SB laadsleden geïrriteerd door iptreden adviesburo Arnhem liet Bloemhof, maar ieljon lijsttrekker Oude gemeentehuizen moeten 3,2 miljoen gulden opleveren endens advies: bouwen ten zuiden van Schoolsteegbosjes Ej D'66 Pas 22 kavels in Munnikhove/ Bosveld verkocht Cinema club De Korf start met volle zaal JiURIK J BDU ty-X. Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? i Leusder Krant Geen krant ontvangen? Kompleet,goedkoop en deskundig. Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Rcdaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. 103420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DONDERDAG 21 JANUARI 1982 13e JAARGANG NO. 80 (van een onzer verslaggevers) ('LEUSDEN - Niet het zittende raadslid Rinze Bloemhof, maar eter Geljon wordt bij D'66 lijsttrekker voor de komende ge- enteraadsverkiezingen. Bloemhof, die zich evenals Geljon bor het lijsttrekkerschap kandidaat gesteld had, Is door de den van D'66 op de tweede plaats gezet. De lijst moet nog orden goedgekeurd door het hoofdbestuur van D'66, maar dat ag een formaliteit heten. Geljon en Bloemhof hebben zich ook beide kandidaat gesteld voor een eventueel wethouderschap. Op de derde, vierde, en vijfde plaats van de lijst van de democraten zijn respectievelijk terechtgekomen: Ed Scholten, Jan Zeeman en Ep Oostra. De beroepen van de eerste vijf van deze lijst van D'66 zijn: tandarts, organisatieadviseur, economisch beleidsmedewerker bij een bank, pedagogisch adviseur en verkoopleider. Lijsttrekker Gel- jon was enige tijd lid van het afdelingsbestuur van D'66, maar jrok zich daaruit terug toen hij zich kandidaat stelde voor een plaats op de lijst. Geljon maakt al geruime tijd deel uit van de •chaduwfractie van D'66 en daarvoor van de schaduwfractie Van Progressief Leusden. VVD EN PVDA Bij de overige partijen, die meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen zijn de kandidatenlijsten nog niet gereed. Bij de PvdA staat het overigens wel vast dat de zittende leden Corrl Verduin en Jan Jacobs de eerste twee plaatsen zullen innemen. Daarbij Is Corrl Verduin lijsttrekker en zij zal In de nieuwe raad Ook weer als fractievoorzitter optreden. Jacobs is beschikbaar voor een eventueel wethouderschap. Voor de derde plaats op de lijst lijken Jaap Brandligt, Erik van der Vlist en Gert de Weerdt serieuze kandidaten. Er heeft zich echter ook een grote groep vrouwen vanuit de PvdA kandidaat gesteld. Bij de VVD moet het wel zeer vreemd lopen als Jan Wagenaar geen lijsttrekker zou worden. Hij is in leder geval door het bestuur op de eerste plaats gezet, maar de ledenvergadering moet er zich nog over uitspreken. Wagenaar is opnieuw kandi daat-wethouder. Interessanter bij de liberalen is echter de vraag, wie de twee de plaats zal Innemen. De tweede op de lijst wordt fractievoor zitter. De VVD had als gebruik om de oudste In leeftijd die Junctie te laten vervullen. Dat Is nu Willem Hoytema van Konij- leburg, maar die wordt door velen binnen de VVD als politiek te nervaren voor het fractievoorzitterschap beschouwd. Hoyte- a maakt nog geen jaar deel uit van de VVD-fractie. Wellicht zal aarom Lilly van Amerom In beeld komen als fractievoorzitter, laar ook de naam van Sjef ten Berge, oud-voorzitter van de erkgroep R.O. van het CML, wordt in dit verband genoemd, oals bekend verlaat de huidige VVD-fractievoorzltter Gerrit van Tiel de raad na de verkiezingen, die op 2 juni a.s. worden gehouden. - Pieler Gel/on (boven) wordt lijsttrekker, Rinze Bloemhof staat op de tweede plaats. Bei de zijn in voor een wethouder schap. Rozendaallaan 9 Leusden-C. j BOD Orufhankeli|k nieuwsblad i J-J voor de gemeente Leusden LJLJI Verschijnt dinsdag en dondsrdsg In de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. Leusderhelt|es f,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een aantal le den van de Leusdense ge meenteraad begint duidelijk geïrriteerd te raken over de handelwijze van het Adviesbu ro Arnhem bij de opstelling van een structuurplan voor de ge meente Leusden. Terwijl de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning in november nagenoeg unaniem uitsprak dat het ge bied ten noorden van Leusden- Centrum het eerst in aanmer king zou komen voor woning bouw na 1985, tenderen de ad viezen van Adviesburo Arnhem steeds duidelijker in de richting van het gebied ten zuiden van Leusden-Centrum, als de aan gewezen plaats voor verdere uitbreiding. Dat blijkt zowel uit het dezer dagen verschenen „Tweede tussentijds verslag in de gecombineerde fase 3 en 4" van het structuurplan, als uit de toelichting die daarop dinsdag avond door medewerkers van het adviesburo Arnhem in een extra vergadering van de com missie OWRO werd gegeven. Bovendien blijken de raads leden er niet erg gelukkig mee te zijn, dat alle opmerkingen die in de raadscommissie naar aanleiding van het eerste tus sentijdse verslag werden ge maakt, als niet ter zake doende of niet uitvoerbaar door Advies buro Arnhem van de hand zijn gewezen. Het tweede tussentijdse ver slag is - dat is duidelijk - een vervolg op het eerste. Dat ver scheen in november van het vo rig jaar en daarin werd door het Adviesburo Arnhem aangege ven, dat er voor de ontwikkeling van Leusden na afronding van de Tweede Fase ten minste 144 hectare grond nodig zou zijn. Dat zou voldoende zijn om tot en met 1995 de „eigen behoefte'' van Leusden op te vangen. In juli van het vorig jaar besloot de ge meenteraad dat dat het uitgangs punt zou moeten zijn bij de ver dere opstelling van het struc tuurplan. Simpel gezegd bete kent dat, dat er in Leusden, na afronding van de Tweede Fase, niet meer gebouwd zal worden voor mensen van buiten Leus den. Er wordt alleen nog voldaan aan de woningbehoefte, die wordt veroorzaakt door de eigen bevolking van Leusden, zoals die er In 1985 zal zijn. Adviesbu ro Arnhem becijferde dat er op 1 januari in Leusden 26.460 Inwo- ne;s zijn, die in 8725 woningen wonen. Groeien volgens de na tuurlijke aanwas leidt vervol- - Evelien Blom: ..Waar zijn we mee bezig?" gens tot 28.132 Inwoners In 1995, waarvoor 2673 woningen In tien jaar gebouwd zullen moe ten worden. Zo'n 260 woningen per jaar dus, waarbij ook nog eens werkgelegenheidsterrei- nen en ruimte voor voorzienin gen gecreëerd moeten worden. In totaal zou dat minstens 144 hektare vergen. MINDER Toen de raadscommissie OW RO die cijfers in november be sprak, was het duidelijk dat men terugschrok van dat hoge aantal hektares. Dan maar minder wo ningen bouwen en dus minder grond gebruiken, zo meende de commissie. Bovendien vocht men de cijfers van het Adviesbu ro Arnhem aan: zouden er nou echt wel zoveel woningen per jaar bij moeten komen? Voorts sprak de commissie zich duide lijk uit voor uitbreiding van Leus den in noordelijke richting. Eerst 't Ruige Velt, waarvoor al een be stemmingsplan in ontwikkeling vervolg op pagina 3 (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De thans te koop staande gemeentelijke gebou wen moeten bij elkaar 3,2 mil joen gulden opleveren. Dat geld is, na aftrek van de boekwaarde van de gebouwen, nodig om de kosten van de bouw van het nieuwe gemeentehuis gedeelte lijk te dekken. Het nieuwe ge meentehuis (totale kosten 16,7 miljoen) is thans in aanbouw naast het hoofdwinkelcentrum „De HamershofHet Is eind dit jaar of uiterlijk begin volgend jaar gereed en het zou bijzonder prettig zijn als de oude gemeen telijke gebouwen tegen die tijd verkocht zijn. Volgens wethou der Jan Mandemaker (financiën) gaat het echter slecht met de ver koop van de oude gemeentehui zen. Wethouder Jan Mandemaker zei dal vorige week op vragen van het CDA-raadslid Henk van der Sloot in de vergadering van de raadscom missie „Financiële en Economi sche Zaken". Volgens Mandema ker is er nog geen enkele gegadig de voor welk gemeenteli|k gebouw dan ook. De gebouwen staan nu ongeveer een half jaar te koop. waarbij het college van b en w de makelaardijen RBR en Zadelhoff voor de bemiddeling heeft inge schakeld. Het besluit om de oude gemeen tegebouwen te verkopen maakt deel uit van het raadsbesluit om over te gaan tot de bouw van een nieuw raadhuis. Dat besluit dateert uit 1980 en de raad ging er toen van uit, dat de gebouwen in totaal 3,2 miljoen op zouden gaan leveren. Daarvan moet dan de boekwaarde van ruim één miljoen gulden wor den afgetrokken Resteert een be drag van 2.120.000,-, dat deel uitmaakt van het plan ter dekking van de kosten van de nieuwbouw Te koop staan nu: gemeente huis, Hamersveldseweg 2; oude gemeentehuis, Burg. de Beaufort- weg 63: het gebouwencomplex Zwarleweg 14 en 16; het gebouw Zwarteweg 18; het boerderijtje Ha mersveldseweg 5 en het pand Zwarleweg 5. Totale vraagprijs f 3.650.000,- Ook te koop staan de gemeentewerf en de brand weerkazerne, maar de eventuele opbrengst daarvan is buiten het dekkingsplan voor de nieuwbouw gehouden. Worden de werf en de kazerne verkocht, dan zal van de opbrengst daarvan een nieuwe werf en een nieuwe brandweerka zerne gebouwd moeten worden. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - In de deelplannen Munnikhove/Bosveld van de Tweede Fase zijn momenteel pas 22 kavels In de vrije sector verkocht. In totaal omvatten die deelplannen 60 vrije sector-ka vels. De hele lijst van Leusdense gegadigden is inmiddels afge werkt. De verkoop van de kavels ver loopt dus niet bepaald vlot. Er zijn door de gemeente Leusden in de achterliggende maanden enkele honderden mensen uit genodigd. die in het verleden te kennen hadden gegeven voor een vrije sectorkavel In aanmer king te willen komen. Die hele wachtlijst is inmiddels afge werkt, maar tot nog toe zijn slechts 22 personen daadwerke lijk tot de aankoop van een kavel overgegaan. Voor de hand lig gende oorzaken voor deze gang van zaken zijn de algehele eco nomische recessie en de hoge rentestand. Bovendien speelt ook zwaar mee, dat potentiële kavelkopers niet van hun be staande woning af komen, al thans niet voor de prijs die zij er voor willen hebben. Volgens gemeentevoorllchter Hans Hermans is het nu, nu alle Leusdense gegadigden hun kans hebben gehad, zaak om de regio-gemeenten aan te schrij ven. Daar kunnen wellicht men sen g- nteresseerd worden, die dan overigens wel moeten vol doen aan de provinciale woningtoewijzingscrlteria, de zogeheten regionale VVT. Die VVT geldt voor alle woningen In de nieuwbouwsfeer en voor de vrije kavels. In de praktijk komt het er op neer, dat je aan Leus den of de regio economisch ge bonden moet zijn om voor een nieuwe woning of kavel in aan merking te kunnen komen. 0e WT-regels gelden niet voor de bestaande bouw. Daar om lijkt het Hermans wellicht ook nuttig om in wat bredere kring aan de woonmogelljkhe- den In Leusden bekendheid te geven. Daardoor zou wellicht enige doorstroming op gang kunnen komen. Hermans denkt in dit verband aan een campagne om Leusden te promoten. Dansles? Naar Dansstudio Dan Bearda Nieuwe lessen vangen aan 1e week februari. Speciale clubs voor scholieren, jeugd en paren. Inschr. en inf. dag.: Utrechtseweg 89. 3818 EB Amersfoort. Tel. 033-14456. Lid N.B.D. GEREEDSCHAPPEN IJZERWAREN 't Erf 4 (Winkelcentrum Hamershof) Leusden - Tel. 033-943910. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM LEUSDEN Heden inschrijving Voorjaarscursus Ballroom Latln>Amarlcan. Aanvang vanaf 22 januari. Club- en Privé-lessen. - Het nieuwe gemeentehuis in aanbouw - Onderwijsmarkt druk bezocht3 - Jehee inventariseerde Hamersveldseweg5 - Houtskeletbouw gereed7 - Anneke Fraiquin7 -Sport9j- - Loep op Leusden 11 - Kantlijn11 - Film13 Vijf jaar vrouwenkafé 13 DOKTERSDIENST: 033-941210 (Van de redaktie) LEUSDEN - De eerste film voorstelling van de kersver se Cinemaclub De Korf i.o. vanavond in het activiteiten centrum „De Korf' is uitver kocht. Vanavond - na de opening door burgemeester mr. J. W. M. Rademaker - zal de Cinemaclub De Korf zich presenteren met de Ameri kaanse speelfilm „The Deer Hunter" van regisseur Mi chael Cimlno, met in de hoofdrollen Robert de Niro, Christopher Walken en Mer- ryl Streep. Het feil. dat zoveel Leusdena- ren reeds in de voorverkoop zich van een plaatsbewijs heb ben voorzien, betekent, dat er in ieder geval behoefte is aan het vertonen van speelfilms in Leusden. De Cinemaclub De Korf draait na „The Deer Hun- ter" nog drie speelfilms, waar na bekeken kan worden of de filmclub definitief kan worden opgericht Is dat het geval, dan zullen daaropvolgende films alleen toegankelijk zijn voor le den van de Cinemaclub De Korf en eventuele introducé s. Hel ligt in de bedoeling, dat de Cinemaclub elke donderdag van de maand een voorstelling in De Korf gaal verzorgen (op enkele uilzonderingen na) De eerste vier voorstellingen van de Cinemaclub De Korf ko men tot stand in samenwer king met John Visser van het activiteitencentrum Het gratis kop koffie, dat u vanavond ge serveerd krijgt, wordt u gratis aangeboden door „De Korf" De voorstelling begint om 20.00 uur. Wacht van ziel nog even, tot Karwei i zien laat spreken.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1