Goklustigen hielpen Slijhof aan speelgoed Boerenkielenbal groot succes Eerste voorstelling Cinemaclub succes IeUSDEN De grote zaal an Blijhof aan de Ansfridus- lan was zondagmiddag te lein om plaats te bieden aan <i|i Leusdenaren die daar raar toe kwamen om er een je te wagen in een grote, rlopende bingo. Tegen uur kon de kas opge- |akt worden. Het nettore- :aat van de bingomiddag k zo'n f 1200,— te zijn. Dit :edrag zal besteed worden ap speelgoed voor één van nelwee peuterspeelzalen van Mijhof, namelijk die wiens in Woensdag algemene «schouwingen, ionderdag gewone raad I Carnaval in A'veld losgebarsten Geslaagde KP0-avond 'eriode van vier en halfjaar tussen >eslissing en oplevering eerste woning linsdag 3 februari ïxtra iommissie- rergadering Hoogerwerf: „Men stelt zich niet open voor nieuwe argumenten Vergadering 0W/R0 Kreatief werken vrijdag van start plaatselijk nieuws yan één onzer medewerkers) ventaris is verloren gegaan bij een brand. De speel- en rekreatievereni- ging Blijhof heeft twee peuter speelzalen. De ene Is al sinds jaar en dag gevestigd in het clubge bouw van de vereniging, de an dere leidt een wat meer zwervend bestaan. Dit schooljaar kon deze speelzaal beschikken over een leegstaand noodlokaal aan de Smoussesteeg. Er stonden daar drie noodlokalen leeg omdat de 5e protestants-christelijke school klaar was gekomen. Een felle brand verwoeste in de morgen van de zesde januari echter het noodlokalencomplex. Grootste gedupeerde is de ge meente, eigenaresse van de lo kalen. Ook Blijhof is door de brand echter in de problemen gekomen Weliswaar kon men nog dezelfde dag geschikken over een ander noodlokaal in de onmiddellijke omgeving, de hele inventaris als meubels, speel goed, werkmateriaal is bij de brand verloren gegaan. Geschat te waarde van dit alles rond de f 20.000,—. Het bedrag dat de verzekering zal uitkeren is slechts een fractie van dit bedrag, vandaar dat de peuterspeelzalencommissie on der voorzitterschap van Marian Raaijmakers direct is gestart met acties om de peuterspeelzalen er weer boven op te helpen. De medewerking die men van iedereen heeft gekregen is enorm. De gemeente stelde Blij hof in staat om door te gaan met de speelzaal. Niet alleen door een gebouw ter beschikking te stellen, waar men in ieder geval tot het eind van het schooljaar in kan blijven, ook meubeltjes kreeg men nog dezelfde dag in bruikleen. Op het bankrekening nummer van de speelzaal kwa men, na een oproep in de pers, al snel wat bedragen binnen. Bij lange na echter niet genoeg om de speelzaal weer zoals vanouds voort te zetten. De door de peuterspeelzalen- commissie op zondagmiddag georganiseerde bingo bleek goed aan te slaan Rond drie uur zat Blijhof stampvol met mensen die een gokje wilde wagen en tegelijkertijd de speelzaal wilde steunen. Prijzen waren er in overvloed Op een enkele uitzondering na heeft de gehele Leusdense mid denstand en industrie spontaan meegewerkt door prijzen ter be schikking te stellen. Ouders met kleine kinderen konden zondag middag rustig naar Blijhof ko men. Voor de opvang van kinde ren stonden, hoe kan het anders, de peuterspeelzaaljuffen al klaar De opbrengst van de middag, een bedrag tegen de f 1200,—, is nog lang niet voldoende om de peuterspeelzaal weer normaal te kunnen laten draaien. Er zal in totaal f 10 000,— op tafel moeten komen voor de aanschaf van de meest noodzakelijke inventaris en ..groot speelgoed" De volgende actie die Blijhof gaat ondernemen is het organi seren van een loterij waarvoor men inmiddels al prachtige prij zen in huis heeft Het wachten is nog op toestemming van de ge meente, die haar goedkeuring moet geven voor een dergelijk gebeuren. Die Leusdenaren die niet wil len wachten tot er iemand langs komt met loten en de mensen die naar Blijhof kwamen voor de Bin go om daar een paar gulden te besteden maar niet naar binnen konden omdat de zaal propvol was kunnen nog op een andere manier Blijhof steunen. Het bankrekeningnummer van Blijhof 335966020 bij de Rabo bank in Leusden-Centrum is er altijd nog om de zorgen van de speelzaalcommissie wat te ver lichten. Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden 16. Garantie geldlening Wo ningstichting Leusden voor isolatieproject „Groenhou ten" 17. Rondvraag 18. Sluiting. Volgende week woensdag avond (3 februari) is gereser veerd voor het houden van de re-en duplieken, wanneer die aanstaande woensdag niet meer afgewerkt kunnen worden. Even tueel kan men ook nog op don derdagavond 4 februari de be raadslagingen voortzetten. De beide raadsvergaderingen van deze week worden gehou den in de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2 en vangen, om 19.30 uur aan. LEUSDEN De gemeente- lad van Leusden komt deze >k tweemaal bijeen. Aan- nde woensdag gebeurt dat lealgemene beschouwingen ouden, donderdag wordt de fone maandelijkse raadsver- rlng gehouden. De algemene beschouwingen oor de fracties zullen woens- paavond gevolgd worden door beantwoording van het colle- *9 van B. en W. In eerste instan- f9. Als de tijd het nog toelaat !r-wat echter niet waarschijnlijk 11 dan zullen woensdagavond ^ok nog de re- en duplieken Wouden worden. Voor donderdagavond staan Jb'Volgende punten op de agen- Jt| Opening 3<3 Mededelingen jjfl Notulen jjfl Ingekomen stukken 5. Voorziening in bestuur van de „Stichting Activiteiten- centra Leusden" 6. Wijziging samenstelling commissies/werkgroepen 7. Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet ten behoeve van de R.K. kleu terschool „De Rakkertjes" 8. Verbetering inventaris gym nastiekzaal Achterveld 9. Voorbereidingsbesluit her ziening bestemmingsplan „Rossenberg" 10. Voorbereidingsbesluit Clae- verenblad/Wildenburg 11. Verkoop woning Hamers veldseweg 19-19a 12. Verbetering wegen in ruil- verkavelingsverband 13 Vaststelling crediet in reke ning-courant voor 1982 14. Goedkeuring jaarrekening 1978 en 1979 Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport „Leusden" 15. Begroting 1982 Stichting ACHTERVELD Zaterdag avond organiseerde de carna valsvereniging De Puupenkop- pen het eerste carnavalsfeest In het nieuwe jaar: het Boerenkie lenbal. De zaal was om half ne gen opengegaan en om negen uur kwam, voorafgegaan door de Hofkapel en de dansmariekes, Prins Frans Puup de Zevende met zijn gevolg binnen. Als eerste daad onderscheidde de prins zijn adjudant en de Raad van Elf met de orde van Prins Frans de Vlle. De muziek werd deze avond verzorgd door de Hofkapel en het Marimba Combo. Dit combo wist al spoedig er een geweldige stemming In te brengen en veel dansliefhebbers op de vloer te halen. Na de eerste dansronde ver scheen prins Frans met zijn ge volg weer op het podium waar hij ais gasten Prins Dionysos met zijn gevolg van de carnavalsver eniging De Vergeten Hoek uit Werkhoven verwelkomde Deze prins, zijn adjudant en de Raad van Elf werden met de Orde van de Puupenkoppen onderschei den Prins Dionysos zei dat ze erg blij waren om in Puupenkop- penland feest te vieren „We we ten hoe jullie feestvieren en zijn dan ook niet bang dat we ons niet zullen vermaken. Tevens felici teerde hij de Puppenkoppen al vast met hun 11-jarig bestaan en wenste iedereen een fijn feest jaar toe De dansmariekes uit Werkhoven brachten een schit terende dansshow die met een daverend applaus werd beloond Tijdens deze show verscheen opeens Prins Goedgemutst uit Leusden Ook hij werd bij Prins Frans ontboden en kreeg de Or de van Prins Frans Puup de Vlle. Toen Prins Goegemutst het po dium wilde verlaten werd hij door Prins Frans teruggeroepen Deze vroeg of hij niets miste. Tot grote hilariteit van de aanwezigen haalde Prins Frans de staf van Goedgemutst tevoorschijn. De Leusdense prins had tijdens een kort bezoek in een hotel zijn staf op een tafel gelegd. In een onbe waakt ogenblik wist iemand deze weg te nemen en te bezorgen bij de Puupenkoppen. „Je krijgt je staf terug, maar dat kost je wel een rondje voor mij en mijn gevolg, aldus Frans Puup. „Er zijn twee gouden klompen aan de staf, dus voor elke klomp een biertje". De staf krijg je er dan gratis bij", voegde hij er nog aan toe. Na dit intermezzo was het de beurt van de dansmariekes van de Puupen koppen Ook zij brachten een geweldige dansshow ten beste. Daarna konden de dansliefheb bers weer hun hart ophalen. Dat deed ook een groep van de Halve Zooien die op haar manier een dansshow weggaf. Aan het eind van de avond dankte Prins Frans iedereen voor geweldige medewerking aan dit eerste grote feest. Ook de Prins uit Werkhoven be dankte voor het glansrijke ont vangst en hoopte de prins en zijn gevolg in Werkhoven eens terug te zien. Tot slot nam Prins Goed gemutst uit Leusden het woord. „Mijn binnenkomst was wel heel anders dan ik me had voorge steld. Mijn klompen waren eer der binnen dan ik". Hij was blij dat alles toch weer goed geko men was, en wenste iedereen een prettige carnavalsjaar toe en zei dat ze elkaar nog wel eens zouden ontmoeten tijdens de evenementen. ACHTERVELD Dinsdag avond was een groot aantal K.P.O. dames bijeen om te luiste ren naar een lezing over het actu ele onderwerp „energie". Nadat de voorzitster deze avond had geopend wenste zij alle aanwezi gen een voorspoedig 1982 toe. Ook werden door haar nog enke le mededelingen gedaan en wer den aan de aanwezigen formulie ren uitgereikt waarop door de leden diverse onderwerpen kon den worden ingevuld waarvoor zij belangstelling hebben. Naar aanleiding van de naar voren ge brachte suggesties wordt dan een programma voor de komen de zomer samengesteld. Hierna was het de beurt aan de heer Stichter, medewerker van de P.U.E.M. De uiteenzetting over energie werd door de aan wezigen met volle aandacht ge volgd. Na deze uiteenzetting werd een film vertoond die, hoe wel reeds 12 jaar oud was, toch zeer aansprak Door deze film gaat men beseffen dat het zo zeker niet door kan gaan met het ge- en verbruik van energie. Als men op dezelfde voet door blijft gaan zullen de volgende genera ties zeker wat de energie betreft in grote moeilijkheden komen De benodigde grondstoffen wor den steeds minderen tengevolge hiervan moet men wat gaan doen, daar het anders ook niet meer te betalen zijn. Vervolgens werd een diaserie getoond met tekst en uitleg. Er (Van de redaktie) LEUSDEN - De eerste voorstelling van de Cinema club De Korf, vorige week donderdag In de Korfzaal van het activiteitencentrum, werd een groot succes. Alle plaatsen waren verkocht, terwijl voor aanvang van de voorstelling nog tientallen mensen probeerden een toe gangsbewijs te bemachti gen. Ruim 250 Leusdenaren hebben die avond kunnen genieten van de uitstekende speelfilm „The Deer Hunter" van regisseur Michael Cimi- no, nadat burgemeester mr. J. W. M. Rademaker met een fikse gongslag het sein gaf aan operateur Cas Janse om de film te starten. Hoewel het een lange film van ongeveer drie uur betrof, waren er maar weinig toeschouwers, die „The Deer Hunter" niet hebben uitgekeken. Voorlopig voorzitter Piet Rijswijk van Cinemaclub De Korf was blij zoveel mensen weiKom ie Kunnen heien. Hij vond die grote belangstelling een teken, dat er behoefte in Leusden is aan het geven van filmvoorstellingen zoals de Ci nemaclub van plan is. Hij hoopte - evenals burgemees ter Rademaker - dat de Cine maclub De Korf na deze gran dioze start een vast en ge waardeerd onderdeel zou wor den van het Leusdense vereni gingsleven. Voordat het publiek de eer ste beelden van „The Deer Hunter" op het drie of vier me ter grote doek te zien kregen, was er door de leden van het voorlopig bestuur heel wat werk verzet. Met name het doek vergde nogal wat inspan ning, omdat er een raamwerk moest worden gevonden, groot genoeg om het doek op te bevestigen. Een dergelijk raamwerk kwam er, dankzij de medewerking van het bouwbe drijf, dat momenteel bezig is met de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Enkele steiger palen deden hiervoor dienst. In het algemeen vereist het heel wat nauwkeurigheid en goede apparatuur om in een zo'n grote zaal als die van het activiteitencentrum De Korf met een 16 millimeter-film een goed beeld te verkrijgen. Het bestuur van de Cinemaclub De Korf is daar uitstekend in ge slaagd. Zowel de beeld- als de geluidskwaliteit was ruim vol doende, ook al zal voor een volgende voorstelling door het voorlopig bestuur nog getracht worden een betere spreiding van het geluid over de hele zaal te krijgen. Voorafgaande aan de voor stelling werd voor iedere be zoeker een kop koffie geser veerd, gratis aangeboden door de direktie van De Korf, die verder alle medewerking heeft verleend ten aanzien van deze eerste voorstelling van de nog piepjonge filmclub, die overi gens zonder subsidie van start is geqaan. Er komen nu nog drie film voorstellingen, alvorens defi nitief kan worden besloten tot oprichting van de Cinemaclub. Op donderdag 25 februari wordt de bekende roek-opera „Jesus Christ Superstar" van regisseur Norman Jewison ge draaid, op donderdag 18 maart kunnen de liefhebbers van een goede western kijken naar „The Magnificent Seven" van John Sturges en op donderdag 21 april wordt de serie van vier voorstellingen afgesloten met „Der Blechtrommel" van de Duitse regisseur Volker Schlondorf. Deze laatste film verwierf de Gouden Palm op het filmfestival van Cannes, enkele jaren geleden Eind april, begin mei zullen alle be langstellenden, die een formu lier hebben ingevuld, worden uitgenodigd voor de oprich tingsvergadering van de Cine maclub De Korf. waarna het verdere programma kan wor den vastgesteld De kaartverkoop voor de volgende voorstelling op donderdag 25 februari start zo spoedig mogelijk. Eerst voor hen, die hebben inge schreven. Zij krijgen per soonlijk bericht. Gezien de belangstelling wordt door het bestuur aangeraden niet tot het laatste moment te wachten met het kopen van toegangsbewijzen, zoals verschillende Leusdenaren de eerste keer wel (tot hun nadeel) hebben gedaan. Zij visten achter het net. Zodra de voorverkoop van start gaat, zal dit bekend worden gemaakt in de krant. zijn heel wat mogelijkheden om op onze energie te bezuinigen. Bezuiniging wordt gestimuleerd door het geven van subsidies voor het uitvoeren van een groot aantal objecten zoals isolatie e.d. Ook werden folders uitgereikt waarop een groot aantal tips en Informatie. Tot slot van de avond werd door de heer Stichter nog een aantal leuke prijzen verloot. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd druk gebruik gemaakt. Het bleek na afloop dat alle aanwezigen veel hadden ge leerd van deze boeiende avond. :var één onzer verslaggevers) y. ifEUSDEN - Er ligt een pe- ode van vier en half jaar tus- en het moment waarop beslo- ?n wordt een bepaalde plek te "aan bebouwen en het mo tent waarop daar dan de eer- te woning wordt opgeleverd Dat tijdsverschil wordt veroor zaakt door de voorbereiding en goedkeuring van een bestem mingsplan, een eventuele arti kel- 19-procedure, de voorbe reiding van de bouwplannen en het daadwerkelijk bouwen van de huizen. Aldus meldt het Adviesburo Arnhem in het tweede tussen tijds verslag in de gecombi neerde fase 3 en 4 van het structuurplan. De adviseurs pj van een onzer verslag gevers LEUSDEN - Vorige week verscheen er op- fJ nieuw een rapportage in het kader van de opstel ling van een structuur- - plan voor de gemeente Leusden. In de krant van afgelopen donderdag be richtten wij over de pre sentatie van dit zogehe ten „tweede tussentijds verslag in de gecombi neerde fase drie en vier" en de eerste reacties daarop van de leden van de raadscommissie OW- RO. Op dinsdag 9 februari gaat deze commissie dit verslag in een extra ver gadering bespreken. Daaraan voorafgaand vandaag nogmaals aan dacht voor de inhoud van het verslag. Voorzien van een opiniërend artikel van Leusder Krant-redak- teur Marnix Kreyns. komen met deze mededeling om de raadsleden duidelijk te maken wanneer beslissingen genomen moeten worden, wil men in een bepaald jaar wo ningen kunnen opleveren In het verslag wordt er op gewe zen. dat de mogelijke uitbrei dingsgebieden in een naar keuze te bepalen volgorde zou kunnen worden bebouwd. Bepalend voor een keuze zijn vooral factoren als een goede samenhang van de diverse lo- katies met de bestaande kern en een voldoende flexibiliteit om bij onverwachte ontwikke lingen (zoals langzamere ol snellere groei, minder of meer werkgelegenheid en dergelij ke) toch goed te kunnen func tioneren. Op grond van deze overwegingen is het aantal theoretische mogelijkheden al enigszins beperkt", aldus het adviesburo In het bijbehorende tijds- schema (tijdshorizon struc tuurplan) worden vervolgens drie mogelijkheden nader aan gegeven. uitbreiding in noor delijke nchting, uitbreiding in zuidelijke richting of een com binatie van die twee. Wil de op levering van woningen in 't Rui ge Velt - waarvan dus al vast staat dat het bebouwd zal wor den - aansluiten op de afron ding van de Tweede Fase, dan moet er nu aan plannen voor dat gebied gewerkt worden Dat gebeurt ook, er is een be stemmingsplan in voorberei ding Woningen in 't Ruige Velt zouden vanaf begin 1985 tot medio 1987 opgeleverd kun nen worden, waarbij het in to taal om 500 tot 600 woningen gaat. Begin 1983 moet er een be sluit genomen worden over de te bebouwen lokatie(s) na 't Ruige Velt. In feite gebeurt dat natuurlijk wel eerder- namelijk wanneer de gemeenteraad in april volgend jaar de keuzeno ta van het structuurplan vast stelt - maar hard" moet het in ieder geval een jaar later ge maakt worden. De adviseurs noemen als mogelijkheden - besluiten om 't Vliet te be bouwen Gebeurt dat begin 1983, dan kunnen daar tus sen medio 1987 en begin 1989 ongeveer 450 wonin gen opgeleverd worden - besluiten om het gebied ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes tot aan de Hamers- veldse Wetering te bebou wen. Gebeurt dat begin 1983, dan kunnen er tussen medio 1987 en begin 1995 ongeveer 1800 woningen worden opgeleverd Afhankelijk van die beslis sing is het moment, waarop een volgend besluit genomen moet worden Wordt voor t Vliet gekozen, dan zal medio 1984 besloten moeten wor den, wat erna de afronding van de bouwaktiviteiten in 't Vliet moet gebeuren. Opnieuw zijn er dan twee mogelijkheden - verder bouwen in noordelij ke richting. Een besluit in die richting, genomen medio 1984 geeft de mogelijkheid om tussen begin 1989 en 1998 tenminste 1750 wonin gen op te leveren. - verder bouwen in zuidelijke richting. Wordt dat besluit medio 1984 genomen, dan kunnen tussen 1989 en 1999 ongeveer 1800 wonin gen opgeleverd worden in het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes tot aan de Hamersveldsewete- ring. Zou de raad begin 1983 be sluiten om niet 't Vliet te bebou wen, maar in zuidelijke richting uit te breiden, dan moet een volgende beslissing vallen me dio 1990 Dan resteert name lijk nog de mogelijkheid om het zuidelijke gebied ten oosten van de Hamersveldsewetering te bebouwen 'n Besluit daar over medio 199Ö kan leiden tot de oplevering van ongeveer 525 woningen in dat gebied tussen 1995 en 1998 Ook wanneer de raad in 1983 besloten heeft om eerst t Vliet te bebouwen en vervol gens (in 1984) naar het zuiden te gaan, dan resteert nog dat gebied ten oosten van de Ha mersveldsewetering In dat ge val hoeft daarover pas in 1993 besloten te worden. De capaci teit van het gebied blijft uiter aard onveranderd (ongeveer 525 woningen dus), maar ople veringen vinden dan plaats tussen 1997/1998 en het jaar 2000 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Men heeft zich niet opengesteld voor nieuwe argu menten. Men is vast blijven ste ken in zijn eigen opvatting." Dat zei de heer Hoogerwerf van het Adviesbureau Arnhem 99 LEUSDEN De raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening vergadert dinsdag 2 februari om 20.00 uur in het gemeentelijk voorlich tingscentrum. Op de agenda staan de volgen de punten: 1 Opening. 2 Inventarisatie vragenstel lers/woordvoerders. 3 Verslag van 5 januari 1982. 4. Mededelingen/informatie betreffende: - bejaardenwoningen ter rein fa. v.d. Berg; - ontwerp-bestemmings plan Tennishal (gaat ter visie), - terrein Biezenkamp en bejaardenwoningen 't Hamersveld; - verkoop gemeentelijke gebouwen 5 Nota's plantsoenen 6 Stand van zaken Claeveren- blad/Wildenburg (vaststelling verkavelings plan). 7 C.IM.K.-rapport winkel voorzieningen. 8. Realisatie draaiplaats auto bus AsschatterwegA/allei kanaal. 9 Bestemmingsplan Rossen berg. 10 Rondvraag. 11. Sluiting maandagavond in de vergade ring van de werkgroep „Ruimte lijke Ordening" van het CML. Hoogerwerf gaf daar, samen met zijn collega Miller, een toelich ting op het tweede tussentijds verslag in de gecombineerde fa se drie en vier van structuurplan. Volgens Hoogerwerf is dat twee de tussentijds verslag over het algemeen slecht gelezen. „Men heeft niet gezien, hoeveel nieuw materiaal er in dit verslag zit," aldus Hoogerwerf. De Arnhemse adviseur maakte een uitzondering voor de voorzitter van de werkgroep RO van het CML, mevrouw Terwindt, die vol gens hem wel op de juiste wijze kennis heeft genomen van de rap portage. Maar de overige betrokke nen zouden dat niet gedaan heb ben. Hoogerwerf verweerde zich maandagavond ook tegen het ver wijt, dat het Adviesburo Arnhem geen aandacht heeft geschonken aan in november door raadsleden en insprekers gedane suggesties ten aanzien van alternatieve loka- ties. Die zijn volgens Hoogerwerf wel degelijk bekeken, maar zijn niet bruikbaar voor het oplossen van de Leusdense problematiek. Hooger werf „Met lokaties als langs de Maanweg of rond de Tabakssteeg los je het probleem niet op. De ge meenteraad heeft als uitgangspunt vastgesteld, dat Leusden na de Tweede Fase zal bouwen voor de eigen behoefte. Die hebben wij we tenschappelijk vastgesteld op zo'n 250 a 260 woningen per jaar. Te gen iedereen die zegt: dat lijkt me te noog, zeg ik: toon dan aan. waar wij met onze berekeningen fout zou den zitten. Zolang niemand dat doet - en niemand heeft dat tot nog toe gedaan - ga ik van onze cijfers uit en dan zijn er maar twee reële alternatieven: uitbreiding ten noor den van 't Ruige Velt of in het ge bied Langesteea." De woordvoerder van het Ad viesburo was het ook niet eens met de uitspraak, dat Adviesburo Arn hem „naar het zuiden wil". Volgens Hoogerwerf is er in die zin helemaal geen sprake van voorkeur bij hem zelf en zijn collega's, maar gaat het alleen om de afweging van argu menten. Daarbij blijken er zich bij uitbreiding in noordelijke richting aanzienlijke problemen voor te doen Hoogerwerf wees maandag avond met name nog eens op de mogelijkheid, dat bebouwing van het gebied 't Vliet zou kunnen lei den tot een zeer geïsoleerde woon wijk, waarbij hij vooral de Noorder randweg als een belangnjke barriè re bleek te zien. „In feite," aldus Hoogerwerf. „is er over uitbreiding in noordelijke richting al een besluit genomen, toen besloten werd de Noorderrandweg in deze vorm aan te leggen. Dat is duidelijk een af sluiting van Leusden aan de noord zijde. zo is die weg althans be doeld." Laat die Noorderrandweg een les zijn, zo hield de Arnhemse advi seur zijn gehoor voor. Daarmee be doelde hij, dat de Noorderrandweg als afsluiting van Leusden aan de noordzijde nog dateert uit een tijd, toen er heel andere ideeën leefden over de verdere ontwikkeling van Leusden Maar de uitwerking van die ideeën werd vastgelegd in een structuurplan, dat vervolgens nau welijks nog beïnvloed werd door wijziging van inzichten. Hooger werf: „Dat leidt dus tot ongewenste resultaten. Met het structuurplan, dat nu in ontwikkeling is, zou je zo'n situatie kunnen vermijden Het is veel flexibeler dan het oude struc tuurplan, waarin een aantal dingen werkelijk vastgelegd werden." De CML-werkgroep reageerde maandagavond nogal verdeeld op de rapportage in het kader van de opstelling van het structuurplan. Daarover meer in de Leusder Krant van a.s donderdag ACHTERVELD - Vrijdag avond 29 januari zal er weer be gonnen worden met het kreatief werken in De Moespot. Door eni ge structurele veranderingen en het laat klaar zijn van de agenda hebben deelnemers onlangs jammer genoeg voor niets aan de deur van De Moespot gestaan. Nu de schaatstijd weer achter de rug is, wordt er vrijdag begon nen. De organisatoren hopen dat er ook nu weer een grote op komst is om zoals voorheen ge zellig met elkaar te gaan werken Het vrijwilligersteam staat vol enthousiasme met een leuk pro gramma klaar. Vaders en moe ders die zin hebben om een hel pende hand uit te steken zijn van harte welkom. De aanvangstijd is 19.30 uur.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5