rins Goedgemutst ptimistisch Kantongerecht Amersfoort Voortgezet onderwijs presen- teert zich op infomarkt Manifestatie Lager Beroeps onderwijs regio Eemland Microcomputers en software op 't Ronde Van 18 tot en met 23 januari: Albo '82 Amnesty schrijft voor gevangenen Oud papier aktie De Hobbit Heusder krorit plaatselijk nieuws LEUSDEN - Zaterdag 16 ja nuari organiseert de vereniging DIDACOM opnieuw een software ruildag. Plaats van handeling is deze keer de montessorischool 't Ronde, Uilenhoeve 39. Vanaf tien uur zullen de diver se merken microcomputers die door de leden zelf worden mee genomen, worden opgesteld en van 11.00 tot 15.00 uur kan er worden geruild. DIDACOM is een vereniging met als doel het stimuleren van het gebruik van kleine compu ters In het onderwijs en dan vooral als didactisch hulpmid del. Schoten kunnen ook lid wor den van DIDACOM en hulp krij gen bij het maken van plannen voor aanschaf en introduktie. Gebleken is dat zo'n micro computer voortreffelijke diensten bewijst bij bijvoorbeeld remedial teaching. Maar eigenlijk zijn de toe passingsmogelijkheden in het on derwijs onbeperkt. Geschat wordt dat zeker vijftig procent van alle schoolkinderen van nu voor hun le vensonderhoud in de toekomst af hankelijk zullen zijn van computers, door ze te ontwerpen, te produce ren, te verkopen, te programmeren of ze te repareren, terwijl het aantal dat er alleen maar mee om zal gaan nog veel hoger zal liggen Het spreekt dus voor zich dat kin deren zo vroeg mogelijk met de computer kunnen omgaan en leren er programma's voor te maken. In Nederland loopt het onderwijs wat dit betreft achter zeker als er geke ken wordt naar landen als Dene marken - binnen enkele jaren op iedere school een paar microcom puters naar Frankrijk waar 70 miljoen gulden is uitgetrokken voor aanschaf op scholen en Engeland waar speciale stimuleringscursus sen voor leerkrachten worden georganiseerd en scholen aan- schaffaciliteiten krijgen. Duur zijn microcomputers niet meer. Afhankelijk van de eisen liggen de prijzen zo tussen de 4000 en 10.000 gulden. Met een micro uit die klasse zijn al bijzon dere dingen mogelijk. Software is echter vaak nog het probleem, vandaar dat deze ruildag wordt gehouden. De toegang is vrij voor leden van DIDACOM en geïnteresseerde leerkrachten. Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K.Kerk: zaterdag 19.00 uur: Gebeds- en Communieviering, F. Overbeek, zon dag 9.00 uur: Gebeds- en Communie viering, F. Overbeek; 11.00 uur- H. Mis, Voorganger W. Jansen, predikant F. Overbeek HervJGeref. Marcuskerk; 9.00 uur: Hervormde Woorddienst: Ds Ph. Loggers uit Amersfoort; 10.30 uur Gereformeerde woorddienst: E.J Bal jet uit Leusden; 19 00 uur Geref. Herv jeugddienst: Ds. M. G. Boeschoten uit Bunnik. Geref. Kerk (vrljgem.): 9.30 uur: Ds M. Nap; 16.45 uur: Ds. M. Nap LEUSDEN-ZUID ieuwe prinsenmedaille. EUSDEN/CENTRUM - Een- 1 per jaar hebben wij het ge- ontvangen te worden n prins. Dat dit hoge con- tot nu toe beperkt is geble- t de lokale carnavalsprins n wij op de koop toe. On- S bezochten wij prins Goed- utst als een oude bekende: ens goed gedrag in zijn tstermijn met een jaar ver- d Van de vorige audiëntie - Ie Leusder Krant van 12 te- iri 1981 - wisten wij nog, dat ert van de Veer (zo noemt i dorstleutige hoogheid zich in carnavalstljd ter bescher- van zijn identiteit) op 8 juni I als de helft van een twee geboren. Hij is dus - even n - 37 jaar en nog ver van de If. Hij Is Inmiddels een jaar >r geworden en hopelijk ook wat wijzer. it is ook wel nodig, want Goed- utst gaal een periode van be ging tegemoet. Zells een prins jmt niet aan de economische ssie. Zo treedt hij dit jaar op in dehands kleding, omdat de te van Bohemia geen nieuw B heeft vervaardigd. Een nieu- icepter (eigenhandig geknut- met behulp van oude klompjes zijn dochter) heeft Goedge- t als teken van zijn waardig- wel Ook een nieuwe prinsen- ilje en dat is al heel wat voor moeilijke tijd Voor de rest is i Gouden Klomp weliswaar ar- nog geen troef, maar ook de nde internationale „school- >s" - naar Keulen en het Belgi- Aalst - zijn geschrapt uit het ingsprogramma en de prijs- jging van pils als nationale van de zotten en zottinnen de deur dicht. ir tegenover staat echter de e residentie in de Hamershof n enorme verbetering. Bij tin de Korf moet het best uit te en zijn. Lekker centraal gele- net een parkeerterrein bij de dat kan zorgen voor een volle (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Volgende week woensdag om 20.00 uur start er in het aktiviteitencentrum „De Korf" een voor Leusden unieke markt. Ouders van leerlingen die In Leusden of Achterveld de vijf de of zesde klas van de lagere school bezoeken kunnen zich op de avond van de twintigste ja nuari laten informeren over alle mogelijke vormen van voortge zet onderwijs uit Amersfoort en omgeving. Zo'n 25 scholen voor voortgezet onderwijs zullen volgende week in ',.De Korf" vertegenwoordigd zijn. Het gaat om scholen voor Alge meen Voortgezet Onderwijs, zoals atheneum, havo. mavo, vwo en gymnasium, maar ook de mensen van het beroepsonderwijs zullen op deze avond aanwezig zijn. Uit Zeist komen vertegenwoordigers van de montessorischool voor voortgezet onderwijs om voorlichting te geven over hun school Niet alleen de openbare scholen, ook de protestants-christelijke, de rooms-katholieke en de scholen voor neutraal-bijzonder onderwijs Prins Goedgemutst vraagt zo uw aandacht bak inde tempel van plezier Voorts is Goedgemutst blij, dat het juist nu zo verrot koud is Wat nu voorbij gaat, komt straks niet weerom, zegl de prins optimistisch. Stel je voor. dat het tijdens de optocht zo'n weer is! Dan komt nog geen hond kijken en dat is niet leuk. Met woorden van onge veer deze strekking namen wij afscheid van de prins, die nog veel te doen had om u op het Boerenkielenbal goedgemutst te kunnen begroeten. LEUSDEN - Maandag 18 ja nuari houdt Amnesty Internatio nal weer zijn maandelijkse schrijfavond. Dit keer in jubi leumsfeer: vijf jaar geleden zijn de schrijfavonden gestart. Het doel van zo'n avond is om ieder een In de gemeente Leusden in de gelegenheid te stellen zich in te zetten voor de vrijlating van politieke gevangenen. U kunt dit op deze avond persoonlijk doen door brieven over te schrijven die gericht zijn aan de autoritei ten van landen waar mensen on rechtmatig gevangen gehouden worden. Deze brieven (meestal 4 5 verschillende, waarvan u er i één of meer kunt kiezen) zijn op- gesteld door leden van de Am- nesty-groep en zijn gesteld in de taal van het betreffende land. Een Nederlandse vertaling is na tuurlijk aanwezig. De schrijfavond wordt gehouden tussen 19.30 en 21 30 uur in de I Hamersveldschool, Lijsterbeslaan 54. Pen en papier liggen voor u j klaar. Wij vragen alleen een ver goeding van de portokosten. Op 18 januari wordt geschreven naar au- toriteiten in Vietnam, Iran, Soedan I en Uruguay. Om plusminus 20.15 uur wordt er een kort praatje gehouden over de i bijdrage die tijdens de volgende schrijfavond geleverd kan worden aan de landelijke actie verdwijnin- gen. Massaal schrijven" worden die activiteiten genoemd Inlichtingen tel 943887 LEUSDEN - Aanstaande zater dag kan men zijn oud papier kweer kwijl. Van 10.00 tot 11.30 uur zal op de grote parkeerplaats voor Het Hamersveld aan de As- schatterweg weer een grote pa piercontainer staan. De opbrengst komt ten goede aan extra leermiddelen en dergelij ke voor de openbare lagere school De Hobbit. IERSFOORT- Op de strafzit- Bn het kantongerecht Amers- van 7 januari 1982 verscheen Duw O uit Soest. Ze stond te- omdat ze met een onverlichte gereden had. Ze had een bon 60,- gekregen, maar die niet tld omdat ze vond dat de poli- iel eerst even had kunnen Jchuwen. ad boodschappen gedaarfop oopavond en reed weg in een ir verlichte straat waardoorjk vergat de lichten aan te doen. ilitie schijnt mij met een hand- ar gewaarschuwd te hebben, dat heb ik niet gezien." lolitie hoeft niet te waarschu- merkte de kantonrechter op. imin had hij begrip voor het at het iemand in een helder hte straat ontgaan kan dat zijn r> niet aan zijn. Hij vond de 'eding dan ook niet zo ernstig ildoende gestraft met 30,-. el de officier 80,- eiste. KENNINGEN heer v. D. uit Ede was vol- het politierapport op de htseweg door rood licht gere- (omend uit de richting Soes- 'g en rijdens in de richting van ichtse rotonde. De heer v. D. nde echter daar op genoemd gereden te hebben een uur eerder, toen ik op vas naar de zaak Ik heb de itiging van een chel bij me dat het genoemde tijdstip op de was. Die agent heeft het al- risueel waargenomen, maar bewijsstukken zien De kan- :hter legde uit dat de waarne- van een agent, die speciaal nd en opgeleid is. voor de wet ïnde bewijs is. rbalisant zou zich wel een uur hebben. De kantonrechter achtte de overtreding bewezen en veroordeelde verdachte tot het be drag van de schikking: 110,-. De heer R. uit Soest werd ten laste gelegd dat hij 50 km te hard gereden zou hebben. Hij ontkende echter die dag de auto gebruikt te hebben. Hij had een vrije dag ge had en zijn vrouw had de auto ge nomen om in Leusden boodschap pen te doen. Zij was echter om 6 uur weer thuis geweest, terwijl de overtreding om kwart over zes zou zijn begaan. Bovendien klopte de plaats niet met de route die zij gere den had Kantonrechter „U staat terecht omdat u daar gereden hebt en dat is niet te bewijzen, dus u wordt vrijgesproken". Óp de vraag van de heer R. of nu zijn vrouw vervolgd zou worden, was het ant woord niet duidelijk. Dat hing van het parket af. De heer de G. verscheen op de zitting, met de dagvaarding in de hand waarin de correcte datum en tijdstip van verschijnen vermeld stonden. Echter zijn dossier was op de zitting niet aanwezig. Kantonrechter ..Als u bent opge roepen en op het goede tijdstip ver schijnt en dan eist dat uw zaak be handeld wordt, dan moet het be- v handeld woraen. Maar een ver dachte kan nooit veroordeeld wor den alleen op zijn eigen verklaring en aangezien ik hier geen andere verklaringen en gegevens heb, moet ik u vrijspreken. In geval van vrijspraak, kunt u bovendien reis- en verblijfkosten claimen" Verdachte vertrok met een vrolijker gezicht dan waarmee hij gekomen was. PARKEEROVERTREDING 1 De heer K.. wonend in de binnen stad van Amersfoort, had zijn auto geparkeerd op een plaats waar dat verboden is, maar waar hij, volgens zijn zeggen, niemand hinderde. ..Ik geef toe dat mijn auto verkeerd stond, maar ik wil er over praten," aldus verdachte. Kantonrechter: ,.Wat valt er dan nog te praten? Je kunt de parkeer regels niet zo maar naast je neer leggen als je niemand hindert Net zo min als je door rood kunt gaan rijden als er geen verkeer aan komt. In de binnenstad wonen brengt nu eenmaal parkeerproble men mee Klachten hierover horen bij de gemeente thuis Het wordt niet aan de mensen zelf overgela ten om uit te maken waar gepar keerd mag worden. Dit soort ex cuus kan ik niet aanvaarden: 25,- boeteToch nog een tientje min der dan de eis De heer K verscheen op de zit ting om te praten over een boete die hij voor zijn B. V., een garagebe drijf, had gekregen In dit geval be trof het slechts een parkeerovertre- ding van een klant die met een de monstratieauto gereden had, maar de heer K. had ook al eerder boetes op zich genomen van klanten die te hard gereden hadden, zodat zijn straflijst bestond uit overtredingen die hij niet zelf begaan had. ,,Dit gaat u nog een keer uw rijbewijs kosten", waarschuwde de kanton rechter De heer K. legde uit dat tijd en geld ontbraken om altijd iemand met een klant mee te sturen en dat zijn bedrijf het maar als een bedrijfsrisi co beschouwde dat er af en toe boetes betaald moesten worden voor overtredingen van klanten. ,,Maar het is toch een kleine moeite om even een administratie bij te houden en naam en adres te note ren van een klant die met een auto rijdt?" vond de kantonrechter. De heer K. stelde echter dat zijn bedrijf het als een gebrek aan service en vertrouwen beschouwt als eerst al lerlei gegevens genoteerd moeten worden. De officier begreep wel dat hier een reëel probleem ligt voor garage houders maar vond het toch een onbegrijpelijke zaak dat zomaar een auto meegegeven wordt zon der iets te vragen en eiste 75,- het schikkingsbedrag Kantonrechter: ,,Het is natuurlijk uw zaak als u uit zakelijke overwe gingen de overtredingen zelf ac cepteert, maar de consequenties zijn dan ook voor u De eigenaar moet altijd in staat zijn om te zeg gen wie het gedaan heeft, zo niet, dan is men zelf verantwoordelijk. U begrijpt nu waar het over gaat. u krijgt 75,- boete". HAAST Mevrouw D. uit Apeldoorn had 170 km gereden i.p.v 100. „Geeft u dat toe?" „Ja, hoor." „Waarom deed u dat?" „Nou, ik had haast." „Dat is toch geen reden. Er is u per ongeluk een schikking aangebo den van 280,-, dat was een fout van het parket, want zo'n enorme snelheidsovertreding hoort meteen voor de rechter te komen. Waarom heeft u die schikking niet betaald?" Die had haar niet bereikt, want als kermisexploitanten waren ze bijna nooit thuis Ze had er nog over ge beld. maar toen te horen gekregen dat ze maar moest wachten tot ze opgeroepen werd. „Nou akkoord, we laten het bij 280,-, maar u krijgt wel een stok achter de deur een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Wilt u soms meteen betalen7" „Ja hoor, gerust". kunt u volgende week in de grote zaal van ,,De Korf" vinden Alle scholen zullen een informatie kraampje bemannen. Leerkrach ten zullen zoveel mogelijk alle vra gen van het publiek beantwoorden, verder zal voloop informatiemate riaal aanwezig zijn. De informatiemarkt is opgezet door het Leusdens Schoolhoofden- beraad, een overlegorgaan waar vertegenwoordigers van alle Leus- dense schoolrichtingen in deelne men. In Leusden werd vorig jaar op kleinere schaal ook een informatie markt gehouden Het ging toen om een initiatief van het openbaar on derwijs. De avond werd vorig jaar gehouden in het gemeentelijk infor matiecentrum en was bedoeld voor ouders van leerlingen van de open bare scholen. Voorlichting werd toen gegeven door de scholen voor openbaar voortgezet onderwijs Gezien het succes van die avond, werd voorgesteld om de avond gro ter op te zetten Het resultaat is volgende week woensdag, 20 januari te zien. Van 20.00 tot 22.00 uur zal het complete voortgezette onder wijs in Amersfoort en omgeving in „De Korf' aanwezig zijn. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 17 januari 9.00 uur: Ds. Rennes uit Hoogland Ger. kerk De Glind, jeugddorp: zondag 17 januari 10.00 en 19.00 uur: Ds. J. Jellema R. K. Kerk: zaterdag 16 januari 19.00 uur: H.Mis. Dorpskerk: 9.00 uur Gereformeerde woorddienst: E. J Baljet uit Leusden, 10.30 uur: Ge- ref./Herv. Open deurdienst: Ds J. Weernekers; 18 30 uur: Hervormde woorddienst (GB): Ds. J. J Tigchelaars uit Putten. Good News Christian Fellowship: (Huis de Boom, Arnhemseweg 107) Sunday 10.00 a.m. English speaking service. deze week in de gemeente LEUSDEN CENTRUM ZUID EN Donderdag 14 januari 20.00 uur: Midden- en Kleinbedrijf, raadszaal. Vrijdag 15 januari 19.00-20.00 uur: Inspraakwinkel CML van start, bibliotheek Nieuw Langenbeek, Hamersveldseweg 77. Zaterdag 16 januari 11.00-15.00 uur: Computerdag. 't Ronde. Ui- lenhoeve 39 Zondag 17 januari 15.00-17.00 uur: Kinderdisco Blijhof. Ansfridus- laan 49 Dinsdag 19 januari 20.00 uur: Ex tra OW RO i.v m structuurplan, ex positieruimte. Zwarteweg 16a. Woensdag 20 januari 20.00 uur: Informatiemarkt voortgezet onder wijs. De Kort, Smidse 1 Woensdag 20 januari 20.00 uur: Planadviesgroep, raadszaal. ACHTERVELD Zaterdag 16 januari 20.30 uur: A.M.B.C. (eestavond, D'Ouwe Peerdestal Zaterdag 16 januari: S.V.A. tafel- tennistoernooi junioren, kantine sportpark. Maandag 18 januari 20.00 uur: Kruisgebouw cursus „Stoppen met Roken" Maandag 18 januari 20.00 uur: S.V.A kaarttoernooi, kantine sport park. Dinsdag 19 januari 9.00 uur: wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw Dinsdag 19 januari 20.00 uur: K P O bijeenkomst. D Ouwe Peer- aestai AMERSFOORT - De schoolkeuze van de zesde klasser van de basis school staat weer voor de deur. Voor ouders en kinderen vaak een moeilij ke keuze en onderwijsgevenden we ten uit ervaring dat voorlichting en hulp daarbij noodzakelijk is. Daarom houden de scholen van het lagere beroepsonderwijs in de regio Eem land, In samenwerking met het ge westelijk arbeidsbureau, het bureau voor school- en beroepskeuze en h j regionaal orgaan voor het leerlin genwezen Utrecht, een informatie- week onder de naam Albo '82. Albo '82 staat voor Amersfoortse Ma nifestatie van het Lager Beroepsonder wijs. een manifestatie die in november 1980 voor het eerst werd gehouden. Dit jaar is het gezamenlijk lbo in de regio Eemland erbij betrokken en zo dekt in feite de naam Albo de lading niet meer geheel De informatieweek wordt ge houden van 18 tot en met 23 januari in De Burg. Schuilenburgerweg 2 en zal op de 18e om 14 00 uur worden ge opend door de heer H J. Evers, hoofd inspecteur lbo/mbo. Voor de leerlingen van het basisonderwijs, hun ouders, leerkrachten, hoofden van scholen en overige belangstellenden is er gelegen heid Albo '82 te bezoeken op woensdag 20 en donderdag 21 januari van 13.30 tot 21.00 uur BEDOELING Het doel van deze Albo '82 is zo veel mogelijk informatie te geven over de mogelijkheden binnen het lbo m deze regio Het lbo kent verschillende schoolsoorten- - lager economisch en administratief onderwijs (leao) - lager technisch onderwijs (Ito) - lager huishoud- en nijverheids on derwijs (Ihno) - lager agrarisch onderwijs (lao) Het onderwijs binnen het lbo ken merkt zich door „leren door doen". Veel mensen is het nog niet duidelijk dat het lbo een volwaardige vorm van voortge zet onderwijs is. Maar al te vaak komt het voor dat er eerst gekozen wordt voor algemeen vormend onderwijs, ter wijl voor kinderen die liever „bezig zijn", het lbo de aangewezen schoolkeuze zou kukunnen zijn. Bovendien laat Albo '82 zien dat het lager beroepsonderwijs geen „eindonderwijs" is. na het lbo zijn er vele mogelijkheden. VOOR WIE De twee belangrijkste groepen voor wie deze voorlichtingsweek wordt georga niseerd zijn: - de leerlingen van het tweede jaar van het lager beroepsonderwijs. Deze leer lingen moeten na de tweejarige brugpe- node kiezen uit verschillende vaknch- tingen in de bovenbouw, en - de leerlingen van de zesde klas ba sisschool, omdat deze leerlingen een van de vele schooltypes uit het voortge zet onderwiis moeten kiezen Uiteraard kost het organiseren van een dergelijke manifestatie geld. Een deel van de kosten wordt door de geza menlijke scholen betaald en ook de ge meentebesturen, de Kamer van Koop handel en het provinciaal bestuur dra gen hun steentje bij. De Lagere Technische school Don Bosco neemt ook deel aan de Albo '82 v ONDERDAG 14 JANUAR11982 zondag 17 januari 8.30 uur Gelezen H Mis; 10.30 uur: H. Mis. Alle diensten voorganger en predikant A. Goes.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5