SB ichoolraad openbaar onderwijs wil iverbliifsreqelinq en andere tijden a enquête onder ouders van schoolgaande kinderen - Mogelijk einde uniforme schooltijden - Verkeersbrigadedienst in problemen Sleuteloverdracht houtskeletwoningen Start bouwrijp maken grond vertraagd Nieuwe busverbinding met Amersfoort i"~ foto-kopie" BDU Isl Werkloosheid mannen steeg, vrouwen daalde Filmmiddag Interkerkelijke Vrouwen - kontaktgroep bijeen Vandaag in de Leusder Krant Offereins op lijst voor statenverkiezing nodig? Leusder Krant j In Leusden Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. OR FRITS VAN BREDA EUSDEN De schoolraad voor het openbaar onderwijs In tden adviseert de gemeente te stimuleren dat er op de alen die onder haar verantwoordelijkheid vallen, overblijf- slingen tot stand komen. Verder zou de gemeente naar de ling van de schoolraad het besluit moeten nemen om de dagpauze op de openbare scholen tot één uur terug te Iigen. In overleg met de besturen van bijzondere scholen de gemeente, waar nodig, moeten stimuleren dat er een lenwerklng tot stand komt tussen twee ot meer scholen ir het gaat om het tot stand brengen van een overblijfrege- le schoolraad Is tot de bedoel- asnbevellngen gekomen na- er een anquète Is gehouden Itr alle ouders die één ol meer deren op een openbare iooI hebben. De aanvankelijke Ett was om het onderzoek te m plaatsvinden onder alle isdense ouders. Om ulteenlo- ide redenen hebben de bestu- van de scholen voor bljzon- onderwijs echter afgezien i medewerking aan de enquê- Ül de gemeente de adviezen i de schoolraad overneemt Bit kunnen betekenen dat de lorme schooltijden, zoals die .epsden-centrum, behoudens i enkele uitzondering, al jaren l kracht zijn, wel eens tot het tthon kunnen gaan behoren, rkeersbrlgadedlenst zal bij erkortlng van de middag- lot één uur In de proble- omen omdat de tijd wel erg ordt. 'ERHAAST 'orige week donderdag had schoolraad, die in de openba- >asisschool ,,Het Startblok" in iterveld vergaderde, erg veel nodig om haar uiteindelijke ndpunt te bepalen. Enkele le- hadden problemen met de rolgde procedure, die naar i mening wel erg overhaast S. Voorzitter Jaap Brandligt de echter van geen uitstel we- ,,De hele overblijfkwestie apt nu al anderhalf jaar. Vrou- nraad. Rooie vrouwen, politie- partijen en anderen hebben h al lang geleden uitgespro- 1 over de noodzaak van een jrblijfregeling De zaak heeft gintig keer de krant gehaald, rgemeester en Wethouders en niets en waten af. Ook ou- •commissies hebben zich kun- i uitspreken. Als we nu geen slissing nemen, wordt de hele 9l weer vertraagd en verandert met ingang van het volgend looljaar weer niets", zo bear- menteerde de voorzitter zijn Drstel om de schoolraad nog telfde avond een uitspraak te 5n doen. Het feit dat de loolraadleden pas de avond oor het 31 pagina's tellende iport over de uitslag van de quête onder ogen hadden ge- igen was voor de voorzitter Sn reden om de behandeling' 1 het betreffende agendapunt te stellen. kele vertegenwoordigers van dercommissies vroegen om uitstel omdat men liever eerst „achterban" wilde raadplegen ïr de aanbevelingen die naar gemeente zouden gaan. Uit- idelijk bleek de meerderheid i de schoolraad toch bereid t voorstel van de voorzitter te gen en het onderwerp nog eelfde avond af te ronden, udercommissies en andere insen die het niet eens zijn met aanbevelingen die wij naar de gemeente sturen kunnen natuur lijk altijd een brief naar het ge meentebestuur schrijven met de mededeling dat zij het niet met de schoolraad eens zijn" aldus de heer Brandligt CONCLUSIES Op grond van de conclusies die uit de gehouden enquête ye- trokken zijn, komt het werk groepje dat het uiteindelijke rap port heeft samengesteld tot een aantal aanbevelingen. Ambtelijk medewerker F. Braaf, zelf geen deel uitmakend van de school- besluit om te komen tot een over- blijf regeling. terugbrengen van de lengte van de middagpauze is echter een zaak die verreweg het me rendeel van de deelnemer aan het onderzoek van de schoolraad niet willen. Rond het van de mensen die het formuler terugzonden re ageerde positief op de stellingen die de opstellers van de enquête hadden genoemd TEGEN een verkorte middagpauze. De mo gelijkheid om enerzijds voor een overblijfregeling te zijn en ander zijds ook voor het handhaven van een middagpauze van anderhalf uur hadden de samenstellers van de enquête niet opengelaten R.K. SCHOLEN Juist deze mogelijkheid wordt door twee van de drie R.K. basis scholen in Leusden-centrum ge hanteerd. Zowel op de „Kinder- landschool", als op de „KLIM- Op" school kunnen de kinderen anderhalfuur tussen de middag op school blijven Verder houden ook deze scholen aan de eerder overeengekomen uniforme - De enquête wees uit dat veel ouders graag een mogelijkheid tot overblijven gerealiseerd zouden zien. raad formuleerde het donder dagavond anders: „Ondanks de gegevens die verkregen zijn, komt men tot de aanbevelingen" Hiermee gaf de heer Braaf vanaf de „publieke tribune" duidelijk te kennen dat wat hem betreft de aanbevelingen niet in overeen stemming zijn met de wens van de ouders. Inderdaad blijkt uit de uitslag van de enquête dat er in Leusden een meerderheid is voor handhaving van de bestaande situatie wat betreft overblijfregeling en schooltijden. Daarnaast is er echter een groot aantal ouders dat duidelijk ingenomen zou zijn met het tot stand komen van een overblijfregeling. Deze ouders zouden dan in meerderheid ook voelen voor het terugbrengen van de middagpauze OVERBLIJVEN Uit de enquête blijkt dat het aantal kinderen dat potentieel zal overblijven op de openbare scholen in geheel Leusden vrij aanzienlijk is. Ruim een kwart van de leerlingen op de openbare kleuter- en lagere scholen zou bij een overblijfregeling wel één of meer dagen per week tussen de middag op school blijven Voor de schoolraad is dit aantal der mate hoog dat men unaniem be sloot om de gemeente te advise ren mee te werken aan het tot stand komen van een overblijf mogelijkheid. Als de wet op het basisonderwijs over een aantal jaren van kracht wordt is de gemeente overigens verplicht mee te werken aan een overblijfregeling, omdat deze zaak in de wet geregeld is. Het advies van de schoolraad om de middagpauze terug te bren gen tot één uur vloeit voort uit het schoolrijden. Hetzelfde geldt overigens ook voor de openbare basisschool „De Hobbit", waar men dit jaar bij wijze van proef is gestart met een overblijfregeling. In de enquête kon verder aange geven worden wat men het meest gunstigste aanvangstijdstip voor de kleuters- en lagere school vindt. De overgrote meerderheid blijkt niet te willen veranderen, hetgeen betekent dat men over het algemeen kwart voor neqen een geschikt aanvangstijdstip vindt Uitzondering op deze regel is een openbare school in Leus- den-Zuid waar men om half ne gen begint. Het merendeel van de ouders van leerlingen op deze school wil deze situatie zo laten COMPLIMENTEN Zowel wethouder G van Wou denberg, als de chef van de ge meentelijke afdeling voor onder wijszaken, de heer S. Lakeman complimenteerden de samen stellers van het rapport over overblijven en schoolrijden met hun werk. Het uitwerken van de enquête is een tijdrovende zaak geweest, het resultaat is een om vangrijk werkstuk. Ook school raadvoorzitter Jaap Brandligt deelde complimenten uit en wel aan de Leusdense ouders. Ruim 60% van de ouders die een vra- Oruftiankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden boul V*f«chljnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lauadan. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bl| Kontrakten belangrijke korting, tausderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 ta Leuadan-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Wethouder Jan Wagenaar heeft zaterdagmorgen op symbolische wijze gestalte gegeven aan de oplevering van de elf houtskeletwoningen in de nieuwe wijk Bosveld. Hij deed dat door aan voorzitter Ad Kra nenburg van de eigenarenver- eniging een grote houten sleutel te overhandigen, als uiterlijk te- Voorzitter Ad Kranenburg van de eigenarenvereniging HSB-Bosveld geeft de heer Branderhorst de echte sleutels van zijn woning. Kranenburg zit in een rolstoel, omdat hij bij het schaatsen zijn onderbeen op enkele plaatsen heeft gebroken. van een onzer verslaggevers LEUSDEN - De start van het bouwrijp maken van de grond in Claeverenblad en Wildenburg voor de bouw van ruim 1100 wo ningen is veertien dagen uitge steld. Het was de bedoeling op 1 februari te beginnen met deze werkzaamheden. De vertraging is ontstaan, doordat het Rijk nog niet de contingenten premie-wo ningen voor die nieuwe wijken aan Leusden heeft toegewezen. In hoeverre deze vertraging con sequenties heeft, is niet bekend. In verband met het oponthoud in de start van het bouwrijp maken van de grond kan voetbalvereni ging Roda '46 tot half februari ge bruik maken van de twee noodvel- den die in Claeverenblad/Wilden- genformulier hebben gekregen, hebben het papier ingevuld en geretourneerd. „Een erg grote response voor een enquête" al dus Jaap Brandligt. LAATSTE WOORD Het laatste woord is nu aan de gemeente Het gemeentebestuur is formeel gezien het bestuur van de openbare scholen. Een beslis sing over schooltijden en over blijfregeling moet dan ook door de gemeenteraad worden geno men. Wethouder van Wouden berg heeft meerdere malen laten blijken dat hij zelf geen initiatie ven zal ontplooien waar het gaat om overblijven en schooltijden. Nu er een initiatief door de schoolraad is genomen en er een duidelijke aanbeveling ligt van dit gemeentelijk adviesorgaan zal de wethouder van onderwijs de volgende stap moeten doen. ken van de eerste sleutelover dracht. Op zijn beurt gaf Kranen burg een paar echte sleutels aan de heer Branderhorst, die als kersverse eigenaar de voordeur van zijn woning opende en daar mee In feite de voordeur van de eerste premie-houtskeletwoning in Leusden. De oplevering van deze huizen vindt precies vier maanden plaats na het slaan van de eerste paal op 21 september van het vorig jaar. De snelle bouw is in hoodzaak toe te schrijven aan de houtskeletbouw. De elf wonin gen zijn onderverdeeld in één premie-A-, acht premie-B- en twee vrije sectorwoningen. Deze verschillen zijn terug te voeren naar de oppervlakte van de grond. De twee vrije sector hui zen zullen binnen tien dagen worden opgeleverd. In een toespraak na het offici ële gebeuren pleitte Ad Kranen burg in feite voor een vervolg op het houtskeletbouwproject in Bosveld. „Ik zou daarbij de ge meente willen adviseren, laat de mensen het zelf doen", aldus Kranenburg. Wethouder Wage naar ging In zijn speech hier niet nader op in. Hij merkte wel op, dat het waar zou mogen zijn dat elk nieuw huis in Leusden binnen vier maanden gebouwd zou kun nen worden. burg tegenover de ingang van het Buiningpark liggen De twee ande re noodvelden aan de Centrumweg kunnen wellicht wat langer (tot en met april) worden bespeeld Verder wordt bij de gemeente gedacht om de korfballers van Antilopen van het Buiningpark tijdelijk te laten ver huizen naar de hockeyvelden Daarmee krijgt Roda er een veld bij op het sportpark Deze plannen zijn nog niet definitief (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leusden krijgt er een nieuwe busroute naar Amersfoort (voorstadlljn) bij. Gisteren hebben de bevoegde instanties hierover concreet mede deling gedaan aan het gemeentebestuur. In mei van dit jaar zal er een VAD-bus gaan rijden via de volgende route vanuit Amersfoort: Heiflgenbergerweg, Groene Zoom, Centrumweg, Clarenburg via Munnikhove en Bosveld naar Beekridder, Middenweg, Asschatterweg, waar op een buslus wordt gedraaid en dezelfde route terug naar Amersfoort wordt gereden. De VAD-bus zal twee keer In een uur rijden. Deze extra busroute Is met name bedoeld voor de bewoners in de nieuwe wijken Zwanenburg, Munnikhove en Bosveld en voor de bewoners In De We tering en Alandsbeek. De route die de bus gaat rijden, is overeenkomstig de wens in de tweede deeinota van het Verkeersplan. Voor de aanleg van de buslus op de Asschatterweg nabij de volkstuinen stelt het college van B. en W. de raad voor een krediet van 32.600 gulden uit te trekken. Over de aankoop van de benodigde grond Is enige tijd geleden met Stichting De Boom overeenstemming bereikt. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het aantal werk loze mannen In Leusden is vorige maand toegenomen, terwijl het aantal Leusdense vrouwen zon der werk afnam. In december 1981 waren 200 mannen werk loos en 136 vrouwen, respectie velijk een stijging van twaalf en een daling van negen In vergelij king met november '81. Dat meldt het Gewestelijk Ar beidsbureau Amersfoort in zijn gebruikelijk maandelijks over zicht In het rayon Amersfoort (bestaande uit Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden. Soest en Woudenberg) steeg het aantal werklozen onder de mannen met 190 tot 3167. Met name in de categorie bouw (vooral metselaars en timmerlie den) en in de categorie onge schoold personeel is deze stij ging volgens het arbeidsbureau te constateren Bij de vrouwen daalde het aantal werklozen van 1716 naar 1685. Een afname die terug te vinden is in de catego rieën onderwijs en medisch. De geregisteerde vraag naar personeel ligt in het rayon Amersfoort op 205 (Leusden heeft acht vacatures). Verder meldt het overzicht van het Ge westelijk Arbeidsbureau, dat Leusden 55 werkloze schoolver laters telt op een totaal van 681 in het gehele rayon LEUSDEN Morgen, woens dag 27 januari, is het de laatste woensdag van de maand en dus filmmiddag bij Blijhof. Dit keer wordt er een tekenfilm gedraaid voor kinderen vanaf acht jaar. In de film moeten nijlpaarden, Hippo's genaamd, de haaien ver jagen in de haven van Zanzibar- Men vergeet echter de Hip po's eten te geven en daarom slaan ze aan het plunderen De nijlpaarden worden gedood, be halve Hugo, het kleine nijlpaard- je Hij vlucht en sluit vriendschap met de kinderen. En dan volgen er nog veel meer spannende din gen. In de film wordt Nederlands gesproken. De eerste voorstelling is van 13.30 tot 15.05 uur en de tweede van 15.30 tot 17.05 uur. Toe gangsprijs: 11,50 voor leden; f 2,50 voor nlet-leden. LEUSDEN De Interkerkelij ke Vrouwenkontaktgroep komt woensdag 27 januari bijeen in de Marcuskerk. Aanvang 19.45 uur. Het thema van deze avond is „Euthanasie" en wordt ingeleid door Anneke v.d. Jagt en Ineke van Berkel. ledereen isvan harte welkom. Inlichtingen bij Tineke Baars, telefoon 944727 Eerste boekje Groenstichting voor burgemeester pag. 3 Verslaggever Marnix Kreyns ging dieper in op het tweede tussen tijds verslag van het structuur plan voor Leusden pag. 4/5 Goklustigen hleipen Blijhof aan speelgoed pag. 5 1 De wijk Rozendaal bestaat 10 jaar. Bert Vos gaat er nader op in pag. 8 Spo(r)tlights op Marieke Kolpapag. 9 LEUSDEN Het Leusdense raadslid Harm Offereins (GVP/SGP) is kandidaat gesteld voor een zetel in de Provinciale Staten. Op 24 maart worden er namelijk weer statenverkiezin gen gehouden. De RPF en het GPV zijn hierbij een stembussa- menwerking aangegaan. Op de gezamenlijke kandidatenlijst staat Offereins op een achtste, minder verkiesbare plaats. GPV'er J. van EIJsden uit Leus den staat op de tiende plaats. De samenwerking tussen de RPF en het GPV bij de Utrechtse statenverkiezingen heeft volgens beide partijen tot doel het provin ciaal beleid zoveel mogelijk in principiële, positief-christelijke zin te kunnen beïnvloeden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1