8G Woningstichting wil meer huurwoningen in Achterveld Jan Wagenaar lijsttrekker, Ten Berge op derde plaats Irug Lockhorsterweg zal rervangen moeten worden Leusdens schoolbestuur zet zich af tegen landelijke besturenraad GPV en SGP weer samen bij raadsverkiezingen 1 Ontwerp-kandidatenlijst VVD isprek met tandartsen fer voorlichting aan jeugd Anti-discriminatiewet roept discussie op Begrotings behandeling wordt woensdag voortgezet BDU Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Hessenkar kaarttoernooi rm FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant! Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B D U B V DINSDAG 2 FEBRUARI 1982 - 13e JAARGANG NO. 83 KI één onzer verslaggevers) QEMEENTE ONDERZOEKT DE AANVRAAG SDEN/ACHTERVELD Woningstichting Leus- wil In Achterveld circa wonlngenwetwoningen bouwen dan In het wo uwprogramma voor leine uitbreiding van dit Is gepland. Bij de ge- te wordt op dit moment mogell|kheld onder- I. In Achterveld Is voor- nvg de bouw van 267 wo- r igenwetwonlngen ge- jens voorzitter Van der |en van de Woningstichting aanvraag voor meer wo- etwoningen in Achterveld leven door de voldoende saö van huurders en door het iele aspect: meer wonin- ouwen in één keer is goed- „Ik ga er persoonlijk van dat die ongeveer tien huurwo- jnen meer wel worden ge- uwd mits er genoeg contin genten zijn", aldus WSL-voorzit- ter Van der Weyden. Als er meer huurwoningen in Achterveld worden gebouwd moet het volgens de gemeente wel op basis van een sluitende grondexploitatie. Het is namelijk zo, dat als er meerwoningwet jes" komen in Achterveld dat ten koste gaat van het aantal premie- of vrije sectorhuizen, waarvoor de grond meer opbrengt dan voor een huurwoning. In het wo ningbouwprogramma voor de uitbreiding van Achterveld zijn 25 premie-A-woningen, 28 pre- mie-B-woningen en 26 woning wetwoningen gepland. De ver koop van de kavels voor de pre mie-A is al een tijdje rond INLEVEREN Volgens een woordvoerster van de gemeente zal in ieder geval binnen twee weken bekend worden of de gemeente akkoord gaat met de aanvraag voor meer huurwoningen in Achterveld. Zij kon niet zeggen welke sector (premie of vrije) kavels moet Inle veren wanneer de WSL toestem ming zou krijgen van de gemeen te. Evenmin kon de woordvoer ster medelen of het waar is dat er ook premle-A-wonlngen op pre- mle-B-kavels worden gebouwd. Aannemer Bouwmeester uit Leusden heeft voor de bouw van de premie-B-woningen in Ach terveld een aanvraag ingediend bij de gemeente. De huizen zijn ontworpen door het Amersfoorts architectenbureau Van Eys/ Hopstaken, dat reeds de ont werpen voor de premie-A op zijn naam heeft staan. De B-wonin gen hebben dan ook veel over eenkomsten met de premie-A- huizen, maar zijn in ieder geval breder. De prijzen zijn berekend tussen de 140 000 en 160.000 gulden? LEUSDEN De Leusaense GPV en SGP kiesverenigingen hebben onlangs besloten samen aan de gemeenteraadsverkiezin gen 1982 deel te nemen. Zij doen dat omdat de doelstellingen van de belde verenigingen en de uit werking daarvan in Leusden in veel opzichten overeenkomen. Door deze samenwerking hopen zij te bereiken dat ook in de komende Jaren een GPV/SGP fractie aan de gemeenteraad zal deelnemen. „In de nu bijna afgelopen ge meenteraadsperiode heeft de GPV/SGP combinatie met een éénmansfractie zitting in de ge meenteraad. Het bleek goed mo gelijk een principieel, aan de Bij bel genormeerd, geluid samen te doen gaan met een positieve praktische uitwerking. Dat heeft de heer Offereins bij de vele on derwerpen die in de Leusdense gemeenteraad aan de orde kwa men duidelijk aangetoond. Ook voor de komende periode nemen we ons voor om vanuit een op Gods woord cjegronde basis, op een constructieve wijze een bijdrage te leveren aan het bestuur van onze gemeente", al dus beide partijen in een persbe richt. FransIIekking brood gebak Zie onze openingsadv. op pagina 2 bruggetje in de Lockhorsterweg. dat zal verdwijnen Hl een onzer verslaggever*) LEUSDEN Het bruggetje In I Lockhorsterweg zal vervan- m moeten worden. Restauratie n bet bestaande bruggete Ijkt toch niet mogell|k. Een iuwe brug gaat ongeveer een mrt miljoen gulden kosten, i Dal heelt wethouder Jan Wa- Igttar VVD, Ruimtelijke Orde- Mi woensdagavond in de raadsvergadering meegedeeld op vragen van Harm Offereins (SGP/GPV). Het was Offereins opgevallen, dat voor verbetering van de brug thans bijna een kwart miljoen gulden geraamd staat, terwijl dat oorspronkelijk f85.000,- was. Daarop legde de wethouder uit, dat het bedrag van f85.000,- gebaseerd was op een rapport van het raadgevend ingenieursburo DHV, waarin werd geadviseerd de bestaande brug te restaureren. Wagenaar: „Volgens DHV zou het mogelijk zijn om met i/zeren balken de brug zodanig te verstevigen, dat deze niet vervangen zou hoeven worden. Ons is echter gebleken, dat geen enkele aannemer dat werk wil uitvoeren én er garantie op wil verlenen. Vandaar dat we van dat plan af hebben moeten stappen". (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Wethouder Jan Wagenaar moet voor de aan staande gemeenteraadsverkie zingen de lijsttrekker van de VVD worden. Zoals te verwachten viel Is Wagenaar door het bestuur van de afdeling op de eerste plaats van de ontwerp-kandlda- tenlljst gezet. Op die lijst nemen het zittende raadslid Lilly van Amerom en Sjef ten Berge (oud voorzitter van de werkgroep R.O. van het CML) respectievelijk de twee'de en de derde plaats In. Willem Hoytema van Konijnen burg thans ook al raadslid Is door het bestuur een vierde plaats op de lijst toegedacht. De ontwerp-kandidatenlijst is dezer dagen toegezonden aan de leden van de VVD in Leusden. Op donderdag 11 februari aanstaan de vergaderen de leden van de afdeling over de door het bestuur voorgestelde lijst, die in totaal 21 namen omvat. Tijdens die verga dering, die wordt qehouden in hotl „De Roskam" in Achterveld, hebben de VVD-leden het recht om in de door het bestuur aange- van dat recht nogal eens duchtig gebruik gemaakt. FRACTIEVOORZITTER Jan Wagenaar, lijsttrekker geven volgorde wijzigingen aan te brengen. Bij vorige kandida tenlijsten hebben de VVD-leden In het schrijven aan de leden benadrukt het bestuur, dai de lijstvolgorde niets zegt over het fractievoorzitterschap. Men gaat er van uit dat Jan Wagenaar op nieuw lid van het college van B. en W zal worden. Dat betekent echter niet automatisch, dat de nummer twee op de lijst het frac tievoorzitterschap toebedeeld zal krijgen. Daarover staat in het schrijven aan de VVD-leden „Na de verkiezingen kiest de nieuwe fractie zelf een voorzitter uit haar midden. De plaats welke een kandidaat inneemt op de gros lijst geeft op geen enkele wijze uitsluitsel overeen mogelijk frac tievoorzitterschap". De volledige ontwerp-kandida tenlijst van de VVD ziet er als volgt uit: 1 J Wagenaar; 2. N. A van Amerom Bach, 3 J. H. A. M. ten Berge; ■n één onzer medewerkers) ■LEUSDEN - Als het aan wet- uder G. van Woudenberg ligt irdt er samen met de plaatselij- tandartsen een mogelijkheid vonden om alsnog voorlich- 11 over gebitsverzorging te ge- nop de Leusdense basisscho len. De schooltandartsendienst uit Nljkerk die deze voorlichting tot nog toe verzorgde doet dat niet meer, nu Leusden het con tract met deze dienst heeft opge zegd. Wie gedacht had dat met het geld dal op deze manier bespaard Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusder heitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Loeee nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- HjÉts van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten. wordt wel een voorlichtingscam pagne op touw is Ie zetten, heeft het mis Alhoewel de gemeente Leusden geen enkel beroep meer kan doen op de stichting school- tandverzorging, moet zij toch nog drie jaar bijdragen in de kosten van de schooltandartsorganisatie alsol er niets aan de hand is Op zich geen vreemde zaak, de meeste re gelingen kennen een dergelijke op zeggingsclausule Vanuit de Leusdense gemeente raad is er bij de wethouder voor welzijnszaken krachtig op aange drongen om toch nog een mogelijk heid te zoeken om iets te doen aan preventieve tandverzorging Schoolkinderen zouden naar de mening van de gemeenteraad op school iets moeten horen over ge bitsverzorging. Alhoewel het gesprek met de stichting schooltandverzorging in Nijkerk nog gaande is, heeft wet houder Van Woudenberg contact gezocht met de plaatselijke tand artsen, teneinde van hun te verne men ol zij ideeën hebben over de juiste vorm van voorlichting op de scholen Een gesprek met een de legatie van de Leusdense tandart sen heeft inmiddels plaatsgevon den en BINNEN NIET AL TE LANGE TIJD WORDEN AFGE ROND. Van Woudenberg hoopt dat er samen met de tandartsen een financieel haalbare mogelijk heid wordt gevonden om alsnog tot voorlichting op de scholen over te gaan (van een onzer medewerkers) LEUSDEN Het bestuur van de vereniging voor Protestants- Christelijk onderwijs In Leusden Is het volstrekt oneens met het standpunt dat de landelijke be sturenraad van het P.C. onder wijs heeft verkondigd, waar het ging om de zogenaamde anti discriminatiewet. Het landelijk bestuur had In een persbericht bezwaar aangetekend tegen de, wat officieel heet, „Voorontwerp van een wet gelijke behande ling". De besturenraad eiste voor de bijzondere scholen het recht op om ongehuwd samenwonen de of homofiele leerkrachten te weigeren, Iets wat de nieuwe wet juist wil tegengaan. Het bestuur van het Leusdens PC onderwijs heeft naar aanlei ding van het eerdergenoemde persbericht van de besturenraad veel reacties van leerkrachten en ouders gekregen. Alle reacties gingen in de richting van een scherpe veroordeling van wat de landelijke organisatie had me nen moeten uit te spreken Ken nelijk is ook de besturenraad erg geschrokken van alle reacties in de persmedia want vorige week kwam de raad opnieuw met een persbericht Hierin stond te lezen dat de wezenlijke inhoud en strekking van het aanvankelijke commentaar op de wet kennelijk I niet goed waren overgekomen. Het commentaar zou slechts juri disch van aard zijn. In Leusden denkt men er ech ter toch wat anders over, zo blijkt uit een gesprekje met twee verte genwoordigers van het P C. Schoolbestuur, de heren B L. v.d. Ven en D. J. Beumer. Inmid dels heeft men al een brief ge stuurd naar de besturenraad met daarin het standpunt van het Leusdens schoolbestuur. In deze brief schrijft het Leusdens schoolbestuur dat het inderdaad zinvol zou zijn om te komen tot een nadere oriëntatie over het begrip „vrijheid van onderwijs". In 1982 zou dit begrip wel eens een heel andere waarde kunnen hebben dan in de tijd rond de eeuwwisseling toen de school strijd pas goed op gang kwam, zo lichten de beide bestuursleden nader toe ONDUIDELIJK „Het is ons onduidelijk welke achterban de besturenraad meent te vertegenwoordigen door dergelijke uitspraken", schrijft het Leusdens schoolbe stuur, dat er aan toe voegt „zich gegriefd te voelen door op één hoop geveegd te worden met schoolbesturen die standpunten bezitten, welke de onze niet zijn" Dat één en ander toch mogelijk is, blijkt te verklaren uit het feit dat de besturenraad van het P.C. onderwijs weliswaar voor de overheid gesprekspartner is, waar het gaat om onderwijsza ken, maar niet beschouwd kan worden als een echte „overkoe pelende organisatie". Nederland telt namelijk ruim tweeduizend verschillende Pro testants-Christelijke schoolbe sturen die, zo schrijft de onder wijswet voor, ieder voor zich to taal onafhankelijk zijn De bestu renraad treedt slechts op als ad viserend en ondersteunend or gaan voor deze schoolbesturen. De 2000 schoolbesturen zouden de besturenraad misschien wel kunnen „terugfluiten", een mak kelijke zaak is dit niet gezien de manier waarop de besluitvor ming tot stand komt. Het P.C schoolbestuur in Leusden begrijpt best dat de be sturenraad zo veel mogelijk ruimte wil laten voor haar achter ban, waartoe ook rechts-ortho- doxe scholen behoren. In dit ge val is de besturenraad echter te ver gegaan, zo menen de Leus dense bestuurderen. Wat het Leusdens schoolbestuur betreft komt er dan ook snel een discus sie op gang over het functione ren van de landelijke besturen raad SOLLICITATIEPROCEDURE In Leusden ziet men geen en kel probleem waar het gaat om Touwtrekken om tennisbanen 3 i Notitie welzijnsbeleid woonwagenbewoners: aandringen en afwachten 3 Achtervelds nieuws4 Dertig cursisten zeiden. „Ik heb besloten niet te roken"5 j Sport7 Boekrecensies9' - Lilly van Amerom, tweede plaats 4. W. L. Hoytema van Konijn burg, 5. W. Moedt; 6 P Bosma-Móller; 7. A. Parson; 8 G. J Valkhof; 9 J F. Sunderman; 10. N. Boeijinga-Alberts; 11. W Lufft; 12. J. van Raalte; 13. B. W. Peddemors; 14. J Spaargaren; 15. L M. Bonnike; 16. E. ten Voorde; 17 G. G. van Tiel; 18. J Th. de Jongh, 19. A. J. de Wijze; 20. R. C. C. Wegman; 21. R A D van de Borgh. de invoering van de anti-discri- minatiewet. Als er op een Leus dense school voor P.C. onder wijs een kandidaat solliciteert naar de baan van onderwijzer worden hem of haar geen vragen gesteld over mogelijke samen woning of sexuele geaardheid. Sterker nog, het is het P.C. be stuur bekend dat er leerkrachten op de loonlijst staan die alhoewel ongehuwd, samenwonen In de sollicitatieprocedure die het Leusdens schoolbestuur heeft opgesteld is het uitdrukke lijk verboden om navraag te doen naar zaken die niet direct te ma ken hebben met het functioneren op school. Of ledereen blij Is met het standpunt van het bestuur van het P.C. onderwijs In Leusden, weet het bestuur zelf nog niet. Dat komt men pas te weten op de eerstvolgende ledenvergadering als de leden van de vereniging zich kunnen uitspreken over het rellen en zeilen van het bestuur. In leder geval zal het bestuur er voor zorgen dat alle ouders en leerkrachten kennis kunnen ne men van het bestuursstandpunt via een brief, welke men op dit ogenblik aan het voorbereiden Is. „Mocht blijken dat we het niet goed gedaan hebben volgens het merendeel van de leden, dan stappen we gewoon op", aldus bestuurslid Van de Ven. ACHTERVELD Vrijdag avond 5 februari zal de vijfde ronde worden gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi. De aanvang is om 20.00 uur. Er is deze avond weer een aantal praktische prijzen te winnen Na deze wedstrijd zullen er nog twee wedstrijden te spelen zijn. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De behandeling van de ontwerp-begrotlng 1982 wordt aanstaande woensdag (3 februari) voortgezel. De ge meenteraad komt woenadag om 19.30 uur bijeen voor de re-en duplieken en de hoofdstuksge- wljze behandeling van de begro ting. De begroting zal moeten worden vastgesteld en boven dien zal de raad aan moeten geven, hoe het tekort In de ont werp-begrotlng moet worden gedekt. Daartoe Is, zoals bekend, al het nodige voorwerk verricht. De behandeling van de begro ting begon vorige week woens dag met de algemene beschou wingen. Diezelfde avond re ageerde het college van b. en w. In eerste Instantie op de vanuit de raad gestelde vragen. De vergadering van a.s. woensdag wordt gehouden In de raadszaal van het gemeentehuls, Hamersveldseweg 2. i i Rozendaallaan 9 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1