Leusdense bowling kampioenschappen óda (zondag) gaf ide lantaarn weg intilopen ruim 200 leden intilopen bleef in kampioensrace Roda (zat.) pas na rust op schot Succesvol weekend Toto/Lotto BALANS Vergadering fietsclub VWTUL Verlies en winst voor Haaien Phisiiiiuns Hockeyuitslagen Bijeenkomst Fietscrossers DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 LEUSDEN/ACHTERVELD Afgelopen weekeinde viel de oogst voor de Leusdense teams met 4 punten uit 3 wedstrijden niet tegen. In de zaterdagse 1e klasse A hebben beide koplopers gewonnen. Eemnes weer royaal van Hees en Veensche Boys met twee treffers verschil van Horst. Roda met de minst gepasseer de doelman bleef op het vin kentouw met de pas In de tweede helft behaalde zege op Sperwer, dat sportief en hardwerkend par tij bleef geven. Barneveld en Uni cum deelde de winst en vormen met Cobu Boys (zegevierend over Hulshorst) en Sec (leuk op dreef tegen TOV) de midden moot. De vijf staartclubs bleven zonder winst. De uitslagen waren: Veensche Boys - Horst 3-1 Eemnes - Hees 5-2 Barneveld - Unicum 1-1 Cobu Boys - Hulshorst 2-1 SEC - TOV 2-0 Roda '46 - Sperwer 2-0 Rangslijst: Eemnes 13 23 41-10 Veensche Boys 11 21 26-10 Roda'46 12 17 22-9 Unicum 11 13 15-13 Barneveld 11 11 14-16 Cobu Boys 11 10 18-20 SEC 12 10 21-27 Sperwer 11 9 12-16 TOV 12 9 9-17 Horst 12 7 8-19 Hees 10 4 15-22 Hulshorst 12 4 9-31 ZONDAG In de 1e klasse A was het ge lijkspel van Roda in Nijkerker- veen en de nederlaag van Muluka Muda genoeg voor de Buining- parkers om op een nette manier van de rode lantaarn af te gera ken. De koplopers Zebra's, KVVA en APWC speelden gelijk. KVVA en de gestreepten onderling en APWC tegen Achterveld, dat daarmee uitstekend presteerde. Overigens werd in beide ont moetingen een stevige pot voet bal gespeeld Amsvorde liet, thuisspelend tegen het laagge klasseerde Naarden, een gelijke steek vallen en Lelystad kon het in de polder niet redden tegen Actif. Maluku Muda in Barneveld tegen Laren evenmin. De uitsla gen waren: Veensche Boys -Roda 1-1 Maiuku Muda - Laren 0-1 KVVA - Zebra's 2-2 APWC - Achterveld 1-1 Amsvorde - Naarden 1-2 Lelystad - Actif 0-2 Rangslijst: Zebra's 10 15 24-14 KVVA 10 14 17-11 APWC 10 14 18-13 Amsvorde 11 12 19-14 Laren 12 12 18-19 Achterveld 11 11 22-18 Actif 9 10 17-12 Veensche Boys 9 9 13-13 Naarden 8 6 14-19 Lelystad 9 6 10-15 Roda 9 4 9-18 Maluku Muda 8 3 10-24 LEUSDEN/CENTRUM Zon dagmiddag werden in de Korf de finales gespeeld van de Leus dense bowlingkampioenschap pen. Onder zeer vlotte leiding van Jan Broekhuizen met assi stentie van Lisette van Voorthui zen en Wil Debeus. met 140 bowl(st)ers van de bowllngbond Leusden waren de voorwedstrij den afgewerkt toen zaterdag de 8 beste dames en 8 dito heren tegen elkaar in het strijdperk kwamen. Om 12.00 uur opende vice- voorzitter Victor Visser de finales en tweeënhalf uur later reikte hij de prijzen uit: een „zilveren" bowler op een marmeren voet stuk voor de top-drie in beide groepen De hoogste games wer den met een fles wijn gehono reerd en John Visser stelde zijn 8 banen beschikbaar. De uitslagen waren Vanaf 1 november vorig jaar worden „kleine" toto- en lotto- prijzen niet meer automatisch aan de winnaars uitbetaald. Die moeten nu worden opgehaald bij de adressen, waar de formulie ren werden ingeleverd (sport clubs. winkeliers e.d.). Toch is deze handelswijze nog niet erg ingeburgerd, want wekelijks wordt voor circa vijftig duizend gulden niet geïncasseerd. Volgens directeur J. Zwartjes van de stichting Nederlandse Sporttotalisator betreft het doorgaans de prijzen van f 5. (kennelijk niet de moeite waard9) Prijzen tot f60.— wor den uitbetaald via het mlever- adres.Na zes weken, tot maxi maal een jaar en onder aftrek van de kosten, blijven de prijzen be schikbaar bij het stichtingskan toor. P. Damespoule 1 Annemarie Arns 1982, 2. Anya de Jong 1909. (Tevens hoogste game met 179), 3. Milleke de Ridder 1791. 4 Ute Arns 1780. 5. Jannievan Dijk 1736.6 Ava Feld- man 1736. 7 Pleuny van Enk 1709 en 8 Jopie Vermeulen 1625. Herenpoule 1. Wim Kok 2243, (Tevens hoog ste game met 193). 2. Gerrit de Kok 2147. 3. Stef Arns 2112, 4. Guis Schillemans 20615, Arthur Kappers 1979. 6 Cyriel Lyong 1893, 7. Simon de Ridder 1760en 8. Cor Roest 1756. 200-ste lid van Antilopen USDEN/CENTRUM - Za- igmiddag, tussen de wed- len van Juniuoren 1 (knappe I met 8-6 op runner-up ïpla) en Senioren 1 (regel- je 10-5 zege op middenmo ter Unitas) werd de 12-jarige Marcel Veenendaal als 200e lid van de Leusdense korfbalclub Antilopen gehuldigd. Marcel speelde een paar uur eerder zijn eerste wedstrijd met de aspiranten in Nijkerk, maar was de 1-8 nederlaag al lang weer vergeten toen hij van voor zitster Mauke Costa een sporttas en een korfbalhandboek cadeau kreeg. iUSDEN/CENTRUM Het van de hockey-winterstop l in zicht. De MHC Leusden Ide. zondag al weer een aantal ïl- en vriendschappelijke wed- len en wel Heren 3 - Phoenix 2 Heren 7 - Hoevelaken 3 Dames 2 - Phoenix 2 3-0 4-2 3-1 Kameleon 2 - Dames 1 1-1 Kampong 14 - Dames 3 0-2 Huizen 5 - Dames 4 4-0 Culemborg 3 - Heren 4 1-0 Maarssen A - Veteranen A 0-5 Doorn A - Veteranen B 4-0 SPORTSPLINTERS HOCKEY. Letterlijke tekst van een passage op pagina 559 in Hokeysport, het weekblad van de KNHB: „Ook de hockeyjeugd niet, getuige de alarmerende be richten uit Leusden Wangedrag en vernielingen zullen er waar schijnlijk toe leiden, dat de hoc keyers daar volgend seizoen niet meer in de sporthal terecht kun nen. Ook al draagt de burgerva der de hockeysport een goed hart toe". VOETBAL. Het al dan niet invoe ren van een echte winterstop bij het veldvoetbal er gaan ge dachten naar de periode van half j december tot begin maart stelling De KNVB-afdeling Utrecht heeft aan alle aangesloten recht heeft aan alle aangesloten clubs gevraagd hun mening daaromtrent voor 20 februari kenbaar te maken. De enquête is vooralsnog slechts bedoeld om de wensen van de verenigingen te peilen. TENNIS. De algemene ledenver gadering van de LTV Lockhorst van 8 januari heeft nog een staart(je) gekregen. Jan Gosse- link is alsnog afgetreden als TC- voorzitter. De gehele technische commissie bleef solidair en ver trok eveneens en bloc Als dat maar geen al te grote problemen oplevert, zo vlak voor de compe titie! TENNIS. De LTV- Lockhorst opent het seizoen met het Beltoernooi op 3 en 4 april a s. Het slottoernooi met slotfeest op 2 en 3 oktober betekent t.z.t. de afsluiting van 1982 Nieuwe le den krijgen een kennismakings gelegenheid op 26 maart in het clubhuis LEUSDEN/CENTRUM De met interne problemen tobbende waterpolo-Haaien hebben het zaterdag In Amsterdam tegen DJK lelijk laten liggen. Na drie periodes leken de Leusdenaren vla doelpunten van Wlm Bur ger (2), Carel Venema en Bart Wanrooy met 2-4 op voorsprong met de winst naar huls te zullen keren, maar In de slotfase stortte het zevental volledig In elkaar. DJK bracht de eindstand op 7-4 en de nog maar theoreti sche kans op de titel Is nu hele maal verkeken. Een wedstrijd om liever maar snel te vergeten. Drie dagen eerder ging het wat beter met de Haaien-formatie. In de eerste ronde van de beker competitie ontmoetten de Leus denaren de Kwakel uit Utrecht (een klasse lager spelend dan de Haaien) en de 7-4 winst bracht de ploeg van trainer Jan Spaarga ren in de tweede ronde. Verder dan ooit in voorgaande jaren! Toch heeft de winst lang aan een zijden draadje gehangen, want het vlotte allemaal toch niet zo goed. Ondanks het klassever- schil. In de eerste periode werd het 3-1 met treffers van Jan Wan rooy en Harry Abbing (2). In het tweede partje kwam de Kwakel tot 3-3 terug en even later zelfs met 3-4 op voorsprong Pas toen werden de Haaien weer wakker en met doelpunten van Wim Bur ger (3) en Harry Abbing werd alsnog de 7-4 eindstand bereikt iUSDEN/CENTRUM Het baluur-U breekt eind van de aan. Antilopen won zater- ln de Korf met 10-5 van as uit Harderwijk en koplo- <ameo met 1 puntie voor- stuurde RDZ met een 11-8 neder laag naar huis. A.s. zaterdag in een rechtstreekse confrontatie maken Kameo en Antilopen uit wie dit jaar kampioen wordt. De ontmoeting In Leusden liep uit OD 10-11. Direct na de afworp toonde Frans ter Maten, dat hij op scherp stond. Van afstand opende hij de score, maar Unitas kwam in de derde minuut weer langszij. Het tweede aanvalsvak verviel nogal eens in individuele acties, waar- t eerste team bij alleen via Yolanda Versteeg rendement gehaald werd Met een doorloopbal in de zesde mi nuut werd het 2-1maar opnieuw kwamen de Harderwijkers terug Met een mooi afstandsschot en van onder de korf bracht Frans ter Maten zijn ploeg weer op voorsprong (4-2). Unitas kwam een doelpunt naderbij, maar in de 20e minuut liet Yolanda Ver steeg de Leusdense aanhang weer juichen Valk voor en direct na de rust zorgde Frans ter Ma ten voor 6 en 7-3 en na een tegentreffer was het Ruud Lith, die via een strafworp Antilopen op 8-4 bracht. De wedstrijd kreeg een wat grimmiger karakter, maar de scheidsrechter hield beide ploegen aan de lijn Frans ter Maten scoorde zijn zesde doelpunt en de in de laatste mi nuten ingevallen Pieter Kraai- kamp bepaalde na nog een Uni- tas-treffer de eindstand op 10-5 De overige Antilopen-uitsla gen waren Telstar 2 - Antilopen 3 10-2 Revival 3 - Antilopen 4 9-3 Woudenberg 5 - Antilopen 5 1-6 Junioren 1 - Olympia J1 8-6 Junioren 2 - Unitas J2 2-2 Junioren 3 - Woudenberg J1 3-5 Dindoa A1 - Aspiranten 1 4-4 Soesterkw A2 - Aspiranten 3 2-1 Sparta A4 - Aspiranten 4 8-1 KVO A6 - Aspiranten 5 2-1 KVO P1 - Pupillen 1 1-1 Telstar P2 - Pupillen 2 2-0 Sparta P2 - Pupillen 3 6-0 LEUSDEN/CENTRUM Het eerste succes van de Leusdense rijwieltoerclub i.o. is het feit, dat zich tot nu toe ruim 60 candidaat- leden hebben aangemeld. De volgende stap is de definitieve oprichting van de vereniging. Daartoe wordt op woensdag 17 februari (dus morgen) een bij eenkomst gehouden in het zwembadrestaurant. Aanvang 20.00 uur. Er wordt een zevenmans be stuur gekozen, dat in de a.s. na jaarsvergadering eventueel een definitief karakter krijgt Voorts worden zaken behandeld als vaststelling van de contributie (gedacht wordt aan f40,— per jaar voor een hoofdlid en f 10. voor een gezinslid), aansluiting bij de NRTU of de KNWU, terwijl tevens verwacht wordt, dat ie mand met een idee komt voor een geschikte verenigingsnaam De vergadering is toegankelijk voor alle kandidaatleden en ver dere belangstellenden LEUSDEN/CENTRUM Op 7 maart om 14.00 uur wordt het volledige bestuur van de flets- crossclub „de Heuvelcrossers" aan de leden voorgesteld. Ook ouders van crossers zijn dan welkom in de Til, omdat allerlei Informatie verstrekt wordt over wat In het komende seizoen ver wacht mag worden Al eerder zijn de fietscrossers actief en wel a.s zaterdag De Heuvelcrossers doen namelijk mee aan de carnavalsoptocht van de Gouden Klomp. Voor be zitters van een crossfiets is het om uiterlijk 11.45 uur verzamelen geblazen bij tennishal de Inslag aan de Groene Zoom - Anya de Jonge, Annemarie Arns en Milleke de Ridder, van links naar rechts de nummers 2,1 en 3 bij de dames. LEUSDEN/CENTRUM Ro- da-zaterdag, op de grieperige Billy Nolten na compleet hij werd verdienstelijk vervangen door Pim Bastiaanse heeft met Sperwer uit Loenen aan de Vecht meer moeite gehad dan verwacht was. Vooral in de eerste helft werd het maar een armzalige ver toning. Mede dankzij onvoldoen de ingrijpen van de bezoekers bleef de score tot aan de thee dubbelblank. Na gelljkopgaande eerste twintig minuten leek Sper wer uit een hoekschop te gaan scoren, waren het niet, dat Plm Bastiaanse de harde inzet vanaf de doellijn nog kon keren. Roda bleef volharden In het steriele spel met slechts twee aanvallers. Ruud Stoelhorst was weer beter op dreef en Ben Schuurman zwoegde als van ouds, maar ef fect had dat nog niet. Na de rust kwam veel meer vaart in het spel Eef van Dongen liet zich even iets te veel gaan, maar herstelde zich en kwam regelmatig mee in de aanval. Hij was weer de man van het maat werk bij de voorzetten en passes. In de 50e minuut kwam Roda op voorsprong toen Schuurman de bal doorschoof naar Stoelhorst die in buitenspelpositie? —be heerst 1-0 scoorde Twee minu ten later zag Stoelhorst zijn inzet door de laatste Sperwer net over de lat gekopt en daarna bezorg den Hans Ruitenberg en op nieuw Stoelhorst de Sperwer goalie weer warme handen, maar pas in de 71e minuut had Roda een tweede succes. Ook deze treffer van Wilfried v. d. Pas had een buitenspelluchtje, maar tel de Met nog een kwartier te spelen verliet Stoelhorst met kramp de arena om door Jan van Traa opgevolgd te worden. Roda kwam in de slotfase van de strijd nog flink in de verdrukking. Sperwer gaf zich nog lang niet gewonnen maar had de pech. dat doelman Barry Buunk onklop- baar bleek. Het was en bleef 2-0. Met verder Henk van Pluuren. Jaap van Linschoten, Wilfried v d. Pas en Pim Bastiaanse in de verdediging. Lidus Vaartjes. Ge orge Nieuwenhuis. Eef van Don gen en Hans Ruitenberg op het middenveld en Ruud Stoelhorst (Jan van Traa) en Ben Schuur man in de aanval, hadden de Buiningparkers vooral in de tweede helft een hardwerkende en technisch goed ploeg in het veld De overige uitslagen van de Zaterdag-senioren waren: Roda 2 VVOP 0-0 Hulshorst 2 - Roda 3 1-3 Roda 4 - Huizen 7 3-1 Roda 5 - Sparta 7 0-0 Zwartwit 4 - Roda 6 1-0 Roda 7 - DVS 11 2-5 Sparta 9 - Roda 8 5-3 Eef van Dongen, de man van het maatwerk biRoda-zat USDEN/CENTRUM Het \e tpel van Roda's zondag- atle heeft geleld tot het „ver van de rode lantaarn. Malu- luda verloor In de laatste ut van Laren en kwam joor op de laatste positie fe ranglijst. Het treffen van i en Veensche Boys In Nlj- »rveen was meer spannend nool om te zien. De Leusde- i begonnen met een veld dicht, dat vooralsnog zon- lucces bleef. Er werd hard >rkt, dat is waar, maar veel e foutjes gebruikten meer jle dan wellicht nodig was pnleuw duurde daardoor in de wedstrijd voor Roda te In de slotfase, toen het wicht door de Boys reeds eld was, kregen de rood- ten het af en toe weer erg Illk. eerste twintig minuten wa- uidelijk voorde Buimngpar- die echter niet goed uit de m kwamen met het oer-Ve- voetbal van de thuisclub, had verder nogal pech met :hieten en de keeper van de rkerveners was in die peri- je beste man van het veld. at. [vlak voor de thee. de denaren op voorsprong len. Uit een outbal kwam van 't Klooster in het bezit Ie bal Rustig schoof hij het leder naar Hans Bransen, die voor de openingstreffer zorgde. Na de rust verzuimden de rood zwarten om door te drukken en op den duur gaf dat de thuisclub weer moed om zelf tot actie te komen. Halverwege de tweede helft heeft dat geleid tot de toch wel verdiende gelijkmaker Keeper Michel Vrijhoef van Roda greep onvoldoende in, maar het gaat te ver om hem het verlies van de voorsprong te verwijten. Hij heeft ook diverse moeilijke momenten voor Roda tot een goed einde gebracht. Met de 1-1 uitslag zijn beide partijen naar waarde be loond. De resultaten van de ove rige zondag-senioren waren 't Gooi - Roda 2 0-3 VVZA 2 - Roda 3 2-3 Stator 2 - Roda 4 1-1 Amf. Boys 5 - Roda 5 3-0 Roda 6 - Quick 11 5-1 Amsvorde 6 - Roda 7 3-0 Roda A1 kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Tegen koplo per Spakenburg geen schande. Het getuigt van karakter, dat jong-Roda na een 2-0 achter stand bij de rust via John Jansen eerst terugkwam tot 2-1 en vervolgens de gelijkmaker scoorde uit een één-tweetje van rechtsback Teus Hemsbergen en de scorende linksback André Gerth. Een fraai staaltje van aan vallend voetbal! Dick van 't Klooster gaf de voorzet, waaruit Hans Bransen voor Roda-zondag scoorde

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7