SB erkgroep teleurgesteld over sseren Leusdense middenstand Winkeliers tegen éénrichtings verkeer op de Hamersveldseweg inzinestation in Hamershof bijvoorbeeld ivoering rechtspositieregeling moet ich binnen huidige budget muziekschool Werkgroep onderwijs niet bijeen Vrouwenkafé viert lustrum oemen- irkoop i Centra staakt iskraam Hamershof Brievenbus in Hamershof en op de Beekridder SBl Verfwinkel in Hamershof erkgroep rapporteert in maart Autonamen parkeer plaatsen Hamershof Leusder Krant1, Bijeenkomst landbouw organisaties éjê 444 44 4 J L tir Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? j Rozendaaliaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 per kwartaal. DINSDAG 19 JANUARI 1982 13e JAARGANG NO. 79 O o <p> een ohzer verslaggevers) •USDEN Verscheidene n van de werkgroep Mid- en Kleinbedrijf zijn te- gesteld over het feit, dat lemeente Leusden regel- g plaatselijke midden- ders en andere onderne- 8 passeert. Volgens de cgroep zijn er verscheide- foorbeelden te noemen, ruit blijkt dat de gemeen- »usden eerder in zee gaat ondernemers van buiten i gemeente dan met tselijke zakenlieden. Zo wel de vertegenwoordigers- van de ondernemers in de werkgroep als één van de ge meenteraadsleden zijn daar over verbolgen. Aldus bleek donderdagavond in de vergadering van de werk groep Midden- en Kleinbedrijf. Aanleiding tot deze uitlatingen vormde een bericht in de Leus- der Krant, waaruit bleek dat de gemeente in onderhandeling is met een grote maatschappij over de vestiging van een benzinever kooppunt in de Hamershof. Vol gens de heer Buitenhuis (gara gehouder en lid van de werk groep) is dat een onbegrijpelijke zaak. omdat er al geruime tijd bij de gemeente aanvragen liggen van plaatselijke ondernemers om tezijndertijd benzine te mogen verkopen in het hoofdcentrum ..Waarom moet er dan nu onder handeld worden met een olie maatschappij", zo vroeg Buiten huis zich af. Ook de heer Kleinveld (even eens werkgroeplid en garage houder) betreurde deze gang van zaken. 'Tegen een vestiging van een grote maatschappij kan een garagehouder niet concur reren. Daar gaan wij altijd aan onderdoor" Ad Wisman, als gemeente raadslid vertegenwoordigd in ..Midden- en Kleinbedrijf" sloot zich bij beide sprekers aan Hij herinnerde er aan. dat de vesti ging van een benzinestation in de Hamershof niet de eerste ge legenheid is, waarbij de plaatse lijke ondernemers gepasseerd worden. Hij noemde ook het feit. dat gemeentelijke bloembakken door kwekers van buiten Leus den gevuld werden, waarover reeds eerder in de werkgroep gesproken was Wisman zei nog een ander ten hemel schreiend voorbeeld te kennen, zonder het overigens te noemen. Wisman: ..Ik begrijp de opstelling van het gemeentebestuur niet Keer op keer krijgen we te horen, dat de gemeente de voorkeur zou geven aan plaatselijke ondernemers, maar telkens blijkt weer het te gendeel." Werkgroepsvoorzitter Jan Mandemaker (wethouder) zegde de werkgroep toe de genoemde voorbeelden uit te zoeken en het standpunt van het gemeentebe stuur inzake plaatselijke onder nemers eens op papier te zetten. Dat kan dan in de vorm van een prae-asdvies ter sprake komen in de werkgroep Garagehouder Buigenhuis onbegrijpelijke zaak een onzer verslaggevers) iUSDEN De invoering een rechtspositieregeling rde docenten van de Mu- school Leusden zal toch ien het huidige budget de school moeten plaats- len. Dat is het uitgangs- t, waarmee een werk- jp van ambtenaren en ilekschoolbestuurders en :enten aan het zoeken is aan naar een regeling om rechtspositieregeling ge- te te geven. De werkgroep zal in maart aan het college rapporteren. Er rees enige tijd geleden een conflict tussen de muziekschool enerzijds en het gemeentebe stuur anderzijds. Aanleiding daartoe vormde het ..Besluit Be- noembaarheidseisen en Ar beidsvoorwaarden Sociaal Cul tureel Werk", dat ook voor mu ziekschooldocenten de rechts positie regelt. Tot nog toe ontbe ren de Leusdense docenten die De nieuwe regeling omvat onder meer garanties ten aanzien van het aantal te geven lesuren gedu rende een schooljaar en de in voering van een pensioenrege ling Dat alles kost uiteraard geld. Dit jaar zou er een bedrag van ongeveer f 147.000.— mee gemoeid zijn. Het gemeentebestuur heeft duidelijk laten weten, dat men niet van plan is om een dergelijk bedrag nog eens toe te leggen op de subsidie, die al gegeven wordt De financiële gevolgen van de invoering van de rechts positieregeling zullen daarom binnen het budget van de mu ziekschool moeten worden op gevangen. Daartegen hebben de docenten van de muziekschool bezwaar gemaakt, want dat zou kunnen leiden tot minder uren per docent of zelfs ontslagen In de loop van december vond hierover een gesprek plaats tus sen het bestuur van de Stichting Muziekschool Leusden en het college van burgemeester en wethouders. Dat gesprek resul teerde in de instelling van boven genoemde werkgroep. In de ver gadering van de raadscommissie ..Financiële en Economische Aangelegenheden" van vorige week woensdag informeerde Harm Offereins (GPV/SGP) naar een eventuele opdracht, die de commissie gekregen zou heb ben ..Moet die commissie gaan bekijken, waar er wat af kan en hoeveel dat dan zou kunnen zijn? Zijn we in principe van mening dat het de gemeente verder geen geld mag kosten, of zou dat wel mogend" Het antwoord kwam van Jan Heusinkveld, chef finan ciën van de gemeente Leusden en lid van de werkgroep uit gangspunt is dat de rechtsposi tieregeling moet passen binnen het huidige budget van de mu ziekschool De werkgroep zal zoeken naar mogelijkheden om r'at te realiseren, waarbij bijvoor beeld te denken valt aan het ver groten van het leerlingenaantal per groep De VVD-er Willem Hoytema van Konijnenburg drong er sterk op aan dat de werkgroep tijdig zal rapporteren. Daarmee wil het liberale raadslid voorkomen dat de gemeenteraad zo laat in deze een besluit zou nemen, dat er voor het volgend schooljaar niets meer te regelen valt. Daarop zeg de Heusinkveld toe. dat de werk groep in maart rapport zal uit brengen LEUSDEN De op maandag 25 januari geplande vergadering van de werkgroep Onderwijs zal geen doorgang vinden. Er zijn onvoldoende onderwer pen Tenzij bepaalde onderwer pen om een eerdere vergadering vragen, zal de eerstvolgende ver gadering van de werkgroep wor den gehouden op maandag 15 maart om 20.00 uur LEUSDEN Vijf jaar geleden startte een aantal vrouwen in Leusden een vrouwenkafé In De Hakhorst. Het begon met twee keer In de maand een dinsdag ochtend en in september kwam daar een avondkafé bij. In sep tember 1978 werd er met het ochtendkafé gestopt en vanaf die tijd is er Iedere maandagavond vrouwenkafé Maandag 25 januari wordt het lustrum gevierd. Er komt een groeo die een uur lang de aan- r'acv zal vragen, er is cake bij de koffJe, er zijn borrelhapjes en er is muziek. Om de kosten van deze avond te dekken, moet er helaas een entreeprijs van vijf gulden wor den gevraagd. Vanaf 20 00 uur is iedereen van harte welkom in Eetcafé De Hak horst. Waarden 25a Informatie en toegangskaarten zijn te ver krijgen bij Jopie, telefoon 943726; Riet, telefoon 943689 en Wil, telefoon 726996. een onzer verslaggevers) lUSDEN In Centra Wahle et winkelcentrum „De Ha- ihof" worden momenteel i bloemen meer verkocht door een zelfstandige onderne mer. Wim Wahle Is met de ver koop van bloemen op deze wijze gestopt, na er door de gemeente op te zijn gewezen dat hl) daar mee inbreuk maakte op zijn con tractuele verplichtingen. Dat deelde wethouder Jan Mandemaker donderdagavond mee in de vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf. In de vorige vergadering waren er in die werkgroep vragen gesteld over de bloemenverkoop in de Centra, waarvoor Wahle een zelfstandig ondernemer had ingeschakeld Mandemaker „Naar aanleiding van die vragen hebben wij er de heer Wahle op gewezen dat deze concessionair zijn zaak zou moeten sluiten Dat is vervolgens gebeurd 1 een onzer verslaggevers) EUSDEN Er zal binnen enbare tijd enkele dagen per sk een viskraam komen te in bij het hootdwinkelcen- n De Hamershof. Het college heelt twee aanvragen liggen van vlsverkopers, die graag een standplaats bij de Hamershof zouden willen Innemen. Het col lege zal één van de twee vergun ningen gaan verlenen, nu zowel de Vereniging voor Ambulante Handel als de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf positief op de plaatsing van een viskraam hebben gereageerd. Waarschijn lijk zal de viskraam in ieder geval vrijdags bij de Hamershof te vin den zijn, wellicht echter ook op andere dagen. Secretaris-generaal Scouting- organisatie in Leusden 3 Nog weinig animo voor Inspraakwinkel3 Mens en z'n hobby5 Anco Mali in gesprek met pater Van Luijn, directeur van Don Bosco 7 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Er komt binnen kort een brievenbus in het win kelcentrum „De Hamershof". De PTT zal deze plaatsen aan het einde van de Kooikersgracht, na bij het filiaal van de AMRO-bank. Daarmee gaat een reeds geruime tijd gekoesterde wens van winke liers en bezoekers van de Ha mershof in vervulling. Ook gaat de PTT een brieven bus plaatsen in de wijk Langen- beek Deze komt te staan langs de Beekridder, in de buurt van de Alandsdam. Aldus vertelde donderdag avond in de vergadering van de werkgroep ..Midden- en Kleinbe drijf" de heer Herman Baaiman Baaiman maakt als kersvers raadslid voor Gemeentebelan gen sedert kort deel uit van die werkgroep. Baaiman is werk zaam bij de PTT en uitstekend op de hoogte van onder meer het plaatsen van brievenbussen. De vragen die daarover gesteld wer den in de werkgroep konden dan ook beter door Baaiman dan door werkgroepsvoorzitter wet houder Jan Mandemaker of zijn ambtelijk medewerker beant woord worden. Volgens het raadslid zal de PTT de brieven bus plaatsen, zodra de vorst uit de grond is. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSDEN Heden inschrijving Voorjaarscursus Ballroom Latin-Amarlcan. Aanvang vanal 22 januari Club- en Privé lessen - Met name slijterij Van de Hengel en Van de Bergs Tuin en Dier zouden nadeel ondervinden van éénrichtingsverkeer op de Hamersveldseweg. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. LEUSDEN Dafplaats, Eysinkplaats, Kromhout plaats en Spykersplaats. Zo zouden de vier ingesloten parkeerterreinen in de Ha mershof volgens de werk groep Naamgeving Wegen moeten gaan heten. Een dienovereenkomstig advies is naar het college van B. en W. gestuurd. Het geven van een naam aan de parkeerplaatsen In de Hamershof gebeurt in feite op verzoek van de rijkspolitie. Bij het verbaliseren van fout- parkeerders of bij het opne men van een aanrijding op de parkeerterreinen is het tot nu toe erg moeilijk voor de poli tie de plaats te omschrijven. Vandaar het voorstel van de werkgroep om de parkeer plaatsen te vernoemen naar oude Nederlandse automer ken. Als B. en W. dit voorstel overnemen zal het ter goed keuring aan de gemeente raad worden voorgelegd. LEUSDEN Er komt In het hoofdwinkelcentrum „De Ha mershof" een winkel voor verf en wandafwerkingsartikelen. Deze winkel zal worden geëxploiteerd door het Leusdense schildersbe drijf Pfaff. De verfzaak komt aan de Kooikersgracht in de plaats van het onlangs opgeheven mo dewinkeltje „Four Seasons". Voor de vestiging van de verf winkel was een ontheffing van B en W nodig, omdat door deze invulling het branchepatroon van de Hamershof gewijzigd wordt Na bijeenroeping van een brancheverdelingscommissie ad hoc, die gunstig kon adviseren, besloot het collegede noodzake- li|ke ontheffing te verlenen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De winkeliers in en om de Hamershof zijn tegen invoering van éénrichtingsver keer op een deel van de Hamers veldseweg, zoals wordt voorge steld in het Verkeersplan voor deze gemeente. Volgens de win keliers betekent éénrichtingsver keer aldaar dat hun zaken slech ter bereikbaar worden, met alle gevolgen van dien. Daarop wees in de vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf donderdagavond de Hamershof-vertegenwoordiger Joris Kniep Het gaat om het in het laatst verschenen DHV-rap- port ten behoeve van de opstel ling van het Verkeersplan geop perde idee om éénrichtingsver keer in te stellen op een stuk Hamersveldseweg nabij het win kelcentrum. Vanaf de Noorderin slag zou men de Hamersveldse weg in mogen rijden tot aan de tweede parkeerplaats naast de Hamershof. Vanaf de Centrum- weg zou men hetzelfde mogen doen Maar doorrijden in één van beide richtingen zou niet meer mogen Kniep wees er op. dat dat in de eerste plaats voor slijterij Van de Hangel en Van de Bergs Tuin en Dier een nadelige zaak zou zijn Maar ook de Hamershofwinke- liers zouden er wel eens nadeel van kunnen ondervinden Bo vendien, zo meent Kniep, is het voor vrachtwagens die winkels in de Hamershof komen bevoorra den een uiterst lastige zaak. LEUSDEN/ACHTERVELD - De landbouworganisaties A.B.T.B. Achterveld; C.B.T.B. Leusden e.o.; A.B.T.B. Hamers- veld en U.L.G. Leusden e.o. zul len op donderdag 21 januari in De Til een gezamenlijke bijeen komst organiseren. De aanvang is om 20.00 uur. Er zullen deze avond twee on derwerpen worden behandeld 1 waarover dan ook nog samen gesproken kan worden De eer ste spreker is de heer C. M. Van Selm, muskusratbestrijder. Deze zal een toelichting geven over de muskusrat en de bestrijding er van. Een en ander wordt toege licht door middel van een diase rie. Dit is zeker een belangrijk punt. daar dit dier een groot ge vaar wordt in de toekomst als er niet voldoende aandacht aan be steed wordt en er geen goede bestrijding plaats vindt Na de pauze spreekt de heer H. van Zijtveld van de werkgroep „Beter zuivelbeleid" over „Wat is en doet deze groep." Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1