Over twee jaar verdwijnen tientallen banen bij Bankgiro Begrotingsbehandeling 1982 in raad van start .Zo lang mogelijk vasthouden lan aansluitino op Riikswea" I Wagenaar: Niet op procedure structuur plan vooruit lopen Doe niets opeigen houtje! Direktie: van sluiting geen sprake fethouder Jan Wagenaar: Vandaag in de Leusder Krant SB Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant! Kompleet,goedkoop en deskundig. DOKTERSDIENST 'fc'k'tt Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Wacht nog even. tot Karwei Bouwmarkt van Galen te leusden van zich laat spreken. Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. kan ook de daarover door D 66 uit gebrachte notitie aan de orde ko men Wat de structuurplanprocedure betreft zei Wagenaar ook nog, dat die volgens hem wel afgemaakt moet worden Steeds meer fracties in de raad vinden dat met het vast stellen van de keuzenota in april een einde aan de procedure zou kunnen komen. Wagenaar vindt dat niet verstandig, volgens hem moet er een echt structuurplan ko men Daarbij kan dan, wat de wet houder betreft, nog wel bekeken worden of Adviesburo Arnhem die laatste fasen moet doen of dat die door de gemeentelijke diensten zelf verricht kunnen worden Wa genaar: ,,Het gaat er om, dat u als gemeenteraad duidelijkheid wil Duidelijkheid naar de inwoners toe, dat is al gemeenteraden lang het streven. Over de verdere groei van Leusden moeten we de mensen ook zo spoedig mogelijk duidelijk heid verschaffen Er mag geen on duidelijkheid blijven bestaan over de verwerving van gronden en der gelijke Al vinden we allemaal dat we de zaak flexibel moeten hou den. dan nog moeten we een dui delijk standpunt innemen over hoe we uitbreiden en waar Een vastge steld structuurplan is de meest gro te zekerheid, die we kunnen geven Daarom moeten we de procedure afmaken", aldus Jan Wagenaar. Ook burgemeester Rademaker sprak enkele woorden over het structuurplan De burgemeester had vastgesteld, dat de raad te veel gevoelsmatig redeneert in deze zaak. Hij spoorde de raadsleden aan zich nog eens over de funda mentele uitgangspunten van het structuurplan te bezinnen Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 Rozendaallaan 9 Leusden-C. doe-het-zetvers: (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Over een jaar of twee zullen er bij de Leus- dense vestiging van de Bank girocentrale een behoorlijk aantal arbeidsplaatsen verlo ren gaan. BGC-direkteur J. R. F. van Wingerden spreekt van „enkele tientallen ba nen'. Onduidelijk is momen teel nog of vooral part-timers op straat zullen komen, of dat er werknemers met een volle dig dienstverband bij de Bankgiro naar een andere werkkring zullen moeten om zien. Er werken momenteel ongeveer 300 mensen bij de Leusdense vestiging van de BGC, van wie velen een part time dienstverband hebben. Oorzaak van het verlies aan ar beidsplaatsen bij de Bankgiro is de invoering door de Postcheque- en Girodienst van de PTT van optisch leesbare acceptgirokaarten Deze .slappe formulieren die nu al bij een aantal girorekeninghouders in gebruik zijn, kunnen - in tegenstel ling tot de tot nog toe gebruikte ponskaartjes - volledig automa tisch verwerkt worden. Deze ontwikkeling staat los van de invoering van een Nationaal Be talingscircuit (NBC). waaraan door banken en PTT gezamenlijk ge werkt wordt. In dit NBC moeten de giro-aktiviteiten van alle banken, de postgiro en de Nederlandsche Bank gebundeld worden In een vo rige week vrijdag door de Stuur groep NBC belegde persconferen tie over de voortgang van het Natio naal Bètalingscircuit werd duidelijk, dat het NBC de deelnemers een besparing van ongeveer 100 mil joen gulden zal opleveren Ook voor de consument heeft het nieu we systeem diverse voordelen. Daar staat tegenover dat de invoe ring van een geïntegreerd girocir cuit - dat naar verwachting rond 1990 een feit zal worden - zo n 600 volledige banen zal kosten, deels bij de Bankgirocentrale. Volgens Van Wingerden qaat het daarbij ook om werkgelegenheid bij de Bankgiro. ,,Maar," aldus de direk- teur, ,,al die jobstijdingen berusten op niets Er is geen sprake van, dat wij onze vestiging in Leusden zou den willen sluiten. De gevolgen voor de werkgelegenheid van de invoering van een NBC in 1990 en verder worden in de berichtgeving nogal eens overtrokken Ik ver wacht dat het voor de vestiging in Leusden nauwelijks gevolgen zal hebben Blijft staan, dat over een jaar of twee banen bij de Bankgiro in Leus den gaan verdwijnen Om hoeveel het er exact zal gaan, is nog niet te zeggen Er is nog geen besluit ge nomen over de precieze verwer king van de slappe formulieren Direkteur Van Wingerden meldt, dat het in de bedoeling ligt om per soneel. dat moet afvloeien, aan werk bij de aangesloten banken te helpen ,,U begrijpt dat dat in Am sterdam makkelijker kan dan in Leusden In Leusden zal dat van onze mensen enige mobiliteit vra gen. wat voor de part-timers uiter aard niet zo eenvoudig zal zijn DONDERDAG 28 JANUARI 1982 13e JAARGANG NO. 82 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gisteravond (woensdag) is de behandeling van de ontwerp begroting 1982 door de gemeenteraad van start gegaan. De voorzitters van de raadsfracties hebben gisteravond hun bijdrage aan de Algemene Beschouwingen geleverd. Op pagina 4 en 5 van deze Leusder Krant vindt u een weergave van de meest essentiële zaken uit de verschillende betogen. Het college van burgemeester en wethouders heeft gisteravond meteen in een eerste ronde antwoord gegeven op de vanuit de raad gestelde vragen. Een aantal markante antwoorden van het college treft u in berich ten op deze en andere pagina's aan. De begrotingsbehandeling wordt aanstaande woensdag voortgezet. Dan worden de re- en duplieken gehouden. De raadsleden kunnen dan ingaan op de antwoorden van het college, waarna b. en w. weer reageert. Een laatste ronde voor beide partijen in dit spel sluit de zaak af. Wanneer dat nodig is worden de beraadslagingen na woensdag op don derdagavond voortgezet. De voortzetting van de begrotingsbehandeling begint woensdagavond om half acht in de raadszaal van het gemeente huis, Hamersveldseweg 2. Vanavond - zelfde tijd, zelfde plaats - is er nog een gewone raadsvergadering. - CML reageert verdeeld op rapport structuurplan1 - Algemene beschouwingen 4 en 5 - Benson heropend7 Achterveld 600 presenteert programma9 - Sport 11 - Loep op Leusden1c - Kantlijn 1c -Weekenddiensten. 1c - Film .15 033-944541 ERNSTIG ONGELUK Op de Doornseweg heeft zich I maandag een ernstig ongeluk I voorgedaan waarbij drie gewonden vielen Door nog onbekende oor zaak kwam de auto van de heer K. I uit Amersfoort haaks op de andere rijbaan te staan De tegemoetko- j mende auto bestuurd door de heer j M. kon de wagen niet meer ontwij- ken en botste er tegen op De drie gewonden van wie er een ernstig aan toe was, zijn overgebracht I naar het ziekenhuis op de Rijksweg blijft het doel waarnaar wij streven natieven op kaart te zetten Het komt er dan toch op neer, dat de aansluitingen bij de Hertekop en de Hogeweg dan verbeterd moeten worden Misschien dat de Groene Zoom in de richting van Stouten- burg verlengd moet worden: mis schien dat de beroemde bocht in de Heiligenbergerweg er uit zal moe ten en we rechter op de Lockhor- sierwey di moeten Dat soort ideeën zijn we aan het uitwerken Maar aansluiting op de Rijksweg in het verlengde van de Noorderrand weg blijft voorop staan Op de vraag van het CDA of die Noorderrandweg eigenlijk niet nut teloos is. wanneer de aansluiting op de A28 er niet komt, antwoordde de wethouder ontkennend. ..ook als die aansluiting er niet komt heeft de Noorderrandweg een functie. Veel verkeer vanuit Leus den in noordelijke richting maakt er gebruik van en zodoende worden Asschatterweg en Zwarteweg ont last. Straks als het Ruige Velt be bouwd wordt wordt dat alleen maar sterker aldus Jan Wage naar De Bankgirocentrale in Leusden i éen onzer verslaggevers) EUSDEN - „We moeten zo mogelijk vasthouden aan sluiting op de Rijksweg 28. lertussen zullen we alterna- en ontwikkelen, voor het ge- Jie aansluiting er niet komt", at heeft wethouder Jan Wage- i (VVD) gisteravond (woens- I gezegd tijdens de eerste ron- an de behandeling van de be ing 1982 De wethouder ging rmee in op vragen, die hem f dit onderwerp door woord pers van verschillende fracties |rj gesteld. agenaar maakte melding van niet-aflatende pogingen om in Haag de aansluiting op de pveg te bewerkstelligen ,,Na bezoek aan minister Zeeval- [-waar iedereen van de nood- tot aansluiting overtuigd maar niemand geld bleek te - heb ik contact gezocht de staatssecretaris van Vólks- vesting en Ruimtelijke Orde- Deze maand kregen we daar- let antwoord, dat die kwestie I i niet aan zou gaan. Op 20 ja- ri heb ik weer een briefje terug- waarin ik er op heb gewe- da: Leusden indertijd groeikern smaakt, en dat aansluiting op ijksweg mede daardoor nood- i slijk is geworden. Ik heb dus 1 ieuw audiëntie aangevraagd' jJan Wagenaar, jwethouder bleek nog meer jin het vuur te hebben. Bin- Jrt start er overleg over de ver- van de A28, die achter Al berts Corner langs moet komen te lopen Ook bij dat overleg, waarbij naast Leusden Rijkswaterstaat en de gemeente Amersfoort betrok ken zijn, zal Wagenaar de-kwestie van aansluiting van Leusden op de Rijksweg aankaarten. Mocht dat nu allemaal niet tot re sultaat leiden, wat dan? Wagenaar ,.We zijn bezig om een aantal alter- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (VVD) vindt het niet juist dat om nu al uitspraken te doen over de richting waarin Leusden na de Tweede Fase ver der kan uitgroeien. Uitspraken daarover worden gedaan in de extra vergadering van de raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening op 9 fe bruari aanstaande. Wagenaar: „Daar wordt de finale geblazen en dan moet je daar nu niet op vooruit lopen." De wethouder kapittelde daar mee vooral de linkse fracties in de raad, die al duidelijke uitspraken over de uitgroei van Leusden na 1985 hebben gedaan D'66 en PKL hebben gezegd dat alleen nog 't Ruige Velt en het ten noorden daar van gelegen gebied 't Vliet voor be bouwing in aanmerking komen. Te vroeg die uitspraak, aldus Wage naar tijdens de eerste ronde van de begrotingsbehandeling In de com missievergadering kunnen derge lijke dingen gezeqd worden en dan Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden □uu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1