Kantongerecht Amersfoort 50 JAAR HET BESTE IN DE BUURT! NCVB zuid hield 27ste jaarvergadering 1390 890 379 179 169 139 149 159 199 179 69 119 89 „7,Kip 179 269 135 109 189 439 279 620 59 525 250 479 VLEESWAREN VERS VLEES Magere Hamlappe Magere Riblappen Varkensfricandeau Magere Speklappen GROENTE FRUIT Witlof Jaffa Sinaasappelen Franse Golden Delicious Chinese Kool HIER ZIJN SPECIALE NEEM-DE-PROEF PRIJZEN: DINSDAG 19 JANUARI 1982 LEUSDER KRANT AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 14 januari 1982 verscheen de heer R. uit Den Haag. Hij stond terecht omdat hij in Soest met zijn auto linksaf was geslagen waar dat verboden was. Hoewel hij het feit toegegeven had en een schikking van f 35,— kreeg aangeboden, betaalde hij niet en ook niet de acceptgiro kaart van f45,— die hij vervol gens thuisgestuurd kreeg. Dus kreeg hij een dagvaarding om te verschijnen ,,De kans bestaat dat u hier nog een tientje meer krijgt", waarschuwde de kantonrechter. Uit het gesprek bleek echter dat verdachte in militaire dienst was tijdens de bekeuring ,,Daar staat niets van in het proces-verbaal, was u duidelijk als militair herkenbaar voor de politie?" informeerde de kanton rechter ,,Ja, ik had mijn uniform aan." ,,En u heeft nu nog identifi catiepapieren bij u waaruit blijkt dat u toen in dienst was9" Nee, dat was niet het geval. De kan tonrechter bekeek verdachte kri tisch van top tot teen. ,,Tja, dat jasje ziet er nogal militair uit. Ik ben niet bevoegd om van de zaken van militairen kennis te nemen en dus moet ik de officier niet ontvankelijk verklaren Wel wil ik graag dat de officier eens bij de politie navraagt waarom ze iemand die er duidelijk als mili tair uitziet, niet als zodanig in het proces-verbaal vermelden." LEUSDEN Dinsdag 12 janu ari werd de jaarvergadering ge houden van de NCVB, afdeling Zuid in 't Trefpunt. Het was al weer de zeventwlntigste jaarver gadering van deze afdeling. Ve len herinneren zich het vijfde lustrumfeest nog als de dag van gisteren. Er is dan ook onder de leden een levendige belangstel ling voor het fotoalbum dat over dit feest is samengesteld en dat blijft rouleren onder de leden. Minder feestelijk was at en toe de stemming tijdens het bespre ken van het financieel jaarover zicht. Deze bespreking volgde op een zeer volledig en op rijm gezet overzicht van de aktiviteiten van afgelopen jaar. Toch merkten at tente toehoorsters op dat er iets vergeten was. de bijeenkomst met de ziekenbezoeksters op 24 mei jongstleden. Een neerslag van één van de overige aktivitei- ten was tijdens deze bijeenkomst tentoongesteld. Poppen, ge maakt van oude panties, waren thuis, vaak met fraai resultaat, afgemaakt. Namen noemen hoeft niet, maar een stropop oogstte toch veel bijval. Er vond ook een wisseling van bestuurslid plaats Mw. Wessels treedt voortaan als bestuurslid op in plaats van mevrouw Hoef- mar. Verder bleek dat NVCB-Zuid nu beschikt over 65 leden, een aan tal dat men toch wel graag zag groeien. Een groot deel van de 65 was tijdens deze jaarvergadering aanwezig in de wetenschap dat ook de NVCB op de kleintjes moet gaan passen. Nu waren de resultaten vanhet afgelopen jaar ook niet direct om te huilen De meeste leden toon den dat zij zich ervan bewust zijn dat veel afhangt van de gemeen telijke subsidie Het voorschot van deze subsidie f452,50 is binnen. Men verwacht wel dat dat men nu ook rekening moet gaan houden met een kriti sche opstelling van de gemeen telijke overheid ten opzichte van de jaarverantwoording. In 1982 zal de contributie f 34,50 bedragen, welk bedrag voor 1 mei moet zijn overgemaakt Van de geïnde contributie (dit jaar f 1845,—) gaat de helft naar het hoofdbestuur in Den Haag. Met haar 65 leden valt Zuid in een moeilijke zóne De grens van een op kosten van Den Haag verzorg- Burgerlijke stand Uit het Bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 5 januari tot en met 13 januari zijn: GEBOREN 23 dec. '81 Anthonie Edwin, z.v. M. J. Doeven en C A Blok 31 dec. '81 Roeloef Christiaan Jacob, z v. R van Beek en A. E. van Bloppoel. 5 jan. '82 Stella Aleida, d v. Th. P. Brouwer en E. M Petrus: Joan nes Wilhelmus Jozephus, z.v. J. J. van Houten en C. C. M. de Swart. 6 jan '82 Martin Rogier, z.v H L S. van Uffelen en J. W. van der Groep 7 jan '82 Lydia Catharina, d.v. S. H P. Reij en G. C. Boeve. 8 jan '82 Ellen Adriana Josephi- na, d.v. J. F van Vessem en J. G. H van Geet. GEHUWD 4 jan. '82 R. W Cremer Eindho ven en A Roumimper. 8 jan '82 G. H. M. Zwart en W E M Rikkerink OVERLEDEN 31 dec. '81 F. van Kalsbeek, oud 38 jaar 1 jan. '82 H. van de Bunt, oud 36 jaar 7 jan. '82 M. van Burgsteden, geh met R Kleinveld, oud 84 jaar 8 jan. '82 C. P. Boersma, geh. gew. met R Schuiten, oud 85 jaar; A. van Eijden, oud 87 jaar. 9 jan '82 J. van Grol, oud 82 jaar DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD IDIOOT De heer K. uit Baarn had een bon gekregen omdat hij gereden had op een weg die alleen open stond voor bestemmingsverkeer .Waarom heeft u niet betaald?" ,,Het was gewoon idioot'" vond verdachte verontwaardigd ,,Dat zijn grote woorden ,,Nou belachelijk dan Ik was op zoek naar een boer die schar releieren verkocht,-toen ik dat stukje weg reed, maar ik werd doorverwezen naar de volgende boer en op weg daarheen door de politie aangehouden Omdat ik geen eieren in de auto had, geloofden ze m'n verhaal niet en zeiden ze. waarom haal je die eieren niet in Amersfoort! De officier vond het ontbreken van de eieren essentieel en oor deelde dat verdachte dus geen bestemmingsverkeer was. Kantonrechter: „Ik wil wel graag weten wat mevrouw de officier onder bestemmingsver keer verstaat. Ik wil naar een boer want zijn vrouw is ziek Ben ik dan bestemmingsverkeer9" Offi cier ,,Ja" ,,Nu haal ik bij die boer eieren, ben ik dan bestemmingsver keer?" Officier: ,,Ja, als er inderdaad eieren zijn gekocht, anders kan men net zo goed doorgereden zijn." Kantonrechter ..Maar nu is de boer uitverkocht, ben ik dan geen- bestemmingsverkeer meer? Natuurlijk blijft het bestem mingsverkeer als de boer uitver kocht is We kunnen in dit geval dus wel twijfelen, maar in geval van twijfel slaat de weegschaal door ten gunste van de verdach te U wordt dus vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs." De heer L uit Utrecht stond terecht omdat hij in Soest door rood licht gereden zou zijn. De heer L was nu van beroep rijexa- minator en tot 4 jaar geleden bij de politie geweest. Kantonrechter ,,U wilde niet schikken, maar u heeft niet aan de politie gezegd waarom niet. Wel heeft u een brief aan de officier geschreven." ,,Er was telefonisch niet te pra ten met deze politieman. Toen ik voorstelde om op het politiebu reau te komen, werd dat niet op prijs gesteld. Inmiddels heb ik foto's van de situatie gemaakt om aan te tonen dat het onmogelijk voor hem was om vanaf de plaats waar hij stond het stoplicht te zien en de stopstreep waar ik overheen gereden zou zijn. Ik vind het alleen erg jammer dat die agent niet hier is. ik heb er nog wel een vrije dag voor geno men." De kantonrechter beaamde dat ze er zo niet uit konden ko men en dat de zaak aangehou den moest worden voor nader onderzoek. Met excuses en de belofte dat de verbalisant een volgende keer opgeroepen zal worden, vertrok de heer L. EIGENDOMSRECHT De heer P. uit Bilthoven had zijn auto geparkeerd op het trot toir voor zijn makelaarskantoor. Hij claimde de eigendomsrech ten van het stuk grond waar de stoep overheen loopt en meende daarom vrijuit te gaan Kadastraal hoort dit stuk grond bij de makelaardij, zodat iedereen die over de stoep loopt over miin grond gaat." ,,Maar het is niet duidelijk afgescheiden9" informeerde de kantonrechter Nee, het was gewoon bij de weg getrokken ,,Dan doet het er niet toe van wie het is, dan hoort het gewoon bij de weg," vond de kantonrechter Bovendien had de verbalisant de eigendomsrechten nagetrok ken en beweerde dat dit stuk grond kadastraal wel bij de ge meente Soest hoorde. Verdachte vertelde echter dat het parkeren op zijn stoep al eerder proble men gegeven had en dat de poli tie toen wel tot de conclusie ge komen was dat deze grond ei gendom was van de heer P En om die reden had het niet eerder tot bekeuringen geleid De officier vond het eigen domsrecht niet zo van belang voor het bewijs van de overtre ding, want zelfs al was het ei gendom van de heer P., dan nog was het een deel van de openba re weg en dus een overtreding om er te parkeren. Eis f 25.—. De kantonrechter inform? hoe lang het geleden was d politie zich al eerder met zaak had bezig gehouden was een maand of twee. Heeft de officier nog iets merken naar aanleiding var uitdrukkelijk verweer van dachte?" Nee, de officier bleef er b?, de mededelingen van de he; hooguit van belang waren, de strafmaat, maar met vool bewijs van de overtreding. Kantontechter ,,Het tenlj gelegde acht ik bewezen. Pi ren op het trottoir mag niet.: als het trottoir eigendom i$ het perceel. Maar u voert ani dingen aan: u heeft het e gedaan en het is al vaker do: politie geverifieerd en ook gj cepteerd. Wat kadasters be kun je van een makelaar wel meer exactheid verwachter* verbalisant kan zich dus vei> hebben Ik geef ontslag fl rechtsvervolging, omdat iefd grond ontbreekt." de avond ligt rond de 60 leden Mede in verband hiermee werd het bestuur er door een aantal leden op gewezen dat sprekers en spreeksters met zo mogelijk nog meer zorg uitgezocht zou den moeten worden ,,Het draait om hele bedragen, waarvoor men niet altijd krijgt wat men ervan verwacht", luidde de strek king van de betogen. Het bestuur wilde wel op zoek gaan naar betere mensen, maar wees de leden er wel op dat het heel moeilijk is om via horen zeggen aan mensen te komen die vol doen aan het verwachtingspa troon Het Dr. A. v. d. Nagelfonds is een NCVB-fonds voor landelij ke hulp aan steunbehoevende leden. Per lid wordt één gulden van de afdelingen gevraagd door het hoofdbestuur. Omdat het le dental 77 000 bedraagt komt men tot een aardig bedrag. Deze toelichting volgde op de vraag waarom er zoveel geld voor dit fonds gereserveerd was In het kader van emancipatie- aktiviteiten richt Zuid zich ook op de derde wereld Zo volgt men een VLOO-cursus (f120,—) en ondersteunt men de projecten de Wielewaal (projekt ten bate van gehandicapte jongeren f411,—) en TOSO, een projekt ten gunste van Sysrisch-Orthodoxe christe nen Ook opbrengsten van de stand bij de opening van De Korf zijn naar deze projekten gegaan. Een ander nieuw te starten pro- jectje vormt het adopteren van een kind, dat ongeveer f 40,— per maand aan kosten met zich zal brengen De afgelopen jaar georganiseer de kursus In gesprek met", over de ervaringen van gehandikap- ten zal een vervolg krijgen On der leiding van mevrouw De Bok uit Woudenberg zelf NCVB- ster zal deze kursus plaatsvin den tijdens de ochtenduren van 4,11,18 en 25 maart aanstaande. Tenslotte kwam vanuit de vrouwenraad de vraag om mede werking bij taalonderricht aan in Leusden wonende buitenlan ders. Deze hulp kan bestaan uit het geven van les, maar ook uit het bieden van oppas tijdens de lessen. Na dit officiële gedeelte volgde een bingo. Mevrouw G. v. d. Spaa werd hierbij de gelukkige bezit ster van een pocket-radio, terwijl mevrouw D. A. A Mulder een fruitmand ten deel viel. Dinsdag 19 januari 20.00 uur: K P O. bijeenkomst, D'Öuwe Peerdestal Woensdag 20 januari 9.00 uur: handwerkhobbyclub, De Moes pot Woensdag 20 januari 20.00 uur: cursus Drempelvrees, Parochie zaal Donderdag 21 januari 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw. LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 19 januari 20.00 uur: OW/RO. extra structuurplan, ex positiecentrum, Zwarteweg 16a Woensdag 20 januari 20.00 uur: Planadviesgroep, raadszaal Woensdag 20 januari 20.00 - 22.00 uur: Informatiemarkt voortgezet onderwijs, De Korf, Smidse 1 Donderdag 21 januari 20.00 uur: Bijeenkomst landbouworganisa ties, De Til Donderdag 21 januari 20.15 uur: Schoolraad, 't Startblok, Jan van Arkelweg, Achterveld Maandag 25 januari 20.00 uur: CML/RO Maandag 25 januari 20.00 uur: Lustrumviering vrouwenkafé Achterham 100 gram Palingworst -150 gram Kips Leverworst 250 gram per stuk SPAR heeft liefst 450 SPAR Eigen-Merk artikelen, net zo goed, maar u betaalt 'n stuk minder! Ze zijn gegarandeerd door SPAR: de grootste kruidenier van Europa. ®Spar Patat Frites zak 1000 gram Spar Steriel Magere Chocolade Drank qq literfles Spar Gebroken Rijst 11Q zak 1000 gram XX 27 Spar Chocolade Hagel 9QC> melk of puur pak 400 gram fctOvP Spar Augurken A.B. -|Q£ zoetzuur pot liter X ZfvJ Spar Fritessaus emmer 750 gram Uit de diepvries. ®Spar Saté ajam of babi pakje 3 stokjes Spar Chips naturel of paprika grote baal donderdag t/m zaten heel kilo heel kilo 500 gram 695 maandag 25 en dinsdag 26 januari heel kilo donderdag t/m zaterc 500 gram 12 stuks 2 kilo in draagtas maandag 25 en dinsdag 26 januari 1 kilo ®Spar Sperciebonen 1 1 blik Spar Melba Toast pak 30 stuks Spar Bouillon Spar Wasver- zachter qq fïakon 2 liter A AV^O Roosvicee Vruchtenmix fles 0.6 liter Edet Toiletpapier -« ^q pak 4 rollen lüy Melkunie Yoghurt literpak Hellema Koeken diverse variëteiten pak Veluws Volkoren Brood 800 gram Bonzo Diner zak 1500 gram Bonzo Vleesbrokken pak 850 gram Dixan Draagkarton 2000 gram Remia Dex pakje 250 gram Belegen Kaas per 500 gram Uit de diepvries: Iglo Boerenkool pak 750 gram Montilla Amontillado fles 0 98 liter de aanbiedingen gelden tenzij anders vermeld van 21 t m 27 januari 1982

Leusder Krant | 1982 | | pagina 4