anenburg organiseerde haatskampioenschappen iwanenburg, ijsclub met stip Sport wil ruim halve ton bezuinigen DKRV op kop in bedrijfs- bowlingcompetitie Plannen voor fietsclub Judokampioen schappen Leusden Itasmiuiis Monument Korfbalantilopen weer op winst viswedstrijden IJsclub Zwanenburg: een geslaagd evenement. Hier de kampioenen M0SDEN/CENTRUM noch moeite heelt I Js- Zwanenburg gespaard jeugdschaatskampi- happen van Leusden n succes te maken. Er ezorgd voor een redelij- nperatuur, voor weinig n een al goed voelbaar tje. Bovendien voor een schaatsvloer. Vrijdag avond heeft de brandweer de baan nog een goede opknap beurt gegeven. Een groot aantal jeugdige cracks vocht zaterdag zeer enthousiast te gen de concurrentie en de problemen In de bochten voor de titels en de overige prijzen. Sommigen bereikten met voorsprong de eind streep en anderen met vallen iwedstrijden op de Leusdense i/sbaan. een succes Hier de start i der onderdelen. en opstaan. Op het eiland reikte Zwanenburg-voorzitter J. H. Lantink de prijzen uit aan de hand van het navolgende uitslagenlijstje: Meisjes 6/7 |aar: 1. Charlotte van Haselen; 2 Jacqueline de Wijs; 3. Janny Alewijn Jongens 6/7 jaar: 1Nico Hoev; 2. Pascal Houkes; 3 Jeroen v d Berkmortel. Meisjes 8/9 jaar: 1 Lisette Kip- persluis; 2 Karin Miedema; 3 Elsbet van Haselen Jongens 8/9 jaar: 1 Jeffry Spelsnijder; 2 Danny Tolboom. 3 Jeroen Stevens. Meisjes 10/1T jaar: 1. Jolanda Koopman; 2. Lisette van Beek, 3 Mariska Bunnik. Jongens 10/11 jaar 1. Mare Miedema; 2. Menno Fennema, 3. Bouke Wagenaar Meisjes 12/13 jaar. 1 Hélène van Leeuwen; 2. Annemieke Bloemendaal; 3. Petra Moster- man. Jongens 12/13 jaar 1 Ray mond van Beek. 2. Martijn Vink, 3. Kim van Schagen. De winnaars werden in hun (leeftijds)groep „kampioen van Leusden" en de nummers 12 en 3 kregen een medalje omgehan gen. Na de kampioenswedstrij den volgden nog twee afvalra ces. waarvoor wethouder G van Woudenberg de prijzen uitreikte. De jongens en meisjes van 12 t/m 15 iaar reden 5 ronden om de Wim Renkerswisselbeker. Pro blemen met het ronde-aantal hebben geleid tot de uitreiking van twee 2e prijzen De uitslag werd 1 Jan van Lunteren 2 Perry Wendel - Marcel Kippersluis 3 Lauren Broek Tenslotte volgde nog een wed strijd over 10 ronden voor jon- Frans Vlugt gens en meisjes van 16 t/m 18 jaar om de Zwanenburg-wissel- beker met als resultaat. 1 Rien Geluk 2 Cor van Brun 3 Rob Luyten Schaatswedstrijden veel belangstelling EUSDEN/CENTRUM ïeel lang geleden ontdekt nens, dat hl) op het Ijs met haatsen" (of wat daarvoor irging) veel vlotter vooruit im dan te voet. In de oer- werd doorgaans, o.m. bij jacht, uit noodzaak ge- aatst. Nu uitsluitend als rt of ontspanning. Als je Irie enige bezwaren tegen aatsen koud, glad en d van je af weet te !en, resteert een gemak- jk te leren goedkope wijze bewegen in de gezonde tenlucht. Plezierig boven- n en dat verklaart wellicht jrote animo voor de glij-ij- zodra de thermometer Ier 0 komt. chaatsen is overwegend i massa-bezigheid en je zit rozen met in de buurt een lub, die tegen een kleine rooeding de schaatsvloer prima conditie brengt en judt. Ook Leusden heeft <n nutsbedrijf Zwanen- irg. anno 1971 Genoemd lar de voormalige boerderij in de Hamersveldseweg, Ï8rachter de eerste nood- Baan een plaatsje kreeg en >k weer heel wat anders dan zaagde namen als Nooit lacht, Ijsvermaak of Thi- Via nog twee noodvoor- ingen kwam eind vorig de definitieve ijsbaan in rre gereed, dat volop ijs- kan worden geboden honderden Leusdena- hebben daar inmiddels s een- of meermalig ge lik van gemaakt. 'niesoren beweren dan dat de ijsvloer hier en ir scheuren vertoont of toond heeft, dat 's avonds chting ontbreekt, dat .eren problemen oplevert 'at je een plasje zomaar jens in weer en (noord- <ten)wind" moet plegen, eten wordt echter, dat onze Tweede Fase om van Keulen en Aken maar te zwij gen ook niet in één dag werd gebouwd. Zwanenburg ..met stip" kan niet alles tege lijk. Met meer heissa. dan ver wacht was, is toch maar mooi gezorgd voor een prima schaatsbaan. Er staan lan taarnpalen (de verlichting komt eraan) en zitbanken (nog zonder kussens) rond het ijs-ovaal, dat regelmatig van het schraapsel wordt ont daan met een voor u gehuur de machine. Er is zelfs ge zorgd voor een koek-en- zoopje (weliswaar met op de eerste plaats frites en warme worst in de aanbieding) en voor het eerste reclamebord met het opschriftschaatsen slijpen enz." Voorts is er mu ziek en bijzonder belang rijk! „personeel", dat met direct narrig doet als iemand zijn portemonnee heeft ver geten^ dat alleen maar be weert) en met een, zij het gematigd, begrip reageert op smoesjes als „ik ben 15" van jongelui, die minimaal de dui delijk zichtbare leeftijd heb ben bereikt, waaropzij legaal van een bromfiets gebruik mogen maken, maar in dit geval wel van het lagere kin dertarief willen profiteren U mag zeggen wat u wilt, maar niet dat Zwanenburger met de ijsmuts naar gegooid heeft Goedkoop personeel staat niet op de loonlijst. Wat dacht u van o m. een huisarts aan de lidkaartenbak, een bouwkundige afwisselend met een gemeenteraadslid aan de kassa, een hoge car- navalsfunctionaris als con troleur aan het toegangshek en een aannemer als baanve ger? Overigens geen vaste betrekkingen, want behalve tijdelijk ook nog in wissel- dienst om geen scheve schaatsen te rijden en/of dito gezichten te krijgen. Huldiging van een Leusdense jeugdkampioen in 1979 rSPLINTERS «INTON. CLUBPRAAT 'erenigingsorgaan van BVO et ditmaal 27 pagina's tekst •nieuw een steviger omslag "velk ander Leusdens club- Sok) begon met een voorzit- te nieuwjaarswens in de -van een 28-delige rebus' Is het bericht, dat de jaar- vergadering per 8 februari (er bestaan drie bestuursvacatures!) is uitgesteld De praatavond is verzet naar 22 maart. (Blijhof, Ansfriduslaan) HOCKEY. In 't Stickertje van de hockeyclub wist voorzitter Alrich Parson op een handige wijze ge bruik te maken om aandacht te vragen voor de wedstrijd van de semi-veteranen. Hij wees met na druk op de „voorwedstrijd" van de hoofdklassers Laren en HIC Wie eenmaal een goede tribune plaats heeft, blijft wel zitten. VOETBAL. Het restant (7 minu ten) van de op 21 november 1981 bij de stand 1-0 afgebroken wed strijd RODA 2-VRC 2 (zatwordt op het terrein van VRC te Vee- nendaal uitgespeeld indien van belang voor promotie of degra datie. Roda kreeg een boete van f50,en 2 winstpunten in min dering. De slotfase wordt ge speeld met 11 spelers van VRC en 10 van Roda, w o niet R R (geschorst tot 24-11-1985) KORFBAL. Leden van KC Antilo pen gaan het nuttige (inzet voor een stukje natuurbehoud) ver enigen met het aangename (be wegen in de openlucht). Dat met de actie de clubkas weer wat kan worden gespekt is daarbij mooi meegenomen. Wat is het gevai? De korfballers gaan een stuk bos ontdoen van overtollig hout, dat in stukken van een meter ge zaagd, uitstekend geschikt is voor uw openhaard. Het aanbod is met onbeperkt en liefhebbers voor dat hout (f45,—per m3 of thuisbezorgd f 50.—) kunnen te recht bii Bert Brandsen (telf LEUSDEN/CENTRUM Donderdagavond kwam de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden in vergadering bijeen. Voor de eerste keer in aanwezig heid van de dames N. A. van Amerom en C. Verduin, die sinds kort de gemeenteraad in het stichtingsbestuur vertegenwoor digen. Of het daaraan heeft gele gen, dat de praatavond korter dan een uur heeft geduurd, is erg onwaarschijnlijk. De nieuwe be stuursleden hadden zelf ook wel wat meer „vuurwerk" verwacht. Vooral gezien agendapunt 4: be zuinigingsplan ad f 54.458,— dat door voorzitter B. W. Peddemors van nadere toelichting werd voorzien. In het kader van het algemeen bezuinigingsvoorstel van het college van B&W aan de ge meenteraad wordt van de lokale sport een besparing van f 57.400,—verwacht. Op grond daarvan kwam het sportstich- tingsbestuur tot de navolgende optelsom, die het minst „pijn" zou veroorzaken: f 18.758,— verlaging directe on derhoudskosten (betreft gras- sportvelden, gewijzigd aantal voetbalvelden en scherpere ra ming l.v.m. werkelijke kosten, f 10.700,— onderhouden doelen naar de verenigingen. f7.000,— minder onderhoud l.v.m. verwijdering deel beplan ting Buinlngpark. f 8.000,— verlaging eigen onder houdskosten grassportveld. f10.000,— verlaging Idem door derden. Het totale bedrag (f54.458,—) van deze besparingsmogelijkhe den komt bijna aan de wensen van B&W tegemoet, zonder de reeds eerder verhoogde ge- bruiksvergoedingen extra te be lasten. De bezuiningsvoorstellen hebben betrekking op de veld- sport. De SV Achterveld had reeds laten weten accoord te kunnen gaan met het gestelde. De hockey-, de handbal- en de korfbalclub toonden evenmin bezwaar en Roda was niet op de vergadering aanwezig. Toch wel opvallend na de nogal boze reac tie van voorzitter Coo Bosman op de nieuwjaarsbijeenkomst van de Bulnlngparkers. Of willen de roodzwarten hun erkentelijkheid voor de enorme uitbreiding van- het sportpark nu onopvallend honoreren met wat meer zelf werkzaamheid? Om het voortbestaan te verze keren van de wielerklassieker Parijs-Roubaix (anno 1896) heb ben de organisatoren Jacques Goddet en Féhx Levitan de Fran se overheid gevraagd om ten minste een flink deel van het parcours door de ,,Hel van het Noorden" onder monumenten zorg te plaatsen. Plannen zijn ingediend om de bii de wieler- profs beruchte kasseiweggetjes in het noorden van Frankrijk de renoveren Die vopmemens tasten het karakter]' van de eendaagse koers te veel aan volgens Goddet Co P. SPORTSPLINTERS VOETBAL. In de Roda-kantine is door de KNVB-afdeling Utrecht een cursus georganiseerd voor „verenigingsscheidsrechters" (uitstekend bruikbaar voor jeugdwedstrijden) in Leusden en omgeving Geslaagd zijn o m de navolgende leden van Roda: Marco Ousoren, Jeroen Hen driks, Milo Hoogeveen, Bert Staubach, Frank Vissers. André Gerth, Mink Leloux, Fake Scho- newille, Frank van Roode, An- dries Veenendaal en Robert Tou- tenhoofd SCHERPENZEEL In de Heygraaf speelde Antilopen za terdag de uitwedstrijd tegen Woudenberg. Moeizaam in de eerste helft trainer Bert Brand sen zat ook al hoofdschuddend langs de zijlijn maar veel vlot ter daarna. Frans ter Maten bracht de Leusdenaren in de vierde minuut uit een strafworp aan de leiding. Met twee treffers had Woudenberg op die actie antwoord. Ruud Lith (van af stand) en Frans ter Maten (van vlak onder de korf) zorgde voor de schamele ruststand 2-3. Een tweede strafworp werd door aanvoerder Ter Maten ge mist en pas tien minuten na de hervatting kwam de ommekeer ten goede voor Antilopen Ter Maten scoorde uit een doorloop bal en het tweede aanvalsvak bleek vervolgens goed te draai en. De beloning kwam in de vorm van een door Ruud Lith benutte penalty en en afstandstreffer van Yolanda Versteeg. Gert Graaf land (doorloopbal) bracht de stand op 2-7, waarna Wouden berg tegenscoorde. Antilopen ging vlot doelpuntend verder met rake afstandschoten van Anita van Buren en Yolanda Versteeg Gert Graafland (doorloopbal) en Frans ter Maten (van afstand) bleven niet achter en Anita van Buren bracht via een uitstekende combinatie de stand op 3-12. Met twee doelpunten gaf Wouden berg nog enig gewicht in de schaal en bovendien bleek de scheidsrechter op het wedstrijd formulier nog een extra treffer te hebben genoteerd, zodat de offi ciële 6-12 is geworden. Met de overige resultaten in 2B (Unitas - RDZ 7-5 en Altius - SKF 14-10) kwam de navolgende ran glijst tot stand Antilopen 7 12 85-58 Kameo 6 11 64-41 RDZ 7 8 47-51 Unitas 7 6 55-67 Altiua 7 4 67-75 SKF 7 4 54-70 Woudenberg 7 2 51-74 Overige Antilopen-resultaten: Antilopen 3 - Telstar 2 5-8 KVO 5 - Antilopen 5 3-2 Junioren 1 - Dalto J2 11-6 Junioren 2 - Hellas J1 15-1 Woudenberg J1 - Junioren 3 3-2 AKF A1 - Aspiranten 1 4-5 SKF A2 - Aspiranten 2 2-4 KVO A4 - Aspiranten 3 1-0 KVO A5 - Aspiranten 4 3-0 941333) of Frans ter Maten (telf 946769) VOETBAL. De Leusdense voet baltrainer Ruud Maas in nu al weer voor een jaar onder de pan nen Hij heeft het contract met de succesvolle zaterdagclub Stroe voor het seizoen 1982-1983 gete kend. LEUSDEN/CENTRUM Wie de indruk zou hebben, dat de bedrijfsbowlingcompetitie in de Korf al weer ter ziele was gegaan, heeft het mis. Een aantal organi satorische probleempjes was de oorzaak van het feit, dat u enkele weken de resultaten heeft moe ten missen. De nieuwe competi- tlelelder S. Arns heeft inmiddels alles weerkeurig op rijtjes gezet. Van de poules A t/m D is de tussenstand na vier ronden en van de groepen E en F na drie wedstrijden als volgt: Poule A: pnt. DKRV 1 5166 AGU-Sport 4761 Rijkspolitie 4654 Verheyen (Gemeente) 4195 Muwi van Gent 3916 PON VW-Audi 3660 Spar Aldenzee 3589 Krachtwerktuigen Poule B: Norit Middenstandsbank Bankgirocentrale 1 Tolboom-team v d. Hoef-team Pon-team Rabo-bank Hoogr (Gemeente) Poule C: Don Bosco 1 PFW 1 Don Bosco 2 Albeda (Gemeente) PFW 2 Lisidunahof ABTB 1 St Joseph Poule D: Van Galen Bankgirocentrale 2 Bondsspaarbank 1 3402 Bondsspaarbank 2 3687 pnt. Regenboogschool 3384 4245 v. Dongen (Gemeente) 3362 3978 de Ster 2881 3977 Poule E: pnt. 3899 DKRV 2 3288 3824 Mossink 2849 3757 Rabobank (v.d Borg) 2815 3661 Biesta BV 2784 3446 Bondsspaarbank 3 2737 Schoonhoven 2715 pnt. Bondsspaarbank 4 2621 4786 Groenhorst 2446 4550 Poule F: pnt. 4058 ABTB 2 2852 4019 School Wijsbegeerte 2412 3391 Hamersveld 2 2356 3368 Hamersveld 1 2155 3277 Met een pinval van 4786 hand- 3157 haaft Don Bosco 1 uit poule C tot pnt. dusverre knap bij de sterke A- 4475 poulers DKRV 1 (5166), AGU- 3909 Sport (4761) en de Rijkspolitie 3895 (4654). LEUSDEN/CENTRUM Fiet sen is, op lopen na, de goed koopste manier van voortbewe gen. Bovendien Is het een plezie rig en gezond verblijf in de vrije natuur. Geen wonder, dat die bezigheid zo n grote belangstel ling heeft bij jong en oud. Ook In Leusden met heel wat goede uit gangspunten voor een leuke fietstocht in de fraaie omgeving. Individueel, in gezinsverband of met groepjes geestverwanten. Joop van Opijnen, Harry van Schalk en Ton de Wijze, eerst ieder apart en later samen peda- lerend, kregen onlangs het goe de idee om een fietsclub op te richten en van het een kwam het ander. Alle voor- en nadelen van ge organiseerd fietsen werden op een rijtje gezet en al spoedig bleek, dat de drie Leusdenaren hun gedachten in dezelfde rich ting hadden laten gaan. Het trio werd een half- en al snel een heel dozijn met in het vooruitzicht de vele voordelen van fietsen in clubverband De wetenschap, dat iemand vooreen trainingsrit je op je wacht, doet sneller naar het rijwiel grijpen, je hebt aan spraak onderweg en hulp bij eventuele pech. Per groep(je) inschrijven op een fietstocht geeft vaak recht op korting en zo zijn er nog meer pluspunten te bedenken. Wat goed is voor tien of twaalf man geldt in nog sterke re mate voor een grotere groep en die gedachte vormt de basis van de in Leusden op te richten rijwieltoerclub De niet-merkgebonden vereni ging is bedoeld voor iedereen van 10 tot 70 jaar (jonger en ouder mag ook). De opzet is recreatief en hoewel gezelligheid duidelijk voorop staat, zal er ook plaats zijn voor kilometervreters. Om de belangstelling voor het initiatief te peilen worden op donderdag 28 en vrijdag 29 janu ari van 20.00 tot 22.00 uur voor lichtingsavonden gehouden in het zwembadrestaurant en bij voldoende interesse volgt spoe dig daarna een officiële oprich tingsbijeenkomst. Wie vooraf nog inlichtingen wenst of wie op de eerdergenoemde data verhin derd is, kan telefonisch terecht bij Harry van Schaik (941752 na 12.00 uur), bij Joop van Opijnen (941680) of bij Ton de Wijze (941695) jan Kiesling, 4. Eduard op 't Einde 47-54 kg: 1 Arthur Rombouts. LEUSDEN/CENTRUM Za terdag hebben de kampioen schappen 1982 van Leusden plaatsgevonden in de gezellige drukke gymzaal Alandsbeek. De sportieve strijd werd gearbi- treerd door de heren J Dotinga, J Blom en O. Spaargaren en de uitslagen waren t/m 28 kg 1 Jaap v d. Spek, 2. Gaby Vroom, 3 Timmy van Hey- gen, 4, Say ter Lauw 28-32 kg 1 Erik Cornelissen. 2. Paul Cirkel. 3. Sander Valken- hoef, 4 Ronald Bosman 32-36 kg. 1 Peter van Loon, 2 Edwin Cornelissen, 3 Arjan Val- kenhoef. 4. Lars Ruitenbeek. 36-41 kg: 1. Pier v.d Hengel, 2 Henk Havens. 3 Victor Hoekstra, 4. ex aequo Emile Hoekstra en Edwin Vriens 41-47 kg: 1. Maarten Verhoe ven. 2 Harro Verhoeven. 3 Bas 2 RobBoersma, J JosBoersma 4 Bart Borman +54 kg :1 Onno Spaargaren. 2 Dyo Nyesse I, 3. Rik Mobac

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11