gigantische marathon ;10 theaters tegelijk op 5 en 16 oktober a.s. in éliès-programma Grand Theater Uit het politierapport Programma met „direct cinema"- filmsin Filmhuis Appelmarkt Aanleg fietspad Horsterweg voor eind mei Ingezonden NACHT VAN DE FILM" >MMAGE AAN FILMPIONIER Jaarvergadering Cine Leusden Afscheid koster Van den Tweel KATER Filmagenda Amersfoort Buiten verantwoordelijkheid vanderedaktie ONDERDAG 28 JANUARI 1982 kijk op de film Grand, Snouckaertlaan 4, tel 033- 14632 De vier vuisten hebben tropen kolder. alle leeftijden. Dagelijks 1 30, 7.00, 9 45 uur. Zondag 2 00. 4 30. 7 00 en 9 45 uur Grand History of the world, part two. Dag 1.30. 7.00 en 9 45 uur Zondag 2 00. 4 30. 7 00 en 9 45 uur Grand: Ik ben Joep Meloen, alle leeftij den Dag 1 30. 6.30 en 9.15 Zondag 1.30. 4.00. 6.30 en 9 15 uur Grand An American Werewolf in Lon den. 16 jaar. Dag 1 30. 6 45 en 9 30 Zondag 1 45. 4 15. 6 45 en 9.30 uur. Grand Midnight Cowboy, 16 jaar. Dag 1 30. 6 45 en 9.30 Zondag 1 45. 4 25. 6 45 en 9.30 uur len, want er zal keuze zijn uit maar liefst zeven genres. Het is de be doeling dat in Grand 1 en 2 een SF-marathon wordt gehouden, in Grand 3 en 5 worden films van de Italiaanse regisseur Serge Leone gedraaid, terwijl in Grand 4 wat men noemt ..de betere films" aan bod zullen komen In Cinema 1 worden afwisselend films met Clint Eastwood en Bud Spencer en Terence Hill gedraaid Voor de liefhebbers van puur grie zelen is een horrorfestival op het De amerikaanse ..Direct Cinema" is geconcentreerd rondom de persoon van Richard Leacock, een voormalige cameraman van Robert Flaherty, die ondermeer anthropologische films als ..Nanook of the North" op zijn naam heeft staan Het werk met Flaherty in spireerde Leacock tot zijn verzet tegen alle Hollywood-conventies Voor hem is de camera slechts een stuk gereed schap, die vastlegt wat de filmer in de werkelijkheid ontdekt. (Gedeeltelijk overgenomen uit de Film krant. november 1981) Het programma ziet er als volgt uit zaterdag 30 jan The Vanishing street. Sunday. Tomorrow's Saturday; Momma don't allow, zondag 31 jan Every day exept Chris- mas; Sunday. Momma don't allow maandag 1 febr Adieu Philippine dinsdag 2 febr Adieu Philippine SUNDAY USA 1961. 17 min Real. Dan Drasin. Gel Howard Milkin; Muziek Dave Co hen en Jan Dorfman Na bijna twintig jaar ..folk-singing in het Washington Square Park te New York wordt dit plotseling door een nieuwe wet verboden Deze documentaire legt de confron tatie vast tussen een grote politiemacht en de folksingers, die is geëindigd met de overwinning van de laatsten, en de herroeping van de wet ADIEU PHILIPPINE Frankrijk 1962. 108 min.; Real Jac ques Rozier, Prod Unitec France. Al pha Prod Euro-Intern-Films. Rome- Paris Films; Seen Michèle O'Glor. Jac ques Rozier; Fot René Mathelin, Jean Boffety. Jacques Rozier had al jarenlang, voornamelijk als assistent-regisseur, bij de televisie gewerkt toen hij in 1961 ..Adieu Philippine" maakte Het was zijn eerste lange speelfilm, na een aantal korte films waaronder ..Blue Jeans" MOMMA DON'T ALLOW Groot Brittannie 1956, 22 min Real Karl Reisz Tonu Richardson: Prod BFI. Gel. John Fletcher; Fot Walter Lasally; Muziek Chris Barber AMERSFOORT - Naar aanlei- I van het grote succes van filmmarathon in de herfst- antie van 1981, organiseert ichems Theaters in de nacht i 15 op 16 oktober a.s. een jte filmmarathon, waarbij alle i theaters in Amersfoort be- ikken zullen worden. Titel van manifestatie: „Nacht van 9 film." De filmliefhebbers in Amersfoort pen die nacht behoorlijk smul- programma van Cinema 2 gezet De lachers kunnen terecht in Euro. waar Mel Brooks en Louis de Fu- nés de zaak op stelten zullen zet ten In Duo kunnen de liefhebbers van Bruce Lee hun hart ophalen Daar worden zijn films gedraaid en voor zover daarmee niet de 24 uur volgemaakt kunnen worden, zul len er ook andere karatefilms wor den getoond Kortom: een gevarieerd programma voor elk wat wils. Een unieke gebeurtenis, want voor zover bekend is het nog niet eerder voorgekomen, dat in tien theaters tegelijk een nachtelijke filmmarathon werd gehouden. De toegang voor elke marathon is 14 jaar. Voor 24 uur film kijken wordt de prijs van 36 gulden inclusief ontbijt bere kend. Zodra meer bekend is ten aanzien van het volledige pro gramma, komen we hier uiter aard op terug. Veel belangstelling voor de filmmarathon in 1981 de filmredaktie) ERSFOORT - Op donderdag 4 iri a.s. organiseert de Alliance lise, in samenwerking met iems Theaters een filmavond in |nd Theater, gewijd aan de be- i Franse filmpionier Georges H Het programma, dat 80 minu ten duurt, kreeg als titel: „Les Bur lesques de Mélies". De voorstelling begint om 20 uur. Het programma be staat uit achttien filmpjes, die door mevrouw Madeleine Malthéte-Mé- liès, de kleindochter van de cineast, die sinds 1945 bezig is geweest het werk van haar grootvader te verza melen. Zij Is er in geslaagd 130 van de 500 films, gemaakt tussen 1896 en 1913, te verzamelen. De filmpjes wor den vertoond met een snelheid van 18 beeldjes per seconde, voor die tijd gebruikelijk. Omdat de huidige pro- jektiesnelheid op 24 beelden per se conde ligt, moest een van de projek- toren van Jogchems Theaters voor deze gelegenheid worden omge bouwd. Georges Mélies. in 1861 in Parijs ge- boren, treedt in de latste jaren van de i negentiende eeuw voor het voetlicht als een van de markantste figuren van de cinema cinema, die dan nog maar net in de kinderschoenen staat In 1896. drie maanden na Lumière. produceert hij zijn eerste film. Als eigenaar van het ..Theatre Robert-Houdin brengt Mé- liès tevens zijn kwaliteiten in als ensce- neur. regisseur, illusionist, toneelmees ter en decorontwerper Dit kunstzinnige genie heeft de verdienste gehad van de cinema een echt spektakel te maken Zij magische filmpjes^ en gerecon strueerde actualiteiten zijn indertijd over de hele wereld gedistribueerd door zijn eigen bedrijf „Star Film" Dit succes was echter van korte duur. want na 1913. toen het oeuvre van Melies al voor een groot gedeelte verloren was gegaan, raakte hij snel in vergetelheid. In de filmrubnek van volgende week komen we nader op deze speciale voor stelling terug U kunt nu reeds kaarten reserveren via tel. 033-14632 ISpencer in. ,,De vier vuisten hebben de tropenkolder JK OP DE LMAGENDA e zijn weer in rustige filmtijden be- I. Deze week zijn er geen echte Si» films, geen premieres Alsrepri- tan men in Cinema naar een der ite James Bond-films met Sean nery als 007 „Goldflnger". In de Mvporstellingen van Duo kan men In naar Seawolves een oorlogsfilm onder meer Roger Moore. David in en andere bekende sterren onder motto de oudjes doen het nog fallend is de prolongatie van Mid- t cowboy. In de loop der jaren 0raaid op het bioscoopdoek en meerdere malen te zien geweest op TV Desondanks blijkt de belangstelling voor deze klassieker met Dustin Hoff man en Jon Voight groot genoeg te zijn voor een tweede week Te zien in Grand 5. Raiders of the Lost Ark blijft nog even op het programma staan en is nu te zien in Duo Een schitterende avontu renfilm. barstensvol pure aktie in een stijl, die onnavolgbaar is Steven Spiel berg op zijn best. Verder werden geprolongeerd „De vier vuisten hebben de tropenkolder' (Grand 1), History of the world, part one" (Grand 2). .Ik ben Joep Meloen (waar men met genoeg van kan krijgen in Grand 3). ..An American werewolf in London" (Grand 4). ..A Clockwork Orange in Cinema 2. ..Frank en Frey" (ook in Cinema 2) en ..Sabine" in Euro Scène uit ..Raiders of the Lost Ark POLYGOONJOURNAAL In het Polygoon Journaal van deze week opnamen van een Rockmis door Thijs van Leer en de groep Pedal Point in de Grote Kerk in Den Haag Deze rockmis onder de titel Dona Nobis Pa- cern is door Thijs van Leer zelf gecom poneerd Voorts beelden van kam pioenschappen ritmische gymnastiek in Rusland Een uitvoerig verslag in kleu ren van de nieuwe gulden waarvan ko ningin Beatrix in Utrecht zelf de eerste sloeg. 7k en Frey in hun kindegaren nog niet bewust van hun natuurlijke vijandschap (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor het einde van de maand mei wordt het fietspad langs de Horsterweg aangelegd. Dat heeft wethouder Jan Wagenaar (VVD) de raad woensdagavond tijdens de eer ste ronde van de begrotingsbe handeling toegezegd. ,,Dan kan iedereen bij de verkiezingscam pagne zeggen, hoe hard hij er aangewerkt heeft.aldus de wet houder van ruimtelijke ordening. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Van zaterdag 30 januari tot en met dinsdag 2 februari a.s. brengt het Filmhuis Appelmarkt een thema-programma, gericht op de zogenaamde „Direct Cinema". Het Is een bescheiden greep uit het vorig jaar georganiseerde festival rond dit thema. Direct cinema is een internationale filmstroming, waarvan de filmers met hun camera de straat op. de huizen en de fabrieken in gingen Ze poogden hiermee het leven ter plekke vast te leg gen Met name door de enorme verbete- nng in de techniek - draagbare came ra s en geluidsapparatuur - werden ci neasten van het begin van de 50er jaren beter in staat gesteld om jongeren, ar beiders, huisvrouwen, gevangenen enz. in hun eigen omgeving te filmen en aan het woord te laten en daarmee een geheel nieuwe stijl te ontwikkelen Hoe wel in meer landen filmers op deze wij ze experimenteerden, ligt het accent op filmstromingen uit drie landen De fran se ..Cinema Véritéde britse ..Free Ci nema" en ..Direct Cinema in de Ver enigde Staten Cinéma Vérité wordt met name ge associeerd met het werk van Jean Rouch, de anthropoloog die zowel in Afrika als Frankrijk filmde Rouch staat op het standpunt dat de cameramensen aanmoedigt vrijuit te praten over wat ze werkelijk denken en voelen Rouch was de eerste die zowel beeld als geluid zelf registreerde en zich daarmee ten opzichte van de voor dien altijd noodzakelijke grote camera ploegen een enorme vrijheid verschaf te De britse ..Free Cinema' beweging ontstond als een reaktie en kritiek op de gevestigde engelse cinema, die totaal geen rekening hield met regionale cul turen en vanuit de studio's de markt overstroomde met degelijke, maar wei nig verrassende en vernieuwende pro- dukten De jonge cineasten trokken met hun camera's het land in en lieten de men sen zelf spreken Door de samenwer king met een groep schrijvers, verenigd in de „Woodfall Companyontstonden er ook een aantal originele scenario's voor speelfilms Hiermee onderscheid de zich de ..Free Cinema" beweging het sterkst van stromingen in andere landen. De film speelt zich af in een pub in Noord-London, waar 's avonds de jon ge arbeidersgeneratie zich amuseert De titel van de film maakt duidelijk hoe deze cultuur beschouwd wordt EVERY DAY EXCEPT CHRISTMAS Groot-Brittanme 1957, 40 min.; Reg Lindsay Anderson. Prod Leon Clore. Karei Reisz voor de Ford Motor Compa ny; Fot Walter Lasally. Gel John Flet cher. Deze film over de markt van Covent Garden werd door Anderson beschre ven als ..een lyrische documentaire - een poging om poëzie en menselijkheid terug te brengen in deze manier van film maken en - om te breken met de tech- nisch-mformationele traditie, die in het verleden de documentaire synoniem heeft gemaakt met saaiheid en gelijk vormigheid TOMORROW S SATURDAY Groot Brittannië 1962. 17 min Reg Michael Grigsby; Prod Unit Five Se ven. Het is het eind van de week in een textielstad in het noorden van Groot- Brittannië. Op de zomerse vrijdagavond worden de weefgetouwen stilgezet, de bussen brengen mensen naar huis of naar het uitgaanscentrum Jongens spelen voetbal in de straten, een paar vrouwen schrobben nog de stoep en gaan later buiten zitten praten en roken, ondertussen een oogje op de spelende kinderen houdend THE VANISHING STREET Groot-Brittannie 1962. 20 min Reg Robert Vas; Prod, i s.m Jewish Chro nicle De film gaat over het verdwijnen van Londen's East End. Hessel Street en de omliggende straten moeten worden af gebroken omdat er hoogbouw moet ko men In de kleine, dicht op elkaar ge bouwde huisjes woont sinds 70 jaar een joodse gemeenschap Op de toekom stige ontwikkeling wordt onheilspellend vooruitgelopen in het begin van de film als we een landmeter zijn driepoot zien opstellen. Cinema. Stadsring 30. tel. 033-18900 Goldfinger. 12 jaar Do vrij ma., di. 1.30, 6 30 en 9 15 uur Woe za 6 30 en 9 15 uur. Zo. 4.00. 6 30 en 9 15 uur. Cinema Clockwork Orange. 16 jaar Dagelijks 1.30 en 8 00 uur Cinema Frank en Frey. alle leeftijden, woensdag, zat en zo. 1.30 uur Euro, Stadsring 32.033-33655 Sabine, 12jaar Do. vrij ma. di 1 30,6 45,9 15 uur Woe, zat. 6 45. 9.15 uur Zo. 130. 4 15. 6 45 en 9 15 uur Duo. Westsingel 7 Her name was Lisa. 18 jaar Dagelijks 2.15.7 15.9 30 Zon dag 2 15. 4 30. 7 15 en 9 15 uur Duo Raiders of the lost ark. 12 jaar Dag 2.00, 7 00 en 9.15 uur. Zondag 2 00, 4 15, 7.00 en 9 15 uur. Kindervoorstellingen London Connection, adv leeftnjd 10 laar Zat en woensdag 1 45 uur Nachtvoorstellmgen Dubbele pret in een tweelmgbed. 18 jaar Seawolves 16 jaar Vrijdag en zat 13.45 en 24.00 uur Reserveren en kassaopeningstijden Grand, Cinema en Euro dagelijks 1 00 tot 2 30 en 6.00-10.00 uur Zondag 1.00-10.00 uur Filminformatie 24 uur per dag. 033- 622411 VERLOREN Fietsmand met twee ballet schoenen. gouden dameshorloge met zwart bandje; achterklep aan hangwagen; lichtblauw etui met in houd; kinderportemonnee; bor deaux rode meisjes laarzen met bont gevoerd, bruine herenporte monnee; groene sjaal, portefeuille met rijbewijs; autowiel met witte velg. WEGGELOPEN Het fietspad langs de Horster weg heeft al een zeer lange voor geschiedenis. Bezwaarschrif ten, problemen bij de verwerving van de benodigde gronden, etce tera. Sedert enige tijd is de pro cedurele voorbereiding geheel rond. Zodra de vorst geheel uit GEVONDEN de grond is zal met de daadwer- kelijke realisatie begonnen wor den, aldus Wagenaar. Zwarte poes. bestaarde zwarte reu met halsband met naam Cas per"; rode kater. Ained Ie terrier POLITIECENTRUM Een groene stenen ketting, witte kinderhandschoen VERLOREN Linnen tas met gymschoenen. rode portemonnee; bruin leren por temonnee; witte speelgoed hond. zwarte herenportemonnee WEGGELOPEN Rode kater met witte bef INBRAAK Bij de Chevronpomp op de Doornseweg is onlangs ingebro ken Er werden speelgoed en bouwdozen ontvreemd, waarvan de totale waarde 1600 gulden be draagt DOORRIJDINGEN Maandag hebben zich twee aan rijdingen voorgedaan waarbij de veroorzaker is doorgereden. Op de parkeerplaats in de Hamershof werd door een onbekende de auto van de heer T. aangereden Bij het postkantoor in Leusden centrum werd ook een auto van een inwoner uit Leusden centrum geramd waar bij de betrokkene is doorgereden. Bij deze botsing is een getuige ge weest Beide auto's liepen materie le schade op De politie stelt een I onderzoek in naar de identiteit van de betrokkenen Zij zullen een pro ces verbaal krijgen inzake doorrij den na aanrijding Op de Asschatterweg ontstond dinsdag materiële schade aan twee auto's toen de heer F uit Leusden naar links uitweek net op het moment dat hij werd ingehaald door de heer V uit Leusden Beide auto s botsten tegen elkaar op Gistermorgen - woensdag - heeft zich een aanrijding voorge daan op de Hessenweg ter hoogte van Ravenhorst waarbij een auto mobilist werd gewond De heer K uit Barneveld wilde linksaf een inrit inrijden, maar gaf daarbij geen voorrang aan zijn tegenligger, me vrouw D uit Amersfoort Beide au to's kwamen in botsing met elkaar en door de klap werd de auto van K teruggeduwd naar zijn weghelft waar de heer H uit Achterveld reed Een aanrijding kon niet meer vermeden worden Er ontstond zware materiële schade. De heer K. uit Barneveld moest met ver wondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis De Lichten berg. Maandagavond 25 januari was ik bij de eerste lustrumviering van het vrouwenkafé in de Hak- horst. Ik heb daar met veel ande re vrouwen een erg leuke avond gehad, maar ben met een flinke kater naar huis gegaan. Een ka ter niet vanwege de alkohol maar omdat ik toen ik naar huis wilde i gaan moest constateren dat mijn korte bruine bontjasje en bor- deaurode sjaal waren verdwe nen. Uiteraard ben ik ontzettend te leurgesteld dat ik nu dit jasje, dat ik van mijn moeder heb gekre gen, kwijt ben. Maar ik ben nog meer boos dat zoiets is gebeurd in het vrouwenkafë, zo in tegen stelling tot de sfeer van de avond. Ik laat in het midden of mijn jas is meegenomen door een van de aanwezigen of een toevallige passant. Ik ben erg aan deze jas gehecht en ik hoop dat iemand zijn al dan niet opzettelijke vergissing wil rechtzetten. Tia Weststeijn, Ruisvoorn 4. LEUSDEN Cine Leusden houdt op maandag 8 februari een jaarvergadering in Groot Krak- horst. Na de vergadering komt er iets speciaals. De agenda vermeldt 1 Opening 2. Ingekomen stukken 3 Mededelingen 4 Goedkeuring verslag vori ge jaarvergadering d.d. 9 februari 1981 5. Goedkeuring jaarverslag van de sekretaris 6. Goedkeuring financieel ver slag van de penningmeester 7. Rapportage kascontrole commissie 8 Benoeming nieuwe kascon trole commissie 9. Begroting 1982 10 Contributie 1982 11 Bestuursverkiezing 12 Rondvraag 13 Sluiting LEUSDEN - Zondag 31 januari wordt er door de parochianen van de St. Jozefkerk officieel af scheid genomen van koster A. van den Tweel. Na 36 jaar houdt de heer Van den Tweel met zijn werkzaamheden op. Hij krijgt geen opvolger. Wel zal zijn zoon Albert een deel van zijn taken overnemen, maar verder krijgt Albert meer een beheerders functie. Om 11.00 uur wordt er een Eu charistieviering gehouden die met dit afscheid verband zal houden Direkt na de dienst, om 12 00 uur. begint een receptie in het nieuwe parochiecentrum.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 15