n januari 63 ton glas in papier opgehaald Don Bosco vierde feest Kantongerecht Amersfoort Verstoppertje spelen met een warenhuis oef gescheiden inzamelen slaat aan Jeugdraad Openbare Commissie- en Werkgroepvergaderingen Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Informele PvdA bijeenkomst pompen j Leusder Krant glas Commentaren Meningen TROUWKAARTEN -DINSDAG 9 FEBRUARI 1982 plaatselijk nieuws ramde opbrengst ril Sart 2400 OOK] 200000K9 160000kg 120000kg uar 1 80000kg werkelijke opbrengst geraamde opbrengst 40720 kg januari juni mei april maart februari januari 150000 kg 125000 kg 100000 kg 75000 kg 50000 kg 25000 kg °Ei werkelijke opbrengst 22120 kg januari -EUSDEN - De in januari ge lifte proef met het gescheiden 'leien van glas en papier blijkt ld aan te slaan bij de inwo- (|s van Leusden: in de eerste Vond van de proef is 40.720 kg s en 22.120 kg papier opge- ild. Voor wat het glas betreft 'n ankelijk nieuwsblad Ie gemeente Leusden. hijnt elke dinsdag en Jinderdag. Veran redak ntwoordelijke iktie: 'Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) laktie: ien Engelkens Caspar van Loo. vering kopij en ad- enties: r het dinsdagnum- tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, ■voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de nt voor dinsdag- of nderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (fprmaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t,n.v. BÖU b.v. te Barne- véld, met duidelijke ver- ipelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drié, tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. is dat ruim 700 kg boven de ge raamde hoeveelheid. Hierbij is inbegrepen het glas dat naar de container is gebracht. De geboden mogelijkheid om hel glas met de huisvuildienst mee te geven ól zelf naar een container te brengen, blijkt tot bijna een verdub beling van het ingezamelde glas te hebben geleid Werd in januari 1981 23 000 kg glas via containers ingezameld, dit jaar werd in januari 41.000 kg ingezameld. PAPIER De in januari opgehaalcfëmoe- veelheid papier blijft bijna 3000 kg onder de raming Hierbij moet dan worden aangetekend dat er veel meer papier aan de straat wordt gezet dan er door de huisvuildienst wordt opgehaald Verenigingen en padiculieren blijken namelijk zeer aktief om op de dagen dat het huis vuil wordt opgehaald vóór de op haalwagen uit zelf het oud papier in te zamelen. Hierdoor wordt de to taal opbrengst uit de verkoop van glas en papier - waarmee de proef grotendeels gefinancierd wordt - voor de gemeente natuurtijk lager. maar de ..concurrentie" is niet zo danig dat de proef hierdoor gevaar loopt. REGELS De twee belangrijkste regels bij het gescheiden inzamelen van glas en papier zijn: - flessen en glazen potten in een houten kistje of krat aanbieden. Na lediging wordt het kistje of de krat weer teruggezet, zodat deze op nieuw gebruikt kan worden; - kranten en ander oud papier aanbieden in een open kartonnen doos met een touwtje er omheen. Eind december 1981 is huis- aan-huis een folder verspreid waarin het hoe en waarom van de proef is uiteengezet. Wie nog een exemplaar van deze folder wil hebben, kan deze komen af halen bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Zwarteweg 16a. Voor nadere informatie over het gescheiden ophalen van glas en papier kan kontakt worden opgenomen met de Dienst Gemeentewerken, Zwar teweg 18, telefoon 941247, toe stel 158. LEUSDEN In de maand fe bruari worden de volgende openbare commissie- en werk groepvergaderingen gehouden Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening: dins dag 9 februari, expositieruimte Zwarteweg 16a; Commisse Financiën: woens dag 10 februari, raadszaal ge meentehuis; Werkgroep Agrarische Aange legenheden: maandag 15 febru ari. raadzaal gemeentehuis; Werkgroep Verkeer, dinsdag 16 februari, expositieruimte Zwarteweg 16a; Planadviesgroep: woensdag 17 februari, raadszaal gemeente huis. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. tenzij anders is vermeld. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlichting. Zwarteweg 16a, telefoon 941247. toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw-Lan- genbeek De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderigen worden op de genoemde plaat sen ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de verga dering is gehouden. LEUSDEN De eerste alge mene vergadering van de Jeugd raad in 1982 vindt plaats op don- derdag 11 februari in de commis siekamer van het oude gemeen tehuis. Aanvang 20.00 uur. De agenda vermeld de volgen de punten. 1 Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Bestuurswisseling 4 Vacature penningmeester 5. Ingekomen stukken 6. Vaststellen meerjarenplan 1982-83 7 Voordracht van activiteiten in 1982 8 Vaststellen specifieke taak voor de eerste twee maan den voor de Ambulant-func- tionaris 9. Samenstelling werkgroep beleid" uitnodiging voor leden uit de diverse verenigingen, die onder verantwoording van de algemene vergadering zich willen buigen over een wenselijke jeugdbeleid in onze gemeente. 10. Inbreng uit de vergadering 11. Rondvraag 12. Sluitinq. LEUSDEN Zoals dat met vele Rooms-Katholieke herden kingen het geval is, wordt het Don Bosco-feest gevierd op de sterfdag van de heilige Don Bos co. Deze sterfdag valt op 31 janu ari. Omdat deze dag dit jaar In een weekend viel, werden de feestelijkheden verschoven naar vrijdag 29 januari. Vorig jaar werd een „Don Bosco- feest nieuwe stijl" gecreeërd. Met de toen opgedane ervaringen en een aantal daaruit voorvloeiende verbeteringen, werd de toch wel gebleken succesformule voort gezet Het gehele gebeuren werd wederom in een zogenaamde binnenhuiscompetitie gegoten. Dat betekende dat alle leerlingen (en dat zijn er toch altijd nog 425) 35 „spelen" moesten volbren gen. Probleem daarbij was dat het leerlingen betreft in een leef tijdscategorie van 12 tot 19 jaar en dat alle spelen moesten plaatsvinden tussen 8.30 en 13.00 uur. Dat betekent voor elk spel een tijd van plusminus 1 minuut Om het voor iedereen aantrek kelijk te maken en te houden werd gekozen voor spelen die geen bijzondere vaardigheden met zich mee brachten, anders gezegd iedereen moest elk spel goed kunnen doen Daarom werd gekozen voor spelsoorten waar vooral behendigheid en durf een grote rol speelden. Een paar voorbeelden Probeer maar eens een beker tje vol water te gieten dat zich achter een schot bevindt en dat alleen via een spiegel te zien is. Nat was het daar in de buurt in ieder geval wel. Of. probeer zonder de handen te gebruiken een elastiekje vanaf het voorhoofd tot over de kin te verplaatsen. Dat is natuurlijk wel lachen om al die postzegels tij dens dit spelletje ..smoelen trek ken". Ook allerlei elektronische spelletjes waren erg in trek. ledereen heeft zich behoorlijk uitgesloofd om een prijs in de wacht te slepen Het loonde dan ook de moeite, want 1 op de ongeveer 10 spelers kwam in aanmerking voor een prijs(je). De eerste prijs was een portable zwart-wit TV. de tweede een ra dio-cassetterecorder Natuurlijk waren niet alle prijzen zo groot. Zo was er bijvoorbeeld ook een fietsband-reparatiedoos te win- Een goed geslaagde dag waar zowel leerlingen als personeel veel plezier aan hebben beleefd. Na het nodige telwerk konden de ongeveer 40 prijzen verdeeld worden. De eerste tienprijswinnaars wa ren: Tom Hoogland, Ad Stege- man, Diederik Snip, Rob Brou wer, Dick van 't Klooster, Wouter Zondervan, Teus van Nimwegen, Jack Meijboom, Michael van Kolfschoten en Jurgen Fliek. mm Wat moeten we hier nou mee aan: volgens wethou der Jan Mandemaker ziet het ernaar uit dat Leusden een echte HEMA krijgt, maar vol gens de Koninklijke Bijen korf Beheer (K.B.B.), waar toe de HEMA behoort, zijn er op dit moment geen concre te plannen voor de vestiging van een dergelijk warenhuis in Leusden. Wie strooit er met foutieve informatie? Is het de wethouder of zijn het de hoge heren van de K.B.B.? Voorlopig moeten we er naar gissen. We kun nen slechts proberen te ont rafelen hoe deze tegenstrij dige berichten de wereld in zijn geslingerd. Het is mogelijk, dat wet houder Mandemaker gelijk heeft: hij heeft gesproken met één K.B.BJHEMA-func tionaris, die met alle geweld een HEMA-filiaal in Leusden wil bouwen maar daarover de rest van het concern nog niet heeft ingelicht Dit wil nog wel eens voorkomen, en niet alleen bij bedrijven. In dit verband moet er nog wor den vermeld, dat de wethou der bij zijn uitspraak blijft en geen namen wil noemen van mensen met wie hij heeft ge sproken over een HEMA-fi liaal in Leusden. Een andere mogelijkheid is, dat de Koninklijke Bijen korf Beheer gelijk heeft: en kele directieleden hebben met Mandemaker gesproken over de belangstelling van de zijde van de K.B.B. om een HEM A-warenhuis te ves tigen in Leusden. Er is slechts over belangstelling gesproken, maar niet over concrete plannen. Wethou der Mandemaker vat echter deze informatie iets te en thousiast op en vertelt later wat we inmiddels weten: „het ziet ernaar uit dat etc". Een derde mogelijkheid is, dat de K.B.B. oneerlijke be richten de wereld instuurt: dit concern overweegt juist wel nadrukkelijk een HE- MA(tje) te vestigen in Leus den, maar wil om allerlei (za kelijke?) redenen dit nieuws nog niet prijsgeven. Deze mogelijkheid lijkt echter de minst sterke van de drie, om dat het geven van oneerlijke informatie in dit verband vrij wel niet nodig hoeft te zijn. Dat de partijloze wethou der Jan Mandemaker de ge meenteraad, de midden stand en de rest van Leus den bewust opzadelt met on juist informatie lijkt hoogst onwaarschijnlijk. Als het wel zo zou zijn, zou het namelijk (wellicht) definitief het einde van zijn politieke loopbaan zijn. Dat kun je op je klompen aanvoelen, dus Jan Mande maker zal wel niet met opzet uit zijn nek zwammen. Hoe de vork precies aan de steel zit, zullen we moe ten afwachten. Maar het wordt wel eens dringend tijd dat er klaarheid komt in de Leusdense warenhuis-affai re, die zo langzamerhand vervelende vormen begint aan te nemen. We hadden: klagende middenstanders, een kibbelende Wagenaar en Mandemaker over een brief van een warenhuiscon cern die de een wel en de ander niet heeft gelezen, een bemoeizuchtige Sjef ten Berge die het ontbreken van een warenhuis in de schoe nen van Mandemaker schoof, plus alle opmerkin gen, betogen en wat dies meer zij over wel/niet een warenhuis(je) in Leusden c.q. De Hamershof. Komende donderdag ver gadert de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf, waar van wethouder Mandemaker voorzitter is. Een mooie ge legenheid om eens echt ope ning van zaken te geven. Het verstoppertje spelen moet maar eens ophouden, want dat heeft geen zin voor de politiek, de middenstand en inwoners. Maar in Leusden is het vaak al zo geweest: voordat de kip haar ei legt is er al een behoorlijke storm (vaak in het bekende glas) geweest om het karwei onnodig te vertragen. Caspar van Loo AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 4 februari 1982 verscheen de heer v. d. B. uit Amersfoort. Hij had verkeerd ge parkeerd om te kunnen laden en lossen, zoals hij zelf aanvoerde, maar de verbalisant had gecon stateerd dat hij 20 minuten niet bij zijn auto geweest was. ..En dan noemen we dat geen laden en lossen meer" merkte de kantonrecher op. „Een typisch voorbeeld van wat de wet onder laden en lossen verstaat is de taxichauffeur, die een paarminu- )E LEUSDER KRANT is een iRgave van de BDU-kranten- tombinatie te Barneveld. Anders zou u wel een andere samenlevings vorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. ten stilstaat om zijn passagiers uit te laden en zelf bij de auto blijft". „Ja. Edelachtbare, maar het was toch anders, ik weet niet hoe ik het moet uitleggen. Ik ben nooit voor het gerecht geweest". „Nou. vertel het dan maar ge woon zoals je het je broer ver telt". „Het was een soort verhuizing, ik had een aanhangwagen geleent en ik kwam een bankstel brengen en een diepvries halen. Het was zwaar, het bankstel moest een paar trappen op en dan moet je wel even uitblazen". „En een kop koffie drinken?" „Nee. Edelachtbare, geen kof fie!" Kantonrechter „Zorg in het ver volg dat er iemand bij de auto blijft staan. Door 20 mïuten weg te blijven, wekt u de indruk dat het geen laden en lossen is". De officier eiste f 25.—. maar de kantonrechter liet het bij een tientje, „maar ik verklaar u wel schuldig". PARKEERPROBLEMEN De heer K uit Voorthuizen had een stopverbod genegeerd en geparkeerd op een plaats waar ook laden en lossen verboden ;s, aan de Hedrik v Viandenstraat waar hij een slagerij heeft. „Het was overmacht. Onze achteruit gang was al heel lang geblok keerd door de verbouwing van een school en ik kan toch niet iemand een eind laten sjouwen met 10 halve varkens op zijn nek. Dat is zwaar èn het is onhygië nisch. Volgens de Vleeskeu- ringswet moet je vlees zo dicht bij mogelijk lossen". „Had u dan geen ontheffing kun nen krijgen?" „Ja. die kreeg ik meteen de vol gende dag toen ik opbelde, maar volgens de verbalisant was dat net een dag te laat Ik had er gewoon niet eerder aan ge dacht". „Heeft u die ontheffing bij u?" wilde de officier weten „Nee. die geldt niet meer want de verbou wing is voorbij en dus is de ach teruitgang weer te gebruiken" „Nou. meneer ziet er toch niet naar uit dat hij de boel voor de gek houdt" vond de kantonrech ter „ik verklaar u schuldig, maar geef geen straf' De heer E. uit Bunschoten had ook parkeerproblemen. Drie maal per week voorzag hij een horecabedrijf in Voorthuizen van goederen en parkeerde dan 15 a 45 minuten op het trottroir. om dat je anders niet bij de winkels kon komen. „Ik doe dit al 5 jaar zo, het kan niet anders". Kantonrechter: „Dan moet u een ontheffing aan de gemeente vra gen Dit is de goeie plaats niet. de rechter constateert alleen een parkeerovertreding die bewezen is. U krijgt f25,— conform de eis en ga met de gemeente praten" VRIJSPRAAK Meneer A. uit Hoogland stond terecht voor het rijden door rood licht. Aangezien hij ziek was. kwam zijn vrouw namens hem op de zitting met een brief van haar man Hij schreef dat hij op het genoemde tijdstip niet door rood licht had kunnen rijden omdat hij op dat moment op een conferen tie was. Een verklaring van een dominee ter bevestiging was bij gevoegd. „Zat soms achter het stuur?" vroeg de kantonrechter aan zijn vrouw. „Daar hoef ik niet op te antwoorden De officier beaamde dat ver dachte als bestuurder terecht stond en niet als eigenaar en dat ze niet bewijzen kon dat hij inder daad achter het stuur gezeten had. „Ik vind die bnef wel een beetje laat. maar ik moet sportief blij ven. Ik kan het tenlastegelegde niet bewijzen en vraag dus vrij spraak". Uitspraak conform de LEERPLICHT De heer v M. uit Kootwijker broek stond terecht wegens overtreding van de leerplichtwet. Zijn 15-jarige dochter Klazina, als getuige aanwezig, wenste niet meer naar school te gaan ..Hoe komt dat?" vroeg de kan tonrechter aan de dochter. „Nou. ik heb een paar keer zitten praten onder de les en werd er toen uitgestuurd Toen ik er voor de derde keer uitgestuurd werd. zei de directeur sodemieter nou maar op. Als ze me zo wegsturen, dan ga ik er dus niet meer naar toe". De kantonrechter informeerde of meneer v. M. meer kinderen had. Ja. zeven kinderen en dit was de jongste. Of ze allemaal problemen gegeven hadden? Nee. geen een en Klazina ook niet tot het moment dat ze naar huis gestuurd werd De officier wilde weten of er moeite gedaan was om een andere school te vinden Nee, Klazine wilde ook niet meer naar een andere school „Wat doe je dan op het ogen blik?" „Niks. thuis zitten" Officier: „Kijk, het is natuurlijk heel eenvoudig om hier een flin ke boete te geven, maar ik voel er veel voor om de zaak aan te houden voor nader overleg. Ik begrijp best dat Klazina niet meer terug wil naar deze school, ze is beledigd en er zullen wel meer partijen beledigd zijn, de boel is flink uit de hand gelopen. Maar ze heeft ongelijk dat ze naar geen enkele school meer wil, ze is d'r eigen toekomst aan het vergooien Thuis blijven en niets doen is nergens goed voor en bovendien een slecht voorbeeld. Vinden we een oplossing, dan komt er ook geen straf, maar wil je niet meewerken, dan ligt de zaak anders, je bent leerplich tig" De kantonrechter benadrukte de olievlekwerking van het niet naar school gaan: „We doen wat de officier vraagt". LEUSDEN Op vrijdag 12 februari organiseert de PvdA- Leusden een informele leden avond ter afwisseling van de vele huishoudelijke bijeenkomsten. De bijeenkomst wordt gehouden in de schuur van De Hakhorst en begint om 20.30 uur. Het Utrechts politiek cabaret „Het- gaatjetever" zal een optreden verzorgen. De PvdA-Leusden vindt het een mooie gelegenheid om met hopelijk veel leden een gezellige boom op te zetten, al was het maar over het „nieuw realisme". Overigens zijn niet-leden ook welkom, want evenals voor ver gaderingen met een formeer ka rakter is ook deze avond open baar. morsestraat 13 tel. 08380-36738 "röïlLKOPiË" NODIG? Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3