Achterveldse goaltjes- kermis na rust lub in zicht A-dames verloren Weer korfbal winst Antilopen Jaarfeest post- duivenhouders Hervatting veld- hockeycompetitie Titelkansen BVO-heren SVA won derby llusiiiiunC Doordeweeks voetbal China Bridgeclub Leusden Uitslag Leusden Troef Haaien ver slikten zich \oda-trainer Evert van Ginket: nog vaster in het bezit van de rode LEUSDEN - Tijdens de Roda- medewerkeravond op zaterdag leek het vrijwel uitgesloten, dat de reeds meermalen uitgestelde derby Roda-Achterveld zondag gespeeld zou kunnen worden. Het regende flink, maar In de nanacht en op zondagmorgen keerden de kansen. Het Bulnlng- parker hoofdveld werd alsnog goedgekeurd en terecht: de nieuwe grasmat was uitstekend bespeelbaar. Het onderlinge treffen van belde Leusdense ploegen heeft een zeer merk waardig verloop gehad. Roda begon goed, had voor de rust ook wat meer geluk en kwam niet onverdiend op 2-0. Na de thee een hersteld Achterveld, dat van uit een vrijwel kansloze positie terugvocht er toen de oranjewlt- ten het eerste gat In de Roda-de- fensle hadden gevonden, zakte de Bulnlngparker ploeg als een kaartenhuis In elkaar. Het werd een complete afgang. Trainer Pierre Kisters miste vanwege een schorsing Herman van Ruitenbeek en SVA begon de wedstrijd met Bertus Tolboom in het doel en verder van rechts naar links Hans Versteeg. Bertus van Houten, Klaas en Adrie van den Heuvel achter. Marcel Boonen, Albert Tolboom, Her man Kerkhof en Henk Voorburg bezetten het middenveld en als spits fungeerden Kees Voorburg en aanvoerder Gijs Hak. Bij Roda stond Michel Vrijhoef in het doel (Chris van Beek is nog steeds geblesseerd). Trainer Evert van Ginkel had voorts van rechts naar links Ton Tessels, Jan van Eyden, Dick van 't Klooster en Jos Vrijhoef als verdediging en Bert Staubach, captain Henk van Malenstein en Jaap Zweinen- burg op het middenveld. Ten slotte drie spitsen: Peter Knijf, Hans Vrijhoef en Hans Bransen. Scheidsrechter A. van Ameron- gen heeft het sportieve treffen probleemloos geleid. Roda leek goed overwinterd te hebben, want de roodzwarten kwamen beter uit de startblok ken dan Gijs Hak en zijn mannen. Reeds in de zesde minuut was het raak. Peter Knijf was goed doorgelopen op een pass naar rechts en schoot in. SVA-keeper Tolboom kon de bal niet klem- vast te pakken krijgen, waarvan Bert Staubach attent profiteerde om de Roda-aanhang te laten juichen. Overigens was de pu blieke belangstelling - door de onzekerheid vanhet al dan niet doorgaan van de ontmoeting? - met zo'n 300 kijkers niet slecht, maar minder dan bij vorige der by's. Roda bleef aandringen en na een kwartier bleek Tolboom op een harde inzet van Malen stein opnieuw niet klemvast. Nu gelukkig zonder kwalijke gevol gen. Achterveld kon zich langzaam maar zeker uit de druk ontwor stelen en ook aan de andere kant van het veld bleek de gladde bal een probleem voor de doelman. Michel Vrijhoef zag de schade beperkt tot een hoekschop, die SVA niets opleverde. In de 25e minuut verliet Marcel Boonen met een teenblessure de arena en Johan van Dalen nam zijn taak over. Achterveld kreeg in de 42e minuut een vrije trap mee van binnen het strafschopgebied. Knalhard vloog de spetter van Gijs Hak via de deklat het veld weer in en uit de daarop volgen de aanval bracht via Hans Bran sen voorzet Peter Knijf de stand voor Roda op 2-0. Een in het gehele voorgaande deel van de lopende competitie nog niet ge kende weelde. HERBOREN Achterveld leek knock out en wat Pierre Kisters zijn mannen tijdens de rust in de rode oortjes heeft gefluisterd, is voor ons een raadsel maar geholpen heeft het wel. En hoe! Als herboren begon SVA een lange reeks aanvallen. Nadat Henk Malenstein in de 55e minuut de „misser van de dag" op zijn naam bracht, had Klaas van den Heuvel aan de overkant nagenoeg hetzelfde pech. Geen ramp evenwel want Kees Voor burg strafte vijf minuten later Roda-broddelwerk genadeloos af met een treffer. Toen begon een Achtervelds „furieus kwar tiertje". Henk Voorburg liet Mi chel Vrijhoef met een schot in de linkerbovenhoek kansloos (63e minuut), Gijs Hak benutte een corner van Albert Tolboom (69) en Herman Kerkhof zorgde voor 2-4 (76) Daarbij gebruik makend van de lichte verwarring bij Roda na een dubbele wissel. Wim Klumper en John Jansen kwa men voor Hans Bransen en Jaap Zweinenburg in het veld. Het heeft niet mogen baten, want meer dan een schuiver voorlangs van Jansen zat er niet meer in. Vanuit een verloren positie kwam Achterveld zegevierend terug. Overige Roda-ultslagen: Roda 2 - Quick 3 4-2 Naarden 3 - Roda 4 0-9 Roda 6 - KWA 8 2-0 KVVA 9 - Roda 7 1-0 Roda A1 ontving op het Pon- veld het Amerstoortse WZA. In de 32e minuut scoorde Mlkael Ombach het openingsdoelpunt. Tegen de veldverhoudlng In kwamen de Amersfoorters In de slotfase tot een 1-3 zege. SDEN/CENTRUM -Het |oed met de oprichtlngs- n van een toerfietsclub In Donderdag en vrijdag Info-avonden gehouden waarom en wan- deze nieuwe wl|ze van Hl|dsbestedlng. Nadat ter- reeds diverse telefonische iken om Informatie hadden •den. Done Han lnfo-av t hel hoe, tvan deze geleld tot een voorlopig lidmaat schap, volgden enige tientallen Leusdense en Achterveldse fletsllefhebbers het goede voor beeld, nadat Ton de W!|ze na mens de Initiatiefnemers wat ver der op de plannen was Ingegaan. Het Is de bedoeling om zowel langzame als snelle fietsers gelij ke kansen te geven. Ook „lange atstanders" en zl|, die reeds met 20 tot 30 km genoegen nemen, zijn even welkom. Zeer binnenkort wordt een op richtingsvergadering gehouden omdat het gros van de „peda- leurs" graag zo snel mogelijk wil gaan fietsen, In maart is het weer daartoe reeds geschikt. Wie ge bruik wenst te maken van de voordelen om in verenigingsver band te fietsen —dat zijn er heel wat kan dat alsnog duidelijk maken. Harry van Schaik is na 12.00 uur telefonisch bereikbaar onder nummer 941752 en per PTT via Dinkelwijk 8. Wie zich (voorlopig) heeft aangemeld" ontvangt t.z.t. een uitnodiging om aanwezig te zijn bij de daad werkelijke oprichting van de Leusdense rijwieltoerclub. l«organiseerd fietsen is ook hulp bi/ pech onderweg. iCHTERVELD Na een vrij ge winterstop moest het Ach- reldse dameselftal zondag- rgen aantreden tegen het nog jealagen damesteam uit de am. wedstrl|d was nog maar goed l minuten bezig toen Hetty i den Heuvel reeds wegens isure moest worden vervan- l door de Jeugdige Rlta Wou- L Na ongeveer 20 minuten ifen speelde Rlna Herder de terug op de keepster. Jac- •flne de Vette liet deze on- luldlge terugspeelbal echter naar handen glippen waarvan Meemse mldvoor goed ge- Ik wist te maken en de stand 0-1 bracht. 'ijt minuten voor de rust was Mn goede aanval over rechts i de Meern. Ook nu was het ar de mldvoor die de stand op l'wlsf te brengen. Na oe rust werd Hita wouters vervangen door Carola Hoog land. Na 10 minuten spelen werd er een goede aanval opgebouwd door Carola Hoogland en Linda van Hamersveld. Op het moment dat Linda reeds helemaal door gebroken was floot de scheids rechter af voor een tegen Linda begane overtreding. De speel ster van de Meern die de overtre ding maakte werd hierbij zoda nig geblesseerd, dat zij per bran card het veld moest verlaten Ongeveer 10 minuten voor het einde weer een aanval van De Meern. Mechteld van Ruitenbeek vergat in te grijpen en het werd 0-3. Ondanks alles bleef Achter veld door vechtqn om toch nog Iets te kunnen bereiken. En met succes. Door een zeer goed sa- menspol van Karlna Prinsen en Linda van Hamersveld werd een aanval opgebouwd die door Lin da met een doelpunt werd afge rond. De wedstrijd eindigde met een 1-3 nederlaag voor Achter veld. LEUSDEN Tijdens de ge houden competitiedrive op 28 januari hebben de volgende pa ren een resultaat boven de 50% behaald: Groep A (12 paar): 1Hrn Bloemendal-Schaap 58,2. Echtp. Kruseman 57%, 3. Hrn. Dijkgraaf Jr.-de Jonge 55'% en 4. Echtp. Schutruos 50'/,%. LEUSDEN/CENTRUM De veldhockeycompetltle wordt voor Heren 1 hervat op 14 maart. Vervolgens voorlopig om de week op zondag (aanvang 14.45 uur) en wel op 21/3 GCHC In Groningen, 28/3 Graspiepers In Drachten, 4/4 In en tegen Ede, 11/4 met Pasen vrij, 18/4 Tempo thuis en 25/4 GHBS In Gronin gen. Dan, behoudens Inhaalwed strijden, vrij tot 9/5 GCHC thuis en op 16/5 In en tegen Gronin gen. Indien bij inhaalwedstrijden het terrein van de thuisclub on bespeelbaar is, wordt het treffen omgezet. Dames 1 van Leusden herbegint de competitie met Bunschoten uit op zaterdag 6/3, vervolgens Hoevelaken thuis op 14/3, een „dubbel programma" op 20/3 Leerdam uit en op 21/3 Phoenix thuis. Dan op 28/3 de wellicht beslissende wedstrijd uit tegen Doorn, op 4/4 thuis tegen Bunschoten, met Pasen op 11/4 vrij, op 18/4 Phoenix uit, op 25/4 Mont/oort uit. Vervolgens vrij, behoudens inhalen tot 9/5 Leer dam thuis en tenslott op 16/5 Nieuwegein uit. De dameswed strijden beginnen om 13.00 uur en ook hier omzettingen, als de terreinen van de thuisclub wor den afgekeurd. LEUSDEN/CENTRUM Woensdag speelde het stan daardteam van B VO In de Korf de badmlntonwedstrljd tegen Irene, net als destijds In De Bilt, met 4-4 gelijk. Cor Boersma an Maurits Oay kregen onvoldoende grip op het spel van hun tegenstander en verloren, maar Inge Timmerman en Invalster Elly v. d. Meer trok ken gemakkelijk winnend de stand weer recht. De mixeddubbel van Cor en Inge werd een BVO-zege, doch die van Maurits en Elly ging in drie sets verloren. Ook de heren- dubbel werd een driesetter en een zege voor Irene, maar met het winnen van het damesdub- bel, eveneens in drie sets, zorg den Inge en Elly toch nog voor een verdeling van de wedstrijd winst. BVO 2 verloor van Leusden 5 met 3-5 en daarmee zo goed als zeker de titelkansen BVO 3 be sloot de competitie met een 1-7 nederlaag tegen Driebergen, dat daarmee kampioen werd. BVO's herenteam won in Amerongen met 0-8 van DVSA. Door het onverwachte verlies van koplo per Culemborg kwam de heren- ploeg naast de Culemborgers. Met nog één wedstrijd te spelen en wel a s. woensdag (aanvang 20.00 uur) tegen Flyng Shuttle in de Korf. LEUSDEN De uitslag van de op donderdag 28 januari ge speelde klaverjaswedstrijd van Leusden Troef luidt: 1. Mevr. v. Waterschoot 5192, 2. Mevr. Bolt 5042, 3. Hr Mulder 5029, 4. Hr. Knol 4987 en 5. Hr. Nijhuis 4986 punten. De stand per 28 januari: 1. Hr. de Ridder 29094, 2. Hr. v Waterschoot 28930, 3. Hr. Dek ker 28820, 4. Mevr. Bolt 28599, 5 Mevr. v. d Berg 28448,6 Hr Knol 27864, 7. Mevr. Grimberg 27702, 8. Hr. Kuyper 27194,9. Mevr.v. d Heiden 26973 en 10. Mevr. G de Ridder 26875 punten Groep a (12 paar): 1Dms Donkers-Gout 63,2. Dms Stet-Thomanu 57%, 3. Mevr Wit- te-Hr. v.d. Poll 57%, 4. Dms v d Hoogen-Schokking 56, 5. Mevr. Dekker-Hr. Kroon 54, 6. Mevr. Verhey-Hr. de Roode 54 en 7. Mevr. Reynen-Hr. Sweep 52%%. Groep C (10 paar) 1. Echtp. Vrolijk 66.66, 2. Dms Baede-Salomons 62 69. 3. Mevr. Stokvis-Hr. Engelkes 56 35 en '4 Echtp. Versluis 50.79%. LEUSDEN/ACHTERVELD Het programma van de zaterdag se 1e klasse A Is vrijwel volledig aan de slechte weersomstandig heden ten offer gevallen. Ook Roda kwam niet In actie. Van de zes zondagse 1e klasse-wedstrij den werd de helft afgelast. De overige resultaten met verrassende puntenverdelingen in Amersfoort en Laren en de „abnormale" 2-4 winst van Ach terveld na een 2-0 voorsprong van Roda waren: KVVA - Actif 2-2 Roda - Achterveld 2-4 Laren - de Zebra's 2-2 Ranglijst: de Zebra's 8 12 17-11 KWA 8 11 13- 8 APWC 8 11 16-11 Amsvorde 9 11 15- 9 Achterveld 9 10 20-15 Laren 10 9 16-18 Veensche Boys 8 8 12-12 Actif 7 7 12- 9 Lelystad 8 6 10-13 Naarden 6 4 11-17 Maluku Muda 6 3 9-18 Roda '46 7 2 7-16 - Achterveld-trainer Pierre Kisters: van hopeloos naar kansrijk. LEUSDEN/CENTRUM Het winnen van uitwedstrijden Is voor het eerste achttal van Anti lopen zo vanzelfsprekend ge worden, dat intern de wedstrijd van de reserves van meer belang werd geacht. In de sfeerloze Ex- pohal te Hilversum werd het In derdaad een gemakkelijke zege voor Antilopen 1 op Altius 1. Later op de avond won het tweede team In Amsterdam met 4-7 van DEVD 3 en Antilopen 2 heeft nu een voorsprong van 3 punten op de concurrentie. Altl us-Antilopen was een eenzijdige wedstrijd door het totale gebrek aan aanvalskracht van de Hllver- sumse ploeg, die slechts tweem aal uit een strafworp kon scoren. De opstelling van de Leusde- naren was aangepast aan die van de tegenstander, hetgeen bete kende dat ditmaal Ruud Lith het eerst in stelling werd gebracht Daarvan profiteerde hij prompt met twee treffers en toen ook Frans ter Maten van afstand had gescoord, was de basis vooreen overwinning reeds gelegd. De thuisclub kwam met twee benut te strafworpen op 2-3 terug en voor de rust wist alleen Anita van Buren de korf voor de roodzwar ten nog te vinden. De tweede helft begon met veel gemiste kansen. Daarna was het vijfmaal raak voor Antilopen. Frans ter Maten, Derk Hueting (2x), Gert Graafland en Anita van Buren brachten de eindstand op 2-9. Uitslagen 2e klasse B: RDZ - SKF 7-9 Altius - Antilopen 2-9 Woudenberg - Kameo 8-16 Unitas was vrij en de stand werd Kameo 15 uit 8 Antilopen 14 uit 8 RDZ 10 uit 9 Unitas 8 uit 8 SKF 6 uit 9 Altius 5 uit 9 Woudenberg 2 uit 9 Overige Antilopen-uitslagen: D E V D 3 - Antilopen 2 4-7 MIA 3 - Antilopen 3 5-3 Antilopen 4 - Telstar 3 2-4 Antilopen 5 - Sparta 5 2-3 Telstar J1 - Junioren 1 2-5 Meeuwen J1 - Junioren 2 8-3 Junioren 3 - Doorn J2 9-4 Aspiranten 1 - Huizen A1 7-1 Aspiranten 2 - Woudenberg A2 2-1 Aspiranten 3 - MIA A2 2-2 Aspiranten 4 - Sparta A4 1-4 Aspiranten 5 - Soesterkw. A3 2-3 MIA P1 - Pupillen 1 1-3 Pupillen 2 - Spirit P2 6-0 Pupillen 3 - Meeuwen P4 0-0 Op de open tafeltenniskam- poenschappen van Groot Brit- tannië was China oppermachtig. Alle hoofdprijzen werden een prooi van de Chinezen, die o.m. zes van de zeven finales onder ling uitvochten. Een van de wei nige Europese lichtpuntjes was onze landgenote Bettina Vriese- koop (sportvrouw van het jaar!) die overigens niet verder kwam dan de kwartfinales van het da mesenkel- en het gemengddub- belspel. LEUSDEN/CENTRUM Een van de belangrijkste eerste be slissingen van de KNVB-afdelIng Utrecht vanuit het nieuwe afde- llngskantoor (op zaterdag 23 ja nuari feestelijk geopend) Is het besluit, dat de lopende competl- tes geheel uitgespeeld zullen worden. Met voorrang op andere activiteiten (toernooien, zaal- en bedrijfsvoetbal) en met het spe len op doordeweekse avonden vanaf 6 april a.s. Voor het zaterdagvoetbal wor den de extra wedstrijden op dins dagavond gespeeld en voor het zondagvoetbal op donderdag avond Tevens zal rond Pasen een dubbel programma worden afgewerkt Gestreefd wordt naar het beëindigen van de competitie op 15 en 16 mei. maar zo nodig zal ook na dat weekend worden doorgespeeld. HUIZEN De waterpolowed- strljd van de Vest en de Haaien In Hulzen had een routineklusje moeten zijn voor het Leusdense zevental. Thuis was met 7-2 van de Hulzenaren gewonnen en ook nu begon het treffen gunstig. Binnen enkele minuten brachten Jan Wanroy, Harry Abblng en Wim Burger de bezoekers op 0-3. In de tweede periode kwam de Vest een doelpunt naderbij en nadat Theo de Rijk in het derde wedstrijdgedeelte de Haaien op 1-4 had gebracht kwam de thuis club weer helemaal langszij. Op nieuw liepen de Leusdenaren via treffers van Wim Burger en An- dré van Harten uit, maar de Vest vocht verbeten terug en bracht het tot een 8-7 voorsprong. An derhalve minuut voor afloop zorgde Harry Abbing voor 8-8 en daarbij is het gebleven, het „on nodig" verloren puntje kan een nog grotere achterstand op kop loper Lage betekenen en dat is jammer. LEUSDEN/CENTRUM —Vrij dagavond werd In de Roda-kan- tlne het |aarfeest gehouden van de Postdulvenhoudersverenl- glng Leusden. Mef de dames van de leden en met donateurs, zodat geen gebruik gemaakt kon wor den van de voor zo'n onderne ming ongeschikte eigen clublo- kalltelt In de Rosmolen. Er was voor een band|e gezorgd en voor nog een aantal attracties. Daar onder ook de uitreiking van de op de postdulvententoonstelllng In de Til gewonnen prijzen. Ook de In het afgelopen vllegselzoen ge leverde prestaties werden geho noreerd. De toppers-1981 van het generalenklassement waren i. H. Lambrechts, 2. C. van Val kengoed, 3. W. Vrijhoef, 4. de combinatie Pe-Du en 5. P. Lam brechts. Het gaat nog steeds goed met de PV Leusden, die in het voor bije jaar het ledental tot boven de 30 zag stijgen. Jammer voor een nog wat ruimere groei is. dat het bouwen van hokken (hier en daar in het dorp staan voorbeeldige bouwsels) bijzonder moeilijk wordt gemaakt door verboden en stringente voorschriften. Een an der probleem is, dat binnen af zienbare tijd ook het inkorflokaal de strijd tegen het groeiende Leusden moet opgeven. Waarde club dan heen moet. is nog een groot vraagteken. Erg spijtig voor de liefhebbers van deze speciale wijze van vrijetijdsbe steding, die de gemeenschap niets kost aan subsidies e.d. en- vooral ook gezien het feit, dat postduivenhouders regelmatig van zich laten horen bij acties voor een goed doel.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7