Waterpolo-haaien beten van zich af Marieke Kolpa TK-functionaresse ister zege in wlingtoernooi Ijartarbiters op examen Betaald voetbal or LTV Lookhorst en Mixed Hockey Club Uitslagen klaverjas- competitie Badminton bij BVO '79 PhisiHiuus Medewerkers avond Roda '46 B. Voskuilen beste schutter moest de eerste set met 6-11 afstaan, zodat de tussenstand 2- 2 was bereikt. Het gemengd dub bel van Cor en Inge werd een overlnning Het gemengd dubbel van Cor en Inge werd een overwinning met 15-13 en 15-3. De mixed van Maurits en Coby ging verloren: 10-15,15-11 en 8-15 Geen moei lijkheden in de herendubbel voor BVO (tweemaal 15-7) en de da- mesdubbel, in beide sets ver lengd, werd eveneens gewonen (18-14 en 18-13). 5-3 dus voor BVO. BVO 2speeldethuistegen Excel sior uit Baarn, won gemakkelijk met 6-2 en blijft daarmee in de race om het kampioenschap BVO 3 zat in de hoek, waar de slagen vallen. Thuis tegen Hoog land werd met 1-7 verloren, uit tegen Eemnes met 8-0 en in Zeist tegen 't Slot met 7-1 BVO 4 (het herenteam) heeft weer een over winning aan de zegekar gebon den In Culemborg tegen BIOS werd keurig met 2-6 gewonnen. De competitie krijgt morgen en in de komende week het slot met de navolgende wedstrijden 27/1 BVO 1 - Irene (20.00 uur in de Korf). 27/1 BVO 2 - Leusden 5 (idem). 29/1 DVSA - BVO 4 (20.00 uur in Amerongen) 30/1 BVO 3 - Driebergen (20.00 uur in de Meent) 31/1 SH '71 - BVO 2 (11.00 uur, Hooglanderveen) 31/1 ABCA - BVO 1 (14.00 uur in Amersfoort) 3/2 BVO 4 - Flying Shuttle (20.00 uur, de Korf). Donkere wolken hangen bo ven het zeiltogende betaald voet bal In Nederland. De door wan beheer en onvermogen doodzie- mej. m. van uruten 4942. 7. G van Hamersveld 4935, 8 E de Ridder 4934. 9 C v. 't Klooster 4905, 10 J. van Rossum 4854,11 P. Osstendrijver 4810, 12. mevr. Prinsen 4775, 13 K Voorburg 4752, 14. mevr v. d Burgwal- Smit 4714, 15. mevr. Barreveld 4674.16. T Lammers 4667,17. A Wouters 4579, 18. J Rijnsoever 4569, 19 J Smink 4520 en 20 Wuf Tolboom 4504 punten. schutjassen: 1. H. Herder 94. 2. mevr de Rid- der 93, 3. mevr. Ossendrijver 93, 4 mevr. van Burgsteden 89, 5. C de Vette 84 en 6. A. de Ridder 83 punten. Bij het klaverjassen was de poedelprijs voor mevrouw D. van Hamersveld-Groenestein met 3180 punten en bij het schutjas sen voor mevrouw Kok-Veldhui- zen met 67 punten. De stand na vier ronden is momenteel klaverjassen 1 mevr. v.'t Klooster 19954, 2 J Rijnsover 19641, 3. H de Vette i 19638, 4 Wuf Tolboom 19479 en 5. Leny Smit 19414 punten. schutjassen 1. mevr. de Ridder 354, 2. J. van Laar 350 en 3. C. te Vette 341 punten. LEUSDEN/CENTRUM - Uit erkentelijkheid voor hun be langeloze inzet in het afgelopen jaar biedt het bestuur van de voetbalclub Roda '46 de vele me dewerkers op zaterdag 30 januari een gezellige avond aan In het clubhuis op het Buiningpark (aanvang 20.00 uur). Een bandje zorgt voor moge lijkheden op de dansvloer en in de loop van de avond worden de ex-bestuurs- en commissiele den, die om verschillende rede nen in 1981 hun medewerking hebben moeten beëindigen, nog eens extra in het zonnetje gezet. Voorheen was dat de bekende Roda-asbak (c.q. bonbonnière), maar de voorraad bleek niet on beperkt. Zaterdag komt Roda met iets nieuws op de proppen. ke tak van sport werd de laatste jaren goeddeels in stand gehou den met grote subsidies van het Ministerie van CRM, van de Sporttoto en van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Subsidies, die bedoeld waren om na een periode van acht jaar weer tot een gezond betaald voetbal te komen. Van die opzet is niets terecht gekomen. Integendeel, de schul den werden alleen maar groter en dat is voor de VNG aanleiding geweest om de geldkraan dicht te draaien. Vrijdag kwamen afgevaardig den van de 29 gemeenten met betaald voetbal op hun grondge bied in Utrecht bijeen om een standpunt te bepalen. Acht ge meenten gingen (nog) niet ac- coord met het VNG-advies om de EXPLOITATIE-subsidies aan de clubs te beëindigen, zodat 21 waaronder alle Noord-Brabantse en Limburgse gemeenten zul len stoppen met het „storten van nog meer geld in een bodemloze put". Drie gemeenten waren af wezig, maar aangenomen mag worden, dat wie zwijgt toestemt. Overigens blijven de betreffende gemeenten subsidie verlenen in de ACCOMMODATIE-sfeer. ACHTERVELD - Achttien schutters namen deel aan de on derlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereni ging Ons Genoegen. Het was ook nu weer B. Voskuilen die met 98 punten eerste werd, gevolgd door P. van Nlmwegen met 95 punten. De overige schutters be haalden de volgende punten: 3. J Voskuilen 95. 4 W. J Lager- weij 94, 5. W. Voskuilen 93, 6. T Daatselaar 92, 7 G Tolboom 92. 8 A. Vlug 90.9. P Smink 89.10. J Kommer 89, 11 J. van Hamers veld Jz. 86,12. J. van Rossum 86, 13. J. E van Hamersveld 82,14. F. Koenen 79, 15 G. van Hamers veld Jz. 75. 16 Bokma 71, 17 L Verburg 70 en 18. J J van Ha mersveld 69. Donderdagavond 28 januari zal de laatste rond worden ge schoten voor de Johan van den Hengel-bokaal. De schutters die aan de ronden voor deze bokaal hebben meegedaan dienen don derdagavond dan wel aanwezig te zijn willen zij alsnog mee kun nen doen om In het bezit van deze bokaal te komen. HAARLEM Zaterdag trok het eerste waterpoloteam van de Haaien naar Haarlem om met een gehavende formatie te trachten de wedstrijdpuntjes bij Njord weg te halen. Zonder Bart Wan- rooy (geblesseerd bij een partij tje zaalvoetbal) en zonder Willem v. d. Klashorst, die met oogklach ten verder van actief waterpolo moet afzien, maar als jeugdtrai ner voor de vereniging behouden blijft. Ondanks het gemis van beide zeer ervaren spelers be haalden de Leusdenaren de volle winst. Halverwege het treffen leek een grote Haaien-zege in het ver schiet. De Leusdenaren speel den hun eigen spel en kwamen tot een 1-5 voorsprong via doel punten van Wim Burger (2), Har ry Abbing (2) en een fraaie intik- bal van Jan Wanrooy. Ook in het eerste deel van de derde periode ging alles nog uitstekend Er werd rustig gespeeld, goed ge plaatst en gescoord. Wim Burger en Teun van Spriel brachten de voorsprong op 2-7, maar daarna kreeg de Haaien-doelpuntenma- chlne kuren en het ging bijna helemaal mis toen Jan Wanrooy na drie persoonlijke fouten het speelveld moest verlaten Njord maakte daar een zeer dankbaar gebruik van en kwam gevaarlijk terug. Eerst tot 6-7 en na een treffer van Carel Venema zelfs tot De Haaien beten echter flink van zich af. Wim Burger brak met een doelpunt de grote spanning en Harry Abbing stelde, 10 se conden voor het eindsignaal, via een snelle uitbraak de zege voor de Haaien veilig (8-10). Geen actief waterpolo meer voor Willem v. d. Klashorst DINSDAG 26 JANUARI 1982 CRM heeft vorig jaar geleid tot plaatsingsmogelijkheid van een aantal STK-functionarissen. waar bij de letters STK staan voor Sport Technisch Kader Tot een bepaald maximum subsidieert het ministe rie deze arbiedsplaatsen de eerste twee jaar voor 100%. het derde jaar voor 80% en vervolgens voor 60%zolang de overeenkomst tus sen de sportclub(s) en de STK-man of -vrouw gehandhaafd blijft Het bestuur van de Mixed Hockey Club Leusden reageerde alert op deze mogelijkheid. In overleg met de LTV Lockhorst werd gezamenlijk een STKkracht aangevraagd. Na toewijzing van het verzoek kwam de sollicitatieprocedure op gang met als basis een dienstverband van 1 oktober tot 1 april bij de hoc keyclub en van 1 april tot 1 oktober bij Lockhorst. MARIEKE KOLPA Vlot kwam een accoord tot stand en Marieke (meer voornamen heeft ze niet) Kolpa deed inmiddels haar intrede in Leusden Een jonge vrouw vraag je niet naar haar leef tijd - een oudere evenmin - maar als u er werkelijk op staat om iets op weg te worden geholpen (vertel het asjeblieft niet verder!) kunnen wij u zeggen, dat Marieke 2 respectievè- lijk 12 jaar was, toen achtereenvol- ^DEN/CENTRUM - Het Is at afgestudeerde jongelui N moeilijker geworden om jtchikte werkkring te vln- 3IJ handel, industrie en )jd Is het aanbod vaak gro- i de vraag. Een factor, die op sportgebied minder door slaggevend Is. Daar liggen de problemen eerder op het mone taire vlak. De sterke stijging van de kosten werken bij de sport clubs zeer remmend op het aan trekken van betaald kader. Hoe nuttig dat door de deskundig heid ook Is en ondanks de feite lijke noodzaak, omdat vrijwilli gerswerk meer en meer afneemt. Overleg tussen het CIOS (Cen traal Instituut Opleiding Sportin- structeurs) en het ministerie van gens Lockhorst en de hockeyclub werden opgericht. Geboren te Rot terdam heeft ze zich in de zeventi ger jaren met hart en ziel aan tur nen en tennissen overgegeven met op den duur de nadruk op het spel met racket en bal Hetgeen ertoe geleid heeft, dat Marieke in 1978 de Maasstad verliet om in Arnhem op kamers te gaan wonenZij zag haar toekomst in de sport en ging met tennis als specialisatie studeren op het CIOS Papendal Zij is nu in het bezit van het tennistrainersdiploma A en bezig met zowel de cursus tennis-B als hockey-A Viade STK-regeling kwam Ma rieke van Arnhem" half oktober naar Leusden. nadat zij in het afge lopen seizoen al tennistraining heeft gegeven in Ede. De goed lachse jonge sportvrouw woont nog in de Gelderse hoofdstad, maar een verhuizing zit in de lucht, eventuele problemen met haar nog in Arnhem wonende ClOS-vriend (hockey en tennis) ten spijt. De eerste ervarin gen met de Leusdense hockeyclub zijn zeer positief en ook op het Bui ningpark kwam zij inmiddels met succes .op zicht" De taak. die haar bij de MHCL wacht, is zeer veel omvattend U moet haar zeker niet zien als „eindelijk een trainer voor Heren 1" (een funktie waar wellicht zelfs bondstrainer Willem van Heumen moeite mee zal heb ben) maar globaal ter ondersteu ning van het bestuur en naast het bestaande kader inzake conditie- en technische training van hoofd zakelijk de jeugd („fanatiek, niet gemakkelijk, maar leuk om mee te werken", aldus de nieuwe aan winst), op- en begeleiding, plan ning, coördinatie en wat dies meer zij. Kortom bezigheden, waarmee een duizendpoot ook problemen zal hebben Wij verklappen geen geheim met de mededeling, dat de hoc keyers bijzonder content zijn met Marieke en bij Lockhorst, waar haar halfjaarlijks dienst verband op 1 april begint, komt men zeker tot dezelfde ervaring. Het is niet de bedoeling om de „werkgevers" en mogelijke an dere bewonderaars op kosten te jagen, maar op maandag 25 Ja nuari zal Marlek blij zijn met uw felicitaties. M Rebergen uit Zeist kwam op 231 (waarmee hij het plaatselijke record van Annemarie Arns evenaarde) en won daarmee een etentje voor twee in het Ros Beyaart Het toernooi werd ge wonnen door de Zeistenaar L. van Soest met in de finale 360 punten. Op de 2e plaats kwam de Leusdenaar C. Lyong met 354 punten en 3e werd R Klaasing. ook uit Zeist, met 349 punten De overige finalisten waren W. Kok, Leusden 339 pnt. N. Smit, Zeist 324 pnt. M. Rebergen, Zeist 317 pnt. S. Arns, Leusden 299 pnt. S. Richardson, Leusden270 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste team van BVO '79 speelde vorige week woensdag In de Korf tegen Selby uit Soest. Er was nog wat goed te maken na de onge lukkige nederlaag van destijds in de uitwedstrijd. Cor Boersma verloor zijn enkelspel (tweemaal 8-15) en Maurits Oey met9-15en 11-15. De dames dedenhet stuk ken beter. Inge Timmerman, dit seizoen In het enkelspel nog on geslagen, won gemakkelijk met 121-2 en 11-1. Coby Bonhof ACHTERVELD Aan de vier de ronde van het S V A. kaart- toernooi werd door 52 personen deelgenomen Er werden deze avond hoge punten gescoord De prijswinnaars waren: klaverjassen: 1mej. A. de Vette 5564, 2. G. van Ruitenbeek 5454, 3. H van Ha mersveld 5135, 4. mevr. van Ros sum 5090. 5. W de Vette 4980. 6. DEN/CENTRUM Het wlingtoernooi In Leus- ter succesvol georganl- or de lokale bowling- niet medewerking van deze Is bijzonder vlot verlo- let was druk, spannend en idlen gezellig In de Kort Migeveer driekwart van de lelnemers uit Leusden. Er Ml zondag strikes (alles om II gooi) en spares (Idem in worpen) gescoord alsof Hl maar een simpele bezlg- Ij. Hetgeen in de praktijk "J niet het geval was, want met-pech waren er ook. 1.00 tot circa 18.00 uur op de acht banen in De voorronden gespeeld. De 'l(st)ers met de hoogste aatsten zich voor de hal- strijd, die tegen 19.00 uur Aansluitend volgde on- >te belangstelling en met ge (in)spanning de finale it spelers, die het vooraf- geweld hadden over- )owlingpin u mag ook eggen vervaardigd uit al honderdjarig (manne- ïbenhout vergt een aan- ijs van 140.—maar tijdens t rnooi werd daarop niet üe pins werden omverge- a'sof ze niets kosten. De SDEN/CENTRUM - Za len zondag werden In en met 18 kandidaten exa- gehouden voor gewestellj- fiters van de Koninklijke rlandse Biljart Bond. Het uls van de BV Leusden was eaats van handeling gekozen In of meer centrale llg- ooral vanwege de roy- gelijkheden. tr moest namelijk op minstens drie tafels kunnen worden gebil jart Examinatoren waren C.E B.- arbiters Chr. Rebergen uit Em- men, A. van Domselaar uit Scha- gerbrug en J Feeken uit Castri- cum en de kandidaten kwamen uit het gehele gewest Midden- Nederland. Zaterdagochtend vonden the oretische examens plaats, op za terdagmiddag en zondag ge volgd door praktijk in de spel- soorten libre, anker-kader 38/2 en driebanden De kandidaat- scheidsrechters moesten voor het praktische gedeelte van de test partijen arbitreren van een negental daartoe uitgenodigde biljarters van het district Eem- land, waaronder de BVL-er G. J Rebergen. hoogstmogelijke pinval per ga- uiterst zelden en alleen door uit- me is 300, een aantal, dat maar gesproken experts wordt bereikt.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9