lense ambassadeur iropende kantoor Benzon P.J.G.U. bracht „Geef ze de ruimte" bouwden een Wrouwen Pastor Overbeek sprak over „Geloof en Gezin" feestje Onderzoek naar rouwcentrum; buurtsteunpunten nastreven Gemeente kan niet buiten externe deskundigen Gezellig jaarfeest in De Mof „Altijd te laat geweest, nu een keer te vroeg" Evelien Blom blijft voorzitster KPO CAFÉ BESTAAT VIJF JAAR plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Uit de antwoorden van de wethouders Van Wou denberg en Mandemaker op vragen in de algemene beschou wingen van de gemeenteraad zijn verder nog de volgende pun ten naar voren gekomen: een vierde sportpark in Leusden is nog niet van de baan, ofschoon realisering hiervan de eerste jaren niet moet worden verwacht; er zal een „diepgaand" onderzoek komen naar de behoefte van een rouwcentrum in Leusden. Diverse fraties hebben op een dergelijke voorziening aangedrongen; voor de accommodatie van de schietvereniging is een op lossing in zicht; het college van B. en W. zal de realisering van de buurtsteun punten nastreven, indien er zich gegadigden voor de exploita tie aandienen; B. en W. zullen met voorstellen komen voor de verdere invul ling van het werkgelegenheidsgebied De Prinsenhof Er zijn plannen voor de bouw van een nieuw kantoorcomplex Verder verweet wethouder Jan Mandemaker van financiën de PKL-fractie van „financiële onkunde". Deze uitspraak deed hij naar aanleiding van PKL-opmerking over een „papieren tekort" op de begroting van '82 en de voorstellen om financie ringsruimte in deze begroting te verkrijgen. „Het door deze fractie gestelde is onjuist of getuigt van weinig politiek inzicht", aldus de wethouder. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leusden kan niet buiten externe deskundigen. Voor het ontwik kelen van grote plannen zoals een verkeersplan of een struc tuurplan heb je deskundigen van zoveel verschillende disciplines nodig, dat je die ais gemeente nooit allemaal zelf in huis kan hebben. Dat heeft wethouder Wagenaar gisteravond tijdens de eerste ronde van de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad gezegd Ver schillende fracties hadden over het inschakelen van externe dekundi- gen zoals DHV en het Adviesburo Arnhem vragen gesteld Met name ging het daarbij om de kosten van deze dienstverlening, die wellicht ook door de gemeentelijke dien sten verricht zou kunnen worden Dat kan dus niet volgens Wage naar Bovendien meent de wethou der, dat het met die kosten alle maal nog wel meevalt. ,,Je zou het eens uit moeten rekenen, wat het niet kost om zulke zaken in eigen huis te doen", aldus de wethouder. LEUSDEN - „De gemeente is in Leusden altijd te laat ge weest met busverbindingen, nu zijn we dan een keer te vroeg. Maar het is wel een goede zaak voor het open baar vervoer". Dat zegt de heer P. Gerber van de dienst gemeentewerken over de nieuwe busverbinding met Amersfoort, die onder meer via de toekomstige wijken Munnikhove en Rosveld gaat lopen. „In een heleboel wijken zijn we altijd te laat geweest met een bus, nu gaat er al een rijden voordat een wijk is afgebouwd", al dus Gerber. Tijdens het officiële gedeelte van de jaarvergadering werd het jaarverslag voorgelezen Het finan cieel jaarverslag liet een nadelig saldo zien Dit was echter te wijten aan de wijziging van het boekjaar en het feit dat de KPO geen subsi die heeft ontvangen voor het vorig jaar Dit jaar verwacht men de sub sidie voor de emancipatiekursus Met de oproep aan de leden om snel de kontributie te voldoen, maakte men niet de indruk de toe komst somber in te zien Voor het komende jaar staan weer twee kur- sussen op het programma De kur- sus Nederlands zal op de data 7,18 en 25 februari, 4, 8, 15 maart plaatsvinden in het Parochiecen trum. De tijden zijn van 20.00 tot 22.00 uur Kosten verbonden aan deze kursus bedragen vijfentwintig gulden. De kursus Politieke Vor ming zal gehouden worden in „De Til", en wel op 17 en 24 februari en 3 maart. Nadere informatie over de inhoud en kosten volgen nog. De tijden voor deze kursus zijn even eens van 20 00 tot 22.00 uur. Het ligt in de bedoeling dat de opbrengst van de tijdens deze vergadering gehouden kollekte voor Polen gevoegd wordt bij de aktie van de Amersfoortse Heili ge Geestparochie. Vanuit deze parochie vertrekt binnenkort een vrachtwagen met goederen be stemd voor Polen. Zoals deze krant dinsdag meldde zal in mei van dit jaar een nieuwe extra busverbin ding tussen Amersfoort en Leusden worden ingesteld. De zogeheten voorstadlijn gaat twee keer in het uur rijden via de volgende route vanuit Amersfoort Heiligenberger- weg. Groene Zoom, Centrum- weg, Clarenburg, via Munnik hove en Rosveld naar Beekrid der, Middenweg en Asschat- terweg waar op een buslus wordt gedraaid en de bus de zelfde route terug naar Amers foort rijdt. Het is nu zaak voor de dienst gemeentewerken om in Zwa nenburg, Munnikhove en Bos veld te beginnen met de aan leg van straten waarover de bussen moeten rijden. „Want op dit moment is het daar nog een puinhoop De busroute zal in asfalt worden aangelegd. Het zal een hele klus worden om de werkzaamheden op tijd klaar te krijgen", aldus de heer Gerber LEUSDEN De P.J.G.U.-af- deling Leusden heeft haar jaar lijkse toneeluitvoering weer ach ter de rug. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 januari bracht men het blijspel „Geef ze de ruimte" op de planken. De planken waren van het toneel van „De Mof" waar de P.J.G.U. bij de goede gast vrouw van „De Mof" altijd een goed onthaal vindt. De P.J.G.U. had dit keer, in tegenstelling tot het thrillerachti ge „Boeven en madeliefjes" van vorig jaar, gekozen voor een blij spel met een wat romantische ondergrond en met een strek king die zeker in deze tijd ook actueel is n.l. het niet welkom zijn van mensen die, naar onze me ning, niet tot onze maatschappij behoren. In een statig landhuis wonen Richard. Angelica, Thomas en Jeanette. broers en zusters, in praktisch totale afzondering van de maatschappij, geheel voor zich zelf Richard schildert. An gelica breit en leest, Thomas tracht op een trompet te spelen en te componeren en Jeanette bestiert het huishouden Om de sleur te breken heeft Angelica buiten medeweten van de overi ge leden van het gezin, het land- 1 huis aan de gemeente aangebo- den om te dienen tot onderdak j voor ontheemden, enzovoort. Dit wordt haar door de andere huis genoten. zodra zij hiervan horen ernstig kwalijk genomen De stemming wordt nog slechter als de directeur van gemeentewer )NDERDAG 28 JANUARI 1982 ging in Leusden Ook de Deense regeringsvertegenwoordiger sprak lovende woorden - voor velen ge lukkig niet in zijns landstaal maar in het Engels waarna hij met de aan wezigen een glas champagne hief als symbool van de officiële ope ning. kringen en scholen moeien ook ais i invloeden op de geloofsvorming van een kind betrokken worden De kerk probeert ouders te bege- leiden door middel van doopge- sprekken. huwelijksvoorbereiding, I en gespreksgroepen Het belang- rijkse noemde pastor Overbeek het vanuit het geloof leven. Iets wat heel anders overkomt - wezenlijker is - dan over geloof praten OFFICIEEL Ter gelegenheid van dit vijfjarig •estaan was de muziekgroep Hairband" opgetrommeld Deze iroep zingende vrouwen bracht ei- len liedjes met titels als „Dode- raard", „Persoonsverheerlijking" •n „Homosexuelen" Het repertoi- e werd afgewisseld met Ierse olksliedjes over vrouwen. De aanwezigen werden verrast loor een optreden van de eigen abaretgroep, zij het zonder muzi- ale begeleiding. De groep bracht mkele liedjes uit haar vorige reper- Dire en uit haar nieuwe program- Mi In het vrouwenkafé hingen span- loeken waarop stond „vrouwen- mtmoetingscentrum, ja' Deze Bkst stond ook op buttons die op Ie feestavond te koop waren en grif 'an de hand gingen Het Leusdense vrouwenkafé is sdere maandag open van 20 00 tot J4.00 uur in eetcafé Hakhorst, Vaarden 25a. ken het aanbod van Angelica accepteert en mededeelt, dat zij inwoning krijgen van een man met 4 kinderen De man. een overtuigende rol van Rien de Greef, blikt een Bo- hemienachtige kunstenaar te zijn met het hart op de goede plaats, met een leergierige doch ter Lizzy, een van het grote ballet dromende dochter Wande en met een muziek arrangerende zoon Chris Zijn dochter Rikkie speelt in het gezinnetje van kunstenaar Caspar d'Orantos de moederlijke figuur In het tweede bedrijf zoekt d'Orantos wat meer toenadering tot Angelica die zijn avances niet afwijst. Jeanette staat ook niet meer afwijzend tegenover de fa milie van de kunstenaar doch de 2 broers blijven van mening dat de familie d'Orantos het huis uit moet Met name Thomas weert zich nogal fel. Jan van Someren. directeur gemeentewerken is druk doende het hart van Rikkie te veroveren Het sympathieke optreden van de inwonende familie heeft tot gevolg dat ook de 2 broers wat ontdooien Richard leent boeken uit aan Lizzy en zelfs Thomas komt los als Chris hem een arrangement laat horen van een door Thomas gecomponeerd stuk Als Caspar d'Orantos alleen met Angelica, haar openlijk zijn liefde verklaart en Angelica zich laat gaan. worden zij door Tho mas betrapt" en in een woede uitbarsting komt alle wrok weer boven. Hij ziet het gevaar van inmenging in de familie en wijst d'Orantos de deur. De kunste naar begrijpt dit en vertrekt. Als de nood het hoogst is. blijkt de redding nabij te zijn. want de familie d'Orantos heeft van de gemeente een woning gekregen en is druk bezig met de verhui-* zing Jeanette maakt haar broers het verwijt altijd in het verleden en op een eiland te hebben ge leefd Angelica heeft de liefde geproefd en ook zij vertrekt aan de zijde van Caspar d'Orantos. haar broers verslagen en ont goocheld achterlatend. Arie Verweij als Richard was een rustpunt ten opzichte van de goed uit de verf komende Peter Vahlkamp als Thomas. Anneke de Greef als Angelica had een grote rol. waarin zij goed vol deed. Ria van Engelenhoven speelde een rustige en beheerste Jeanette De directeur gemeentewer ken, Jan van Someren, werd door Gert Donselaar wat zwak vertolkt. Wellicht een gevolg van wat minder ervaring. Mariët Zwart, Henrike Blan- kensteln, Marjo Schothorst en Willem van Engelenhoven, de den het als de kinderen van Cas par d'Orantos geloofwaardig. Het eigenhandig vervaardigde decor was erg goed en origineel. Na afloop van het toneelstuk zorgde discotheek „Nightlife" tot ca. 00.30 uur voor dans- en schuifelmuziek. LEUSDEN/CENTRUM - Dlns- gmiddag heeft de Deense am- «sadeur in Nederland, zijne cellentle E. Krog-Meyer, het rnleuwde en aanmerkelijk uit breide kantoorcomplex van Ired Benzon BV aan de Larlks- in heropend. De oorsprong n het Deense wereldconcern ert terug naar 1 januari 1849. idle datum kocht Alfred Nico- Benzon - op 4 december 1823 Stubbeköbing geboren - de yane-apotheek aan de Öster- ide in Kopenhagen. Hij begon iar met de vervaardiging van l handel in farmaceutische en lemische artikelen. Het bedrijf Itwikkelde zich voorspoedig I werd in 1974 overgebracht ■ar het nieuwe industriegebied yedöre Holme, circa 15 km ten Hiden van de Deense hoofd- ad USDEN/CENTRUM - De •usdense afdeling van de Ka- tolieke Plattelandsvrouwen Or- anlsatle is met haar honderd- tig leden de grootste vrou- Itorganisatie in Leusden. On eer vijftig leden waren dins- ochtend 26 januari aanwezig let parochiecentrum aan de nersveldseweg om de jaar- jadering bij te wonen. Dorzitster Evelien Blom liet zich leze gelegenheid uiterst tevre- uit over „haar" vereniging 1st de konstatering van de om- 3 van de vereniging, signaleer- ze de vele talenten en initiatie die binnen de KPO aanwezig ken te zijn. Verder zei ze ook Is te zijn op het bestuur. „Vijf Irdinnen met ieder een eigen icifieke taak," zo typeerde ze dit Stuur, waarvan zij de komende jaar ook weer deel zal uitma- WAARDERING Eigenlijk zat haar voorzitter- ap er na een periode van zes r op Grote waardering voor de soon van Evelien Blom en het brek aan kandidaten voor deze jnktie, deden het bestuur weer bij aar aankloppen. Evelien Blom graag bereid haar werk voort zetten, maar wilde dan wel - om et goed te kunnen doen - voor periode van drie jaar aanblii- LEUSDEN - Het vrouwenkafé eusden heeft dezer dagen zijn Ijfjarig bestaan gevierd. Met en hapje en een drankje, mu- lek en dans bouwden circa ze- entig vrouwen rond dit lustrum en feestje. Na afloop werd van en zeer geslaagde avond ge- proken. STAKING j 1 januari 1972 werd een Ne- andse dochtermaalschappij jiricht. Met 15 medewerkers en _oelstélling de verkoop van ba- en huidverzorgingsprodukten van suikervrije zoetwaren Be nnen werd in Maarsbergen, jar door succes in zaken al spoe- j gebrek aan ruimte ontstond en 1974 volgde de verhuizing van t bednjf naar royale nieuwbouw Leusden Dat royale bleek hls betrekkelijk, want de Ne- landse dochter van Altred Ben- groeide enorm (het aantal nemers bedraagt thans circa en opnieuw was meer rkruimte nodig Die werd gevon- in de tuin van het oorspron- jke kantoor, dat geheel ver- ad en aangepast werd aan twee verdiepingen tellende we vleugel, die daar haaks te- aan kwam te staan. In de zo itane hoek kwam de nieuwe in- g. Gemakkelijk en centraal. Het Jige kantoor heeft een vloerop- jrlak van 900 m' (driemaal zo t als voorheen.) - Felicitaties van de burgemeester. - De Deense ambassadeur E Krog-Meyer Hel kantoor van Benzon De hoogbouw is het nieuwe gedeelte. Een niet voorziene staking in De nemarken heeft de (her)opening op dinsdag jongstleden in zoverre beïnvloed, dat de hoofddirectie van de moedermaatschappij niet op tijd in Leusden kon zijn Daar kon uiter aard niet op worden gewacht, zo dat de heer J. Basten, hoofd afde ling voorlichting, na een korte inlei ding het woord gaf aan directeur G. M. Clement van Alfred Benzon Ne derland. Deze heette de vele geno digden, waaronder de Ambassa deur van Denemarken en het volle dige College van B &W van Leus den, van harte welkom Hij schetste de groei en bloei van de onderne ming - nieuwbouw, tweede lustrum en onder meer het met Ben-Bits ven. Daar hadden de overige leden van het bestuur geen enkele moei te mee. Als blijk van waardering ontvingen de medebestuurders van Evelien Blom ieder een bos bloemen Dit gebaar werd door een van hen beantwoord door de bos „uit dankbaarheid" weer te retour neren Pastoor Ter Bekke sloot zich bij alle woorden van waardering aan „De KPO-leden liggen me na aan het hart," aldus de geestelijke Woorden die voor de aanwezigen een extra betekenis kregen, omdat men zeer goed op de hoogte was van de hartoperatie die de pastoor juist achter de rug heeft Hij sloot zelf aan op zijn opmerking door te verklaren dat het hart dat nog wel kon hebben. De pastor was hal- verwege de jaarvergadering ge heel onverwacht binnengekomen De KPO-leden lieten daarbij een warm applaus horen GELOOF Pastor F Overbeek had de le zing „Geloof en Gezin" van pastor Ter Bekke overgenomen. Hij kreeg een half uur de tijd om uiteen te zetten wat geloven inhoudt en de functie van het gezin daarbij Dat bleek veel te kort voor een interes sant onderwerp waarover velen wel iets te zeggen of te vragen heb ben. Niet alleen de jaarvergadering bleek een goede gelegenheid om met een dergelijke lezing de „K" van de KPO te onderstrepen, zoals Evelien Blom verklaarde, ze moest na die lezing zelfs konstateren dat gezien de animo voor dit onder werp het misschien wel raadzaam was om het te laten terugkomen op een van de avonden in het komen de jaar. Pastor Overbeek omschreef ge lovigen als mensen die ruimte laten voor vraagtekens, mensen die ruimte laten voor iets meer dan het aanwijsbare De verklaring voor op zich nuchtere feiten, waarmee zij hierdoor geconfronteerd worden, zoeken zij in God Het zou bij chris tenen te merken moeten zijn dat zij een voorbeeld nemen aan Chris tus, die geen allemansvriend was, maar een voorkeur toonde voor de zwakkeren, zonder de overigen te laten vallen. Het gezin is volgens de pastor Overbeek een plaats waar je jezelf kunt zijn Een ge schikte plaats om het geloof over te dragen. Hij signaleerde pijn en het verwijt van een persoonlijke mis lukking bij ouders wier kinderen zich niet in het geloof van hun ou ders konden vinden De redenen hiervoor konden echter talrijk zijn. Binnen hetzelfde gezin reageren kinderen verschillend op het geloof ondanks een gelijke opvoeding Verschillende karakters. vrienden- Burgemeester J. W. M. Radema ker liet ook blijken verheugd te zijn met de komst van het goed lopende bedrijf naar het park Prinsenhof. Hij vulde zijn felicita ties aan met het overhandigen van enige tegeltjes van Leusden aan de heren Krog-Meyer, Cle ment en Basten. Inmiddels wa ren ook president H. V. Nielsen en vice-president J.Trolle van Benzon-Denemarken gearri veerd zodat - hetgeen bleek uit de woorden van de heer Nielsen - ook „vanuit Kopenhagen" de goede gang van zaken in Neder land en de voortreffelijke samen werking tussen „moeder en dochter" konden worden beves tigd. bereiken van de leiding in de kauw- gummarkt - en liet duidelijk blijken zeer content te zijn met de vesti- - Directeur G M Clement.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7