I CDA vraagt fracties om teleurstelling uit te spreken over hoogbouw Claeverenblad Ouderwetse Rock en Roll in De Geut Kritiek op functioneren school raad voor openbaar onderwijs leusder krant londerdag initatiefvoorstel in de raad Film voor de jeugd FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Commentaren Meningen Onzin Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN plaatselijk nieuws an een onzer verslagge- rs) 4.EUSDEN De CDA-frak- vraagt de gemeenteraad n teleurstelling uit te spre- n over de voor Claeveren- ad/Wildenburg geplande logbouw. Het CDA doet dat ior middel van een initiatief- orstel, dat aanstaande don- rdag in de raadsvergade- ig ter sprake komt. Volgens elien Blom en Piet Voormo- 1, die het initiatiefvoorstel bben ondertekend, is het )A in januari van dit jaar >t de grondverkopen in aeverenblad/Wildenburg, koord gegaan in het ver- luwen dat er in de gemeen- aad nog eens duchtig van dachten gewisseld zou Lrden over de geplande logbouw. In het initiatief- orstel zegt het CDA de in- |uk te krijgen, dat die dis- ssie in de raad niet meerzal latsvinden. Vandaar dat er christen-democratische iafhankelijk nieuwsblad or de gemeente Leusden. Hhijnt elke dinsdag en nderdag. /erantwoordelijke edak iert Vos /larnx Kreijns (pl. verv.) ledaktie tertien Engelkens Faspar van Loo. ilevering kopij en ad vertenties: oor het dinsdagnum- oer tot uiterlijk maan- lagmiddag 12.00 uur, oor het donderdag- ummer tot uiterlijk voensdagmiddag 12.00 lur. ledaktetie en admini- tratie: Kantoor Leusder Irant, Rozendaallaan 9, .eusden-Centrum. Op yerkdagen geopend van )9.00 tot 12.00 uur en 'an 13 30 tot 17.00 uur tbonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 •er half jaar; 14,05 per ^vtaal. dachten bezorging: Ms abonnee dient u de rant voor dinsdag- of londerdagavond 18.00 jur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, teem dan kontakt op het onze hoofdagent be- |orging (dinsdag en don- Ierdag tussen 18.30 en 9.30 uur), tel. 033- ^B91. Bij geen gehoor unt u kontakt op nemen net onze inspekteur be- lorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. labestellen foto's: >e meeste in de Leusder [.rant gepubliceerde fo- o's kunt u nabestellen met uitzondering van irchief- en historische bto's), bij vooruitbeta- 'ng van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 m) op giro: 871441 in.v. BDU b.v. te Barne- jeld, met duidelijke ver leiding van gewenste ato, aantal, nummer an krant, pagina waar- }p de foto werd ge kaatst U kunt ook kon- ant betalen op ons kan- nor, Rozendaallaan 9, eusden/Centrum flngeveer drie tot vier |zeken na betaling ont- angt u de gewenste to n's thuis. LEUSDER KRANT is een lave van de BDU-kranten- nbinatie te Barneveld. kring sprake is van „bijzonde re teleurstelling". De CDA- fractie zou graag zien. dat ook andere fracties door onder steuning van het initiatief voorstel uiting zouden geven aan een dergelijk gevoelen. Het college van Burgemees ter en Wethouders (incluis CDA-wethouder Gijs van Woudenberg) ontraadt de raad het voorstel te steunen. Zoals bekend heeft de stede bouwkundig adviseur Frans van der Werff, die de nieuw te bou wen wijken Claeverenblad/Wil- denburg heeft ontworpen, een beperkte hoeveelheid hoogbouw in zijn plannen opgenomen Het gaat om een aantal premiehuur woningen. die in een half cirkel vormig gebouw met drie en vier bouwlagen ondergebracht zou den moeten worden Die hoog bouw zou moeten komen te staan aan de westzijde van de nieuw te bouwen wijk. waar het de afsluiting betekent van de geplande gracht Volgens Van der Werff is de hoogbouw in zijn plan met alleen volstrekt verant woord. hij vindt het zelfs een onmisbaar element in de hele opzet Van der Werff heeft al eens laten blijken, dat. wat hem betreft de wijk opnieuw ontworpen zal moeten worden, wanneer de hoogbouw komt te vervallen VERDEELD Van het begin af aan heeft een deel van de CDA-fractie zich ver zet tegen de hoogbouwplannen In de raadscommissie Ruimtelij ke Ordening en Openbare Wer ken is het vooral woordvoerder Piet Voormolen geweest die van allergie voor hoogbouw blijk heeft gegeven Tot een unanie me negatieve uitspraak van de commissie over dat deel van de plannen is het echter nooit geko men. Ook de werkgroep Ruimte lijke Ordening van het CML. het Leusdense inspraakorgaan, bleek verdeeld In zijn advies aan de gemeen teraad om het CDA-voorstel niet te steunen, laat het college van B en W blijken, dat er op de gevolg de procedure niets aan te mer ken is „De gebruikelijke wijze van werken in onderwerpen als het onderhavige verkoop van grond is dat voorbereiding en uitwerking in details geschieden in en met de betrokken commis sies en dat de raad besluit ten aanzien van de hoofdzaken In redelijkheid mogen burge meester en wethouders mede koersen op hetgeen binnen het - Om deze hoogbouw, getekend door ir. Frans van der Werft is het het CDA te doen. De christen-democraten zijn er tegen en zijn teleurgesteld over de door het college gevolgde procedure. commissieberaad blijkt, hetgeen naar ons oordeel op grond van het behandelde in de betrokken commissie ook thans geldt. De toezegging de verdere uitwer king van het plan met de raad door te nemen wordt ondanks de mogelijkheden die het be stemmingsplan louter het colle ge tot uitvoering laat naar ons oordeel onverkort nagekomen", aldus het college aan de raad B. en W. wijzen er verder nog op, dat het nog maar de vraag is of je echt van hoogbouw kunt spreken. Flats worden het In ie der geval niet, zo blijkt uit de volgende passage in het com mentaar van het college: „Wat de hoogbouw betreft ontkennen wij dat er in genoemd bestemmings plan sprake is van wat in het algemeen onder hoogbouw wordt verstaan. Volledigheids halve: het bestemmingsplan laat grotere hoogte toe. In zoverre bouw in vier bouwlagen wat meer is dan gewoonlijk in deze gemeente geschiedt, achten wij de bouw die thans in discussie is zeer verantwoord, zowel uit ste debouwkundig-ethisch opzicht als ook uit oogpunt van goede financiële uitwerking van het plan De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening raakte hiervan naar ons oordeel tot op zekere hoogte overtuigd", aldus het college. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Het jongeren centrum de Geut ontvangt zater dag, 27 februari, een echte on vervalste rock en rollband bin nen haar muren. Het betreft hier de Amsterdamse formatie „Mr. Bigfeet and the Donuts", een groep die inmiddels al een T.V. optreden achter de rug heeft en verschillende malen voor de ra dio te beluisteren is geweest. De groep liet zo'n anderhalf jaar geleden voor het eerst van zich horen Aan de samenstelling van de groep, bestaande uit Alina (bas). Dirk (drum), Willem (gitaar en zang) en Gonzo (gitaar) is sinds die tijd niets gewijzigd De groep speelt muziek uit de jaren '50. Zelf noemen zij het Rock Roll en rock-a-billy met een eigentijdse geluid. Mr Bigfeet en zijn Donuts zijn ook op 28 november al in Leus den geweest. Zij traden toen in de Geut op ter gelegenheid van de opening van het jongerencen trum aan de Zwarteweg. Ook door Frits van Breda LEUSDEN Binnen de schoolraad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Leus den denkt niet iedereen hetzelf de over het functioneren van dit gemeentelijk adviesorgaan. Vooral de vertegenwoordigers van de verschillende oudercom missies in de schoolraad blijken niet erg gelukkig te zijn met de manier waarop de schoolraad gedurende het afgelopen jaar gewerkt heeft. Over fundamente le zaken blijkt men in de raad totaal verschillend te denken. Het dagelijks bestuur van de schoolraad gaat zich nu nader beraden hoe het verder moet. Er lijkt al veel opgelost als meer mensen in de schoolraad in de toekomst betrokken worden bij de besluitvorming. De secretaresse van de schoolraad, het oudercommis sielid mevrouw Steur, had in een eerdere vergadering van de schoolraad te kennen gegeven dat zij liever haar functie ter be schikking wilde stellen. De schoolraad zou naar haar me ning „teveel overhoop halen" buiten haar werkelijke taken om De hobby's van de voorzitter zouden teveel gevolgd worden wat tot gevolg heeft dat er voor de secretaresse erg veel werk te doen is. Na enig aandringen werd mevrouw Steur bereid ge vonden nog een maandje haar taak uit te oefenen totdat het functioneren van de schoolraad in een volgende vergadering aan de orde zou komen. Vorige week donderdag, tij dens de maandelijkse bijeen komst van de schoolraad, bleek dat mevrouw Steur niet alleen stond in haar kritiek op de raad Ook andere schoolraadleden bleken moeite te hebben met het reilen en zeilen van de raad. De voorzitter van de schoolraad, Jaap Brandligt, stelde alle leden in de gelegenheid zijn of haar mening te geven over de werk wijze van de schoolraad Al snel werd duidelijk dat er vooral te genstellingen bestaan tussen de oudercommissieleden in de raad, die te beschouwen zijn als „amateurs op onderwijsgebied", en de leden die op de één of andere manier beroepsmatig bij het onderwijsgebeuren zijn be trokken VOORZITTER Een deel van de kritiek richtte zich op de manier waarop de voorzitter van de schoolraad functioneert. Naast het verwijt dat hij teveel zijn eigen stok paardjes berijdt, werd de heer Brandligt kwalijk genomen dat hij bepaalde zaken wel eens „doordrukt" in de vergadering. „Inderdaad denk ik dat ik een dominerende, overheersende, drammerige voorzitter ben", al dus voorzitter Jaap Brandligt Van al deze eigenschappen was vorige week donderdag ove rigens niet al te veel te bespeu ren. ledereen kreeg van de voor zitter ruimschoots de gelegen heid om te vertellen wat hem dwars zat. OUDERCOMMISSIES De leden in de schoolraad die namens hun diverse oudercom missies in de raad zitten blijken het vaak erg moeilijk te hebben met de wijze waarop de verschil lende onderwerpen tijdens de vergaderingen van de school raad behandeld worden Er zou te diep op zaken worden inge gaan. wezenlijke zaken zouden niet aan de orde komen, er zou den teveel zijsporen ingeslagen worden, de schoolraad zou pola riserend bezig zijn en kritiek op de gemeente is niet altijd opbou wend, allemaal punten waar de verschillende oudercommissie leden mee aan kwamen tijdens de vergadering van de school raad in de openbare lagere school 't Palet in Leusden-Zuid Ook de chef van de afdeling onderwijs van de gemeente Leusden, de heer S Lakeman blijkt het ook niet altijd even gemakkelijk te vinden om in de schoolraad te functioneren. Naar zijn mening worden veel zaken te theoretisch aangepakt Ook het contact schoolraad-gemeente zou niet altijd even goed zijn al wilde hij wat deze opmerking betreft best hand in eigen boe zem steken Het contact zou al veel beter kunnen worden als er van tijd tot tijd informeel overleg is tussen schoolraad en afdeling onderwijs, zo stelde de heer La keman Met het feit dat de schoolraad af en toe probeert politiek te bedrijven bleek de heer Lakeman minder gelukkig „Ik geloof niet dat politiek in de schoolraad thuis hoort', aldus de onderwijs- chef Eenzelfde soort kritiek kwam er ook van het school hoofd Harry Boon. die als zijn mening uitsprak dat vergaderin gen van de schoolraad wel eens lijken op bijeenkomsten van een politieke partij. „Ook inhoudelijk lijkt het er wel eens op" merkte het schoolhoofd op. GEEN PRIORITEIT De opmerking over de politiek begreep voorzitter Brandligt best. Het kan soms ook niet anders in deze gemeente, meent de heer Brandligt, „Omdat we een wethouder hebben die geen prioriteit geeft aan het openbaar onderwijs" Met de adviezen die de schoolraad aan de gemeente geeft wordt naar de mening van de schoolraadsvoorzitter weinig gedaan Voorzitter Jaap Brandligt bleek verder best tevreden te zijn met de gang van zaken in de school raad „Het afgelopen jaar hebben we veel dingen aangepakt Het ge luid van het openbaar onderwijs is redelijk doorgeklonken naar de gemeente en daar zitten we uiteindelijk voor", aldus Jaap Brandligt Dat een paar mensen stemming bepalend zijn voor het standpunt dat de schoolraad naar buiten brengt, is een probleem waar ook de voorzitter mee zit Het probleem, zo bleek donder dagavond duidelijk, is vooral ge legen in het feit dat enkele men sen in de schoolraad aangemerkt kunnen worden als deskundige op onderwijsgebied Hierdoor gebeurt het wel dat een deel van de schoolraad meepraat over een bepaald onderwerp, terwijl een ander deel nauwelijks weet waar het over gaat Wat de één niet diepgaand ge noeg vindt, vindt de ander al veel te ver gaan Zo werd donderdag avond ook duidelijk dat er ver schil in opvatting bestaat over de vraag wat nu voor de schoolraad wezenlijk belangrijke zaken zijn om te behandelen en wat minder belangrijk is. Ondercommissie- leden blijken vooral behoefte te hebben aan informatie over za ken als ouderparticipatie, schoolwerkplan, functioneren van oudercommissies in de scholen en dat soort zaken Rozendaallaan 9 Leusden-C. Dat er binnen de schoolraad gro te tegenstellingen bestaan is nu wel duidelijk. Het dagelijks be stuur gaat zich nu beraden over de toekomst van de schoolraad. „We zullen een manier moeten zoeken om met elkaar om te gaan in de schoolraad" aldus Jaap Brandligt. Het schoolraadlid dat de aanlei ding heeft gegeven tot de hele discussie, Margreet Steur, bleek door het gesprek tot andere ge dachten te zijn gekomen. Op haar aanvankelijke besluit om haar functie neer te leggen kwam zij terug. Dit jaar hoeft de school raad nog geen nieuwe secreta resse te zoeken. toen bleek al dat de muziek erg populair is bij de hedendaagse jeugd Verschillende jongens en meisjes waren voor de gelegen heid ook gekleed in kleding van de jaren vijftig Hetgeen betekent dat hier en daar pètticoats en korte sokjes te zien waren. Veel mannelijke bezoekers van de Geut hadden voor de gelegen heid vettigheid in hun haar ge smeerd om er uit te zien als de jongeren van een 25 jaar terug Ook a.s. zaterdag zullen de jongeren ongetwijfeld aange paste kleding dragen als de rock en rollband in De Geut optreedt. De avond begint om 20.00 uur. Bezoekers zullen f 5,—neer moe ten tellen om toegelaten te wor den. De organisatoren van de avond verwachten zaterdag een erg grote toeloop, temeer daar de maandelijkse rock en roll avon den In de Geut, waarbij tot nog toe alleen platen werden ge draaid, ook erg populair zijn. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD 1 Dinsdag 23 februari 20.00 uur: bejaardencarnaval Ons Gebouw Woensdag 24 februari 9.00 uur: I handwerkhobbyclub. De Moespot I Donderdag 25 februari 13.30 uur: j bejaardensoos, Ons Gebouw. LEUSDEN CENTRUM ZUID EN Donderdag 25 februari 19.30 uur: Raadsvergadering, raadszaal Donderdag 25 februari 20.00 uur: Werkgroep milieueducatie, com- missiekamer, oude gemeentehuis, I Burg. de Beaufortweg. Maandag 1 maart 20.00 uur: wel- zijn en onderwijs, raadszaal Dinsdag 2 maart 20.00 uur: OW RO, voorlichtingscentrum. Zwarte- I weg 16a. Het CDA heeft en niet alleen in Leusden een vol strekt eigen pakket van poli tieke zeden en gebruiken. Daarin past ook het initiatief voorstel, dat de CDA-fractie aanstaande donderdag aan de orde wil laten komen in de vergadering van de gemeen teraad. In dat initiatiefvoor stel vraagt de CDA-fractie aan de raad om zijn teleur stelling uit te spreken over de door het college gevolgde procedure ten aanzien van de ontwikkeling van een stede bouwkundig plan voor de nieuw te bouwen wijken Claeverenblad en Wilden burg. Met name gaat het het CDA er om, dat men de gep lande hoogbouw waar een deel van de CDA-fractie te gen is steeds dichterbij ziet komen, terwijl daar eerst nog maar eens in de gemeente raad over gepraat zou moe ten worden. Afgezien van de vragen of je inderdaad van hoogbouw kunt spreken en of dat ge bouw er nu wel of niet moet komen daar mag ieder het zijne van vinden, dus ook het CDA is de manier waarop de CDA-fractie nu de zaken aanpakt op z'n minst du bieus. De christen-democra ten uiten hun teleurstelling over het mogelijk doorgaan van de hoogbouw door de gevolgde procedure te bekri tiseren, terwijl daar nu juist niet zoveel op aan lijkt te merken. Het CDA doet dat ook nog eens op de verkeer de plaats: over de uitwerking van een bestemmingsplan moet je In de commissiever gaderingen in de clinch gaan en niet in de raad. Maar het merkwaardigste van al is natuurlijk de inhoud van het CDA-initiatiefvoorstel. Het CDA vraagt de andere fracties om „teleurstelling", om precies te zijn „bijzonde re teleurstelling", over de door het college gevolgde procedure uit te spreken. Wat stelt dat nu toch voor? Niets, zo'n voorstel is gewoon on zin. Als je zo nodig in de raad je boosheid over het optre den van het college of één wethouder wilt spuien, dan doe je dat door de raad voor te stellen het college of de betrokken wethouder naar huis te sturen. Dat Is, politiek gezien, dan de enig juiste weg om de zaken aan te pak ken. Dat durft het CDA echter niet aan. En het sop is de kool ook niet waard. Maar het CDA heeft nu eenmaal veel ophef gemaakt over die hoogbouw en nu dat weinig effect blijkt te hebben, moet er een enigzins acceptabele punt aan gezogen worden. Door het initiatief-voorstel in stemming te brengen zal de fractie van het CDA straks tegen iedereen kunnen zeg gen: wij hebben in leder geval alles aan gedaan om die on zalige hoogbouwplannen geen doorgang te laten vin den. Ongeacht de uitslag van de stemming over het voor stel, dat naar wij verwach ten geen meerderheid in de raad zal krijgen. Dat moet ook niet. Een dergelijk onzin nig voorstel verdient geen steun. LEUSDEN Morgen, woens dag, draaien er bij Blijhof aan de Ansfriduslaan leuke tekenfilms en films met Charlie Chaplin en de Dikke en de Dunne. Omdat het nu vakantie is, is er 's ochtends ook een voorstelling van 10.30 tot 11.50 uur 's Mid dags begint de film om 13 30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 1,50 voor leden; f 2.50 niet-leden De film is geschikt voor alle leeftij den. GEEN VORMINGSCENTRUM De vertegenwoordiger van de onderwijzersvakbond ABOP in de schoolraad bleek het niet erg eens te zijn met de opmer king dat er behoefte bestaat aan meer informatie „We zijn een adviesorgaan en geen vormings instituut voor oudercommissie leden" aldus het schoolraadslid, die vond dat de schoolraad nog niet ver genoeg gaat in haar advi sering naar de gemeente, gelet op de grote veranderingen die momenteel in het onderwijs plaatsvinden De discussie over het functi oneren van de schoolraad nam donderdagavond het grootste deel van de vergadertijd in, waar schijnlijk omdat nu voor het eerst sinds lange tijd alle schoolraad leden ook werkelijk aan bod kwa men om hun mening te geven. Anders zou u wel een andere samenlevings vorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje qeeft Dan reserveren we de boeken voor u.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3