br Mensen wonen graag in Leusden, maar kwaliteit huizen laat te wensen over R.K. Kinderlandschool officieel van start 'AC deed woongeriefonderzoek in Akkerhoeve en Noordwijck Woningen vaak slecht afgewerkt Upperman heeft niemand in diskrediet willen brengen Raad vergadert donderdag SB Middenstandszaken in commissie-vergadering J L BDU Vandaag in de Leusder Krant Burgemeester in brief aan oud-ondercommandant: ja acht jaar huisvesting in noodlokalen Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Gevaarlijke pillen verloren Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE j NODIG? DONDERDAG 18 FEBRUARI 1982 13e JAARGANG NO. 88 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie. Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. an een onzer verslagge- srs) LEUSDEN - Heel veel men- in wonen graag in Leusden. aar de kwaliteit van hun euwbouwwoning laat te ansen over. Bouwkundig niet altijd alles even goed. )vendien blijkt er vaak ook et voldoende rekening ge- tuden met de verlangens, a het dagelijks gebruik van i woningen stelt. Aldus blijkt uit een woongerieforv i rzoek, dat de Vrouwen Advies- i mmissie voor de Woningbouw AC) heeft uitgevoerd in de Leus- nse nieuwbouwwijken Akker- 1 eve en Noordwijck. In oktober n het vorig jaar werd door mede- rksters van de VAC dat onder- Bk gehouden onder 132 bewo- I rs van de 645 woningen in de i ide wijken De VAC deed dat on- j rzoek in het kader van haar doel- Hing om namens de toekomstige woners in de ruimst mogelijke mee te denken en te praten met 15 betrokkenen in de procedure i voorafgaat aan de totstandko- ig van woningen en hun woon- JVlng- Als zodanig bekijkt de nifeuwbouwplannen in de ge- ente Leusden. Maar daarnaast k het de VAC nuttig om ook eens ueilen onder mensen, die al in 1 nieuwe woning wonen, wat ze i hun huis vinden, en hoe ze hun Dnomgeving vinden LLEKEURIG )at gebeurde dus in Akkerhoeve "t Noordwijck Men bezocht er 4 van de woningen, verdeeld K f premiekoop, premiehuur en lingwet De dames van de VAC l aken met de bewoners van 56 miekoopwoningen, 8 premie- 3 jrhuizen en 68 woningwetwo ningen In totaal ging het om 27 verschillende types woningen. De vooraf willekeurig gekozen adres sen werden door een VAC-lid be zocht, waarbij tijdens een gesprek de uitvoerige vragenlijst werd inge- vuld Als op een bepaald gekozen adres geen medewerking verleend kon worden aan het VAC-onder- zoek, dan werd een willekeurig an der huis van hetzelfde type ge zocht. Het is de dames die het on derzoek hebben verricht opgeval len, dat de bewoners van Akker hoeve en Noordwijck een grote bereidheid toonden om hun mede werking te verlenen Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de VAC om ook vragen te stellen over de huurprijzen. Daar heeft men echter van af moeten zien omdat de wo ningen aanzienlijk verschilden door de keuzemogelijkheden ten aan zien van de inrichting van de bad kamer en dergelijke. WEL DUUR Over het wonen in Leusden wer den drie vragen gesteld. Op de vraag naar de reden, waarom men in Leusden is komen wonen kreeg men de volgende antwoorden - Werk in Leusden of regio 62 - Vanouds hier woonachtig 35 - Huis aangeboden 24 - Woonverbetering 9 - Andere redenen 2 Op de vraag, hoe bevalt het u in Leusden, antwoordde men - Goed tot zeer goed 106 - Matig 18 - Slecht 8 De ondervraagden maakten van de gelegenheid gebruik om daar in het gesprek met de VAC-vertegen- woordigster wat persoonlijke op merkingen aan toe te voegen De enquetrices noteerden onder meer mooi opgezet door afwezig heid flats, omgeving fijn om te fiet sen, nabijheid van Den Treek; wel duur; sociaal contact moeilijk, cen trum onpersoonlijk; speelplaatsen vol hondepoep, hoge gemeente lasten; geen echte kern. prima door dorpsachtig karakter onder rook van de stad. Ook vroeg de VAC, wat men nu belangrijker vindt: de vormgeving van de woning binnen, de vormqe ving buiten of de omgeving waann" de woning staat Voor de meeste mensen blijkt het een combinatie van drie te zijn Van de ondervraag den zeggen er 77 dat ze alle dne die zaken even belangrijk vinden. 43 mensen vinden de binnenkant van hun huis het belangrijkst Bui ten belangrijker en omgeving be langrijker zeggen twee keer vijf mensen. Twee geven tenslotte geen mening. TOCHT Een lijst van 103 punten werkten de VAC-dames samen met de on dervraagden door ten aanzien van het huis. Tenslotte kregen de on dervraagden nog een woonwen- senformulier in te vullen Dat alles leidt tot opmerkingen van de bewo ners. die in twee categorieën te splitsen zijn Ten eerste gaat het om bemerkingen ten aanzien van de bouwkundige kwaliteit. Daaron der vallen bijvoorbeeld het niet naar bevrediging functioneren van mechanische afzuigsystemen, tochtverschijnselen, door niet goed sluitende deuren en kieren, niet voldoende functionerende sloten op de deuren, te kleine en te vochti ge schuurtjes, koude hoekhuizen door onvoldoende isolatie Ook over de afwerking van hun huis - waarbij het geen verschil lijkt te ma ken of het om koop- of huurhuizen gaat - zijn de geënqueteerden vaak slecht te spreken. Genoemd worden onder meer: scheuren, kie ren, het gebruik van ruw hout en het ontbreken van verf op plaatsen waar die wel had moeten zitten. Daarnaast zijn er opmerkingen die niet zozeer de bouwkundige kwaliteit van het huis betreffen, maar meer een aantal praktische zaken betreffen. Het gerief van de woningen zou bevorderd kunnen worden door ook daar wat aan te verbeteren. Voorbeelden het ont breken van verlichting in de keuken boven aanrecht en fornuis, de te smalle vensterbanken, de te gerin ge ventilatiemogelijkheden in de douchecel, het overal ontbreken van een scheerstopcontact in de badkamers, het gegeven dat grote meubelstukken niet of nauwelijks te verhuizen zijn naar de verdiepin gen, "het feit dat een boiler van tach tig liter te klein is voor een gezin enzovoort Al die zaken heeft de VAC sa mengevat in een lijstje van „punten die aandacht verdienen". Daarin wordt ook nog opgemerkt dat het voor buitenstaanders zeer moeilijk blijkt om je in wijken te oriënteren. De plattegronden behoeven verbe tering, terwijl ook de aanduidingen van straatnamen onvoldoende blij ken te zijn. Tenslotte merkt de VAC in haar lijst van aandachtspunten op, dat de enquetrices het geringe aantal kinderen is opgevallen. Dat zou. aldus de VAC konsekwenties kunnen hebben voor de bevol kingsontwikkeling na 1990, waarbij verwezen wordt naar professor Priemus. die zegt „Demografische gegevens duiden op het afnemen van het aantal jongeren over tien jaar en een toename van het aantal ouderen Het zijn de jongeren die de druk op de woningmarkt veroor zaken, de vraag naar woningen zal daarom na 1990 plotseling dalen," aldus een citaat in de VAC-rappor- tage LEUSDEN - Maandag 22 februari om plusminus 19.00 uur heeft een inwoner van Leusden een wit plastic potje met schroefdop verlo ren waarin twintig witge kleurde groot formaat ISO- NOX-tabletten zitten. Deze tabletten zijn bij inname van meerdere dodelijk. De medicijnen zijn afgege ven door apotheek Leusden, Biezenkamp 16 in Leusden- centrum. De route die werd af gelegd is. Biezenkamp - As- schatterweg - Torenakkerweg - Plan Eurowoningen - Bar beel Degene die deze tablet ten heeft gevonden, wordt ver zocht kontakt op te nemen met de politie, telefoon 944444 - CDA in geweer tegen hoogbouw3 - Commentaar: onzin3 - Carnaval in Leusden 5 - Carnaval in Achterveld .7 - Sport9 LEUSDEN Burgemeester Rademaker heeft In een per soonlijk schrijven aan de heer Van Nimwegen gereageerd op diens In de Leusder Krant en de Amersfoortse Courant gepubli ceerde ingezonden brief. In die brief keert de heer Van Nimwe gen zich tegen uitlatingen van de Leusdense brandweercomman dant als zou in vroeger jaren bij bluswerkzaamheden drankge bruik zijn voorgekomen. De burgemeester schrijft in zijn brief dat de brandweercom mandant met een wat ongelukkig gekozen voorbeeld tot uitdruk king heeft willen brengen dat er de laatste jaren op brandweer ingrijpende wijzigingen qua or ganisatie. techniek en takenpak ket hebben plaatsgevonden. Het is zeker niet de bedoeling van de brandweercommandant ge weest om wie of wat dan ook in diskrediet te brengen De burgemeester, die overi gens de ophef die over een en ander is gemaakt betreurt, spreekt aan het slot van zijn brief zijn waardering uit voor het feit dat de heet Van Nimwegen als oud-ondercommandant voor zijn brandweer is opgekomen. j in een onzer medewerkers) D 2 .EUSDEN De nieuwbouw van de R.K. basisschool „Kin- rland" is donderdagmorgen officieel begonnen. Ongeveer ieëneenhalve maand later dan men gehoopt had omdat de ihoudende vorst een eerdere start niet toeliet. Toch hoopt i schoolbestuur dat de nieuwe school, op enkele tientallen ter» verwijderd van de huidige school aan de Centrumweg. 9 voor de aanvang van het nieuwe schooljaar gereed komt. 5e jongste kleuters van de Kin- rlandschool, Mirjan Thier en 1 Voorburg verrichtten de han- ing waarmee de start van de uw officieel begon. Zij deden j door samen met wethouder j s van Woudenberg de laatste leppen zand uit de bouwput te wljderend. Ook de aanwezige j 'gemeester. hulpvaardig als jd, hielp even een handje. Eén ander gebeurde in aanwezig- d van alle leerlingen van de Kinderlandschool, alsmede een groot aantal ouders en belang stellenden. Als de nieuwe school in augus tus van dit jaar in gebruik wordt genomen, heeft Kinderland een periode van acht jaar noodhuis- vesting achter de rug. In 1974 werd gestart met een nood- school aan de Landweg De school bestond toen uitéén kleu terklas en drie klassen lagere school. Al een iaar later werd Onêfhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: z> Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 2 HJks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 3 geopend. Zaterdags gesloten. vorst gooide echter roet in het j eten Het zal nu erg moeilijk wor- j den de opleveringsdatum van 15 augustus 1982 te halen, zoals afgesproken is ledereen zal ech ter zijn uiterste best doen de geplande opleveringsdatum te halen, zodat de kinderen als het nieuwe schoolseizoen aanvangt, in een nieuwe school kunnen beginnen De stichting Katholiek Onder wijs in Leusden heeft overigens op dit moment nog meer bouw- aktiviteiten onderhanden. De voorbereidingen voor de bouw van de definitieve R.K. kleuter school „De Rakkertjes" zijn ver gevorderd. Nog dit jaar hoopt men met de bouw van de school, die tegen de huidige lagere school „Klim-Op" gebouwd wordt, te beginnen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente raad komt aanstaande donder dag (25 februari) voor de maan delijkse vergadering bijeen. Van af 19.30 uur handelt de raad de volgende agenda af: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Notulen (De notulen van de vergadering van 27 januari 1982 zijn al in uw bezit) 4. Ingekomen stukken 5. Wijziging afvalstoffenveror- dening gemeente Leusden 6 Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 ten behoeve van de P C. lagere school „de Val lei" (bouw containerruimte) 7. Vaststelling bedrag per leer ling bedoeld in artikel 55 bis der Lager-onderwijswet 1920 voor 1982 8. Initiatief-voorstel CDA-frac- tie inzake hoogbouw 9 Aanleg draaiplaats autobus Asschatterweg-Valleikanaal 10. Eindwijziging begroting grondbedrijf 1980 11. Rondvraag 12 Sluiting De vergadering wordt gehou den in de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2 Mirjan Thier en Jos Voorburg verrichten de officiële handeling l -» I— I ,T'j3«5 zowel de kleuter- als de lagere school met één klas uitgebreid en verhuisde naar de huidige lokatie aan de Centrumweg Daar groeide de school uit tot wat zij nu is: een twee-klassige kleuterschool en een zes-klassi- ge lagere school Het schoolbestuur is erg blij met de samenwerking die zij van de gemeente Leusden heeft ge kregen bij de voorbereidingenen nu ook de bouw van de nieuwe school De gemeente verklaarde zich bereid het „bouwheer schap" op zich te nemen en heeft ook bouw aanbesteed De nieuwe school aan de Cen trumweg zal bestaan uit zes les lokalen voor het lager onderwijs, terwijl de kleuterschool de be schikking krijgt over twee werk lokalen en één speellokaal. Ver der komen er in de school een aantal zogenaamde gemeen schappelijke ruimten De nieuwe school, een ont werp van het Schiedams archi tectenbureau Multiontwerp B.V krijgt de vorm van een honing raatstructuur Met het ontwerp van de school is erg veel tege moetgekomen aan de wensen ?an de leerkrachten, verbonden aan de Kinderlandschool „De architect heeft goed geluisterd naar onze wensen", zo bena drukte schoolbestuurslid, de heer Bod, de goede samenwer king met de architect. De school wordt gebouwd door het Leusdense aanne mingsbedrijf Bouwmeester, dat als laagste uit de bus kwam bij de onderhandse aanbesteding van de school Dat de bouw nu al enkele maanden vertraagd is. is niet de schuld van de bouwer. De start van de bouw zou volgens de oorspronkelijke plannen op 15 november 1981 beginnen De Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare werken en Ruimte lijke Ordening zal zich volgende week dinsdag (2 maart) tijdens zijn maandelijkse bijeenkomsl onder meer buigen over enkele middenstandszaken. Aan de or de komen onder meer het win kelcentrum De Biezenkamp en het CIMK-rapport, waarin de mo gelijkheden voor een warenhuis in Leusden worden onderzocht. Daarom heeft commissievoorzit ter wethouder Jan Wagenaar be sloten om niet alleen de leden van de OWRO-commissie voor de bij eenkomst uit te nodigen, maar ook de leden van de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf en vertegen woordigers van de winkeliersver eniging Leusden-Centrum. Ook de leden van de Werkgroep Verkeers- aangelegenheden hebben een uit nodiging ontvangen voor de verga dering, die wordt gehouden in het gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a, en om 20 00 uur aanvangt De volledige agenda luidt 1 Opening 2 Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders 3 Verslagen van de in februari ge houden commissievergaderingen OWRO 4 Mededelingen 5. De Biezenkamp. 6 CIMK-rapport. 7. Stand van zaken Claeverenblad/ Wildenburg 8 Rondvraag. 9. Sluitina. Rozendaallaan 9 Leusden-C

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1