9 iijkspolitie rolt plichtersbende op Verbetering Achterveldse gymzaal stuit bij Mandemaker op bezwaar Werkgroep Verkeer redelijk positief over Verkeersplan Ser /V, Bovamo gaat op in Rover :SCH00N NIET TOEGEKOMEN AAN ALGEHELE BEHANDELING: Vandaag JL ci r Verkoop gemeentelijke gebouwen loopt slecht storderbedrijven voor 60 mille geflest „De Weegschaal" ANTIEK Leusder Krant in de *7.% Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 14 JANUARI 1982 - 13e JAARGANG NO. 78 O ■--> O één onzer verslaggevers) USDEN - De werkgroep Verkeersaangelegenheden heeft lagavond in haar vergadering niet het gehele tweede van het Verkeersplan Leusden, de nota Planvorming, en doorworstelen. Toch kan worden gezegd, dat het plan de werkgroep redelijk goed is ontvangen. De feitelijke t van het Verkeersplan, het weren van doorgaande au- keer in het centrum en betere voorzieningen voor voet- ers, fietsers en bromfietsers, wordt in principe door de groep onderstreept. iel tweede deel van het Ver plan, dat in feite ook een Ver- circulatieplan kan worden ge- d, wordt uitgegaan van de si- dat de nieuwe Noorderrand- aen aansluiting heeft gekre- p Rijksweg 28 en op de Heili- srgerweg in Amersfoort. Dit oon het nog zeer onzeker is of lOdzakelijke aansluiting über- ooit zal komen. Het is niet iloten dat Leusden hierop nog lar moet wachten. Uitgaande leze fictieve aansluiting wor- 1 het door DHV Raadgevend ieursbureau gemaakte plan structuren aangedragen voor setgangersverkeer, het fiets- smfietsverkeer. het openbaar er en het autoverkeer. Het lersplan richt zich op de situa- als die na realisering van het tgbouwprogramma in de de Fase, dus omstreeks zal zijn ezien de vier wensstructuren sikaar in conflict kunnen ko- wordt ook aan dit punt in het Henk Ossendrijver: „CDA tegen fietspad vanuit Achterveld via Strijdhorst". plan aandacht besteed. Verder wordt ingegaan op de vormgeving en inrichting van wegen en wordt door DHV geadviseerd de uitvoe ring van het Verkeersplan in tasen te doen, omdat de aansluiting op de R 28 nog geen feit is, waardoor de gewenste verkeersstructuur dus niet volledig is De werkgroep, een adviesor gaan van het college van B. en W., kwam dinsdagavond niet verder dan de behandeling van de wens structuren. Om half elf kapte wet houder Jan Wagenaar de vergade ring af om „nachtwerk" te voorko men. Bovendien vindt hij dat de be handeling van de conflictpunten in de deelnota beter een frisse aanpak kan gebruiken. Afgespro ken werd op maandagavond 25 ja nuari om 20.00 uur in het gemeen telijk informatiecentrum aan de Zwarteweg opnieuw in vergadering bijeen te komen Voordat die afspraak werd ge maakt, waren er natuurlijk toch wel diverse op- en aanmerkingen door de werkgroepleden op de deelnota gemaakt en met name dus op de voorgestelde wensstructuren De heer Van de Vlist vroeg zich af in hoeverre het reëel is om als uit gangspunt van het Verkeersplan de aansluiting op de R 28 te ne men. „Die verbinding is er nog niet en zal er voorlopig ook nog niet komen", aldus dit werkgroeplid. Voorzitter Wagenaar liet weten, dat bij de opdracht aan DHV in oktober 1980 voor het maken van het Ver keersplan sprake was van een aan sluiting op de rijksweg. „In het ge sprek dat ik vorig jaar met minister Zeevalking had over deze moge lijkheid is weliswaar gebleken dat het financieel niet haalbaar is op dit moment, maar de noodzaak werd duidelijk onderstreept door de be windsman. Het is voor Leusden nu een kwestie van wanneer komt die gewenste aansluiting. Het wachten moet ons er echter niet van weer houden te zoeken naar alternatie ven voor andere aansluitingen", al dus wethouder Wagenaar „DOORSTEEKJES" Harm Offereins is niet helemaal gelukkig met de voorgestelde „doorsteekmogelijkheden" voor fietsers en bromfietsers, waardoor er kortere verbindingen tussen be paalde delen van Leusden voor hen ontstaan „Ik denk dat de om wonenden niet blij zullen zijn met lawaaiige brommers langs de deur", meende de heer Offereins. Voorzitter Wagenaar zei, dat het waarschijnlijk (om financiële rede nen o.a niet mogelijk zal zijn alle „doorsteekjes" te maken. Wage naar. „Dit zal per situatie bekeken moeten worden en daarbij de rol van de voetgangers betrekken. Maar misschien scheppen we wel een probleem dat er helemaal niet De Smoussesteeg is op voorstel van de werkgroep Verkeer in de route van de tweede voorstadlijn nu alternatief geworden voor Clarenburg en Beekridder. In de deelnota van het Verkeersplan was dn omgekeerd. ONAANVAARDBAAR De CDA-fractle liet bij monde van Henk Ossendrijver weten te gen het voorgestelde fietspad vanuit Achterveld via het agrari sche „Strijdhorst" en een brug getje over het Vallelkanaal naar Leusden-Centrum te zijn. Het CDA vindt het onaanvaardbaar om door een agrarisch gebied een fietspad aan te leggen. Als deze rijwielroute er zou komen, vervolg op pagina 3 USDEN - De rijkspolitie tusden heeft in samen- :ing met de districtsre- che van de rijkspolitie opllchtersbende in tden opgerold. Na een maand durend onderzoek heeft de politie enkele fami lies uit deze plaats aange houden, die voor naar schatting 60.000 gulden alle denkbare Nederlandse Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden '•rschljnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leuaden. amllleberlchten en losse advertenties 35 cent per mm. I| kontrakten belangrijke korting, ausderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm), osse nummers: 60 cent per stuk. IPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: •na kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- |hs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur eopend. Zaterdags gesloten. postorderbedrijven hebben geflest. De oplichters, het aantal wil de rijkspolitie niet zeggen, hebben bekend en zijn weer vrijgelaten. De families hebben een tijd lang bij de postorderbe drijven allerlei goederen be steld en gekregen, maar nooit betaald. Of zij met val se namen hebben gewerkt is niet bekend. De rijkspolitie wilde vanochtend niet zeg gen hoe precies de volk aan de steel zit. In ieder geval hebben de postorderbedrij ven argwaan gekregen en vervolgens de politie inge schakeld. De goederen waar het om gaat variëren van badhanddoeken, tuinstoe len, speelgoed tot stereo-in stallatie en kleurentelevisie. Deze spullen, die in beslag zijn genomen, zullen naar de postorderbedrijven worden teruggestuurd. Meer Infor matie wilde de rijkspolitie pertinent niet vrijgeven. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Mandemaker (Financiën, partij loos) steunt het voorstel van burgemeester en wethouders om de Inventaris van de Achter veldse gymnastiekzaal te verbe teren niet. De wethouder heeft principiële bezwaren tegen de manier waarop de overige leden van het college die voor de sportvereniging Avantl zo nood zakelijke verbetering willen fi nancieren. Het gaat om een be drag van ruim veertienduizend gulden. In de vergadering van de raads commissie Financiële en Economi sche Zaken heeft Mandemaker gis teravond (woensdag) zijn stand punt uiteengezet. De wethouder wees er op. dat de voorgestelde verbetering (verbetenng verlich ting, aanbrengen gordijnen en aan schaf van enkele toestellen) niet is opgenomen op de gemeentelijke investeringsstaat voor dit |aar. Daarom moest (de meerderheid van) het college wel komen met een wijziging van de begroting voor 1982 nog voordat deze is vastge steld door de gemeenteraad. Het geen betekent dat er in ieder geval al weer ruim veertienduizend gul den meer door de gemeente uitge geven gaat worden dan is begroot. Een verkeerde gang van zaken vindt Mandemaker. „Wanneer de gemeenteraad vindt dat dit project dit jaar moet worden uitgevoerd, dan moet het op de investerings staat voor 1982 worden opge voerd. En tegelijkertijd zal dan moeten worden aangegeven op welke post voor hetzelfde bedrag bezuinigd gaat worden. Gebeurt dat niet. dan moet de verbetering van die gymzaal maar worden doorgeschoven naar de investe ringsstaat van 1983. Als wethouder van financiën heb ik - zeker in deze tijd van ombuigingen - de functie van waakhond. Ik kan er daarom niet mee instemmen, dat de begro ting voor dit jaar nu al wordt over schreden." De leden van de financiële com missie konden wel begrip opbren gen voor het standpunt van hun voorzitter, maar bleken anderzijds toch zeer overtuigd van de nood zaak de gymzaal te verbeteren. Corri Verduin (PKL): „Ik vind het jammer dat de wethouder nu zo'n moeite met de procedure heeft. In het recente verleden zijn er wel gro tere bedragen via begrotingswijzi gingen uit gegeven. Avanti is een vereniging met 500 leden in de be trekkelijk kleine kern. die Achter veld is. Het zou schandalig zijn als we daar dit bedrag niet voor zou den willen uitgeven De Achtervel- der Baaiman (Gemeentebelan gen): „Doorschuiven naar 1983 is volstrekt onmogelijk. De situatie in die gymzaal is zo slecht, daar moet onmiddellijk wat aan gedaan wor den". Ad Wisman (CDA): „Ik vind dat het wel door moet gaan". Wil lem Hoytema van Konijneburg (WD): „Maar dan zal toch wel aan gegeven moeten worden, waar dat geld vandaan moet komen Harm Offereins (GPV/SGP) deed een poging om de zaak kort te sluiten „Laten we als financiële commissie het college de opdracht geven om die verbetering inder daad te laten doorgaan, maar om tegelijkertijd aan te geven, waar voor hetzelfde bedrag op de begro ting bezuinigd zal worden." Daar mee konden alle leden van de com missie instemmen, zij het dat Ad Wisman de door Offereins gefor muleerde opdracht aanzienlijk ont krachtte. Wisman „Ook als het col lege geen andere bezuiniging aan geeft, zullen wij met dit voorstel ak koord gaan VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSDEN Heden mschri/vmg Voorjaarscursus Ballroom Latln-Amarican. Aanvang vanaf 22 januari Club- en Privé-lessen. Lepelaar 6, Leusden 033-942362 AMERSFOORT De werk groep Bevordering Openbaar Verkeer Amersfoort en Omstre ken (BOVAMO) en de vereniging Reizigers Openbaar Vervoer (ROVER) hebben besloten dat de werkgroep BOVAMO met In gang van 1 januari 1982 opgaat In de vereniging Reizigers Open baar Vervoer. Hierdoor zal BOVAMO tevens een naamsverandering onder gaan: de nieuwe naam luidt nu „Rover-Amerstoorl". De nieuwe ROVER-afdeling zal zich in hetzelfde gebied met reizigersbelangenbehartiging gaan bezighouden als de werk groep BOVAMO Dit is In de plaatsen Amersfoort, Soest, Baarn, Bunschoten, Spaken burg, Soesterberg, Woudenberg, Scherpenzeel, Leusden, 8arne- veld, Nijkerk, Harderwijk. Voort- huizen en de binnen dit gebied liggende plaatsen. Ook Is het contactadres gewij zigd. Het nieuwe adres luidt: Vondelstraat 22, 3771 GE Barne- veld. Het telefoonnummer Is 03420-14959. Wethouder Mandemaker waakhond. ENGELSFRANS-DUITS Dinsdag t/m zaterdag van 9.30-17.00 uur geopend. P. J. de Graeve Hamersveldseweg 71 Tel. 033-944454 of 946227. Dansles? Naar Dansstudio Dan Bearda Nieuwe lessen vangen aan 1e week februari. Speciale clubs voor scholieren, jeugd en paren. Inschr. en Inf. dag.: Utrechtseweg 89, 3818 EB Amersfoort. Tel. 033-14456. Lid N.B.D. Yogagroep voor foblepatlöntenpag. 3 - Structuurplan gaat verderpag. 3 - Goedgemutst is optimistisch. pag. 5 - Onderwijsmarktpag. 5 - Sportpag. 7 - Loep op Leusdenpag. 9 - Kantlijnpag. 9 - Medische diensten pag. 9 - Films in Amersfoort én Leusden... pag. 11 en 13 DOKTERSDIENST: 033-943300 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verkoop van de momenteel te koop staande ge meentelijke gebouwen loopt slecht. Dat heeft Jan Mandema ker, weihouder van financiën gisteravond desgevraagd mee gedeeld In de financiële raads commissie. Volgens Mandema ker is er voor nog geen enkel ge bouw een gegadigde. De nu nog In gebruik zijnde ge meentelijke behuizing staat se dert enkele maanden te koop. Het gaat onder meer om het ge meentehuls, het oude gemeente huls en de gemeentelijke gebou wen aan de Zwarteweg. De op brengst van die panden heeft de gemeente nodig om het nabij de Hamershof In aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuls voor een deel te financieren. Voor bemid deling bij de verkoop heeft de gemeente de makelaardijen RBR en Zadelhofl ingeschakeld. De woning aan de Hamers veldseweg nummer 19 ('t Brink- je), nu nog eigendom van de ge meente, zal deze maand ver kocht worden. De betrokken raadscommissies kunnen in stemmen de overeenkomst tot verkoop aan een Inwoner van Leusden-Zuld. Het definitieve besluit zal In de raadsvergade ring aan het einde van deze maand genomen worden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C,

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1