^Epilepsie is niet wat je bent, maar wat je hebt" Bewust gekozen voor klein kantoor' Iteressante lezing van P. W. Poot .ëusdense advocaat Mr. G. J. Boven Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? )ONDERDAG 11 FEBRUARI 1982 [EUSDEN - „Omstanders inen voor patiënten veel ekenen, zowel In het nega- e als in het positieve", rmee gaf de heer P. W. 3t uit Bodegraven in een id .gekozen omschrijving <ern van het probleem van lepsiepatiënten weer. heer Poot was afgelopen indagavond 8 februari aan- |g In het Dienstencentrum de Burg. de Beaufortweg. m zestig leden van de afdelin- i Leusden-Zuid en Centrum de NC VB waren daar ditmaal imen aanwezig om zich te la- informeren over epilepsie, ling was het honderdjarig n van de Stichting Fonds pilepsiebestrijding „De van het Kleine", waar de Poot medewerker van is. Idjlepsie is niet wat je bent, het fat|e hebt". Dit is de slogan van lacht van het kleine" tijdens jleumjaar. De zin werd ook tl door de heer Poot tijdens lezing Net als zijn eerste uit- staat ook deze leus in ver net de houding die men te- ibver epilepsie-patiénten - vaak jewusi - nog vaak aanneemt. 1 houding die door onbekend- ij mei de ziekte vaak gebaseerd dt op een onjuist beeld. i de oude benamingen „vallen- ^|te" en „toevallen" treft men pord „vallen" aan Mede or krijgt men een plaatje van vallende of liggende patiënt, chts en klein gedeelte van epi- Sfïatienten lijdt aan deze vorm i epilepsie. Men is daarom de tste jaren meer en meer achter woord .epilepsie" gaan staan, van toepassing is op de gehele ep. Het woord betekent grof ver- Idf.'t komt onverwacht" en ka rakteriseert daarmee het verschijn sel. De aanvallen treden zonder aan kondiging op. Er zijn mensen die een soort voorgevoel hehhen - dat wordt aura genoemd - maar men heeft gekonstateerd, dat zo'n voor gevoel eigenlijk al het begin van een aanval betekent Van een echt voorgevoel kan men dan dus ei genlijk niet meer spreken. Daar naast openbaart de ziekte zich ook plotseling. Dit kan tijdens de jeugd jaren gebeuren, maar ook tientallen jaren later. Een verklaring voor het optreden van epilepsie heeft men nog niet. Het is namelijk beslist niet zo dat de ziekte alléén op erfelijke faktoren berust, zoals men vaak ten onrechte denkt. Verder is het een verschijnsel dat vaker optreedt dan men denkt Eén op de honderdvijftig mensen heeft epilepsie. VORMEN Met de film „Epilepsie" liet de heer Poot maandagavond zien dat het bij epilepsie niet om een gelijk vormig pakket van verschijnselen gaat Als men een grove indeling wil maken op grond van een aan val, dan zou men kunnen kijken of iemand tijdens een aanval al dan niet het bewustzijn verliest. Op grond van deze indeling springen de „grand mal"-aanvallen al snel in het oog. Tijdens zo'n aanval raakt iemand bewusteloos en vertoont bijna altijd stuiptrekkingen over het gehele lichaam. „Grand mal" bete kent letterlijk grote ziekte Als mensen het woord epilepsie horen, denken ze vaak aan de ver schijnselen van deze vorm. Van al le vormen van epilepsie is het de meest aangrijpende vorm Andere vormen van epilepsie la ten zich wat minder snel herken nen. Vaak wordt er eerst gedacht aan abnormaal gedrag, dagdro- men, aan ongewone en ongewone - De NC VB-leden luisteren belangstellend naar de heer Poot valpartijtjes, voordat blijkt dat men met gevolgen van epilepsie te ma ken heeft. Absences - Frans voor afwezigheden - zijn aanvallen die voor dagdromen gehouden kunnen worden. Hetzelfde gedrag treedt ook bij partieel complexe aanvallen Door de vertoning van deze film kregen de aanwezigen een zeer duidelijk beeld over hoe het komt dat men een aanval krijgt. Zoals gezegd be staat hier nog niet voldoende dui delijkheid over - over wat men ziet en wat men moet doen BEDILZUCHT Door reakties vanuit de zaal bleek wel dat de getoonde filmbeel den niet langs de NCVB-leden heen gingen. Er bleek een begaan heid met de patiënt uit. Later bleek ook dat de vraag was gerezen of „deze mensen wel zonder voortdu rend toezicht konden leven". De vragenstelster doelde daar met na me de groep patiënten met zware aanvallen mee. De heer Poot was zeer voorzich tig met zijn antwoord Hij wees erop dat zoiets per geval verschilde en ook in sterke mate afhankelijk is van het karakter van de patiënt. Veel patiënten „pikken" zoiets niet zomaar, weer anderen laten zich het makkelijk aanleunen De veron derstelling van de vragenstelster dat deze mensen er toch wel mee leren leven, wilde hij niet onder schrijven Bedilzucht is moeilijk te accepteren ook voor epilepsiepa- tiënten, vond hij Sommigen kiezen het risiko van een aanval boven de bemoeizucht van de medemens Over de houding van epilepsiepa- tiënten had hij al eerder iets ge zegd Epilepsiepatienten zijn vaak hypergevoelig voor terughoudend heid die zij in hun omgeving bemer ken Hierdoor komt men er vaak toe de aandoening te verbergen De spanning die iemand in zo'n geval met zich mee draagt is onvoorstel baar. Die spanning wordt veroor zaakt door de angst om door de mand te vallen, de angst om af te door Leoni Merts gaan De heer Poot noemde hier bijvoorbeeld het afrekenen bij kas sa's in supermarkten. De angst om af te gaan kan in dat soort situaties zo groot zijn dat het het optreden van een aanval in de hand werkt. EETGEWOONTEN Epilepsie is een zeer oud ver schijnsel. Afbeeldingen op oude kleitabletten, daterend uit het Oude Egypte laten al epileptische aan vallen zien. Degenen die bekend zijn met de bijbel kennen ook wel het verhaal over de maanzieke zoon „In dit verhaal wordt echter ook een verbinding gelegd naar bo ze geesten." Deze verbinding is men door de eeuwen heen blijven zien. Tegenwoordig is het nog steeds het geval in de derde-we reldlanden. In combinatie met de slechte voedselvoorzieningen in die landen bevinden patiënten zich daar in een ongunstige situatie. Men heeft al jaren geleden een ver band gesignaleerd tussen eetge woonten en epilepsie. Dat kon soms ook tot wonderlijke conclu sies leiden „In poolstreken komt epilepsie aanzienlijk minder voor Men ging ervan uit dat het door eet gewoonten kon komen. De men sen in die streken eten meer dierlijk vet. Het gebeurde nog na de Twee de Wereldoorlog dat patiënten in „Meer en Bosch" - het instituut voor epilepsiebestrijding in Heem stede - gesmolten vet bij hun maal tijd kregen Ik heb de ovens nog gezien waar dat vet gesmolten werd Ze werden toen al niet meer gebruikt." ZOAR Iets meer dan honderd jaar qele- plaatselijk nieuws den verscheen een standaardwerk waarin men op het titelblad waar schuwde tegen „moordenaars, dieven, verkrachters en allerlei on- tuig en lijders aan epilepsie". In die tijd was de epilepsie nog duidelijk buiten het sociale leven geplaatst. Zelfs vanuit de christelijke wereld was men geneigd voort te borduren op het idee van de straffende en boze geesten en een houding aan te nemen van „ze zullen het er zelf wel naar gemaakt hebben" Het was een vrouw die tegen de be staande vooroordelen in het op nam voor epilepsielijders. Freule Teding van Berkhout bracht acht vrouwelijke epilepsiepatienten on der in het pandje „Zoar" aan de Hazepaterslaan te Haarlem. Ze oogstte hiermee een storm van voornamelijk negatieve reakties. Toch ging ze door met het verple gen en verzorgen van de vrouwen. Ook onder andere patiënten kreeg zij bekendheid. Zo groeide het be wonertal naar achttien. Juist op het moment dat de bo dem van de portemonnee van de freule in zicht kwam. bleek de lan delijke opinie zich toch te wijzigen in wat meer begrip voor het initiatief van deze vrouw. Men organiseerde hulp voor de financiële nood van „Zoar" Tweeënhalve cent was de wekelijkse bijdrage die gevraagd werd. Deze kleine bijdrage was toch heel wat toen men zag hoe het geld binnenstroomde. Zo is hon derd jaar geleden in Haarlem op 26 januari 1882 „De Macht van het Kleine" ontstaan. VOORLICHTING Toen was het zo dat deze instel ling echt het brood op de plank moest brengen voor de patiënten Die situatie is inmiddels verdwe nen. Via AWBZ-regelingen (rege lingen vanuit de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten) krijgen de patiënten in de tehuizen de nodige voorzieningen. „De Macht van het Kleine" draagt nu bij voor dat beetje extra „Bewoners van de pavil joens hebben van het Rijk linoleum op de vloer in de huiskamer. De mensen leven daar iedere dag. Wij hebben ook geen zeil in onze huis kamers. „De Macht van het Kleine" draagt dan dat beetje extra bij zo dat er ook bij hen vaste vloerbedek king kan liggen," zo geeft de heer Poot een voorbeeld Daarnaast is „De Macht van het Kleine zich gaan toeleggen op het onderzoek naar de oorzaken en vormen van epilepsie Instellingen als TNO en de Leidse Universiteit leveren aan deze onderzoeken hun bijdragen. Ook levert men bijdragen in inter nationale projekten en onderzoe ken. De Stichting Fonds „Macht van het Kleine", zoals de volledige naam luidt, heeft ook een voorlich tingsblad, dat dezelfde naam draagt als de stichting Voorlichting is nog steeds een belangrijk aspekt voor het werk van de Stichting. Want al zal men niet meer openlijk waarschuwen tegen lijders aan epi lepsie zoals een eeuw geleden, toch komt men tegenwoordig nog fouten tegen Het is gewoon een feit dat men de neiging heeft pa tiënten met zware aanvallen te mij den. Nog kwalijker zijn echter de regelmatig opduikende krantever slagen van moord of vandalisme, waarin de verslaggever een ver band meent te moeten leggen tus sen het verschrikkelijke gebeuren en het feit dat de dader een epilepti cus is. Zo is men dan toch weer terug in die situatie van een eeuw geleden De heer Poot noemde een aantal voorbeelden KINDERWERELD Tijdens deze bijeenkomst werd nog een film gedraaid, waarin dui delijk gemaakt werd wat epilepsie inhoudt. Deze film - „Omdat je mijn vriendje bent. - heeft echter kinderen als eigenlijke doelgroep. Epilepsie in de kinderwereld is zeer reëel, aldus de heer Poot. „Het is daarom voor een ieder die met kin deren te maken heeft van belang te weten wat epilepsie in de kinderwe reld is en hoe er od te reaqeren De heer Poot wist in de hem toebedachte tijd, waaraan door de presidente van NCVB-Leus- den-Centrum, mevrouw Kuiper, duidelijk paal en perk gesteld werd, zeer goed duidelijk te ma ken wat epilepsie betekent. Tij dens zijn lezing stelde hij nog dat na maandagavond Leusden er zestig epilepsiebestrijdsters bij zou hebben. In dit verband Is het misschien ook nuttig het adres van de afdeling Leusden ,,De Macht van het Kleine" te vermel den: mevrouw I. Kloppenburg, Rozenhaag 19. EUSDEN - Sinds 30 no- nber jongstleden heeft h een nieuwe advocaat in isden gevestigd, Mr. G. J. n, die samen met mevr. Prinz een advocaten- Ijk uitoefent. Mevrouw •Prinz is al enige jaren pdvocaat in Leusden iaam. Hoewel ze op zijn naar een gemeen- nappelijke kantoorruimte die wens op dit ogenblik g niet gerealiseerd. De er Boven ontvangt mij dan aan zijn huisadres, aan Marterhoeve, waar hij mo- nteel ook kantoor houdt, t de mensen hem niette- n weten te vinden, blijkt uit talloze telefoontjes die 'gesprek onderbreken, telefoon is trouwens op eriieuze wijze doorver ven met de Finnmark, het ntooradres van mevrouw Kiek. Als op het éne kantoor niet wordt opgenomen, dan schakelt hij automatisch over naar het andere, zodat zo min mogelijk van het onpersoon lijke antwoordapparaat ge bruik hoeft te worden ge maakt. Met wal voor soort zaken houd! u zich bezig? „Met van alles. Echtscheidin gen. faillissementen, maar ook strafzaken Op het ogenblik ben ik bv. betrokken bij een heroïnezaak in Amersfoort, waar de politie een grote vangst heeft gedaan. Zodra iemand in verzekering gesteld wordt op het politiebureau, krijgt hij automatisch een advocaat toege voegd." Nemen mensen in geval van straf zaken ook wel eens zelf conlacl mei u op? „Ja zeker, bijvoorbeeld ouders van kinderen die een flinke schade aangericht hebbenzoals we dat de laatste tijd ook in Leusden nog wel eens meemaken In zo'n geval kun Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft, wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT als het om snelheid ên kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Telefoon: 033-941495. door Elly Acherman je als advocaat proberen om met de ouders en de partij die schade geleden heeft tot een regeling te komen De officier is wel eens be reid tot seponeren als blijkt dat de schade betaald wordt Op die ma nier kun je soms êen vervolging voorkomen en daar kun je inder daad als advocaat wel iets aan stu ren." STAGE Dat de heer Boven thuis is zowel op het gebied van de civielrechtelij ke zaken als de strafzaken, blijkt een bewuste keus te zijn geweest. „Ik heb mijn stage met opzet gelo pen bij een klein kantoor in Utrecht Het voordeel van een klein kantoor is dat ze met zoveel verschillende zaken geconfronteerd worden dat je vanzelf overal ervaring mee op doet. Grote kantoren zijn vaak veel gespecialiseerder Nieuwsgierig naar die ervaring wil ik wat meer weten van zijn Utrechtse tijd. De heer Boven, die in 1975 na zijn diensttijd met zijn studie begonnen is. heeft van 1978 tot 1981 stage gelopen bij kantoor Louman Wel woonde hij toen al in Leusden zodat hij als inwoner van Leusden niet nieuw is. „De heer Louman had het secretariaat van de Stichting tot Veearbitrage. Dat hield in dat we bv. de geschillen kregen te behandelen tussen boe ren. die aangesloten zijn bij de Landbouwschap en handelaren die lid zijn van de Nederlandse Bond van handelaren in vee.Als een boer een koe koopt, dan kan er een zo genaamd verborgen gebrek zijn Een bekend verborgen gebrek bij een melkkoe is de zolderspeen Dat is een onzichtbaar vliesje waar door de melk niet goed door stroomt. Als je een koe op de markt koopt, dan is het gebruik dat je maar éénmaal mag „spatten", zo als dat heet, en dan merk je niet dat de rest van de melk blijft zitten. Koop je echter een koe bij een be drijf, dan mag je wél helemaal uit melken, dus dan zal zo'n gebrek niet zo gauw verborgen blijven. Ook paarden kunnen verborgen gebreken hebben, zoals windhap- pers en kribbebijters. Het gebrek moet natuurlijk wel aanwezig zijn geweest op het moment van de koop en dat moet door een dieren arts vastgesteld worden. Zo'n actie op grond van een verborgen ge brek moet echter, gelet op de fatale termijn, binnen 6 weken worden in gesteld. Wij waren als secretariaat belast met het voorbereiden van de zitting en met het redigeren van het vonnis. Ook als curator in een faillisse ment heb ik trouwens wel eens leu ke dingen meegemaakt Ik heb zelf wel eens uitverkoop gehouden als een winkel over de kop ging. Dan stonden we op zaterdag met witte jassen aan in de winkel de boel met grote kortingen aan te prijzen, om er op die manier nog zoveel moge lijk uit te slepen. Vaak is een faillis sement een grotë verliespost voor een advocatenkantoor Want als er geen geld meer is om de schulden te betalen, dan is er ook geen geld voor de advocaat!" KOSTELOOS Dat brengt ons dan op de financiële kant van de zaak Wanneer kan men eigenlijk koste loos procederen „Daar zijn nieuwe richtlijnen voor. Op 15 juni 1981 is een aantal wijzigingen in werkinq qetreden in - Mr Boven houdt zich zowel met civiele als strafzaken bezig Dat vindt hij het voordeel van een klein kantoor. de Wet Rechtsbijstand voor on- en minvermogenden, bovendien nog weer bijgesteld per 1 januari jl Bij een netto-maandinkomen lager dan 2050 - procedeert men ge heel kosteloos Daarboven is er een glijdende schaal waarbij men- teel eigen bijdrage levert die loopt van 155,- vanaf een maandinko men van 2050,- tot 540,- bij een maandinkomen van 2575,- Toch is dat „kosteloos verwar rend. Verliest men de procedure dan wordt men immers wel veroor deeld tot betaling van de kosten van de tegenpartij. Procedeerde die toevallig ook ook kosteloos, dan heb je geluk, maar bv een proces verliezen tegen een Woningstich ting brengt wel kosten mee!" Wat is eigenlijk het TOGA tarief wil ik tenslotte weten naar aanlei ding van de stapel stickers die op zijn bureau ligt „Dat betekent dat er voor een eerste oriënterend gesprek maxi maal 50- gerekend mag wor den Blijkt een cliënt voor kosteloze rechtsbijstand in aanmerking te ko men, dan wordt er vanzelfsprekend niets gerekend, maar anders kan een eerste gesprek van 30 minu ten dus niet meer dan 50,- kos ten Dit is een nieuwe regeling van de Nederlandse Orde van Advocaten, net ingegaan op 4 januari jl. De be doeling is dat de advocaten die deelnemen aan het TOGA tarief - verplicht is die deelname nl. niet - de cliënten ook de gelegenheid bie den tot een oriënterend gesprek door bijvoorbeeld spreekuren op bepaalde tijdstippen te houden Vandaar ook onze zorg om een ge schikte kantoorruimte te vinden. Inderdaad is tot nu toe voor de meeste mensen een bezoek aan de huisarts een makkelijker stap dan een bezoek aan de advocaat. Als het instellen van een spreek uur en een vast tarief voor een eerste gesprek iets van de drem pelvrees kan wegnemen, dan zal dat deze vorm van hulpverlening zeker ten goede komen. Medische weeke ndd lenst en HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Binkhorst/du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink'Verhagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: dr W van den Berg. Marterhoeve 1. Leusden-C. tel 945735. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag voor 10 uur s morgens aan vragen. APOTHEEK Apotheek De Hamershof. De Brouwerij 14. tel 033-943441 Apotheek Leusden. De Biezenkamp, tel 033-942303, geopend op werkda gen van 08.30-18 00 uur. Week: vrijdag 12 t/m donderdag 18 fe bruari, buiten deze uren is voor spoed- recepten geopend op werkdagen van 19 30-20.00 uur en op zaterdag, zon en feestdagen van 14 00-14.30 uur en van 17.30-18.00 uur Apotheek De Ha mershof. De Brouwerij 14. Leusden, tel 943441 Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten in Amersfoort ge opend: Liendert Apotheek, Van Lin- schotenstraat 9. tel. 725777 WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. A Methorst, Vlasland 48, Leusden. tel. 946969 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 11 -2 t m woensdagavond 17-2. VERLOSKUNDIGE Mevr. Dijkhuizen. H van Viandenstraat 2. Amersfoort, tel 19200 b.g g. 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort tel. 033- 722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GE ZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leus den en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18. tel 945618 Maatschappelijk werk maandag 9.00- 10 00 uur MDE, dinsdag 9.00-10.00 uur PSC; woensdag 9 00-10 00 uur Ge meente Leusden; donderdag 9 00- 10 00 uur PSC; vrijdag 9.00-10 00 uur MDE MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk: maandag van 14 00-15 00 uur; dinsdag van 14 00- 15.00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD). dinsdag en donderdag van 9 00-10.00 uur PSC. LEUSDEN-ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden. vrijdag 14 00-15 00 uur PSC. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maandag 13.30-14.30 uur AIMD; vrij dag 14 00-15.00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw. Walter v^an Amersfoortstraat 30, tel. 03425- 1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9.00- 10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9.00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11.00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel. 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „laat leven" Amersfoort) DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homosexualiteit Amers foort (WHAM). Iedere vrijdagavond van 20.00-24 00 uur. tel 03495-5672 PASTORALE HULP: Spreekuren Er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastorieën een pastor kunnen bereiken: Leusden: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9 00-9 30 uur en van 14.00-14.30 uur Achterveld maandag en woensdag van 16.30-17.30 uur en vrijdag van 19.00- 20 00 uur. Buiten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn Graag van deze tijden gebruik maken. RUTGERSHUIS Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sek- sualiteitsvragen). Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. OPPASCENTRALE. Van maandag tot en met zaterdag tus sen 16 00 en 18.00 uur. tel 944235. Grienden 16. Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden- Zuid, tel 033-940439 (24 uur per dag). Corr adres: Postbus 709, 3800 AS Amersfoort A.A. Amersfoort: telefoon 94110? Al-Anon (zelfwerkgroep van tamilie en vrienden van mensen met alkoholpro- blernenj Al-Anon Amersfoort. Postbus 946. 3800 AX Amersfoort, tel. 727203 en 753373 Al-Werkgroep te Leusden: Groeps avonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10, 3832 GL Leusden- Zuid (tevens corr.adres), tel inl. 033- 943722 b.g.g 940182 Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve- Noordwijck, Langenbeek: Mevr Langbroek, Weesboom 13, tel. 940130 en mevr. Lawalata, Wanmolen 20, tel 944237 Voor Zuid: Mevr. Abbring, Pr. Christi- nalaan 7. tel. 942047 en mevr Schwencke. v D Scheltuslaan 44, tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22. tel 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 00 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Kroon- eend

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5