aap Dokter werd ere-voorzitter u de boules De Klaveet iedeeltelijk herstel Roda-zondag Roda-zaterdag gaf puntjes weg Rebergen Libre- kampioen b.v. Leusden Schaakjeugd aktief Plusminus Roda (zo.) een puntje BALANS Haaien in troebel water Visseizoen Leusden Troef VOETBAL Waterpolo Haaien uit de race 'an/ iüSDEN/CENTRUM - Vrij hield de LZ PC de Haaien »t clubhuls van Roda de jaar- adering anno 1982. Met een ere opkomst dan ooit eerder. Icht mede In verband met het genomen aftreden van op- Haai Jaap Dokter, die na 5 penningmeester en 10 Jaar ,0 zltter te zijn geweest, voort- 2LWat minder uithuizig wil zijn. wam echter nog een aap uit «jnouw. Geruime tijd reeds en de waterpolospelers zich g In de staart gepikt ten op- te van de zwemmers. Die idracht kwam al direct tot g bij de opening van de met rse schorsingen zeer traag >pen praatavond. Als een e van wantrouwen tegen de uurscandidaat voor het zltterschap vice-voorzlt- A. Fleseler wordt kennelijk als zodanig gewenst door de ërs werden niet minder die tegencandi^aten naar n gebracht: resp. de heren J. mdse, C. Zondervan en G. n. i vergadering kreeg op den ook een wat onaangenaam kter Om uit de impasse te kwam de heer E. van iet het voorstel om een issie van goede diensten" te benoemen van drie zijdelings bij de Haaien betrokken aanwe zigen: de heren G. Dietrich, J. Jacobs en G. Scholten moeten proberen met het oplossen van de problemen een eenheid in de ereniging te herstellen en voor 1 juli met hun plannen op tafel te komen bij een nieuwe algemene vergadering. Met een grote meerderheid van stemmen gin gen de aanwezigen accoord de lijmpoging te starten en daarmee was na vijf kwartier agendapunt 1 (van de 12) „afgewerkt". De voorzittersfunctie blijft voorlopig vacant. Even leek wat meer schot in de zaak, maar toen het op de centjes aankwam vloog de kat opnieuw in de vitrage. Het afgelopen ver enigingsjaar had een exploitatie tekort van f7 500,— opgeleverd en voor 1982 wordt een nadelig saldo van f 25.000,— ver wacht als de zwemgelden niet beduidend worden verhoogd. Om kostendekkend te kunnen werken het streven van het bestuur zou naast een contri butieverhoging met f5,— tot f50,— nodig zijn, dat de trai- ningsgelden voor de zwemmers met 50% en die voor de polo-spe lers maar liefst met 170% om hoog gaan Onacceptabel hoog. maar het uiteindelijke bestuurs voorstel loog er evenmin om. Je kunt je natuurlijk afvragen waar om de tering niet naar de nering gezet wordt, want driemaal trai nen plus een wedstrijd per week is veel. Ook naar Leusdense be grippen. Jammer was, dat pen ningmeester C. van Kalleveen en secretaris A. Leusink met hun portefeuilles zwaaiden als f)et bestuursvoorstel niet zou wor den aanvaard. Geen goede zaak als u weet, dat in het afgelopen jaar het le denbestand met 10% is terugge lopen. Voor een deel blijkbaar omdat de kosten toen al te hoog waren geworden. Overigeins wordt ook voor 1983 een fofóe verhoging in het vooruitzicht ge steld. Uiteindelijk werd een com promis bereikt op basis van fifty- fifty. De kosten gaan omhoog als bedoeld en tot 1 juli moet daar van 50% worden betaald. Voor die datum hoopt het bestuur met een difinitief standpunt te ko men Inmiddels heeft e.e.a. vrij dag geleid tot een nieuwe uit tocht van Haaien-leden. Ondertussen was het met een half lege zaal al zaterdagmorgen geworden en nog maar de helft van de agenda voorbij. Het doet ons qenoeqen. dat de rest van de praatnacht" vlotter verliep en vooral in een plezieriger sfeer Nadat 2e secretaresse mevrouw R. Pastoor (reglementair aftre dend maar herkiesbaar) een nieuw mandaat had gekregen, verrichte voorzitter Dokter zijn laatste officiële handeling. Met lovende woorden tot secretaris A Leusink (10 jaar in het Haaien- bestuur) en twee kussen voor zijn echtgenote (evenlang in de zwemcommissie) omhing hij, onder luid applaus, beide steun pilaren de Haaienmedalje-van- verdienste. Daarna volgde als hoogtepunt van de vergadering de benoe ming van de heer J. Dokter tot ere-voorzltter van de LZ PC. Een flets weliswaar een home trainer, maar met een liter cog nac als „brandstof" voor de eer ste kilometers was het tastba re bewijs van erkentelijkheid voor zijn 15-jarige niet aflatende inzet voor de Haaien en mevrouw Dokter deelde met een boeket bloemen in de huldiging, leder een wilde immiddels wel naar huis. Zelfs voor de rondvraag bleek geen belangstelling en vi- ce-voorzitter Fieseler sprintte naar het einde, dat vlak voor 01.00 uur werd bereikt. Jaap Dokter, hier nog in functie als prijsuitreiker, werd benoemd tot ere-voorzitter van LZ PC de Haaien LEUSDEN/CENTRUM Bij de SGS-schoolschaakkampi- oenschappen hebben Corderi- us-A en -B beslag weten te leg gen op de regionale titels. Deze Amersfoortse teams, met zes jeugdige Leusdenaren In hun midden, gaan nu op nationaal niveu verder. Bij de titelstrijd voor basisscholen bereikte de Bongerd met vier overwinningen en twee nederlagen de 5e plaats. De individuele SGS-kampi- oenschappen zijn inmiddels voor de helft achter de rug. In vier ronden behaalde Erwin Zijlstra 21/2 pnt. en Thom Wuts schijnt zijn „productie" van vorig jaar (zes remises) te willen herhalen. Beide Leusdenaren spelen in de B-groep (tot 16 jaar) In de C- groep (tot 12 jaar) zijn de twee plaatsgenootjes Michel van Bruynsvoort en Jaap de Jager de jongste deelnemers met hun 9 jaar Michel heeft 2% pnt. met uitzicht op een goede eindklas sering en Jaap proefde na drie nederlagen ook het zoet van een zege. De schoolschaak kampioen schappen 1982 staan ook weer voor de deur. Op zes woensdag middagen wordt In het clubge bouw van de SV Leusden ge speeld volgens het schema: 17/2 6e klassers, 3/3 5e klassers, 10/3 4e klassers, 17/3 3e klassers, 24/3 1e en 2e klassers en op 31 maart de finales voor de hoogst- geplaatsten. Minister van Landbouw en Vis serij drs.J de Koning komt tege moet aan de wens van circa twee miljoen sportvissers in Neder land. Met onder meer het oog op de groeiende werkloosheid en daardoor meer behoefte aan vrij etijdsbesteding zal het vissei zoen dit jaar reeds op 29 mei - daags voor Pinksteren - begin nen. LEUSDEN De uitslag van de op donderdag 4 februari ge speeld klaverjaspartlj bij Leus den Troef luidt als volgt: 1 Mevr. v. Waterschoot 5321, 2. Hr. Dekker 5031, 3. Hr. v. d Berg 4988, 4. Hr Knol 4958 en 5. Mevr. v. Egdom 4889 punten. De stand hierdoor gekomen op 1. Hr. Dekker 33851, 2. Hr. v. Waterschoot 33708, 3. Hr. De Ridder 33135, 4 Hr Knol 32822, 5. Mevr. Bolt 32808, 6. Mevr. v d. Berg 32615, 7 Mevr. Grimberg 32350, 8 Hr. Kuyper 31726, 9. Mevr. v. Waterschoot 31714 en 10. Mevr v. Egdom 31713 pun ten. BADMINTON. BC t Slot 2. met de Leusdenaar Peter Westbroek, werd na de 2-6 zege van de afge lopen week in Leidschendam, kampioen van de landelijke 2e klasse. De Zeister ploeg promo veerde naar de 1e klasse en kwam op gelijke hoogte met 't Slot 1, waarin Ton Westbroek (Leusdeh) speelt. Een derde badmintonner uit Leusden, Paal de Laak, trof het minder. Met de Amersfoortse standaardploeg van KBVA speelde hij tegen GO- FA Arnhem met 4-4 gelijk en dat betekende 1 puntje te weinig voor het kampioenschap. EUSDEN/CENTRUM In ge De Klaveet organiseer de boulesclub de Hak- een zeer geslaagd toer- Met 32 deelnemers in 16 etten, die in de „vreemde" ring voor verrassende uit slagen hebben gezorgd. Winnaar werd het duo Noom met 4 pun ten. Vier combinaties verzamelden 3 punten: duo Bokhorst, Van Ol- men/v. d Burg, duo Dam en v. d Bremer/Van Dorp Met 2 punten volgden duo Stienen, duo Jonk man, Manuel/v. d Werve, De Rid der/Jacobs jr, duo Jacobs en duo Snoek Met 1 punt tenslotte Stuiver/Klomp, duo Schoonder- wald, duo Beemsterboer. duo Bisschops en v d. Laaken/Boer- mans. Het toernooi is zo goed in de smaak gevallen, dat reeds op donderdag 18 februari een tweede boulesavond in de Kla veet plaatsvindt (aanvang 20.00 uur) en op zaterdag 27 februari zelfs een boulesdag (aanvang 20.00 uur). .EUSDEN/CENTRUM Dat da's zondagploeg, ondanks jtotnu toe nogal tegenvallende /uitaten, de moed niet opgeeft "l een hogere plaats op de iglljst te verwerven, is zondag »er gebleken. Met een miezeri- iregen als omlijsting werden in .tegen Laren op een goed be- .ïelbaar veld de puntjes ge leld. Overigens hadden de iJsdenaren de beste kansen op pst en tot kort voor afloop een -Ine voorsprong. Met „inval- 8" Ben Wittenberg en Rob Ho- nbljl - behorend tot de betere - is Roda voor de rust /jwel doorlopend wat aanval- ider geweest. De Larense elman stond een leusdense ffer diverse malen in de weg I zo bleef de stand tot aan de 'ie dubbelblank. Ook in de tweede helft bleef da de gevaarlijkste ploeg, lar deels door pech en ander- Js door eigen fouten kon voor- ,nog niet worden gescoord. De pper van Laren bleek nog altijd it te passeren en Leusdense ssers waren er ook Zoals die i Peter Knijf, alleen doorge ien maar de bal te ver voor h uitspelend en weg was de ins. Ook Henk Malenstein was 'g niet de gevaarlijke schutter i weleer, hoewel hij eindelijk er eens raak schoot uit een je trap Dat gebeurde onge- 2r een kwartier voor afloop Even eerder trof Malenstein in lijke omstandigheden eerst de rense deklat en vervolgens hoot hij de bal in de handen n de doelman Met nog steeds I op het scorebord brak de itste fase van de strijd aan en rt voor tijd sloeg het noodlot Dr Roda weer eens toe. Uit een rre vrije trap kwam Laren •gszij toen keeper Michel Vrij- ef de bal niet voldoende onder ntrole kon krijgen. Dit achtste lijke spel van Laren heeft voor da de smaak van een (onver inde) nederlaag. 3oda 2 had een dubbel succes. If won de ploeg met 5-2 van de iV-reserves, terwijl de grootste ncurrent VRC 2 een nederlaag opliep. Roda 3 schoot met 11-3 tegen Maluku Muda 2 flink uit de voetbalslof en Roda 4 verloor thuis met 1 -2 van Baarn 4. Roda 5 klopte APWC met dezelfde cij fers en VVOG 7-Roda 6 werd bij 2-3 voortijdig gestaakt, toen een Harderwijker met de scheids rechter op de vuist ging. Roda 7 hield bij VVZA 8 de nederlaag tot 3-0 beperkt en Roda A1, de hoop van de toekomst, ging bij SDCP onderuit. De Leusdense jeugd speelde veel sterker maar één Puttense uitval met een voor Ro da ongelukkige uitval, was ge noeg voor de 1-0 zege van de hulsclub. VOLLEYBAL. Wij ontvingen het verslag van de op 30 januari ge speelde wedstrijd Leos-SDS (heren) te laat voor de krant van afgelopen donderdag maar wil len u niet onthouden, dat de Leusdenaren de 3-0 zege vrij ge makkelijk behaalden (15-9,15-12 en 15-10) PAARDESPORT. Manege de Klaveet aan de Postweg (waar o.m de Achterveldse ruitersport- vereniging de Singels opereert) wordt niet meer als zodanig geexploiteerd Het bedrijf is overgenomen door een horeca- onderneming uit Leersum. Tot dat er een definitieve bestem ming voor is gevonden, wordt de „bak" eventueel voor andere doeleinden gebruikt (o.m. jeu de boules) ZAALVOETBAL. Zaalvoetbal clubs, die aan de competitie 1982-1983 van de KNVB-afdeling Utrecht willen deelnemen, moe ten uit tenminste 25 deelnemers bestaan en vóór 15 mei a.s. een aanmeldingsformulier hebben ingediend (verkrijgbaar bij het afdelingsbureau Blokhove 3, Nieuwegein). PAARDESPORT. Nimmerdoror- ganiseert op 5 en 13 maart in- doorspringwedstrijden. Nieuw daarbij is de mededeling, dat „dopingcontrole" mogelijk is! MOTORSPORT. De Cross Ver eniging Leusden en de Motor club Zeist hebben per 1 januari een fusie aangegaan onder de nieuwe naam van Motorclub Leusderheide Met motorcross als doelstelling. HOCKEY. Slechts één veldwed- strijd vond doorgang bij de MHC Leusden. Nieuwegein 3 - Leus den 7 had 1-6 als uitslag! LEUSDEN/CENTRUM Zon der aan de verdiende zege van Veensche Boys te twijfelen, mag toch wel opgemerkt worden, dat Roda's zaterdagploeg onnodig de kans op een gelijkspel heeft weggegeven. Alleen in de begin fase en gedurende de laatste 10 minuten werd met volle inzet ge speeld. Met een gehavende I ploeg twee spelers zaten een verplichte snipperdag uit be gonnen de Buiningparkers voortvarend aan de niet gemak kelijke klus, die door scheids rechter H. Bitterling goed werd gefloten. Door tijdig ingrijpen wist Ro- da-keeper Barry Buunk in de 10e minuut een bijna-zeker doelpunt te voorkomen. De echo van deze actie bracht de bal bij Ruud Stoelhorst (niet zo best overwin terd?), die met een listig tikje Ben Schuurman aan het werk kon zetten. De blonde spits omspeel de de laatste verdediger van de Boys en gaf ook de doelman geen kans met een harde schui ver in de linkerhoek De bezoekers kwamen echter terug (de cornerverhouding voor de rust was 2:5) en straften na een halfuur spelen het enorme geknoei in de Roda-verdediging met de gelijkmaker af. Met nog een kwartier voor de rust in het vooruitzicht kon nog van alles gebeuren De thuisclub kwam echter niet meer in haar spel en vooral in snelheid te kort bij de bezoekers. Dat heeft ook Henk van Pluuren een boeking gekost. Na de hervatting en juist op een moment van een lichte meer derheid van de thuisclub, kreeg Roda de tweede tik. Opnieuw ging de achterhoede niet geheel vrij-uit toen Veensche Boys hardwerkend de score op 1-2 kon brengen. In de 63e minuut probeerde trainer Ruitenberg het nog met de wissel van John van Barlingen tegen Dick Smit, maar dat heeft ook geen zoden aan de dijk gezet. Ondanks een zeer fel alles-of-niets-offensief (met zelfs de Roda-doelman over de middellijn) hield Veensche Boys resoluut ingrijpend stand, zodat de titelstrijd voorlopig verder wordt uitgevochten door de Nij- kerkerveners en Eemnes. De overige uitslagen van de zater dag-senioren waren Roda 3 - Huizen 6 1-3 Bussum 3 - Roda 5 0-0 EFC - Roda 6 6-0 - Aan keeper Barry Buunk (Roda Zaterdag) mag de nederlaag tegen Veensche Boys niet worden verweten. LEUSDEN/ACHTERVELD - Van de zaterdagse 1e klasse A kregen wij slechts de uitslagen van twee van de zes geplande wedstrijden. Aangenomen mag worden, dat de overige verre gend zijn. De welgespeelde ont moetingen betroffen toevallig de vier koplopers. Eemnes klopte Unicum met 0- 2 in Lelystad en Veensche Boys bleek met 1-2 de betere partij in het treffen met Roda op het Bui- ningpark. De Leusdenaren heb ben thansresp.4en6verliespun- ten meer dan de leiders en kun nen slechts hopen op misstap pen van de Nijkerkerveners en Eemnes. De top-vier in 1A is thans In de zondagse 1e klasse is de Leusdense oogst ook maar erg matig geweest. Roda speelde een goede wedstrijd, stond lang op 0-1 en moest vlak voor tijd toch genoegen nemen met een puntenverdeling in Laren. Ach terveld liet zich in een matige pot voetbal door KVVA verrassen Zebra's won gemakkelijk van Maluku Muda en APWC met moeite in Naarden Actif hield in Hilversum Amsvorde in bedwang en in Lelystad was het veld onbe speelbaar De uitslagen waren Eemnes Veensche Boys Roda '46 Unicum 12 21 36- 8 10 19 23- 9 11 15 20- 9 10 12 14-12 Laren - Roda 1-1 Zebra's - Maluku Muda 5-1 Achterveld - KVVA 1-2 Naarden - APWC 0-1 Actif - Amsvorde 3-3 Lelystad - Veensche B afg Ranglijst: Zebra's 9 14 22-12 KLVVA 9 13 15- 9 APWC 9 13 17-11 Amsvorde 10 12 18-12 Achterveld 10 10 21-17 Laren 11 10 17-19 Actif 8 8 15-12 Veensche Boys 8 8 12-12 Lelystad 8 6 10-13 Naarden 7 4 11-18 Maluku Muda 7 3 10-23 Roda '46 8 3 8-17 LEUSDEN/CENTRUM De finale van de onderlinge libr- competitie bij de BV Leusden Is gezellig-sportlef en spannend verlopen. De vier deelnemers speelden volgens hun eigen „waarde" G. J. Rebergen moest per partij 220 caramboles maken I (hetgeen ook gebeurde) J. te Roller (goed voor 70 car.) won twee keerF. Ivens (44 car.) werd eenmaal winnaar en J. Jekel (59 car.) is zonder overwinning ge bleven. De partij tussen Rebergen en te Roller bracht de uiteindelijke beslissing. Rebergen trok met de hoogste serie van de finale (95 caramboles!) de winst naar zich tot en werd clubkampioen Se cretaris W. Veen reikte de prijzen uit aan de hand van de navolgen de eindstand: Spelers pt. car. brt. h.s. gem. G Rebergen 6 660 95 95 6 95 J. te Roller 4 197 75 10 2 63 F. Ivens 2 109 96 6 1.14 J Jekel 0 127 88 8 1.44 Een invaller mag geen tegenvaller zijn en dat was Ben Wittenberg bepaald niet. LEUSDEN/CENTRUM Met een zeer gehavende ploeg —trai ner Jan Spaargaren miste drie basisspelers heeft het eerste waterpoloteam van de Haaien zondag in het sportfondsenbad niet meer (en dan nog met moei te) kunnen bereiken dan een ge lijkspel. Tegen DWT en dat bete kende, dat beide achtervolgens van koploper weer een puntje hebben moeten inleveren en nu nagenoeg uit de race zijn. In de eerste periode namen de Haaien via Carel Venema een 1-0 voorsprong. In de tweede peri ode kwam DWT goed terug met twee treffers Daar tussenin een Leusdens doelpunt, opnieuw van Venema en dat betekende 2-2 Het derde partje was voor de bezoekers, die tot 2-4 konden uitlopen, maar in de slotfase kwamen de Haaien met twee go als van Wim Burger nog net op 4-4. Haaien 2 (ook gehandicapt) verloor met 0-1 van Neptunus Zaandam en verspeelde daar mee de (laatste?) kans op pro motie. De finalisten van het libre-kampioenschap bij BV Leusden. Van links naar rechts J. te Roller (2e), J. Jekel I (4e), G. Rebergen (winnaar) en F. Ivens (3e).

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7