Bouwmarkt in Paardenmaat geopend Kantlijn j Leusder Krant J -aar ,oop kinderhulp COT Kraken Allergie Haagse Hopjes Hobby Stoel Pieren steken Afslanken Inspraakwinkel FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 11 FEBRUARI 1982 Loep op Leusden daktle: Marnlx Kreyns; dragen: Caspar van Loo en ,ts van Breda ieglnnen wij met een heel irberichtje, ons toegezonden «qr mevrouw Van Zandwijk van Asschatterweg. Zij vraagt h af, welke onverlaat vorige èkwoensdagmiddagom geveer kwart voor twee ons ndje heeft doodgereden en volgens „gewoon" is 1 orgereden?" x tetgebeurde die ensdagmiddagophet I lispunt Asschatterweg- ndsdraf. Volgens mevrouw „Zandwijk stond haar chtertje met het hondje aan de itewachten om over te jken, toen het diertje erreden werd door een auto. bestuurder reed door en ivrou v Van Zandwijk vraagt h af: „heeft hij of zij soms niks Hkt?" Mevrouw Van Zandwijk denkt thet allemaal wat anders ligt. ie mentaliteit van sommige mien", zo schrijft ze, „is wel groevend. Niemand heeft ons ld de helpende hand geboden. Is alleen met haar dode ndje naar huis gelopen. Ik op dat de mensen wat meer cening met de gevoelens van ideren houden", aldus Vrouw Van Zandwijk. Wij ook. Hoe gaat het met de Loop der usdense Bevolking? Matigjes, moeten wij vaststellen aan de ind van de gegevens over «ember 1981die onlangs op izeburelen neerdaalden. In i maand zakte het aantal woners van Leusden namelijk et 20. Er vertrokken meer ensen dan zich hier vestigden i er werden niet bijzonder veel ideren geboren. Zodat wij het er 1981 afsloten met een totaal intal Inwoners van 21.395. En voor wie dat nog teresseert de cl jfers van euwe wijken per 1 februari IS2:Claeverenblad: 55 onlngen met in totaal 80 jwoners; De Hamershof 101 onlngen met 201 bewoners. En ingenbeek391 woningen met totaal 894 bewoners. Al meer dan twintig jaar laat de Ichtlng Europa Kinderhulp erlijks enkele duizenden nderen uit Nederland, jltsland. Frankrijk en Engeland invakantie doorbrengen in sderlandse gezinnen. Het gaat nkinderen die voor kortere of ngere duur in een moeilijke tuatie verkeren en die meer >g dan andere kinderen thoefte hebben aan vakantie, aid daarvoor zou er niet zijn, s instellingen als Europa Inderhulp hun voortreffelijke erkniet deden. Vorig jaar kregen via Europa Inderhulp ruim drieduizend nderen een vakantie, die voor sn vooral een paar weken van indacht en gezelligheid stekenden Dit jaar zouden er og meer kinderen kunnen amen, als de stichting over leer gastgezinnen beschikt, andaar de vraag van de lichting of u wellicht rie en een halve week astvrijheid aan één of twee Inderen wilt verlenen. Die 'eken krijgt u de kinderen ondei w hoede en de mensen van uropa Kinderhulp beseffen dat at een aardige erantwoordelijkheid is. Maar Iszlch moeilijkheden zouden oordoen, dan staan de ledewerkers van de stichting laar om te helpen. De groepen uit verschillende inden komen tussen 30 juni en september. Wilt u er meer over 'eten, dan kunt u zich wenden >t mevrouw E. Dekker, upiterhof 3,3951 EAMaarn. laar telefoonnummer is 3432-2337. De Stichting Europa inderhulp werkt zonder subsidie en zonder betaalde krachten. Oe kosten - onder meer van vervoer van en verzekeringen voor de kinderen - worden grotendeels betaald door bijdragen van donateurs. Ook u kunt donateur worden. Door een bedrag(je) over te maken op gironummer 1756736 (en name'van Stichting Europa Kinderhulp regio Ufrecht-'t Gooi, Nederhorst den Berg. In Amsterdam, telefoon 020-228115 en vragen naar de heer J. Wijsman. Ook leden vandeJOVD-de nauw aan de VVD geliëerde jongerenorganisatie - houden zich bezig met kraken. Dat gebeurt tijdens een forumavond onder het motto „Krakende Rechtsorde". De avond wordt georganiseerd door de afdeling Amersfoort van de JOVD, maar ook Leusdense belangstellenden zijn van harte welkom. Plaats van de manifestatie: PPM-bowling, Lavendelstraat 11Amersfoort. Datum: maandag aanstaande (15 februari). Aanvang20.00 uur. In het forum hebben zitting: de dames Beegman en Van Omme van het Amersfoortse Advocatencollectiefde heer Wringer, hoofd afdeling huisvesting van de gemeente Amersfoort: de heer G. Koffeman, secretaris van de Algemene Christelijke Politiebond: en mevrouw Van Veggel, advocate en kandidaat-gemeenteraadslid voor de VVD bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. „Als een kind allergische verschijnselen vertoont voor dieren in de klas moeten deze uit de klas worden verwijderd. Het contact met dieren kan de klachten verergeren en dit kan leiden tot onnodig schoolverzuim". Volgens een persbericht van het Astma Fonds in Leusden zijn de werkgroep van Schoolbiologen en het Astma Fonds het hierover met elkaar eens. Naar de mening van dit nationaal fonds horen in peuterspeelzalen, kleuterklassen en de eerste klassen van de lagere school helemaal geen dieren thuis. Met name wordt dan gedacht aan zoogdieren (konijnen, cavia's etc.) en vogels. Het Astma Fonds neemt dit standpunt in met het oog op de schadelijke invloed van de dieren op de gezondheid van kinderen. Niet meteen schrikken en denken dat uw kind In gevaar is. Het gaat namelijk hierom: 15 tot 23 procent van de kinderen heeft gevoelige luchtwegen (allergie, astma, bronchitis) en onder meer dieren en/(huis) stof kunnen bij hen daarom klachten veroorzaken in de vorm van benauwdheid. Vanuit pedagogisch oogpunt wordt trouwens veel waarde gehecht aan het houden van dieren in de klas. De Schoolbiologen maken daarom bezwaar tegen het feit, dat het Astma Fonds blijft aandringen op algemene maatregelen met betrekking tot het houden van dieren op school. De Schoolbiologen vinden wel dat rekening moet worden gehouden met kinderen die allergische verschijnselen vertonen voor cavia, parkiet, konijn en wat dies meer zij. In peuterspeelzalen en kleuterklassen zouden zij dieren niet bij voorbaat willen verbieden, maar slechts dan wanneer in een klas peuters of kleuters allergische verschijnselen vertonen. „Registratie van de oorzaak van schoolverzuim kan helpen allergische kinderen op te sporen. Verder verdient het aanbeveling te letten op aanhoudende klachten bij een kind, zoals niezen, hoesten, verkoudheid enzovoorts. Zorgvuldig schoonhouden van lokalen en andere verblijven is eveneens van groot belang voor het (eventueel) allergische kind", aldus het slot van het persbericht van het Astma Fonds. Wie denkt „daar moet ik meer van weten" kan voor nadere informatie terecht bij het Nederlands Astma Fonds in Leusden en vragen naar mevrouw H. Warns van de voorlichting, telefoon 941814. Men kan ook bellen naar de werkgroep van Schoolbiologen Behalve Gedeputeerde Staten, de bewoners van het buurtschap Waterloo, de Stichtse Milieufederatie, het PPR-aktiecentrum Leusden en de gemeenteraad van Leusden hebben nog meer mensen uit deze gemeente stelling genomen tegen het voorstel in het Structuurschema Militaire Terreinen om het oefenterrein op de Leusderheide uit te breiden tot een Compagnies Oefen Térrein (COT). Gert de Weerdt liet de redaktie telefonisch weten, dat ook hij én de afdeling Leusden van de Partij van de Arbeid een reactie hebben gestuurd naar de Inspraak PKB Structuurschema's in Den Haag, waar alle bezwaren tegen het bedoelde structuurschema voor 31 december van het vorig jaar binnen moesten zijn. De Weerdt vroeg of dit even in de krant kon worden gezet als aanvulling op het artikel „GS nemen stelling tegen uitbreiding oefenterrein" in de LK van vorige week dinsdag. Nou Gert, bij deze dan. Steeds meer gemeenteraden gaan er toe over om moties aan te nemen die dan weer naar alle andere 700 gemeenten in Nederland worden gestuurd met het verzoek de één of andere actie te ondernemen. Bekend is de motie van de gemeente Hellevoetsluis die alle gemeenten in Nederland oproept om plaatsing van kernwapens op haar grondgebied tegen te gaan. Tijdens de commissievergadering waar allerlei bestuurszaken aan de orde komen werd een ander voorbeeld van een toegezonden motie aangehaald. Onlangs heeft de gemeenteraad van Boskoop een motie aangenomen waarbij alle gemeenten in Nederland wordt gevraagd niet te veel te bezuinigen op de aanleg en onderhoud van plantsoenen omdat de Boskoopse bomenkwekers daar onder zouden lijden. De betreffende motie zal niet in de Leusdense Raad worden behandeld, een copietje gaat voor kennisgeving naar de afdeling plantsoenen. We vragen ons nu wel af of de gemeente Leusden nu ook moties tegemoet kan zien van de gemeenten Gouda (kaarsen), Zaanstad (Zaanse balletjes), Deventer (koek). Den Boch (Bossche Bollen), Edam (kaas) en Leerdam (glas), met het verzoek de burgers aan te sporen niet te bezuinigen op al - Eindelijk dan Het Gat van Langenbeek gaat gevuld worden Door de firma Slokker, dat mag inmiddels bekend verondersteld worden. Vorige week zijn de voorbereidingen van start gegaan Het bouwterrein werd afgezet met grote hekken Om Bloemhof van die spotgoedkope grond af te houden, zo wordt gefluisterd de genoemde artikelen. Van de gemeente Den Haag verwachten we t.z.t. een motie om vooral Haagse Hopjes te blijven eten. De behandeling van de algemene politieverordening in de commissie bestuurszaken is niet zo n duffe aangelegenheid als men zich zou kunnen voorstellen. Raadsleden blijken elke keer weer erg vindingrijk waar het gaat om het opsporen van situaties waarin de A.P.V. niet voorziet en die toch verboden zouden moeten zijn. Het omgekeerde komt overigens ook wel voor. Zo handelt artikel 58 over „verkoopautomaten". Het is verboden op of aan wegen verkoopautomaten te hebben, toe te laten of aan te brengen, zo luidt het betreffende hoofdstukje. Harm Offreins een verwoed roker dacht direct aan de sigarettenautomaat die van het straatbeeld zou moeten verdwijnen, als het artikel gewoon zou blijven staan in de A.P.V. De burgemeester kon hem terstond geruststellen. Bij het betreffende artikel hoorde de aantekening dat B. en W. op deze bepaling ontheffing kunnen verlenen. In de praktijk gebeurt dat al, niet alleen sigarettenautomaten ook automaten met voorbehoedmiddelen „sieren" al geruime tijd het straatbeeld van Leusden. Hetgeen één van de aanwezige raadsleden deed opmerken „Ach ja, ieder zijn hobby" toen er opmerkingen werden gemaakt op het rookgedrag van de heer Offereins. Bij een eerdere gelegenheid heeft de spraakzame H. Baaiman van Gemeentebelangen al eens gezegd dat het in Leusden zelfs verboden was met een stoel op het ijs te komen. Een opmerking die hem niet in dank werd afgenomen door de voorzitter van de gemeenteraad. Maandagavond kwam het betreffende onderwerp toch weer even ter sprake. En wel bij de behandeling van de eerdergenoemde A.P.V. Er is een uitgebreid artikel dat gaat over de gedragingen op ijsvlakten en ijsbanen. In dit artikel staat wel degelijk dat het verboden is een kraam, tent, tafel, bank, stoel of een dergelijk voorwerp op het ijs van een openbaar water te plaatsen of te hebben. B. en W. kunnen op deze bepaling overigens een ontheffing verlenen. Burgemeester Rademaker vond het feit dat met name een stoel in het artikel vermeld stond ook wel een beetje vreemd, niemand zal het een kind kwalijk nemen als hij met een stoel of een ander attribuut op het ijs verschijnt om een houvast te hebben bij het leren schaatsen. Het artikel is bedoeld om commerciële activiteiten op het ijs te weren, zo legde de burgervader uit, vandaar de genoemde kraam en tent. In zijn streven om zo volledig mogelijk te zijn heeft de samensteller van de A.P.V. ook een bank en een stoel in het rijtje opgenomen. Waarschijnlijk een hele geruststelling voor de heer Baaiman. De rechter zal moeten uitmaken of raadslid H. Baaiman van de partij gemeentebelangen met een greep en een emmertje door een plantsoen mag lopen op weg naar zijn eigen weilandje. Dat is althans de mening van burgemeester mr. J. W. M. Rademaker zo bleek bij de behandeling van een deel van de Algemene Politie Verordening. In artikel 48 van de betreffende verordening staat dat het verboden is om „pieren te steken" in openbare perken, plantsoenen etc. Ook het „kennelijk voornemen" om dat te gaan doen is al strafbaar. Een politieagent die raadslid Baaiman met zijn emmertje door het plantsoen ziet lopen zou daar uit kunnen opmaken dat het raadslid aanstalten gaat maken om wurmen uit de grond te halen, hetgeen dus strafbaar is. Tot een proces-verbaal zou het wel niet komen in dit geval, zo meende de burgemeester, die wel de mogelijkheid zag dat er een bekeuring wordt uitgedeeld omdat de heer Baaiman buiten de paden zou lopen. Overigens is het niet de bedoeling om een kind dat eens een pier de grond uit lokt direct hard aan te pakken. Het betreffende artikel is uitsluitend bedoeld om „uitwassen" te voorkomen, zo lichtte de voorzitter nog nader toe. „Afslanken en bezuinigen, twee vervelende woorden in deze tijd. In beide gevallen moet je een stapje terug". Zo begint een persberichtje van de Slankclub Balans (voorheen Slimming), die dinsdag 16 februari een presentatiebijeenkomst houdt in Groot Krakhorst om 14.00 uur. Maar volgens Balans (what's in a name?) kan afslanken prima passen in een bezuinigingsplan. „Als je wilt afslanken, ga je namelijk bewuster eten en dit hoeft zeker niet duur te zijn in een lijnplan, dat gebaseerd is op gezonder en bewuster eten, zonder dikmakende tussendoortjes en zonder dure afslankmiddelen", aldus het persbericht. In een „bezuinigingsplan" moet echter wel rekening worden gehouden met de kosten van de afsiankcursus: 22,50 gulden bij de eerste keer (inclusief caloriëntabel) en 7,50 gulden voor de overige bezoekjes aan Balans. Dat wordt dus afwegen. De eerste vier avonden zitten erop: de Inspraakwinkel blijkt volgens het CML aan een behoefte te voorzien. Niet dat het nu direkt storm heeft gelopen, maar een paar vragenstellers zijn in ieder geval op weg geholpen. Zoals bekend is de Inspraakwinkel een initiatief van het CML, waarin iedere inwoner uit de gemeente Leusden zijn of haar problemen, vragen en opmerkingen kwijt kan over plaatselijke en regionale aangelegenheden. Een oplossing wordt niet direkt gegeven, maar in ieder geval wordt door de mensen van de inspraakwinkel (vrijwilligers) getracht een oplossing te vinden. Bij de inspraakwinkel is het bekend waar en hoe bezwaar aangetekend kan worden tegen geluidshindervan straalvliegtuigen uit Soesterberg of zoals reeds bij de Inspraakwinkel is gevraagd: „Hoe komen wij in onze straat aan een verkeersdrempel" of „wat kan ik doen tegen loslopende honden". Een paar andere vragen: „waar moet ik terecht voor mijn te bouwen garage", waar kan ik de APV vinden", „kan er een einde gemaakt worden aan de op rood staande verkeerslichten" etc. etc. Al deze vragen worden beantwoord inde Inspraakwinkel, die gehuisvest is in de bibliotheek aan de Hamersveldseweg in een apart zaaltje (volg de pijlen). Iedere vrijdagavond is de winkel open van 19.00 tot 20.00 uur of er kan gebruik gemaakt worden van de inspraakbus in de hal van de bibliotheek. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN EN ZUID CENTRUM Donderdag 11 februari 20.00 uur: Midden- en Kleinbedrijf, raadszaal Donderdag 11 februari 20.00 uur: Jeugdraad, commissiekamer ou de gemeentehuis, Burg. de Beau- fortweg Vrijdag 12 februari 20.30 uur: In formele bijeenkomst PvdA, schuur Hakhorst Maandag 15 februari 20.00 uur: Agrarische aangelegenheden, raadszaal Maandag 15 februari 20.00 uur: Coordinatieteam CML, commissie kamer, oude gemeentehuis. Burg. de Beaufortweg. Dinsdag 16 februari 20.00 uur: Kennismakingsavond Don Bosco, Dodeweg Dinsdag 16 februari 20.00 uur: Werkgroep Verkeer, expositieruim te Zwarteweg 16a Dinsdag 16 februari 20.00 uur: Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, Groot Krakhorst. Woensdag 17 februari 20.00 uur: Planadviesgroep raadszaal Donderdag 18 februari 19.30 uur: UW feestavond voor bejaarden. Pn, Bavoortseweg ACHTERVELD Zaterdag 13 februari 20.00 uur: uitvoering Culdoto. Ons Gebouw Zondag 14 februari 11.30 uur: Fruhschoppen, D' Ouwe Peer- destal Zondag 14 februari 20.00 uur: uit voering Culdoto, Ons Gebouw Maandag 15 februari 19.30 uur: schri|ven Amnesty International, Van Oldenbarneveltstraat 84 Maandag 15 februari 20.00 uur: kaarttoernooi S V A kantine sport park Maandag 15 februari 13.30 uur: ledenvergadering Zonnebloem, Ons Gebouw Dinsdag 16 februari 9.00 uur: Welfareclub. Zonnebloem Dinsdag 16 februari 20.00 uur: KPO bijeenkomst. D Ouwe Peer- destal Woensdag 17 februari: hand- werkhobbyclub, De Moespot kerkdiensten ACHTERVELD R.K. Kerk: zaterdag 13 februari 19.00 uur: Heilig Vormsel door Mgr J. Niënhuis zondag 14 februari 8.30 uur Gelezen H Mis; 10.30 uur H Mis Beide dien sten voorganger en predikant A Goes Ned. Herv. Kerk: zondag 14 februari 9 00 uur: ds Vroeg in de Wei uit Amersfoort Ger. Kerk De Gllnd. Jeugddorp: zondag 10.00 en 19 00 uur drs J Jelle- ma LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag 19.00 uur H Mis Voorganger en predikant A Goes zondag 9.00 uur Gebeds- en Commu nieviering H. van Hattum. 10 00 uur H. Vormsel door Deken S Hoorneman; 11 30 uur H Mis Herv./Geref. Marcuskerk: zondag 9 00 uur Gereformeerde woorddienst, ds J. G. Meynen uit Amersfoort. 10.30 uur Hervormde woorddienst, ds. J Weernekers; 19.00 uur Geref Herv woorddienst, ds H. Lenters uit Apeldoorn Geref. Kerk (Vrljgem.): Zondag 9 30 uur Heilig Avondmaal ds M Nap. 16 45 uur Heilig Avondmaal, ds M Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: zondag 9 00 uur Geref Herv woord dienst ds J Weernekers; 10 30 uur Geref Herv woorddienst, ds W de Vries uit Amersfoort; 18 30 uur Geref Herv woorddienst, ds J D Smids uit Amersfoort. Good News Christian Fellowship: (Huis de Boom, Arnhemseweg 107) Sunday 10 00 am. English speaking Rozendaallaan9 Leusden-C. LEUSDEN/CENTRUM - Wat er kan gebeuren als een super doe- het-zelver ook zelf iets doet, is aan de Klokhoek 4 op het nieuwe industrieterrein Paardenmaat te zien. Waar niet zo lang geleden nog koeien graasden heeft de heer L.C. van Galen (31) via zijn aannemersbedrijf de Bouw markt Van Galen gerealiseerd. Gisteren heeft burgemeester J.W.M. Rademaker, aan het ein de van de middag en in aanwe zigheid van vele genodigden, de officiële opening verricht en met dit (bouw)warenhuis - ook al staat het niet in de Hamershof - is Leusden weer een stap verder gekomen op de weg van dorp naar stad. De heer Van Galen is afkomstig uit Muiden en ook daar viel de ap pel niet ver van de boom, want zijn vader is aannemer en bij hem in het bedrijf deed hij zijn eerste ervarin gen met bouwmaterialen op Met inmiddels het brevet van bouwkun dig-ingenieur op zak nam de heer Van Galen in 1976 het aannemers bedrijf Brouwer (Ambachtsweg) over. waarna hij zich vestigde in Leusden. Een jaar later opende hij zijn doe-het-zelfwinkel aan de Zwarteweg, Die werd al spoedig te klein en mede in verband met de ongunstige omstandigheden van twee ver van elkaar gelegen bedrij ven. zocht de actieve ex-Muide- naar naar een combinatiemogelijk heid Die is tenslotte gevonden aan de Klokhoek Daar heeft het aanne mingsbedrijf Van Galen een enorm pand gebouwd, bestaande uit een (aannemers)werkplaats en een doe-het-zelfzaak, die aangesloten is bij de landelijke keten van Kar- wei-bouwmarkten (garantie voor kwaliteit en prijs) Het nieuwe pand van Van Galen heeft een vloeroppervlak van 1.200 m2 en telt twee etages. Daar is een reusachtig assortiment artikelen met betrekking tot huisvlijt, in de- meest uitgebreide betekenis van het woord, zeer overzichtelijk op gesteld Meer dan 10 000 dingen en dingetjes op het gebied van hout. metaal, sanitair en electriciteit - je kunt er zo nodig een heel huis van bouwen - zijn verkrijgbaar in elke hoeveelheid. Welwijzers van af de ingang tot voorbij de kassa staan de bezoekers ten dienst. He lemaal tevreden is de heer Van Ga len nog niet. Op dit moment is naast het bedrijfspand een riant woon huis met kantoor in aanbouw. Pas na de oplevering daarvan is voor hem het ideaal bereikt. Geen rood-wit-blauw lint en een doorgaans slecht knippende schaar bij de opening, maar burge meester J. W M Rademaker met een vlotte speech, waarmee hij de heer en mevrouw Van Galen com plimenteerde en succes wenste met het eerste bedrijf op het nieuwe industriegebied Daarna bleek ook het laatste probleem bij die bouw markt opgelost inzake het moeilijk kunnen krijgen van geschikt perso neel De heer Rademaker nam plaats achter de kassa en Diana, het oudste dochtertje van de Van Galens, was de eerste klant, die een hamer gekocht had a 5,75 (hoewel helemaal uit China!). De eerste aanslag op de kassa was tevens de daadwerkelijke opening van het bedrijf Chemische bestrijdingsmid delen niet milieubedervend", lees ik tot mijn verbazing. Vol gens de wethouder is het net als aspirine Daar krijq'ik nou hoofdpijn van Is het de wethouder bekend, dat er in Nederland miljarden guldens uitgegeven moeten worden ter verwijdering van al die aspirine die in de grond te recht is gekomen? Nóóit geweten, dat Achterveld uit zóveel buurtschappen be staat. Achten/eld moet haar eieren nu uit Bameveld halen Omdat de gemeente Leusden geen eieren voor haar geld koos en Van Hamersveld wèl. Voorlichter Hans Hermans in onze krant We zijn nu Paar- denmest aan het ontwikke len'' Zou er dan tóch een luchtje aan zitten? „Klein hotel in de Hamers- hof?" Als die Hema er niet komt kunnen we er natuurlijk altijd nog een Hilton-vestiging van maken. Hé maér! HEMA HEer MAndemaker. VVD wil zwembadbus van Achterveld naar Leusden. Da's mooi van de WD. Vanaf zwembad Bavoort is het na tuurlijk maar een klein eindje naar Leusden-zuid en. Bankdirekteur. „Mensen met geldproblemen gaan te laat naar hun bank" lees ik. Je zou ook kunnen stellen, dat de bank te laat is begonnen met meedenken Volgens de krant begon het bij de B VL niet direkt met knotsen. Dat kwam pas later In een zelf betaalde Abri is het goed wachten Vredesplatform wil Leusden kemwapenvrij. Dat noem ik nog eens kleinschalig denken! Trouwens nooit geweten, dat we kernbommen binnen onze gemeente herbergden Mijn gedachten gingen meer uit naar losse flodders. „Kernwapens zijn geen zaken van gemeentelijk belang", vindt het college van b. en w. Zij zoekt het meer in chemi sche onkruidbestnjding met aspirines „Don Bosco vierde feest" lees ik in mijn krant. Was daar dan nog aanleiding toe? De PvdA Leusden gaat op de informele toer met een caba retavond. Nou maar hopen, dat er nog sympathisanten en leden genoeg zijn om de zaal te kunnen vullen In januari werd zo'n veertig ton glas opgehaald door de reini gingsdienst in Leusden De scherven brengen in Leusden wellicht inderdaad financieel geluk. Wethouder Mandemaker zegt met de Hema-direktie of zo in onderhandeling te zijn. Natuur lijk bij het voorstellen de naam verkeerd verstaan. Het kan natuurlijk ook zijn, dat de oude brief van Wagenaar hem nu eindelijk onder ogen is gekomen. „Verwarrende uitspraken niet goed voor de verkoop zegt de wethouder tegen de andere wethouder. Politiek gezien een verwarrende uitspraak". Toch vraag je je wel eens af hoe dat nou gaat binnen het college. De ene wethouder zegt eerst dat er kontakten zijn, de andere ontkent het Dan komt de andere opeens met de mededeling dat er wel kontak ten zijn me(de Hema en zwijgt de ander. De ene wethouder zegt dat er géén belangstellen den zijn voor de oude gemeen tehuizen, de ander heeft er maar liefst zes geteld. Wat doen die mensen nou tijdens een b en w vergadering 7

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9