karnaval op school Carnavalsoptocht groter en beter dan ooit Geslaagd Korfbal van Gouden Klomp At A 'A A ommissie Ifelzijn en inderwijs ergadert .Uitkomen met inkomen' Vergadering werkgroep milieu-educatie Vt l p lil 11 I teusJer1 krant; plaatselijk nieuws verloren leren en gevonden evonden >orn; quartz herenhorloge, met- karaat, gele portemonnee m komen lopen ijza gestreepte kat; zwarte kip. Busmaandkaart CNdigital dames horloge met stalen armbandje guartz jongenshorloge; zwarte le ren portefeuille; kontaktlenzen in doosje, sleutels in bruin mapje met opschrift „Bastiaan Bruine dalmatiër (reu); konijn (ram) ACHTERVELD Bij de politie in Achterveld, telefoon 1607, zijn als verloren opgegeven een kinderfietsje en een groene da mesfiets. Gevonden blauwe damesbrom fiets en een voordeursleutel weggelopen .EUSDEN Ter gelegenheid JPfct naderende carnaval is op enkele Leusdense scho- aan de kinderen toegestaan op vrijdagmiddag verkleed school te komen. Enkele olen maken er een uitbundig i\ van. Traditiegetrouw werd de R.K. Lagere school „Klim- en de kleuterschool „De tkertjes" het feest der zotten zottinnen ook dit jaar weer i groots gebeuren, amen met de leerkrachten en dé klassemoeders", die voor de gelegenheid ook in feestkledij waren gestoken, werd er door de leerlingen gehost en gezongen Vooral het feit dat ook de leer krachten zich in een carnavals kostuum gestoken hadden maakte het feest voor de kinde ren tot een waar genoegen Ook Prins Goedgemutst bracht nog even een bezoek aan de feestende schoolkinderen Het best verklede kind uit elke klas mocht van de Leusdense Prins een onderscheiding in ont vangst nemen. Ook de „weeksluiting" had de ze keer een speciaal karakter. Enkele leerlingen ontpopten zich als ware „buutreedners", door, staande in een ton, In een vlot tempo een groot aantal moppen te vertellen. Voor een aantal leerlingen van de school was het carnavalsfeest nog lang niet ten einde. De vol gende dag deden ze mee in de carnavalsoptocht. geslaagd Korfbal. Zonder titel- kansen maar met een hoofdletter K. Voor het eerst hield de Leus dense carnavalsvereniging haar grote avond in de Korf en dat werd voor de Gouden Klomp een enorm succes. Een „volkstel ling" houden was in de drukte onmogelijk maar volgens schat tingen van kenners kwam het bezoekersaantal neer op tussen de 400 en 450 carnavallers. Eerst nog even terug naar een paar uur eerder op zaterdag Te gen 14 30 uur begon in de Til het Kindercarnaval Dit jaar ook merkbaar drukker bezocht dan ooit in het verleden Mini-prins Maarten en zijn jeugdraad heb ben het er erg druk mee gehad De Gouden Klomper dames lie ten zich evenmin onbetuigd en de muzikale decibels kwamen uit de apparatuur van the Strings Bijzonder tevreden was ook prins Goedgemutst over het feit, dat de massa jongens en meisjes zo fraai uitgedost was De prijs voor de beste costumering werd uiteindelijk toegekend aan ene Wilhelm Teil. groot carnaval In de tent van Gerrit van Tiel aan de Leusdense Wallstreet vond het Gouden KlomperGroot Carnaval plaats Het huisorkest - Ook het kinderfeest was geslaagd. Burgemeester overhandigt sleutel aan de prins. en gelegenheidscarnavallers Ook waren er weer een paar vooruitziende gemeenteraadsle den op het missiepad Waar de naderende verkiezingen al niet goed voor zijn Evelien Blom hield het daarbij langer vol dan Rinze Bloemhof, om maar enkele notabelen te noemen Gister avond werd het bejaardencarna val in Blijhof gehouden Wij moe ten er nog van bijkomen, maar houden u op de hoogte Van avond kunt u nog terecht le den voor nop en met-leden a drie knaken op het vastenavondbal van de Gouden Klomp, bijna het sluitstuk van het carnavalssei zoen 1981-1982 Leusdense prins bleef uiteraard ook niet met lege handen, of schoon zijn sleutel(tje) „iets" ge ringer van omvang was. Niet tot ongenoegen van de mensen uit Puupenkoppenland Met een maatbeketje om het maatge voel tijdens het carnaval niet te verliezen? hield de heer Rade maker beide prinsen vervolgens goed in bedwang Bijna kreeg de burgemeester tranen in zijn ogen toen hij mede deelde. dat het de laatste carna valsplechtigheid op het onderha vige adres was. Volgend jaar ge beurt dat in de Hamershof. ,,Via de zoekroute van wethouder Wa genaar wellicht ook gemakkelijk te vinden", dacht de eerste Leus- denaar. Jeugdprins Maarten had ook nog wat (moeilijk te vervul len?) wensen en een medaille voor de burgemeester, waarna nog meer ..ereblik" van eigenaar veranderde Eerst bracht Cees Leyenaar de Lisidunes Klomp 1981 keurig terug. Als bewaarloon ontvind hij de gebruikelijke oorkonde het glas daarvan ditmaal in scherven van prins Goedgemutst, die vervolgens de Ere-klomp uitreik te aan mevrouw L ter Wolde vanwege de belangrijke mede werking met haar klaar-overs aan de politie Onze eerste klaar- over ontving van de prins een zeer duidelijk zichtbaar ..spiege lei" met „Goedgemutst de zebra over" als inscriptie. Tot slot volgde de uitreiking van de prijzen voor de beste deel nemers aan de optocht. Naar het oordeel van de lichtpartijdige ju ry de doorgewinterde carna valsknakker Cees Leyenaar, Ko de Kruyff en Ton Stegeman was de 1e prijs plus de van rood koper vervaardigde „Zilveren Wisselsteek" voor de brandweer, de 2e prijs voor de Klimop- school en de 3e voor de voetbal club Roda. Een eervolle vermel ding kregen Musschendorp en de nieuwe „bakkiesclub" ODCL, warbij die letters vertaald mogen worden met Ook Danig Contente Leusdenaren. - Roda in de optocht - Een Musschennest. LEUSDEN/CENTRUM - In Maartensdijk heeft KC Antilopen zaterdag succes gehad met korf bal. De Leusdense roodzwarten versloegen rivaal Kameo en staan nu in de ranglijst op kop met een pracht van een kans op het kampioenschap. Op dezelfde zaterdag beleefde nog een ande re groep Leusdenaren een zeer LEUSDEN/CENTRUM De algemene indruk is, dat carna- I dit jaar in Leusden drukker gevierd is. Uitbundiger ook en el beter verzorgd dan ooit eerder. Het begon al met de tocht door Leusden-Centrum, die bijzonder geslaagd is en weer een beetje meer het gelijksoortige gebeuren in ihterveld benadert. Herinnert u zich nog van een paar jaar leden: de prinsenwagen, voorafgegaan door twee andere aepen en gevolgd door een tiental luxe auto's, die van de geleidende politie niet mochten passeren? Het wat anders n afgelopen zaterdag, toen een politiebusje en de harmonie iiduna beiden overigens buiten mededinging de kop rmden van een lange sliert kunstig en vindingrijk opge- iiwde eenheden. In totaal tegen de vijftien stuks. A/at er zoal te zien was? De jen wagen van de mini-prins larten en zijn jeugdraad, een tsend glas bier en het comfor- jele vervoermiddel van onze indweer met de spuitgasten :ker achterover op gemakkelij- zetels bij een knappend open ardvuur. Dan een hele zwerm tscrossers (zich soms uitle vend op één wiel), een maxi- voetbal van Roda en het musse- nest van Musschendorp. Twee groepen 27 MC-ers (u weet wel. de jongens met hun „bakkies") een heel eind van elkaar geschei den en op een andere golglengte gehouden door een auto vol zwembadbeesten, een knap bouwsel van de Klimop-school, een wegpiraat in een Porsche- met-aanhangwagen, wat parti culieren te voet, een recreatiebe vorderaar en de wagen van de Gouden Klomper dames, die dus vollediq geëmancipeerd zijn. Als sluitstuk de „warme" wa gen van prins Goedgemutst en zijn standaardelftal. Een prachtig werkstuk in de vorm van een fornuis en daarom geen gerste nat aan boord maar erwtensoep (waarvan onderweg pakweg 40 liter werd uitgedeeld) en met de goedgemutst gebleven kopman akelig hoog in de kwalijk roken de schoorsteen. De temperatuur had gerust wat hoger mogen zijn, maar de car navallers waren al lang blij met de haar best doende zon en de noordoostenwind in de laagste versnelling. Zonder problemen werd het gemeentehuis bereik baar. Niet alleen veel volk onder- - Ook brandpreventies in de optocht Fix-Fox en de Blaaspijpjes, ge lukkig niet gelijktijdig, brachten de volstromende feestzaal al spoedig in de juist stemming en dat is zo gebleven tot vroeg in de zondagmorgen Burgemeester Rademaker, voor enige dagen ambteloos burger, heeft zich desondanks geruime tijd in de Korf opgehouden met erkende Dat begint volgens het proto col om 20.00 uur. Eddy Brink en Kees van Wflgenburg houden een muzikale tweekamp en wel licht kunt u ook genieten van de Leusdense dansmariekes. Op 20 maart komt met het vasten avondbal een definitief einde aan het carnavalsjaar. Jitbundig werd er carnaval gevierd - Drukte op het korfbal. weg. maar ook op het raadhuis plein en groot gedrag op het bordes, waar burgemeester J W M Rademaker assistentie had van de wethouders J Mandema- ker en J Wagenaar In de drukte ook nog een flinke brok gemeen teraad Helemaal uit Achterveld een aantal, aan hun kleding te zien, zeer oude dorpelingen en prins Frans Puup VII met zijn vrijwel complete gevolg. nieuwe sleutel Tijdens het défilé langs het bordes kreeg de voetbal van Ro da een enorm applaus van de VIP's. De voetbalclub dankte na drukkelijk het gemeentebestuur voor de uitbreiding van het BB- park! Na een rondje snert voorde notabelen uit de gaarkeuken van de Gouden Klomp een klein inci dentje toen de prinsenwagen in de weg stond De chauffeur (of was het de kok?) was even naar achteren toen de wagen naar voren moest! Kwam gelukkig toch goed en de opkomende bu- rentwist van Puupen en Klompen bedaarde toen prins Goedge mutst zijn collega in de boeien sloeg. Gastheer Rademaker kreeg toen de gelegenheid tot het overhandigen van de ge meentesleutel. Een nieuw exemplaar en qua afmeting goed meegegroeid met Leusden. De „tweeledige" sleu tel verbond de Puupekoppen en de Klompen hecht aaneen vol gens het ontwerp en de uitvoe ring van Wim Hofland, die daar voor door onze burgervader met een gemeentelijk kunstvoorwerp werd gehuldigd De nieuwe sleu tel kwam in het bezit van de Achterveldse prins, omdat zijn narren en narrinnen in hun elfde bestaansjaar zijn gekomen. De - Firma Blom verborgen in bierglas. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscom missie „Welzijn en Onderwijs" vergadert aanstaande maandag. 1 maart. De commissieleden ko men om 20.00 uur bijeen in de raadszaal van het gemeentehuls, Hamersveldseweg 2. Daar wordt de navolgende agenda afgehan deld: 1 Opening 2. Notulen 3. Verslagen 4 Mededelingen 5. Nadere vaststelling exploi tatievergoeding over 1980 10 tbv de lagere school „Loys- den" te Leusden-Zuid Nadere vaststelling exploi tatievergoeding over 1980 tbv de lagere school „De Regenboog" in Achterveld Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 tbv de lagere school „De Regenboog" te Achterveld (herstel vloer) Mededeling betreffende het werklozenprojekt Prognose aantal te ver wachten keuters en leerlin gen Begroting 1982 en eerste LEUSDEN - Op initiatief van de Vrouwenraad en onder lei- dinq van een lerares van de huis- begrotingswijziging 1982 SOCCLE 11 Extra krediet aanstelling 3/5 maatschappelijk werk(st)er PSC 12 Rondvraag 13. Sluiting houdelijke voorlichting ten plat- telande gaat vanaf woensdag 3 maart de cursus „Uitkomen met inkomen'' van start. De cursus die op drie ochtenden van 9.15 tot 12.15 uur gehouden wordt, gaat over geld besteden met overleg om te voorkomen dat het uit de hand loopt. Aan de orde komen onder meer vaste lasten, huishoudgeld, zak geld en bankzaken De bijeenkom sten zijn op 3, 17 en 24 maart in boerderij Groot Krakhorst De kos ten bedragen twintig gulden Inlichtingen en opgave Anneke van Hasselt, telefoon 940216 LEUSDEN De werkgroep Miiieu-Educatie houdt op don derdag 25 februari een vergade ring in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burgemeester de Beaufortweg. Aanvang 20.00 uur. De aaenda vermeldt: 1 Notulen vorige vergadering 2 Ingekomen stukken 3 Cóordinatieteam 4 Schoolprogramma 5 Boomfeestdag 6 Huisvuil 7 Paddentrek 8 Inspraakwinkel 9 Schoolsteegbosjes 10 Militaire oefenterreinen 11 Termijnschema -knotlessen i 12 Straatnamenboekje 13 Rondvraag 'S )*y ..Goed dat u komt. dokter, de temperatuur is binnen te hoog

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5