Kantongerecht Amersfoort leusd Ier krom Lezing Geref. Bond Oppascentrale gesloten Wist u dat Condor Caravans in Ede gebouwd worden? En met aërodynamische vormgeving? Leverbaar in 3 types. Prijzen vanaf f 8.500,-, rijklaar. @0(7SW0(n)@ (atoWc BEDRIJFSRUIMTE VOORLICHTINGSAVOND EN -MORGEN AANMELDING LEERLINGEN/ KURSISTEN 149,- 1290,- WOENSDAG 24 FEBRUARI 1982 LEUSDER KRANT Type 320 f Telefoonweg 16 Tel. 08380-19562. Te huur aangeboden: 300 m2 goed geïsoleerde en droge Tel. 03429-2820 Het wordt steeds moeilijker mensen te vinden die nog niet zijn geabonneerd op de Leusder Krant. Vandaar dat wij een beroep doen op onze abonnees. Misschien is er iemand in uw omgeving, een familielid, de buurman, of wie dan ook, die nog geen abonnement op de Leusder Krant heeft. Indien het u mocht lukken een abonnee te werven dan stellen wij daar natuurlijk een leuk presentje tegenover. Een presentje waarbij we gedacht hebben aan de vogels in het komende voorjaar. Dit leuke vogelnestkastje krijgt u van ons kado als u een abonnee aanbrengt op de Leusder Krant. bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 1 maand gratis. Werf nu een abonnee en geniet straks extra van de vogels in het voorjaar. Stuur daarom vlug onderstaande bon in. abonnee van uw Kr: Naam plaats- antgeet ik een nieuwe abonnee op- Adres- Postcode Graag ontvang net vogelnest*^ oe nieuwe abonnee Naam.- Plaats Adres: Postcode Dezeontvab^e^Ti;Ï27,60 u O kW MA' betast dï&hïa krant eerst één maand^a pat 54,20 lhnnnemen»ny 3770 VB f l l&on insturen L-v— naar BOU. anlworx' een open envek envelop wnóer P::_ AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 18 februari 1982 verscheen de heer W uit Vroomshoop, die op de snelweg tot tweemaal toe rechts inge haald zou hebben. Hij had deze manoeuvre uitgehaald bij een personenauto, bestuurd door een in burgerkleding gestoken politieman. Deze had meteen proces-verbaal opgemaakt en was nu ook als getuige op de zitting aanwezig Verdachte, die zijn best deed ver weer te voeren, liet op een gege ven moment de woorden ..drie rijstroken" vallen De kanton rechter viel hem hier onmiddel lijk op aan „Wat zegt u? Drie rijstroken? Op de A1 tussen Baarn en de afrit Amersfoort/ Bunschoten? Zou het soms kunnen zijn dat u gewend bent om de vluchtstrook als rijstrook te beschouwen?" Ook de verkeersschout was weinig onder de indruk van het verweer: ..Rechts inhalen is le vensgevaarlijk en ook het geven van lichtsignalen mag nooit ge bruikt worden om anderen van de weg te jagen, maar is alleen bestemd voor noodgevallen Ik wil rekening houden met het feit dat u inmiddels al tweemaal uit Vroomshoop hebt moeten ko men; ik eis f 150,— boete." De kantonrechter dacht er an ders over ..Dat u tweemaal uit Vroomshoop moest komen, is uw eigen zaak. Eerst heeft u te lefonisch toegegeven en vervol gens komt u opdezitting met een ander verhaal, waardoor wij nu de verbalisant als getuige moes ten oproepen. Deze getuigever- klaring heeft echter niets anders aan het licht gebracht dan dat u welbewust uit ongeduld op een vrijdagmiddag om half 5 twee maal rechts gepasseerd bent. Ik reken u dat zwaar aan, u heeft zich opzettelijk niet aan de regels gehouden en één van de ernstig ste verkeersovertredingen be gaan: f 300.— boete en een voor waardelijke ontzegging uit de rij bevoegdheid van acht maanden met een proeftijd van twee jaar U raakt uw rijbewijs dus kwijt bij een soortgelijke overtreding; dat hoeft niet precies dezelfde te zijn, maar dat kan ook bij ander aggressief rijgedrag." PARKEERBON De heer Z. had moeite met een parkeerbon die hij gekregen had toen hij op de Hugo de Grootlaan parkeerde om even iets af te geven bij het ziekenhuis ..De Lichtenberg". ..Dit is toch een kwestie van laden en lossen. Ik reed om 5 over half 2 van huis en de bon kreeg ik om 10 over half twee" Kantonrechter ..Bij laden en los sen moet er iemand bij de auto blijven. In de praktijk pas de poli tie een zekere soepelheid toe door 10 minuten als grens aan te houden, maar hier mag men nooit een beroep op doen. Ie mand heeft zijn zaak eens voor de Hoge Raad gebracht toen hij een brief op het postkantoor had afgegeven, maar volgens dat ar rest valt een brief afgeven niet onder laden en lossen. Wel zou ik begrip hebben als u zware goe deren moest brengen, maar ook dan moet er iemand bij de auto blijven Ik vind uw verweer rede lijk. maar niet juist: f 45,—boete". De heer de W. uit Amersfoort had ook parkeerproblemen. Hij had wel de parkeerschijf achter de voorruit gezet, maar die was op de grond gevallen. ..Dan had de controleur maar beter moeten kijken", aldus verdachte. Kan tonrechter: ,,Nee, aan het autorij den zit nu eenmaal het risico vast dat men overtredingen begaat. Die risico's zijn voor u. Ik zal het wel op het oude tarief houden: f35—". GEVAARLIJK INHALEN De heer K. uit Amersfoort had op de weg tussen Woudenberg en Leersum met zijn vrachtwa gen links ingehaald zonder te kijken of de weg wel vrij was. Dit bracht zowel de tegemoetko mende auto als de auto die hij inhaalde béstuurd door de verbalisant in moeilijkheden. Beiden moesten naar rechts uit wijken om een aanrijding te voor komen. Waar de verbalisant zelf de maxi mum snelheid van 80 km reed. moest de heer K. meer gereden hebben om in te kunnen halen. De verdachte reageerde ver baasd en ontwetend. ,,Kan het soms zijn dat u toen niet anders gereden hebt dan u ge wend bent?", informeerde de kantonrechter. Verdachte bleef onbegrijpend kijken Die agent schoot ineens voor mij. Ik wilde hem inhalen, maar toen verhoogde hij zijn snelheid. Even later lukte het wel om hem in te halen." Kantonrechter. ,,U vindt kenne lijk deze manier van rijden nor maal. De enige reden waarom ik veel tijd aan u besteed, is de hoop dat u hier iets leert. Het gevaarlijk inhalen is gewoon een ingeslo pen fout in uw rijstijl. Ik geef u f 200,— boete en een voorwaar delijke ontzegging uit de rijbe voegdheid van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar." De heer B., uit Amersfoort had zijn bromfiets omgebouwd tot een motor en reed vervolgens zowel zonder rijbewijs als onver zekerd Daar hij er al een paar processen-verbalen op had zit ten voor het rijden zonder rijbe wijs, waarschuwde de verkeers schout. ,,De volgende keer wordt het Huis van Bewaring, hoor!" Hij eiste f 75,— voor de eerste over treding en f125,— voor de tweede De kantonrechter vond dat niet voldoende en maakte er respec tievelijk f 100,— en f 200,— van. LEUSDEN De oppascentra le is tot en met zondag 28 febru ari gesloten. Vanaf dinsdag 1 maart Is de oppascentrale weer gewoon bereikbaar vla telefoon nummer 944235. Bui gei lr ke sla Uit het Bevolkingsregists Leusden blijkt dat in de van 10 februari tot en i februari zijn: GEBOREN: L U 3 feb '82 Roland, zv. D* Andel en R. van de Waerdtiü 9 feb. '82 Rogier Paul, J Bakker en G. K. Eshuis ct Mi "O GEHUWD: 11 feb '82 J Barkhof en. Eist. -JE OVERLEDEN: _Vl s< 7 feb. '82 G. W. F. Donker,o| jaar 8 feb '82 C. W Vermeulen! gew. met D. Zwakman, o,S jaar. 12 feb. '82 W. van Donkelantj 84 jaar. LEUSDEN - Donderdag; bruari spreekt ds. R.A. Gnsn Bennekom voor de afdelingv Gereformeerde Bond. Zijn gaat over ..Zeven engelene ven fiolen", naar aanleid»* Openbaringen 15. De lezing; om 20.00 uur in het jeugdg; aan de Ooievaarshorsterwa Verzamelaar geeft ƒ3,- tot ƒ20,- per stuk voor DINKY- TOY. Lioncar, Tekno au tootjes. Tel. 02159-19585. BILJARTS, alles voor de biljartsport. Sjoelbakken, tafeltennis-tafels, voetbal spelen Van Eeken - Leus den Hamersveldseweg 139. Tel. 033-941558. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd: Div. soorten BROMFIETSEN. Evert de Lange, Middelaar- seweg 6, Hoevelaken. Tel 03495-36838 Te koop: TOMOS ƒ150,-, tel. 940532. Te koop VLAAMSE KERKSTOELTJES: schrijf- bureau's v.a. 25,-, prach tige winkelstellingen; kanti netafels en stoelen. A.V A.C. Lagekamp 5, Apeldoorn, tel. 055- 211500. Geopend van 13.00 uur tot 17 30 uur. Za terdags van 9.00 tot 12.00 uur. Te koop: Droog OPENHAARDHOUT en oude stalmest. Tel. 03425- 1373. 5-jang bestaan. Daarom 5 KNALAANBIEDINGEN: Dames- of herenfiets met trommelremmen, met 3 ver snel., met oliebad, ketting- kast, roestvrijstalen velgen, normaal 779,- nu 599,-. Batavusfiets met rem- naaf, nu 340,-. Batavus fiets met 3 versnel., nu 395,-. Champion race fiets met 12 versnel, met uit- valnaven, normaal 522- nu 422,-. Wie een fiets koopt boven de 350 - krijgt minimaal 75,- voor zijn ou de fiets terug Keuze uit meer dan 250 fietsen. Gel dig t/m 6-3-1982. Tweewie- lercentrum Evert de Lange, Middelaarseweg 6, Hoeve laken. Tel 03495-36838 b.g.g. 35740. Echt LAMELPARKET, niet op spaanplaat 45,75 (legkosten 10,-) per me- ter*, eiken mozaïekparket 16,75. Levering op vpl/ consumentenbondvoor- waarden. Europa-parket. Handelsweg 9, Barneveld, tel. 03420-15107. Te koop STALEN SI LO'S 285- per ton; v.a. 4 ton t/m 200 ton. Polyester silo's zeer scherpe prijs. Vij zels alle mogelijkheden (containers enz.). Uw ver trouwd adres: Walcon con structiewerken Fa. Gebr. Leijenhorst, Nijborg 5 (In dustrieterrein), Renswoude. Tel. 08387-1434, 's avonds 1771 of 1769. HELMS HEEF1 EEN NIEUWd Feestaanbiedingen. Uit Zweden: Houten I - lampen Deze ori ginele lampen zijn gemaakt van flinterdun gezaagd hout Dit zorgt ervoor dat er zich in uw kamer een gezellig intiem licht verspreidt. Vanaf 72,50. Staande massief houten spot Van 195.- voor Ook verkrijgbaar als wandspot van 95.-voor 150 GEZICHT Ja, u zult waarschijnlijk wel opkijken. Letterlijk en 13 figuurlijk. Zo'n vreemde houten konstruktie. En dat nogfej aan de gevel van de oude vertrouwde firma Helms in de Langestraat. Sinds jaar en dag dé specialist in het betere^ Skandinavische meubilair in Amersfoort. En inderdaad, de gevelversiering is allesbehalve allf^' daags. Deze door en door grenenhouten konstruktie hoi_ het nl. buiten - in weer en wind - minstens 100 jaar uit! 'f En dit alles om u te tonen hoe bijzonder het meubil binnen is. Want deze produkten zijn van hetzelfde Skanl navische materiaal en dezelfde kwaliteit als deze kunstig) geveltooi. Vandaar! TUIN BOU WON DER WIJS CENTRUM UTRECHT Theo Thijsseplein 32 Daalseweg 120 op vrijdagavond 5 maart van 19.00-22.00 uur op zaterdagmorgen 6 maart van 10.00-12.00 uur Na de basisschool: LAGERE TUINBOUWSCHOOL (Theo Thijsseplein 32) Algemeen Vormend Onderwijs; Ned taal, Engels, Wiskunde, Natuurkunde, Biologie, Scheikunde, enz Uitgebreide beroepsorièntatie. - Boomteelt, Aanleg- en Onderhoud van tuinen - Bloementeelt, Bloemschikken en -binden - Dierenhouderij, Levensmiddelentechnologie (voeding/voedselverwerking) - Motorentechniek en Lassen Hout- en Metaalbewerking Na het Lager Beroepsonderwijs, Mavo, enz.: VAKBEKWAAMHEIDSOPLEIDING (1 dag per week) Daalseweg 120 1. Bloemschikken en -binden 2. Aanleg- en Onderhoud van Tuinen 3. Bloementeelt 4. Alg. Voorbereidend Jaar AVONOPLEIDING Aanleg- en Onderhoud van Tuinen Bloemschikken en -binden (gesubs. opl. kosten f 300 - p.jr.) Voor programmaboekjes: tel. 030-444394 Uil Finland: Grenen kast Deze kast bestaande uit 6 planken en 2 deurtjes is onderdeel van een tot in de kleinste details door dacht aanbouwsysteem. Stevig, onverslijtbaar en toch een elegant wand- meubel. Van 522 - voor Uit Noorwegen: Trapstoel Stoel en trapje in ócn Handig om bij de hand tc hebben Fraai veilig en stevig. Mag in geen enkel huis ontbreken Van 190.- voor Uit Denemarken: Twee/driezitsbank Deze is door zijn degelijke door en door houten kon struktie en perfekte afwerking een van de stevigste die u zich kunt wensen. Standaard bekleed met tweed in diverse kleuren Van 1590 - voor Eigenlijk is 't niet zo vreemd dat 'n interieur met Skandinavische meu belen zo warm en gezellig aandoet. Want in Skandinavië zijn de winters lang en guur. Zodat men daar 'n groot gedeelte van het jaar zijn heil binnen moet zoeken. En dat drukt nu al eeuwenlang een onuitwisbaar stempel op de stijl van meubelmaken in Skandinavië. Met veel hout, strakke efficiënte vorm geving. Robuust maar toch elegant én onverwoestbaar. Helms Woninginrichters Langestraat 77-79 Amersfoort Tel 055-15602

Leusder Krant | 1982 | | pagina 4