Kantongerecht Amersfoort Kantlijn >mpel Rennen Bijlmer Echtscheidingen Formule Kluit Kandidaat NDERDAG 28 JANUARI 1982 Loep op Leusden 13 Ictle: Marnlx Kreyns; igen: Caspar van Loo de Essex (éen van de ■n In de wijk De Rozendaal) al geruime tijd een vurige gekoesterd. De bewoners ssex willen een drempel, erkeersdrempel. wel te ran. die een bijdrage moet leveren aan een veiliger ipop het plein en de zeer gelegen Dolomietendreef. daar schort het nodige aan. ibleem voor de c-bewoners is echter, dat zij r kort niet wisten, welke iaareen idrempel leidt. Wie moet u om vragen en hoe doe U op zo n manier, dat je er lultaat van mag ten? Waarbij moet ikendworden.dat het izdndaal-bewoners altijd ;er is dan voor bewoners st van de wereld, want irowoningenlser de roenstlchting. Dat is eel moois, zoals u in onze lagkrant uitvoerig hebt en lezen, maar het leidt wel tót onduidelijkheid. Zou de igvan een verkeersdrempel otde competentie van de nstichting behoren of gaat meente daar over? lemen, waarmee genwoordigers van de x uiteindelijk terecht in de Inspraakwinkel CML. Daar werd hen leerd om eens naar een (dering van de werkgroep Itelljke Ordening van het te komen om de zaak uit te m. Dat hebben de xbewoners maandagavond an en ze zijn een stuk verder men. tteur-gemeentewerken M. -immer in deze CML-club rezig - heeft de mensen van aangeraden een briefje B.en W. te schrijven en die nde zaak dan wel laten |ken door daartoe jegden van de Dienst «eenlewerken. hfidvies werd weliswaar In maar toch met enige ve in ontvangst genomen, ran de Essex-bewoners tPals: „U kent mij niet, mijn vader was sentesecretaris. En die zei je kunt beter naar de ^enteraad dan naar het _ge van B. en W. schrijven, id is verplicht te rden, maar bij B.enW. jn je makkelijk in een la, eer kom je er dan weer hien dat de tijden rd zijn. In ieder geval Is niet dat de woners daar bang voor in te zijn. Als u nou eerst f eens naar het college Als u dan na, ieeld, vier weken niks ■d hebt, dan zou u eens rappelleren. Zou u de oordelijk wethouder in zijn jasje kunnen .Dat is de heer aar, die iedere javond spreekuur houdt If acht tot tweeuur 's :s. Daarna leest hij de B. en ;ken." sex-bewoners lieten et op die manier te gaan leren. Als ze nu maarniet ten, dat die drempel erover veken ligt. Brief aan college, sge vraagt advies aan Dienst. Dienst adviseert gunstig (laten we dat even aannemen). B. en W. berichten dat aan Essex en laten voorstel voorbereiden. Voorstel worstelt zich door werkgroep Verkeer, werkgroep R.O. CML en raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Komt uiteindelijk In gemeenteraad. Waarna besluit uitgevoerd kan worden. Tegen die tijd is de vorst definitief uit de grond. Dat was maandagavond even rennen voor de raadsleden Herman Baaiman, Harm Offerelns en Henk van der Sloot. Ze waren op tijd aanwezig in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg voor de vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenheden. Verbaasden zich misschien een tikkeltje over de vele nieuwe gezichten in de werkgroep, maar namen toch maar plaats. Om vlak voor de opening van de vergadering te moeten constateren, dat niet wethouder Jan Wagenaar, maar een wildvreemde mevrouw als voorzitter leek te gaan willen optreden. Toen waren ze er achter: ze zaten verkeerd. Ze waren terecht gekomen bij de vergadering van de werkgroep R.O. van het CML. De werkgroep Verkeersaangelegenheden bleek deze keer te vergaderen in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldseweg. Waarnaar de heren zich toen maar in gestrekte draf begeven hebben. De CML-ers bleven een tikkeltje teleurgesteld achter. Dachten ze zich in de warme belangstelling van wel drie raadsleden te kunnen verheugen, bleek het allemaal op een misverstand te berusten. Zei één van de CML-ers realistisch: „Ik kon het ook eigenlijk niet geloven. gebouw zich verhoudt tot zijn omgeving. Werd er ondertussen op de tribune al pottend over een „Bijlmermeer" gesproken. Het was afgelopen zaterdag een belangrijke dag voor de eigenaren van de splinternieuwe houtskeletwoningen in Bosveld. U hebt het misschien al gehoord of gelezen: de oplevering van deze huizen, waaraan nu al een lange geschiedenis zit, werd met een officieel en feestelijk tintje gevierd. Voor deze gelegenheid was wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening uitgenodigd. Na de symbolische sleuteloverdracht en een rondgang door een van de houtskelethuizen, begaf het kleine gezelschap zich naar het eetcafé in boerderij Hakhorst, waarin koffie met koek werd geserveerd en sommigen een toespraakje hielden. Want dat hoort er natuurlijk bij. Een van de sprekers was wethouder Wagenaar. Na zijn algemeen babbeltje wenste hij de bewoners van de elf nieuwe houtskeletwoningen iets toe. Wagenaar: „Ik wens u allen weinig echtscheidingen toe." ledereen wat plotsklaps doodstil nieuw te vormen college. Voor D'66 zijn dat Rinze Bloemhof en Pieter Geljon (of toch weer niet?), voor de PvdA is dat Jan Jacobs en voor de VVD Jan Wagenaar uiteraard. Het CDA houdt zich echter bijzonder stil. Zijn de christen-democraten onderling een robbertje aan het uitvechten? Uit de arena is in ieder geval het gerucht doorgekomen, dat Ad Wisman wethoudersaspiraties zou hebben. Het gerucht werd ons zaterdag bevestigd. CDA-raadslid Henk van der Sloot deed dat bij de officiële oplevering van de elf houtskeletwoningen. Henk had het met enkele mensen informeel over de algemene begrotingsbeschouwingen die de raadsfracties onder embargo al op papier hebben verstuurd. De CDA'er zei, dat daaruit zou blijken dat al diverse politieke figuren zich kandidaat hebben gesteld voor het wethouderschap. Vervolgens begon hij namen te noemen. Op de vraag van de LK: „En Wisman voor het CDA?," verklaarde Henk van der Sloot: „Ehh ja, maar dat staat niet op papier." Dat de structuurplan-procedure verhalen naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de Groenstichting. Verdwaalde echter enigszins en kwam toen op de structuurplanpagina terecht. Het spijt ons. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Meneer De Vries van de Kwartelhoeve is Boos. En verdrietig. Vorig jaar pootte hij, na kerst en jaarwisseling, zl|n kerstboom met kluit in de tuin van zijn woning. Na een paar dagen was de boom spoorloos verdwenen. Dit jaar pootte hij, na kerst en jaarwisseling, opnieuw een kerstboom met kluit in de tuin. En wat gebeurt? Jawel, opnieuw heeft Iemand het hem gelapt: ook deze boom Is verdwenen. Niet geheel spoorloos echter dit jaar. Toen meneer De Vries maandag zijn boom miste, liep er vanuitzijn tuin een duidelijk modderspoor, dat de route markeerde, waarlangs de snoodaard met de boom verdwenen moest zijn. De heer De Vries volgde dat spoor, maar raakte het helaas op de Beverhoeve bijster. Buurtbewoners hebben meneer De Vries vertelt, dat de boom zondagavond om ongeveer tien uur door iemand Het CML is niet alleen verdeeld over de richting waarin Leusden verder uit moet groeien, het CML is het ook niet eens over een gedeelte van de binnenkort te bouwen wijk Caeverenblad en Wildenburg. Welk deel? Jawel, dealdaargeplande „hoogbouw". U weet wel, dat gebouw met vier bouwlagen, dat gepland is aan het einde van de gracht, die midden door beide wijken moet komen te lopen. Dat gebouw dat ai een storm van kritiek heeft moeten verduren, waarbij met name de CDA-fractie in de gemeenteraad zich niet onbetuigd heeft gelaten. Onder het motto „geen flats in Leusden" is er al fors gefoeterd op dit deel van het plan van stedebouwkundige Frans van derWerff. In de CML-vergadering zette gemeentewerkendirekteur Pais voorzichtig een klein maquettetje van het hoogbouwplannetje op tafel. Er bleek in de storm van kritiek aan de zijkanten al een stukje van het gebouw te zijn afgewaaid. Maar In het midden van het gebouw vertonen zich nog onverminderd vier bouwlagen. Zoals gezegd: verdeelde reacties. De heer Spaans: tegen. Mevrouw Meilink: nooit. Maar de heer Smits vond het weer wel passen in het beeld van de wijk en de heer Ten Berge bleek het ook wel te zien zitten. Daar is Pais dus eigenlijk ook niet veel wijzer van geworden. Misschien dat hij dat wel wordt in een vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, waar het plan nog eens besproken moet worden. Aan de hand van een maquette, waarop te zien zou zijn hoe het We doen hel eigenlijk nooit een toto maken van een Abraham- ol Sarahpop. Want iedere week worden er een heleboel mensen vijftig en voor sommigen wordt er dan zo'n pop in de tuin ol elders geplaatst Als je aan het maken van toto 's daar van gaat beginnen, dan is het eind zoek Maar we hebben nu toch een uitzondering gemaakt. Voor meneer Pasker uit de Ansfriduslaan, die begin deze week vijftig werd Nog van harte, meneer Pasker Een uitzondering, omdat er in de tuin van de Anstriduslaan nummer 40 begin deze week niet één. niet twee. maar wel drie Abrahammen stonden opgesteld. Daarvoor zijn we door de knieën gegaan Zie hier dus de heer Pasker en zijn Abrahammen. Waarschuwing aan alle komende vijftigjarigen, wie nog bij het zien van Abraham de Leusder Krant wit halen zal zich van tenminste vier poppen in zijn tuin moeten verzekeren. en verbaasd. „Tja," zei de wethouder, „het is nu eenmaal zo dat veel getrouwden in een nieuw huis met hoge lasten zich laten scheiden. En meestal is het dan zo dat de gemeente voor een van hen een ander onderkomen moetzoeken." Wagenaar glimlachte gelukkig toen hij deze verrassende woorden sprak. Met de gemeenteraadsverkiezingen op 2 juni voor de deur werpen zich steeds meer plaatselijke raadsledenen adspirant-raadsleden zich al op als kandidaatwethouder in het van het Adviesburo Arnhem in Leusden niet functioneert, dat mogen wij natuurlijk best van mening zijn. Maar om de adviseurs nou ook nog aan te wrijven dat de parkeerplaatsformule het jaar 2000 niet heeft gehaald, dat gaat wat al te ver. Toch kan die indruk gewekt zijn. In de krant van dinsdag stond namelijk boven het verhaal over de structuurplanprocedure ook nog een bovenkop. Die ging over een of andere parkeerplaatsformule, maar dat had er - helaas - allemaal niks mee te maken. Die bovenkop behoorde bij een van de gejat moet zijn. Toen hebben verschillende mensen namelijk een persoon met een kerstboom zien sleuren. Nu wil meneer De Vries graag zijn boom terug hebben en hij stelt de man of vrouw die de boom nu in zijn bezit heeft het volgende voor: wees niet kinderachtig, bel me even op (tel. 946274), dan kom ik m'n boom weer terughalen. Mocht de dief daartoe niet bereid zijn, dan kan hij hem misschien even terug komen leggen in de tuin van meneer De Vries, Kwartelhoeve 8. Laat iedereen wel beseffen, dat het om een boom van niet minder dan twee meter gaat. LEUSDEN CENTRUM ZUID EN Donderdag 28 januari 19.30 uur: raadsvergadering, raadszaal Donderdag 28 januari 20.00 uur: lezing Gereformeerde Bond. Jeugdgebouw, Ooievaarshorster- weg. Zaterdag 30 januari 20.30 uur: Toneeluitvoering Eendracht, t Ros Beyaart Maandag 1 februari 20.00 uur: Welzijn en Onderwi|S. Dinsdag 2 februari 20.00 uur: OW/O, Zwarteweg 16a Woensdag 3 februari 19.30 uur: Raad. begrotingsbehandeling Burgerlijke stand Uit het Bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 14 januari tot en met 20 januari zijn: GEBOREN: 9 jan '82 Maarten Marcel, zv H J M Huurdeman en M H T Mallens 11 jan '82 Susanne, d v A B M van Rooijen en M W Buwalda 12 jan '82 Berendina, d v P van der Meulen en G Bloemhof. Nat halie Jennifer, d.v. A van der Haar en J M. van Zee 14 jan. '82 Annelies Hendrina, d v. C J Tessels en G H. van de Klashorst 15 jan '82 Marjo. d.v G H. van Dijk en W J Bulsink 17 jan '82 Rianne, d.v A J Schrijvers en J. H Jansen Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering Voorganger Ter Bekke. predikant H van Hattum m m v Dameskoor zondag 9 00 uur H Mis met herenkoor Voorganger A Goes, predikant H van Hattum; 11 00 uur H Mis met gemengd koor B ter Bekke Herv./Geref. Marcuskerk: Zondag 9 00 uur Hervormde woord dienst Ds J. Weenekers. 10 30 uur Gereformeerde woorddienst Ds W Fokkens uit Ede, 1900 uur Geref Herv woorddienst Ds S W J Zoutman uit Wageningen Geref. Kerk (vrijgem): Zondag 9.30 uur Ds. P H R van Hou- welingen uit Driebergen. 16,45 uur: Ds M. Nap LEUSDEN-ZUID: Dorpskerk: Zondag 9 00 uur Gereformeerde woorddienst Ds W. Fokkens uit Ede, 10.30 uur Heilig Avondmaal Her vormd Ds J Weernekers. 18.30 uur Geref Herv woorddienst Ds J D Smids uil Amersfoorl Good News Christian Fellowship (Huis de Boom, Arnhemseweg 107) Sunday 10 00 a m Englisch speaking ACHTERVELD Ned. Herv. kerk: zondag 31 januari 9 00 uur Ds den Dikken uit Oldenbroek Ger. kerk. De Gllnd. jeugddorp: zondag 31 januari 10 00 en 19 00 uur Drs J Jellema R.K kerk: zaterdag 30 januari 19.00 uur H Mis, met kinderkoor zondag 31 januari 8 30 uur Gelezen H Mis. Beide diensten voorganger W Jansen, Predikant F Overbeek, 10 30 uur H. Mis, voorganger A Goes, predi kant F Overbeek. kinderwoorddienst klassen 1, 2 en 3 Raadsleden geïrriteerd door optreden adviseurs van Bureau Arnhem lees ik. Zou dat bureau niet geïrriteerd zijn door het optreden van de raadsleden? Onwetenschappelijk advies ..Maak van de oude gemeen tehuizen appartementen voor alleenstaanden en kleine ge zinnen. Leusden wordt steeds belang rijker een internationale Zwit serse padvinder kwam hier op bezoek, een Deense ambas sadeur. de Ikon en nu ook al Swamie Dava Amrito Je moet toch wel een fraaie show te bieden hebben als je f 8,50 entree durft te vragen voor Jean Foundraine in oran je jurk Als ik het goed heb begrepen zijn er volgens de leden van de commissie Midden- en Klein bedrijf al genoeg kwasten in de Hamershof of nog geen kwas ten genoeg Kop in de krant ..Houtskelet- bouw heeft m Leusden altijd al een wanklank gehad. "Dat is natuurlijk juist, maar we zijn er nu aan gewend. We hebben al een karperkwe kerij. straks een Karperij èn een viskraam op de Hamers hof Geen wonder dat er zo weinig bouwkavels gekocht worden in Leusden De tijd dat men dacht dat er vanzelf een huis op zou groeien is helaas voorbij. Volgens onze hooggeachte gemeentevoorlichter zou Leusden wat beter gepromoot moeten worden. Méér reclame dus Hier enkele treffende voorbeelden van reclame-slo gans waarmee dat best zou kunnen Leusden geen stad, geen dorp, maar een prachtige storp, gebouwd met VVT- garantie'" ..Komen wonen in schitterend Leusden 'Over de prijs valt al tijd te praten Desnoods jaren lang ..Kom wonen in Leusden ge garandeerd gif(t)vrije kavels1" ..Leusden, de parel langs Rijksweg 28 Het wonen waard, tol aan de laatste cent!" ..Leusden, gebouwd op advies van DHV, Bureau Arnhem door Eurowoningen en Delta Lloyd. Voor mensen met moed(de wanhoop komt la ter. ..Alleen de pyramiden ontbre ken nog in het schone Leus den, voor de rest hebben we alles!" Ach, hebben we met z 'n allen dan toch niets geleerd van tien jaar geleden Evelien Blom vroeg zich af waar adviesbureau Arnhem en de raad in vredesnaam mee bezig zijn. Maar dat was na tuurlijk mooi een paar miljoen te laat. Doorlopende bingo in Bhjhof. Dat is net zoiets als het terecht komen op de investerings staat, maar wel met meer kans op prijs „Have a kavel and smile!" (vrij naar Coca Cola) Meer gevangenissen nodig in Nederland lees ik in mijn dag blad Zou de in 1990 vrijko mende Bankgirocentrale niet iets zijn? Konijntje in De Wetering: „Als alles goed gaat krijgen we een eigen vertegenwoordiging in de raad. Herdershond in Rozendaal „Die van ons mag ook, maar hij moet nog wel wat meer oe fenen, heb ik begrepen. Klagende Leusdenaar: „Bij de echte warme bakkers komt het brood op zaterdagmiddag uit de diepvries. Hebben we zelf in Leusden soms geen goeie klanten, dat die reclamefilmers bij de Cen tra een actrice moesten inhu ren? Structuurplan naar het zuiden Als de raad nou eens een soort Groenstichting voor de Schoolsteegbosjes in gaat stellen, zou??? Toch fijn voor al die bouwvak kers in Munnikhove en Bos veld dat ze straks met de bus kunnen komen. Volgens Hoogerwerf van het adviesbureau Arnhem is de Noorderrandweg de afsluiting naar het noorden Vandaar dat de commissie Naamgeving Wegen die naam ook zo snel mogelijk wil veranderen Gratis onwetenschappelijk ad vies Wie nu een wijk wil bou wen. die ook in het jaar 2000 nog enigszins bruikbaar moet zijn. zal er tevens een parkeer garage bij moeten zetten De Schoolraad voor het Open baar Onderwijs heeft een en quête gehouden om te onder zoeken hoe klem de minder heid is die vóór een overblijf re geling is Wat dat betreft hoeven de Ro de Vrouwen geen eigen kandi daat voor de gemeenteraad te eisen met zo'n goede kandi daat van het andere ge slacht. Waterpolo-haaien bijten van zich afDoen haaien dat niet altijd? „Dat moet dan een soort ..Jaws in het zwembad Ba- voort geweest zijn De versnelling is alweer ver traagd. Zeker de rem met de gaspedaal verwisseld. Haas in de Schoolsteegbos jes. 't Kan me niet schelen dat ze om me heen willen bouwen als ze er maar goed rekening mee houden dat ik een natuur lijk monument ben!" Bouwende Leusdenaar met het oog op het zuiden gericht Paf! Moge het u - in het algemeen beschouwd - wel bekomen! V. dERSFOORT Op de straf- van het kantongerecht loort van 21 januari 1982 - ieen de heer P. uit Amers- I Hij had geen voorrang ver- d aan een auto die op een rangsweg reed Zelf rijdend ie Centrumweg in Leusden bij. 's avonds toen de ver- slichten buiten werking wa de Noorderinslag opgere- terwijl er van links een auto :wam die volgens het poli- pport krachtig moest Tien 'achte ..Hoe kan de politie gezien hebben dat die Hon- rachtig moest remmen Het helemaal geen noodstop en oudere agent die er bij was I een waarschuwing vol- [de, maar de jongste wilde bekeuring." onrechter: ..Dat is het beleid de politie. Het is verder een serd idee dat er pas van een overtreding sprake zou zijn in geval van een ..noodstop" Het verkeer dat voorrang heeft, moet ongehinderd door kunnen rij den Kent U dit kruispunt goed?" ..Nee, niet zo goed" ..Wat deed U daar dan?" ..Mijn meisje woont daar in de buurt" ..O. bezoekt U die dan zo wei nig?!" Boete f80.—gelijk aan het transactiebedrag De heer v B uit Hoevelaken was door rood licht gereden, om dat hij verblind was geweest door de zon. Dat excuus ging echter niet op Verdachte voerde vervolgens aan dat persoonlijke moeilijkhe den ook een rol gespeeld had den. hij was op weg geweest naar een ziekenhuis om een ernstig ziek familielid op te zoeken Kantontrechter: ..Dat is ook geen argument, want anders komt U er zelf terecht" De officier beaamde dat per soonlijke omstandigheden en emoties een even slecht bestuur der van iemand kunnnen maken als alcohol, maar dan is de con clusie geen auto besturen. Het is nooit een excuus om verkeers- fouten te maken. Boete f 110.— TE HARD De heer Z uit Amersfoort stond terecht voor 16 km te hard rijden Zijn zoon zou echter met de auto gereden hebben, maar wel dat de heer Z de kaart die hij thuisgestuurd kreeg, terugge stuurd met een kruisje bij de zin ..ik erken de overtreding" Ver volgens had hij echter de accept girokaart niet betaald Kantonrechter ,,De mensen schijnen nog altijd niet te weten dat ze er verstandig aan doen om op te schrijven wie er wanneer in hun auto rijdt. Als U niet weet wie gereden heeft en er gebeuren erge dingen, dan komt het nl. op Uw strafblad Als U het niet ge daan heeft, dan moet U de over treding niet erkennen, maar als U wel erkent dan moet U ook beta len Ik heb wel enig begrip, daar om laat ik het bij het transactie bedrag f60,—". De heer K uit Bunschoten had 30 km te hard gereden in de bebouwde kom van Scherpen- zeel Hij kreeg van de politie ter plaatse een schikking aangebo den aan f70— Die moet echter uiterlijk de volgende dag betaald worden op het politiebureau, wat de heer K vergat vanwege de verjaardag van zijn zoon Vervol gens kwam er een acceptgiro kaart van f 100.—, maar verdach te had geen zin om f 30,— meer te betalen en deed dus helemaal niets. Officier ,,U heeft genoeg kansen gehad Begrijpt U dan niet dat U Justitie een boel werk bezorgt, wat toch ook geld kost Iedere zakenman kan dit begrijpen Als je een lekke dakgoot een jaar laat zitten, dan is de reparatie ook groter Ik eis f 150,—". Kantonrechter: ..Onthoudt U de les en betaal in het vervolg met een bij de politie Ik geef U f 150.—, het normale tarief voor op de zitting f5.— per km Een dure verjaardag!" Medische Weekenddienslen Weekeinde: 30/31 jan. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden. voor de praktijken van de art sen Van den Berg. Binkhorst du Boeuff. BoersemaKoch. Lantink Verhagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar J van Nieuwkerk. Berkenlaan 3, Leusden-C. tel. 944541 Voor spoedgevallen spreekuur zater dag-en zondagmiddag om 14 uur Visi tes graag voor 10 uur s morgens aan vragen APOTHEEK Apotheek De Hamershol. De Brouwerij 14, Leusden, tel 943441; Apotheek Leusden. De Biezenkamp 16. Leusden, tel. 942303. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende geval len van 19 30 tot 20 00 uur Op zater dag en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur Buiten deze uren is voor spoedrecep ten geopend op weekdagen van 19 30- 20.00 uur en op zaterdag, zon- en feest dagen van 14 00-14.30 uur en van 17,30-18.00 uur: Apotheek de Hamers hof. de Brouwerij 14. tel. 033-943441 Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten in Amersfoort ge opend Apotheek Jansen BV. Lange- straat 74 tel 033-16442 WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft C Dignum, W van Amersfoortstraat 38, Achterveld, tel. 03425-1333 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van. donder dagavond 28 jan t m woensdagavond 3 februari VERLOSKUNDIGE Mevr R Dijkhuizen, H van Vianden- straat 2. Amersfoort, tel. 19200 b g g 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort tel 033- 722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GE ZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellmgen in Leus den en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, tel 945618 Maatschappelijk werk: maan dag 9.00-10 00 uur MDE. dinsdag 9 00-10 00 uur PSC. woensdag 9 00- 10 00 uur Gemeente Leusden donder dag 9 00-10 00 uur PSC; vrijdag 9 00- 10.00 uur MDE. MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14.00-15 00 uur. dinsdag van 14 00- 15 00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD) dinsdag en donderdag van 9 00-10 00 uur PSC LEUSDEN-ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10 00-11 00 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maandag 13 30-14 30 uur AIMD. vrij dag 14.00-15 00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425- 1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maat schappelijk werk MDE maandag van 11.00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tel. 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij met gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 033-940541 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is TEL. HULPDIENST Werkgroep Homosexualiteit Amers foort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20 00-24 00 uur. tel. 03495-5672 PASTORALE HULP: SpreekurenEr zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastorieën een pastor kunnen bereiken Leusden maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9 03-9 30 uur en van 14 00-14.30 uur Achterveld maandag en woensdag van 16 30-17 30 uur en vrijdag van 19 00- 20 00 uur Buiten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn Graag van deze tijden gebruik maken RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bu reaus voor geboorteregeling en sek- suahteitsvragen), Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak OPPASCENTRALE: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur. tel 944235, Grienden 16. Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden- Zuid, tel 033-940439 (24 uur per dag) Corr adres Postbus 709. 3800 AS Amersfoort A A. Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon (zelfwerkgroep van familie en vrienden van mensen met alkoholpro- 'blemen) Al- Anon Amersfoort. Postbus 946. 3800 AX Amersfoort, tel. 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schutter- hoef. Arnhemseweg 10.3832 GL Leus- den-Zuid (tevens corr adres), tel. inl 033-943722 b g g 940182 Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten. Akkerhoeve- Noordwijck. Langebeek: Mevr Lang broek. Weesboom 13. tel 940130 en mevr Lawalata. Wanmolen 20. tel. 944237. Voor Zuid: Mevr Abbring. Pr Christinalaan 7. tel 942047 en mevr Schwencke. v. D Scheltuslaan 44. tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde. Bretagne 22. tel. 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 00 tot 11 30 uur in het wijkgebouw Kroon- eend

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13