vm. Opnieuw financiële tegenvallers Sla de plank niet mis! Verwarrende uitspraken niet goed voor verkoop #2. talvering aak imbulant unctionaris log niet :oncreet Wethouder Mandemaker kondigt aan: Corri Verduin zet strijd tegen roken voort nformatie-avond echnisch onderwijs Si! Vandaag in de Leusder Krant „De Weegschaal" ANTIEK SB T ~fot(Tko"pÏË~ nodig? jLeusder Krant' Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden - Korr.pteet.goedkoop en deskundig. Geen krant ontvangen? WAGENAAR OOK OVER GEMEENTEGEBOUWEN kantoorruimte bedrijfsruimte bouwprojekten Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g g. (03420) 16141 Telex B D U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 - 13e JAARGANG NO. 84 Pirn van Esch an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De voorgestelde llvering van de betaling van de erkzaamheden van de ambu- nt functionaris voor het jeugd- i jongerenwerk in 1983 is mo- enteel niet meer dan een „aan- ichtspunt". De vermelding van i halvering van die post op de stvan bezuinigingen moet nog et gezien worden als een con- eet besluit. Dat heeft raadsvoorziter mr. N.M. Rademaker gisteravond izegd tijdens de voortzetting n de begrotingsbehandeling 82. De burgemeester deed dat reactie op een voorstel van het ogressieve raadslid Corri Ver- iln om nu nog geen besluit te men over halvering van de Ik van Pim van Esch. Zij wist ;h daarbij gesteund door het 66-raadslid Rinze Bloemhof. Deze beide raadslieden kon- n met de interpretatie van Ra maker genoegen nemen en «loten over hun voorstel geen ïmming aan te vragen. Het on- rwerp ambulant functiona- zal nu nader in commissie- rband worden besproken. (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De gemeente Leusden krijgt dit jaar op nieuw financiële tegenvallers te verwerken. Aan de ene kant blijken de inkomsten uit de onroerend goedbelasting lager uit te vallen dan ge raamd, terwijl aan de andere kant diverse uitgaven hoger uitvallen. Daardoor ontstaat een ander „begrotingsbeeld" dan op dit moment te zien is. Dat heeft wethouder Jan Mandemaker (partijloos, fi nanciën) gisteravond gezegd in een vergadering van de ge meenteraad. De wethouder leverde zijn bijdragen aan de re- en duplieken, de voortzet ting van de behandeling van de begroting 1982, die vorige week woensdag met de alge mene beschouwingen van start was gegaan. De ge meenteraad sloot gister avond de behandeling af met de vaststelling van de begro ting. Met zijn aankondiging van een somberder begrotings beeld dan thans zichtbaar is, liep Mandemaker vooruit op de evaluatie, die volgende maand verschijnt. Evenals vorig jaar wordt ook nu een soort „voorjaarsnota" gepro duceerd door de gemeentelij ke afdeling „Financiële en Economische Zaken", waar in een actuele stand van za ken van de financiële positie van de gemeente wordt gege ven. Die positie is dus nog minder gunstig dan zij nu al is. HEMA Overigens leverde de voortgezette begrotingsbe handeling weinig spectacu lairs op. In zijn kwaliteit van portefeuillehouder midden standszaken kwam dezelfde wethouder Mandemaker nog met een mededeling over een warenhuis in de Hamershof. De wethouder liet weten, dat (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - Evenals in voorgaande jaren heeft Corri Verduin (PKL) ook deze be grotingsbehandeling aange grepen om iets te onderne men tegen het roken. Het progressieve raadslid dien de een tweetal motes over dit onderwerp in. waarvan er eén het haalde. Het voorstel van mevrouw Verduin om op door de ge meente georganiseerde bij eenkomsten niet langer rookwaren ter beschikking te stellen, werd verworpen met dertien stemmen tegen een twee voor. Wel haalde het navolgende voorstel van Corri Verduin het: laten we in de commissie Algemene Be stuurszaken maatregelen bespreken ter bescherming van niet-rokers in openbare gebouwen. Tien stemmen voor en vijf tegen. Bejaardenwoningen op terrein Van den Berg Wagenaar en de verkeers- structuur Inbraak bij de Spar5 Medische diensten 5 J. Vis weg bij AMRO-Leusden Jubileumboekje ABTB A'veld 7 Sport 9 Loep op Leusden11 Kantlijn11 Film 13 DOKTERS DIENST: 033-944600 ENGELSFRANS-DUITS Tevens logen en restaureren. Dinsdag t/m zaterdag van 9.30-17.00 uur geopend. P. J. de Graeve Hamersveldseweg 71 en 80. Tel. 033-944454 of 946227. De vestiging van een warenhuis van de HEMA in de Hamershof komt steeds dichterbi/, zo heeft wethouder Mandemaker gisteravond verklaard in de raadsvergadering de gemeente nog steeds in onderhandeling is met de Ko ninklijke Bijenkorf Beheer (KBB). maar dat die onder handelingen inmiddels zijn „afgezakt" tot het nivo van de HEMA-directie. Die bespre kingen zullen, aldus Mande maker. naar het zich laat aan zien binnen afziënbare tijd tot een positief resultaat leiden. „Het ziet er naar uit dat we hier een echte HEMA krijgen, een subfiliaal van de HEMA- vestiging in Amersfoort," al dus Mandemaker. ACHTERVELD Wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) ging in op vragen van de he ren Ossendrijver (CDA) en Baaiman (Gemeentebelan gen) ten aanzien van het in Achterveld aan te leggen werkgelegenheidsterrein. „De vestiging van dat werk gelegenheidsterrein staat of valt", aldus de wethouder, „met de verwerving van de benodigde gronden. Het is ons nog niet gelukt om de gronden die we als zo danig bestemd hadden, te verwerven. De mogelijk heid bestaat dan om - dat is ook door verschillende raadsleden gesuggereerd - uit te wijken naar een andere plaats in Achterveld, bijvoor beeld naar grond, die de ge meente al heeft. Hoewel het dan misschien sneller zou gaan, lijkt me dat toch niet wijs. We komen dan veel te dicht in de buurt van woonbe bouwing, hetgeen ongetwij feld overlast zal geven. Daar om houden we nog steeds vast aan het oorspronkelijke plan. Misschien zal dat er toe leiden, dat we de grond moe ten onteigenen. Dat kon wel eens de enige mogelijkheid zijn," aldus Jan Wagenaar. LEUSDEN - En staat u als ou- irs voor de moeilijke opgave n keuze te maken uit allerlei •orten voortgezet onderwijs? in hebt u in de komende maan- n geen gemakkelijke taak. Elk ir blijkt de keuze voor steeds ïer kinderen en ouders moeilij- r te worden. De maatschappe- (e ontwikkelingen zijn steeds nder voorspelbaar. Vragen i: „Kiest mijn kind wel het on- rwijs dat het meest bij hem st?" en „Wat kan mijn kind aks met die opleiding in de latschappij bereiken?'' zijn belangrijk. U wilt daarover natuurlijk zo goed mogelijk geïn formeerd zijn, voordat u een defi nitieve keuze maakt. Daarom houdt Don Bosco op woensdag 16 februari een kennismakings avond. Aanvang 20.00 uur. Don Bosco is een technische school en juist dit type school heeft het afgelopen jaar weer een op bloei te zien gegeven omtrent het aantal leerlingen dat deze school opleiding wilde volgen. Redenen hiervoor zouden kunnen zijn een duidelijker keus tussen algemeen vormend onderwijs en technisch onderwijs ofwel een herwaardering van het technisch onderwijs met zijn vele mogelijkheden. Dit zowel Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Lausden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur g«opand. Zaterdags gesloten. wat betreft een redelijke kans op een baantje in de maatschappij als de school achter de rug is. ofwel de mogelijkheid van verdere dagstu die (bijvoorbeeld MTS) Om de ouders van schoolverla tende kinderen, zowel jongens als meisjes, te helpen meer zicht te krijgen in de mogelijkheden die het technisch onderwijs biedt, wordt bovengenoemde informatieavond gehouden Ook al hebt u reeds be sloten of al lang plannen gemaakt in de richting van een andere school, komt u gerust kijken hoe het er op Don Bosco aan toe gaat, het verplicht u tot niets Brengt uw zoon of dochter mee, zodat ze ook zelf kunnen zien wat er te koop is Na een kopje koffie wordt begon nen met een uiteenzetting van stu diemogelijkheden Uiteraard wordt ook de gelegenheid geboden de school te bezichtigen Komt u vooral op tijd, dan kan er om 20.00 uur begonnen wor den en de avond om 22.00 uur worden besloten. Als u met de auto komt, gebruik dan de inrit aan de Dodeweg. Indien u met het openbaar vervoer gaat, neemt u dan lijn 58 of 80 van Cen traal Nederland. De bushalte ligt vlakbij de voetgangersingang aan de Arnhemseweg. Rozendaallaan 9 Leusden-C. doëhet-zelvers: Wacht nog even. tot Karwei Bouwmarkt van Galen te Leusden van zich laat spreken. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwiigerlaan f Leusden Zuid. Telefoon 033-940928 Snel en goed een vreemde taal teren spreken? Talenpraktikum Amersfoort Inlichtingen (033) 729097. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (VVD) heeft uitdrukkelijk gezegd, dat er zes serieuze kandidaten zijn voor het kopen van een van de gemeentelijke gebouwen. ,,De verwarrende uitspraken als zou er geen belangstelling zijn voor deze panden zijn dus onjuist", aldus de wethouder dinsdagavond in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Mei zijn opmerking doelde hij op de uitspraak van zijn collega, wethouder Jan Mandemaker (partijloos), in de laatste commissie financien dat er geen belangstelling bestond voor de te koop aangeboden zes gemeentelijke gebouwen Vorige week woensdag corrigeerde wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) Mandemaker al in de begrotingsvergadering Op een vraag van raadslid Harm Offereins liet de CDA- wethouder toen weten, dat er wel degelijk interesse is bij het koperspubliek Hij kon toen echter niet meer informatie geven. In ieder geval hebben nu alle wethouders zich met deze zaak bemoeid KELDEREN Wagenaar hield de commissie voor, dat de eerdere uitspraken over de slechte belangstelling totaal niet passen in de verkoop-politiek ,.De indruk wordt misschien gewekt dat onze gebouwen slecht in de markt liggen Dat betekent onherroepelijk dat de prijzen zullen kelderen En daar zijn we natuurlijk niet mee gediend zo zei de wethouder. Hij merkte verder op, dat de eigenlijke verkoopcampagne pas sinds een maand loopt Die tijd daar voor is er gewerkt aan het vervaardigen van een brochure en het taxeren van de gebouwen. De zes gemeentelijke gebouwen moeten in toiaal 3,5 miljoen opbrengen. Dit bedrag is al opgenomen in de kostenberekening voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis, dat naar verwacht eind dit jaar wordt opgeleverd.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1