Kantlijn ientje [iet Jan El Salvador Inspraak Overdwars Verschil Markt >PORT SPAANS DONDERDAG 7 JANUARI 1982 Loep op Leusden daktle: Marnlx Kreyns; dragen: Frits van Breda en spar van Loo. )e jaarwisseling hebben we al er bijna een week achter ons jen. De enkele oliebol die nu jergens op een schaal ligt zal sngzamerhandwel jedroogd zijn. Bij de zwem- waterpolovereniging „De jlen" maakt men de balans op i de verkoop van de zenden oliebollen welke door Willigers gebakken en kocht zijn. lit verkopen gebeurde in veel rallen door de jeugdleden van Haaien. Niet iedereen bleek lteraf erg gelukkig met de ig van zaken. Zo kwam ons iverhaal ter ore van een tere Edwin, tien jaar oud en ds enkele maanden lid van de isdense zwemvereniging, win zag kans om ten bate van iclub ruim vijftig zakjes ibollente verkopen. Jij het uitventen ging er echter s mis. Weliswaar kreeg hij bij lenkele aardige meneer of ivrouw een fooitje voor „zijn sarpot", aan het eind van zijn tdgang kwam hij tot zijn grote Burstelllng een tientje tekort, t ligt voor de hand dat Iemand italleen gratis oliebollen heeft geten, maar er ook nog een iln bedrag aan geld aan heeft ergehouden omdat er arschijnlljk verkeerd geld ug Is gegeven, nmiddels heeft Edwin al rgezegd zijn „fooien" in ieder val aan de Haaien over te Iken. Het zou echter nog rdlger zijn als iemand die een jet van tien gulden over heeft houden, na het kopen van de Bbollen of het tientje voor de isdeur vond, zich even meldt, n telefoontje naar de Leusder ant is voldoende. Tot slot, de nitragedie heeft zich jespeeld in de Wilgenlaan, Idoomhof, Esdoornhof of Idenlaan. jheeft het niet gedaan. Rinze oemhof heeft zich, ondanks n toezegging aan Judith >sch, niet aangemeld als lid n de Unie van Vrijwilligers VV). We zagen de fractieleider n D'66 In de Leusdense meenteraad afgelopen ndagopde auwjaarsreceptie van irgemeester en wethouders, we hoefden hem er niet eens I ar te vragen. Hij kwam het zelf ibiechten. loemhof„Ik heb contact had met mensen van de UW te horen gekregen dat een maatschap 6)50 kost. Dat is dus geen punt, maar armee ben je er nog niet. Het is bedoeling dat je dan jelmatig iets doet, hè. Nu ten er Inderdaad ook wel innen bij de UW, maar dat zijn emaal vervroegd ensioneerden of gewoon pensioneerden, in ieder geval nsen met veel vrije tijd. En dat iu zo jammer, Ik heb niet zo II vrijetijd. Dus ik heb het toch Br niet gedaan." Zei een omstander, die het aanhoorde: „Bloemhof, dat is weer net als In de raad: eerst praten en dan pas denken. Maar als je een vent was geweest had je het gedaan. Dan had je die contributie betaald en dat was je twee keer in de maand bij mij af komen wassen. Dat gaat dus niet door. Overigens blijft de heer Bloemhof warme belangstelling houden voor de U VW, de Unie van Wethouders. Als hij er maar niet te laat achter komt, dat je daar ook iets voor moet doen. Overigens meldt Bloemhof dat hij zich wel als donateur van de UW heeft aangemeld. Bloemhof: „De voorzitter van de UW deelde ml j mee dat Ik de derde donateur ben. Misschien dat mijn aanmelding meerderen over de drempel zal helpen om zich eveneens als donateur aan te melden." Over wethouders gesproken. In het college bevindt zich nog Immer Jan Mandemaker, wethouder van financiën en lid van geen enkele partij. Was lang lid van de Partij van de Arbeid, maar stapte er begin vorig jaar uit, na een conflict met de plaatselijke afdeling van de partij. Daar Jan zich nog bij geen enkele andere partij of groepering heeft aangesloten - beter: lijkt te hebben aangesloten - ligt het idee voor de hand, dat de wethouder aan de laatste maanden van zijn politieke carrière bezig is. Maarmisschlen ligt dat allemaal toch een beetje anders. Jan zelf wekt in ieder geval de Induk van plan te zijn om wel aan de gemeenteraadsverkiezingen deel te nemen. Dat ging als volgt. Een van onze medewerkers schudde de leden van het college tijdens de nieuwjaarsreceptie de hand en wenste de heren Wagenaar en Van Woudenberg een goed verkiezingsjaartoe. Tegen Mandemaker zei hij: „Dat hoef ik u niet meer te wensen, hè. Mandemaker: „Waarom niet?" - „Omdat u toch niet meer meedoet aan de verkiezingen". Mandemaker: „Maar ik doe wel degelijk mee". - „Bij welke partij dan?" Mandemaker: „Dat zullen jullie nog wel merken". Wij zijn zeer nieuwsgierig. Op zaterdag 23 januari a.s. organiseren het Chili Komitee, het El Salvador Komitee en het Latijns-Amerika Komitee een PENA-.avond In de „Drietand" Neptunuspleln 1Amersfoort. Dit alles t.b.v. de vrijheidsstrijd In El Salvador. In het programma van deze avond zijn opgenomen optredens van: - „Beroerd", zang en kabaretgroep met een speciaal Latijns-Amerika programma. - Chileense dansgroep „Huelen", met volksdansen uit Latijns-Amerika. - „Tepuhani",ditlsdeenlge muziekgroep die buiten El Salvador werkzaam is. - een spreker van het El Salvador Komitee Nederland zal in gaan op de huidige gang van zaken in El Salvador. Verder zijn er Latijns-Amerikaanse hapjes en drankjes te verkrijgen en zijn er Informatie-stands van verschillende Latijns-Amerikaanse landen. Er is tevens een fototentoonstelling die een beeld geeft van de schrikwekkende gebeurtenissen in El Salvador. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. De kaarten kosten 7,50 (inclusief een glas en empanada gevuld Chileens broodje) en zijn te verkrijgen aan de zaal en tevens op de volgende voorverkoopadressen: in Amersfoort, De Algemene Boekhandel, Leusderweg 184; boekhandel Veenendaal, Langestraat 33; de Linkse Boekhandel, Zuidsingel 45; MOS-winkel, Leusderweg 12; Okapi, Bloemendaalse Binnenpoort 12. Wij hopen dat veel mensen blijk zullen geven van hun solidariteit met het verdrukte volk van El Salvador en deze avond willen bijwonen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het Chili Komitee Amersfoort, Tel.: 033-941925en het El Salvador Komitee Putten, tel. 03418-1631. Na enig intern overleg op de redaktie zi/n we het er over eens. dit verkeersbord waarschuwt voor een Uitholling Overdwars Oftewel voor een uitermate slecht wegdek. Dus dat bord is daar. aan het begin van de Postweg, geheel op zijn plaats. Daar zult u ons ook niet over horen Wel over het feit dat dat bord er nu pas staat Want de Postweg is al sinds jaar en dag een uitermate slechte weg. Vraag dat maar aan Henk Ossendrijver, het Achterveldse raadslid Juist nu dit jaar het wegdek van de Postweg gedeeltelijk geasfalteerd gaat worden, heeft men het van gemeentewege kennelijk nog nodig gevonden om het bord te plaatsen Bent u in ieder geval nogmaals gewaarschuwd. Wij van de Leusder Krant wilden echter weten, of er misschien nog meer was binnengekomen en welke daarvan specifiek op de Leusderhei betrekking hadden en wat daar dan wel in stond en zo. Maandagmorgen gebeld met het Ministerie van Defensie, alwaar wij, via de voorlichtingsafdeling, terecht komen bij een functionaris die alles van het Structuurschema Militaire Terreinen af weet. Helaas niet van de inspraak daarop. Daar voor moeten we zijn bij het „Centraal Punt Inspraakcoórdinatie", dat onderdak heeft gevonden bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De daar aan de gang zijnde nieuwjaarsrecepties - houden ze die in het bedrijfsleven doorgaans niet buiten werktijd? - bevorderen de communicatie geenszins. Pas bij het vijfde telefoontje is er iemand bij het Centraal Punt aanspreekbaar, zij het in beperkte mate. De dame meldt nog op geen stukken na te kunnen zeggen,hoeveel reacties er zijn binnengekomen. Laat staan dat zij kan melden wat er op Leusden betrekking heeft en wat er dan wel staat. „De inspraaktermijn sloot donderdag en we zijn net vandaag begonnen met het uitzoeken van de reacties". Zullen we dan volgende week maar eens terugbellen? „Als u dat wilt.."klinkt het weinig aanmoedigend. Inmiddels vernemen wij langs andere weg, dat er sprake zou zijn van vele duizenden reacties. Je zal als ambtenaar je nieuw jaar begonnen zijn met het openen van de postbus. Gehoord bij de brand in de schoollokalen aan de Smoussesteeg: Weet je wat het verschil is tussen twee noodlokalen en drie noodlokalen? Drie branden langer. Op 31 december jongstleden liep de termijn af waarbinnen u kon laten weten wat u vindt van het Structuurschema Militaire Terreinen. Zoals u inmiddels zeker bekend is, staat daarin ook iets over de Leusderhei, namelijk dat Defensie van plan is om daar een Compagnies Oefen Terrein (COT) neer te legggen. Dat is een oefenterrein voor een compagnie - het woord zegt het al bijna - en vergt 1000 hectare. Dat betekent een tamelijk forse uitbreiding van het oefenterrein op de Leusderhei. Tot31 december jongstleden mocht je laten weten, wat je daar nou bijvoorbeeld van dacht. De gemeenteraad deed dat, de Stichtse Milieufederatie, een groep bewoners van de buurtschap Waterloo, het plaatselijke aktiecentrum van de PPR en evenzeer de afdeling Leusden van de PvdA. Op de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie van dit jaar is een aanvang gemaakt met wat straks moet uitgroeien tot een leuke traditie een vrijmarkt voor iedereen Het idee is niet geheel oorspronkelijk, want in Amsterdam houden ze bijvoorbeeld ieder jaar met Koninginnedag zo n vrijmarkt, waarop iedereen spullen mag verkopen Maar in Leusden moet zo'n festijn aan het begin van ieder nieuw jaar plaats gaan vinden, bij voorkeur tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie, traditioneel al hét ontmoetingspunt voor alles en iedereen. Dit jaar is met het marktgebeuren schoorvoetend een begin gemaakt Gemeentebode Bert van Dijk gaf het goede voorbeeld door van achtereen tafel niet alleen consumptiebonnen uit te delen, maar ook stropdassen te koop aan te bieden Voor slechts f 24,50 kon een ieder in het bezit komen van een stropdas, versierd met het wapen van de gemeente Leusden. Die stropdas is, het mag bekend zijn, een initiatief van burgemeester Rade maker himself, die ook op het idee moet zijn gekomen om de ze If binders tijdens de nieuwjaarsreceptie in de aanbieding te gooien. Een goed voorbeeld, dat het verdient goed gevolgd te worden Dus laten we er voor zorgen, dat Bert daar volgend jaar niet meer zo in z'n uppie staat Probeert dit jaar iets over te houden, dat u volgend jaar op de vrijmarkt tijdens de nieuwjaarsreceptie kunt verkopen. Het gemeentebestuur zal u er dankbaar voor zijn Deeltje 10 b van Lou de Jong 's 'oninkrijk der Nederlanden in Tweede Wereldoorlog is uit, ideeltje, zevenhonder- mdertig bladzijden nmiddellijk gehaald, want die xlogstijd kan ik maar niet kwijt, wil er steeds meer over weten, genlijk heel stom. j het doorbladeren van deeltje 1 b dacht ik weer ja, zo was it Ik praat er met de kleinkinde- n wel eens over en als je dan igt dat je na acht uur 's avonds ét meer op straat mocht, vra- n ze: deed je dat dan? i kunnen moeilijk geloven dat anders neergeknald zou kun- 'n worden. >u de Jong heeft alles zeer ap geregistreerd, toch is er el verborgen geblevenwat je et leest is de bewogenheid, het tense verdriet en de doods- \gst van die tijd. Dat was Lous ak ook niet, trouwens in die tijd as hij in Londen en daar wisten niet veel. Een andere emotie was op de lui huis hei toneelstuk van Her- an Heyermans: „Op Hoop van egen", ooit in 't grijs verleden izien met Esther de Boer als liertje. n toen dacht ik weer, ja zo was t. Ik woonde toen in een vis- irsplaats en mijn vriendje Piet ng als twaalfjarige met zijn va ir mee naar zee Op de beug- iflsserij, dat was schelvis en ka beljauw vangen als het lukte, dat ging in de winter en om de Noord Pietjes werk was onder meer stukjes aas aan scherpe haakjes prikken aan een lijn van bijna een kilometer lang Dat aas bestond uit kleine visjes die levend de kop afgebeten moesten worden, dat mocht Pietje ook doen. Meestal was het bitter koud, zeer strenge vorst en als die schepen na vier tot zes weken binnen liepen, za ten ze vaak van onder tot boven onder een dikke ijslaag en Pietje met bijna afgevroren vingertjes. Een ander vnendje, Dirk. ging als elfjarige meezijn eerste en laat ste reis, het scheepje is met man en muis vergaan en Dirks vader was de schipper Ik moest toen als twaalfjarige voor mijn baas hartstikke zout spek op die schepen brengen, dat spek was de hele zomer in het zout bewaard en het was de hoofdmaaltijd voor de visserslui met harde zeekaak en zeebier Op „Hoop en Zegen" riep al die herinneringen weer wakker. Overigens vind ik TV een ge weldig werkgelegenheidsobject. Vaak toneelstukken gezien op de kijkkast met kleine bezetting van drie of vier personen, na af loop komen de namen van de medewerkers, ik telde er laatst, na een stuk met drie spelers, tweeëndertig, zo kunnen we veel mensen aan het werk zetten. Het kost een paar centen, maar je geniet, of niet soms? Dan is er nog een onderzoek geweest, ook in ons goede dorp. door een commissie tegen drank- en drugsgebruik. Het blijkt dat er in sporthallen, teugdsozen, kantines, ik zal maar zeggen een soort Tillen en Geutjes door de jeugd te veel ge dronken wordt. Dat moet, want anders komt de exploitatie niet rond. Hoe meer alcoholisten we kweken, hoe beter het rende ment Zo denken de grote brou werijen er ook over en dat is eco nomisch juist. En toen waren we onver wachts in de Korf, lekker achter een kop koffie en maar kijken naar al die sportievelingen die achter ballen aan liepen te ren nen, ik begreep er niet veel van maar vond het een heerlijk ge zonde bezigheid. Zelfs een heel stel kleuters was enthousiast be zig, en een schik dat er was, ge weldig. Toen heb ik me verzoend met het kapitaal dat die Korf kost In de nieuwe tennishal gaat het bedaarder. Bij tennis, waar ik overigens niks van weet, krijg ik altijd een beetje plechtig gevoel, daar kan je niet hard bij gaan zitten schreeuwen. Ik geloof ook dat je daar een ern stig gezicht bij moet trekken: „Hand in hand kameraden" kan daar gewoon niet. En ook in die prachtige hal weer een drinkgelegenheid, het hoort toch wel bij elkaar, een beetje sport en een beetje drinken. Bij het tennissen kijk je alleen maar van links naar rechts en andersom, en af en toe een on derdrukte kreet, en technische termen waar ik niks van snap. Na al die sportieve avonturen kwamen we langs een weiland waar een groepje schapen vreemd stond te doen. Er was een schaap op haar of zijn rug terecht gekomen en dan kunnen ze niet meer terug op eigen kracht. Doordat dan de longen in het gedrang komen gaan ze in korte tijd dood. Een stuk of vier schapen probeerden met hun koppen het slachtoffer weer te rug te duwen, het ging niet „Arm schaap dacht ik nog. Daar was ineens een man die het schaap op zijn poten zette en toen gin gen ze met z'n allen weer in de sneeuw wroeten om wat eet baars te vinden. En toen hoorde ik een verhaal dat in de medische ethiek-wereld thuishoort. Er was een am bachtsman in het dorp en die sneed toch in zijn vinger, zo goed en kwaad als het ging dichtge plakt en naar de dichtstbijzijnde dokter Gelukkig was er nog spreekuur, met het bebloede vin gertje omhoog naar binnen, het was erg raak Heb ie je verzeke ringspapieren bij je zei de dokter Wat de gewonde toen zei, kan ik hier niet herhalen als zijn wens in vervulling was gegaan, zaten we in het dorp met een arisenvaca- ture. Maar er zijn gelukkig heel wat andere genezerikken, en daar is het slachtoffer maar naar toegegaan. En nu is de schone winterse pracht weer over en rest ons al leen nog wat gladheid W eekenddiensten Weekeinde 9 en 10 januari Huisartsen: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden. voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst'du Boeuff. Boerse- ma/Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar zaterdag 9 januari dr. E Verha gen, Berkenlaan 29. Leusden C, tel. 944223 Zondag 10 januari dr J van Nieuwkerk. Berkenlaan 3. Leus den-C. tel 944541 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek De Hamershof. De Brouwerij 14. tel 033-943441 Apotheek Leusden. De Biezenkamp 16. tel 033-942303 Geopend op werkdagen van 08.30- 18.00 uur. Week: vrijdag 8 t/m donderdag 14 ja nuari Buiten deze uren is voor spoedrecepteh geopend op weekdagen van 19.30- 20 00 uur en op zaterdag, zon- en feest dagen van 14 00-14.30 uur en van 17 30-18.00 uur Apotheek Leusden. De Biezenkamp 16. tel 942303 Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten in Amersfoort ge opend Euterpe Apotheek. Euterpe- plein41a, tel 751001 Wijkverpleging: Dit weekeinde heeft zr M G J van Bremen. Gor zen 10. Leusden, tel 941049 dienst Bovendien heeft deze zus ter avonddienst van donderdag avond 7-1 Lm woensdagavond 13-1 Verloskundige: Mevr. Thuis-Pau- lussen. Kon Wilhelminalaan 18. Amersfoort, tel 10886 b.g.g. 722000 Tandarts: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale, Amersfoort, tel. 033-722000. Maatschappelijk werk en gezins verzorging: De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsin- stellingen in Leusden en Achter veld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM: In de boer derij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18, tel. 945618 Maatschappelijk werk maandag 9.00-10 00 uur MDE; dinsdag 9.00-10.00 uur PSC: woensdag 9.00-10.00 uur Gemeente Leus- den; donderdag 9 00-10 00 uur PSC; vrijdag 9 00-10 00 uur MDE. MDE gezins- en bejaardenverzor ging en maatschappelijk werk; maandag van 14.00-15 00 uur dinsdag van 14.00-15.00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD) LEUSDEN-ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk Werk: maandag 10.00-11 00 uur Gemeente Leus den. vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaarden hulp maandag 13.30-14.30 uur AIMD; vrijdag 14.00-15.00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333. Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10.00 uur Gemeente Leus den Gezinsverzorging en Bejaarden College wil tanden niet in pre ventieve tandverzorging zet ten Ze zien er geen gat in, dat is duidelijk. In Achterveld gaat de zorg voor de burger heel ver. De baard groei bij de mannelijke inwo ners wordt zorgvuldig begeleid en als men wil stoppen met ro ken, dan zijn daar óók begelei ders voor beschikbaar In de gemeente Leusden is de kerstboom weer een heidens voorwerp geworden: men maakt er een verbrandingsritu eel van met loterij. Het latent talent in Leusden blijkt nog steeds onuitputtelijk te zijn. Zou een cursusMonu mentenzorg voor politieke be- stuurderen" niets zijn? Wie had dét nou gedacht Tien jaar geleden gingen er alleen maar melkbussen over de Smoussesteeg, straks warem pel ook VAD-bussen Als we het Verkeersplan moe ten geloven zijn alle fietsers heilig verklaard. Maar weten de automobilisten dat straks ook? Een nieuw begrip in Leusden. Naast de zwartwerkers en zwartkijkers hebben we nu ook zwart-woners Nu is het natuurlijk de vraag of die zwartwoners ook werkelijk een goede nachtrust genieten in Leusden, zoals de wet dat zo leuk omschrijft. Aan de hand van dat critenum zou het aan tal inwoners van Leusden wel eens drastisch kunnen da len. Nou begrijp ik het nut van die buslus. Kunnen straks alle bussen onbezorgd door Leus den slingeren Tarzan van het openbaar vervoer. Leusden krijgt voorstadlij- nen". Lezen we het nou ook eens officieel Leusden is dus duidelijk een voorstad van Amersfoort. Ook al driftig al uw rotzooi aan het scheiden? Mededeling. alle houten kratjes voor uw glazen potjes zijn uitverkocht. Zie ik daar geen gat in de markt voor een inventieve ondernemer? Boerderij ,,'t Brinkje" is ver kocht in het kader van preven tieve monumentenzorg. Het dorpsgezicht wordt behouden en de gemeente krijgt geld toe. Ook zo nieuwsgierig hoevéél dat nou is? Ik krijg zo langzamerhand een punthoofd van afkortingen Nou heeft de raad extra verga derd over een „fusie van de lAM/CVA Wat voor vreselijks is dèt nou weer Wat dat CVA betreft kan ik nog wel iets bedenken. Centrale Vereniging van Antennehou ders. Foute stelling: de essentie van ieder Verkeersplan is de hoog te van het aantal te gebruiken middengeleiders Hoe hoger dit aantal, hoe beter het plan. Zijn middengeleiders dan zó goedkoop? Als straks het verkeerslicht vijf minuten op rood staat weet u, dat u op de verkeerde weg zit Bij gebrek aan voldoende ze bra's in Leusden worden ook de laatste zebrapaden binnen kort opgeheven Heb weer heel wat handen ge schud tijdens nieuwjaarsre cepties. Vaak erg proper. Vooral de politieke handen wa ren in onschuld gewassen. De carnavalsvereniging De Gouden Klomp had aardige ideetjes voor een nieuwe ROM-programma, zoals het Rademaker Ontspannings Magazine Heb er ook wat klaar liggen voor het geval de kabel vrij komt. De quiz: Wie de schoen past trekt hem aan, met presentator Ad Wisman De Rood-showmet als gast Jan Mandemaker als Rubber Duck. „Op safari met Jan Wage naar", een dokumentaire over de binnenlanden van Den Haag. Een uitzending over het vrijwil ligerswerk met als speciale gast Rinze Bloemhof „Hoor haar", gepresenteerd door Gijs van Woudenberg „Hoor hem", gepresenteerd door Corne Verduin. „Binding", een programma over de band tussen gemeente en haar burgers Met aanslui tend: toeristische tips. „Applaus", amusementspro gramma van Pais Co „Kom over de brug", inzame lingsactie als extra aflevering van de „Late Late Evelien- Show". Met een gast-optreden van „De vrolijke bandenspan ners" onder leiding van Jan Wagenaar. Zo, nu weet u wat u te wachten staat. Camera aan, kabel vrij! hulp. vrijdag 9.00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE; maan dag van 11.00-12.00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel 035-45555 Werkgroep „Laat Leven" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bu reau „laat leven" Amersfoort). Dierenartsen: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bel len Een telefonisch antwoordap paraat geeft op welke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken is. Tel. Hulpdienst: Werkgroep Ho- mosexualiteit Amersfoort (WHAM). Iedere vrijdagavond van 20.00- 24 00 uur. tel 03495-5672 Pastorale hulp: Spreekuren Er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastorieën een pastor kun nen bereiken. Leusden maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00-9.30 uuren^van 14 00-14.30 uur. Achterveld: maandag en woensdag van 16.30-17 30 uur en vrijdag van 19.00-20.00 uur. Bui ten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn. Graag van deze tijden gebruik maken Rutgershuis Amersfoort (bu reaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvragen), Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Oppascentrale: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00- 18 00 uur, tel. 944235, Grienden 16. Leusden. AA (Anonieme Alcoholisten) Werkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dinsdag avond in het Groene Kruisgebouw, Leusden-Zuid, tel. 033-940439 (24 uur per dag). Corr adres Postbus 709 3800 AS Amersfoort A.A-. Amersfoort: telefoon 941102 Al-Anon (zelfwerkgroep van fami lie en vrienden van mensen met alkoholproblemen) Al-Anon Amersfoort. Postbus 946. 3800 AX Amersfoort, tel. 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdag avond om 20 00 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10. 3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr adres), tel inl. 033-943722 b.g.g. 940182. Hulpdienst Gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve- Noordwijck, Langenbeek: Mevr Langbroek. Weesboom 13, tel. 940130 en mevr. Lawalata, Wanmolen 20, tel. 9^4237. Voor Zuid: Mevr Abbring, Pr. Christinalaan 7, tel 942047 en mevr. Schwencke, v D. Scheltuslaan 44, tel. 940635. Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandi capten Amersfoort e.o.: Kontakt- persoon voor Leusden; Nel van Lippevelde, Bretagne 22, tel. 942485. Kraamcentrum: Spreekuur elke tweede woensdag van de maand van 11 00 tot 11.30 uur in het wijk- gebouw Krooneend

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9