v A H P van den Berg en J J. van Vuuren. 25 december 1981Vanessa Noël- le Walentina, d.v. M. A. Muller en M. H. Lamsvelt. GEHUWD 29 december 1981 P M Bokkers en J. W van de Burgwal 29 december 1981 C. M. van Dor sten en M J. E Gielen 30 december 1981 A. Boersma en G. A. Wessels OVERLEDEN 18 december 1981K van Hesse- lingen. oud 83 jaar 28 december 1981A. den Ouden, oud 88 jaar. Rozendaallaan 9 Leusden-C. fhankelijk nieuwsblad de gemeente Leusden. nt elke dinsdag en Verantwoordelijke redaktie: pen Vos Marnix Kreijns (pl. verv.] Pedaktie: Bertien Engelkens Paspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: yoor het dinsdagnum- jner tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- yveld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis I- (Van één onzer verslaggevers) .flnpifsrr LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar heeft een ge sprek aangevraagd met mi nister drs. Marcel van Dam van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over het plan voor 61 houten wo ningen in Leusden. Behalve de aanvraag voor het predi kaat „experimentele bouw" voor het plan (zie LK 5 jan.) zal in dat gesprek ook de mo gelijkheid aan de orde komen om de houten huizen in de premie-B-regeling te laten vallen. Wethouder Wagenaar gaat proberen dit er bij de mi nister door te drukken, zodat het nog aantrekkelijker wordt om een dergelijke woning te kopen. Eén en ander werd dinsdag in de raadscommis sie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening meege deeld. In de commissievergadering I werd duidelijk, dat het plan voor de 61 grotendeels vrijstaande houtwo- ningen in MunnikhoveBosveld steeds meer concreet gestalte krijgt. De leden van de raadscom missie kregen dan ook al een gede- I tailleerde verkavelingstekening voor de situering van de huizen te zien Of het plan inderdaad dit jaar wordt uitgevoerd zal echter nog van een heleboel factoren afhan gen, onder meer van de belangstel ling voor de houten huizen Op dit moment schijnt het aantal gegadig den al redelijk groot te zijn Maar tussen belangstelling en kopen zit altijd nog een behoorlijk verschil. De commissieleden kregen ver der te horen, dat als vervanger het bouwbedrijf Finnhouse de ge meente de firma Suomi Blokhut Bouw De Leeuw uit het Noordhol landse 't Zand in de arm heeft ge nomen. Zoals wij dinsdag meldden heeft Finnhouse, één van de drie mogelijke bouwers, moeten afha ken omdat ze met de prijs van haar huis te hoog zat Wethouder Wage naar liet weten, dat volgens de hui dige stand van zaken voor circa 89.000 gulden een houten woning (inclusief grond) gebouwd kan wor den. Vorig jaar ging de gemeente nog uit van een prijs van 80 000 gulden, een bedrag dat gewoon niet haalbaar is gebleken EEN SLAAPKAMER Het ontwerp van Suomi Blok hut Bouw laat een gelijkvloers huis zien met een woonkamer, open keuken, bijkeuken/ber ging, douche en een slaapkamer van tien vierkante meter. De bouw van de woning is geba seerd op een balken-principe. Net zoals de andere twee typen is ook dit vrijstaande huis bijzon der goed geïsoleerd. Nog even heel kort de voorge schiedenis. Begin oktober werd het plan voor de 61 houtwoningen offi cieel gepresenteerd, waarna de commissie OW RO het groene licht gaf voor de verdere uitwerking van het plan De huisjes op een kavel van circa 155 vierkante meter zijn bestemd voor alleenstaanden en $>lwèepersoonsnuishoudens pn de ze categorie kunnen dus ook be jaarden vallen). Behalve een ont werp van Suomi Blokhut Bouw zijn er tevens ontwerpen van het bouw bedrijf Vikinghus en het architec tenbureau Hopstaken/Van Eys, dat voor de bouw de Leusdense aan nemer Bouwmeester gecharterd heeft. Als het plan wordt uitgevoerd is het de bedoeling een mixture van alle drie de typen in Munnikhove' Bosveld neer te zetten. Verkavelingstekening voor de 61 woningen in Munnikhove/Bosveld. Zijgevel houten huis Suomi Blokhut Bouw. LEUSDEN - Sinds korte tijd heeft de heer Teunissen de juweherszaak van de heer Rosenboom in het winkelcentrum Hamershof overgenomen Aan de winkelruimte werd door de nieuwe eigenaar niets veranderd, alles bleef bij het oude. Wel startte de heer Teunissen met een hele nieuwe collectie Omdat de heer Teunissen ook een eigen groothandel heeft, liggen bepaalde prijzen van juwelen lager dan anders het geval zou zijn geweest Behalve de winkel is er ook een vrij grote reparatieafdeling waar goudsmeden en horlogemakers ook antiekreparaties voor hun rekening nemen. De winkel wordt door de week door twee a drie man bemand terwijl in het weekend vier personeelsleden de klanten geheel en al tot hun dienst staan. Bijgaande foto toont het interieur Verloren en gevonden GEVONDEN Twee bankbiljetten Zeeuwse knoop-broche: wit blauwe sport schoen. merk Pong, 2 bankbiljet ten. VERLOREN Blauw giromapje met girobetaal kaarten, groene betaalpas: zwarte herenportemonnee met inhoud; 3 autosleutels in bruin etui; witte tas met 6 boeken; 8 schriften, agenda en etui. IE LEUSDER KRANT is een iltgave van de BDU-kranten- ombinatie te Barneveld. LEUSDEN De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling centrum houdt op maandag 11 januari haar jaarvergadering in het Dienstencentrum aan de Burgemeester De Beaufortweg. Aanvang 19.30 uur. Eerst worden de huishoudelijke zaken afgewerkt en vindt de be stuurswisseling plaats. Tijdens de pauze is er een verloting en na de pauze komt de heer Ton de Wijze uit Leusden iets vertellen over ..vakantie in de bergen" LEUSDEN - De raadscommis sie Welzijn en Onderwijs verga dert maandag 11 januari om 20.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgen de punten: 1 Opening. 2. Notulen. 3 Mededelingen. 4. Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet ten be hoeve van de R.K. kleuter school ,,De Rakkertjes" (aan schaf meubilair en hulpmidde len) 5. Subsidiëring Stichting Muziek school Leusden. 6. Huurovereenkomst Stichting Open Jeugd- en Jongerencen trum ..De Geut". 7. Benoeming leden bestuur ..Stichting Activiteitscentra Leusden" 8 Verbetering gymnastieklokaal te Achterveld. 9 Begroting 1982 Stichting Fe deratieve Bibliotheekvoorzie ning Leusden. 10. Bezuinigingsvoorstellen ad viesorganen enz. in relatie met begroting 1982 l 11 Rondvraag. I 12. Sluiting LEUSDEN/CENTRUM - Met de zwemclubs de Kwakel, UZSC, Vahalis en Aquarijn behoorden de Haaien op 3 januari tot de deelnemers aan de nationale vijfkamp in het Merwesteinbad te Nieuwegein. De allereerste wed strijd van het nieuwe jaar verliep vlot en met goede resultaten voor de Leusdenaren. Vooral op de 400 m. vrij werd veel tijdwinst geboekt door Marieke Woldman bij de dames en Marcel Fieseler bij de heren. Voorts werd door Gerlach Ja- I cobs (rug), Harold Holst (school). Ronny Baars (vlinder) en Frank Leusink (vrij) het clubrecord van I 4 29.5 tot 4 24 6 verbeterd. De Leusdense uitslagen waren, 100 m. vlinderslag dames. I.LonnekeKat 1 14.5 Mariëtte Leusink 1.16.0 Bianca Wesseloo 1.24 1 Idem heren: 1. Ronny Baars 1.01.9 2. Gerlach Jacobs 1.04.4 Frank Leusink 1.06.9 200 m. rugslag meisjes o/14. LonnekeKat 2.38.9 Esther Hulst 2.58.6 400 m. vrije slag dames. Ellen Salters 5.28.2 Marieke Woldman 5.30.0 Annemiek Tukker 5.32.7 Idem heren. Marcel Fieseler 5.00 8 Matijn van Went 5.02 8 200 m. wisselslag meisjes o/14. LisaGraansma 3 07 0 Erica Exterkate 3.10.0 Monique Botman 3.21.9 Idem jongens o/14. I.Tonny Wesseloo 2 51 8 De Haaien wonnen beide esta fettenummers. De dames In 5.09.1 de 4 x 100 m. wisselslag en de heren in 4.24.6 hetzelfde on derdeel, waarmee zoals eerder vermeld al weer een clubrecord sneuvelde. LEUSDEN - Zaterdag 2 januari hadden vier leden van de PC Nimmerdor een onderlinge wed strijd georganiseerd op het Nim- merdor-centrum, waar het een gezellige drukte was, en werden de volgende prijzen behaald. B-springen, cat. B-C: 1e Evelien Heiwegen. Polly, 2e Willie v Pluren, Sharon; 3e Erik Smink, Peggi; 4e Ankie Steen beek. Brigitte; 5e Sascha v d. Brink, Baldur en 6e Daphne Bar- tels. Fanny B-springen, cat. D: 1e Patty Reems. Shamrock; 2e Ilse Miggels. Jacky; 3e Marjan v. Daatselaar. Silver; 4e Jeannice Massar. Krijn; 5e Ankie Steen beek, Bonny en 6e Jolanda Free- de. Fabula. L-springen, cat. B-C: 1e Cornelie Pries, Pasja en 2e Annebeth Pries, Skinny. L-springen, cat. D: 1e Alie v. d. Pol, Bianca; 2e Cla- dia Zwan Khazib en 3e Ellen Steenbeek. Iris M/Z-springen: 1e Hage Volbeda, Master; 2e - Niels Volbeda, Ankie; 3e Joan Kempkes, Toski en 4e Ageeth Pries, Pepijn Ook was er nog een prijs voor de best verklede ruiter/amazone. 1e Niels Volbeda. 2e Hage Vol beda; 3e Annebeth Pries; 4e An kie Steenbeek; 5e Evelien Heiwe gen; 6e Jeannice Massar en 7e - Joan Kempkes. Er werd ook nog een pechprijs uitgedeeld en wel een zak biks die gewonnen werd door Jeanet van Willigenburg.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3