;arnaval in Achterveld begint net het Boerenkielenbal ieslaagde AMBC feestavond Voorzitter A'veld 600 heropende Rabobank ampioenen gehuldigd ■e—siler hrant Weer buurtschap voor A'veld 600 Auto uitgebrand -G hield arvergadering Kaartavond KPJ-ABTB "^1 DINSDAG 19 JANUARI 1982 plaatselijk nieuws 9 EUSDEN - Woensdag 13 ja- iri hield het Utrechts Land- iw Genootschap zijn jaarver- lering in De Til. De voorzitter, de heer B. van Oosterom opende de vergadering en heette alle aanwezigen - afgevaardigden en de zusterorganisaties, CBTB en ABTB, de spreker van deze avond de heer A. Menkveld en de nieuwe bedrijfsvoorlichter voor Leusden de heer Suigies - van harte welkom. De sekretaris las de notulen en het jaarverslag voor, de penning meester het financieel verslag De ze werden onveranderd goedge keurd. Hierna werd het woord gegeven aan de heer A. Menkveld Hij hield aan de hand van een diaserie een inleiding over ..Landbouw in Hon garije' Een interessante lezing en de dia's vielen bij de belangstellen den goed m de smaak Na de pau ze werd er een bingo gespeeld die was georganiseerd door de heren W G. van Ginkel en J. Barten De Vallei en Eemstroom had de prijzen beschikbaar gesteld Na de rond vraag deed de heer D A.Verbeek, lid van de Agrarische Commissie, nog enkele mededelingen over de ontroerend goedbelasting, hinder wet, struktuurplan en de School steegbosjes De voorzitter sloot om kwart over elf de vergadering en sprak de wens uit dat bij een vol gende gelegenheid er een nog gro tere opkomst zou zijn. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op de Langesteeg in Leusden, nabij de Lapeerseweg. is donderdagmiddag een auto volledig uitgebrand. De wagen is eigendom van de heerJ. D. uit Leusden De schade wordt geraamd op circa achtduizend gulden De Leusdenaar reed donderdagmiddag over de Langesteeg en zag plotseling een steek vlam onder de motorkap van de auto tevoorschijn komen De gealarmeerde brandweer kon niet voorkomen dat de auto van J. D volkomen uitbrandde. Hoe het vuur onder de motorkap is ontstaan, is niet bekend. CHTERVELD De leden de Carnavalsvereniging Puupenkoppen wacht za- lag 23 januari het „Boe delenbal". Dat zal de op- mer zijn voor het groot naval, dat dit jaar op 19 uari zal zijn. Voor de Puu- koppen is het dit keer ex- feest daar de vereniging |aar bestaat, een hoogte- it in het carnavalswezen, jubilieumfeest wordt ech- later dit jaar gevierd. et boerenkielenbal zal weer itsvmden in het 100 gram ge- w en aanvangen om 20.30 uur. Behalve Prins Frans Puup de Vlle en zijn gevolg zal dan ook aanwezig zijn de Prins van de Carnavalsvereniging De Verge ten Hoek uit Werkhoven De mu ziek zal deze avond worden ver zorgd door de Hofkapel en het Marimba Combo Prins Frans nodigt hierbij alle Puupen en Puupinnen en verder alle carna valsvierders uit de wijde omge ving uit om met elkaar volop van de leut en de gein op deze avond mee te genieten. Het overige programma voor de Carnavalsviering is als volgt vrijdag 19 februari groot Car naval. aanvanq 20.30 uur. Deze avond wordt dé muziek verzorgd door de Hofkapel Fix Fox en Blackpower Deze avond zal voor de negende maal de krentepuup worden uitgereikt. zaterdag 20 februari om 14.00 uur zal Prins Frans Puup de Vlle de sleutel van de gemeente Leus den uit handen van burgemees ter Rademaker in ontvangst mo gen nemen 's Avonds zal de Prins met zijn gevolg alsmede de Hofkapel aanwezig zijn in café Buitenlust. zondag 21 februari zal om 13.00 uur de grote Carnavalsop tocht bij het Kerstenssportpark van start gaan. Het motto voor dit jaar is ..Puupenkoppenland groeit naar historie" Inschrijf geld voor praalwagens en groe pen is f. 10, Degenen die het hoogste aan tal punten behaald wint de wis selbeker. Opgave voor deelname kan tot 1 februari geschieden te lefonisch 03459-72294. Door het bestuur wordt de deelnemers aan deze optocht nogmaals on der de aandacht gebracht dat reklame, op welke wijze ook, niet is toegestaan en zeker gewei gerd zal worden. Na afloop van de optocht is er een groots kin dercarnaval in het 100 gram ge bouw. Kinderen die niet mee lo pen in de optocht mogen reeds vanaf 14.00 uur naar Ons Ge bouw gaan waar zij dan door de dames van de Raad van Elf wor den opgevangen en bezig ge houden. Dit feest zal om onge veer 16 30 uur zijn afgelopen. De entree bedraagt f. 1,50 per kind. Zondagavond zal de Prins met zijn gevolg aanwezig zijn in hotel De Roskam. Maandagmorgen 22 februari zullen er vanaf 9.30 uur enige activiteiten plaatsvinden bij café Buitenlust en daarna bij hotel De Roskam. In de avond van deze maandag zal het tienercarnaval plaatsvin den in het 100 gram gebouw. Dit is voor alle jongens en meisjes van 13 tot en met 17 jaar. De muzikale medewerking deze avond wordt verleend door de Hofkapel en Black Power. Tot slot zal dinsdagavond 23 februari het bejaardencarnaval worden gehouden in het 100 gram gebouw. De zaal gaat dan open om 19.30 uur terwijl het feest om 20.00 uur zal beginnen Er wordt deze avond heel wat jeugd van vroeger verwacht. In dien er bejaarden zijn die met vervoersproblemen zitten, dan kunnen zij dit opgeven bij mevr G. Hilverts-Potze, W. van Amers- foortstraat 2, tel 03425-1990 Tijdens de carnavalsdagen zal de Prins met zijn Adjudant ook nog zieken en gehandicapten met een bezoek vereren CHTERVELD - Zaterdag- nd hield de A.M.B.C. Achter- I haar jaarlijkse feestavond, werd een gezellige bingo sant. De voorzitter kon de nd buiten verwachting het iterveldse kwartiertje hoefde in acht worden genomen p de vastgestelde tijd wordt pene. verwelkomde alle aanwezl- i en was verheugd dat er zo grote opkomst was. Om de nming er in te brengen, kon- i de Melodisten, die deze nd de muziek verzorgden, i gang gaan. Deze wisten dan in zeer korte tijd de danslus- n op de vloer te krijgen. la de eerste dans volgde de digmg van de kampioenen het afgelopen seizoen. Als ste werd naar voren geroepen heer H Schopping uit Hilver- i die met 243 winstpunten ipioen in de sportklasse was geworden Hij mocht uit handen van de voorzitter de fraaie beker in ontvangst nemen. Zijn bijrijder de heer A. Schoppen kreeg een mooie herinneringsmedaille aangeboden De tweede prijs, eveneens een fraaie beker was voor J. van Loenen uit Leusden. Ook zijn bijrijder de heer J. van Westerlaak kreeg een fraaie me daille. De heer Van Loenen had 242 winstpunten behaald. De eerste prijs in de tourklasse was voor T. van Valkengoed uit Leusden. Hij kreeg ook de zeer fraaie beker door de voorzitter overhandigd terwijl zijn bijrijder de medaille kreeg De tweede prijs was voor G van Walen uit Amersfoort. De 1e prijswinnaar had 242 winstpunten terwijl de 2e prijswinnaar 237 winstpunten had behaald Vervolgens werd afscheid ge nomen van het bestuurslid J. Hil- verts In verband met zijn drukke werkzaamheden was het hem niet mogelijk zijn bestuursfunc- De heer Hilverts neemt na dertien jaar afscheid als bestuurslid van ae AMBC Achterveld. tie nog langer te nog langer te vervullen De voorzitter, de heer Lorist dankte hem voor het vele kampioenen van de AMBC Achterveld werk dat hij in de 13 jaar als bestuurslid voor de vereniging had gedaan ,,We zullen je heel erg missen, doch namens alle bestuursleden heel veel dank voor de fijne medewerking en de fijne omgang onder elkaar" Hij kreeg een geschenk als herinne ring aangeboden en zijn echtge note werd in de bloemetjes ge zet Ook haar werd dank ge bracht voor de vele uren die zij alleen was geweest als haar echt genoot naar een vergadering of een uitgeschreven rit moest De heer Hilverts dankte voor de woorden en de geschenken. ,,Door verandering van de werk zaamheden bij mijn baas ben ik nu meer van huis dan voorheen Ik moest kiezen voorde A MB C of mijn gezin. Ik heb natuurlijk voor het laatste gekozen. Ik vind het erg jammer want ik heb het steeds met heel veel plezier ged aan". Na dit officiële gedeelte werd de avond verder doorge bracht met bingo en dansen. De bingo verliep heel gezellig en vele aanwezigen konden met een van de zeer mooie prijzen naar huis gaan Tot slot van de avond werd er ook nog een verloting gehouden waarbij drie waardevolle prijzen te winnen waren. De eerste prijs, een draagbare televisie werd ge wonnen door de heer J. J. M. van Dijen uit de Pater Stormstraat. ACHTERVELD In verband met de festiviteiten betreffende de viering van Achterveld 600 begint er steeds meer leven in de brouwerij te komen Het betreft de versieringen van het gehele dorp en het omdopen van straten en wijken in buurtschappen. De borden betreffende een van de buurten De Hessen is inmiddels werkelijkheid geworden. Inmid dels is nu ook een tweede straat met de naam van het buurtschap naar voren gekomen Dit is de Pater Stormstraat Deze straat is omgedoopt in het buurtschap het Heideveld. Deze naam is ont leend aan het feit dat waar nu de woningen van de Pater Storm straat en omliggende straten zijn gebouwd, in vroeger tijden in derdaad dit terrein de naam Hei develd droeg. Het voorbereiden van de fees telijkheden begint steeds meer bij de bevolking te leven. Zo zijn de bewoners van het gedeelte van de Hessenweg, gelegen tus sen de Jan van Arkelweg en de Klettersteeg ook al volop bezig Teneinde de zaak zogoed moge lijk met elkaar te doen en zo goed mogelijk te coördineren zullen deze bewoners op maandag 25 januari een bijeenkomst hebben in café Buitenlust. Tijdens deze bijeenkomst zal dan o a terspra- ke komen de versieringen die zullen worden aangebracht en ook zal dan de naam van het buurtschap ter sprake komen. De Rabo-bank in Achterveld werd in stijl geopend ACHTERVELD Vrijdagmid dag vond de heropening plaats van de verbouwde en geheel ge moderniseerde RABO bank. Voor het echter zover was vond eerst in D'Ouwe Peerdestal een officiële bijeenkomst plaats, waarbij door enkele personen het woord werd gevoerd. Onder de aanwezigen waren onder meer de regio-directeur van de regio Haarlem, de burgemeester van Leusden met wethouder Mandemaker, vertegenwoordi gers van de Rabobanken uit Hoogland, Soest, Barneveld, Leusden, Voorthuizen en Hoog landerveen, notaris Daatselaar, vertegenwoordiging van Huize St. Joseph, de Vallei en diverse verenigingen en organisaties. Eveneens waren aanwezig de ar chitect Opstelten en de aanne mers die de verbouwing hadden uitgevoerd, t.w. A. van Daatse laar, H. J. van Ruitenbeek en C. Blom. Nadat alle aanwezigen door de directeur A. van Zand- brink waren verwelkomd, werd als eerste het woord gevoerd door de voorzitter, de heer van Zandbergen. Namens het be stuur, Raad van toezicht en me dewerkers verwelkomde hij alle aanwezigen. Vervolgens voerde de burge meester van Leusden het woord Namens het regiokantoor Haar lem en de Centrale bank sprak de adjunct-directeur de heer De Vries. Namens de kring sprak de heer Smink. De heer van Zandbrink dankte hierna de sprekers Daarna werd aan de heer Meenderink, archi tect van de Centrale bank een geschenk aangeboden Dit als dank voor de geweldige mede werking en begeleiding die is ondervonden. Hierna ging het hele gezel- ACHTERVELD Op uitnodi ging van de K.P.J. vond er een kaartavond plaats tussen de K.P.J. en de A.B.T.B. Er waren in totaal 40 deelnemers deze avond; van beide verenigingen waren er 20 leden. Nadat de spel regels waren uitgelegd kon men van start gaan. Er waren 24 klaverjassers: 6 A.B T Bers en 14 K P.J-ers. Bij de schutjassers was de K.P.J in de minderheid met twee leden; de A B T B deed met 14 leden mee Het bleek al snel dat de K.P.J.-ers een zeer goede partij speelden, doch de A.B.T.B.-ers gaven zich zo maar niet gewonnen Bij de uitslag bleek dat de K.P.J. op beide fronten een beter gemid delde had behaald Bij het klaver jassen bleek dat de K.P.J. een gemiddelde had gehaald van 4509 punten en de A B.T B 4405 punten. Bij het schutjassen was het gemiddelde van de K P J. 66 punten en van hun tegenstan ders 58. De prijswinnaars van deze avond waren: Klaverjassen 1 Ronald de Vette 5363, K.P.J.; 2. Johan v. d Hengel 5285, K.P.J 3 Jos de Vette 5246, K P J 4 C de Groot 5028, ABT B 5 Jan v d. Bedum 4790, K.P.J 6. Marco de Vette 4871. KPJ, 7 Aart Tolboom 4864, K.P.J.; 8. Johan v d. Burgwal 4649. KPJ, 9. Ton Ossendrijver 4623, K P J en 10 Mechtild v. Ruitenbeek 4622, K P.J. Schutjassen 1 Wout van Ruitenbeek 88. ABT B 2. P Kok 88, AB.TB. 3 Henk van Ruitenbeek 76. A.BT.B.; 4. J. v Burgsteden 71, A.B.T.B5 Jan Pommer 69. K.P.J6. Kees Voorburg 62. K.P.J.; 7 mevr E van Dijk 62, A.B.T.B.; 8 H van Middelaar 56, A.B.T.B 9. C. van Esveld 56, A.B.T.B. en 10. P. van Dijk 56. A.B.T.B. schap naar de bank waar de offi ciële opening werd verricht door de voorzitter van de Stichting Achterveld 600 de heer C Blom. Hij was vergezeld van zijn echt genote en het dochtertje van de familie W van Middelaar, allen gekleed in historisch kledij Met de degen werd door de heer Blom de provisorisch aange brachte deur verwijderd Namens de Stichting Achter veld 600 bood de heer Blom hier na de bank een groot spaarvar ken aan. dit namens Aöhterveld 600 Hij dankte voor de uitnodi gt Onder het genot van een drankje en een hapje kon de bank worden bezichtigd. Het is een fraaie verbouwing gewor den. De bank is geheel aange past aan de eisen van de tijd. doch er is ook nu al rekening gehouden met de toekomst. Ook voor de cliënten is het veel verbe terd Door het aanbrengen van een snelkas is het niet meer no dig om lang te moeten wachten Hierdoor wordt nu ook voorko men dat anderen kennisnemen van de zaken die men aan de balie afhandelt In de avonduren was er tevens voor alle cliënten open huis. Ook hier wërd'zeer druk gebruik van gemaakt. Tijdens het open huis was er video opgesteld waarop de tijd vanaf de oprichting van de Raiffeissenbank in het begin van deze eeuw tot heden werd uitge beeld.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9